Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 44 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Meghalt a pókom - derítsük ki az okát

Meghalt a pókom - derítsük ki az okát

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2016 Máj. 06. Pént., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ma etetésél az egyik Hapalopus sp. Columbia pókomat találtam meg holtan, szétrohadva. A halál okának a magas páratartalmat sejtem (mert kicsi volt a helye és nem biztos hogy jól lőttem be az arányokat), de sem atkákat, sem gombásodást nem látok a földjében, az állatban meg a fehér genny szerű folyadéktól eltekintve nem találtam mást. Kb 2 hete már a föld felszínén volt rendes pózban, ami kicsit gyanús volt de már vételkor sem tűntek(2 van belőlük) olyan ideges fajtának, ezért hagytam, ami még feltünt hogy egy fejjel kissebb mint a társa akivel egy "alomból" jött, de gondoltam ez is csak fejlődési eltérés semmi több. Ma ugyanabban a normális pózban volt csak a színe volt más, tehát még az a tipikus maga alá húzott láb sem figyelmeztetett bajra. Lisztkukaccal etetem, de nemhiszem hogy az lenne a problémás tekintve hogy a pókjaim 2/3-a azt eszi és nincs bajuk.
Mi történhetett? S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
csabihu
Újonc

Elküldve: 2015 Máj. 18. Hétf., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Szomorú aktualitása van, hogy hosszú idő után újra írok.
Vasárnap elpusztult Béla, a nőstény Acanthoscurria geniculata 6 és fél év velem töltött idő után elhalálozott.

Szombat este vettem észre, hogy levedlett. Korábbi vedléseinél általában lehetett sejteni, hogy vedlésre készül a hálóágy készítésékeből és potroh szinesedésből. ezek közül most egyiket sem tapasztaltam. Valamint! A hasán vedlett!!! Behúzódott a kis fája mellé és ott levedlett. Az egyik legszebb bőre sikerült! A friss pók hátsó pár lába nem sikerült...egy-egy íz (a leghosszabbak) borzalmasan vékonyak voltak, színtelenek, szőr nélkül. az egyiket sajnos Béla maga meg is törte.
Csináltam pár képet: (máshogy nem engedi beilleszteni)
http://kepfeltoltes.hu/view/150518/1362578549IMG_5900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150518/IMG_5901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/150518/IMG_5902_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha van bármi ötletetek, szívesen fogadom, hogy Béával mi történhetett!
Köszönöm!
csabihu
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

én viszont hozzátenném ehhez még azt is,hogy a hobbiban nem ritkán előforduló Nematodae (fonalféreg) fertőzések 90%-ban fertőzötten vásárolt eleségállatoktól erednek. jómagam is így jártam, az "akciós börzés csokicsótány" beszerzésemmel, aminek köszönheten az állományom jelentős része átköltözött az örök dzsungelekbe....

nem csak póknál, eleségállatnál is fontos az, hogy megbízható! helyről származzon!

mindazonáltal a post amire a reagálások születtek szerintem már nem aktuális Mosoly

Hawk
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

Én nem hinném, hogy magas páratartalom miatt pusztult volna el. Az atkásodásba sem halt volna bele. Én leginkább a férgesedést látom racionális magyarázatnak, tudniillik a vadbefogott eleségállatok hordozhatnak parazitákat. Ezért érdemes odafigyelni, mivel eteti az ember a pókjait. Lassú, nem túl életvidám, vadon befogott állatokkal soha nem érdemes pókot etetni.
iprotectyou
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 11. Szer., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Sziasztok!! Mai este sajnos pókok ellenőrzésekor 2db Poecilotheria bara növendékem amit nemrég szereztem be elpusztult Szomor? Először kajára gyanakodtam hogy amit tesóm hozott szöcske az permetezett vagy valami azt hittem megtaláltam az okot de gondoltam jobban szemügyre veszem már a pókot. 10cm lábfesztávolságúak és mikor hátra fordítottam a szájszerv alatt két fehér apró pöttyöt vettem észre egyből elkezdtem nézni hogy mozog e vagy történik e valami és mozgott olyan mint ha atka lenne vagy nem tudom utána megnéztem a másik pókot is ami kicsivel régebben pusztulhatott el neki kevesebb volt de neki csak a méregfogán. Leírás: fehér nagyon apró 0.3-0.7mm valami ami a szájszerv körül található kb. 5-10db Mi ez?? Ez végezhetett a pókokkal??

Szia!

Mennyi volt a páratartalom a terráriumban? Nem jöhet szóba az, hogy magas volt és emiatt történt az eset? A fehér folt tényleg a fonálféregség jele lehet, de szóba jöhet az atkásodás is.
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 07:29    Hozzászólás témája: idéz

Bomlott írta:
Sziasztok!! Mai este sajnos pókok ellenőrzésekor 2db Poecilotheria bara növendékem amit nemrég szereztem be elpusztult Szomor? Először kajára gyanakodtam hogy amit tesóm hozott szöcske az permetezett vagy valami azt hittem megtaláltam az okot de gondoltam jobban szemügyre veszem már a pókot. 10cm lábfesztávolságúak és mikor hátra fordítottam a szájszerv alatt két fehér apró pöttyöt vettem észre egyből elkezdtem nézni hogy mozog e vagy történik e valami és mozgott olyan mint ha atka lenne vagy nem tudom utána megnéztem a másik pókot is ami kicsivel régebben pusztulhatott el neki kevesebb volt de neki csak a méregfogán. Leírás: fehér nagyon apró 0.3-0.7mm valami ami a szájszerv körül található kb. 5-10db Mi ez?? Ez végezhetett a pókokkal??

Nálam természetes elhullás után nem látszott ilyen fehér valami. Nem lehet véletlenül a fonálférgesség jele? mintha azt hallottam volna, hogy ez a tünete, de kérdezz meg olyat aki jobban ért hozzá, ez csak tipp. Az atka nem öli meg, hacsak nem olyan ami a pók izületein van és a pókot támadja.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 08. Hétf., 22:36    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Júl. 01. Vas., 08:54    Hozzászólás témája: idéz

BeckRobi írta:
Lehetséges ,hogy a kánikula miatt pusztultak el.A lakásban nálunk 35 fok volt(tetőtér).

Nem hiszem h a meleg ütötte volna ki őket, 1 évvel ezelött én is a tetőtéri szobámban laktam az állataimmak 1üt ahol hasonló hőmérséklet uralkodott mint nálad. Multkor nézelödtem és a Pöci meta élőhelyét néztem......kb 3 hete volt, az akkori hőmérséklet 37 fok volt az élőhelyén....szal szerintem a pöcik bírják a meleget
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Júl. 01. Vas., 00:58    Hozzászólás témája: idéz

Lehetséges ,hogy a kánikula miatt pusztultak el.A lakásban nálunk 35 fok volt(tetőtér).
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
BlackWidow
Újonc

Elküldve: 2012 Jún. 30. Szomb., 15:10    Hozzászólás témája: idéz

Nekem ebben a hónapban a 2. pöcim pusztult el. Évekig semmi, most meg kettő is. Szomor?
Az első egy 6 éves pederseni volt, aki furcsa viselkedés után napokig gubbasztott a talajon.
A második ma reggelre pusztult el, ő egy striata volt, nem sikerült levedlenie.
Úgy gondolom, a tartási körülményekben nem volt hiba, hiszen évekig jól voltak, jól ettek. Volt vizük, volt pára.
Egy másik pöcim (egy regalis) ma reggelre levedlett, ő köszöni, jól van.

Meszi írta:
Sziasztok!

Nekem így sajnos indult a reggelem:

Ő egy 10 vedléses, 14cm-es lábfesztávolsággal rendelkező nőstény Poecilotheria regalis volt. 9:45-kor felébredtem és mint mindig az állományom ellenőrzését végeztem, amikor (ahogy a képen is látni) ebben a pozícióban lógott le. Mivel nem reagált semmire így sajnos elpusztultnak nyílvánítottam és kivettem. A lábai (ha lehet így nevezni) görcsösen voltak hösszehúzódva. Én abből adódóan valamiféle idegrendszeri problámára gyanakszom, mivel semmi élősködőse és sérülése sem volt.

Akinek már volt nagyobb pöcije és hasónlóan pusztult el az a topicban vagy priviben is megírhatná tapasztalatait, észerevételét., mert nekem 3 év pókozás alatt ez az első ilyen lehullásom.

További jobbakat mindenkinek mint most nekem.

Üdv. Mészi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Meszi
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 29. Vas., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nekem így sajnos indult a reggelem:

Ő egy 10 vedléses, 14cm-es lábfesztávolsággal rendelkező nőstény Poecilotheria regalis volt. 9:45-kor felébredtem és mint mindig az állományom ellenőrzését végeztem, amikor (ahogy a képen is látni) ebben a pozícióban lógott le. Mivel nem reagált semmire így sajnos elpusztultnak nyílvánítottam és kivettem. A lábai (ha lehet így nevezni) görcsösen voltak hösszehúzódva. Én abből adódóan valamiféle idegrendszeri problámára gyanakszom, mivel semmi élősködőse és sérülése sem volt.

Akinek már volt nagyobb pöcije és hasónlóan pusztult el az a topicban vagy priviben is megírhatná tapasztalatait, észerevételét., mert nekem 3 év pókozás alatt ez az első ilyen lehullásom.

További jobbakat mindenkinek mint most nekem.

Üdv. Mészi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
NMYx
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 19. Hétf., 08:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Sajnos ide kell írnom, elpusztult a 1,5 cm testméretű H.maculata-m. Szomor?
Hétfőn tettem át egy nagyobb dobozba, hogy jobban lássam. Szerdán mielőtt hazamentem(koleszos vagyok), az össze állatomnak adtam vizet, kaját.
Szerdára rendesen megszőtte a helyét, a föld alatt is volt járata. Tegnap, vasárnap este értem vissza, sajnos a járata kijárata mellett találtam maga alá húzott lábakkal.
Enni már nem evett, gondoltam vedlés lesz, de vedlésnek nyoma sem volt. Hozzáteszem, hogy egyéb más pókjaimnak semmi baja (A.azuraklaasi, stb.).
Ha érdekel valakit akkor mellékelek képet.

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 07:43    Hozzászólás témája: idéz

borcsokattila írta:
Jazz írta:
Rolcsee írta:
Én nem tartottam még Avit, de olvastam sokat róluk és osztom, amit Chill írt. Ők talán a legérzékenyebbek a tartási körülményekre. Nem biztos, hogy megfelel nekik a "spriccelek néha, meg kap egy 25 wattos égőt, azt jóvan" hozzáállás.

szerintem a hozzáállásommal nem volt baj mivel minden nap néztem, h. elég e a pára neki, víze van e, elég nedves e a föld, és nem értem mirét spricceltem volna állandóan ha alapból a 0,5-1cm föld szinte tocsogot a víztől ,attól nem lesz heppí ha a doboz falát lespriccelem és hú de király 2 órára jó a pára. 100w égő felülről megvilágítva és a bal sarokban volt árnyékos része is volt mivel félig egy másik doboz is lógott rajta.

szerettem a kis dögöt, én is utánaolvastam folyamatosan h. mit szeret és mit nem, még a hálóját sem téptem le azzal sem háborgattam pedig a doboz tetejére szőtt ami nem túl kedvelt hely.... más topicban olvastam, h. nem csak hazánkban hideg az este ezért estére arra a pár órára hagyni lehet lehűlni a dobozokat de napközben érdemes fűteni, azt tettem, hát nem jött be, hibáiból tanul az ember, a hűs időszakuk akkor lesz mikor a közelben vagyok és estére pedig égve hagyo ma lámpákat.

Sebaj..nem volt olyan nagy 4v t még egész korrekt árkategoriában kapható majd lesek a terrán pár darabot.

Köszi a tippeket, tanulok a hibámból és más kezdő olvasó is jobban fog figyelni remélem, annyit megért erről dumcsizni:)

Ne hibáztasd magad,az egyik barátomnak is lehullott,pedig ő is figyelt rá ezek a versik ilyenek.

Köszi! Az elején mikor vettem javasolták, h. inkább nagyobbat éri meg venni.. Következő majd megmarad! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 07:18    Hozzászólás témája: idéz

Jazz írta:
Rolcsee írta:
Én nem tartottam még Avit, de olvastam sokat róluk és osztom, amit Chill írt. Ők talán a legérzékenyebbek a tartási körülményekre. Nem biztos, hogy megfelel nekik a "spriccelek néha, meg kap egy 25 wattos égőt, azt jóvan" hozzáállás.

szerintem a hozzáállásommal nem volt baj mivel minden nap néztem, h. elég e a pára neki, víze van e, elég nedves e a föld, és nem értem mirét spricceltem volna állandóan ha alapból a 0,5-1cm föld szinte tocsogot a víztől ,attól nem lesz heppí ha a doboz falát lespriccelem és hú de király 2 órára jó a pára. 100w égő felülről megvilágítva és a bal sarokban volt árnyékos része is volt mivel félig egy másik doboz is lógott rajta.

szerettem a kis dögöt, én is utánaolvastam folyamatosan h. mit szeret és mit nem, még a hálóját sem téptem le azzal sem háborgattam pedig a doboz tetejére szőtt ami nem túl kedvelt hely.... más topicban olvastam, h. nem csak hazánkban hideg az este ezért estére arra a pár órára hagyni lehet lehűlni a dobozokat de napközben érdemes fűteni, azt tettem, hát nem jött be, hibáiból tanul az ember, a hűs időszakuk akkor lesz mikor a közelben vagyok és estére pedig égve hagyo ma lámpákat.

Sebaj..nem volt olyan nagy 4v t még egész korrekt árkategoriában kapható majd lesek a terrán pár darabot.

Köszi a tippeket, tanulok a hibámból és más kezdő olvasó is jobban fog figyelni remélem, annyit megért erről dumcsizni:)

Ne hibáztasd magad,az egyik barátomnak is lehullott,pedig ő is figyelt rá ezek a versik ilyenek.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 20:50    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Chill írta:
Hello! Ha rám hallgatsz, hőmérőt raksz az állataid mellé, nem mindegy h 22 vagy 30 fok van náluk....Versicolor? Éjszakára max 24re mehet le a hőmérséklet, nappal szeretik a 26-28 fokot. A hidegben elpusztulnak.. Az én avijaim jól vannak, de kényesen ügyelni kell a hőmérsékletre, páratartalomra... no és persze a penész nagy ellenségük. Minden jót! Chill

oks kösz az infot!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

Hello! Ha rám hallgatsz, hőmérőt raksz az állataid mellé, nem mindegy h 22 vagy 30 fok van náluk....Versicolor? Éjszakára max 24re mehet le a hőmérséklet, nappal szeretik a 26-28 fokot. A hidegben elpusztulnak.. Az én avijaim jól vannak, de kényesen ügyelni kell a hőmérsékletre, páratartalomra... no és persze a penész nagy ellenségük. Minden jót! Chill
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 14:16    Hozzászólás témája: idéz

Oks köszönöm!

Piki remélem a tiedé eredményesebb lesz az enyiménél! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 13:00    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Hát látod 57 online tag van fent de egyik sem tud rá mit mondani, én meg
minél hamarabb meg akarom tudni hogy mi a helyzet vele :/

Jelenleg 4 azaz négy tag van fent.....(fórum,oldal alja)
Van, hogy csak úgy megadják magukat és meghalnak mindenféle indok nélkül.
Amúgy a jó szellőzés és a páratartalom számít. A hőmérséklet kevésbé meghatározó.Levedlik 23 és 28 fokon is tök jól.
Láttam már olyat, hogy 10versiből 8 evett, a 8ból 7 lehullott utána.. és nem a kaja volt a gond, mert sok más állat is ugyanazt ette.
Van ilyen sajnos
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Hát látod 57 online tag van fent de egyik sem tud rá mit mondani, én meg
minél hamarabb meg akarom tudni hogy mi a helyzet vele :/
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Láttad inni ? vagy nem volt kiszáradva ?

piki díjazom, h. segíteni próbálsz, de neked is az első pókjaid közt volt a pókim tesója inkább olyan válaszát várok aki több ideje foglalkozott Versikkel.

Korábban írtam, vizes volt a talaj itatója is volt és a hálójában is 2naponta folyamatosan volt víz.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 11:40    Hozzászólás témája: idéz

Láttad inni ? vagy nem volt kiszáradva ?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 11:22    Hozzászólás témája: idéz

piki írta:
Szerintem vagy a pára vagy a levegő hiánya miatt hullott el :/
Mivel a hálójában nem érezte jól magát az utóbbi időben azért mászkálhatott
ki mindig keresve a megfelelő környezetet vagy pozíciót, de ez
csak feltételezés. Szomor?
Forg? szemek

sztem hülyeség nem a levegő vagy a pára miatt hulhatott el.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piki
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem vagy a pára vagy a levegő hiánya miatt hullott el :/
Mivel a hálójában nem érezte jól magát az utóbbi időben azért mászkálhatott
ki mindig keresve a megfelelő környezetet vagy pozíciót, de ez
csak feltételezés. Szomor?

Egy szaporulatból van, a versink vagyis nagy valószínűsége és az enyémé is
most fog vedleni, majd jobban figyelem. 4 v ő is Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Nem volt penész a földet is rég locsoltam, már nem tocsogot de vizes volt, az itatója felett a hálón kívűl pihengetett mintha csak napozott volna, sűrűn lógatta ki a lábait de ritkán mászott ki teljesen, de az utóbbi időben többet volt kinn....meg kinn is pusztult el....féloldalt volt mászva kivülről a hálóján... :S

Rendben jobban odafigyelek az esti hőmérsékletre, inkább napközben hagyom lehűlni meg este picit a dobozokat mikor otthon vagyok, estnénként meg égve hagyom....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 08:32    Hozzászólás témája: idéz

Hello, nekem nincs avim csak egy minatrxiom, de szerintem az esténkénti hideg lehetett a baj. Forg? szemek
15-16 fok azért elég hűvös, egy kényesebb póknak meg aztán végképp.
Lehet a nagyon sok nedvesség miatt a levegő is dohosabb volt hiába a szellőző lyuk,
és ezek kombinációja vezetett a halálához.
De majd tapasztaltabb pókosok hozzászólnak jól gondolom-e : )
Szerintem egy kép segítene, a mostani helyzetről, lehetne látni menynire-e is nyirkos minden, meg van-e penész, ilyesmi

üdv. Martin
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 07:48    Hozzászólás témája: idéz

Sajna elérkezett nekem is, h. ide írjak... =(

a Avicularia versicolor pókim 4v sen eplusztult...

Tartottam:
napközben kb 22-26-30C (nem tudom változatosan tettem a 100w égő elé, azzal fűtöm az egész bölcsimet elég messze van az égő, h. bevilágítsa az egészet)
páratartalmat pontosan nem tudom, egy nesteas kupak itató volt pontosan a hálója felett és a föld inkább tocsogott a vízben (0,5-1cm vastag föld) hálójába minden második nap spricceltem vizet egy tű segítségével
a doboz oldalt és felülről is több helyen ki volt lyukasztva így szerintem a szellőzés is megvolt.
jól evett utoljára egy hete egy kifejlett tücsköt evett meg (vagy 10nappal ezelőtt) Szep:25 4v vedlett utoljára, valószínű vedlés előtt halt meg.
esténként a lámpát lekapcsoltam a hőmérséklet akár 15-16C re is lemehetett, de nem hiszem, h. lejjebb ment mert a radiátor mellett vannak és + ba elég sűrűn raktam a dobozokat.

Mit rontottam el? Olvastam míg kicsik sajnos előfordul az elhullás....de miért pont az enyém? = ' ((
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 22. Szomb., 16:58    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos irnom kell ide,sajna meghalt 10db. 2v inceim és egy 4v chromim.Úgy történt hogy nem kapcsolt le az egyik időkapcsolóra kötött fűtőszálam és túlmelegedett a terkó tartó polcom ami be van üvegezve szigetelve.Az a baj hogy a kis dobozok mellett amik túlmelegedtek ott voltak a nagy pókok egy adult para egy 4v versi meg egy két pók a terráriumba nem tudom hány fok volt de körülötte a polcon 38fok.Kérdés a nagy pókon nem láttam változást nem lett baja,késöbb lehet-e ettől?
Szegényeket nagyon sajnálom hétfőn áttervezem az egészet.
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 13:13    Hozzászólás témája: re idéz

borcsokattila írta:
Igen régebben ilyen melegek nem voltak,ez már a pókoknak sem jó ugye a terráriumban még melegebb van,a tetőtérben pláne.Remélem nem lesz több haláleset.

hat nemtudom már csak 1 példányom maradt... egy kis fimbri... nem nagyon bizakodok. Szomor? pedig a platy volt a kedvencem, de valszeg most egy ideig nem lesz pókom, mert nincs rá keretem . ugyhogy marad a gyász. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 11:33    Hozzászólás témája: idéz

Igen régebben ilyen melegek nem voltak,ez már a pókoknak sem jó ugye a terráriumban még melegebb van,a tetőtérben pláne.Remélem nem lesz több haláleset.
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 10:20    Hozzászólás témája: Re: vicc idéz

borcsokattila írta:
fr3ntzen12 írta:
SZiasztok. a platy-t is utolerte a vég... nevetséges, hogy 2 het alatt 3 pókom döglött meg... a terkot athelyeztem pedig huvos helyre.

Helló lehet az a 70 fok betett nekik,én nem győzöm hűteni őket a terkókat ventivel nyomatom egész nap.A szobába 27-8 fok van e terkóba 30 ez sok de ha nem hűteném szerintem feljebb is menne.Szóval szerintem az a nagyon magas hőmérséklet betett nekik.

az érdekes az, hogy mar 1 nyarat nalam voltak ugye a pokok... és tetorben laktam akkor semmi gond nem volt. (igaz nem volt 40fok mint most) . kicsit felidegesitettem magam azert ezeken a halaleseteken. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 08:55    Hozzászólás témája: Re: vicc idéz

fr3ntzen12 írta:
SZiasztok. a platy-t is utolerte a vég... nevetséges, hogy 2 het alatt 3 pókom döglött meg... a terkot athelyeztem pedig huvos helyre.

Helló lehet az a 70 fok betett nekik,én nem győzöm hűteni őket a terkókat ventivel nyomatom egész nap.A szobába 27-8 fok van e terkóba 30 ez sok de ha nem hűteném szerintem feljebb is menne.Szóval szerintem az a nagyon magas hőmérséklet betett nekik.
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 25. Csüt., 08:04    Hozzászólás témája: vicc idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 22. Hétf., 16:19    Hozzászólás témája: . idéz

hat lehet hogy megvan nalam is az ok.. ahogy olvastam a kommentet ... a platy-t meg a fimbrit is lehoztam a tetoteri szobabol mert 70fok volt a terkojukba ... most kiszelloztettem remelem nem lesz gond....
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 22. Hétf., 16:01    Hozzászólás témája: szomorusag idéz

Sziasztok. Elég rég jelentkeztem, sajnos 1,5 hete meghalt vedles kozben az egyik c. fimbrim...illetve 2 napja a p. cambridgeim... láb a has alá témával Szomor? Nem tudom mi lehetett a baj. a platy es a masik fimbri él és virul...remelem nekik nem lesz bajuk. Forg? szemek
csak ennyi . tovabbi szep napot mindenkinek .
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 04. Szomb., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Eljött az idő, hogy én is írjak ide. Sajnos a kisebbik C. marshallim elhullott. Az okát sajnos nem tudom, de nagyon furcsálltam, hogy a 3. vedlése után nem nagyon volt aktív míg a nagyobbik testvére már evett rendesen és aktívan szövögette a kis lakóhelyét. Ma este felbontottam a szétszőtt üregét és sajnos az a látvány fogadott amire sosem akartam számítani Szomor? Vedlése óta csak egy kis csótányt evett és furcsálltam is, hogy ami csótányt bedobtam neki sosem került elő annak maradéka. Valószínűleg valami genetikai betegsége lehetett, mert gyengébb is volt mint a testvére. Sokkal később vedlett és kevesebbet is evett a testvérénél. Hát sajnos előfordul az ilyen. Nem hiszem, hogy hibáztam volna a tartásával kapcsolatban, mert egyformán volt tartva és etetve a testvérével együtt és akkor a testvére sem élne ha valamit én rontottam volna el. De mégis rosszul esik. Hát ennyi lenne R.I.P.
Hamarosan kipótolom egy másik kis marshallival aminek remélhetőleg nem lesz ilyen baja.

Üdv.
Vissza az elejére
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

köszi a választ S?r? vagy nagyon szomor? Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Valószínüleg pókrák, én arra tippelek.

Üdv.
Vissza az elejére
kiskovka
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
szombaton vedlette be az 5-6.at az A. metallica-m ma pedig holtan feküdt a hálójában, de az utotestén volt valami kis dudor, mintha seb lett volna és a csáprágói is nedvesek voltak, szerintetek mi lehetett a baja?
csináltam 2 képet íme:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ha a napra tetted akkor tuti, hogy megfőzted! Ezek a dobozok vagy a terkók a tűző napon olyanok mint egy üvegház.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 19:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia, először is részvétem Szomor?
Szerintem a meleg volt a baj :/
Egy óra bőven eláég ahoz hogy felforrósodjon a doboz.
Egy másik topic-ban már volt róla szó hogy napon a doboz folyamatosan melegszik lehet hogy körülötte van mondjuk 27,28 fok de benne bőven több
Télleg részvétem Szomor?
Vissza az elejére
Oliveeer
Újonc

Elküldve: 2011 Ápr. 20. Szer., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy B.albopilosumot, 1-2 v-sen kb 3 hónapig nevelgettem itthon,a mai mikor hazaértem gondoltam kiteszem az ablakba egy kicsit mivel jó melegnek tűnt...elmentem 1 órára mire hazaértem nem mozdult...kinyitottam a dobozát...és elpusztult.
Mivel kezdő vagyok nem nagyon tudom mit ronthattam el...nem hiszem hogy annyira felmelegedett volna a doboz hogy ebbe pusztuljon bele az állat...:S

Eszméletlen módon sajnálom mivel lelkesen odafigyeltem rá...nagyon sokat olvastam róla...és most ez történt...:S
Vissza az elejére
Insects
Újonc

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 21:25    Hozzászólás témája: idéz

Jiiero írta:
Lehet megsérült valamelyik belsőszerve a vedlés közben. Gondolok itt például olyanra, hogy összeesett a tüdeje.
Nálam egyébként ebben a pillanatban is vedlik a platym, aggódva figyelgetem, hátha be kell avatkozni... Remélem nem kerül ilyesmire sor és hamar talpra áll. Mosoly

Szia!

A madárpókok tüdeje nem tud összeesni, mivel apró egymáshoz simuló lemezekből áll.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát.... ha össze esett a tüdeje akkor az egy érdekes dolog lenne. Már csak azért mert én is így jártam 3 éve. A 18-adik születés napom kórházban töltöttem. Ezek a sors hülye iróniái... Forg? szemek
Vissza az elejére
Jiiero
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Lehet megsérült valamelyik belsőszerve a vedlés közben. Gondolok itt például olyanra, hogy összeesett a tüdeje.
Nálam egyébként ebben a pillanatban is vedlik a platym, aggódva figyelgetem, hátha be kell avatkozni... Remélem nem kerül ilyesmire sor és hamar talpra áll. Mosoly
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

Hát nem tudom akkor, talán ahogy locsoltam nem jutott elég víz el az üregéig. Vagy lehetett valami betegsége? ilyenekre tudok gondolni. Pedig már azon agyaltam, hogy hova rakom mikor megnő...
Hát eléggé csalódott vagyok, és azon agyalok mit b@..tam el. De az biztos, hogy veszek másik parát, de majd próbálok jobban figyelni.
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 12:53    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy az általad említett dolog lett volna probléma.Nálam már sajnos nem 1x előforult, hogy a doboz leesett vagy kiborult a frissen vedlett állatnál. Szerencsére egyiknek sem lett baja!
Nem tudom mi gondja lehetett!
Üdv,Laci
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

nem hiszem hogy a tőzeg nyomja össze.
mikor levedlik a pók az oké hogy puha egy darabif, de annyira nem hogy egy darab tőzeg behorpassza.
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 01. Kedd., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Reméltem, hogy pár évig nem kell még ide írnom...

Reggel tök jól indult a napom, látom, hogy a kis parahybana-m levedlett, csak délben mikor hazaértem kimúlva találtam a terkójában. Nem tudom mi történhetett. a szobámban 25 fok az alap ilyenkor télen, szóval a póknál sem lehetett hideg, meg a lámpa is fölötte volt. Párásítottam rendesen reggel és este is. Mikor kivettem azt láttam, hogy az elő teste be van horpadva. Talán még mivel frissen vedlett és puha volt meg nyomhatta magát valami tőzeg darabkával? Jó lenne tudnom mi volt a probléma, vagy miben hibáztam (ha volt egyáltalán probléma, vagy ha én hibáztam) mert mindenképp akarok még egy ilyen pókot és nem szeretném, hogy ez még egyszer megtörténjen. Ha van ötletetek légyszi írjatok! Ja és a reggeli volt a harmadik vedlése (nálam az első és sajna az utolsó is)

Üdv! Roland
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu