Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 1 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Blatta lateralis [S. lateralis; S. tartara] - Orosz Csótány

Blatta lateralis [S. lateralis; S. tartara] - Orosz Csótány

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 29. Szomb., 10:58    Hozzászólás témája: idéz

Hát anno 10 darabot vettem csak Mantisnak kajának. Ketten maradtak, ez a nagy nőstény, megy egy kisebb nőstény. Néztem a kicsit, annál ugyanez a dolog jött elő. Mivel igencsak elbújnak néha, azért csak mostanában vettem észre.
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 29. Szomb., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Igazából nem tudom, nem figyeltem még meg ilyesmit náluk. Az 100%, hogy a szelvény nem szakadt fel, mert akkor nem ezt látnád, ráadásul az nem szakadhat fel csak úgy, hisz belülről rá vannak tapadva az izmok, stb... Csak ez az egy állatod ilyen? Érdemes lett volna elkülöníteni a többitől amíg még tudod, hogy melyik egyed az. Csak mert szerintem ez az ooteka készítés legeleje. Azon agyaltam, hogy mi van, ha ennek a "folyadéknak" a segítségével csinálja meg az ooteka-t? Elképzelhető, de nem biztos. Utánanézek mindenesetre, most már engem is érdekel és most hogy vége a vizsgáknak, bele tudom magam ásni a dolgokba ^^ Majd jelentkezem, ha találtam valamit!

Csótány Világ Hivatalos Facebook Oldala: https://www.facebook.com/CsotanyVilag

Csótány Világ - Hatlábúakról kétlábúaknak
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 28. Pént., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Igazából olyan mintha lejött volna hátul 1-2 lemez a "páncéljából" és az "vérezne".
Vissza az elejére
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 28. Pént., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ha arra gondolsz, hogy reped szét a segge, akkor ne ijedj meg!

Szerintem csak jön ki belőle a kokon....

Vagy te mit látsz Shipi???
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

Ilyen folyékony cucc van ott neki, testnedv("vér")-re tudok gondolni, csak azt nem tudom, hogy ez mitől lett neki.
Vissza az elejére
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 21:41    Hozzászólás témája: idéz

NMYx írta:
Sziasztok!

Előre is elnézést ha rossz helyre írok, de nem tudom pontosan milyen fajta csótányom van itthon. (csokicsótányként vettem)
Úgy 2 hete figyeltem őket és az egyik nőstényen vettem észre a képen megjelölt dolgot. KÉP
Nem tudom mi lehet vele, de azért remélem ti meg tudjátok mondani mi baja van.

Hali!

Szerintem jó helyre írtál, de hogy konkrétan mi is az, ami a képen van, nem tudom... Lehet én vagyok vak, de mit kellene látni? Nagyon boldog Azt a szürke valamit? Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 27. Csüt., 21:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Előre is elnézést ha rossz helyre írok, de nem tudom pontosan milyen fajta csótányom van itthon. (csokicsótányként vettem)
Úgy 2 hete figyeltem őket és az egyik nőstényen vettem észre a képen megjelölt dolgot. KÉP
Nem tudom mi lehet vele, de azért remélem ti meg tudjátok mondani mi baja van.
Vissza az elejére
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 21. Pént., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Végre beindult a dolog,és ami érdekes hogy nemcsak a keltetőben bújtak ki a kicsik,hanem a nagy csótis doboz is tele volt újszülötekkel Nagyon boldog Dancing
Kb. 100 db kis szaros rohangál az óvodában Kacsint?

Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 18. Kedd., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

Nincs mit, igazán nem nehéz őket otthon tartani és szaporítani. Így van az összes kozmopolita fajjal. A trópusiak már keményebb diók, de semmi se lehetetlen Nagyon boldog Ha még kell segítség, megtaláltok Kacsint?

U.i.: A banánt imádják, tegnap este össznépi banán evés volt, mindenki nagyon élvezte Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 18. Kedd., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

Köszi srácok!

Akkor megfogadom tanácsokat, és próbálkozok tovább egy két változtatással, hátha megindul a szaporodásuk!

A változásokról majd beszámolok!

Üdv
Karcsi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 22:58    Hozzászólás témája: idéz

Nah, akkor tisztába rakom a dolgokat Nagyon boldog
Nálam egy naaaagy akváriumban vannak, víz nincs benne, így inkább nevezzük terráriumnak Kacsint? talajnak 1-2 centi vastagn kókuszrostot használok, mászkálónak, búvóhelynek pedig ott a tojástartó (kicsi tucatos, meg nagy tálcás, illetve wc papír és egyéb guriga maradványok). Van bent itató, naponta cserélve, benne zsepi, vagy papírtörlő átnedvesítve. Egy cserépalátét, benne száraz macska táp (lehet kutya is, tök mindegy, csak fehérje legyen). Ennyit a berendezésről. Nálam szobahőmérsékleten vannak, 24-28 °C-on. VOlt egy időszak, mikor alájuk raktam egy 15 W-s fűtőkábelt, szerették, de úgy vettem észre az élettartamuk jelentősen csökkent. Nálam nincs különösebb párásítás náluk, nem igen tartom lényegesnek. Mivel sokan vannak, hetente, max 2 hetente takarítom őket. Ilyenkor teljes csere mindenből. Tojástartók és talaj egyaránt. Az összes ooteka-t kiválogatom, megnézem melyik termékeny (ami gyűrött, kicsi és nyomi, azt egy kupacba gyűjtöm és placcs ^^) és ami jó, azt keltető dobozkába rakom. Szintén kókuszrost talaj, a doboz 4 sarkába kevés vizet fecskendezek, ez megfelelő mennyiségű párát biztosít sokáig. Utána rá a radiátorra és tádámm, 2-3 hét múlva jönnek is elő a drágaságok Vicces
Azt hiszem mindent leírtam, ha valamit kihagytam, majd kérdezzetek, meló után kissé tompa vagyok így estére és még csak most jön az etetés (Y)

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
MaD4
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 22:34    Hozzászólás témája: idéz

ez tényleg érdekes nekem egy nagy vödörbe vannak eddig nem volt szaporulat (mennyi kb 2honap lehet 3...) kokont láttam a nőstények végénél de nem lett semmi nem rég egy elektromos kályha mellet vannak + spricelek be 1hét és kicsik megjelentek
Következtetés:
-Meleg
-Spriccelés
-Meleg+spriccelés
hatott.
Nem igazán tudom csak, hogy most ez így jó és hagyom Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 17. Hétf., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!!

Végigolvastam a topic-ot és egyszerűen már nem tudom, hogy kinek és mit higgyek el!

Van aki szerint a száraz, más szerint meg a nedves környezet kell nekik...

Nekem leraktak vagy 30 kokont, de szerintem alig kelt ki pár!

Az elején vizeztem őket és nekem azt mondták nem szabad, mert megrohadnak a kokonok...

most pár hete nem vizezem őket és most észre is vettem, hogy kikelt pár!

De még mindig nem tudom hogy mi a titka a dolognak!
Valaki, akinek ténylegesen problémamentesen szaporodnak a csótányai legyen szíves mondja el egyértelműen, hogy hogyan kell őket tartani és hogyen nem!

Előre is köszönöm a válaszokat!!!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Chester
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Rendben,köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Chester írta:
Csao!
Az lenne a kérdésem,hogy ha kiszedtem a petéket a helyükről és külön tettem őket egy kisebb dobozba,akkor kb mennyi idő múlva kelnek ki/mekkorák lesznek amik kikelnek?
Egyet szét nyomtam,hogy megnézzem van-e benne valami és vmi folyadék volt benne xD
Előre is köszi a segítséget!

RK

Hali!
A petezsákokból (ooteka) kb 10-14 egyed kel ki, nagyon kicsik, 1-2 milisek. Nálam a keltetőben (amit már leírtam alább, hogy milyen körülmények között keltetek) 2-3 hét alatt kikelnek a drágák.
A belsejében maguk a peték helyezkednek 1-1 párhuzamos sorban, szépen elosztva feltételezem tápanyag gazdag környezetben (folyadék).

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Chester
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Csao!
Az lenne a kérdésem,hogy ha kiszedtem a petéket a helyükről és külön tettem őket egy kisebb dobozba,akkor kb mennyi idő múlva kelnek ki/mekkorák lesznek amik kikelnek?
Egyet szét nyomtam,hogy megnézzem van-e benne valami és vmi folyadék volt benne xD
Előre is köszi a segítséget!

RK
Vissza az elejére
Profil üzenet
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

cupak írta:
Kedves Shipi! Elolvastam a csótányról mindent. Nem ezen a fórumon olvastam, hogy az orosz csótány van az oroszoknál is meg a németeknél is. Az oroszok német csótánynak hívják, a németek orosz csótánynak. Ha van az oroszoknál is akkor bírniuk kell a nemigazán meleg klímát is.

Azt viszont vedd figyelembe, hogy van német csótány (Blatta germanica) és orosz csótány (Shelfordella lateralis). A kettő nem ugyanaz, de mindkettő kozmopolita faj. Hasonlítsd csak össze őket, van különbség Nagyon boldog Természetesen a csótányok elég tág tűrésű fajok, de ennek a fajnak, amiről a topic szól, a legoptimálisabb a szobahőmérséklet. De persze elvannak alacsonyabb hőmérsékleten is.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Shipi! Elolvastam a csótányról mindent. Nem ezen a fórumon olvastam, hogy az orosz csótány van az oroszoknál is meg a németeknél is. Az oroszok német csótánynak hívják, a németek orosz csótánynak. Ha van az oroszoknál is akkor bírniuk kell a nemigazán meleg klímát is.
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 18:06    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Szia Shipi

Nos hasonlóképpen csinálom én is a petekeltetést,csak más módszerrel fűtök neki és most mégse akarnak kikelni. Tavaly volt némi szaporulat ezzel a módszerrel,most nem működik Zavart Na mind 1 kísérletezem még velük,köszi az infókat Kacsint?

Hát akkor nem tudom. Próbálkozz még a keltetéssel, az imágókat etesd fel, és ha rég volt vérfrissítés, szerintem vegyél pár dobozzal és ess nekik megint Nagyon boldog Nincs jobb ötletem...

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Szia Shipi

Nos hasonlóképpen csinálom én is a petekeltetést,csak más módszerrel fűtök neki és most mégse akarnak kikelni. Tavaly volt némi szaporulat ezzel a módszerrel,most nem működik Zavart Na mind 1 kísérletezem még velük,köszi az infókat Kacsint?
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 16:56    Hozzászólás témája: idéz

Mad79 írta:
Szia!
Nálam rengeteg szökevény volt a panelban,de szaporulatot nem tapasztaltam egyszer sem. Most még szabályzott körülmények közt se tudok szaporulatot összehozni, pete van dögivel de nem akarnak kikelni a kicsik Zavart
Ui: a szökevények mindig előkerültek,és vacsi lett belőlük Kacsint?

Nálam csak a hímek szöknek, de azok rendesen. Van, hogy rájuk jön az 5 perc és az összes hím azon fáradozik, hogy kiugráljon a terrkóból. Direkt alacsonyan tartom őket, magas fal mellett, de a múltkor így is kijött egy o.O Az ooteka-kat én keltetőben helyeztem el. Egy műanyag doboz, mint pl kínai kajás, benne olyan vastagon kókuszrost, hogy az alulról való fűtés során ne süljenek meg a peték. Kevés párásítás a dobozban és 24 órában a radiátoron való tartózkodás. Kb 2 hét és kikelnek az elsők Kacsint? Kikelés után tojástartó darabok búvóhelynek, és körte vagy bármi egyéb szeletkék. Én jobbnak tartom, ha szeletekben adom a kicsiknek a kaját, mert ha berakok egy almacikket pl, akkor belerágják magukat és szenvedhet vele az ember, mikor ki szeretné venni a maradékot. Egy-két szem száraz kutya vagy macskatáp és a fehérjeszükségletük is rendezve lesz a kicsikéknek Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

cupak írta:
Érdeklődöm, hogy ezek a csótányok ha elszabadulnak, mennyire élnek meg egy száraz meleg emeletes házban?

Szia!
Nálam rengeteg szökevény volt a panelban,de szaporulatot nem tapasztaltam egyszer sem. Most még szabályzott körülmények közt se tudok szaporulatot összehozni, pete van dögivel de nem akarnak kikelni a kicsik Zavart
Ui: a szökevények mindig előkerültek,és vacsi lett belőlük Kacsint?
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

cupak írta:
Érdeklődöm, hogy ezek a csótányok ha elszabadulnak, mennyire élnek meg egy száraz meleg emeletes házban?

Javaslom neked, hogy vedd a fáradtságot és olvasd végig az összes hozzászólást. Emlékezetem szerint mindent megtárgyalt már a közösség velük kapcsolatban. Ha kiszöknek, akkor lazán megmaradnak a lakásban és irthatod őket végeláthatatlanul. Nem azért orosz csótány, mert az oroszoktól jöttek tudtommal. Rengeteg neve van, az erdeitől a csokiig és hallottam már török csótánynak is. De ezeket alább olvashatod is.

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

bencehun
Tag

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Legjobb tudomásom szerint a 24-26 °c a legoptimálisabb a számukra.

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 09. Vas., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Az oroszcsótány is magas hőmérsékleten szaporodik? Az oroszoknál nincsen nagyon meleg.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 17. Pént., 22:28    Hozzászólás témája: idéz

www.skorpioforum.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Shipi
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 30. Kedd., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Shelfordella tartara néven vettem még nagyon anno és is 50 darab imágót, még mindig azok vannak, viszont van egy kis problémám... Mikor megvettem, elkezdtem szaporítani őket, az ootékákat rendszeren gyűjtöttem, keltetőbe helyeztem és elvoltak. Az imágók sokáig életben maradtak, vérfrissítés nem volt azóta, hogy megvettem (ez szerintem már egy éve van), viszont most jött a bibi. Kicsit elhanyagoltam őket, kevesebbet kaptak enni, inni és nem nőttek, vagy nagyon kicsik voltak az imágók. Rájuk nyomtam egy 15W-s fűtőkábelt, naponta kaptak rendes mennyiségű vizet, állandóan előttük volt a száraz macskakaja és a háztartási keksz, naponta ment a friss alma/körte, vagy ami éppen kéznél volt, rendes adaggal. Nos, ahogy gondoltam, be is indult a fejlődés, ezerrel nőttek a drágáim, de az imágók élettartama jelentősen csökkent... Folyamatosan hullanak el, nem tudom miért. Most levettem róluk a fűtést, normális hőmérsékleten vannak (sajna megmérni még nem tudtam, eszközhiányban szenvedek ilyen téren a koliban ^^'), de még így is látok szép számmal elhullott állatokat, és ami a leggázabb, hogy nem csak imágókat. Szerintetek mi lehet a gond? Hetente vannak takarítva, pókok és egy szakállas agáma élvezettel eszegetik őket megállás nélkül...
Nem mellékesen azt látom, hogy sok példánynak (imágó és lárva is) le vannak rágva egyes, vagy az összes lábai. A hullákat nem eszik meg, vedléseket se mindig, vajon miért ennyire lábfetisiszták?
Válaszokat előre is köszi!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 12. Pént., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

gebirgsjager írta:
Hali!
Én úgy tudom, semmi.
forrás (nemtudom mennyire megbízható): http://www.uniprot.org/taxonomy/36981

Köszi! Olyan sok féle latin és egyedi nevük van már... Hívják orosz és török csótánynak is... Akkor a S. lateralis az elfogadott.
Profil üzenet e-mail website msn állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 12. Pént., 15:34    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Én úgy tudom, semmi.
forrás (nemtudom mennyire megbízható): http://www.uniprot.org/taxonomy/36981
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 12. Pént., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A Shelfordella lateralis és Shelfordella tartara közt mi a különbség?
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 19. Szomb., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Shelfordella tartara:
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
spider89
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

az enyémeknek sem volt szárnya eleinte... majd ha adulnak akor lesz.... várj pár hónapot... és meglátod... üdv:s89
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

spider89 írta:
jah és mégvalami... a csokicsótányokból nekem is döglik néha egy kettő... az amcsi vöröset kb fél éve tartom... egysem hullott még le...
üdv:s89

Na mostmár akkor világos, hogy melyik a csoki! Mosoly De arra még nem vennék mérget, hogy a másik 2 képen Periplaneta americana-k vannak. Google csak szárnyas képeket ad ki rá, meg sötétebbek, enyémeknek egyiknek sincs szárnya és világosbarnák, kicsit vörösesek. Zavart
spider89
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 14:07    Hozzászólás témája: idéz

jah és mégvalami... a csokicsótányokból nekem is döglik néha egy kettő... az amcsi vöröset kb fél éve tartom... egysem hullott még le...
üdv:s89
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider89
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 14:05    Hozzászólás témája: idéz

Hát ferrault.... Én igy képről 99.9% ra mondom hogy az amcsi vörös.... én a vöröset egy ojan tenyésztőtől vettem aki kb 10-12 csótányfajt tenyészt..... ő csaktugya mitadott el....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

spider89 írta:
sziasztok... nézeggetem a ferrault által feltöltött 6 képen... és nekem itt valami nagyonnem tiszta.... énis vásároltam még anno csótányt....(az utolsó 2 képen láthatóból...) AMERIKA VÖRÖS(periplaneta americana) néven....

Na mostmár tényleg jó lenne tudni milyen csótányaim vannak Mosoly Egy hozzáértő légyszíves bogozza ki a szálakat! Akkor az utolsó 2 képen nem lateralisok vannak K?rd
spider89
Látogató

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 12:40    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok... nézeggetem a ferrault által feltöltött 6 képen... és nekem itt valami nagyonnem tiszta.... énis vásároltam még anno csótányt....(az utolsó 2 képen láthatóból...) AMERIKA VÖRÖS(periplaneta americana) néven....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 20. Szomb., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

Na mégiscsak ide kell írnom, mert 2 privát üzit sem küldött el! Zavart
Tettem fel az S. lateralisokról pár képet.

http://lateralis.ferrault.fotoalbum.hu/

Az első 4 képen az "Erdei csótány"-ként vásárolt állatok láthatóak.
Az utolsó 2 képen pedig a "Csokicsótány"-ként vásároltak.
Amint látható hasonlítanak egymásra, de csak nagyvonalakban! Az első 4 képen látható állatokból napról napra mindig elpusztul pár darab, de az utolsó 2 képen láthatóakból még egy sem pusztult el! Ezek szerint nem azonos a 2 faj!?
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 18. Csüt., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Scolia írta:
Szia!
Valóban, egy és ugyanaz a három név! Csod?lkoz?
Itt egy taxonómus oldal: http://www.uniprot.org/taxonomy/36981
látható, hogy jópár neve van még Nagyon boldog
És az is, hogy a jelenleg hivatalosan használatos a Shelfordella lateralis.
A magyar elnevezésekkel már nem ilyen egyszerű a dolog, mivel igen sok trópusi fajnak nincsen hivatalos magyar neve, ezért a kereskedők és tenyésztők a különböző nyelvekről -egymástól függetlenül- lefordított elnevezéseket használják, emiatt lehet annyiféle Zavart
Hogy melyik az igazi?... Think K?rd

Köszi szépen a segítséget! Majd még privit írok ezzel kapcsolatban! Kacsint?
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Feb. 18. Csüt., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

Ferrault írta:
Szia Skacok!
Lenne egy kérdésem, mert belegabalyodtam ebbe a dologba, mint kiscica a fonalba!
Ugyebár van a Shelfordella tartara, Shelfordella lateralis és Blatta lateralis.
Na most ez a 3 faj tényleg különböző, vagy egy és ugyanaz?
Magyarul orosz csótány, csokicsótány és erdei csótány néven ismertek. Akkor ez a 3 faj is egy és ugyanaz K?rd K?rd

Szia!
Valóban, egy és ugyanaz a három név! Csod?lkoz?
Itt egy taxonómus oldal: http://www.uniprot.org/taxonomy/36981
látható, hogy jópár neve van még Nagyon boldog
És az is, hogy a jelenleg hivatalosan használatos a Shelfordella lateralis.
A magyar elnevezésekkel már nem ilyen egyszerű a dolog, mivel igen sok trópusi fajnak nincsen hivatalos magyar neve, ezért a kereskedők és tenyésztők a különböző nyelvekről -egymástól függetlenül- lefordított elnevezéseket használják, emiatt lehet annyiféle Zavart
Hogy melyik az igazi?... Think K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Feb. 16. Kedd., 23:31    Hozzászólás témája: idéz

Szia Skacok!
Lenne egy kérdésem, mert belegabalyodtam ebbe a dologba, mint kiscica a fonalba!
Ugyebár van a Shelfordella tartara, Shelfordella lateralis és Blatta lateralis.
Na most ez a 3 faj tényleg különböző, vagy egy és ugyanaz?
Magyarul orosz csótány, csokicsótány és erdei csótány néven ismertek. Akkor ez a 3 faj is egy és ugyanaz K?rd K?rd
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

2 napja permeteztem a csotiknak, és mind előjöttek inni.
Ez volt az oka, amiért arra gondoltam kéne nekik vizet berakni, ezért egy nagyon lapos kis tetőben badobtam nekik egy keveset.
2 az ujszülöttekből bele is fulladt másnapra...
Nem volt jó ötlet. Szóval mostantól heti 2 spricc lessz.
A szaporodásról pedig annyit, hogy feletettem a regalissal egy nagy nőstit,
és ma ahogy mentem vizet cserélni neki, látom hogy van valami az itatótálban.
Ahogy nézegettem, abba is belefulladt néhány csoti...
Tehát a felevett nösti valószínű eldobta a kokont, és azok keltek ki.
Most van is bent nála 4-5 db 3-4mm es kis dögszi. Mivel azonban vedleni készül,
nem hiszem hogy megzabálja őket. Viszont olyan picik, hogy esélyes hogy nem tudom őket levadászni. Szóval együtt fognak majd nőni...
Szép napot mindenkinek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

(forrás: http://trinitym.wordpress.com )
Vissza az elejére
Profil üzenet
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm az infókat
akkor csak rajtam áll a sor
amúgy nyáron kb 10-15 ilyen petét találtam a tojás tartó oldalain de semmi nem lett belőlük Szomor?
a csótányok száma amiket venni szoktam az mindig 40db
és van köztük olyan is aminek szárnya is van (hím?)azt hiszem.
http://h.imagehost.org/view/0282/P1090362
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 18:04    Hozzászólás témája: idéz

Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Én még a tavalyi börzén vettem 1 adag kicsit és 1 adag nagyot belőlük.
Fűtés nuku szintén (különben nekem sem érné meg) , heti 1x van etetés a feletetéssel egybekötve. Nevet?
Akkor egyrészt kiganyézom őket, másrészt kapnak egy marék kutyatápot, egy narancsot v. mandarint kettévágva, esetleg salátalevelet, almát, meg amit éppen találok.
Azóta az egyedszám ezer felett van/volt, mert amelyik haver erre jár, mindegyikre rásózok egy adaggal. Nevet?
Arra figyelni kell, hogy roppant gyorsak, néha el is szöknek és a lakásban elég nagy kárt tudnak azzal tenni, hogy összesza.ják a falat meg mindent.
Úgyhogy egy csótánycsapda használata erősen javallott.
Az üvegen nem másznak, de ha az dzsuvás akkor igen.
A közhiedelemmel ellentétben nálam még a vazelinen is átmásznak, úgyhogy egy extra szökésbiztos tető is kell nekik.
Amúgy semmi extra, szobahőmérsékleten elvannak és szaporodnak ezerrel.
Nincs kemény kitinpáncéljuk, így szinte a legtökéletesebb eleségállat bárminemű rovarevő számára.
Nekem már ők a harmadik csótányfaj , aminek a szaporításával és feleltetésével próbálkozom, de ők váltak be a legjobban. (az eddigiek dubia-k és cinerea-k voltak)
Szóval bátran ajánlom mindenkinek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

Gyakorlatilag szó szerint leszarom őket.
Heti 1db háztartási keksz, 2-3 gerezd mandarin, (30an voltak eddig)
minimális turó2 hetente kutyatáp 3-4 szem/hét
és hetente besrpiccelek az egyik falra, mert azt olvastam kell a piciknek a pára a keléshez.
A szobában 26fok van, külön fűtés nuku.
Van bennt 2 tojglitartó.
És nagyjából hetente 1x nézek rájuk.
Amúgy egy szekrény aljában vannak egész nap sötétben.
Az alja tőzeg.
Gl. Üdv.: A
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jan. 05. Kedd., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Ancienza írta:
Sziasztok!

3 hónapja vannak csótik nálam, és ma fedeztem fel őket.
50nél feladtam a számolást.
Üdv: A

jó neked h szaporodnak
nekem az istenért se akarnak szaporodni ?r?lt
milyen körülmények között tartod a csokikat?
Ancienza
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 04. Hétf., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

3 hónapja vannak csótik nálam, és ma fedeztem fel őket.
50nél feladtam a számolást.

[HIBÁS KÉP]

Üdv: A
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
antee
Lelkes újonc

Elküldve: 2009 Nov. 09. Hétf., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Én szoktam nekik párásitani is és sok zöldséget,gyümölcsöt -uborka, sárgarépa, körte, dinnye-kapnak mégis isznak(a nöstényeknek kell a párásabb környezet a peték miatt-nekem legalábbis ezt mondták).Nekem jobban szaporodnak mint amikor nem párásitottam
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Csótányok (Blattidae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu