Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 160 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Rágcsálók

Rágcsálók

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Júl. 09. Szer., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

zombiturmix írta:
Sziasztok!!
Az állatkinzásnak számit ha a madárpóknak
egeret adok??

Hello!

Attól függ, melyik állatnak? Mosoly
Egyébként nem számít annak. Ha mindenféleképpen egeret szeretnél adni a póknak, akkor figyelj oda pár fontos dologra!

1. Fehér, állatkereskedésből vásárolt egérrel etesd!
2. A pók méretének megfelelő egeret adj az állatodnak!

Én egyébként nem díjazom az egérrel való etetést. A kapálózás miatt, megsebesítheti a pókot és az végzetes lehet. Én maradok inkább a csótányoknál és sáskáknál.
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 17. Kedd., 10:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
Az állatkinzásnak számit ha a madárpóknak
egeret adok??
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Máj. 11. Vas., 06:18    Hozzászólás témája: idéz

Szia fujy84!
Én csak 1 egeret tartottam,én nem tetem alá újságpapírt se faforgácsot.
Van 1 nyulam tehát én nyúlkaját adtam neki és uborkát.Kupakban adtam neki vizet persze minden nap kicseréltem!!
2 hétig elvolt!
Aztán odaadtam a pókomnak!

üdv: zombiturmix
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Máj. 08. Csüt., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Én is az egerekkel kapcsolatban kérdeznék. Kaptam párat viszont a pókom most vedlett így várok 3-4 hetet még odaadom neki. Az lenne a kérdésem az egerekkel kapcsolatban,hogy kell alályuk faforgács vagy elég sima újságpapír?? Vizet ha kupakban adok nekik az jó?? Illetve meddig lehet így őket tartani,olyan 3-4 hónap reális??
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2014 Máj. 05. Hétf., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Ha bébi, szopós, akkor nem tudod felnevelni. Ha már pattogós méret, akkor magvakkal, gyümölcsökkel táplálva tarthatod, mint a rágcsálókat általában.
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Máj. 03. Szomb., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Hétfőn szeretnék venni 2 bébi egeret az egyiket odaadom a pókomnak
a másikat meg nem akarom lefagyasztani!
Tudnátok tippeket adni hogy hogyan gondozzam(etetés,itatás stb.)

Köszi a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 29. Kedd., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

OK köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Ápr. 28. Hétf., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

Ha külső sérülésből adódóan sebes az egér szeme akkor lényegtelen de ha valami fertőzés miatt akkor szerintem ne kockáztasd meg nem éri meg.Lehet hogy semmi baja nem lenne de akkorsem kockáztatnék.
Baj abból lehet ha túl nagy az egér mert akkor simán kárt tehet a pókban.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 28. Hétf., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm kapott egy grammostola roseát 15 cm-est!
Vett a póknak egy egeret aminek az egyik szeme sebes volt!
Ha megeszi a pók akkor nem lesz baja??
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 25. Pént., 00:08    Hozzászólás témája: idéz

Igen.
Vissza az elejére
Profil üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 24. Csüt., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
A 12-13 cm-es B.Smithimet etethetem 2 cm-es baby egérrel?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!! Ma reggel benézek az egerekhez!! (2 felé vannak választva a hímek és a nőstények) Még csak 4-5 hetesek azért vannak külön külön!! Az összes hím egér ma reggelre fel volt fordulva pedig folyamatosan kaptak kaját 2 napja voltak takarítva , almát , répát , magkeveréket , száraz kenyeret kaptak!! Mibe hullottak el?? tegnap már furán viselkedtek mert az összes 1-be volt bújva és kajára se mentek!! A nőstényeknél szerencsére nincs ilyen gond!!! Vajon mi lehetett a baj??
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

A vadbefogott egérrel való etetés több okból is veszélyes. Az esetleges mérgezett állat csak az egyik. A házi egerek nem valami higiénikusak, tényleg bárhol felbukkanhatnak és bármit megesznek. Rengeteg, a pókra ártalmas baktériumot, vírust hordozhatnak, amikhez a pók nincs hozzászokva, a szervezete nem tud egy esetleges fertőzés ellen védekezni és a pók pusztulásával járhat. Terráriumi körülmények között a baktériumok gyorsan elszaporodhatnak és rövid időn belül a terkó a bacik melegágya lehet. Igaz, hogy a természetben is megeszik néha-néha az egeret, de az ottani baktériumok nagy része nem idegen a póknak, így az ottani fertőzésekkel szemben a pókok sokkalta ellenállóbbak. A hazai vírus és baktériumfajokhoz viszont aligha lennének (lásd: európai embert egy közönséges náthavírus maximum csak enyhén betegít meg, de pl. egy amerikai őslakost, aki még nem találkozott ezzel a vírussal, megölhet...).
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

A görények rettentő érzékenyek a bőrbetegségekre és az atkákra. Így már lehet érthetőbb számodra a párhuzam.
Mondjuk a szopós patkányoknál még nincs meg az a kialakult baktérium kultúra, mint a kifejlett egyedeknél ezért is ehette/eheti meg az ilyen fiatal állatot.
Profil üzenet e-mail állomány
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 17:27    Hozzászólás témája: idéz

Jólvan, értem mit mondasz, de azt akkor se értem mivan a szopós patkányokkal Nagyon boldog meg a görénnyel.

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gbanshee
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
A méreghez meg nem értek, nekünk egyszer kellett használnunk az ilyen pár óra alatt ölős, volt és ezért élhetett bennem ez a tév hit, hogy a többi is hasonlóan gyors.

A rágcsálóméregnek pont az a lényege, hogy ha felveszi, akkor úgy pusztuljon meg, hogy se ő, se a többi egyed ne tudja összekötni azt a méreg forrásával. Tehát több óra, akár több nap múlva.

Ugyanis a rágcsálók képesek megjelölni egyes ételeket olyan szaganyagokkal, ami riasztja a többit. Ugyanúgy riasztja őket, ha ott van egy doboz jó illatú akármi körülötte egy csomó döglött fajtárssal.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gbanshee
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
gbanshee írta:
Mondjuk én már többször láttam, hogy patkányozó vadászgörény megette a szopós patikat és nem lett tőle semmi baja...

Szia!

Már ne is haragudj de ez nagyon h*lye hasonlat. Mi alapján vélsz párhuzamot felfedezni egy ragadozó emlős és egy ízeltlábú között?

Nem haragszom, de ha továbbolvastad volna a kommentemet, akkor láttad volna, hogy ugyanezt én is fejtegettem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Ja a véralvadásgátlóról annyit, bár ez csak a véleményem, de úgy tudom a pók vére alapból nem tud megalvadni, szóval nem hiszem hogy sokat ártana, bár nem tudom milyen hatással lehetne még ezen kívül a szervezetére.
Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

gbanshee írta:
Mondjuk én már többször láttam, hogy patkányozó vadászgörény megette a szopós patikat és nem lett tőle semmi baja...

Szia!

Már ne is haragudj de ez nagyon h*lye hasonlat. Mi alapján vélsz párhuzamot felfedezni egy ragadozó emlős és egy ízeltlábú között?

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

Az biztos, hogy sok baja lehet, de szerintem bárminek amit a szabadban fogunk, meg ki tudja merre járkáltak, de én azért jobban szeretek kinti bogarakat adni neki, mert azért az változatosabb és mindenhol ezt modogatják, hogy legyen az étrendje változatos, és a csóti, tücsi lisztkukac váltogatása nem éppen az szerintem, meg énse szeretnék 3 féle kaját váltogatni életem végéig, sőt kb 1 hét alatt megunnám. A méreghez meg nem értek, nekünk egyszer kellett használnunk az ilyen pár óra alatt ölős, volt és ezért élhetett bennem ez a tév hit, hogy a többi is hasonlóan gyors.
Vissza az elejére
gbanshee
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

a rühatka és az egér bélférge nem hiszem hogy átmenne a pókra, az atka más kérdés.

a másik meg az, hogy az egér/patkányméreg véralvadásgátlót tartalmaz, ami nem azonnal hat rá, és nem tudni, hogy a pók testfolyadékára ez a véralvadásgátló milyen hatással van
Vissza az elejére
Profil üzenet
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 12:02    Hozzászólás témája: idéz

Nem minden méregtől döglik meg 1 nap alatt.Valamikor több hét kell neki.Azonkívül ha nem is mérgezett attól még lehet bármi baja(férges, rühes, atkás...)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Szerintem, ha te fogtad az egeret, egy napig legalább tartsd egy dobozban, és ha nem döglik meg, akkor tuti nem evett mérget, bár én sem adnám oda. Haver akitől a pókom van szokott adni a blondijának ilyen befogott egeret, még várni sem szokott vele. Egyszer majd meglepődik hogy összehúzott lábakkal fog kuporogni a terkóban. ?r?lt Ja és annyit hozzá tennék ehez a dologhoz, hogy "megsebzi a pókot", előtte jól rázd meg egy dobozban, attól úgy bekómázik, hogy azt sem fogja majd fel, hogy megette valaki, nem, hogy még harapdáljon. Kacsint? Legalábbis ez a srác úgy szokta, és már többször láttam ahogy egérrel etetett, de egyik sem mutatta jelét az önvédelemnek.
Vissza az elejére
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 11:08    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Én nem etetném befogott egérrel, mert lehet hogy már beevett valai kirakott mérget.
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

etz125:
nekem már volt olyan hogy 1 közepes egér ugy harapta meg a 18cmes geniculatam,hogy lejött 1 lába.de ha mondjuk a seggét harapja meg...ezért én csak kicsi egérrel etetek.a nagyból ugysem eszik meg az egészet.
az mit jelent,hogy sikerült fognod egeret?ugye nem vadon befogott egérrel etetsz?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
etz125
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 19:05    Hozzászólás témája: Re: . idéz

Ghabi írta:

Szia!

Az igaz, hogy a természetes élőhelyén is előfordul, de szerintem az is, hogy a küzdelem közben halálra sebzi pókot, szóval szerintem felesleges veszélyforrás, ráadásul még nem is a legjobb táplálék.
Az még egy másik dolog, hogy én nem is nézném szívesen egy ilyen kis rágcsáló agonizálását, de ez már az én fogyatékosságom Felki?lt

szia
természetesen én se szeretem végig nézni ahogy szenved az egér, de nem hiszem h megtudná sebzeni ugy a pókot h legyen vmi baja sőt ez eszembe sejutottde majd erre joban figyelek és csak kisegeret adoknekik
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
etz125
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 19:03    Hozzászólás témája: Re: . idéz

Toto írta:

Valóban előfordul NÉHA, hogy el-el kapnak egy egeret, de semmiképpen nem tekinthető fő táplálékuknak. A madárpókok ízeltlábúakra specializálódtak, mivel az ízeltlábúak sűrűsége bármely élőhelyen nagyobb adott területen (pl. 1 négyzetméteren), mint a rágcsálóké, különös tekintettel az esőerdőkre. Arról nem is beszélve, hogy a mértéktelen (értsd rendszeres) egérrel való etetés nem hogy nem egészséges a pókra nézve, hanem épp ellenkezőleg, ugyanis lényegesen több zsírt tartalmaznak (az újszülött egerekben is van, sokkalta több mint a csótányban) mint az ízeltlábúak és talán furcsának tűnhet, de a pókok is "elhízhatnak" tőle.

ebben igazad van én se mindig adok neki egeret de most éppen sikerült fognom Vicces általában tücsköket adok enni de nem hiszem h lesz baja attól ha 1-2egeret megeszik vedlésenként viszont ezt a csótányos etetést még nem próbáltam de beszerzek majd belőle párat gondolom azokat nem is nehéz tenyészteni
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 18:37    Hozzászólás témája: Re: . idéz

etz125 írta:
nem hiszem h lehet bármi baja is a póknak mivel a természetes élőhelyén is előfordul h egeret eszik
én amikor csak tudok mindig azt adok a Vagansomnak és mindig a tarkójánál kapja el most a smithimnél is bent van 1 közepesméretű egér és később a murinusomat is egérrel fogom etetni

Szia!

Az igaz, hogy a természetes élőhelyén is előfordul, de szerintem az is, hogy a küzdelem közben halálra sebzi pókot, szóval szerintem felesleges veszélyforrás, ráadásul még nem is a legjobb táplálék.
Az még egy másik dolog, hogy én nem is nézném szívesen egy ilyen kis rágcsáló agonizálását, de ez már az én fogyatékosságom Felki?lt

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 18:01    Hozzászólás témája: Re: . idéz

etz125 írta:

nem hiszem h lehet bármi baja is a póknak mivel a természetes élőhelyén is előfordul h egeret eszik
én amikor csak tudok mindig azt adok a Vagansomnak és mindig a tarkójánál kapja el most a smithimnél is bent van 1 közepesméretű egér és később a murinusomat is egérrel fogom etetni

Valóban előfordul NÉHA, hogy el-el kapnak egy egeret, de semmiképpen nem tekinthető fő táplálékuknak. A madárpókok ízeltlábúakra specializálódtak, mivel az ízeltlábúak sűrűsége bármely élőhelyen nagyobb adott területen (pl. 1 négyzetméteren), mint a rágcsálóké, különös tekintettel az esőerdőkre. Arról nem is beszélve, hogy a mértéktelen (értsd rendszeres) egérrel való etetés nem hogy nem egészséges a pókra nézve, hanem épp ellenkezőleg, ugyanis lényegesen több zsírt tartalmaznak (az újszülött egerekben is van, sokkalta több mint a csótányban) mint az ízeltlábúak és talán furcsának tűnhet, de a pókok is "elhízhatnak" tőle.
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

pattogós egér:
3-4 hetes korától(amikor kinyitja a szemét) az ivarérettségi korig.ekkor az egerek nagyon ugrálnak,pattognak.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
etz125
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:
De kifejlett egeret nem célszerű adni nekik, még ha le is gyűri, meg akár legyen az immanis, vagy blondi, vagy a többi nagyobb faj,
Az egér megkarmolhatja, megharaphatja a pókot. Veszélyesen is megsérülhet. Én inkább a maximum pattogós egeret ajánlom. Vagy mint kovino1 mondta, frissen elpusztult egeret kell neki felkínálni.

Milyen az a pattogós egér?? Csod?lkoz?
bocsi h ilyen hülyxeséget kérdezek de én még nem hallottam ezt a kifejezést
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
etz125
Újonc

Elküldve: 2011 Jan. 20. Csüt., 17:28    Hozzászólás témája: Re: . idéz

kovino1 írta:
Nem tartott sokáig szerintem elég gyorsan elpszult vagylegelábbis lenyugodott az egér és bár a feje körül érte a marás azért ahogy kapállódzott ugy is megsérülhetett volna a pók.sztem ha minden áron igy szeretnég etetni öld meg elötte az egeret.neki is jobb és a pók sincs vaszélyben.

Vissza az elejére
Profil üzenet msn
cupak
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Jan. 16. Vas., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Az egér nem hordoz valami vírust mint a patkány ami a póknak káros?
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

ok köszi a válaszokat Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

2hetet is várhatsz ha már nagyobb állat. van mikor 3-at is kell,egyede válogatja.
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 14:34    Hozzászólás témája: idéz

Boldog írta:
Hello
köszi a válaszokat én is most adtam neki egeret még elöször
de ak nem adok neki
ja és am akk neki mikor adjk kaját???????először???

Szia!
Ha van tücsid,vagy csóti,akkor abból adhatsz neki. Ha azt sem fogadja el,akkor várj 2 napot,és megint próbálkozz Kacsint?
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 13:52    Hozzászólás témája: idéz

Hello
köszi a válaszokat én is most adtam neki egeret még elöször
de ak nem adok neki
ja és am akk neki mikor adjk kaját???????először???
Vissza az elejére
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Én majd pacalpörköltet vagy hortobágyi húsospalacsintát adok nekik:)
Na de komolyra fordítva a szót, egyet értek veled, és a nézeteiddel. Az, hogy néha-néha kap a pók egy újszülött egeret (2-3 vedlésenként 1et) az még elfogadható. Én akkor inkább csótányt adok nekik. Táplálóbb, és nincs akkora szag utánnuk.
Vissza az elejére
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Egérrel etetés...főleg az újoncok nagy tette. Nyilvánvalóan azt hiszik látványos, meg húdejó. valamikor amikor pókokkal kezdtem foglalkozni, én is így képzeltem. Baszki mekkora pók, egeret eszik, naná, hogy azt adok neki ha megnől! az bizonyitja milyen vérmes...
el se tudom képzelni miért voltam vele igy.
Egyszer adtam napos egeret a genimnek, nem nagy szám. Nem is akarok már adni évek óta. Eszembe se jut.
A póknak az izeltlábúak valóak, sokkal érdekesebb is nézni ahogy elkapja őket és sokkal jobban is illik hozzájuk.
Ennyi.
remélem mindenki belátja majd, ahogy én is egy idő után, hogy nincs abban semmi érdekes, hogy egeret ad valaki a pókjának. Meg pácolt csirkemellet, meg bécsi szeletet.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Boldog írta:
Hello
Most vedlett a g. roseam pontosan5 napja.
Ma beadtam neki egy kis naposegeret és nem akarja megenni ez normális h még mostsem eszik??
A válaszokat előre is köszönö.
Ja és kb mikor adjak neki enni ??

elöször is minek neki egér..... miért nem jo a tücsök,csótány,sáska?????
ha már akkora hogy el birna szerinted egy szopós egeret akkor igencsak több kell neki mint 5 nap ahhoz hogy kész legyen a vedlés utáni táplálkozásra.
Boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 12:28    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Most vedlett a g. roseam pontosan5 napja.
Ma beadtam neki egy kis naposegeret és nem akarja megenni ez normális h még mostsem eszik??
A válaszokat előre is köszönö.
Ja és kb mikor adjak neki enni ??
Vissza az elejére
aszteriksz
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 05. Szomb., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

tomdelonge írta:
1,3. megállapításod helyes, de ketontest nem csak éhezéskor keletkezik. pont hogy az agy éhezéskor,ha nincs glukoz, ebből eszik, ezért nagyon fontos. legalábbis én igy emlékszem, javits ki ha mégse:D

Fene se tudja már. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Jún. 05. Szomb., 00:26    Hozzászólás témája: idéz

1,3. megállapításod helyes, de ketontest nem csak éhezéskor keletkezik. pont hogy az agy éhezéskor,ha nincs glukoz, ebből eszik, ezért nagyon fontos. legalábbis én igy emlékszem, javits ki ha mégse:D
aszteriksz
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 04. Pént., 23:12    Hozzászólás témája: idéz

Nem is akartam megcáfolni semmit sem, csak azt mondtam, hogy sok benne a ferdítés (mellesleg az én hozzászólásomban is, mert ha mindent pontosan akartam volna leírni, akkor egy kb 3 oldalas kiselőadást kellett volna tartanom).
Hozzászólásodhoz csak három dolgot fűznék hozzá:
1. Nem tudom mi van sem a babfőzelékben sem a rozskenyérben, de nem csak az aminosavak milyensége számít, vannak egyéb esszenciális vegyületek is, pl. a vitaminok. (Gondolom ezzel tisztában vagy, de azért mondom... Forg? szemek )
2. Ha jól emlékszem ketontestek csak éhezéskor keletkeznek, szóval ezek nem játszanak szerepet a fölös energia tárolásában. Ebben viszont nem vagyok biztos, és túlságosan fáradt vagyok, hogy utánna nézzek.
3. Azért gondoltam fontosabbnak a zsírt, mert jóval nagyobb mennyiségben van jelen, mint a glükóz. Továbbá tekintve, hogy ebből szabadítható fel a legtöbb energia koránt sem elhanyagolható.
Na jó, nem okoskodom tovább...
Vissza az elejére
Profil üzenet website
tomdelonge
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Jún. 04. Pént., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

aszteriksz írta:
Na jó, olyan sok ferdítés nincs benne, csak hirtelen felment az agyvizem (ismét).
Röviden összefoglalom ami miatt ez történt.
A rendszertani hovatartozásának és meleg- vagy hidegvérűségének vajmi kevés köze van a tápértékéhez.
A pókselymet fehérje építi fel, azonban nehezen tudom elképzelni hogy tud polimerizálódni a fehérje.
A glükóz valóban jelen van az egérben (mint minden más állatban is), azonban a mennyisége a szervezetben igen csekély (és pontosan szabályozott, az ember vérében 4-5 mmol/l koncentrációban van jelen), egyéb szacharidokhoz képest a mennyisége elhanyagolható (ilyen pl. a glikogén). Glükózt nem csupán kitin előállítására lehet felhasználni, ez csupán egy a sok ezer megtermelt vegyületből. (Megjegyzendő, hogy az anabolikus folyamatokban a glükóz igen ritkán játszik kulcsszerepet.)
Egy élelelem tápértékét a benne lévő felhasználható tápanyagok mennyisége határozza meg, amik elsősorban fehérje és zsír.
Attól pedig, hogy valaki kimásolja egy faj rendszertani hovatartozását a wikipédiából, és beszúrja a kitin szerkezeti képletét nem lesz sem tudományosabb, sem hihetőbb a hozzászólása (legalábbis számomra).
Nem akarok senkit megbántani, a vélményemet kérdezted, és azt is mondtam el.
Peace!

Ezzel semmit sem cáfoltál meg, max kiegészítgetted.A glukóz a maga formájában valoban nem vesz részt felépitö folyamatokban, mivel energia lesz belőle nagyrészt,ha pedig nincs rá szükség raktározodik zsir vagy glikogén vagy ketontestek formájában. A zsír sztem semmivel sem fontosabb mint a glukoz, főleg h glukozbol keletkezik zsir. A fehérjék minösége és mennyisége az ami döntő lehet. Egyik biokémia professzor mondta h teljesen egészségesen el lehetne élni babfőzeléken és rozskenyeren, ugyanis ezekben megtalálható a szervezet által előállíthatatlan aminosavak mindegyike.( a babból asszem hiányzik a lizin, ami viszont gabonafélékben sok van, és fordítva vmi XY aminosavval, fél éve nem tanultam,majd augusztusi szigorlatra Zavarban lev? Forg? szemek ) namind1 lényeg hogy amig nem elemzi le nekem mennyiségileg és minőségileg vki a csotányban és az egérben levő aminosavakat/fehérjéket, addig ne mondja hogy a csótány faja állat, az egérke meg szart se ér.
aszteriksz
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 04. Pént., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
aszteriksz írta:
Ebben azért igen sok a ferdítés!

Mire gondolsz?
Mert kritizálni bárki tud!

Na jó, olyan sok ferdítés nincs benne, csak hirtelen felment az agyvizem (ismét).
Röviden összefoglalom ami miatt ez történt.
A rendszertani hovatartozásának és meleg- vagy hidegvérűségének vajmi kevés köze van a tápértékéhez.
A pókselymet fehérje építi fel, azonban nehezen tudom elképzelni hogy tud polimerizálódni a fehérje.
A glükóz valóban jelen van az egérben (mint minden más állatban is), azonban a mennyisége a szervezetben igen csekély (és pontosan szabályozott, az ember vérében 4-5 mmol/l koncentrációban van jelen), egyéb szacharidokhoz képest a mennyisége elhanyagolható (ilyen pl. a glikogén). Glükózt nem csupán kitin előállítására lehet felhasználni, ez csupán egy a sok ezer megtermelt vegyületből. (Megjegyzendő, hogy az anabolikus folyamatokban a glükóz igen ritkán játszik kulcsszerepet.)
Egy élelelem tápértékét a benne lévő felhasználható tápanyagok mennyisége határozza meg, amik elsősorban fehérje és zsír.
Attól pedig, hogy valaki kimásolja egy faj rendszertani hovatartozását a wikipédiából, és beszúrja a kitin szerkezeti képletét nem lesz sem tudományosabb, sem hihetőbb a hozzászólása (legalábbis számomra).
Nem akarok senkit megbántani, a vélményemet kérdezted, és azt is mondtam el.
Peace!
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 04. Pént., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Az új fekete nőstim:

És első eresztésre ledobott 11 kisegeret. Bírom, hogy már most fekete a szeme pedig még csak 1 napos

Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
Leblondi
Tag

Elküldve: 2010 Máj. 28. Pént., 15:00    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Szerintem meg kell találni az aranyközéputat és engedni hogy a pók döntse el maga, hogy mikor éhes, és hogy mit szeretne enni. Én direkt tartok egereket is, hogy néha egeret is kapjanak (mármint egérbébit). Több pókom kifejezetten válogatós. A legjobb példa erre a smithim, volt olyan is, hogy a csótit utasította vissza, és az egérbébire rögtön rárontott. Most legutóbbi vedlése óta 40 csótányt darált be és egér egyáltalán nem kellett neki, miközben a vagans 2-őt is betermelt, a csótik mellett

Nem egy bonyolult állatok, de szerintem el tudják dönteni, mire van szükségük.

A maradékot meg mindig ki kell venni, ha csótány, ha egér.
Vissza az elejére
Profil üzenet website aim msn állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Máj. 27. Csüt., 23:09    Hozzászólás témája: idéz

aszteriksz írta:

Mire gondolsz?
Mert kritizálni bárki tud!
Látogató

Elküldve: 2010 Máj. 27. Csüt., 21:45    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
Tele fehérjével. Zsírral. Cukorral. Vassal. Miegymással.

A madárpók a fehérjéket kiválóan felhasználja például a hálószövéshez, ugye, tudvalevő, hogy a pókselyem nem más, mint egy polimerizált fehérje-lánc.
A madárpók sok egyebet fel tud használni az egérből, például a glükóz-t is, igen, a szölőcukrot, megnyugtatlak, benned is van, mindenkiben van glükóz, kiben több, kiben kevesebb. Jelen esetben a pók a glükózt az poli-(N-acetil-glükózamin) előállításához tudja felhasználni, ami nem más, mint a kitin. Ebből az anyagból van a ruhája, külső váza.

Vissza az elejére
Profil üzenet website
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Táplálás Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu