Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 46 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Grammostola rosea (Walckenaer, 1837) Bolivia, Chile

Grammostola rosea (Walckenaer, 1837) Bolivia, Chile

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:

természetesen utánaolvastam,de mikor elöször tart az ember madárpókot könnyen belecsuszik hibákba,na meg lásd ott van a cambridgeim,azt hittem rá sokkal jobban oda kell majd figyelni,mivel magasabb páratartalmat,hömérsékletet etc igényel, kényesebb lesz,megcáfolva, ö nagyon jol érzi magát komplett panel lakást épitett egy sarokba a hálojábol meg a földböl amivel telehordta(+1 faág ami köré az egész épült), és vele semmi gondom,csak etetni kell meg a vizet cserélni, a roseát meg lehet hogy taccsra tettem volna,ha még néhány napig ugy marad :S
persze probálok figyelni rájuk,mindig nézem hömérsékletet,párát stb, és volt már dolgom cselöpokokkal meg más honos fajokkal,de egy madárpók akkor sem ugyanolyan,bele kell jönnöm Kacsint?

Persze hogy bele kell jönnöd! Viszont mondok neked vmit: (picit off: ahhoz hogy tdd minek mennyi víz kell kísérletezni kell a mennyiséggel. Ezt ha lehet ne az állatnál tedd. Én úgy csináltam hogy vettem egy ugyanolyan üres dobozt mint amibe az állatok kerültek aztán berendeztem neki mintha pók menne bele. De a pók nem került bele helyettem vizeztem fecskendővel és mértem a mennyiséget, meg néztem az mennyire vizez be mindent. Így jutottam oda hogy :
Egy 10ml-es fecskendővel egy normál talajlakós kis tégelyben a
Chromatopelma kap 0.5 ml vizet 5 naponta
Grammostola rosea 1ml vizet 5 naponta
Avicularia (fánlakósban) 1ml víz 3 naponta
stb...
Ha melegebb van akkor 1 nappal előbb kapnak és így tovább. Szval mire odakerültem a pókhoz tudtam minek mennyi víz kell hogy aránylag jó legyen.)

És most on: A rosea szép pók. Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:47    Hozzászólás témája: idéz

T-boy írta:
spider1986 írta:
na kipucoltam a terkot,raktam bele száraz talajt,itatot,bujkálot,beköltözött,azota meg se áll,mintha be lenne sozva, most épp a lábait takaritja,de amugy jol van,nincs semmi baja. dobtam neki kaját,mert már kb 3 napja nem evett,remélem megjön az étvágya is,kösz a tippeket Kacsint?

Nem lesz ott semmi baj!! Egy jótanács: Mielőtt veszel egy állatot vagy berendezel neki vmit olvass utána!! Mit igényel, mit szeret, mit ne szeret stb... Így kíméled meg magad is és az állatot is egy kellemetlen órától. Nem köztözködés, csak tanács.

természetesen utánaolvastam,de mikor elöször tart az ember madárpókot könnyen belecsuszik hibákba,na meg lásd ott van a cambridgeim,azt hittem rá sokkal jobban oda kell majd figyelni,mivel magasabb páratartalmat,hömérsékletet etc igényel, kényesebb lesz,megcáfolva, ö nagyon jol érzi magát komplett panel lakást épitett egy sarokba a hálojábol meg a földböl amivel telehordta(+1 faág ami köré az egész épült), és vele semmi gondom,csak etetni kell meg a vizet cserélni, a roseát meg lehet hogy taccsra tettem volna,ha még néhány napig ugy marad :S
persze probálok figyelni rájuk,mindig nézem hömérsékletet,párát stb, és volt már dolgom cselöpokokkal meg más honos fajokkal,de egy madárpók akkor sem ugyanolyan,bele kell jönnöm Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:42    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
na kipucoltam a terkot,raktam bele száraz talajt,itatot,bujkálot,beköltözött,azota meg se áll,mintha be lenne sozva, most épp a lábait takaritja,de amugy jol van,nincs semmi baja. dobtam neki kaját,mert már kb 3 napja nem evett,remélem megjön az étvágya is,kösz a tippeket Kacsint?

Nem lesz ott semmi baj!! Egy jótanács: Mielőtt veszel egy állatot vagy berendezel neki vmit olvass utána!! Mit igényel, mit szeret, mit ne szeret stb... Így kíméled meg magad is és az állatot is egy kellemetlen órától. Nem köztözködés, csak tanács.
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
spider1986 írta:
Hali!
olyan gondom van,hogy a baby roseam napok ota elvonult egy a moha alá ásott földalatti járatba(amit ö csinált) és nem jön elö. beleszagolva a kis terkoba(15x15) elég dohosnak tünik, a föld meg eléggé nedves, óvatosan fel szoktam emelgetni a mohát,anélkül hogy észrevenné,ott lapit alatta,és igencsak lefogyott az utóteste.
mit javasoltok, vegyem ki,takaritsam ki a helyét, vagy hagyjam békén?
nem lenne gond,hogy most bujdokol,ha enne, de mondom igencsak lefogyott az utoteste,félek nem jo neki a hely,tul párás, vagy gombádzik valami és azért bujkál.
tipp?

Szia! Tedd azt szerintem, amit T-boy javasolt. Csak a félkövéren szedett szavakhoz szeretném hozzáfűzni, hogy a mohát, ami alatt van, nem tudod felemleni anélkül, hogy észrevenné, mégha ő ennek nem is adja jelét. Nagyon kifinomult érzékszerveik vannak, amikkel a mozgásokat, rezgéseket precízen érzékelni tudják. Példa: Nálam ijedősebb fajoknál (pl. H. lividum) megesik, hogy a pók kint van az ürege bejáratánál, én pedig guggolog/ülök az asztal előtt, amin vannak, és mikor felállok, rögtön besuhan az üregébe, nem is kell hirtelen mozdulat hozzá.

Ezt én is alá írom! Nekem amikor kisebb volt a genim elég ijedős volt,és 1x kb 5 méterre tőle dobbandtottam 1et egyből beszaladt a bujkálójába meg 1x a roseam is beszaladt amikor kinyitottam hírtelen az ajtót tőle 3 méterre.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 17:21    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Hali!
olyan gondom van,hogy a baby roseam napok ota elvonult egy a moha alá ásott földalatti járatba(amit ö csinált) és nem jön elö. beleszagolva a kis terkoba(15x15) elég dohosnak tünik, a föld meg eléggé nedves, óvatosan fel szoktam emelgetni a mohát,anélkül hogy észrevenné,ott lapit alatta,és igencsak lefogyott az utóteste.
nem lenne gond,hogy most bujdokol,ha enne, de mondom igencsak lefogyott az utoteste,félek nem jo neki a hely,tul párás, vagy gombádzik valami és azért bujkál.
tipp?

Szia! Tedd azt szerintem, amit T-boy javasolt. Csak a félkövéren szedett szavakhoz szeretném hozzáfűzni, hogy a mohát, ami alatt van, nem tudod felemleni anélkül, hogy észrevenné, mégha ő ennek nem is adja jelét. Nagyon kifinomult érzékszerveik vannak, amikkel a mozgásokat, rezgéseket precízen érzékelni tudják. Példa: Nálam ijedősebb fajoknál (pl. H. lividum) megesik, hogy a pók kint van az ürege bejáratánál, én pedig guggolog/ülök az asztal előtt, amin vannak, és mikor felállok, rögtön besuhan az üregébe, nem is kell hirtelen mozdulat hozzá.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 13:48    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Hali!
tipp?

Szia! Cseréld ki az egész kócerájt neki!! Nem szereti a túl nedves környezetet. Elég az itatóban a víz és az körül a talajnak vizesnek lennie. Alaposan tisztítsd meg a terkót is. Aztán száraz talaj némi búlkáló ha van otthon és nyugalom. És ne nedvesítsd túl.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 13:41    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
tipp?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Egyszerű válasz részemről: csak úgy. "Mert ehhez van kedve." Feltételezem, hogy a tartási körülmények megfelelőek, ez esetben nincs aggodalomra ok. A madárpókok időnként csinálnak olyan dolgokat, aminek csak ők tudják az okát. Nagyon boldog Ez pedig G. roseákra hatványozottan igaz, erről híresek, hogy teljesen eltérően viselkednek és random dolgokat művelnek látszólag értelmes magyarázat nélkül. Szerintem ne bontogasd le a hálóját (először egyáltalán miért tetted?), a pók tudja, hogy mi a jó neki és eszerint cselekszik.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

lenne egy kérdésem! Nagyon boldog

Az adult nőstény roseam elég furcsa dolgokat művel! A helyzet a következő: a hátsó két felső sarkot mindig leszövi, mint vmi házipók! a terkó 20x30x20 as! A bujkálója kb 10 cm ig ér föl durván,fölmászik rá háttal és beszövi a sarkokat, kipróbáltam h letakarítottam a hálót és visszaszőtte! a háló nem csak felületes hanem sűrű, akár egy vedlőbölcső! Bár ezt eddig ez uj terkóban nem csinálta, de már szőtt egy két tincset oda föl Nagyon boldog plusz az üvegre is háttal mászik föl Nagyon boldog Tom h ez neki biztos jó mert nem csinálná, de sztetek miért teszi? mi ez a felső sarkokba érkező mindhárom oldalt érintő háló? mire kell ez neki?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 10:00    Hozzászólás témája: idéz

Szia!Hát ő cs azért van "terráriumban" ami egy kisebb aqvárium mert ő volt az első pókom és hát akkor még nem nagyon tudtam h mekkora hely igénye van egy póknak és hát gondoltam jó lesz ez neki ami még 3 vedléssel előbb volt.Csak aztán tök meg szokta már meg tényleg kihasználja az egészet meg már össze vissza furkálta,durta,ásta ,szötte akkor már nem veszem ki. Mosoly
Vissza az elejére
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 29. Vas., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Az én roseám is ekkora, bár ő még csak dobozban van. Nagyon szépek ilyenkor. Én (ha jól számoltam, és jól mondták) akkor kb. 9-10 vedlés környékén van.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 27. Pént., 09:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Végre előbújt a roseam! Nagyon boldog Ahogy kijött az volt az első dolga h belefejelt az itatójába gondolom 1,5 hónapja nem ivott gondolom szomjas lehet.Eszméletlen szép lett meg nagy vaskos lábai lettek!Fantasztikus! Mosoly Kb 8-9 centis lábfesz és már rózsaszínesedik a hátlemeze akkor kb hány vedléses?
Vissza az elejére
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
ma elöjött a roseam a moha alatt ásott üregéböl,de nem vedlett,vagy ilyesmi,fogalmam sincs mi lehetett ez a 3 napos számüzetése a moha alá bujva Forg? szemek

Sziasztok! Semmi különös, nyugalmi időszak, pihenés stb... Nálam is csinálja.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 15:41    Hozzászólás témája: idéz

ma elöjött a roseam a moha alatt ásott üregéböl,de nem vedlett,vagy ilyesmi,fogalmam sincs mi lehetett ez a 3 napos számüzetése a moha alá bujva Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 09:56    Hozzászólás témája: idéz

Egyszerűen azért, mert új helyre került, és még szokatlan neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Roli
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 07:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a választ! Mosoly Megnyugodtam akkor,azt hittem hogy valami baj van Zavart
Vissza az elejére
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 04:55    Hozzászólás témája: idéz

Könnyen meglehet, hogy semmi baja nincs.
Ált akkor másznak falra, ha pl túl nedvesnek találják a talajt, vagy ha atkás a helyük.A 2. -t elvetném mivel új a helye...Esetleg mert van egy lámpa ami azt a falat melegití és ez neki tetszik...
De a legvalószinűbb, hogy azért van ott mert ott jó neki Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Roli
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 25. Szer., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kezdő pókász vagyok és egy kérdéssel fordulnék hozzátok.Pont ma egy hónapja hogy nállam van a 4. vedléses Roseam és úgy gondoltam hogy át teszem egy nagyobb dobozba mert a régit amiben hoztam kicsinek találtam.Az új lakhelyét bejárta töviről hegyire, sokáig az új bujkálójában volt.De a körútja óta a doboz falán van.Ilyet a régi dobozában nem csinált(monjuk az a doboz elég alacsony volt így nehezn fért volna el a falán)Mi lehet a baj? Zavart Lehet hogy nem tetszik neki az új helye? Zavart
A válaszotok előre is köszi!
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 08:58    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
spider1986 írta:

biocsánat megtévesztö volt, 2-2,5cm alles zusammen,azaz lábakkal,de butaság volt igy irni tölem,mert ilyenkor csak a fejtor+potrohot szoktuk ha nem lábterpesztésröl van szo,megkövetem magam Mosoly ...

Bocsi! Törekedjünk inkább az előtest, utótest kifejezésre, mint tudjuk a fejtor és potroh helytelen.

Hány lába van a póknak?

teljesen jogos,rossz beidegzödés :S
a belinkelt témát én se ismertem,érdekes :O
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:

biocsánat megtévesztö volt, 2-2,5cm alles zusammen,azaz lábakkal,de butaság volt igy irni tölem,mert ilyenkor csak a fejtor+potrohot szoktuk ha nem lábterpesztésröl van szo,megkövetem magam Mosoly ...

Bocsi! Törekedjünk inkább az előtest, utótest kifejezésre, mint tudjuk a fejtor és potroh helytelen.

Hány lába van a póknak?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Szerintem 2cm-esen, már több mint 2-3 vedléses.

biocsánat megtévesztö volt, 2-2,5cm alles zusammen,azaz lábakkal,de butaság volt igy irni tölem,mert ilyenkor csak a fejtor+potrohot szoktuk ha nem lábterpesztésröl van szo,megkövetem magam Mosoly
azt mondták 3 vedléses,dehát szerintem ök is azt mondják,amit a tenyésztö mond nekik mikor megveszik,ergo én sem tudhatom biztosan.
sajnos nincs tenyésztö kapcsolatom,igy marad a kereskedés,ahol mindemellett szerintem korrektek voltak.
szerintem a pára, és hömérséklet ok, nem láttam még hogy kaparászná a terko üvegét,vagy megprobálna kikapaszkodni, látszolag jol elvan,eszik,iszik ahoy kell. ö az első madárpókom(ma lesz meg a 2.) alig 1 hete van nálam,szoval még aggodok érte,de gondolom biztos oka volt rá hogy éjszaka elbujt, lehet hogy csak uj bujkálot épit vagy vedlenei készül.
gondolom ha baja lenne,akkor megpróbálna minden áron kijutni,vagy szimplán felfordulna. bát azért a rosea nem olyan kényes ha jol tudom Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 07:42    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
piker írta:
spider1986 írta:
hali,hmm érdekes dolgot csinált ma a kis Roseam.
reggel benéztem a terkoba és sehol se láttam.
elöször arra gondoltam beásta magát,de nem láttam lyukat sehol. ezután azt hittem megszökött, de igazábol nem lett volna hol,csak a tetön van 3 vékony rés szellözni,oda meg fel se tud menni és ki se férne,ajo meg csukva. ovatosan csipesszel felemlegettem a tereptárgyakat a terkoba,nehogy megzavarjam, abujkáloba nem volt,a fakéreg darab alatt se,de a középen lévö moha alatt igen:)
miota megvan még nem produkált ilyet,lehet hogy vedleni készül a közeljövöben és azért bujik el a világ elöl?

Hali!

Mekkora,és hány vedléses?

nem tudták pontosan megmondani a kereskedésben,kb 2 vagy 3 vedléses, kb 2cm-es. de mondom miota megvan még nem csinált ilyet,mászkált, vagy ücsörgött a fakérgen,vadászott, tegnap este még pont elkaptam hogy iszik is, most meg beásta magát a moha alá

Na ez az egyik ok,amiért nem veszek kereskedésből pókot,szerintem ne izgulj,ha minden klappol"pára,hőm...."akkor úgyis előjön,vagy ha vedlikmajd,akkor is! Nagyon boldog Nagyon boldog Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 07:32    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem 2cm-esen, már több mint 2-3 vedléses.
Profil üzenet e-mail msn
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 07:21    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
spider1986 írta:
elöször arra gondoltam beásta magát,de nem láttam lyukat sehol. ezután azt hittem megszökött, de igazábol nem lett volna hol,csak a tetön van 3 vékony rés szellözni,oda meg fel se tud menni és ki se férne,ajo meg csukva. ovatosan csipesszel felemlegettem a tereptárgyakat a terkoba,nehogy megzavarjam, abujkáloba nem volt,a fakéreg darab alatt se,de a középen lévö moha alatt igen:)
miota megvan még nem produkált ilyet,lehet hogy vedleni készül a közeljövöben és azért bujik el a világ elöl?

Hali!

nem tudták pontosan megmondani a kereskedésben,kb 2 vagy 3 vedléses, kb 2cm-es. de mondom miota megvan még nem csinált ilyet,mászkált, vagy ücsörgött a fakérgen,vadászott, tegnap este még pont elkaptam hogy iszik is, most meg beásta magát a moha alá
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 06:57    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:

Hali!

spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 24. Kedd., 06:49    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 18:56    Hozzászólás témája: rosea rcf idéz

T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 14:53    Hozzászólás témája: idéz

Grammostola rosea RCF adult nőstény:

Kissé szokatlanul:

piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Sziasztok! Nálam a kicsik kb. heti kétszer kapnak kaját (3-4 naponta), s vanolyan faj, aminek ez is túl sűrű. Túl sűrűn etetni inkább árt a póknak, mint használ (lsd. T-boy hozzászólása), és ha belegondolsz egyáltalán nem is "természetes". Persze tudom, hogy fölösleges ezzel példálózni, mert fogságban vannak, de a természetes élőhelyüken közel sem esznek minden (más)nap. Szerintem nem is beszélhetünk "etetési ciklusról" sem, mivel főleg opportunisták, ha arra tevéd a préda, akkor elejtik. S vannak olyan fajok is, melyek természetes élőhelyén ingadozik a táplálékállat mennyiség, és akár hónapokig nem is jutnak kajához. Persze tudom, hogy itt G. roseáról van szó, s ők híresek arról, hogy több hónapos koplalási időszakot tartanak még úgy is, ha "ritkán" vannak etetve. Amúgy csak kíváncsiságből megkérdezném: a kereskedésben mondták, hogy mindennap etetni kell?

Azt azért ne felejtsük el,hogy a természetes élőhelyeken,teljesen más az étlap!
Lehet hogy 2-3 napig nem eszik a vad példány,de utána nem tuti hogy csak 1-2 nyanvadt tücsit fog magának,hanem:pockokat-egereket-békákat-gyíkokat stb. amit csak talál!
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 11:14    Hozzászólás témája: idéz

azt mondták 2-3naponta maximum, és én sem akartam minden nap etetni, köszi a válaszokat igy már nyugodtabb leszek ha mondjuk napokig nem eszik(bár azt tudtam ha vedleni fog elötte biztosan koplal és félrevonul), egyébként kérdés még,hogy ha normálisan eszik, ugy látszik a kis terko is tetszik neki(15x15) akkor hozzávetölegesen mikor várhato a következö vedlése? igaz hogy akár fél év is lehet még ilyen kis korban is? (vagy több is akár ha jol olvastam)
egyébként talán kicsit tul sokat figyelek rá,ha megjön a cambridgei neki is több nyugta lesz Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Nálam a kicsik kb. heti kétszer kapnak kaját (3-4 naponta), s vanolyan faj, aminek ez is túl sűrű. Túl sűrűn etetni inkább árt a póknak, mint használ (lsd. T-boy hozzászólása), és ha belegondolsz egyáltalán nem is "természetes". Persze tudom, hogy fölösleges ezzel példálózni, mert fogságban vannak, de a természetes élőhelyüken közel sem esznek minden (más)nap. Szerintem nem is beszélhetünk "etetési ciklusról" sem, mivel főleg opportunisták, ha arra tevéd a préda, akkor elejtik. S vannak olyan fajok is, melyek természetes élőhelyén ingadozik a táplálékállat mennyiség, és akár hónapokig nem is jutnak kajához. Persze tudom, hogy itt G. roseáról van szó, s ők híresek arról, hogy több hónapos koplalási időszakot tartanak még úgy is, ha "ritkán" vannak etetve. Amúgy csak kíváncsiságből megkérdezném: a kereskedésben mondták, hogy mindennap etetni kell?
Vissza az elejére
Profil üzenet website
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

T-boy írta:
spider1986 írta:
Hali!
a pici roseammal kapcsolatban érdeklödnék,próbálom neki beállitani az etetési ciklust.
szerdán vettem a kereskedésben,azt mondták aznap már evett, nem mintha nem biznék a kereskedöben,de azért biztos ami biztos dobtam neki egy kis legyet,de ugy tünt igazat mondtak,szerdán nem kajolt,de csütörtök délután megette. megint dobtam neki egy miniatür tücsköt(alig 1cm-est itt volt az ablakba,kitépett ugrolábakkal),de az nem kellett neki,illetve próbálkoztam szintén a póknál kisebb kis szöcskével is(ennél is kitépett ugrolábak) de öt sem favorizálta,ekkor adtam neki megint egy vele egyméretü legyet(szárnyak nélkül),pénteken még nem csinált vele semmit,de ugy látom éjjel vagy kora reggel leragadozta, most is azt eszi(10perce keltem Nagyon boldog).
elöször is kérdés,hogy akkor ez a kétnaponként evés normális ciklus egy 2cmes(lábak+test) roseanal?
az hogy egy kb a testével egy méretü legyet ugy 6-8 óráig emészt az ok nála?
illetve,mivel probálkozhatnék még,hogy változatosabb legyen az étrendje(effektive normális ütemben fejlödjön,ne legyen 10 év mire 8cm-es lábterpesztése lesz), vegyek neki lisztkukacot? vagy a legyek elég tápláloak,ha nem fogad el mást?

üdv.
Gyuri

Szia! Ha lehet a pókot NE etesd mindennap és 2 naponta sem! 3 naponta egy kisebb állat mint maga a pók! Ha vedlik akkor nem fog enni, ebből tudod hogy ne adj neki abban az időszakban! Ha túletetdet elzsírosodhat és az nem tesz jót a fejlődésének! Ezenkívül enne ő majdnem mindennap de a túl gyors fejlődés ahogy mondottam a pók rovására megy! 3 naponta egy méretes állat! ( Én a szobában fogott legyeket mellőzöm személy szerint, nem tudni mit is hordoz magában! ) A túletetés miatt elhúzódó emésztés természetes minél többet eszik annál lassabban teszi.

Osztom T-boy léggyel kapcsolatos gondolatát,attól függetlenül,hogy tegnap voltam 2hónap után először kereskdésben tücsiért!
A nyár beálltával elkezdek mindíg "bio"rovarokat,nem mérgező bogarakat szedni,és azokkal etetek!

Üdv
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

én általában a nagyobbakat is kétnaponta etetem. lehet hogy a tiéd már tele is tömi lassan a bendőjét. volt egy olyan mikor az én kis genim csak egyszer evett de azzal tele is volt. ne izgulj ha éhes úgyis enni fog ha meg nem akkor ki kell venni tőle.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Hali!
a pici roseammal kapcsolatban érdeklödnék,próbálom neki beállitani az etetési ciklust.
szerdán vettem a kereskedésben,azt mondták aznap már evett, nem mintha nem biznék a kereskedöben,de azért biztos ami biztos dobtam neki egy kis legyet,de ugy tünt igazat mondtak,szerdán nem kajolt,de csütörtök délután megette. megint dobtam neki egy miniatür tücsköt(alig 1cm-est itt volt az ablakba,kitépett ugrolábakkal),de az nem kellett neki,illetve próbálkoztam szintén a póknál kisebb kis szöcskével is(ennél is kitépett ugrolábak) de öt sem favorizálta,ekkor adtam neki megint egy vele egyméretü legyet(szárnyak nélkül),pénteken még nem csinált vele semmit,de ugy látom éjjel vagy kora reggel leragadozta, most is azt eszi(10perce keltem Nagyon boldog).
elöször is kérdés,hogy akkor ez a kétnaponként evés normális ciklus egy 2cmes(lábak+test) roseanal?
illetve,mivel probálkozhatnék még,hogy változatosabb legyen az étrendje(effektive normális ütemben fejlödjön,ne legyen 10 év mire 8cm-es lábterpesztése lesz), vegyek neki lisztkukacot? vagy a legyek elég tápláloak,ha nem fogad el mást?

üdv.
Gyuri

Szia! Ha lehet a pókot NE etesd mindennap és 2 naponta sem! 3 naponta egy kisebb állat mint maga a pók! Ha vedlik akkor nem fog enni, ebből tudod hogy ne adj neki abban az időszakban! Ha túletetdet elzsírosodhat és az nem tesz jót a fejlődésének! Ezenkívül enne ő majdnem mindennap de a túl gyors fejlődés ahogy mondottam a pók rovására megy! 3 naponta egy méretes állat! ( Én a szobában fogott legyeket mellőzöm személy szerint, nem tudni mit is hordoz magában! ) A túletetés miatt elhúzódó emésztés természetes minél többet eszik annál lassabban teszi.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

üdv.
Gyuri
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

Vico87 írta:
Hello
Ha eszik rendesen akkor nagy gond már nem lehet
De a nappali hőm. érje el a 25-26 C-ot
éjszaka nyugodtan lehet neki 20 C
ők hozzá vannak szokva a nagyobb hőm. ingadozáshoz
És bár nem tom mióta van + neked a jószág és h mekkora de lehet h még
a helyet is + kell szoknia és ha kicsiről van szó akkor l1en neki relitíve magas a talajszint mert kiskorban szeretnek ásni dúrni fúrni
és grat a jószághoz Kacsint?

ő pici még, alig 2cm lábakkal együtt, 2 vagy max 3 vedléses,bár most kezdtem el a madárpókozást, semmiképp nem akartam valami nagy látványos döggel kezdeni,mert annál nem érezném hogy kötődök az állathoz, inkább felnevelem,bár tudom hogy a rosea sokára lesz látványosan nagy,de ez nem zavar,a türelmem végtelen, és tudom hogy ha vigyázok rá, nagyon szép lesz ha megnö. nameg jön majd jövö hét elején egy cambridgei,az sokkal gyorsabban fog nöni(ö is piciként érkezik), de nekem mindkettö egyformán tetszik, és ha már 2 pókra volt lehetöség,ugy gondoltam egy talajlako és 1 fán lako megfelelö kontraszt,hogy mindkét életmódot meg tudjam figyelni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vico87
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 14:14    Hozzászólás témája: idéz

Hello
Ha eszik rendesen akkor nagy gond már nem lehet
De a nappali hőm. érje el a 25-26 C-ot
éjszaka nyugodtan lehet neki 20 C
ők hozzá vannak szokva a nagyobb hőm. ingadozáshoz
És bár nem tom mióta van + neked a jószág és h mekkora de lehet h még
a helyet is + kell szoknia és ha kicsiről van szó akkor l1en neki relitíve magas a talajszint mert kiskorban szeretnek ásni dúrni fúrni
és grat a jószághoz Kacsint?
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 13:58    Hozzászólás témája: idéz

Vico87 írta:
Hali először is a 30 C-ot felejtsd el az neki már naon meleg a 26 C az tökéletes (pl az enyémnek 27 C-on már melege van)
A világítást + ha tudod akkor úgy old+ hogy l1en a terkójának világos és árnyékos része is
ja és tényleg szeret napozni
és ha esetleg nincs neki akkor tegyél be 1 bújkálót
remélem tudtam segíteni
cshháááá

van neki bujkálo, és a hömérséklet kb 23-26C körül van,nappal általában a bujkálójában van,de néha elöjön mászkálni kicsit,,nem láttam még hogy menekülni szeretne a terkobol,és rendesen eszik is,ugyhogy remélem nincs vele gond. bár ö amugy sem egy tul igényes fajta szerencsére,nem kell öt pálma-ággal legyezni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Az a helyzet,hogy hagyd ott a terkót ahol van,és helyezz be neki egy bújkálót,ha nem akar napozni,akkor majd elbújhat!
Vico87
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Hali először is a 30 C-ot felejtsd el az neki már naon meleg a 26 C az tökéletes (pl az enyémnek 27 C-on már melege van)
A világítást + ha tudod akkor úgy old+ hogy l1en a terkójának világos és árnyékos része is
ja és tényleg szeret napozni
és ha esetleg nincs neki akkor tegyél be 1 bújkálót
remélem tudtam segíteni
cshháááá

Legutóbb Vico87 szerkesztette (2008 Jún. 20. Pént., 13:49), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

a Roseával kapcsolatban az érdekelne,hogy mennyire fényigényes,tehát hogy helyezzem el a terkot? nyilván nem akarom kitenni a tüzö napnak, a nagyitó effektust nem venné tul barátilag szegényke, de mégis,mondjuk lehet árnyékosabb helyen,vagy igényli a nappali fényt?
azért kérdem mert jelenleg olyan helyen van,ami nappal viszonylag világos, a nap nagy részében,de nem éri a terkot közvetlen fény sehol sem, jo ez igy neki?
mondjuk talajlako,ebböl az következne,hogy nem szereti a napot,ugyanakkor félsivatagos területeken él,lehet mégis van némi fényigénye?
a leirásában az van szivesen sütkérezik a lámpa fényében,és nem gond neki a 26-30C,de ebböl nekem nem egyértelmü mi neki az optimális.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TanA
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 19. Csüt., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Ma délelőtt levedlett a roseám.
Szép hím lett.
Az első pókom.
Megérte a várakozást... Csod?lkoz?

Vissza az elejére
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 19:09    Hozzászólás témája: idéz

Beke írta:
De én mintha hallottam vna narancs árnyalatos rosearól!
Asszem.
http://www.minizoo.donetsk.ua/RoseaConcepcion2.jpg

Szia! 2 féle rosea van forgalomban. A "cala" vagy sima és az RCF, az az RED COLOR FORM. A narancsos lehet ezeknek a hibrid példánya vagy egy újjab "vedd meg mert ez ritka" kamu fogás.
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Sokkolt én még nem hallottam illllyet. vki más halott már róla esetleg?
mindenesetre Mo.-on még nem láttam hirdetésben sem. Zavart
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

De én mintha hallottam vna narancs árnyalatos rosearól!
Asszem.
http://www.minizoo.donetsk.ua/RoseaConcepcion2.jpg
Vissza az elejére
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

Beke írta:
de ő is rosea lessz!?ugye? Mosoly

ezt sajnos sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom. Nevet?
btw: én egy P. murinus RCF-re gondoltam narancsnak. de ez már túloff. Kacsint?
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 18:30    Hozzászólás témája: idéz

de ő is rosea lessz!?ugye? Mosoly
Vissza az elejére
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 18:26    Hozzászólás témája: idéz

Beke írta:
Hallod spiderke már csak narancs hiányzik! Mr. Z?ld És meg lenne a trió
Narancs Tetves és Dugó!! Nagyon boldog Nagyon boldog

hát nem véletlen a névválasztás azt elhihetitek. nem haluztam Nevet?
a Narancs név gazdájának beszerzése még folyamatban van. Kacsint?

Raptor:
azt tudom, hogy nem láccik a színkülönbség ilyen idős korban, csupán ezt szerettem volna prezentálni is az előttem szólóknak. Kacsint?
TanA
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Raptor írta:

a gyakorlatban kb. a 6. v. után számitanak a G. roseak
kiszinesedettnek, vagy egy body nagyság 3.5-4 cm-től Nagyon boldog

Ezen a dolgonm nem fogunk összeveszni.
A 6. vedlése után bárki megmondja hogy RCF vagy sima, de akkor is lehet átmenet a kettő között Mosoly

Láttam kb 10 db kicsi sima rosea-t, mikor vettem a sajátom. Azok tényleg rózsaszínek voltak. Az utplsó börzén vette barátnőm ezt a kicsi RCF-et, amiról a képet felraktam. Azok, amik közül ki lettek választva pirosak voltak. Ezért mondtam, hogy látszik a különbség, ha jól megnézed, mert én láttam. Viszont nem lehet általánosítani, ezeknél spec látszott másikoknál nem látszik ez van...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Következő
18 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu