Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 25 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - A kokon elvétele

A kokon elvétele

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Petofi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 22. Szer., 00:17    Hozzászólás témája: idéz

Ti elszoktátok venni a nőstitől a kokont vagy inkább bent szoktátok hagyni nála? Egyáltalán melyik a jobb módszer?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Ez itt már mindenféle szempontból off...
de:
1. Wininek igaza van, a bemutatkozás itt fórumszabályzat, jópár éve így van,tartsuk is tiszteletben!

2. Az hogy egy-egy faj mennyire eladható nem az határozza meg,hogy "olcsó pók" vagy "drága pók"

aki igy gondolkodik az nem sokat ért ehhez a piaci szegmenshez,ez ennél sokkal összetettebb sztori.
Ha valakinek kiterjedtek a kapcsolatai akkor számára nincs felesleges kokon,szaporulat" mert minden árkategóriának/tipusnak,megvan a maga piaca. Segítek: nem mindnek Magyarországon...

Ezt csak azért mondom,mert ismerek olyan embert aki tényleg ritka és "nehéznek mondható" szaporulatokat lehozott,de itthon csak pár db-ot tudott eladni belőlük, mert az átlag magyar vásárlónak blondi kell 500 ft-ért,máskülönben drága,az albopilosum meg szar pók mert mindenkinek van - hogy kicsit sarkosítsam a szituációt.

Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 29. Hétf., 07:15    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ez már OFF, de mit lehet tenni?! Komplett önéletrajzot senki sem kért. Ha elolvastad volna az oldal szabályzatát, akkor esetleg láttad volna, hogy bemutatkozás írása KÖTELEZŐ. Az oldalnak megvannak a maga egyszerű kis szabályai, amit szeretném, ha te is betartanál.

Ui.: Nem értem, miért kell noszogatni bárkit is, hogy írjon magáról pár sort... Nem én találtam ki, de ha már egyszer így van, akkor ennyit miért olyan nehéz megtenni?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Thunder
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 28. Vas., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Kedves Thunder!

Kérlek, majd ejts meg egy bemutatkozást itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#107096

Üdv: Wini

Komplett önéletrajz ESETLEG ?? Mosoly

Bomlott :
Csak azért írtam mert pont ennek a fajnak az eladásával volt a legtöbb gondom(unk), Lehetetlen, akármien elképzelésed is van róla a saját árán eladni mert senki se veszi jelenleg, amit meg HA akarnak ajánlani érte az lehet nem fog tetszeni, csak ez az ami eszembe jutott a témával kapcsolatban (mert eddig én balga 2 kokont hoztam a világras és igazából megbántam ) és segítő jelleggel akartam bizonyítani hogy nem igazán jó választás pont ezt a fajt eladásra tenyészteni mert szinte eladhatatlan.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 28. Vas., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Attila!

Egyet értek veled. Nem hinném, hogy gond lenne az eladásukkal. Meggazdagodni nem fogsz, de valamennyi pénzed lesz rajta. Ha albót el lehet adni, akkor cambridgeit is Mosoly
Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 28. Vas., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Thunder írta:
Gratulálok hozáá sok sikert Mosoly és mit akarsz kbö 300 P.c.-vel csinálni mert elmondhatom h roh@dt nehéz elpasszolni mindet, ugyanis nagyon általános faj. Vagy talán elajándékozod itt mindenkinek mert akkor legalább lessz valami haszna az itteni fórumozóknak is Mosoly Nem bántásból kérdezem csak nem szeretném ha pl rajtad maradna 300 kispók akivel elég nehéz kijönni, táplálni, ügyes bajos lessz azt megmondhatom.

Helló Nagyon boldog Addig nevelem őket míg megerősödnek és 4-6 vedlésesek nem lesznek Mosoly Csak akkor adom el ha már akkorák lesznek , hogy tuti nem hullanak le és minimum érnek 1000ft-ot Nagyon boldog Hidd el gazdára fog találni meg el tudom majd cserélgetni!! Persze elosztogatni is fogok belőle Mosoly Üdv. Attila!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 28. Vas., 15:39    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Thunder!

Kérlek, majd ejts meg egy bemutatkozást itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9#107096

Üdv: Wini
Vissza az elejére
Thunder
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 28. Vas., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

Gratulálok hozáá sok sikert Mosoly és mit akarsz kbö 300 P.c.-vel csinálni mert elmondhatom h roh@dt nehéz elpasszolni mindet, ugyanis nagyon általános faj. Vagy talán elajándékozod itt mindenkinek mert akkor legalább lessz valami haszna az itteni fórumozóknak is Mosoly Nem bántásból kérdezem csak nem szeretném ha pl rajtad maradna 300 kispók akivel elég nehéz kijönni, táplálni, ügyes bajos lessz azt megmondhatom.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Júl. 25. Csüt., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Ne a képfeltöltésponthut használjuk mááá'!!!! Nagyon boldog Nagyon boldog
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 25. Csüt., 18:07    Hozzászólás témája: idéz

Bocs itt a kép:
http://kepfeltoltes.hu/view/130725/2013-07-25_12.35.23_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 25. Csüt., 18:05    Hozzászólás témája: idéz

Helló!! Mai napon elvettem a P. cambridgei kokont a nagylánytól!! 21 napos és összesen 298 petét és 3db l1-es lárvát találtam benne!! A kokonban kb. 8 db fekete pete volt amit ki is dobtam!! Jelenleg a petéket inkubátorba tettem és az lenne a kérdésem , hogy kikelhetnek e??
Itt egy kép az inkubátorról:

Üdv. Attila!!
Vissza az elejére
Davis93
Tag

Elküldve: 2012 Júl. 23. Hétf., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Hali!!!

Mindig is érdekelt, hogy ha elvettétek a kokont akkor mibe teszitek és hova?
Mennyire meleg kell neki és a pára mennyire fontos?
Bármi tapasztalatotok van kérlek osszátok meg velem...Mosoly
Előre is köszönöm!
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 14:47    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm szépen! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
trashmetal
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
jozsalaci írta:
még L2-ek voltak,
Sziia üdv.: Laci

Háló! Elnézéseteket kérem tudatlanságomért, de ez mit jelent?
Üdv.Szandra

Szia

L1 = lárva 1-es forma

L2 = lárva 2-es forma

1 vedléses pókok

forrás: http://www.macilacispiders.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 14:02    Hozzászólás témája: idéz

jozsalaci írta:
még L2-ek voltak,

Háló! Elnézéseteket kérem tudatlanságomért, de ez mit jelent?
Üdv.Szandra
Vissza az elejére
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 14. Szer., 12:43    Hozzászólás témája: idéz

toxin írta:
jozsalaci írta:
Sziiasztok!!

Cyriocosmus perezmilesi kokon készült nálam: 2011.12.02-én
Mikor vegyem el tőle??
Előre köszönöm a válaszokat!! (Kérem olyan írja ide a válaszát, akinek már volt ettől a fajtól kokonja, vagy tényleg tudja hogy mikor kell elvenni!!)

Sziiasztok üdv.: Laci

hy

nekem nem volt még ilyen kokonom de mivel egy kisnövésü madárpókrol beszélünk ami hamarabb is fejlödik igy 30 naposan már tuti jó lesz
és a cambridgeivel sem kell várni 60 napot Nagyon boldog az tul sok addigra már 2v Nagyon boldog

Sziia
Rendben köszönöm a válaszodat!! Akkor cambridgei-t kb mikor vegyem el?? Csak mert egy barátomnak 60 naposan vettük el és még L2-ek voltak, én csak ezért gondoltam a 60 napra!!

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
toxin
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 21:41    Hozzászólás témája: idéz

jozsalaci írta:
Sziiasztok!!

Mikor vegyem el tőle??
Előre köszönöm a válaszokat!! (Kérem olyan írja ide a válaszát, akinek már volt ettől a fajtól kokonja, vagy tényleg tudja hogy mikor kell elvenni!!)

hy

nekem nem volt még ilyen kokonom de mivel egy kisnövésü madárpókrol beszélünk ami hamarabb is fejlödik igy 30 naposan már tuti jó lesz
és a cambridgeivel sem kell várni 60 napot Nagyon boldog az tul sok addigra már 2v Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat!

Minden esetre, nagyon félek, hogy fölfalja, elég öreg (8. éve van nálam) nőstény első (termékeny) kokonja. Ezek az adatok vajon hogy befolyásolják az egészet?
Arra gondoltam, hogy egy jól szellőző dobozban felfüggesztve a nőstény terráriumában tartanám a kokont, de ha nagyon nem ajánljátok, akkor hagyom.
És egyébként honnan látom, tehát hogy néz ki a kokon, amit elfogyasztott az anyja?

Köszi,
Döw
Vissza az elejére
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 12:13    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Sziasztok!

Ebben a vedlésében az én cambridgeim már a negyedik Sokkolt kokont csinálja, a legutolsó 2 nappal ezelött volt. azt hittem vedleni fog, erre reggel ahogy lámpával vizsgálódtam láttam h valami sárga szinű árú van a hálóban. Ezeket a petéket már be sem csomagolta, csak úgy megette. Volt hímmel is, kb 2 hónapot laktak együtt, de sajnos az a kokon bedöglött és kidobta a nősti. A hím elött is készített 1 kokont valamint a hímes kokon után is készített egyet, de ezeket alapból felfalta. Nem sok 4 kokon 1 vedlésben?

Hiperkurpa, szerintem kicsit sok a 60 nap, lehet 30-45 nap is elég. Ha valami nem lenne jó a kokonnal 20-30 nap körül kidobja vagy felfalja.

Valszeg álkokonok voltak, olyan petéket rakott bele, amik alapból nem voltak megtermékenyítve. Igy megette és kész.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ebben a vedlésében az én cambridgeim már a negyedik Sokkolt kokont csinálja, a legutolsó 2 nappal ezelött volt. azt hittem vedleni fog, erre reggel ahogy lámpával vizsgálódtam láttam h valami sárga szinű árú van a hálóban. Ezeket a petéket már be sem csomagolta, csak úgy megette. Volt hímmel is, kb 2 hónapot laktak együtt, de sajnos az a kokon bedöglött és kidobta a nősti. A hím elött is készített 1 kokont valamint a hímes kokon után is készített egyet, de ezeket alapból felfalta. Nem sok 4 kokon 1 vedlésben?

Hiperkurpa, szerintem kicsit sok a 60 nap, lehet 30-45 nap is elég. Ha valami nem lenne jó a kokonnal 20-30 nap körül kidobja vagy felfalja.
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziiasztok!!

Mikor vegyem el tőle??

Vissza az elejére
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 11:25    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Üdv!
Ma reggelre virradóra a P. cambridgeim lerakta a kokonját. Olvastam itt, hogy 2 hónap múlva szokás elvenni tőle, de olyat is olvastam, hogy a nőstény elfogyasztja a kokon tartalmát.
Ezt mindenképpen el akarnám kerülni, és arra gondoltam, hogy már most elvenném tőle, és megfelelő körülmények között tartanám.

Mi erről a véleményetek?

Egyáltalán miért létezik olyan, hogy egy pók elfogyasztja a saját kokonját?

Köszi,
Döw

Sziia!!

Pont ma reggel rakta le az én cambridgei-m is a kokonját!!
Én is mindenképpen azt ajánlom hogy várd meg a 60 napot, ne vedd el mert nem tudsz állandóan ott lenni mellette és forgatni a kokont ahogy a nőstény teszi!! a nőstény tudja hogy mit csinál!! ha megeszi a kokont akkor annak van is oka!! Ez egy türelem játék, én szeptember elején pároztattam a cambridgei-t és már azt hittem hogy nem lesz belőle semmi mert egy barátomnak a cambridgeije október elején lett pároztatva és már ki is keltek neki a picik!! annyi a lényeg mint azt hicsabi is megírta: türelem, türelem, türelem!!! Amúgy gratulálok a kokonhoz!! remélem tudtunk segíteni!! sok sikert!!

Vissza az elejére
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 09:45    Hozzászólás témája: idéz

Hirvenkurpa írta:
Üdv!
Ma reggelre virradóra a P. cambridgeim lerakta a kokonját. Olvastam itt, hogy 2 hónap múlva szokás elvenni tőle, de olyat is olvastam, hogy a nőstény elfogyasztja a kokon tartalmát.
Ezt mindenképpen el akarnám kerülni, és arra gondoltam, hogy már most elvenném tőle, és megfelelő körülmények között tartanám.

Mi erről a véleményetek?

Köszi,
Döw

Üdv!
Nálam már pár kokon (iheringi, machalla, incei, regalis) elfogyott. Nagyon valószínű azért, mert a kokon nem jó.
Gondolom a nőstény érzékeli, ha egy ideje nem mozog a kokon (ill. benne a peték-lárvák), még az ie lehet, hogy külső behatásra
(túl hideg-túl meleg környezet). Hallottam olyat is, hogy ha megzavarják a nőstényt, akkor is képes megenni a kokonját, ebben nem vagyok biztos.
Az, hogy azonnal elvedd a kokont... én nem javaslom. H. lividum nőstényemtől én vettem el a kokont a 61. napon(L1), utána még egy hónapig tartottam inkubátorban, amig az utódok egy vedlésesek lettek. Ha azonnal elveszed a nősténytől a kokont, nem kizárt, hogy ennyi ideig kell fokozottan ügyelned rá. (páratartalom, hőmérséklet, forgatni..)
Szerintem légy türelmes.
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2011 Dec. 13. Kedd., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Mi erről a véleményetek?

Köszi,
Döw
Vissza az elejére
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 28. Szomb., 18:11    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Na ez olyan fajin leírás lett, hogy így ahogy van el is mentettem. Mosoly

ÜDv!
Igyekeztem lényegretörő lenni, egyszerűen fogalmazni.
Lassan kész lesz a "könyvem", igyekszem ezeket is belevenni majd.

Allah nagy...
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

Na ez olyan fajin leírás lett, hogy így ahogy van el is mentettem. Mosoly
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 07:13    Hozzászólás témája: idéz

misi21 írta:
Hello!

A cambridgei kokont mikor kell elvenni? És elvétel után mi a teendő? Honnan tudom, hogy L1 vagy L2, tulajdonképpen mit is neveznek L1 és L2 nek?

Köszi!

Misi

Üdv!
Először is, gratulálok a kokonhoz, anno mikor megcsináltam az elsőt, én is nagyon örültem neki, sikerélmény volt. Mivel Psalmopoeus cambridgei kokonom nem volt, igy csak az általános eljárásról tudok neked beszélni. Általában a kokon lerakásától számított 55-58 naptól szokták elvenni a kokont, de van, amikor a nőstény addigra kinyitja. A legutolsó kokonomat (H. lividum) a 61. napon vettem el a nősténytől, de pl. ugyanezen fajtól már olvastam, hogy 34 és 45 napra is vettek el már kokont. A kokon ha elveszik a nősténytől, nem mindig van tele 1 vedléses kicsikkel, van hogy L1, vagy L2, azaz lárva állapotban vannak még az utódok. Ilyenkor vagy összevarja az ember a kokont és visszaadja a nősténynek, vagy csinál egy inkubátort és ott nevelgeti őket 1 vedléses korukig, onnantól meg szét lehet őket dobozolni.
A madárpókok fejlődési szakaszai közé tartozik az L1 és L2 , azaz Lárva1 és Lárva2 állapot. Ilyenkor még az utódok a petéből táplálkoznak, noha jól látszanak már a lábaik, a szövőszervek, minden.
L1-es H. lividumok:

kicsit nagyítva:

L2-es H. lividumok: (toxin képe)

Látszik a különbség.. ha az L2-es utódok levedlenek, és onnantól 1 vedlésesnek nevezzük őket, lényeges változás, hogy önállóan tudnak vadászni, természetesen a testméretüknek megfelelő zsákmányra gondolok itt.

Véleményem szerint nem lehet azt mondani valakire, hogy felelőtlen, vagy egyéb, mert csinált egy cambridgei kokont. Tény, hogy olcsó, és sok van belőle, ezért hovatovább eladhatatlan, de elajándékozni, elakciózni mindig lehet.. Nekem is volt olyan kokonom, amiből az utódokokat ajándékba osztogattam el. Ezért nem kell senkit leszólni vagy bántani.
Vissza az elejére
rockerzsolti82
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 27. Pént., 05:45    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Hány kicsi születik egy ilyen kokonból?

Kurvasok.
Profil üzenet website állomány
ridelife
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

pl nekem is volt hogy visszaolvastam egy temat de ne talaltam meg a valaszt a kerdesemre.mint kiderult ott volt az csak egy profi irt rolla es tele volt olyan szakszoval es annak mar a szleng valtozataval hogy nem ertettem egy szot sem.

meg ennyi erovel az egesz forumot lehetne zarolni mert nem hiszem hogy sok ujal lehetne meg boviteni.
meg amugyis a google a baratod neten is minden fennvan.

boccs az offert csak velem is elofordult mar es eleg bosszanto ha egybol igy leneznek.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
misi21
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

És Mad79 hagyjuk ez a szöveget "Amúgy is,cambri szaporulatra nagy szükség van."

Nekem ez lesz az első szaporításom vártam rá pár évet, mert nem parát vagy albóval akartam kipróbálni, mindenki megmondja mit szaporítsunk, meg mit ne, lehet itt olvasni, hogy valakinek két albó kokonka is lesz, arra biztos nagyobb szükség van. Ez az egész úgy jön le, hogy a tapasztaltabbak irigykednek hogy összejött egy "kezdőnek" a szaporítás terén!

Na mindegy!

Akinek gondja van írjon privátba, a kérdésre pedig várom a választ, vagy a linket, mert kerestem de lehet rossz helyen!
Vissza az elejére
misi21
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

A kérdésem óta volt 4 hozzászólás, érdemi válasz meg semmi! No Comment!

Olvastam képzeld el Anarchist, de mivel nincs tapasztalatom így nem tudom eldönteni, hogy melyik verzió a jó. Pl. az ehgyik leirás 30 nap után veszi el, a másik 4 hét után de csak mert kiváncsi!

Nem azért kérdeztem mert nem tudom, csak hogy jól gondolom e, megerősítésként!

És szerintem ez a fórum azért van, hogy segítsünk másoknak, nem azért, ohgy pár tapasztalt okostojás ossza itt az észt, hogy ilyen olyan felelőtlen voltam!

Az, hogy mi az hogy L1 L2, abban sem vagyok teljesen homály, de pl egy kép jól jött volna mert még nem láttam, te se úgy születtél, hogy tudod, de kitudja!

Üdv
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 20:49    Hozzászólás témája: idéz

Más kérdés és ez most nem vicc és nem is más kifigurázása. Kérdésem valóban komoly.
Van a szekrényem alatt egy Kaszás pók kokonnal. Ha kirakom őket kokonostól akkor nem lesz bajuk kint? Hány kicsi születik egy ilyen kokonból?
A választ előre is köszönöm!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Kezdő mindenki volt, de felelőtlen nem mindenki. Illik valaminek utána olvasni mielőtt nekikezdek. Ez olyan mint, hogy vettem egy madárpókot jajj hogy kell tartani? Forg? szemek
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Viszont azért ne csesszük már le ilyen durván azokat akik nem olyan profik mint Ti.
Mindenkinek szive joga mit tesz az állataival,és ő pont hogy most kért segítséget tőletek,pont ezért nem könnyelmű.Ti is voltatok kezdők.
Üdv:Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Igaza van Anarchist-nak,ennyire ne legyünk már könnyelmüek. Amúgy is,cambri szaporulatra nagy szükség van.
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 11:29    Hozzászólás témája: idéz

Minek kezdtél bele a szaporításba, ha fogalmad sincs az egészről? Forg? szemek
Olvasni olvasni olvasni!

Tag

Elküldve: 2011 Máj. 26. Csüt., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

A cambridgei kokont mikor kell elvenni? És elvétel után mi a teendő? Honnan tudom, hogy L1 vagy L2, tulajdonképpen mit is neveznek L1 és L2 nek?

Köszi!

Misi
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Márc. 28. Hétf., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Sokkolt Nevet?
Kérdezd meg a nőstényemet Nagyon boldog
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 28. Hétf., 15:10    Hozzászólás témája: sziasztok idéz

Aki csinált már Cromatopelma kokont elmondaná, hogy csinálta?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
peti85
Tag

Elküldve: 2010 Okt. 18. Hétf., 21:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A L.parahybana-tól valóban gyorsan elvette a kokont.

Egyébként szerintem nagyon nagy forma a csávó. Nagyon boldog Az etetéseket nagyon élvezem.Majdnem annyira mint ő! Nagyon boldog

Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Lehet nekem rossz a link de akkor én is belinkelem

http://www.youtube.com/watch?v=_uC4WDZABvo

Üdv.

IGAZAD VAN TÉNYLEG ROSSZ NEM TUDOM SZARAKSZIK A GÉPEM MOST 1 IDEIGLENES KIS LAPTOP VAN NÁLAM NEM A LEG JOBB ILYEN KIS FISFOS SZALADGÁLÓS NÉHA ÖSSZE VISZ A CSINÁL MINDENT ÜDV ÉS KÖSZ A LINKED
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Lehet nekem rossz a link de akkor én is belinkelem

http://www.youtube.com/watch?v=_uC4WDZABvo

Üdv.
Vissza az elejére
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
arnold117 írta:
?FIGHT? EZMÉG SEMMI ENNEK A SRÁCNAK VAN 1MÁSIK KOKON RABLÓS VIDEOJAIS HA JÓL EMLÉKSZEM 1 B VAGANSTOL AKARJA ELVENNI NA AZ SOKKAL KEMÉNYEBB FIGTH-OT NYOM AHOGY SIKERŰL ELVENNIE A KOKONT VISZA DOB 1PAPÍR GOLYÓT RENDES RÁVETI MAGÁT A PÓK DE 2 MP MÚLVA ÉSZREVESZI H AZ NEM AZ Ő KOKONJA ÉS LENYUSZIK

AMÚGY A SZŐRTŐL TÉNYLEG NEM KELL PARÁZNI !!HACSAK NEM VAGYRÁ ALLERGIÁS V HA SZEMBE KERŰL ÉRDEMES KIMOSNI VAGY MÉG JOBB DOKIVAL KIMOSATNI ÉS KAMUZNI NEKI H MITŐRTÉNT MERT AKIK NEM ÉRTENEK A EHEZ A PÓKOSDIHOZ HAJLAMOSAK TÚL LIHEGNI ÉS MÁSNAPRA MÁR A CIMLAPRAIS KERŰL H HALÁLOS PÓK SZŐRTŐL MEG VAKÚLTÁL!!!!!!!

Azt a videót láttam és nem B.vagans az hanem L.Parahybana

Üdv.

igazad van Alex88 tényleg L.parahybana
hát ez nem olyan hoszu tortúra volt mint a blondinál de szerintem őis küzdött rendesen a csipesz ellen de hát 1jó anya mindig küzd a "gyerekért" kokonjáért

Lechadias itt a kért vieód
http://www.youtube.com/results?search_query=tarantula+guy&aq=f
sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
?FIGHT? EZMÉG SEMMI ENNEK A SRÁCNAK VAN 1MÁSIK KOKON RABLÓS VIDEOJAIS HA JÓL EMLÉKSZEM 1 B VAGANSTOL AKARJA ELVENNI NA AZ SOKKAL KEMÉNYEBB FIGTH-OT NYOM AHOGY SIKERŰL ELVENNIE A KOKONT VISZA DOB 1PAPÍR GOLYÓT RENDES RÁVETI MAGÁT A PÓK DE 2 MP MÚLVA ÉSZREVESZI H AZ NEM AZ Ő KOKONJA ÉS LENYUSZIK

AMÚGY A SZŐRTŐL TÉNYLEG NEM KELL PARÁZNI !!HACSAK NEM VAGYRÁ ALLERGIÁS V HA SZEMBE KERŰL ÉRDEMES KIMOSNI VAGY MÉG JOBB DOKIVAL KIMOSATNI ÉS KAMUZNI NEKI H MITŐRTÉNT MERT AKIK NEM ÉRTENEK A EHEZ A PÓKOSDIHOZ HAJLAMOSAK TÚL LIHEGNI ÉS MÁSNAPRA MÁR A CIMLAPRAIS KERŰL H HALÁLOS PÓK SZŐRTŐL MEG VAKÚLTÁL!!!!!!!

Azt a videót láttam és nem B.vagans az hanem L.Parahybana

Üdv.
Vissza az elejére
Lechadias
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:

XD értem én Nagyon boldog
Csak azért "FIGHT" mert sokat láttam már de ez volt a legdurvább... még kezdő vagyok Mosoly
ezt a kokon elvételes vidit be tudod ide linkelni? mert nem találom... Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Lechadias
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 17:11    Hozzászólás témája: idéz

A szört csak azért kérdeztem mert nem tudtam hogy nem lesz-e baja a kezének tőle... Laza

Kokon elvételkor nagyobb az esélye hogy mérget is fecskendez vagy attól még ugyan úgy vannak méregtelen marások is?
Ma voltam egy pókász ismerősömnél és ő most szaporított először. G. pulchra nőstitől vette el a kokont kétszer mart rá a csipeszre és ennyi volt... ez az egész kb tartott két percig. Én meg azt vártam hogy FIGHT lesz mint a videóban ^_^

Üdv.: Lechdias
Vissza az elejére
Profil üzenet
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

leon88 írta:
Lechadias írta:
A "durva" szó alatt az egész videót értem...
a pókász kétszer is oda nyúl a pók elé!!!! és látta hogy elötte ha oda nyúlt szinte rögtön rámart a csipeszre és a segédeszközökre... nem is 1x
de két dolgot nem értettem a videóból
1.Hogy mert benyúlni a pókhoz mikor látta hogy vakarja le magáról a szőrt mint az őrült? nem félt hogy baja lesz a szőrtől?
2.Mi történt a kokonnal?

Üdv.: Lechadias

És mi baja lenne a szőrtől? Nagyon boldog

szerintem se lesz semmi baj a szőrtöl nem olyan iritáló csak ha szembe kerűl vagy orrba
nálam voltmár olyan eset h smithim-nél kiborult a bili miközben kaja maradékokat szedtem ki a terkójából mocskosúl rugdosta a szőrét a kezemre nem is lett volna baj ha csak nem lettem volna náthás és nem kellet volna fél percenként orrot törülnöm na és akkor a lényeg ahogy fujtam az orrom töröltem stb arra lettem figyelmes hogy vmi mocskosul ÉGETI az orrom na mondom én hülye nem mostam kezet Sokkolt SZŐR+KÉZMOSÁS=NO PARA bocsi h ilyen hosszúra sikeredett üdv Arnold
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Lechadias írta:
A "durva" szó alatt az egész videót értem...
a pókász kétszer is oda nyúl a pók elé!!!! és látta hogy elötte ha oda nyúlt szinte rögtön rámart a csipeszre és a segédeszközökre... nem is 1x
de két dolgot nem értettem a videóból
1.Hogy mert benyúlni a pókhoz mikor látta hogy vakarja le magáról a szőrt mint az őrült? nem félt hogy baja lesz a szőrtől?
2.Mi történt a kokonnal?

Üdv.: Lechadias

És mi baja lenne a szőrtől? Nagyon boldog
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Okt. 17. Vas., 11:14    Hozzászólás témája: idéz

Esetleg valaki nem talált valahol lividum kokonelvételes videót?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu