Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Etetési szokások

Etetési szokások

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Júl. 21. Kedd., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

Igen, a pókokhoz csak ásványvizet használok párásítás és itatás céljából is.
NanaLaNana
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 21. Kedd., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Köszi:)
És nedvesi'teni is ezzel szoktál?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Júl. 21. Kedd., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Én ásványvizet (természetesen szénsavmenteset Nagyon boldog ) adok a pókjaimnak Mosoly Teljesen jól elvannak vele, makk egészségesek.
NanaLaNana
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 20. Hétf., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Nekem nem annyira etetéssel, mint inkább itatással kapcsolatban lenne kérdésem.

Milyen vizet adhatok a póknak? Sima csapvizet, vagy desztilláltat, vagy vannak vízkezelők, kezeljem azzal a vizet, mielőtt odaadom neki? A nyuszim ásványvizet iszik Zavarban lev? , adhatok a póknak is azt?

Köszönöm a válaszokat. ^_^
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

Én a naposegeret és az egyéb állati "alkatrészeket" semmiképpen sem javaslom póktápláléknak. Egyrészt sok dzsuva marad utána és büdös, ráadásul a póknak ahhoz, hogy szépen fejlődjön és egészséges legyen, főként fehérjére van szüksége, viszont a naposegérben pl. elég sok a zsír. A rovareleség számukra a legideálisabb táplálék, legfőképpen a csótány.
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 08. Vas., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Hol is kezdjem? Nagyon boldog Valóban, jól látod, a birtokodban lévő pók egy Grammostola rosea NCF Mosoly Az "alapszabály" úgy szól, hogy a pók utótesténél nagyobb táplálékállatot ne adjunk a póknak. Követendő, ha másért nem, praktikussági szempontból. Lehet, hogy vedlésig nem fog már enni, ezen sem csodálkoznék. Lazán elvan kaja nélkül több, mint egy évig is, türelem Mosoly A kajaállatot valóban érdemes 1 nap elteltével kivenni a póktól. Ennyi idő bőven elégséges a levadászásához, ha éhes.

Köszönöm szépen a választ.

Arra jutottam, hogy legközelebb akkor próbálok kaját adni neki, ha már meg van a végleges helye (3-4 nap).
Azóta is sokat olvastam, és megnyugtattak az írottak, ami még feldobta a kedvem, hogy ma végre felhagyott a fán hasalással és járt egyet a dobozában.

Ami érdekelne még etetés kapcsán, hogy mennyire érdemes neki fagyasztott naposegeret adni?
Értelemszerűen azért felengedem előtte és szobahőn kapja, de szívesebben megeszi, mint a tücsköt-bogarat, vagy inkább az élőt szereti jobban?
Amiatt érdekelne, mert azt olvastam, érdemes minél színesebbé tenni az étrendjét, és azért az emlős eleségállat vitaminok, tápérték szempontjából elég erős, proteinnek meg kapja persze a rovarokat, lárvákat.

Olvastam, hogy májat, halat (kis darabokat) is lehet neki adni, ez mennyire javallott?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 07. Szomb., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Hol is kezdjem? Nagyon boldog Valóban, jól látod, a birtokodban lévő pók egy Grammostola rosea NCF Mosoly Az "alapszabály" úgy szól, hogy a pók utótesténél nagyobb táplálékállatot ne adjunk a póknak. Követendő, ha másért nem, praktikussági szempontból. Lehet, hogy vedlésig nem fog már enni, ezen sem csodálkoznék. Lazán elvan kaja nélkül több, mint egy évig is, türelem Mosoly A kajaállatot valóban érdemes 1 nap elteltével kivenni a póktól. Ennyi idő bőven elégséges a levadászásához, ha éhes.
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 07. Szomb., 14:31    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,

Etetés kapcsán lenne néhány kérdésem a tapasztaltakhoz!

Egyrészről, az elhozatalkor járt vele egy barna tücsök, illetve vettem neki sáskát.
Este hoztam el, de reggelre még mindig meg volt neki mindkettő. Olvastam vegyesen mindent, pár óra után szedjem ki, egy napig hagyjam, utána szedjem ki. Azt mindenhol írják, hogy sokáig ne hagyjam bent a meg nem evett kaját, mert frusztrálja a lény jelenléte és rossz lesz a közérzete...
Mi az ideális?

Másik kérdésem, hogy tudom, képes akár hónapokig koplalni, főleg, ha stressz éri, így nem lepődöm meg azon, ha az elhozatalát ilyen formán kezelné. Akik újonnan vittek haza nagyobbacska pókot azok mit tapasztaltak, mennyi idő után kezdtek el enni?

A harmadik kérdésem az lenne, hogy méretben mi is az, ami nem nagy neki?
Chiowotmahke jó 15 centis, ha kinyújtja magát, így amennyire tudom kifejlett méretű példány. Azt olvastam, ne adjunk nagyobb termetű kaját, mint Ő maga.
A fent említett mérettel ehet már mindent (ami neki való)?

Végül egy kérdés, ami nem ide vág, de ha már kédezgetek, engedjétek meg, hogy feltegyem:
A boltban Chilei Vörös Madárpókként árulták, ilyet a netennem találtam, csak Chilei Rózsaszínt (Grammostola Rosea). Én - egyelőre - laikusként úgy látom, hogy ez egy NCF Rosea, igazam van?

A kis Chio:
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2015 Feb. 07. Szomb., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem marja le azonnal, akkor én pár órát hagyom bent, és utána kiveszem, majd pár nap múlva megpróbálom ismét. Hacsak nem várható a vedlés. ez esetben nem is próbálkozok kajával, csak párával
Profil üzenet állomány
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 07. Szomb., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,

Teljesen kezdő pókos vagyok, szerintem kifejlett példányom van mert elég nagy (15 centi körüli ha kinyújtja a lábait).

Olvastam, hogy teljesen normális az is, ha hónapokig nem eszik, viszont arról nem találtam infót, hogy ha berakom neki az eleségállatot, akkor mennyi ideig hagyjam bent arra várva, hogy megegye?
Fontos lenne tudnom, mert azt olvastam, hogy zavarhatja a bent mászkáló "hívatlan vendég", illetve bizonyos állatok károsíthatják is a pókot.

A válaszokat előre is köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Szept. 01. Hétf., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szinte mindig csipesszel adok enni a pokoknak. Persze a tücsköt csak beengedem vele. Ma viszont egy husos larvat kinaötam, de egyik sem akarta a csipeszröl elfogadni, söt megijedtek. Valahogy hozza tudom öket szoktatni a csipeszhez, hogy egyenek is rola?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 06. Kedd., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Mért van az hogy az én pókom(brachypelma vagans) amikor tálálékot adok neki akkor nem ugy csinálja mint a többi pók ahogy láttom a neten hogy rátámad egyböl hanem megvárja mig nem nézem és csak aztán nyugisan kapja ell ha valaki erre tudna adni nekem választ az nagyon jó lenne!?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 23. Kedd., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:

A másik ami eszembe jutott, hogy a póknak valamiféle ásványianyag hiánya lehet, ami esetleg a csótányban nincs, viszont a tücsökben vagy a gyászbogár lárvában van. Hasonló, mint amikor az elefántok mennek enni a sót.

Ebben látok rációt, bár ott kissé megbukik az elmélet, hogy szerintem ha egy póknak nem változatos az étrendje folyamatosan akkor nem tudja megtanulni, hogy melyik "fajta" táplálékállat milyen (gondolok itt arra, hogy mennyire tápláló, mennyi energiát igényel a befogása, stb...szóval véletlenül sem hasonlítom az emberi gondolkodáshoz abban a tekintetben, hogy meg tudná állapítani milyen vitamin van egyes eleségállatokban) így nem tudhatja, hogy éppen szüksége van-e rá.
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes, nekem is van pulchripesem, kisebb korában etettem lisztkukaccal, szerintem még élvezte is, hogy harcolhat vele Nagyon boldog. Tücsköt és vadbefogott szöcskéket (nem tudok pontos fajt, szóval ne kövezzetek meg) kap enni, volt hogy egy lószúnyogot kaptam el a szobámban, azt is megette. Csótányt egyszer próbáltam, de nem tudom mi lett a vége (valószínűleg megette). Eddig nekem pont az ellenkezője tűnt fel, hogy túlságosan is jó evő Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Olyanról hallottam, hogy madarakat és hüllőket monodiétán tartottak, így később is csak ezt fogadták el eleségnek (azért éhen nem halnak). Nem tudom, hogy ez előfordulhat-e a pókoknál. Általában nagyobb, adult jószágoknál tűnik fel ilyen.

A másik ami eszembe jutott, hogy a póknak valamiféle ásványianyag hiánya lehet, ami esetleg a csótányban nincs, viszont a tücsökben vagy a gyászbogár lárvában van. Hasonló, mint amikor az elefántok mennek enni a sót.

Persze lehet butaság mindkettő, és szimplán finnyásak, vagy nem is éhesek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Nálam is válogatnak rendesen, főleg a grammostolák. Pl a pulchripesemnek eszébe sincs elfogadni a gyászbogárlárvát bár amúgy is elég rossz evő és van hogy a tücsköt sem. Viszont a roseámnak nagyon magasak a követelményei a menüvel. Ő elvárja hogy legalább havonta váltsak a csoti a tücsök meg a gylárva között, különben sztrájkol és finnyázik Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 19. Pént., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Állítólag nem minden pók szereti a dubiát. Nálam is volt olyan, hogy a dubiát hanyagolta a smithi a csokira még egyből rákapott. Ha nem akarja elfogadni akkor koplaljon, ha éhes lesz úgyis megeszi. Nálam legalábbis mindegyik pók elfogadja már. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 19. Pént., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

zombiturmix írta:
Sziasztok!
Az én smithim nem ette meg az argentin csótányt pedig pont akkora volt mint a potroha!

Nálam ritkán előforduló jelenség, és nem igazán tudom mivel magyarázható, hogy nem fogadják el amikor dubiával kínálom őket, de utána a tücsökre rögtön lecsapnak, és utána egy -két alkalommal újra eszik a dubiát is. Ez volt a 4 vedléses kis metámnál is, nem volt hajlandó megenni a csotit, és aztán kétszer tücsökkel kínáltam azt megette. Ezután evett még két dubiát is és vedlett. Még az adult roseám csinálja ezt, hogy így válogat. Ő szinte nem is eszik csótányt csak is kizárólag tücsköt fogad el és azt is utoljára fél évvel ezelőtt evett. Nem tudom megfigyeltetek-e hasonlót, vagy az egészben lehet hogy egyáltalán nincsen összefüggés csak furcsa véletlen de gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataim. Egyébként zombiturmix, szerintem Nálad simán csak arról van szó, hogy nem éhes a pókod, ne aggódj. Mosoly
klicsko
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 19. Kedd., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

Azt én is megfigyeltem, hogy a falakók jobban szeretik a röpködő dolgokat. Mosoly a 2 kis regámnak adtam egyszer legyet. A csótikat csak lazán elkapdosták, de amit a legyekkel műveltek az nem volt semmi! Futkostak utánuk az ágakon, ugráltak rájuk, az egyik röptében kapta el. Nagyon boldog Élvezet volt nézni! Asszem én is fogok majd pár lepkét Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 18. Hétf., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

pz9206 írta:
Erikdrummer írta:
Hali!
Szinte minden egyes etetés után a grammostoláim szájukban az étellel nagyon érdekes és mulatságos csípő táncba kezdenek, miközben potrohuk végével a földet tapogatják. Nagyon érdekel vajon miért csinálják ezt! Nem tudja valamelyikőtök miért csinálják?

Szerintem beszövi a kaját, mert az én pókjaim is beszövik a kajájukat és úgy szívják ki a cuccot és aztán kis golyó marad Mosoly Bár szerintem minden pók így csinálja Mosoly

Nem szövi be a kaját, de rájöttem már mit csinál ilyenkor, azért köszi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Márc. 16. Szomb., 18:33    Hozzászólás témája: idéz

Erikdrummer írta:
Hali!
Szinte minden egyes etetés után a grammostoláim szájukban az étellel nagyon érdekes és mulatságos csípő táncba kezdenek, miközben potrohuk végével a földet tapogatják. Nagyon érdekel vajon miért csinálják ezt! Nem tudja valamelyikőtök miért csinálják?

Szerintem beszövi a kaját, mert az én pókjaim is beszövik a kajájukat és úgy szívják ki a cuccot és aztán kis golyó marad Mosoly Bár szerintem minden pók így csinálja Mosoly
Vissza az elejére
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 16. Szomb., 15:20    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Márc. 16. Szomb., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

hviko írta:
Sziasztok!
Szerintem nem mondok hatalmas szenzációt de hátha valakinek jól jön:
van egy egy avi versicolor-om 7 vedléses jelenleg, 2 vedlésesen került hozzám.
Soha nem volt jó evő, de az a már-már renitens koplaló típus....
adta neki nyilván kis tücsköt, közepes tücsköt, feketét, barnát - nem ette...
fogtam neki garantáltan tiszta helyről vegyszer mentes hazai kisebb sáskát/szöcskéket... hát szódával elmegy típus, egy egyet néha nagy kegyesen elkapott.
most pár napja éjszakánként a jó régi UV neon csövem segítségével ( éjjen a tecno korszak ?rd?g )
Fogtam neki hazai éjjeli lepkéket pl halálfejes szender ill egyéb szender fajok ( az entomológiai tudásom a lepkék terén elég csekély... Vicces . No kérem azokat úgy zabálja hogy hihetetlen.
nagy méretű csontiból keltetni fogok neki nagy fekete legyet majd köv héten .Mert mint ahogy a mellékelt ábra mutatja ez a pókicám ( igen azt én is tudom fán lakó verzió a pókok között) a szárnyas röpködőket imádja rendesen vadul kergeti támadja őket külön élvezet nézni ahogy rohamozik Mosoly Mosoly Mosoly

Tehát Ha neked is van ilyen problémával küzdő pókod én azt mondom egy próbát megér Kacsint?

Csótányt még nem próbáltam, asszonynál van már elég szép számmal Perui meg madagaszkári is kicsik és süldők azokhoz még nagy reményeket fűzök, mert ugye mint tudjuk a az éjjeli lepkék, szenderek befogása vdon meglehetősen rövid ideig vitelezhető csak ki. Csóti meg van egész évben Mosoly
pacsii
üdv
Viktor

Érdekes h mást nem eszik, frankón kikísérletezted h mit szeret!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hviko
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Aug. 09. Csüt., 00:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szerintem nem mondok hatalmas szenzációt de hátha valakinek jól jön:
van egy egy avi versicolor-om 7 vedléses jelenleg, 2 vedlésesen került hozzám.
Soha nem volt jó evő, de az a már-már renitens koplaló típus....
adta neki nyilván kis tücsköt, közepes tücsköt, feketét, barnát - nem ette...
fogtam neki garantáltan tiszta helyről vegyszer mentes hazai kisebb sáskát/szöcskéket... hát szódával elmegy típus, egy egyet néha nagy kegyesen elkapott.
most pár napja éjszakánként a jó régi UV neon csövem segítségével ( éjjen a tecno korszak ?rd?g )
Fogtam neki hazai éjjeli lepkéket pl halálfejes szender ill egyéb szender fajok ( az entomológiai tudásom a lepkék terén elég csekély... Vicces . No kérem azokat úgy zabálja hogy hihetetlen.
nagy méretű csontiból keltetni fogok neki nagy fekete legyet majd köv héten .Mert mint ahogy a mellékelt ábra mutatja ez a pókicám ( igen azt én is tudom fán lakó verzió a pókok között) a szárnyas röpködőket imádja rendesen vadul kergeti támadja őket külön élvezet nézni ahogy rohamozik Mosoly Mosoly Mosoly

Tehát Ha neked is van ilyen problémával küzdő pókod én azt mondom egy próbát megér Kacsint?

Csótányt még nem próbáltam, asszonynál van már elég szép számmal Perui meg madagaszkári is kicsik és süldők azokhoz még nagy reményeket fűzök, mert ugye mint tudjuk a az éjjeli lepkék, szenderek befogása vdon meglehetősen rövid ideig vitelezhető csak ki. Csóti meg van egész évben Mosoly
pacsii
üdv
Viktor
Vissza az elejére
Profil üzenet
TarantulaGuy1989
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Júl. 09. Hétf., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Szerintem próbáld meg egy ollóval lefejezni a csótányt és úgy add be neki. Nálam a kisebb pókok csak így fogadják el a nagyobb méretű csótányokat.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv, Ervin
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Bettibaby
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 07. Szomb., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Az lenne a problémám hogy van egy 6-7 vedléses Grammostola Pulchrám és ő eddig Erdei csótányt evett, de azt most nem kaptam, ezért hoztam neki Bütykös csótányt, de azt nem eszi, ráteszi a lábát, követi, de nem fogja meg, május végén vedlett, tehát nem az a gond, szerintetek meg fogja fogni? Vagy nagyon rászokott az Erdei csótányra?
Vissza az elejére
Profil üzenet
piki
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

Bedobtam a Versinek tücsköt Mosoly 3 vedléses, kicsit küzdött vele de ő nyert Vicces
Miután megette dobjak neki még egyet? mivel elég kicsi a tücsök és eddig lisztkukacot evett,
amit kb 1,5 napig ette, ezt meg 1 óráig sem Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 11:48    Hozzászólás témája: idéz

Fixes írta:
magára rakott 1kis hálómennyiséget és potro meg fejrésze is lentvan a földön mintha megdöglött volna lábai is úgyálnak mintha halott lenne, nemlehet h stresszes? mert ugyhallotam talajlakok ásnak maguknak jukat, de akitöl vettem aztmondta h ennek a fajnak nemkell kb 2centis föld van a pók alatt csak meg pár fadarab a terkóba, és mostmár enni se akar

visszaolvasva,itt valami óriási hatalmas káosz van a történetben:
1. azt irtad 20cm E.campestratus: kizárt.
2. azt hogy az eladó szerint falakó: még kizártabb hogy campestratus lenne
3. nem adult him és épp spermahálot szött,majd bemászott alá? az adult himek nem nagyon esznek...
képet tegyél fel rola, sokkal okosabbak leszünk,aztán te is!
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Szept. 13. Kedd., 11:27    Hozzászólás témája: idéz

Nem lehet hogy vedleni fog? Ha már nem is eszik... sztem nyugodj meg, nem lesz baja:) várd ki a végét..
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 13:59    Hozzászólás témája: idéz

magára rakott 1kis hálómennyiséget és potro meg fejrésze is lentvan a földön mintha megdöglött volna lábai is úgyálnak mintha halott lenne, nemlehet h stresszes? mert ugyhallotam talajlakok ásnak maguknak jukat, de akitöl vettem aztmondta h ennek a fajnak nemkell kb 2centis föld van a pók alatt csak meg pár fadarab a terkóba, és mostmár enni se akar
Vissza az elejére
Profil üzenet
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 10:25    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Nekem a nhandum csinálta ezt tavaly, teljesen elszőtte magát, nem is evett. Egy idő után csak alánéztem, féltem h elpusztult (majdnem 2 hétig volt benn) ,de semmi baja nem esett. Kijött, összegyúrta a hálóját és ment minden tovább normálisan:) nem is vedlett csak idén nyáron. (adult nőci). A többi pókom vedlés előtt szövi "be" magát... és nyugodtan lehet írni a hálós topikba:D sztem oda írj legközelebb. Üdv.: Chill
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

saját magát beszövi, van erre valami magyarázat?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 08:33    Hozzászólás témája: idéz

bocs, hogy ide írok de a hálós témához kb 3éve nem írtak.. érdekes dolgokat csinál ez a pók, beszötte a terkót utána összegyüjtötte az összes fonalat és most van 1atomvastag és ot áll mellete, a gond az hogy ahol a terrárium kinyílik ott a hálo tehát mindneképp el kell majd szakítanom ha kaját adok neki,
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 12. Hétf., 06:55    Hozzászólás témája: idéz

elkezdett szövögetni, de telibeverte az egész terkót szinte minden hol, ellehet tüntetni vagy hagyam neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 11:47    Hozzászólás témája: idéz

Nem mondtam, hogy ne etessétek naponta Mosoly Csak azt mondom, ha valakinek megéri, hogy kevesebbet éljen a pókja, akkor etetheti minden nap és gyorsabban nő. (Bár én ezt nem tartom igazságos/fer dolognak az élőlénnyel szemben)

Fixes: Elég ha 3-4 naponta bedobsz neki 1-2 sáskát, azzal el lesz Mosoly (ha már írtad, hogy nem tudod mennyit és miből.)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

Nem mondtam hogy naponta etetem!
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

nekemse ált szándékomban minden nap etetni főleg h sub, elég nagy már ráállok 3napra, csak nemtudom mennyit agyak neki miböl, ma kap 1szöcskét amivel már régóta küzd+találtam 1nagy imádkozósáskát, azzal ellesz
Vissza az elejére
Profil üzenet
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

cupak írta:
Hali! Én etetem őket rendesen. Ha nem kell neki ugysem eszi meg. Az éhségtől rámarnak a csipeszre főleg a genim. Meg a természetben sem adagolják ki nekik.

Nos... itt akadt 1-2 dolog ami szúrja a szememet Zavart
1.: Ha eteted őket naponta, gyorsabban nőnek, ugyanakkor meg is halnak hamarabb... Nem értem miért jó ez? 3-4 naponta bőven elég.
2.: Nem az éhségtől mar rá a csipeszre, ez teljesen baromság, már bocs a kifejezésért, de na. Deffenzivitásnak hívják és nem az éhség miatt. Ha beraksz neki enni valamit és egyből miután kiszúrta rohan felé, általában az az éhség.
Légyszives, olvass többet az oldalon, mivel így kezd el terjedni a hülyeség.
Vissza az elejére
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Én etetem őket rendesen. Ha nem kell neki ugysem eszi meg. Az éhségtől rámarnak a csipeszre főleg a genim. Meg a természetben sem adagolják ki nekik.
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

de most ez mi, már értem miért kell álandóan etetni 1ki szöcske is már 3óra hossza de még semmi mintha a 2kis lábával gyúrná össze a levegőt Nagyon boldog amugy minden nap eteni kell vagy 1-2napos kihagyásokkal jobb?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 09:17    Hozzászólás témája: idéz

talaj nem túl vastag 2centi kb, srác akitöl kaptam azt mondta ez nemigen fúr jukakat, az lehet hogy nemaradt semmi a szöcskéből? több mint 1órája figyelem de már semmi mozgás
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

Jaja Nagyon boldog
ilyen cuki kis golyót gyúr belőle amit valahová lerak, ezt kell neked figyelni, mert az könnyen bepenészedhet, beatkásodhat, ha bentmarad. szóval azt olyankor majd vedd ki Mosoly
Vissza az elejére
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 09:00    Hozzászólás témája: idéz

és amit nemhasznál fel egyböl ki is köpi utána? mer már 20perce szenved 1szöcskével, sáskát oda adom neki még ma aztán ennyi az lesz vagy 2-3óra mire beizélja

Legutóbb Fixes szerkesztette (2011 Szept. 11. Vas., 09:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 08:53    Hozzászólás témája: idéz

úgy eszik Nagyon boldog
a pókok nem bírják lenyelni, a mérget belefecskendezik majd ahogy az elkezdi bontani az áldozatot, a pók ahogy nyomogatja, forgatja, úgy préseli ki a levet belőle, és azt szívja be Kacsint?
Vissza az elejére
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 11. Vas., 08:32    Hozzászólás témája: idéz

lábfeszel most kb 20centis lehet, Eupalaestrus campestratus 5szöcske+találtam neki 1jó nagy botsáskát elég neki? aztse vágom hogy adagoljam neki elkapta szökét de látom ot lóg a szájába, néha megörli azthittem bekapja egybe
Vissza az elejére
Profil üzenet
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 10. Szomb., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Fixes írta:
Hali,
Sose volt még pókom most beszereztem 1elég nagy példányt, kérdés ha elmegyek neki szöcskéket meg iesmiket fogni az is jó? vagy esetleg amit nem szabad neki,

Tökéletesen megfelel neki a szöcske, nem fog érte haragudni : ) Képeket várunk Nagyon boldog

ezt se felejtsd el Nagyon boldog -->Bemutatkozás
Vissza az elejére
Fixes
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Szept. 10. Szomb., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

Hali,
Sose volt még pókom most beszereztem 1elég nagy példányt, kérdés ha elmegyek neki szöcskéket meg iesmiket fogni az is jó? vagy esetleg amit nem szabad neki,
Vissza az elejére
Profil üzenet
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 07. Szer., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

elisabeth írta:
Jazz írta:
Hali!

Csontival való etetéssel mi a véleményetek? Nagyobb eséllyel kapna el a pók bacikat? Télen azt tudnám a legkönnyebben beszerezni.

szerintem inkább bébi csótány vagy bármi, de hiába eteted csontival, felhízik, csak épp nem tartalmaz szinte semmi tápanyagot és nem nagyon fog nőni! Legalábbis én ezeket tapasztaltam.

Köszi, majd terraplazan lesek majd valami jó kis akciókat, ahova jártam idáig az árak olyanok voltak, h. hasra ütök és annyit kapsz, ugyan annyiért, ha mákom van sok esett a dobozba ha nem akkor meg szívok a mini tücskökkel.. -.-
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
elisabeth
Majdnem Tag

Elküldve: 2011 Szept. 07. Szer., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Hali!

Csontival való etetéssel mi a véleményetek? Nagyobb eséllyel kapna el a pók bacikat? Télen azt tudnám a legkönnyebben beszerezni.

szerintem inkább bébi csótány vagy bármi, de hiába eteted csontival, felhízik, csak épp nem tartalmaz szinte semmi tápanyagot és nem nagyon fog nőni! Legalábbis én ezeket tapasztaltam.
Vissza az elejére
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Szept. 07. Szer., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu