Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blatta lateralis

Blatta lateralis

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 09. Szer., 16:00    Hozzászólás témája: Blatta lateralis idéz

[HIBÁS KÉP]
[HIBÁS KÉP]
Nemrég kaptam ezeket a csótányokat, íme róluk egy kis leírás:

honos: Ázsiában és Afrikában. Szudán ,Líbia, Egyiptom, Szaud-Arábia, Izrael, Irak, Irán, Pakisztán, India, Afganisztán
Terrárium: végülis bármi megfelel nekik, én egy 40x30x30-as műanyag dobozban tartom őket, itt kb. 1000 példány szépen elvan! Tojástartóvan növelem a területet és igy el is birnak bujni.

Talaj: ha úgy döntetek, hogy használtok talajt akkor az lehet tőzeg,bármilyen virágföld, kókuszrost, forgács,stb. Én ugy gondolom,hogy érdemes mert a kicsik nem tudnak kikelni ha nincs elég pára! De végülis egy kisebb edénybe lehet tenni vattát, illetve zsebkendőt is amit nedvesítetek.

Hőmérséklet: Érdemes 30-35 fokot tartani náluk,hogy maximális gyorsasággal szaporodjonak, Ha viszont le akarjátok lassítani akkor egyszerűen le lehet csökkenteni 25 fokra a hőmérsékletet náluk! A fűteni lehet őket talajfűtővel, illetve izzóval. A talajfűtőt lehet a tárolóba tenni, illetve alá attól függ milyen hőmérsékletet kívántok, illetve tudtok elérni. A fény természetesen nem árt nekik, de nem is szeretik ugy mint a többi csótány faj.

Páratartalom: a pára fontos nekik, így nem kell nagy gondot fordítani a szellőzésre, arra viszont figyelni kell, hogy a pára ne csapódjon le az odalakon mert az penészedéshez vezethet! Mint már írtam a pára fontos a kicsik kikeléséhez.

Víz: a vizet felvehetik a vattából, talajból amit nedvesen tartatok, illetve az élelemböl.

Táplálás: mindent esznek... és kutya illetve macsak tápot adok nekik, továbbá gyümölcsöt és zöldséget kb. minden másnap. Jobb ha kevesebbet adtok nekik, mert akkor nem penészedik be, de egy idő után kitapasztaljátok, hogy kb. mennyit esznek

Méret: 2-3cm, a kicsit kb. 2 mm-esek a születés után

Szaporodás: A születéstől az ivarérettségig ezeknek a csótányoknak olyan 3 hónap kell 30-35 fokos hőmérséklet mellett. A nőstény párzás után ootékát készit amelyben 18-20 kicsi van, amelyet egy idő után elhagy és kb. 4-6 hétre rá kelnek ki a kicsik. A csótányok azért annyira becsült és sűrűn tartott eleségállatok, mert nem kannibálok, és nem kell méret szerint szétválogatni őket, továbbá nagyon táplálók. Ja és a legvégére rohadul szaporodnak!

Sok sikert a tartásukhoz Mosoly

szerk.: és amit elfelejtettem NEM MÁSZNAK A SÍK FELÜLETEKEN!!!
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu