Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Xenesthis immanis (Ausserer, 1875) * Panama to Venezuela

Xenesthis immanis (Ausserer, 1875) * Panama to Venezuela

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 09:50    Hozzászólás témája: idéz

Szia Franko! Szép az imanisod, látom emeli az utótestét neki sem tetszett a pózolás. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
banaf
Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 09:26    Hozzászólás témája: idéz

Szia..

Hány vedléses a picike...?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 23. Szer., 22:44    Hozzászólás témája: idéz

X. immanisom:

Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Márc. 11. Kedd., 08:05    Hozzászólás témája: idéz

Szép leírás Saliv!
Remélem hamarosan vehetünk a kicsikbol is...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
mcb2man
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 10. Hétf., 06:03    Hozzászólás témája: idéz

3cm kókuszrost a talaj és írtam 1/3 nedves, van bújkáló 26 fokon vannak, terrkót is cseréltem már de a probléma megmaradt.
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Nem olvastam mert egyszer írtunk és nem láttam. Jelzem nekem barlang nélkül se másznak igaz nálam 26fok körül vannak.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

SZiasztok!

Off: figyelhetnétek kicsit Saliv pár hozzászólással elobb leírta! Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

Akkor nem tudom mi lehett a baj,nálam egyik Xenesthis se mászot fel az üvegre egyetlen egyszer se. Az hogy a többi pók jól érzi magát az még semmit nem jelent mert ugye minden dögnek mások az igényei. Ok meg nem érzik jól magukat azért másznak "falra". Valami nem jó nálad nekik,azért ezeket soroltam ezek szoktak ilyen viselkedést produkálni. Egyébként hány fokon tartod oket?
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

eleve ami egyértelmu nem soroltam, oldalról megy a ho, a talaj 1/3 ada nedves, tud választani, és nincsenek atkák, külömben arra gyankodnék! a többi pók jól érzi magát csak ezek... mindenki ugyanígy van tartva azonos homérsékleten...
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 19:05    Hozzászólás témája: idéz

mcb2man írta:
az immanisaim semi nostik és mindig felmásznak a terrkó tetejébe beakasztják a hálóba a lábukat és lógnak, soxor balesetveszélyesen, mi lehet az oka?

Hy! Sok minden lehet: túl nedves talaj,túl hideg van neki és fentrol világítod o meg húzódik a meleg felé,esetleg el van atkásodva a talaj és ez zavarja. Picit több info kellene,ennyibol nehéz megmondani.
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

Ezt nálam addig csinálták,amig nem optimalizáltam a környezetet... de mind csinálta szinte régebben...

AKkor jött a barlang,megfelelo méretu) vastag talaj (virágföld+ tozeg), meleg, 28C körül és fölött, némi pára, nost azóta egy ilyen esemény sem történt... egyszer sem... ha nem találja a helét az állat,vagy stresszelve van..elindul cigányútra Nevet?
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 09. Vas., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

az immanisaim semi nostik és mindig felmásznak a terrkó tetejébe beakasztják a hálóba a lábukat és lógnak, soxor balesetveszélyesen, mi lehet az oka?
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Márc. 08. Szomb., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Gen. Xenesthis Simon, 1891

Xenesthis immanis (Ausserer, 1875) *....................Panama to Venezuela

Lasiodora i. Ausserer, 1875: 194 (Df).
X. colombiana Simon, 1891h: 333 (Dm).
X. i. Pocock, 1901c: 546.
X. i. Schiapelli & Gerschman, 1979: 298, f. 32-38 (mf).
X. i. Smith, 1987d: 164, pl. 4, f. 90h (m).
X. i. Smith, 1989b: 15, f. 1-3 (m).
X. i. Pérez-Miles et al., 1996: 60, f. 51-52 (mf).
X. i. Schmidt, 1997g, 1998h: 20, f. 215-216 (mf).
X. i. Peters, 2000b: 137, f. 407-408 (mf).
X. i. Bertani, 2001: 337, f. 149-152 (mf).
X. i. Piepho, 2001: 3, f. 1 (f).
X. i. Peters, 2003: 316, f. 1261, 1265 (mf).

Élohelye, lelohelye: Panama, Venezuela talajszint.

Örülök, hogy ismét egyik kedvenc talán a blondi-val szívemben versenyzo állatról írhatok.

Próbálom rövidre fogni, tömören és lényegre töroen leírni az alap dolgokat.

Maga az állat a nagyobb testu Theraphosidea-k közé tartozik.
Átlagos mérete aduláskor nostényeknek 16-9cm között. Hímeké 15-8cm.
Az állat maximális mérete 24cm körül mozog, 12-3cm-es testmérettel, ez kb. egy 8-12éves nostény mérete lehet.
A faj szépsége részben méretében, vaskosságában, részben a carapace színezetében rejlik, mert egyike a kevés fajnak, amik megtartják a színezetet adult korukra is. Carapace mintázata és mérete is fantasztikus, bíbor-lilás néha kicsit rózsaszínes mintákkal tarkított, mind a hímek mind a nostények esetében.
Felépítésébol is látszik talajlakó életmódja, a hátsó lábak eroteljesen meg vannak vastagodva.
Nem egy „szormók” állat, lábain ritkás a szorzet, ezért még inkább elotunik a fekete alapszín, ami szintén elosegíti a robosztus „látszatot”.
Az adult hímek Xeneshtis-ek esetében rendelkeznek tibialis sarkantyúkkal, színezetükben a lábak kivételével megegyeznek a nostényekkel, a hímek lába adulttá válásukkal, foleg a lábtöveknél felveszi a lilás- színezetet.
Ennek a fajnak az egyik legnagyobbak az 1v. apróságai”. 1.v lábfesztávolság elérheti a 2,5-3cm-t, 3-4-5v. a 8-12cm-t.Ivarérett kort a nostények 2-3 éves korukra érik el, a hímek 1,5-2,5 év között. Vedlésenként nagyokat no. A fiatalok a Genusból szinte kivétel nélkül nagyon jó evok, sajnos ez adulás után nem mondható el, sok állat válogatóssá és zugevové válik, illetve idoszakonként rájön és akkor nagy mennyiségben mindent…. Van olyan immanis ami két vedlés közötti ciklusban összesen 2x evett két napig, de ezzel bepótolta a lemaradást. Én ezt nem tanácsként írom,csak szokásként, ha hosszabb ideig nem vesz magához Xenesthis em, Theraphosa- am, Pamphobeteus om stb. táplálékot, akkor elokotrom valamelyik már nem kello ,de egészséges hímem és felkínálom nekik, ezt még egy állatom sem utasította vissza, remek, nagy fehérjetartalmú táplálékforrás, de csak egészséges hímet választok.. Kedvenc takarmányállataik a viaszmoly, csótány( dubia,craniifer, ) és a rózsabogár.
A faj szereti a meleg , 27-9C közötti homérsékletet, és a közepesen nyirkos talajt, DE NE TOCSOGJON és ne is legyen száraz… Vastagsága legyen 6-8cm., növényt tehetünk be, nálam sosem bántották, természetesen eloször a barlangot alakítsuk ki, hogy lássuk mik azok ahelyek,amiket utána még alakít… ha ez kiderült a „piszkálás mentes” helyekre mehet a növény.
Elengedhetetlen egy nagy méretu vízestál ,amit igénybe is fog venni alkalmanként.
Terrárium méretnek 40x 40 cm alapterület tökéletes, amiben ha szerenténk,hogy állatunk jól érezze magát, egy 20x20cm alapterületu, kb 10 cm belmagasságú barlangot helyezzünk el, ebben az esetben ritkán fog elojönni, akkor is szinte csak „tatarozáskor” vagy éjszaka… sokszor ez a ketto együtt jár.
Nem egy nyugodt faj, zargatásra általában nem támadópózt vesz fel, hanem az utótestet bombázza. Sajnos a Xenesthisek utóteste szinte emiatt vedlés után idovel teljesen megkopaszodik, másrészt igen nagy mennyiségben felhasználja tatarozáskor, építéskor ezt…
Tenyésztése nem mondható könnyunek, a Xenesthisek nem a legjobb anyukák és kisebb változásra és képesek megenni vagy vizestálba raknia kokont, esetenként otthagyni a sarokban, persze ennek is meg van a maga oka….
Párzásnál a nostény nem kíméli a hímet, szinte mindig van, egy tesztszeru „erofelmérés”, még ha a legjobb idopontban a legjobb hímet is szerezzük be és rakjuk a nostényhez.
Párzás viszonylag lassan zajlik, szinte mindig hosszú udvarlással és „elojátékkal” , a hímek pedig nagyon sokszor félénkek… Sok esetben 5-6 alkalomra történik meg, amit szeretnénk, kérdéses, hogy ennyit megúszik e a hím. Én sikeres párzás után mindig bent hagyom a hímet a nostényeknél, hogy fogyasszák el bátran. (ezt szintúgy Theraposa-knal, Grammostola-knal, Pamphobeteus-oknál egy bevett szokás nálam). Párzás után amúgy is körülményes, mert többnyire a sperma bejuttatása után és a hím bulbusának eltávolodása után,azonnal,mint egy gép ráront a hímre, egy ilyen fajnál ilyenkor közbeavatkozni nem a legjobb, mivel egy eroteljes összekapaszkodásból való eltávolítás, szétszedés igen nagy stresszel járhat a nosténynek, amire ez a Genus kifejezetten érzékeny. A kokonban 50-150 közötti pete található, amik borsószem méretuek, a kokon igen nagy méretunek tunik, mivel a nostény általában lazán helyezi el a petéket benne, ellentétben a Theraphosa, Haplopelma fajokkal, amik „feszesnek” tuntek eddig. IGAZI SIKERES szaporulatom még nem volt a fajból sajnos, ez is kísérleti stádiumban van. Most úgy érzem a jelenlegi kokon ki fog kelni, természetesen mesterségesen keltetem az eddig történtek után., egy saját fejlesztésu keltetovel, illetve „recepttel”. Terveimben van,illetve hamarosna meg fog valósulni a teljes Xenesthis skála tartása és remélhetoleg egy egy sikeres szaporulat is fog történni. Az intermedia és az immanis és az intermedia után, nagy küzdelmek árán,de hamarosan érkezik hozzám pár új tervem ( monstrosa,sp. blue,sp. white, Xenesthis sp. adult nostények hímekkel) amik eddigi legnagyobb terveim között kapnak szerepet madárpókok területén.
Minden esetre kezdoknek nem ajánlom annyira a fajt, mivel kényes bizonyos tényezokre (pára, homérséklet, talaj…). Remélem tudtam segíteni…

Kacsint?
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Márc. 05. Szer., 18:00    Hozzászólás témája: idéz

2-2,5cm esek:) Tehát már nem kicsik.... remélem lesz mit fotózni... párszor már befürödtem vele.... Zavarban lev? Zavart Nevet?

Kokon pedig most is van és volt is... sajnos pár db már tönkrement... de most ezeket rmeélem megfogom Forg? szemek
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 05. Szer., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Hát qrva széép mindegyik,gratulatione (és köszi,hogy raktál fel képeket) Mosoly

Majd a kokonból frissen kikelt pókikról is tegyél fel légyszi képeket (mármint ha lessz kokon).
Amugy mekkorák mikor kikelnek a kokonból??
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Márc. 05. Szer., 17:48    Hozzászólás témája: Xenesthis immanis (Ausserer, 1875) * Panama to Venezuela idéz

Nem találtam a fajoknál, kicsit meg is botránkoztam:)

Akkor teszek ide ezért a héten egy leírást:)...

Jópár nostényt tartok Xenesthis-ekbol és fogok is , még is az immanis marad a kedvenc...

A többit majd a leírásban...

Fulo kérésére teszem addig is be ízelítonek az óriási nostényme képét... a többi Xenesthisem adult mérete ellenére 16-8cm körüli...

Ezt a nostényt pedig elnézést , de elmértem... kiterülve 23,5 cm lábfesszel bír, teste kb 12cm... kisebbnek láttam... sajnos a popsiemelgetésrol nem ment a leszoktatás, a terárrium amin csücsül" 15x15 cm alapterületu "babyterkó".

Akkor a képek, fél órája készültek, nemrég párzott a lányka, ezért nagyon nem akartam zargatni... de a kép kedvéért kicsit még is megtettem...a képeken kicsit alakítottam,hogy élvezhetobb legyen Kacsint?

És a végére egy ifjonc kanom Kacsint?
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu