Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 26 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - A skorpiók társas elhelyezése

A skorpiók társas elhelyezése

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiók tartása
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pizsii
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 14. Csüt., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget!
Addig még elég sok időm lesz mire nagyobbak lesznek!
Vissza az elejére
Profil üzenet
mpali
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Jún. 14. Csüt., 17:56    Hozzászólás témája: idéz

sulky írta:
meggyőződésem, hogy skorikat egyesével jobb tartani!

Osztom a sulky véleményét, soha semmilyen körülmények között sem tartanék közösen skoreszeket.
Én Tityus stigmurus-okat tartottam együtt mindenféle jóval ellátva de sajnos szomorú vége lett a dolognak.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
sulky
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jún. 14. Csüt., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Ha van elég kaja és hely, sok bújkálóval, akkor elvben együtt tarthatók, de meggyőződésem, hogy skorikat egyesével jobb tartani!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pizsii
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 14. Csüt., 15:04    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az Imprerratorokat kifejletten csak párban vagy esetleg hármasával is el lehet helyezni egy terkóban?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolinus
Tag

Elküldve: 2012 Jún. 14. Csüt., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

Pizsii írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Impreratorokat már kis korban is lehet együtt tartani vagy csak már nagyobbakat?

Elméletileg lehet, sok sok búvóhellyel, és több táplálékkal, de nem garantált, hogy nem kóstolják meg egymást. (személyes tapasztalat nincs, ezeket én is olvastam)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pizsii
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Jún. 13. Szer., 20:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Impreratorokat már kis korban is lehet együtt tartani vagy csak már nagyobbakat?
Vissza az elejére
Profil üzenet
David551
Újonc

Elküldve: 2012 Jan. 21. Szomb., 02:34    Hozzászólás témája: idéz

Helo Mosoly
Most lessz eloszor skorpiom Mosoly Hadogenes troglodytes es rdeklodni szeretnek az irant hogy mifele keppen rendezzem be a territoriumat?Talaj buvohely st.
A segitseget elore is koszonom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 08. Szer., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

köszi Nagyon boldog
akkor oda írok
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Dec. 08. Szer., 15:50    Hozzászólás témája: idéz

Helló Gumipók!

Igen, ezt máshova kellett volna, a Skorpiós dolgok témában van két darab (nem tudom miért kettő, a moderátoroknak össze kéne vonni) topik Milyen skorpiót vegyek címmel, oda jobban illik ez.

Amúgy ez hogy kis helyigényű fajt válassz, csak speciális esetekben szempont, mivel egyik fajnak sincs nagy helyigénye. A legnagyobb testű fajoknak is bőven elég egy 25×30cm alapterületű hely, ennél többre egy darab állatnak nincs szüksége. Ha együtt akarod tartani őket az más, akkor a csoport számával a terrárium méretét is növelni kell.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gumipok
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Dec. 08. Szer., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Helló mindenkinek!
Lehet hogy nem ide kéne írnom ,de szeretnék nem csak pókászni hanem skorpiót is tartani és segítséget kérnék abban, hogy milyen kisebb helyigényű faj ideális kezdésnek és hogy hol tudnám beszerezni.

előre is Köszi mindenkinek
Vissza az elejére
Profil üzenet
atika
Újonc

Elküldve: 2009 Ápr. 07. Kedd., 09:21    Hozzászólás témája: idéz

ejjjj, segitsetek kicsit lécci, nemvágom ide hogy tudom berakni a képetXD am meg még nemteljessen kifejlettek, legalábbis szerintem csak olyan max 3-4évessek lehetnek, demajd te jobban tudod:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
atika
Újonc

Elküldve: 2009 Ápr. 07. Kedd., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

uuu, köszönöm a válaszodat:) hát nagynak azért nevezem őket mert már nemgyerekeknek tünnek, azt meg h 1pár arra értem h édesanyám vette őket 1fiut és 1nöstényt, és összeis vannak rakva, jol elvannak, 1üt alszanak meg minden, nagyon imádnivaloak:)rakokfel rolluk képet, viszont annyi h édesanyám vörösolloju oriás skorpio néven vette őket, viszont nekem imperátoroknak tünnek inkábbXD, mert sehol nemvörössekXD megismérném neked őket csak nemnagyon merem megfogni 1iketsem:D
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 06. Hétf., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Jajj!

Ha van egy szép nagy párod, akkor az már nem fog vedleni...
Egyébként mit nevezel nagynak, és miért olyan biztos hogy pár?
Esetleg fotót nem tudnál róluk mellékelni?
(Másrészt meg ez megint fajspecifikus kérdés... Zavart )
Újonc

Elküldve: 2009 Ápr. 06. Hétf., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok, csak lenne 2kérdésem a cavimanussal kapcsolatban, mégpedig az h nekem van 1 szépnagy párom, és h nekik mikorkéne párzaniuk, és h utána elkell e választani őket vagy nem, és ha igen akkor miko??? a másik meg azlenne h honnan veszem észre hogyha vedleni szeretnének???mert a madárpokoknál ezt 1szerüen észreveszem de náluk sajnos nemtom mi ennek az előjele(jelei)??? előre is kösszi a segitséget:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Szept. 09. Kedd., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

Hmmmm...
Ugyan ez erősen kimeríti a fajspecifikus kérdés fogalmát, mégis itt válaszolok. Kacsint?

Szóval a Pandinus imperator átlagos mérete a csáprágóktól a méregtövis hegyéig 150-160mm, de nem ritkák az ezt meghaladó 170, sőt 180mm-es példányok sem. (A rekord "állítólag" 240mm Forg? szemek )
Élettartamuk fogságban elérheti a 10-12 évet, ugyan az "átlag" ez alatt marad.
Leírások szerint az ivarérettséget 3,5-5 év alatt érik el, és átlagosan 5,5-7 évig élnek. Tekintettel arra, hogy a hímek 6-7, a nőstények 7 vedléssel érik el végleges méretüket, felteszem (több más fajhoz hasonlóan) a hímek hamarabb adulnak, és ennek megfelelően némileg korábban is távoznak az örök vadászmezőkre. Ettől függetlenül olyan szignifikáns eltérés a nemek élettartama között, mint azt a madárpókoknál tapasztalhatunk nem ismert. Szóval nyugi, egy adult hím nem pusztul el pár párzást követően.

A közös tartásról pedig...
Megfelelő méretű, kellő búvóhelyel elátott elhelyezés melett, és körültekintő gondoskodás esetén meg lehet próbálni.
Elméletileg müködik, azaz ha odafigyelsz, nem lesz gond velük!
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 08. Hétf., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

Es mekkora lesz kifejletten?en ugy neztem hogy nosteny(a hasi fesu szeru izeje alapjan),tehat ha szereznek hozza egy kb ekora himet akkor egybe birnam rakni oket meg ha nem is kifejlettek?
Skorpioknal is a him parzas utan nemsokaig el?vagy?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Szept. 08. Hétf., 14:40    Hozzászólás témája: idéz

Valszeg nem kifejlett! 11cm az még kevés lenne egy imperrátortól. A zöldes szín pedig passzol Kacsint? több állatnál láttam, de ez a származási helytől függ, hogy most feketébb vagy sem!
Vissza az elejére
Profil üzenet website
PEKATRALATAK
Tag

Elküldve: 2008 Szept. 08. Hétf., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Nem pont ide kellene irnom de itt lehet hasonlitani.
Van egy csaszarskorpiom kinyujtott farokkal a fejeig ugy 11cm.
Ez mar kifejlett lehet?
Es ami meg erdekelne hogy a nemet meglehet e az alapjan allapitani hogy hasonlit a Pit kepen levo felso peldanyra.-azert nem enniyre vannak a szelvenyek eltavolodva egymastol,de majdnem Mosoly
Jah es olyan enyhen zoldes a szine nem pedig fekete.-ez mitol van?egyaltalan biztos h csaszarskorpio?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
taxon
Újonc

Elküldve: 2008 Szept. 07. Vas., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Légyszi segítsetek! Van egy ázsiai óriás skorpióm kb fél éve! Ma úgy döntött, h elleni fog, és vagy 20 picit hozott a világra! Az egyik haveromtól kaptam és az igazság, hogy nem tudom, hogy mit kell csinálni! Meddig lehetnek ennyien együtt? Fogják egymást bántani? Ha igen mennyi idő után kell szétválasztanom őket, és hogy? A kicsik mit esznek, vagy mikortól?? Légyszi írjatok minnél hamarabb!
Az anyukának havonta adok 3 tücsköt, most 1.én evett. Ienkor ellés után kell megint kapnia, vagy csak 1 hónap múlva?
Nagyon köszi előre is a válaszotokat!
Odett
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 05. Hétf., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

Múlthéten összeraktam két 5 cm-es P. imperratoromat.
Egy 30x20 cm-es terkót kaptak, első éjszaka, már együtt aludtak, pedig az egyik egy vedléssel kissebb.
Semmi probléma nincs velük...

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Feb. 14. Csüt., 22:44    Hozzászólás témája: idéz

Hi !
Nálam négy kicsi (bár most már egy nagyobb, három kisebb Mosoly )H. longimanus van egy ételes dobozban. Van hely nekik rendesen, meg búvóhely, de mégis mindig egymás mellett vannak szorosan. Nem bántják egymást, rendszeresen kajálnak. Az imént vedlett le egy, és most is ahogy láttam nagyon közel voltak egymáshoz, és így is sikerült neki (szntem érezték, hogy vedleni fog, ezért nem mozogtak). Nah, nemtudom hogy most ezt miért is írtam le, valahogy oylan "el kell mondanom" érzés volt bennem Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

AZért jó néha a kontakt,elismerem:-)...
Csak kérdés volt,mivel nem voltam tisztában a faj kölökmivoltának való méregerosségével..de szerintem ne csak errol a fajról készül ilyen képed;)
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Mitol kellett volna féltenem???
Ezek az apróságok ha akarnának se igen tudnának ártani nekem.
(Ez persze a képen látható elso vedléses Heterometrus bébikre igaz. Más fajoknál nem ugyan ez a szitu... Felki?lt Felki?lt Felki?lt )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Errol a képrol a nagyszüleim jutnak eszembe;) Nagyon szép, grat! A második az pedig látványos,nem féltetted az ujjad látom:-)
Vissza az elejére
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 10:46    Hozzászólás témája: idéz

Jópofa ifjoncok Mosoly
Én az enyémeknél azt figyeltem meg, hogy fokozatosan csökkent az agressziójuk. Mikor eloször kerültek össze, akkor nem igazán voltak meg egy búvóhelyen, vagy ha mégis, akkor kizárólag úgy, hogy szemtol szemben voltak egymással. Ha ilyenkor megzavartam oket, akkor tolem és a másiktól is igyekeztek távolságot tartani, és ennek rendszerint az lett a vége, hogy az egyiknél elszakadt a cérna és "kitört" a kéreg alól Mosoly
Ellenben most sokszor látom oket egymás mellett, vagy mögött közvetlenül pihenni, sot kb. egy hónapja rajtakaptam oket, hogy ugyanazt a csótányt falatozták.

Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 09:36    Hozzászólás témája: idéz

Az elfajul offolást befejezendo, itt folytassuk a kommunális elhelyezésrol szóló beszélgetést.
Az elozo hozzászólásokat szinesitendo, ime egy Heterometrus petersi "csoportkép":

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 09. Szer., 08:54    Hozzászólás témája: idéz

A tanulmányt ugyan nem olvastam, ám hallani hallottam róla.
Ugyan akkor a tapasztalataim ugyan ezt mutatják.
Itt megjegyzem, megfigyeléseim szerint, az összes fajnál általános jelenség, hogy a pár hétig együtt tartott, csak a késobbiek folyamán "kidobozolt" állatok életrevalóbbak lesznek.
A megfigyelés abból fakad, hogy a már emlitett dobozhiány miatt több skorpió esetében rákényszerültem a társas elhelyezésre.
Tettem ezt, a fajok jelentos részénél eloforduló massziv kannibalizmusra való hajlam ellenére, minden gond nélkül. Tehát pl. Androctonus austarlalis, Mesobuthus gibbosus, Parabuthus liosoma, Parabuthus transvaalicus esetében is igy jártam el. Ezzel szemben az Androctonus amoreuxi-kat rendes gazdiként az elso adandó alkalommal szétpakolásztam. Itt a fricska benne, mert sajnos abból csak egy darab maradt meg, az összes többi apránként lehullot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 07. Hétf., 23:55    Hozzászólás témája: idéz

Olvastam régen egy tanulmányt a neten Heterometrusokról, ahol kipróbálták, hogy együtt született kisskorpiókból néhányat egyenként néhányat pedig társasan neveltek, különbözo méretu csoportokban. Ha jól emléxem, akkor az jött ki nekik, hogy a 4-6 fos csoportban tartott kicsik gyorsabban növekedtek mint a többiek! Ha tudom akkor majd megkeresem a cikket.
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Nem semmi, szeretem az ilyen dolgokat...szép...gesztusos...skoreszbarátság. frendsz tú bi frendsz. Kacsint?

Kár,hogy a mortalium mortalis-oknál (rem jól írtam,tanulgatom kis ideje)nem így muködik,itt ilyenkor ,ha vedlenénk..hát ki lennénk pakolva Nevet?

És még felháborodnak/unk ,ha egy állathoz hasonlítanak minket... példát lehetne venni..Mosoly
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Nos nálam a Heterometrus-ok gond nélkül vedlettek egymás mellett. A
Pandinus fajok esetében hasonlókról hallottam. Nem csak nem bántják egymást, de adott esetben (természetesen a spontán együtlétbol fakadóan elsosorban) védelmezik is a még puha, frissen vedlett fajtársaikat.
Ehhez persze túl kell lenni a korábban emlitett "bemutatkozáson".

Más...
salivspider írta:

Puding, micsudi Indiána Dzsonsz pict Mosoly Kerály.

Nevet?
Kössz! Nevet?
Ádvencsör mi?

Forg? szemek Mikor lesz már tavasz??? Forg? szemek
Mehetnékem van...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen, a tapasztalat az tapasztalat,ha jó ha nem. Én nem igazán értek a skorpiókhoz,de nyitott vagyok és érdekel, részben köszönheto a hiányos ismereteknek és kevés anyagnak,nem megfelelo idoráfordításnak... idovel szeretnéém megpróbálni...
A hely mérete persze fontos, mpnál próbáltm az együtttartást, kíváncsiságból és megfelo méretu terráriumban sem volt muködoképes az általam kipróbált fajoknál, 110x40x40 terkóban próbálkoztam (természetes élohelyi adatokat nézve,elofordulási suruség szinten ez picsa) tehát ez volt a méret, próbálkoztam ebben talajlakókkal, Brachypelma-kkal, Pamphobeteus-okkal, Megaphobema-kkal, sikertelenül,az állatok idgesek maradtak mindig és kergették egymást... nem együtt tartani szerettem volna,csak kipóbálni, nem ugyanaz. A Holotheleknél ,Monocentrophus-oknálés még 1-2 genusnál olvastam civilizált együttélésrol, de nem eroltetném, jobb a külön dobozka, jobban ellenorizheto. Pl skoreszoknál a kultikulaváltási idoszakban is problémás lehet, (szerintem,de Puding ezt sztem 100x jobban tudja) stresszesek lehetnek az állatok,gondolom ugyanúgy mgérzik a fajtárs közelségét.
Kelgyókat problémamentesen tartottam így,ennyi elég is, Boa constrictor,Python sebea,molorus és Boa constricor élt egy méretes terráriumban együtt. Elaphe fajoknál pedig igazi álom volt,(persze egy két kivétellel) Dehát ez nem is ide tartozik,cska úgy mondom....

Puding, micsudi Indiána Dzsonsz pict Mosoly Kerály.
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Na valami ilyesmit vártam.
Ez tanulságos volt. Akkor kikisérletezem, mekkora helyre van szükségük.
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog
Már bocsi, nem a sikertelenségeden nevetek!
Egyszerüen azt csalt mosolyt az arcomra, hogy számtalanszor kifejtettem a közös tartásról szóló véleményemet.
A te negativ tapasztalatodból is látszik, még az egyébként társas, békés fajok esetében sem mindig zökkenomentes a kommunális elhelyezés.
Amúgy a férohely méretével, a táplálék boségével, a búvóhelyek számával kell játszani. Másrészt az összeszoktatásnál figyelmesnek kell lennünk, mert lehet a himek nem túl ideális idopontban "próbálkoznak", ami valjuk be, humán esetekben is elofordul... Nevet? Nevet? Nevet?

Történet... (Nem az adott fajhoz tartozik, de adoptálható infókat tartalmaz. Talán nem annyira off..)

A rokon génuszba tartozó Heterometrus petersi esetében jártam a következoképpen:
Vételeztem 3 nostény, és egy him példányt.
Eredetileg külön szállásoltam el oket, ám mivel korábban volt alkalmam tartani Heterometrus laoticus csapatot közösségben, és még vedlettek is minden probléma (kanibalizmus, stressz) nélkül, végül a társas terrárium mellett döntöttem. Kezdésbol a himet raktam be egy lányhoz. Az természetesen (férfi a lelkem!) rögvest hóditásba kezdett, amit a kislány hevesen elutasitott. Gondoltam, átrakom talán a másikhoz, majd a harmadikhoz... Hasonló eredménnyel jártam. Maradt az egyedenkénti elhelyezés. Kb. 2 hónap mulva mind a 3 nostényem leszült.
A 3 leány összesen 56 db kicsinyét egyetlen, kb 20x30-as alapterületu dobozba helyeztem. (Félreértések elkerülése végett, nem kisérleteztem, csak egyszerüen nem volt kis dobozom, az egyenként történo szétpakolásukhoz.) Közel 3 hétig éltek együtt, közösen táplálkoztak, és igyekeztek egy helyre lokalizálódni a tartódobozban! Másik érdekesség, hogy egy poronty bizony meglapult a szüloi háznál, és mire észrevettem a fakéregben búvó apróságot, már a második vedlésén is túl volt! Tette mindezt úgy, hogy külön nem etettem, igy bizonyos, hogy az anya által fogyasztott argentin csótányokból részesedett! Magyarán...
A korábban tapasztalt heves ellenszenv mindössze a roszkor érkezo, kissé rámenos udvarló ellen szólhatott!

Tanulság...
HA nem megy ne eroltessük. Etessük meg gazdagon az állatokat, majd pár hét múlva próbálkozzunk újra. Elképzelheto, hogy a lányok még nem kaphatók a frigyre, és várni kell a megfelelo alkalomra, jobbik esetben meg már eleve áldott állapotúak. A késobb sikeresen végzodo nászt követoen, a párok elfogadják egymást, és a továbbiakban együtt tarthatók.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

ÉN PRÓBÁLTAM,de megnyuvasztották egymást, aztán pároztatásnál is ugyanilyen eredménnyel jártam... nem tartom oket túlságosan társas lénynek:-)
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 06. Vas., 14:25    Hozzászólás témája: idéz

Tart valaki több imperrátort egy terráriumban?
Mert leírhatná a körülményeket...

Elore is köszönöm!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiók tartása Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu