Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lycosa singoriensis / Szongáriai cselő pók

Lycosa singoriensis / Szongáriai cselő pók

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Időközben rájöttem,köszi!
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

A legutolsóra, aminek itt a direkt linkje: http://apropok.blogspot.com/2008/05/kilts-farkaspkot-s-megjelennek-kertek.html
a DNFS-es link nekem bejön, de nekem autobelépőre van rakva meg ilyenek: A topik linkje: http://www.maxinet.hu/madarpok/viewtopic.php?t=480&start=15&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Amugy meg: Ideiglenes állmoányok / Milyen faj? / 2 dik oldal...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Siler írta:
{ON}Tekintve hogy félévente felmerül anno irtam egy írást erről: http://www.maxinet.hu/madarpok/viewtopic.php?p=7504#7504
akinek nem illik ismerni ezt a fórumot az pedig a Apro-pók blogban olvashatja el uezt: http://apropok.blogspot.com{/ON}
Kiváncsi vagyok azért amikor az őszi roham lesz megint fog e emlékezni valaki erre Nagyon boldog

Hy! A Dnfs link nekem azt írja hogy a téma v a post nem létezik. A bolgon meg nem tudom melyik írásodra gondolsz mert nem kevés van.
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

{ON}Tekintve hogy félévente felmerül anno irtam egy írást erről: http://www.maxinet.hu/madarpok/viewtopic.php?p=7504#7504
akinek nem illik ismerni ezt a fórumot az pedig a Apro-pók blogban olvashatja el uezt: http://apropok.blogspot.com{/ON}
Kiváncsi vagyok azért amikor az őszi roham lesz megint fog e emlékezni valaki erre Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 12:19    Hozzászólás témája: Re: Lycosa singoriensis / Szongáriai cselo pók idéz

Lord_of_NRG írta:
Üdv a kedves 1begyűlteknek!
Most látom mekkora gond lett a két pókból, amit ÉN adtam gáspárnak. Nyugodtan kövezzetek meg érte. 1ébként én eddig azt hittem,h pokoli cselőpókról van szó, szóval valaki megmond6ná nekem a frankót!! Zavart Tettem is fel képeket róluk TERMÉSZETES ÉLŐHELYEN ami a mi kertün és udvarunk és az utcán és körülöttünk minden felé. Ez volt az oka,h úgy gondoltam 2vel több vagy kevesebb nem igazán számí, mivel pl. a kutyám előszeretettel levadássza őket,ha unatkozik, plusz szerintem ahogy hallottam a szomszédok kertjében is ue a helyzet viszont ők nem nyagyon preferálják, hogy 4-5-6cm-es pókok mászkálnak elő a földből mikor ők napozni szeretnének...
Mindjárt megpróbálom elővarázsolni a képeket, mondjátok meg milyen pókok!! Tudom a Pokoli cselőpók is védett!

Ennek fényében Lord_of_NRG inkább megmentő, amennyiben az állatok áttelepítésre kerülnek egy kevésbé forgalmas számukra megfelelő helyre.

Gaspar is előbb utóbb elengedi remélhetőleg. Ez így még mindíg jobb, minthogy a szomszédok nyomják agyon őket, vagy a csirkék, kutyák és egyéb háziállatok szedjék össze.
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 12:05    Hozzászólás témája: Re: Szongáliai cselőpók idéz

Lord_of_NRG írta:
Na itt is van:
http://arachnida.loginform.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=615

Hy! Az előző témában én már leírtam a véleményem úgyhogy ahoz már nem szólnák hozzá. Ha azonosítani akarod a pókot olyan képet tegyél fel amin látszik a hasi oldala v by elsőpár láb alsó fele.
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 11:39    Hozzászólás témája: Szongáliai cselőpók idéz

Na itt is van:
http://arachnida.loginform.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=615
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Máj. 21. Szer., 11:37    Hozzászólás témája: Lycosa singoriensis / Szongáriai cselo pók idéz

Üdv a kedves 1begyűlteknek!
Most látom mekkora gond lett a két pókból, amit ÉN adtam gáspárnak. Nyugodtan kövezzetek meg érte. 1ébként én eddig azt hittem,h pokoli cselőpókról van szó, szóval valaki megmond6ná nekem a frankót!! Zavart Tettem is fel képeket róluk TERMÉSZETES ÉLŐHELYEN ami a mi kertün és udvarunk és az utcán és körülöttünk minden felé. Ez volt az oka,h úgy gondoltam 2vel több vagy kevesebb nem igazán számí, mivel pl. a kutyám előszeretettel levadássza őket,ha unatkozik, plusz szerintem ahogy hallottam a szomszédok kertjében is ue a helyzet viszont ők nem nyagyon preferálják, hogy 4-5-6cm-es pókok mászkálnak elő a földből mikor ők napozni szeretnének...
Mindjárt megpróbálom elővarázsolni a képeket, mondjátok meg milyen pókok!! Tudom a Pokoli cselőpók is védett!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 19. Hétf., 10:02    Hozzászólás témája: idéz

Na akkor "a nagy ijedtségre" térjünk vissza a pókhoz, valaki dobhatna képet vagy képeket, persze a legjobb a természetes élőhelyén csinált kép lenne, ha valakinek van ilyen akkor ne szégyellje!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

a vita hevében keletkezett durva hsz-eket töröltem. normális hangon is lehet véleményt megosztani, nem kell ahhoz überbubkónak lenni.
legközelebbi ilyenért felfüggesztés jár.

megértésetekben bízva, üdvözlettel:
Szpájderke
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Itt most miről megy a vita?! Ez a faj azon kevés hazai pókfaj közé tartozik ami szerencsére VÉDET! Pont! Nem a mi tisztünk eldönteni miért nem és nincs is jogunk felülbírálni ezt!!! Ha már itt ahol elvileg csak igazi állatbarátok vannak ez kérdés lehet megette a fene az egészet! Gaspar,elég sokkat tudsz ez állatokról tény. Pont azt nem tudod hány faj került a veszélyeztetet ill sajnos a kihaltak listájára a hobbisták miat?! Ha egy faj védet nekünk kellene az emberekel megértetni ne bántsák ne gyűjtsék őket,nem épp by ellenkezőét tenni.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

"Ja az más...ha TE megengedheted magadnak, hogy ezt megtedd akkor ez már rögtön magyarázat mindenre. és megosztanád velünk, honnan ez a felhatalmazás? És ha te jogosnak is érzed: mint látod rögtön más is kedvet kap hozzá...aztán a következő ember...és még annak is két barátja. Nem akarok álszenteskedni, én is tartottam szongáriait, mert a házunk mögötti dzsumbuj teli volt velük. De 10 éves voltam. Aztán felfogtam, hogy ezt nem szabad. Talán az lenne a megoldás, hogy nem teszünk ilyet, nem az, hogy nem beszélünk róla... "

Részben igazad van de én megtartom az egyik állatot a másik spidermodájé lesz, te meg jelents fel minket mert jogom nincs hozzá tényleg.

"Azzal, hogy két állatot befog és tart egy darabig, nem ment meg semmit, ahhoz tucatjával kéne szaporítania őket"

És tucatjával befogni.....ez 2darab és remélhetőleg majd lesz jó sok amit elvihetek egy erdőbe elengedni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rockermaty
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Máj. 18. Vas., 08:16    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Hello

Hát szerintem azt még megengedhetem magamnak hogy nekem legyen kettő darab mert már régóta tetszik, és a lényeg hogy az egyik nősténynek valószinüleg kokonja lesz, a kicsiket elfogom engedni mindenképp.
Annyit azért meg teszek hogy nem beszélek róla többször itt a fórumon mert nem akarok senkinek kedvet csinálni.
Elég ha én ilyen vagyok. (ju ez önző volt Nevet? )

Azért látom a h.sz-be még sikerült bele préselni mivel foglalkozol. Mosoly

Ja az más...ha TE megengedheted magadnak, hogy ezt megtedd akkor ez már rögtön magyarázat mindenre. Forg? szemek Forg? szemek Forg? szemek és megosztanád velünk, honnan ez a felhatalmazás? És ha te jogosnak is érzed: mint látod rögtön más is kedvet kap hozzá...aztán a következő ember...és még annak is két barátja. Nem akarok álszenteskedni, én is tartottam szongáriait, mert a házunk mögötti dzsumbuj teli volt velük. De 10 éves voltam. Aztán felfogtam, hogy ezt nem szabad. Talán az lenne a megoldás, hogy nem teszünk ilyet, nem az, hogy nem beszélünk róla... ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
A foglalkozásos megjegyzést nem értem. Világosítsd meg elmém.

[quote="spidermoda"][quote="rockermaty"]
gaspar írta:
Tudod ez a befogás és védett és hasonlók elég érdekes dolog!Afogy Gaspart ismerem nem fog nála elpusztulni a a pók és azzal már meg is mentett egyet vagy kettőt a kipusztulás szélén álló állományból.
Én sem akarok kötözködni, de a WWF is segít fent tartani veszélyeztetett állatokat befogás és szaporítással.
De lehet igazad van, ezen nem akarok vitázni.
ja a hazánk törvényei szöveg kicsit elcsépelt, bocs! Azok szegik akik hozzák és az államhatalom szegi leginkább!De ne politizáljunk, pókozzunk! Kacsint?
különben is ---Only God can judge me!--- Kacsint? Nagyon boldog Nagyon boldog

Azzal, hogy két állatot befog és tart egy darabig, nem ment meg semmit, ahhoz tucatjával kéne szaporítania őket, majd a sokszáz (sokezer) pókot már viszonylag életképes korban (mikor már nem az anyjuk hátán utaznak) elengedni...most az, hogy az egyiknek kokonja lesz, az is véletlen. Valószínűleg az általad említett tenyészprogramok nem véletlenül nem azon a szinten mozognak, hogy kimegy gaspar( vagy spidermoda vagy rockermaty) a rétre, befog kettőt és emg van mentve a faj. Ha el is éldegél nála, akkor sem szinesíti már a faunát az a pár példány, pedig az lenne a lényeg.

A hazánk törvényei elcsépelt dolog? Értem én, hogy miért írod ezt , de ha más megszegi, akkor nekünk is azt kell tennünk? Forg? szemek [sóhaj]

üdv:m
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 25. Pént., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ha találsz egy kövér adult nőstényt, és sikerül lehoznod a kokont, a kicsiket meg elengeded ott ahol a nagyot találtad akkor nyugodt lelkiismerettel megtarthatsz egy példányt. És náluk ez állítólag nem nehéz feladat....próbáld meg.....szerintem egyszer én is megcsinálom ha nem jön össze akkor max elengedem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 25. Pént., 20:31    Hozzászólás témája: idéz

tegnap pont erről beszéltünk dudu-val deimos. Nagyon boldog
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 25. Pént., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Olan képet is lősz majd dudu amin épp szabadon engeded őket?
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

szevasz dudu! örülök hogy még egy pár pókkal több van. nekem is tetszik, bár erre felénk még nem volt hozzájuk szerencsém.
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

BeckRobi írta:
Védett állatt!Azért képeket löjjél róluk imádom ezeket a dögöket!A legjobb lenne ha olyan képet is lőnél ahol lehet valamihez viszonyítani a méretét!

Akkor szerzek valahonnan fényképezőt aztán összekutymálkodom valami képeket!
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 18:09    Hozzászólás témája: idéz

Védett állatt!Azért képeket löjjél róluk imádom ezeket a dögöket!A legjobb lenne ha olyan képet is lőnél ahol lehet valamihez viszonyítani a méretét!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 24. Csüt., 18:05    Hozzászólás témája: idéz

Ma nővérem felhívott a telefonon és mondta, hogy van egy kis ajándéka. Átmentem hozzájuk és tádáám.. 3 gyönyörű Lycosa singoriensis. A legnagyobb mérete kb 5,5cm, a ketteskéjé olyan 4 cm körül mozoghat és a pici 3-4között. A dobozban kaptak 5-10 centi földet, igy tudnak majd ásni. Amúgy igen kis kapós állatok, eddig mindenre ugrottak ami mozgott.
Mellékelt a tesó mellé tücsköt is 3at úgyhogy azt be is nyomtam nekik.

Gondoltam megkell osztani ezt veletek Mosoly

üdv: Dudu
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

altaj környéke ha jól néztem! Érdekes,hogy Dzsungáriát híták Szongáriának, ott a folyo a Szingora, Ny Szongária
Akkor mért nem Szingorai cselopók. Na mindegy,többet nem kérdezek Kacsint?

Nem szóltam, azt hiszem megvan a logika Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 18:07    Hozzászólás témája: idéz

Nos...

Az állat a latin nevét ugyi Laxmann-tól kapta, aki a fajt 1770-ben a dzsungáriai SZINGORA folyó közelébol írta le.

A farkaspókfélék marása után eloforduló szimptomákról pedig itt lehet olvasgatni (csak a jelentosebb fajok vázolásával):

http://www.toxinfo.org/frameset.php?class=2&hauptframe=/tier/index.html

Sajna olybá tunik ez nem direkt link... Szal menék van a pókokra (spinnen), majd onnan lehet a Taranteln und Wolfspinnen részre belépni.
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Foleg alföld...

Ezt a Szongária nevet meg nem vágom,kerestem googliban és találtam vmit, Dzsungáriával kapcsolatban, de akkor a Dzsungáriai törpehörcsög

(Phodopus sungorus) hopsza hopsza,látjátok a fajnevet Nevet?
mért nem lett Szongáriai törpehörcsög?
Lehet,hogy így magyarosabban hangzott, legyen egy sajátnak tuno Lycosa-nk Forg? szemek Valami oka csak lészen.
Vissza az elejére
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

A marásáról személyesen számolt be nekem egyik régi ismerosöm akik szórakoztak ilyen pókokkal.Tíz év körüli srácok mart meg a pók és nála jelentkeztek a tünetek.Persze ezek nem tények lehet kicsit akkor elnagyolták a dolgot.Egyébként én éloben még nem is láttam ilyet sajnos.Magyarország melyik részein jellemzo?Miútán megnyitottam a topicot láttam,hogy volt már egy hasonló jellegu ott Puding kezén trónol egy pók és az valami gyönyöru.Látom kell egyet éloben is mindenképpen!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

Nálam nem nyílik meg,

Vááá, valamelyik fúrumon olvastam,egy helyen pedig talán te is írtál Puding egy fórumban a mérgével kapcsolatban, azt hiszem,hmmm.
Én úgy emlékszem,hogy azért vannak tünetei,nem olyan jó az Kacsint?
Rám is csapott már a Szongáriai ré,és nekem pedig fájt,és nem a felületi sérülés miatt.. némi hányingerrel is társult, pedig nem vagyok érzékeny ilyen dolgora. Bár mindegyiknek más az összetétele. És ugyi annyira nem vizsgálták még minden taxon-ná az összetételt. ... mostanában felcsillant még pár pók mérgérol orvosi eredmény is,azt hiszem a cambridgeivel kapcsolatban is olvastam. De ez nem idééé tartozik.
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Egy kis érdekesség a netrol:

http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/abstract/107615399/ABSTRACT?CRETRY=1&SRETRY=0

Avagy mire jó a pókméreg? Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 17:32    Hozzászólás témája: Re: Lycosa singoriensis / Szongáriai cselo pók idéz

BeckRobi írta:
Nagyon kevés információval rendelkezem róla.Hazánk legnagyobb pókja lábterpesztése 10cm is lehet.Földbe vájt üregekben él magányosan.A mérge meglehetosen eros szédülést hányást okoz.A farkaspókok családjának legnagyobb tagja.Keresgéltem leírás után,de nem nagyon találtam semmit.Aki esetleg tud bovebb információval szolgálni róla azt hálásan fogadom!

Hy! Én úgy tudom semmi ilyen tünetet nem okoz a marása,egyetlen dolog ami gáz hogy a relatíve nagy csáprágói miatt elég nagy seb marad a marás után és ez könnyen elfertozöthet. Ha tévedek Fince,Puding majd kijavít. A legfontosabb tudni való róla hogy védet,rokonával a pokoli cselopókkal együt. A nöstény a kicsiket mint a farkaspókok általába a hátán cipeli,ettöl viszont érdekesebb hogy amikor a kicsik lemásznak róla vékony vezeto fonalak at húznak maguk után és ha a nöstény veszélyt érez azt rántja meg,mire a picik vissza rohannak a határa.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 17. Csüt., 12:36    Hozzászólás témája: Lycosa singoriensis / Szongáriai cselő pók idéz

Nagyon kevés információval rendelkezem róla.Hazánk legnagyobb pókja lábterpesztése 10cm is lehet.Földbe vájt üregekben él magányosan.A mérge meglehetosen eros szédülést hányást okoz.A farkaspókok családjának legnagyobb tagja.Keresgéltem leírás után,de nem nagyon találtam semmit.Aki esetleg tud bovebb információval szolgálni róla azt hálásan fogadom!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu