Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Milyen "hazai pók"?

Milyen "hazai pók"?

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

lovas írta:
nem csak a búvár zsebkönyvben olvastam a méteret:)hanem a kárpát medence pókjaiban is ami tudtommal 5éve jelent meg:)De tudod mit?:DBelső László barátomtól is megkérdem jól tudom e róla a dolgokat csak hogy ne legyek okoska:)

A könyv, amit jelen esetben említesz (Keresztespókok, farkaspókok, ugrópókok és rokonaik a Kárpát-medencében) az szerintem elég felületes ismereteket közöl a benne szereplő fajokról. S csak hogy kicsit beleszóljak, az ott leírtak is Pudingot igazolják. Az a kevés, amit a habitusról említ ez a kis szösszenet mind őt igazolja...

...ha elolvastad volna tényleg, talán feltűnt volna a könyv mit ír és tudtad volna mit látsz a képen! Idézem a könyvet:

G. vultuosa: "A lábak térdízülete alul sárga."
L. singoriensis: "A lábak térdeinek alsó felszíne fekete."

Ha ezt elolvastad volna vagy netalán értelmezed, akkor nincs most a vita...

Puding riszpekt!

Ui.: akinek kell a fent említett könyv pdf.-ben az dobjon egy üzit! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
lovas
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

nem csak a búvár zsebkönyvben olvastam a méteret:)hanem a kárpát medence pókjaiban is ami tudtommal 5éve jelent meg:)De tudod mit?:DBelső László barátomtól is megkérdem jól tudom e róla a dolgokat csak hogy ne legyek okoska:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

valószínüleg egy hibernációjában megzavart állatról lehetett szó, jóval az első komoly hidegek előtt védett helyre húzódnak.. így maximum tavasztól véletlenül,ill. késő őszig, telelőhely keresése közben "járhatnak be a lakásba" de hagyjuk már.. ez olyan bulváros Mosoly
Y
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Yareus írta:
Ha mutatsz 1! szongáriait ami mondjuk Januárban bemászkál a házakba térdre borulok előtted.
Fontos rész kiemelve nehogy elvessz a sorok között..
de amúgy hajrá, nagyon jól szórakozunk Nagyon boldog
Y

Mosoly Hali! Egy haverom télen hozott hozzám egy Szongáriai cselőpókot, hogy átvészelje nálam a telet. Faterjáék találták munkahelyen. Ezek szerint télen is előfordulhatnak elvétve a cselők. Amúgy ez csak kivételes eset lehetett, természeretesen nem aktívak az év minden hónapjában!
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

lovas írta:

de a szongáriai az ami be is mászkál a házakba minden évszakban ezért mondtam hogy az emberek közelébe kerülhet.

Ha mutatsz 1! szongáriait ami mondjuk Januárban bemászkál a házakba térdre borulok előtted.

Fontos rész kiemelve nehogy elvessz a sorok között..

de amúgy hajrá, nagyon jól szórakozunk Nagyon boldog

Y
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 17:21    Hozzászólás témája: idéz

Figyejjé mán okoska... Nevet?

Nem a láb alsó felérűl, hanem egzakt módon a járólábak 4. ízületének (patella) ventrális (azaz alsó) felszinérűl lehet elkülöníteni a két fajt. Ez a terület emennek sárgás, amannak fekete. A láb többi színezete (bár egyértelműen eltér a két fajnál), NEM MÉRVADÓ.
EZT ÍRTAM... Meg még előtte másik 3 olyan jellemvonást amiről a gyakorlottabbak meg tudják mondani a likbúl kirántott pók kiféle, miféle, keféle...
Másrészt meg tudtommal az állatkertben nem vezettek vedlési naplókat (vagy ha igen, a pókszabásúaknál igen pongyola módon), mert a 90-es években én már bőven bemászkáltam rovarházba a névrokonodhoz. (Ha most azt mondod te vagy a Lovas Jani aki akkoriban a rovarházat vezette lemegyek hídba, de kétlem, ugyan is vele jóban voltam, és ismerem annyira, neki eszébe sincs pókszabásúakról egy fórumon vitázni. A fogalmazási stílusodból ítélve ráadásul egy csöppet idősebb is a koma már... Nevet? )
De tudod mit? Ezek után bemegyek már a Demjén Zsófihoz (esetleg sebtiben fel is hívhatom ha gondolod), és utána nézhetek a dolgoknak... Vagy talán a Pap Tomit...
(Kicsit felbosszant, amikor valaki pár hét rovarházban eltöltött nyári munkának nevezett bohóckodás után entomológusnak vagy arachnológusnak képzeli magát.) Amúgy megsúgom, nem egy esetben én határoztam meg nekik, hogy a böszme nagy farkaspók, amit a beparázott nyárspolgárok bevittek hozzájuk, vajon melyik fajba tartoznak... (Mint ahogy tudom, volt rá példa, hogy pokoli volt szongáriainak kiírva... De pssszt!) Szóval pubikám ezzel az állatkertes dumával nagyon mellényúltál!

A te szakirodalmad pedig...
Nos a kiérdemesült, ugyan akkor igen csak idejét múlt, és már kiadásakor is csak ismeretterjesztőnek szánt Búvár zsebkönyv sorozat, Pókok, skorpiók című kötete.
28-29 éve, ez volt az első pókszabásúakkal foglalkozó könyv amit a szüleimtől kaptam. Talán ez indított meg, a mostani őrületem felé... De ennyi. Szakmai szempontból elhanyagolható, és pontos adatokat nélkülöző anakronizmus, mely nálam szentimentális alapokon megbecsült, de mint forrásmunkát, úgy 20 éve nem említeném...
Kezdő pókkedvelők, a témával éppen csak ismerkedők, és kirándulgató iskolások még hasznát veszik, ebben az esetben TE nem. Ilyennel előhozakodni felér egy harakirivel...
Aki ezt (pontosabban ezt sem, mert csak a halvány utalásból, a könyv tartalmának fent említett okokra visszavezethető alapos ismeretének köszönhetően jöttem rá miről is beszélsz) hozza fel velem vitázva, azt legszívesebben kettéharapnám...

És most a romokból építkezzünk!
Íme pár singoriensis fotó:

http://1.1.1.2/bmi/www.biolib.cz/IMG/GAL/36955.jpg
http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=57798&stc=1&d=1160331392

Érdemes megnézni, a carapace radiális vonalait, a lábak (különösen a femur) szőrözöttségét!

És pár vultuosa fotó:

http://1.1.1.3/bmi/wiki.spinnen-forum.de/images/thumb/9/96/Geolycosa-vultuosa_Ungarn-Szentendre_09-08_14.jpg/761px-Geolycosa-vultuosa_Ungarn-Szentendre_09-08_14.jpg
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Sokkolt Sokkolt Sokkolt
Örülnék ha hülyeségekkel nem barmolnád össze a fórumot. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Honnan szedted ezeket az épületes marhaságokat?
Kérlek citálj már ide pár forrásmunkát, hivatkozást ami alapján a hozzászólásod megejtetted!
A két hazai faj elkülönítésére használható bélyegeket alant ugyan is közöltem.
Én most sietek, de ígérem dél felé itt leszek, és belinkelek, bemásolok pár weboldalt, publikációt, vagy akár itteni korábbi hozzászólást, ami engem igazol!

Kérlek fejtsd ki azt is, hogy honnét veszed a singoriensis fejlődési sémájára vonatkozó adataidat is, mert tudtommal erről még ilyen mélységű kutatási adatot szerintem senki nem közölt.
Igazán kíváncsi lennék egy Lycosa singoriensis populációdinamikáját, és egyedfejlődését méltató egzakt publikációra!

Akkor jó munkát!
Délig lehet gyúrni a témára...
Aztán jövök, és rombolok...

te csáprágókat írtál hogy sárgás.nos a LÁB alsó feléről lehet megállapítani nem csáprágóról..és igen a lyukak mindenütt ottvannak és a nagyja pokoli de a szongáriai az ami be is mászkál a házakba minden évszakban ezért mondtam hogy az emberek közelébe kerülhet.1 átlag embernek fel se tűnik pár lyuk a földben eszébe nem jutna hogy abban pók van. És a szongáriai mint mondottam az állatkertben nevelkedett és ott nőtt akkorára ott van vedlési napló is mellesleg én 3évig neveltem 5 nőstény singoriensist és ezek ekkorák voltak:)
Vissza az elejére
lovas
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Ferrault írta:
lovas írta:
1éves cselőpók kb 2cm testtel rendelkezik max és 4-5cmes teste lehet a szongáriainak a pokolinak csak 3,5cm

Hali! Ezt meg kell cáfolnom! 2 nőstény cselőpókot is neveltem fel lárva állapotától adult koráig. Vedlési naplóm van az egyikről. 1 vedléses korától 9 vedléses (adult) koráig 131 nap telt el, azaz kicsit több, mint 4 hónap! Ez alatt az idő alatt elérte a kb. 7 cm-es lábfeszt. Amit te írtál, hogy 1 éves korára max 2cm a teste, és elérheti a 4-5 cm-es testhosszt is, ez nem ésszerű! 12-13 hónapja adultak be nálam a nőstények és azóta nem is vedlettek! Szóval nem nagyon nőnek már az első adulási méretükhöz képest... Egy hímet is felneveltem, ő pedig 102 nap alatt adult be 8 vedléses korára. Kacsint? Üdv!

haj ezzel rácáfolsz az állatkerti vedlési naplóra is:DNálam se volt ekkora cselőpók még de az állatkerben nevelkedett 1 a 90es években valamelyik könyvben le is van írva:Dés minden szakkönyv 4,5cmtestet ír a szongáriaira:D
Vissza az elejére
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 12:26    Hozzászólás témája: idéz

lovas írta:
1éves cselőpók kb 2cm testtel rendelkezik max és 4-5cmes teste lehet a szongáriainak a pokolinak csak 3,5cm

Hali! Ezt meg kell cáfolnom! 2 nőstény cselőpókot is neveltem fel lárva állapotától adult koráig. Vedlési naplóm van az egyikről. 1 vedléses korától 9 vedléses (adult) koráig 131 nap telt el, azaz kicsit több, mint 4 hónap! Ez alatt az idő alatt elérte a kb. 7 cm-es lábfeszt. Amit te írtál, hogy 1 éves korára max 2cm a teste, és elérheti a 4-5 cm-es testhosszt is, ez nem ésszerű! 12-13 hónapja adultak be nálam a nőstények és azóta nem is vedlettek! Szóval nem nagyon nőnek már az első adulási méretükhöz képest... Egy hímet is felneveltem, ő pedig 102 nap alatt adult be 8 vedléses korára. Kacsint? Üdv!
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 05:31    Hozzászólás témája: idéz

lovas írta:

igaz hogy pokoli cselőpók ból többet találhatunk DE a szongáriai cselőpók az amelyik bemerészkedik az emberek közelébe
a pokoli cselőpókot nagyon ritkán találhatjuk meg abból is a hímet ősszel a házak falánál,teraszokon
ha pontosabb képek lennének jobban megtudnám mondani de nekem inkább szongáriais:D

Ezt még most mert nem tudom megállni...
Tudniillik EZT IS rosszul tudod.
A vultuosa az mely sokkal inkább szinantróp (emberek közelében élő) állat. Itt Kispesten a házak közötti játszóterek kutyafuttatók gyepében is megtalálható, de hasonlóan gyűjtöttem panelházak között Kőbányán, a volt Volán Tefu zuglói telephelyén, a gellért hegyen, és Dunakeszin a buszmegálló melletti vékony gyepsávban a buszra várva... Hasonlóan találkoztam vele Erzsébeten, és Csepelen számos esetben a lakóházak közvetlen szomszédságában.
A képek pedig prímák, hiszen PONT minden látszik ami számít. A carapace, az állat ventrális oldala, a csáprágók... Ekkora bakkot csak egy kezdő lőhet! Hát gratulálok!

Szerk.: Mivel déli 12 óra van, és válasz nem érkezett, a vitát eldöntöttnek vélem. Aki ennél többet akar megtudni, az a fajspecifikus topic-ban bőven talál információt a két állatról. Úgy két éve hosszas, és parázs vita alakult ki ebben a témakörben. Érdemes visszaolvasni! Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 17. Szomb., 05:24    Hozzászólás témája: idéz

Sokkolt Sokkolt Sokkolt
Örülnék ha hülyeségekkel nem barmolnád össze a fórumot. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Honnan szedted ezeket az épületes marhaságokat?
Kérlek citálj már ide pár forrásmunkát, hivatkozást ami alapján a hozzászólásod megejtetted!
A két hazai faj elkülönítésére használható bélyegeket alant ugyan is közöltem.
Én most sietek, de ígérem dél felé itt leszek, és belinkelek, bemásolok pár weboldalt, publikációt, vagy akár itteni korábbi hozzászólást, ami engem igazol!

Kérlek fejtsd ki azt is, hogy honnét veszed a singoriensis fejlődési sémájára vonatkozó adataidat is, mert tudtommal erről még ilyen mélységű kutatási adatot szerintem senki nem közölt.
Igazán kíváncsi lennék egy Lycosa singoriensis populációdinamikáját, és egyedfejlődését méltató egzakt publikációra!

Akkor jó munkát!
Délig lehet gyúrni a témára...
Aztán jövök, és rombolok...
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

a pokoli és a szongáriai cselőpók közti különbség a lábak alsó ízénél van a pokolinak narancs színű a szongáriainak szürke.a fejtor rajz mind2 esetben ugyanaz csak a pokolinak itt is inkább vöröses.
kormegállapítás:a méretből saccoltam
és 1 csslőpók sokáig él jó körülmények közt kb 8évis is elélhet
állatkertben is tartottak addig 1 csajt:Da szongáriai hím nem sokban különbözik a csajtól első látásra csak annyi hogy van bulbusa
a pokoli hím az sokkal kontrasztosab és "kaszáspókosabb" a hosszu lábaival
igaz hogy pokoli cselőpók ból többet találhatunk DE a szongáriai cselőpók az amelyik bemerészkedik az emberek közelébe
a pokoli cselőpókot nagyon ritkán találhatjuk meg abból is a hímet ősszel a házak falánál,teraszokon
ha pontosabb képek lennének jobban megtudnám mondani de nekem inkább szongáriais:D
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

sickrat írta:
szerintetek ez milyen pók?

http://a.imageshack.us/img13/2500/p1150275.jpg

Ez valamelyik Tegenaria faj lesz véleményem szerint, azaz egy zugpók.
Többet a kép alapján igen nehéz lenne mondani.

Amúgy én sem tudom "mindenre" a választ... Sajnos, nagyon sok mindent nem tudok... Zavart
Azaz dehogy sajnos, hiszen ennek köszönhetően mindig van valami, amit gyermeki rácsodálkozással megismerhetek! Kacsint?

(A szimpla lehülyézést meg vegyük úgy, hogy észre sem vettem önön nagyszerűségem előtti tisztelgésem közepette... Nevet? )[i]
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen jóindulattal! Puding, te hülye vagy! Nagyon boldog
és hogy ne csak "negatív" legyen a beszólás: Okos is! Nagyon boldog
Mondjuk meg kell hagyni, hogy tisztelet, mert "mindenre" tudod a választ!

Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 16. Pént., 15:29    Hozzászólás témája: idéz

A képeken látható állat ismételten pokolian pokoli cselőpók (Geolycosa vultuosa), mert...

1. elsőre is látszik, hogy az egész testét borító szőrzet rövid (a szongáriai esetében ez a képeken látható állaténál hosszabb), barnás (a szongi esetében a fehér-szürke-fekete dominál) színezetű

2. a carapace mintája szabályosan rajzolt, a szongi esetében ezek kevésbé körülhatárolhatóak, inkább csak sugár irányú vonalakból állnak

3. a csáprágók alapíze narancsvörös (a szongi esetében inkább sárga)

4. végül de nem utolsó sorban (a bloggerek és a teljesség kedvéért) ennek az állatnak a térdízületei alul SÁRGÁK, szemben a szongival, ahol eme rész FEKETE

Ráadásul nem 2-3 éves, hanem egészen pontosan 1 év 8 hónap 2hét és 3 nap 13óra 20 perces (de csak ha jól számolom), mert...

1. Csak...
2. Azé...
3. Direktből...
4. Kötöcködsz? Neszójámábe...
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

lovas írta:
haj
szongáriai cselőpók 2-3éves csaj ha jól nézem(lycosa singoriensis)nm láttam a bulbust a képeken

vki világosítson fel mert egy dolgot nem értek Sokkolt
mi az hogy szongáriai cselőpók 2-3 éves csaj
ezen azt nem értem hogy honnét tudod honnét lehet megállapítani egy képről hogy egy pók hány éves?
kérlek taníts meg rá lovas. Vicces
lovas
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

haj
szongáriai cselőpók 2-3éves csaj ha jól nézem(lycosa singoriensis)nm láttam a bulbust a képeken

penke88 írta:

Uploaded with ImageShack.us

Vissza az elejére
lovas
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

véleményem szerint 1 kérges kövipók hím amit lekaptatok:D
Vissza az elejére
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Júl. 15. Csüt., 13:52    Hozzászólás témája: idéz

Ezt a pókot éjjel fotóztuk a Pannónia Fesztiválon 2010 ben...Várpalotán... (és nem volt rajta karszalag...Nagyon boldog)
Milyen lehet?

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sickrat
Újonc

Elküldve: 2010 Júl. 14. Szer., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

szerintetek ez milyen pók?

http://a.imageshack.us/img13/2500/p1150275.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 23. Szer., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

penke88 írta:
na valaki tudna segíteni hogy ez milyen pók és hím e vagy nőstény esetleg kora...? valami farkaspókszerűség sztem

Szia!

Szerintem Geolycosa vultuosa ( Pokoli cselőpók). De én vagyok ebben túl nagy szakértő, szóval nem biztos.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
penke88
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Jún. 23. Szer., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

na valaki tudna segíteni hogy ez milyen pók és hím e vagy nőstény esetleg kora...? valami farkaspókszerűség sztem
Vissza az elejére
Profil üzenet
penke88
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Jún. 23. Szer., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Jún. 23. Szer., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

penke88 írta:
Üdv.
ha szeretném megtudni hogy milyen fajta az adott pók és milyen nemű akkor milyen fényképeket töltsek fel róla amiből ezeket könnyebben meg lehet állapítani?

szia, hát olyat amin a pók rajta van Mosoly a lényeg hogy éles kép legyen, jol látható állattal,minél közelibb annál jobb. Faj szinten nem biztos hogy meg tudjuk határozni,de amennyire sikerül megmondjuk mi az Kacsint?
penke88
Lelkes újonc

Elküldve: 2010 Jún. 23. Szer., 00:52    Hozzászólás témája: idéz

Üdv.
ha szeretném megtudni hogy milyen fajta az adott pók és milyen nemű akkor milyen fényképeket töltsek fel róla amiből ezeket könnyebben meg lehet állapítani?
Vissza az elejére
Profil üzenet
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 15. Kedd., 08:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Köszi a gyors és szemléletes választ KoKoN!
Azt tényleg kihagytam, hogy egy nagy háló közepén üldögélt. Azért érdekes látvány volt ezzel a furcsa alakú potrohával.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jún. 15. Kedd., 07:59    Hozzászólás témája: idéz

vartusmeister írta:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100615/562078885P1040798_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100615/P1040801_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintetek ez milyen pók?
A főpókokhoz nem értek, aztán gondoltam kikérem a véleményeteket.

Szervusz vartusmeister!

Ha minden igaz akkor ez egy Vállas keresztespók (Araneus angulatus) Néhány információ róla:

Nősténye 15-18, hímje 10-11 mm. Egyike a Kárpát-medence legnagyobb kerekhálós pókjainak. Színezetében a koronás keresztespókhoz hasonlít, annak változatosságát is hangsúlyozva. A potroh elülső részén két erőteljes, de tompa kiemelkedés, vállcsúcs jellemzi. A két kiemelkedés között általában megfigyelhető egy keskeny fehér csíkból rajzolt mintázat, amely sohasem látványosan kör alakú. Ez az egyik legbiztosabb elkülönítő bélyege az óriás-keresztespóktól. Lombos és fenyőelegyes erdeink szegélyében, tisztásain szövi nagyméretű hálóit a fák alsó ágaira. Nappal a háló felső peremének közelében lévő búvósátrában rejtőzik, ahová jelzőfonalak vezetnek a hálóról, így ha zsákmány érkezik a hálóba, akkor gyorsan kiszalad a nehézkesnek tűnő hálóőr, és prédájának gyors forgatásával sűrű selyempólyába csomagolva készíti elő elfogyasztásra.

Szép napot!

Máté
Vissza az elejére
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 15. Kedd., 07:42    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek ez milyen pók?
A főpókokhoz nem értek, aztán gondoltam kikérem a véleményeteket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 05. Szer., 12:19    Hozzászólás témája: idéz

Anulu írta:
Megnéztem és kiderült , hogy amire én azt mondtam hogy tujapók , valójában a karcsú tölcsérpók Zavarban lev?
Nagyon hasznos volt!
Köszönöm!

szia,valamilyen Agelenidae az szinte biztos, a leírás alapján, de ennél jobban még képröl se mernék belemenni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 05. Szer., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Megnéztem és kiderült , hogy amire én azt mondtam hogy tujapók , valójában a karcsú tölcsérpók Zavarban lev?
Nagyon hasznos volt!
Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 05. Szer., 10:58    Hozzászólás témája: idéz

köszi Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 05. Szer., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Anulu írta:
Na ez az :http://www.picturesofhungary.com/kepek/watermark/8a1b1e3e4029e1f80ed35fa23d1753e3

szerintem meg nem.

töltsd le és nézd át ezt légyszives (ha már a kollégák feltöltötték Mosoly ) szerintem segit Mosoly
http://www.sendspace.com/file/od4v3y
Vissza az elejére
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 23:46    Hozzászólás témája: idéz

Na ez az : http://www.picturesofhungary.com/kepek/watermark/8a1b1e3e4029e1f80ed35fa23d1753e3
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 23:38    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Ezt tényleg nem tudtam,hogy a cselőpók is farkaspók.Vagyis azt hittem a cslőpókról,hogy az a farkaspók. De mégsem. Vagyis mégis. Na. Nagyon boldog Majdcsak összejön.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 23:18    Hozzászólás témája: idéz

Anulu írta:
Még egy pókfajnak szeretném tudni a nevét.
Biztos találkoztatok velük , sarkokba , vagy tujákba szövik vízszintes hálóikat , aminek van egy lyuk ahol a pók figyel és ha a zsákmány beletéved a hálóba , a pók sebesen kirohan és berángatja az üregébe...

Szia! A leirásod alapján valamilyen zúgpók, a pontos fajt ne kérdezd ennyiből lehetetlen....:S

˝Hú. A Szongáriai cselőpók is gyönyörű!!! Rákerestem a képére. Bár azt hittem az farkaspók... na mindegy.
A kedvencem ez: http://orszagalbum.info/pictures/nagy/1239857378.jpg
Azt irják farkaspók... Tényleg az? Mert nem úgy néz ki,mint az átlag farkaspókok...˝

A cselőpókok , farkspókok. Am szerinted milyen egy ˝átlag˝ farkaspók? mert nekem a cselők tipikus farkaspókok... Kukk a szem állást pl...
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Anulu írta:
Kratosz írta:
az linkelt képen egy réti farkaspók van (bár nagyon sötét a kép) a latin neve Hogna radiata
és tényleg igazad van a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) nem a tuják ágai között szőnek. Nagyon boldog

egyébként mindkét pókot az ország számos területén megtalálhatjátok.

Szia Kratosz!
Van ötleted , hogy mi lehet az a tujalakó? Mosoly
Köszi!

saja a " tujalakót, nem ismerem , pedig vannak tujáink.
a cselőkről csak annyi ahogy én tudom védett fajról van szó.
így szerintem meg kell elégednetek a természetből látott állatokkal.
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Kratosz"]az linkelt képen egy réti farkaspók van (bár nagyon sötét a kép) a latin neve Hogna radiata
és tényleg igazad van a szongáriai cselőpók (Lycosa singoriensis) nem a tuják ágai között szőnek. Nagyon boldog

egyébként mindkét pókot az ország számos területén megtalálhatjátok.[/quote]

Szia Kratosz!
Van ötleted , hogy mi lehet az a tujalakó? Mosoly
Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Jó! Nevet? Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Gyönyörű! Na,én ilyet szeretnék.Erre hittem,hogy farkaspók. De akkor köszi a segitséget. Szóval,ha találsz pokoli cselőpókot,akkor szólj Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ez a pokoli cselőpók!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

Hú. A Szongáriai cselőpók is gyönyörű!!! Rákerestem a képére. Bár azt hittem az farkaspók... na mindegy.
A kedvencem ez: http://orszagalbum.info/pictures/nagy/1239857378.jpg
Azt irják farkaspók... Tényleg az? Mert nem úgy néz ki,mint az átlag farkaspókok...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

az linkelt képen egy réti farkaspók van (bár nagyon sötét a kép) a latin neve Hogna radiata

egyébként mindkét pókot az ország számos területén megtalálhatjátok.
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Heh csak vicc volt Vicces
De egyenlőre nem adom el , megnézem meddig nő Mosoly

Egyébként a kertünk tele van lyukakban élő pókokkal.
Első pillantásra madárpókoknak néztem őket mert nem messze tőlünk egy ember tart madárpókokat ...Később kiderült hogy szongáriai cselőpókok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

Ja,de várj.Lehet nem cselőpók.Az a földben lyukban él... Na mindegy,inkább nem mondok hülyeséget... :-/
2500????? A madárpókomat vettem annyiért Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

Na!
2500 HUF + posta! Nevet? Nevet?

De a cselőpókon belül mi?

Köszi a gyors választ Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem az a cselőpók lesz...

De Anulu! Add már nekem a farkaspókod amit találtál Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

Még egy pókfajnak szeretném tudni a nevét.
Biztos találkoztatok velük , sarkokba , vagy tujákba szövik vízszintes hálóikat , aminek van egy lyuk ahol a pók figyel és ha a zsákmány beletéved a hálóba , a pók sebesen kirohan és berángatja az üregébe...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Anulu
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

Köszi Nagyon boldog

Silence szerintem ha kimész a kertbe , vagy valamilyen mezőre , biztos hogy találsz hasonlókat...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Silence
Újonc

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

WWÁÁÁ! Ilyennel etetted a pókod? Én meg majd megőrülök,hogy szerezzek valahonnan egy farkaspókot.... Szomor? Na mindegy Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
flash88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 04. Kedd., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

Ö egy szimpla Farkas pók akarna lenni legalábbis én igytudom a genim ilyet kapott vacsira 7vedléses korában Nevet?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu