Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Avicularia versicolor (Walckenaer, 1837) Martinique

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tonyvast
Újonc

Elküldve: 2016 Jan. 17. Vas., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Most kezdeném el a póktartást és ez a faj tetszett meg nekem.Olvasgattam róla de kicsit tanácstalan vagyok.A tartásával kapcsolatban lennének kérdéseim.Mennyire agresszív faj illetve milyen a viselkedése.Milyen gyorsan nő, meddig él és milyen táplálékállatot ajánlotok.
Milyen világítás kell neki illetve egyéb berendezések.Milyen talaj ideális a számára.
Előre is köszönöm!

Szép napot!

Tony
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Nov. 21. Szomb., 13:01    Hozzászólás témája: idéz

Kedves somee! Töröltem az előző hozzászólásodat, mivel az Arachnidán tilos hirdetni, erre a terraplaz.org a megfelelő hely.
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Nov. 06. Pént., 22:04    Hozzászólás témája: idéz

somee írta:
kép1
kép2
na így már jónak kell lennie

Így már működik. Jól látom, hogy bulbusa van? Ha igen, akkor hím.
somee
Látogató

Elküldve: 2015 Nov. 03. Kedd., 21:18    Hozzászólás témája: idéz

davidoka írta:
somee írta:
Sziasztok,
Esetleg meg tudjátok mondani a nemét? 2012 decemberében vásároltam és 1 éve vedlett kb utoljára.
kép1
kép2
kb havonta adok neki enni, vize mindig van, páratartalom is okés.

Nekem nem nyitja meg a képeket.

kép1
kép2
na így már jónak kell lennie
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Nov. 03. Kedd., 20:13    Hozzászólás témája: idéz

somee írta:
Sziasztok,
Esetleg meg tudjátok mondani a nemét? 2012 decemberében vásároltam és 1 éve vedlett kb utoljára.
kép1
kép2

Nekem nem nyitja meg a képeket.
somee
Látogató

Elküldve: 2015 Nov. 02. Hétf., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,
kép1
kép2
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 28. Pént., 12:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Ismét én. Az lenne a kérdésem: nagy baj lehet abból, hogy a 2 vedléses versimet átraktam egy kb. nutellás doboznyi nagyságú helyre. Csak mert a fiolája nagyon bepenészesedett, és ki kellett cserélnem a tőzeget, de mivel a következő vedlésénél már úgyis nagyobb tároló kellene neki, nem akartam annyit zavarni, és inkább hagytam ebben (a tetején és az oldalán is vannak lyukak fúrva, hogy jól szellőzzön). Lehet, hogy nem találja meg az eleséget, mert dobtam be neki egy kis csótányt, de az is lehet, hogy már nem éhes? Eddig rendesen evett.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pety
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Nov. 07. Pént., 10:41    Hozzászólás témája: idéz

Volt pózolás Nagyon boldog

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 03. Hétf., 12:54    Hozzászólás témája: nyugtalanul járkál idéz

Köszönöm a sok kielégítő választ! A versim sikeresen levedlett, már evett is azóta egyszer. Még a régi helyén van, nem tudom, hogy érdemes-e átrakni nagyobb tárolóba (ahol több vedlést is "átvészelhetne")? Most az aggaszt, hogy nagyon sokat fel-alá járkál, körbe-körbe, a tetőn is, mint a mérgezett egér, néha meg is csúszik, és leesik... Szomor? Nem sző hálót, csak olyan nyugtalannak tűnik. Ez miért lehet? Mi nem tetszik neki? Remélem nem atkákról van szó, amik esetleg csípik...

Kérlek mutatkozz be itt: Bemutatkozás
Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Okt. 24. Pént., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem nem kell ilyet, a versik nagyon szívesen isznak a hálójukon lévő vízből. Arra figyelj, hogyha nagyon kicsi, akkor a vízcseppek is kicsik legyenek. Én így csináltam, és nem volt vele semmi probléma.
Amúgy mindkét része fontos, a páratartalom is és a víz is. A versi "származása" okán is megköveteli a magasabb páratartalmat, ez emellett még a légzőszervek miatt is fontos. Az ivás szintén kell a mozgáshoz, szóval mindkettő része fontos Nagyon boldog Amúgy sok helyen olvasni "szak"irodalomban, hogy a versik sokszor nem is hajlandók máshonnan inni csak a hálóból (nekem már terráriumban van lassan fél éve, egyszer láttam inni az itatóból, míg a hálójából szinte minden vizezésnél.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 23. Csüt., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

Serpenthelm írta:
Szia!
Én anno a kicsi versimnél úgy oldottam meg a párásítást, hogy egy fecskendő-tű párosítással a szellőzőkön adtam neki vizet, szó szerint csak néhány cseppet a földre, és a doboz oldalára is, ahol lakott. Így tudott inni a dobozon lévő vízcseppekből, és pára is volt. Ha azt látod, hogy a doboz oldalára pára-apró cseppekben kiül a víz, akkor az már 100% közeli páratartalom, ezért olyankor már nem szabad párásítani, főleg ilyen kicsi dobozban nehéz szabályozni ezt. Az injekciós tűnek pedig lereszeltem a végét, hogy ne legyen hegyes, és így csökken a veszélye annak, hogy megsebzed a pókot, ezeket amúgy gyógyszertárban pár forintért lehet megkapni, és nem néznek csúnyán sem. Nagyon boldog Remélem tudtam segíteni valamit!
Üdv!

Jò ötlet. Amúgy igazàbòl nem is a pàratartalom a fontos, hanem hogy inni tudjon a pòk? Mert akkor valami miniatûr itatòt is be lehetne valahogy èpìteni ès azt feltölteni ezzel a fecskendõs módszerrel.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Okt. 23. Csüt., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Én anno a kicsi versimnél úgy oldottam meg a párásítást, hogy egy fecskendő-tű párosítással a szellőzőkön adtam neki vizet, szó szerint csak néhány cseppet a földre, és a doboz oldalára is, ahol lakott. Így tudott inni a dobozon lévő vízcseppekből, és pára is volt. Ha azt látod, hogy a doboz oldalára pára-apró cseppekben kiül a víz, akkor az már 100% közeli páratartalom, ezért olyankor már nem szabad párásítani, főleg ilyen kicsi dobozban nehéz szabályozni ezt. Az injekciós tűnek pedig lereszeltem a végét, hogy ne legyen hegyes, és így csökken a veszélye annak, hogy megsebzed a pókot, ezeket amúgy gyógyszertárban pár forintért lehet megkapni, és nem néznek csúnyán sem. Nagyon boldog Remélem tudtam segíteni valamit!
Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 22. Szer., 10:03    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
attól függ,hogy milyen étel, egy apró csótány-csemete nyugodtan maradhat,de egy tücsök már veszélyes lehet a pókra, habár az Aviculariák jól elszövik magukat vedléskor... ha úgy látod,hogy megfelelő méretű az utóteste (tehát nem sovány) akkor csak hagyd békén, figyeld meg. ne tedd közvetlen napfényre a dobozát, legyen jó szellőzés, párásítani ésszel... (ha kicsapódik a viz a doboz oldalára,bepárásodik, az azt jelenti,hogy a páratartalom 100% vagy ahhoz közeli, ez nem jó!)
pár csepp víz elég neki hetente mondjuk 2x. én már nem etetném vedlésig. a hálójára vigyázz! arra érzékeny, ezért nem is egészséges dolog egy Avicularia-t minden második vedlésnél költöztetni.

Szóval akár nyugodtan el is pusztulhat és rohadhat bent? (az atkák nem számítanak?) Amúgy idegesít, hogy nem tudom ellenőrizni a páratartalmat (így akár el is cseszhetem, hogy pl. túlvizezem). Valaki azt is mondta, hogy hiába cseppentek a talajra, onnan nem issza meg, hanem a hálójára kell, meg az edény oldalára, hogy a cseppekből ihasson -mondjuk az edény oldalán nem maradt meg. Kókuszrost tőzeget raktam be neki, mert akitől hoztam az valami agyagos talajt tett be neki ideiglenesen, ami el se vezette a vizet...
Ő azt mondta, hogy 1-2 vedlést még szerinte maradhat ezen a helyen.

Ha ezt a kicsapódást látom, akkor várjam meg amíg eltűnik, és utána cseppentsek újra?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Okt. 22. Szer., 09:27    Hozzászólás témája: idéz

attól függ,hogy milyen étel, egy apró csótány-csemete nyugodtan maradhat,de egy tücsök már veszélyes lehet a pókra, habár az Aviculariák jól elszövik magukat vedléskor... ha úgy látod,hogy megfelelő méretű az utóteste (tehát nem sovány) akkor csak hagyd békén, figyeld meg. ne tedd közvetlen napfényre a dobozát, legyen jó szellőzés, párásítani ésszel... (ha kicsapódik a viz a doboz oldalára,bepárásodik, az azt jelenti,hogy a páratartalom 100% vagy ahhoz közeli, ez nem jó!)
pár csepp víz elég neki hetente mondjuk 2x. én már nem etetném vedlésig. a hálójára vigyázz! arra érzékeny, ezért nem is egészséges dolog egy Avicularia-t minden második vedlésnél költöztetni.
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 21. Kedd., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
ami még fontos,hogy hagyni kell,hogy az állat kialakítsa a lakhelyét. Azzal ha naponta, vagy kétnaponta vizzel fujkálod,illetve a kajamaradék miatt szétbontod lakóhálókezdeményeit,semmi jót nem csinálsz az állattal. látszólag nehéznek tünik az egyensúly,hogy azért ne is száradjon ki a helye, ne legyen atka és ne is legyen túl sokat zaklatva,dehát ilyen az állattartás...

én azt javaslom,hogyha nem vagy elég rutinos, tedd egy picit nagyobb dobozba,mint amiben megvetted,annak alakits ki megfelelő szellőzést, legyen előre kialakított ideális búvóhely (pl. sarokba összerakott kis ágak,münövény), igy könnyebben megtalálja a helyét, és igy te is kevesebb stresszt okozol az állatnak a takarítással,egyéb tevékenységgel.

amugy jellemzöen a kezdő póktartók agyon kényeztetett,naponta párásított,etetett,takaritott állatai lehullanak,az elhanyagolt, "sarokba be....ott", fél évente etetett pókok meg vigan elvannak Mosoly

de majd idövel kialakul a rutin és akkor nem aggódsz ennyit (a pókjaidnak is jobb lesz Kacsint? )

Igen, sajnos biztos az agyukra mehettem... Szomor? Mivel annyira figyelni akartam mindenre. Amúgy ha nem fogadja el már másodszorra az ételt (vasárnap próbáltam, meg ma), akkor várjam meg a vedlését? Illetve meddig kell várni a kaja kivétellel, ha nem kéri (hogy ne zavarjam)?
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Okt. 21. Kedd., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

ami még fontos,hogy hagyni kell,hogy az állat kialakítsa a lakhelyét. Azzal ha naponta, vagy kétnaponta vizzel fujkálod,illetve a kajamaradék miatt szétbontod lakóhálókezdeményeit,semmi jót nem csinálsz az állattal. látszólag nehéznek tünik az egyensúly,hogy azért ne is száradjon ki a helye, ne legyen atka és ne is legyen túl sokat zaklatva,dehát ilyen az állattartás...

én azt javaslom,hogyha nem vagy elég rutinos, tedd egy picit nagyobb dobozba,mint amiben megvetted,annak alakits ki megfelelő szellőzést, legyen előre kialakított ideális búvóhely (pl. sarokba összerakott kis ágak,münövény), igy könnyebben megtalálja a helyét, és igy te is kevesebb stresszt okozol az állatnak a takarítással,egyéb tevékenységgel.

amugy jellemzöen a kezdő póktartók agyon kényeztetett,naponta párásított,etetett,takaritott állatai lehullanak,az elhanyagolt, "sarokba be....ott", fél évente etetett pókok meg vigan elvannak Mosoly

de majd idövel kialakul a rutin és akkor nem aggódsz ennyit (a pókjaidnak is jobb lesz Kacsint? )
Zarina
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Okt. 21. Kedd., 13:16    Hozzászólás témája: tartási hibák idéz

hawk írta:
szia!

nekem az a véleményem,hogy bár a cambridgei kevésbé mondható kényesnek (elsősorban pára szempontjából), mégis én a versicolort sem mondanám problémás fajnak, ha valaki nem hanyagolja el az állatát hosszú hetekre víz nélkül hagyva akkor semmi gond nem lehet. értsd: normál tartási körülmények között a versicolor is teljesen jól el van,nem kell tőle félni.

Szia! Nekem már eddig két versicolorom is meghalt. Az egyik 2 vedlésesen (pár hétig bírta), a másik 4 vedlésesen (amúgy nálam már volt egy vedlése). Folyamatosan figyeltem, hogy ne atkásodjon, penészesedjen a talaj, mindig kivettem a szennyeződéseket. Mondjuk a kisebbiknél elég nehézkes volt a fiolából... A kicsi egyszer csak lement a talajra, és pár napig ott is volt, aztán meghalt. Szomor? Kb. 2-3 naponta párásítottam, figyeltem, hogy nedves legyen a tőzeg. Lehet, hogy túlnedvesítettem? (mindig inkább többet fújtam be neki, mint kevesebbet, a biztonság kedvéért. Az újbóli fújásnál még nedves volt.)
A nagyobbiknál pedig az történt, hogy eleinte szépen evett a vedlés után, aztán elkezdte meghagyni a lemart, előemésztett, behálózott táplálék háromnegyedét, majd később az egészet, és ő is lement a talajra meghalni.

De én nem adom fel. Most vettem egy 1-2 vedléses versicolort, és még inkább utánakérdeztem, hogy mit hogyan kell csinálni. Igazából a tenyésztő se tudott semmi konkrétumot mondani, csak hogy mindig legyenek bent vízcseppek a fiolában, meg legyen elég párás neki a levegő, de közben jól is szellőzzön a helye (ezért még fúrtam plusz lyukakat a tetőre).

Szerintetek mit ronthattam el az előzőeknél? Illetve még mire figyeljek, hogy ne történjenek meg a fentebbiek újra? (Eléggé aggódok már a korábbi rossz tapasztalatok miatt.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
klicsko
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 06. Szer., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

Vedlés utáni első kajálás Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jún. 17. Kedd., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

szia
kôszi a választ
tegnap vettem 1v avit pont, ezért kérdeztem pluszba rá.
cambrinek max 70% körüli párát tudtam idáig biztosítani. hallelúja elhanyagolni meg nemigazán szoktam egyiket sem, nállam pont az ellenkezöje igaz sajnos.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Jún. 17. Kedd., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

szia!

nekem az a véleményem,hogy bár a cambridgei kevésbé mondható kényesnek (elsősorban pára szempontjából), mégis én a versicolort sem mondanám problémás fajnak, ha valaki nem hanyagolja el az állatát hosszú hetekre víz nélkül hagyva akkor semmi gond nem lehet. értsd: normál tartási körülmények között a versicolor is teljesen jól el van,nem kell tőle félni.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jún. 16. Hétf., 22:33    Hozzászólás témája: idéz

Ez egy elég kezdő kérdés lesz, de azért feltszem.SRY

Mennyivel nehezebb megtartani (körülmény) egy Avicularia versi-t mit egy Psalmopoeus cambri-t?
Pára, szellőzés stb...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 14. Kedd., 12:45    Hozzászólás témája: idéz

Értem, köszi Mosoly meglátom majd, hogy mekkorát vedlik legközelebb, ha még túl pici, akkor muszáj lesz valamilyen átmeneti megoldást találnom.
Köszi mégegyszer Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 14. Kedd., 09:50    Hozzászólás témája: idéz

hat figyelj, őszintén szólva én nem tudom hogy az én versim hány vedléses lehet mert úgy vettem át egy ismerősömtől h fél éve haza sem volt csak nagy ritkán megetette a barátnője és mondta hogy vegyem mar át tőle egy nevetséges összegért mar csak azért is mert nála csak szenvednek a pókok. most olyan 8,5-9 cm a lábfesze az én nőstimnek és múlt héten tettem át a dobozkájából egy 25x25x32 cm terkóba. vígan ellesz mar benne élete végéig... mondjuk most még elég nagy neki a hely de nem akartam még egy nagyobb dobozba rakni és később terkóba. eleinte féltem h nagy a hely neki és nem fogom tudni rendesen etetni mert elbújik a csóti de megoldotta a dolgot a versi mert csinált egy szép nagy tölcsért az ágak közé és oda dobom neki a csótikat amiket egyből levadász...

ha a tiéd is kb ekkora méretű mar akkor szerintem mar mehet terkóba...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 13. Hétf., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Igen, nagyjából én is pont ezért kérdeztem Nagyon boldog nem szeretném, hogy a 20-as terkó olyan legyen neki, hogy "lép kettőt, és már a másik sarokban van". Lehet akkor egy 20*25*35 kellene, bár nem tudom, hogy vannak a méretek.
Akkor a következő vedlésével mehetne már végülis a végső helyére? Ahogy böngésztem a fórumot, sokaknak 9-10 vedlésesen adult, és ahhoz (számok szerint, nem időben) már nincs messze
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sutoferi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 13. Hétf., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

hali
20x20 as vegulis eleg mivel nem egy nagy testu joszag de en a nagyobb terkok hive vagyok, meg is mondom miert. en szemely szerint jobban be tudok rendezni egy nagyobb terkot, es konnyeb a kulonbozo reszeken kulonbozo homersekletet produlani egy nagyobb terkon belul. persze nem kell atesni a lo masik oldalara. nalam ami van az talajlakoknak 40x40 es alap nehany kisebb talajlako fajnak 35x35 alap. toronyterkok pedig 25x25 pl aviknak poeciknek pedig 30x30 as alap. nemtudom hogy ez mennyire jo vagy rossz de en igy alakitottam ki a terkoimat es nekem bevallt. lehet eleg lenne kisebb is de tenyleg konnyebb stilusosan berendezni egy nagyobb tarolot...

udv.: sutoferi
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Serpenthelm
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 13. Hétf., 19:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Várom a versim 7. vedlését, és ahogy nézegetem, eléggé kinövi már azzal a mostani dobozt amiben van. Szerintetek vedlés után mehet már a végleges helyére? Azt sem tudom, hogy milyen(mekkora) terráriumot kéne neki berendeznem, a 20*20-as alapterületű toronyterrárium elég egy adult példánynak is? vagy legyen inkább nagyobb, mondjuk 25*25-ös?
Köszi a segítséget Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Dec. 20. Pént., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Eddig nem nagyon figyeltem, de pontosan mikor is szokták beszőni a bejárataikat a pókok? Eddig 8 csótányt evett, viszont a mai nap jött volna a 9. erre mindkét bejárata le van már szőve, tehát már nem lenne éhes?
Illetve ilyen esetben például amikor mi egy etetés után úgy döntünk, hogy elég volt neki, és meg sem próbáljuk kínálni, de ő még enne 1-2 eleséget. Ilyenkor is elkezdi a vedlési folyamatot, csak sokkal hosszabb ideig fog tartani mintha tele lenne, vagy egyéb kimenetele lesz a dolognak?

Nálam a versicolorok vedlés előtt szokták beszőni a bejáratokat ! ( és kb. rá 1 hétre) le is vedlenek.
Ha elszövi magát, utána nem szoktam piszkálni, és eleségállattal kínálni, csak a hálójára vizet permetezek és várom a vedlést ! Nagyon boldog
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Dec. 20. Pént., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

Eddig nem nagyon figyeltem, de pontosan mikor is szokták beszőni a bejárataikat a pókok? Eddig 8 csótányt evett, viszont a mai nap jött volna a 9. erre mindkét bejárata le van már szőve, tehát már nem lenne éhes?
Illetve ilyen esetben például amikor mi egy etetés után úgy döntünk, hogy elég volt neki, és meg sem próbáljuk kínálni, de ő még enne 1-2 eleséget. Ilyenkor is elkezdi a vedlési folyamatot, csak sokkal hosszabb ideig fog tartani mintha tele lenne, vagy egyéb kimenetele lesz a dolognak?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 30. Szomb., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

5v egyik kedvenc fajom ! nem véletlen...Nagyon boldog

kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 21. Csüt., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Akkor lehet, hogy egyszerűen csak nem éhes most. Ilyen elő szokott náluk fordulni, szerintem nem kell aggódnod enni fog. Szóval később (1-2 nap) próbáld meg újra. Ha éhes lesz, akkor meg fogja enni a kaját. Nagyon boldog
Ami részemről egy tapasztalat, hogy ekkora állatnál célszerűbb a vedlés után kicsit hosszabb szünetet tartani az első kajálásig. DE EZ CSAK ÉSZREVÉTEL!
Profil üzenet e-mail állomány
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 21. Csüt., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!

Az etetés tempója megfelelő. A kaja nem elfogadása utalhat a vedlés közeledésére. A kérdés, mikor volt az utolsó vedlése?

Kissp

A vedlése most volt november 6.-án, mint írtam 2 csótányt evett ebben a vedlésben, nem voltak túlméretezve számára, így nem hiszem, hogy végzett is az evéssel erre a vedlésre. Játszott vele egy fél órát, aztán kitessékelte a hálójából.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 21. Csüt., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Az etetés tempója megfelelő. A kaja nem elfogadása utalhat a vedlés közeledésére. A kérdés, mikor volt az utolsó vedlése?

Kissp
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 21. Csüt., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Egy 7 vedléses jószágnak, körülbelül milyen időközönként érdemes enni adni? Most minden 4. nap kap, eddig 2 csótányt evett ebben a vedlésben, de a mostanit már nem nagyon akarja elfogadni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Okt. 07. Hétf., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

6. vedlés utáni sztárfotó Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
hviko
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Okt. 04. Pént., 10:36    Hozzászólás témája: idéz

9 vedléses nőstényem

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_4_mfn5zyzld2.jpg

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_4_7zde60nmrp.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Miranda
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 18:56    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Corwy, egy szóval nem írtam, hogy tapasztaltabb vagyok, csak annyit, miket neveltem már ki.
De akkor is:
Idézet:
Üdvi!
István vagyok 19 éves nemrég kezdtem el madárpókot tartani
van egy jelenleg 5 vedléses A.Versicolor-om Szőrmók a neve. Mosoly
Nagyon sok hasznos információt szedtem össze itt még mielőtt regis ...

Rison77: Azzal, hogy 1-2 vedlést még maradhat a helyén én is egyet értek.

Igaz azt írtam nem magyarázkodok de nem bírom ki Nagyon boldog Otthon nem nagyon tartottam madárpókot csak ritka esetekben max 1 hónapig. A munkahelyemen
van elég dolgom velük mivel állatkert óvodában dolgozom Mosoly

Legutóbb crowy szerkesztette (2013 Szept. 09. Hétf., 19:03), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Corwy, egy szóval nem írtam, hogy tapasztaltabb vagyok, csak annyit, miket neveltem már ki.
De akkor is:
Idézet:
Üdvi!
István vagyok 19 éves nemrég kezdtem el madárpókot tartani
van egy jelenleg 5 vedléses A.Versicolor-om Szőrmók a neve. Mosoly
Nagyon sok hasznos információt szedtem össze itt még mielőtt regis ...

Rison77: Azzal, hogy 1-2 vedlést még maradhat a helyén én is egyet értek.
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
kissp írta:
Kineveltem már párat mint A. versicolorból, mint A. minatrixból és egyéb fán lakó fajból. Igenis le szokott menni a kajáért. Részemről a lisztkukac az egyetlen amit a hálójába teszek.
A párát szerinted könnyű tartani, szerintünk ne bonyolítsuk a saját életünket és ne veszélyeztessük a pókét a kísérletezéssel.

Az enyémet 3 vedléses kora óta nevelem ebben a kis savanyúságos dobozban. Az eddigiek alapján nem nagyon járkál ki a hálójából, legalább is nappal biztos nem, amikor permetezek nála, utána rá 5 percre szokott kimászni inni. Mostanában csótányt kap, mindig a hálójába rakom. Eddig minden vedlés után leszőtte egy új hálóval a régit így szem előtt volt, most valamiért nem volt hajlandó. Talán 2 eset volt eddig, hogy nem bírtam betenni a hálójába a csótányt, így leesett. Bent hagytam nála 1 éjszakát, de nem foglalkozott vele, a csótány vígan elvolt a földön. Meguntam, felvettem betettem a hálójába, egyből elkapta.
A télen még mindenképp szeretném ha valamilyen kis dobozba legyen, így könnyen össze tudom őket rakni , és egy kis asztali lámpával megoldani a fűtést.
A mostani helyén, akkor kb mennyi vedlést maradhat még?

1 max 2
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Kineveltem már párat mint A. versicolorból, mint A. minatrixból és egyéb fán lakó fajból. Igenis le szokott menni a kajáért. Részemről a lisztkukac az egyetlen amit a hálójába teszek.
A párát szerinted könnyű tartani, szerintünk ne bonyolítsuk a saját életünket és ne veszélyeztessük a pókét a kísérletezéssel.

Az enyémet 3 vedléses kora óta nevelem ebben a kis savanyúságos dobozban. Az eddigiek alapján nem nagyon járkál ki a hálójából, legalább is nappal biztos nem, amikor permetezek nála, utána rá 5 percre szokott kimászni inni. Mostanában csótányt kap, mindig a hálójába rakom. Eddig minden vedlés után leszőtte egy új hálóval a régit így szem előtt volt, most valamiért nem volt hajlandó. Talán 2 eset volt eddig, hogy nem bírtam betenni a hálójába a csótányt, így leesett. Bent hagytam nála 1 éjszakát, de nem foglalkozott vele, a csótány vígan elvolt a földön. Meguntam, felvettem betettem a hálójába, egyből elkapta.
A télen még mindenképp szeretném ha valamilyen kis dobozba legyen, így könnyen össze tudom őket rakni , és egy kis asztali lámpával megoldani a fűtést.
A mostani helyén, akkor kb mennyi vedlést maradhat még?
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:

Oké nem kezdek bele ebbe a hülyeségbe:D majd eldönti ,hogy csinálja...És még nem láttam 6 vedléses versit le mászkálni mer a hálójában van szinte mindig.
De ez a tapasztaltabb vagyok dolog egy kicsit gyerekes ,nem tudhatod én hányat neveltem ki és amúgy is baromság nem fogom elsorolni hány pókom van ill. volt és mér nincs fenn kép róla stb..meg magyarázkodni mér csak most regisztráltam nem rég a fórumra úgyhogy szerintem hanyagoljuk is.
Én állatokkal foglalkozom egész nap maradjunk ennyiben ,itt be is fejeztem ezt a csodálatos eszmecserét Mosoly

Legutóbb crowy szerkesztette (2013 Szept. 09. Hétf., 16:32), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 15:46    Hozzászólás témája: idéz

crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 15:18    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Sziasztok!

Szerintem lehet figyelni kellene a tapasztaltabbak által mondott dolgokra. Én is viszonylag nagy helyen tartom az állataimat.
De az állatnak megfelelő méretű tároló (doboz, vödör, terrárium, vivárium) nem véletlenül javasolt. A rison77 által leírt méretek egy 6 vedléses állatnak ideálisak, még a nagyobb edény is.
Amire figyelni kell: a kisebb állatok jóval érzékenyebbek a pára és hőmérséklet ingadozásra, mint a nagyobb kifejlett állatok. Ezeket a dolgokat pedig kisebb helyen jóval könnyebb az ideális értéken tartani, mint nagy helyen. Nem mindig a kaja elbújása miatt mondjuk.
Crowy egy dubia nem mászik általában fára, szóval a csótányokból se mindegyik kíváncsi. Nagyon boldog

Így se úgyse megy le a földre kajáér..
Szerintem ugyan olyan könnyű a páratartalmat megtartani egyébként:D
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Szerintem lehet figyelni kellene a tapasztaltabbak által mondott dolgokra. Én is viszonylag nagy helyen tartom az állataimat.
De az állatnak megfelelő méretű tároló (doboz, vödör, terrárium, vivárium) nem véletlenül javasolt. A rison77 által leírt méretek egy 6 vedléses állatnak ideálisak, még a nagyobb edény is.
Amire figyelni kell: a kisebb állatok jóval érzékenyebbek a pára és hőmérséklet ingadozásra, mint a nagyobb kifejlett állatok. Ezeket a dolgokat pedig kisebb helyen jóval könnyebb az ideális értéken tartani, mint nagy helyen. Nem mindig a kaja elbújása miatt mondjuk.
Crowy egy dubia nem mászik általában fára, szóval a csótányokból se mindegyik kíváncsi. Nagyon boldog
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
crowy írta:
rison77 írta:
Üdv,
Jelenleg a 6v-es versi, egy 13cm magas, 11 cm átmérőjű savanyúságos vödörben van. Körülbelül mennyi ideig jó még neki ez a kis vödör? Vagy netalán már most is át lehetne őt rakni nagyobb dobozba? A doboz mérete 17x17x19 cm lenne. Illetve, van arra valami praktika, hogy ne a doboz tetejébe szőjje a hálót, hanem mondjuk kicsivel alá, úgy hogy ki is lehessen nyitni? A legutóbbi takarításnál, kipróbáltam azt amit itt olvastam, hogy egy kis hálódarabot bent hagyok, és nagyobb eséllyel oda szövi a hálót. Kicsit lejjebb csúsztattam amire építkezni tud, de ezt őt nem zavarta,inkább hozzájuk se nyúlt, felszőtte a hálót a dobot tetejébe. Ennél a kerek doboznál még nem gond, mert az egyik oldalát feltudom hajlítani, úgy hogy a másik részét nem szedem le, viszont egy négyzetes tetőnél, ezt nemigen lehetne kivitelezni.

Szia.
Én ezt úgy oldottam meg ,hogy az 1ik sarkába raktam 1 vastagabb fát kb 5-6 centi széles így ránézésre ,hogy a doboz közepén van a fa alja a teteje meg 4-5 centivel a tető alatt a sarokra támasztva. Egyébként mindegy mekkora dobozba rakod ,minél nagyobb a hely neki annál nyugodtabb Mosoly Ha így ránézésre is kíváncsi vagy mire gondolok akkor nézd meg a terráriumok képei topicot kb 2-3 hozzászólással lejjebb ott van az én versim helye.

Tehát evvel azt akarod mondani, hogy akár már most belerakhatnám a felnőttkori terráriumába?

Szerintem nyugodtan ,az enyém 20x20x30 -as terráriumban van és láthatóan nagyon jól érzi magát Nagyon boldog
Mondjuk nem tudom te mekkorába akarod rakni ,én olyan 8 vedlésesen terveztem ,hogy 20x20x40 esbe költöztetem.
A másik :sokan írják ,hogy nem szabad nagyobb viváriumba rakni mer ,hogy nem találja meg a kaját meg elbújik stb..ez a lisztkukacra igaz max.
A tücskök ,csótányok igen kíváncsiak és felmásznak a fára megszemlélni mi a helyzet Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 09. Hétf., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

crowy írta:
rison77 írta:
Üdv,
Jelenleg a 6v-es versi, egy 13cm magas, 11 cm átmérőjű savanyúságos vödörben van. Körülbelül mennyi ideig jó még neki ez a kis vödör? Vagy netalán már most is át lehetne őt rakni nagyobb dobozba? A doboz mérete 17x17x19 cm lenne. Illetve, van arra valami praktika, hogy ne a doboz tetejébe szőjje a hálót, hanem mondjuk kicsivel alá, úgy hogy ki is lehessen nyitni? A legutóbbi takarításnál, kipróbáltam azt amit itt olvastam, hogy egy kis hálódarabot bent hagyok, és nagyobb eséllyel oda szövi a hálót. Kicsit lejjebb csúsztattam amire építkezni tud, de ezt őt nem zavarta,inkább hozzájuk se nyúlt, felszőtte a hálót a dobot tetejébe. Ennél a kerek doboznál még nem gond, mert az egyik oldalát feltudom hajlítani, úgy hogy a másik részét nem szedem le, viszont egy négyzetes tetőnél, ezt nemigen lehetne kivitelezni.

Szia.
Én ezt úgy oldottam meg ,hogy az 1ik sarkába raktam 1 vastagabb fát kb 5-6 centi széles így ránézésre ,hogy a doboz közepén van a fa alja a teteje meg 4-5 centivel a tető alatt a sarokra támasztva. Egyébként mindegy mekkora dobozba rakod ,minél nagyobb a hely neki annál nyugodtabb Mosoly Ha így ránézésre is kíváncsi vagy mire gondolok akkor nézd meg a terráriumok képei topicot kb 2-3 hozzászólással lejjebb ott van az én versim helye.

Tehát evvel azt akarod mondani, hogy akár már most belerakhatnám a felnőttkori terráriumába?
Vissza az elejére
Profil üzenet
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 07. Szomb., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Üdv,

Szia.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 06. Pént., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 15:38    Hozzászólás témája: idéz

crowy írta:
Viszont ahogy látom a mellső 2 pár lábacskája vastagabb mint a hátsó ezért én hímre tippelek

Az a baj, hogy ez a dolog nem áll kapcsolatban a pók ivarával Kacsint? A legtöbb madárpóknak vastagabbak az első lábai, mint a hátsók Nagyon boldog (kivéve mondjuk P. muticus többek közt, de ott sincs köze a dolognak a nemekhez)
crowy
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

fxsz írta:
Sziasztok!

7 vedléses már egy ideje a versim, azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor már lehet tudni a nemét? Csatoltam egy képet, ennél jobbat nem tudtam a hasáról. Köszi a segítséget.

Illetve ma vettem észre, hogy ez egyik lába nincs meg Mosoly Hova lett vajon? A terkóban sem találom, vissza fog nőni neki?

Üdvi!
Igazából külső jegyek alapján 8.-9. vedlésnél lehet egyértelműen megállapítani.
Viszont ahogy látom a mellső 2 pár lábacskája vastagabb mint a hátsó ezért én hímre tippelek ,de
ha megnézed a vedlése belső részét és találsz spermatartókat akkor csajszi .
Remélem tudtam azért valamit segíteni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 43, 44, 45  Következő
1 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu