Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terráriumi növények

Terráriumi növények

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 14:15    Hozzászólás témája: idéz

Az szuper!
Köszi

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 14:12    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Lesz mind kettő Nagyon boldog.

Egy előzetes listát itt: http://sites.google.com/site/aviculariahu/Home/letoeltesek/Terr%C3%A1riumin%C5%91v%C3%A9nyek.doc?attredirects=0&d=1 talátok.
Ez csak tájékoztató jelegű (árak nélkül), ha kell valami más lehet előre rendelni.

Legutóbb LGM szerkesztette (2010 Jan. 05. Kedd., 14:23), összesen 3 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Én Tillandsia-kat, Neoregelia-kat fogok keresni! Csak sosem találok!

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége van terráriumi nővényekre küldje el a nevét annak amit szeretne privben, egy ismerősöm ezzekkel fog beteriteni egy asztalt a terrara plaza bőrzén, de olyanokat akkar hozni amikre van igény.
Szov soroljatok neveket Kacsint? v privben is küldhetitek mit szeretnétek.
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Dec. 02. Szer., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Szia MisikeHHN

Nálam van 2 terkóba borostyán kb 2 hónapja raktam be .Kicsit beszőtték de nagyon birja.
Szerintem nyugodtan használhatod te is.

Csá bokifati
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nathan
Látogató

Elküldve: 2009 Dec. 02. Szer., 07:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én ezzel a növény témával már befürödtem párszor!
Az első pókom egy irminia, eleinte mohát raktam be neki, ez akármennyire locsoltam kiszáradt, gondolom nem tetszett neki az ízzó fénye, mert a szabadban is mindig árnyékos helyen nő. Aztán vettem egy smithit, ehhez valamiféle pozsgás növényt raktam be, ebből került az irminiához is. A smithi reggelre ledíbolta az egészet! Még láttam is egyszer-kétszer ahogy marcangolja a növénykét! Az irminia egy ideig elviselte, bár nem is nagyon mászkált elő, aztán gondolt egyet és ő is szétberhelte. Van még egy roseánk, hozzá boltban vett mohát raktunk be, egy hét után a házához használta fel, majdhogynem üreget formált belőle!
Van még egy versicolorom, na annál művirág van bent, de annak a leveleit hozzászövi rendszeresen a hálójához!

Szóval nálam nem igazán tolerálják a pókik az élő növényeket, talán a versinek nem lenne baja vele, de hozzá még nem került be semmi a művirágon kívül, szerencsére az majdnem úgy néz ki, mintha élő növény lenne!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kricsko
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ, igen nekem is udvarból lett behozva Mosoly Bár direkt nem mostam le annyira a gyökereit hogy maradjon rajta valamennyi föld amiben addig volt, de azért szórok kicsit alájuk had "egyenek" Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
kovino1
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 22:38    Hozzászólás témája: . idéz

Sziasztok!kövirózsára én is gondoltam már csak ki kéne menni és behozni. Forg? szemek sztem jó neki a tözeg bár én abba keverek 1 kis virágföldet.de van olyan is ami a betonon van 1 kb 30 cmes félgömb semmi föld meg semmi nincs alatta már vagy 2-3 éve ugy van.Borostyán viszont nem jó sztem lehet megél benne simán de elkezd terjedni akkor mit csinálsz vele?esetleg szétfeszíti a gyökere a terrárium ragasztását.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
MisikeHHN
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem érdemes borostyánt berakni a terkóba? Mert szerintem baromi jól néz ki és a betelepítése se jelente túl nagy gondot!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kricsko
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kövirózsák tőzegben megélnek, vagy jobb ha alatta keverek hozzá földet? ...tápanyag gyanánt
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Szept. 05. Szomb., 06:55    Hozzászólás témája: idéz

DeluksZ írta:
Hali.

Olvasgatom a topikot és erősen töröm a fejemet. A páfrányok szimpatikusak, és láttam Wikin hogy az édesgyökerű páfrány pl csak 15 centire nő meg (gyógynövény, szal gondolom nem ártalmas a pókra nézve sem). Boehmei-hez lesz. jó lenne ha írna valaki tapasztalatokat a Boehmeik növény-toleranciájáról, hogy ne ültessek be feleslegesen páfrányt (illetve ha valakinek van konkrét növénye, amit ajánl akkor mondja és örömmel elszaladok és veszek holnap egyet még mielőtt betöltenénk a talajt az új terkóba. A pozsgásokon is gondolkodtam, de jobb szeretnék valamilyen virágtalan növényt a terkóba és valamiért a futókkal sem szimpatizálok.

A Toto hozzászólásában említett páfrány tényleg "tökéletesnek" hangzik. Remélem ezt be lehet szerezni bárhol:)

Sok mérgező növény gyógynövény, ne ebből indulj ki, mikor választasz Mosoly
Arra is érdemes odafigyelni, hogy mennyire víz és páraigényes növényről van szó, mivel a páfrányok általában (persze vannak kivételek) elég páraigényesek. Mert a boehmi tudtommal szárazabbat szeret - de majd kijavítanak, ha mégsem Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
spider007
Tag

Elküldve: 2009 Szept. 04. Pént., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

szia a páfránnyal semmi gond de a bohemi szerintem nem fogja díjazni de ez végülis egyed függő!
Én inkább csak futókat alkalmazok nekem ezek váltak be!
Sokan írták hogy a geni szétturja a növényeket hát nekem semmi baj a genivel nem bántja a növényt!!!De én azért kipróbálnám a boheminál próba csersznye!!
Üdv spider007
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
DeluksZ
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Aug. 15. Szomb., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Hali.

Olvasgatom a topikot és erősen töröm a fejemet. A páfrányok szimpatikusak, és láttam Wikin hogy az édesgyökerű páfrány pl csak 15 centire nő meg (gyógynövény, szal gondolom nem ártalmas a pókra nézve sem). Boehmei-hez lesz. jó lenne ha írna valaki tapasztalatokat a Boehmeik növény-toleranciájáról, hogy ne ültessek be feleslegesen páfrányt (illetve ha valakinek van konkrét növénye, amit ajánl akkor mondja és örömmel elszaladok és veszek holnap egyet még mielőtt betöltenénk a talajt az új terkóba. A pozsgásokon is gondolkodtam, de jobb szeretnék valamilyen virágtalan növényt a terkóba és valamiért a futókkal sem szimpatizálok.

A Toto hozzászólásában említett páfrány tényleg "tökéletesnek" hangzik. Remélem ezt be lehet szerezni bárhol:)
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 13. Hétf., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

nekem szerencsére nem volt ilyen problémám a genivel
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Júl. 13. Hétf., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Szerintem egy Genihez mindegy mit raksz be,úgyis kitúrja,én sokféleképpen próbálkoztam,még körberaktam kövekkel is,de vazze....valamiért irritálja... Nevet? Nevet? Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail website állomány
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 12. Vas., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

erre én is gondoltam de hát igen a talajra oda figyelnék meg hogy nehogy rá essen olyan tárgyra mondjuk egy blondit faszásan eltudnék benne képzelni csak hát válság van Nevet?
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Júl. 12. Vas., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

firepro írta:
nekem a moha elég jól bírja a terráriumban néha néha megöntözöm de sztem elég neki az a pára tartalom ami bent van a terkóba a genimnél Nagyon boldog erről a füves témáról még nem is hallottam na majd ha genimet átrakom a 1mx40x45ös terkóba lehet kipróbálom de ez még nem biztos szerintetek jó ötlet lenne vagy nem nagy neki az a terkó K?rd

Hali!
Szerintem az hatalmas neki,abba még te is beleférsz Kacsint? ,és a magasságra is elég a 30cm,felesleges magasabbat,40-45 cm-ről nagyot tud esni,hacsak nem 15cm vastag lesz neki a talaj.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 12. Vas., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

nekem a moha elég jól bírja a terráriumban néha néha megöntözöm de sztem elég neki az a pára tartalom ami bent van a terkóba a genimnél Nagyon boldog erről a füves témáról még nem is hallottam na majd ha genimet átrakom a 1mx40x45ös terkóba lehet kipróbálom de ez még nem biztos szerintetek jó ötlet lenne vagy nem nagy neki az a terkó K?rd
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 11. Szomb., 16:13    Hozzászólás témája: idéz

Értem,akkor próbáld ki,ah ezt szeretnéd. Kacsint?
Amikor nekem volt moha a pókomnál,és úgy csináltam,mivel kókuszt rost volt a talaj,ezért a moha alá virág földet helyeztem és,és jól benedvesítettem. Sose volt vele bajom.
A penész lehet,hogy nem megfelelő szellőzés miatt is.

Üdv Hadzsy!
Spyke01
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 11. Szomb., 16:03    Hozzászólás témája: idéz

Hát egy A. geniculata-m van! Nedvesítem a mohát de elkezdett penészedni...Zavart Szal gyorsan kidobtam!
Én is úgy terveztem, hogy abba a sarokba rakok virágföldet! De még nem tom, hogy újra próbálkozzak mohával, vagy ez a fűves dolog bejönne...Nagyon boldogZavart
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Júl. 11. Szomb., 15:54    Hozzászólás témája: :) idéz

Szia!
A moha nedvesség kedvelő nővény,ezért öntözni kell,ha szárad ki.
Ha füvet akarsz telepíteni a terráriumba,azért azon gondolkozz el,hogy azt nyírni is kell. Nem lesz macerás az itató környékén füvet vágni?
Milyen póknak akarsz füvet rakni a terráriumába?
Milyen talaj van a terráriumban?
Mert fűnek én tőzeg,és virágföld keveréket javaslok,amúgy csak rászórod a fűmagot,és benedvesíted a talajt.

Üdv Hadzsy!
Spyke01
Tag

Elküldve: 2009 Júl. 11. Szomb., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Próbáltam a terkóba mohát rakni! végülis sikerölt, de 1 hét után kezd haldoklani, kiszikkadni! Olvastam egy másik hozzászólásban, hogy füvet ültetnek a póknak! HA ezt szeretném én is elég, ha a terkó itató felőli sarkába elszórok egy kis fű magot és locsolgatom? vagy hogyan kell begyepesíteni a terkót? Nagyon boldog bármint egy kicsiny részét és mennyire megfelelő a pókoknak egy a fajta növényzet???
előre is köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Júl. 01. Szer., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

köszi a segítséget:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 01. Szer., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

A bonsai gondolom csak vicc volt, ugye? Mosoly
Olyan növény nincs, hogy bonsai! A szó azt jelenti, hogy: kis fa, kis edényben, szó szerint.

egyetlen olyan bonsai van, ami a szobában is kibírja, ez a Fikus.
Minden más bonsai-á alakított növény kintr való!

Szíl, gyertyán, bükk, tölgy, juhar, fagyal stb...
Ezekből szoktak bonsait nevelni.

A sivatagi terkóba kb 1 hete lenne.

Valami kicsi szukullenst nézzél.
Aloe vera, Agave victoria-reale, kövirózsa (ennek a virága magas), Euphorbia stb

De mindig cserélni kell a növényeket!

Szia

A
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Júl. 01. Szer., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

Tehetsz a bonsai mellé egy kis muskátlit, ezzel imitálva egy kis tiroli hangulatot, de mehet bele finoman elhintett büdöske mag is, hogy a hazai parasztkertek hangulatát visszaidézze...

Vazze...

Ti aztán értetek a biotóp terrárium berendezéséhez!
Esztétikai antitalentumok...
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 01. Szer., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Offline írta:
Zsolti írta:
Offline írta:
Hali, szeretnék a terráriumba rakni valami pálma fa félét, de interneten nem igazán találtam olyan fajt ami 25 centinél nem nőne nagyobbra, egyáltalán van ilyen?Nagyon boldog vagy valaki tudna ajánlani valami hasonló fafélét?

Esetleg Crassulaceae közül válogathatnál vagy Dracaena még amin lehet alkotni. Esetleg Haworthia fasciata

Köszi a segítséget, de ezek nagyra nőnek meg, vagy nem? a leírásokban az volt hogy nagyra nőnek, de ami talán még szóba jöhetne az ez lenne http://www.florapack.hu/displayimage.php?album=31&pos=1 bár ez sem illik igazán egy sivatagi terráriumba:D
kövirózsa pedig van, de én inkább valami faszerűt szeretnék

Végülis rakhatsz bele Bonsait, mert azt amugy is mindig visszakell vágni ugy talán azzal tényleg jobbanjársz mintha olyan fát keresnál ami kicsi marad mindörökké ámen Mosoly
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 22:05    Hozzászólás témája: idéz

SZia!

Az a baj, hogy szerintem nem nagyon fogsz találni ilyet Szomor?
Azonkívül a terkóba mindig cserélnikell a növényeket, mert hosszú távon nem bírják!
Főleg a sivatagiak.

De azért keresgélj.

Szia

A
Vissza az elejére
Profil üzenet
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 21:33    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Javasolnám az aeonium-ot, kicsi is, pálmaszerű is, szárazságtűrő is. Szóval hálás egy gaz.
Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

Zsolti írta:
Offline írta:
Hali, szeretnék a terráriumba rakni valami pálma fa félét, de interneten nem igazán találtam olyan fajt ami 25 centinél nem nőne nagyobbra, egyáltalán van ilyen?Nagyon boldog vagy valaki tudna ajánlani valami hasonló fafélét?

Esetleg Crassulaceae közül válogathatnál vagy Dracaena még amin lehet alkotni. Esetleg Haworthia fasciata

Köszi a segítséget, de ezek nagyra nőnek meg, vagy nem? a leírásokban az volt hogy nagyra nőnek, de ami talán még szóba jöhetne az ez lenne http://www.florapack.hu/displayimage.php?album=31&pos=1 bár ez sem illik igazán egy sivatagi terráriumba:D
kövirózsa pedig van, de én inkább valami faszerűt szeretnék
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Zsolti
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Offline írta:

Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Jún. 30. Kedd., 16:18    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
leon88 írta:

Nem lehet hogy pókszőrös volt a kezed, amivel a szemedet piszkáltad? Egyébként az is előfordulhat, hogy 1000 emberből, Te vagy az egyetlen, aki alergiás rá... Bár ezt nem hinném....

nézd, a munkahelyemen nics pókom, én ott nyomkodtam meg a levelét(éreztem is az ujjamon a nedvét),és azután nyultam azzal a kezemmel a szememhez.

elméletileg nem vagyok semmire allergiás, bár az aloe vera nedv nem szokott szerepelni az allergia teszten. Ha ennyire biztos vagy a dolgodban, próbáld ki, ha ugyanaz a helyzet elő is áll mint nálam,akkor csak ki kell mosni vizzel, azután elmult rövid idő alatt,bár a szemem egész nap oltári piros volt (be volt véresedve ahogy mondani szokták).

Ma venni akartam, de az alkalmazott eladó nem tudta mennyi az ára Nagyon boldog Mondtam neki, hogy nézze meg legközelebbre, én meg megnézem mennyire gyorsan nő, mivel szeretném rendszeresen használni.... (ebben ti is segíthettek, ha tudjátok) Ha meglesz a növény, ígérem belekenem a szemembe Nagyon boldog Egyébként szembekerülésről egyik oldalon sem találtam semmit, szóvál lehet, hogy ott okoz irritációt, máshol meg jótékony a hatása.....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Huh, eléggé elkanyarodott a beszélgetés a topik témájától! Nyissatok egy olyat, aminek az a címe, h " Mérgező növények a terráriumban! " Itt lehetne ecsetelni mit hova, merre. Amúgy csendesen megjegyzem én allergiás vagyok az aloe verára! Kiütéses leszek tőle! Kacsint? Szóval nem abszurd dolog allergiásnak lenni rá!

Nem azt mondtam, hogy abszurd ha valaki allergiás rá, hanem azt, hogy abszurd, hogy mérgező növényként állítják be! Másrészt ez is lehet terráriumi növény, szal nem kell neki szerintem új topik....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

leon88 írta:

Nem lehet hogy pókszőrös volt a kezed, amivel a szemedet piszkáltad? Egyébként az is előfordulhat, hogy 1000 emberből, Te vagy az egyetlen, aki alergiás rá... Bár ezt nem hinném....

nézd, a munkahelyemen nics pókom, én ott nyomkodtam meg a levelét(éreztem is az ujjamon a nedvét),és azután nyultam azzal a kezemmel a szememhez.

elméletileg nem vagyok semmire allergiás, bár az aloe vera nedv nem szokott szerepelni az allergia teszten. Ha ennyire biztos vagy a dolgodban, próbáld ki, ha ugyanaz a helyzet elő is áll mint nálam,akkor csak ki kell mosni vizzel, azután elmult rövid idő alatt,bár a szemem egész nap oltári piros volt (be volt véresedve ahogy mondani szokták).
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Huh, eléggé elkanyarodott a beszélgetés a topik témájától! Nyissatok egy olyat, aminek az a címe, h " Mérgező növények a terráriumban! " Itt lehetne ecsetelni mit hova, merre. Amúgy csendesen megjegyzem én allergiás vagyok az aloe verára! Kiütéses leszek tőle! Kacsint? Szóval nem abszurd dolog allergiásnak lenni rá!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Mint minden növénynek, az Aloe-nak is van drogja, ami erős4
Talán ezért sorolták be Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

leon88 írta:
Megnéztem ezt a táblázatot Nagyon boldog Hát, hogy az aloe verát a mérgező növények közé sorolják, ez abszurd Nagyon boldog Monjuk itt a nyulaknak való, vagy épp nem való növényeket sorolja fel a szerző! Az lehet hogy a nyúlnak nem jó.... De hát nem is normális az, aki aloe-val akarja etetni a nyulait.... Nagyon boldog

Szebb lesz tőle a szőrük, meg a bőrük Nagyon boldog Egyébként jogos! Nagyon kár álatokkal példálozni, hiszen gyakorlatilag értelmetlen! Ha csak azt nézzük pl az ember ha túladagolja a C vitamint, maximum hasmenése lesz. Míg egy macska belehal Kacsint?
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Megnéztem ezt a táblázatot Nagyon boldog Hát, hogy az aloe verát a mérgező növények közé sorolják, ez abszurd Nagyon boldog Monjuk itt a nyulaknak való, vagy épp nem való növényeket sorolja fel a szerző! Az lehet hogy a nyúlnak nem jó.... De hát nem is normális az, aki aloe-val akarja etetni a nyulait.... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

Részemről csak annyi hogy: ott ne "csússzunk" el hogy szemre mi milyen hatást vált ki, illetve, sebre, nyálkahártyára, stb..mer ugye nem ugyan az Kacsint?
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

Több oldalon utána olvastam én is, és mindenhol azt írják, hogy káros hatása nem ismert, mellékhatása nincs... Javasolják sebre, bőrégésre kenni a készítményt, vagy megát a növényből nyert nedvet, de szájon át történő alkalmazási is javasolt! Sőt, még egy recept is van a neten, a növény leveléből koktélt készíteni szándékozók számára.... Annyi ellenjavallatot találtam csak róla, hogy két hétnél tovább ne elkalmazzuk szájon át, mert kálium veszteséget okoz a testben! De van olyan növény, amivel együtt szedve, nem lép fel ilyen problem.....

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
sziasztok!

tartott már valaki aloe fajokat terráriumban? jol néz ki, azonban a nedve mérgező (tapasztaltam is mikor véletlen a szemembe került egy kis mennyiség,20percig mosogattam hideg vizzel,k...-ra fájt...)

Helló!

Tartottam, de szerintem Te Agave-t tartasz! Mosoly
Az Aloe vera gyógynövény, szinte lehetetlen, hogy allergiás reakciót váltson ki, de lehet, hogy vannak kivételek!
Az Agave-k nál lehet ilyen reakció.

Helló!

A
Vissza az elejére
Profil üzenet
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 12:45    Hozzászólás témája: idéz

leon88 írta:
Hogy lenne mérgező, ha világszerte használják, gyógykészítmények előállítására??? Max szembe kerülve lehet káros....

háh, én is ezt hittem!!!

részletesebben nem néztem utána,nem volt még rá idöm,de ime egy táblázat.első oldalon alul szerepel:
http://www.medirabbit.com/HU/Digestive/Food/toxic_plants_hu.pdf

egyébként ez nem olyan egyszerü, sokféle gyógyszert eredendőan mérgező természetes anyagokból állitanak elő. bár aloe-nál hallottam ilyeneket,hogy a nedvét sebre kenve is gyógyító hatást fejt ki. Azt biztos hogy a szememet rohadtul marta,elöször nem is értettem,azt hittem csak belement valami,de fél perc mulva már ki se tudtam nyitni,annyira könnyezett/fájt. rögtön leesett,hogy csak az lehetett,mást nem érintettem meg az előző 5 percben azzal a kezemmel. ekkor kerestem a google-ban az aloe-ra mint mérgező növényre.

"Aloe vera. Nem is gondolnánk, de például az aloé (Aloe vera) is mérgező növénynek számít, hatóanyagai az aloin, aloesin-A és B. Nagyobb mennyiségben vagy hosszan tartó alkalmazása esetén hasmenés, vesebántalmak, bélgörcsök léphetnek fel, sőt aranyeret is okozhat."

egyébként a háziállatokra is mérgező hatású ha a levelét rágják,egy forumban láttam. Ez érdekes
http://www.haziallat.hu/cikkek/macska/mergezo-szobanoveny-allat-veszely/
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 12:37    Hozzászólás témája: idéz

Hogy lenne mérgező, ha világszerte használják, gyógykészítmények előállítására??? Max szembe kerülve lehet káros....
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 15. Pént., 12:31    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

tartott már valaki aloe fajokat terráriumban? jol néz ki, azonban a nedve mérgező (tapasztaltam is mikor véletlen a szemembe került egy kis mennyiség,20percig mosogattam hideg vizzel,k...-ra fájt...)
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Máj. 09. Szomb., 22:11    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Én is imádom a páfrányokat!
Az a baj, hogy lehetetlen biztosítani a nekik való klímát!

Nagyon nehéz őket életben tartani.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Máj. 09. Szomb., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Végre sikerült rátalálnom arra a páfrányra, amit még egy korábbi cikkben említettem. Írtam, hogy nálunk lehet venni a botankerti üvegházban, érdekes levelével és látványos megjelenésével hívta fel magára a figyelmemet.

A növény neve pedig: Vénuszhaj/Vénuszfodorka -Adiantum capillus-veneris

Kép:

Rövid leírás:

Rend: Páfrány (Polypodiales)
Család: Gímpáfrányfélék (Pteridaceae)
Nemzetség: Vénuszfodorka (Adiantum)
Faj: Vénuszhaj (Adiantum capillus-veneris)

Előfordulása trópusi és szubtrópusi éghajlatú területeken, őserdőkben jellemző. Őshazája Közép-Amerika és Dél-Amerika. Itt állandóan magas a páratartalom és a hőmérséklet sem csökken 18 °C alá. Ez a magyarázata, hogy ez a faj a páfrányokhoz képest is több meleget és nedvességet, valamint kevesebb tápanyagot igényel.
A laza, tőzeges talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezzük a leveleit. Fényigénye közepes, a félárnyékot vagy az árnyékos helyet kedveli. Hőigénye közepes (szobahőmérséklet, 24-25 fok). Fagyérzékeny. A növény tőosztással vagy spóravetéssel szaporítható.

Szerintem megtaláltam a számomra legtökéletesebb terráriumi növényt a jövőbeli blondi terkóba Kacsint? Nevet?
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 13. Hétf., 08:02    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
A kép jobb oldalán egy Mammilaria kaktusz látható (jellegzeteségük, hogy nem a törzsön, hanem kis "csöcsökön", azaz az ún. mammák végén hordják tövisüket. Vírágaik aprók, a növény felső részén, álltalában kör alakban jelennek meg. Piros hosszukás termésük a fügekaktuszhoz hasonlóan ehető.), míg a bal oldalon egy Dél-afrikai kutyatejféle (azaz nem kaktusz Kacsint? ), egy Euphorbia (Fehér tejnedvük mérgező, általában irritációt is okoz, és meglehetősen ragadossá válik a levegő hatására). Ezekkel a nevekkel keress rájuk a gugliban! Kacsint?

Köszi Puding!
Bíztam benne hogy benézel! Nagyon boldog Kacsint?
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 13. Hétf., 07:34    Hozzászólás témája: idéz

A kép jobb oldalán egy Mammilaria kaktusz látható (jellegzeteségük, hogy nem a törzsön, hanem kis "csöcsökön", azaz az ún. mammák végén hordják tövisüket. Vírágaik aprók, a növény felső részén, álltalában kör alakban jelennek meg. Piros hosszukás termésük a fügekaktuszhoz hasonlóan ehető.), míg a bal oldalon egy Dél-afrikai kutyatejféle (azaz nem kaktusz Kacsint? ), egy Euphorbia (Fehér tejnedvük mérgező, általában irritációt is okoz, és meglehetősen ragadossá válik a levegő hatására). Ezekkel a nevekkel keress rájuk a gugliban! Kacsint?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 11. Szomb., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A fotón látható két "kaktusz" nevét szeretném megtudni. hátha van valakinek, tudja valaki...
Köszi.

suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 10. Pént., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Én úgy szoktam, h teljesen letisztítom a növényke gyökrét és úgy ahogy van ültetem a terkóba. Nem használok cserepet vagy bármit. Szétszedtem a töveket és keverve egymáshoz ültettem őket. A kókuszrost tökéletes nekik. Elvannak jól.

Köszi szépen, szerintem én is így csinálom majd!
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu