Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 19 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Grammostola rosea (Walckenaer, 1837) Bolivia, Chile

Grammostola rosea (Walckenaer, 1837) Bolivia, Chile

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Letty írta:
hawk írta:
Pistiii írta:
Elcserélheted egy gyufásdobozra is akár.. :/

ez hülyeség... van sok értéktelenebb him mint egy rosea...

Első póknak megfelelt,meg amúgy is...amúgy meg nekem többet ér mint egy gyufásdoboz, szóval vagy odaadom valakinek,akinek van nőstije, vagy csak megtartom és kivárom a végét.

Nálam teljesen ugyanez a téma... de olyat nem találtam akinek van nősténye és bevállal egy kokont.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 14:35    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Pistiii írta:

Első póknak megfelelt,meg amúgy is...amúgy meg nekem többet ér mint egy gyufásdoboz, szóval vagy odaadom valakinek,akinek van nőstije, vagy csak megtartom és kivárom a végét.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 12:56    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:

Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 04. Csüt., 12:32    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

Letty írta:
Rolcsee írta:
Letty írta:
Sziasztok! A roseám elég furcsa dolgot csinál,már másodszor. Az előzőleg elkészített fekvőhálója alá mászik, de a hátán fekve, szinte be akarja bugyolálni magát :S Szinte csak elől és hátul vannak kinn a lábai. Vedlés nem lesz, mert most volt, kb 2-3 hete. Valakinek hasonlóan furán viselkedő roseája??? Forg? szemek

Nekem ez sperma hálónak hangzik. Valószínűleg hím és be adult a 2 héttel ezelőtti vedlésnél. Olyankor ez természetes viselkedés. De sajna akkor nem olyan sok van neki hátra az életéből :S

Hüha,köszike! Tényleg hím,de még csak kb 7 vedléses, nem gondoltam volna, hogy már adulni fog :S Ilyenkor kb mennyi ideje van még??? Szomor?

szia! az hogy nálad 7x vedlett az nem azt jelenti hogy annyi vedléses, kb már annyi lehetett mikor hozzád került.

Grammostolárol lévén szó, 2-3 évet is elélhet adulás után,viszont innentöl értelmetlen hobbiállatként tartani,mert enni nem sokat fog,viszont mászkálni annál többet - nöstényt keresve. én a helyedben eladnám vagy elcserélném.
Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Letty írta:
Sziasztok! A roseám elég furcsa dolgot csinál,már másodszor. Az előzőleg elkészített fekvőhálója alá mászik, de a hátán fekve, szinte be akarja bugyolálni magát :S Szinte csak elől és hátul vannak kinn a lábai. Vedlés nem lesz, mert most volt, kb 2-3 hete. Valakinek hasonlóan furán viselkedő roseája??? Forg? szemek

Nekem ez sperma hálónak hangzik. Valószínűleg hím és be adult a 2 héttel ezelőtti vedlésnél. Olyankor ez természetes viselkedés. De sajna akkor nem olyan sok van neki hátra az életéből :S

Hüha,köszike! Tényleg hím,de még csak kb 7 vedléses, nem gondoltam volna, hogy már adulni fog :S Ilyenkor kb mennyi ideje van még??? Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Letty írta:

Letty
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 03. Szer., 19:26    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
cintike
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Júl. 30. Szomb., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm szépen! Akkor, ha minden jól megy, sokáig fog boldogítani!Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 27. Szer., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

cintike írta:
Köszönöm hawk! Azért kérdeztem mert nemrég vásároltam a képen látható roseámat és sajnos nem sok mindent tudok róla. Esetleg meg tudná valaki mondani hogy a képek alapján hím lehet, vagy nőstény?

Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerintem adult nőstid van!!!Grat!
Üdv:blondi
Vissza az elejére
cintike
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Júl. 27. Szer., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm hawk! Azért kérdeztem mert nemrég vásároltam a képen látható roseámat és sajnos nem sok mindent tudok róla. Esetleg meg tudná valaki mondani hogy a képek alapján hím lehet, vagy nőstény?

Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/110727/PA080008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Júl. 14. Csüt., 06:29    Hozzászólás témája: idéz

cintike írta:
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy kifejlett roseának körülbelül mekkora a testhossza?
Előre is köszönöm!

szia! kb 5,5-6cm
cintike
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Júl. 13. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy kifejlett roseának körülbelül mekkora a testhossza?
Előre is köszönöm!
Vissza az elejére
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 03. Vas., 09:02    Hozzászólás témája: idéz

etetés
kb 4cm rosea.
klikk a képre hogy nagyobb legyen!!

hepeti
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 01. Pént., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Azért én teszek fel egy kis rosea kedvcsinálót, legalábbis remélem az lesz:

Üdv.
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Júl. 01. Pént., 09:25    Hozzászólás témája: idéz

Értem,köszi a választ
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Júl. 01. Pént., 06:29    Hozzászólás témája: idéz

tajtikaa írta:
Nekem most hétfőn adult be a hím RCF roseám és szeretnék majd nőstit venni neki. Ha majd sikerülne pároztatni, akkor lenne rá esély, hogy az összes kispókot elcserélné velem valaki valamilyen drágább pókra.

mindenki ebben bizik de ez nem igy müködik, hiába van mondjuk 300 db kis 1v-s rosea-d,aminek az értéke legyen akár csak 60.000 Ft (200 ft/db) nem fogod tudni az egészet elcserélni még egy 15E Ft értékü pókra sem,mert nincs rá akkora kereslet hogy bárkinek is megérje szarakodni az eladással és évekig nevelgesse még öket mire elkopnak.
tajtikaa
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 30. Csüt., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Nekem most hétfőn adult be a hím RCF roseám és szeretnék majd nőstit venni neki. Ha majd sikerülne pároztatni, akkor lenne rá esély, hogy az összes kispókot elcserélné velem valaki valamilyen drágább pókra.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 30. Csüt., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Pistiii írta:
Hát valahogy elkell indulni.. és általában nem több 10ezer Ft-os állattal szeretnék kezdeni az emberek... ez lehet a dolog mögött ami szintén megint logikus Mosoly

nem egészen,ugyanis itt felelösségröl van szó. tehát az hogy teszem azt valaki ki akarja probálni milyen szaporitani ezért vesz egy albopilosum vagy parahybana párt 10E ft-ért aztán meg csodálkozik hogy nem tudja még elajándékozni sem a kicsiket mert nem kell senkinek és a nyakán marad - jobb esetben, rosszabban együtt hagyja öket aztán majdcsak elfogynak... - az nem felelösségteljes állattartás. a piacon igen széles a választék többszáz fajbol lehet válogatni, ott vannak pl a pöcik, Psalmopoeus-ok, Holothele, Cyriocosmus-ok, ezekböl is van sok,de némi utánajárással azért csak el elhet elöbb utobb passzolni,cserélgetni,stb. de amikor pl olyan hirdetések vannak hogy árulnak vagy 10 állatot egybe, abbol 3 vagans, 2 albopilosum, 3 parahybana meg 2 cambridgei és az egész 5000-t nem ér, mert eladhatatlan, akkor tényleg komoly gondok vannak az összevissza felesleges szaporitásokkal.

Ez a probléma már 1-2 éven belül jelentkezett gondolom... de mit csinálnak a hímekkel?? szerencsétlen szüzen hal meg?? nem jó ez így... nem akaram, hogy értelmetlenül éljen. :/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 30. Csüt., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
Hát valahogy elkell indulni.. és általában nem több 10ezer Ft-os állattal szeretnék kezdeni az emberek... ez lehet a dolog mögött ami szintén megint logikus Mosoly

nem egészen,ugyanis itt felelösségröl van szó. tehát az hogy teszem azt valaki ki akarja probálni milyen szaporitani ezért vesz egy albopilosum vagy parahybana párt 10E ft-ért aztán meg csodálkozik hogy nem tudja még elajándékozni sem a kicsiket mert nem kell senkinek és a nyakán marad - jobb esetben, rosszabban együtt hagyja öket aztán majdcsak elfogynak... - az nem felelösségteljes állattartás. a piacon igen széles a választék többszáz fajbol lehet válogatni, ott vannak pl a pöcik, Psalmopoeus-ok, Holothele, Cyriocosmus-ok, ezekböl is van sok,de némi utánajárással azért csak el elhet elöbb utobb passzolni,cserélgetni,stb. de amikor pl olyan hirdetések vannak hogy árulnak vagy 10 állatot egybe, abbol 3 vagans, 2 albopilosum, 3 parahybana meg 2 cambridgei és az egész 5000-t nem ér, mert eladhatatlan, akkor tényleg komoly gondok vannak az összevissza felesleges szaporitásokkal.

Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 30. Csüt., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 30. Csüt., 07:18    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Hello,
Mondjuk ez logikus Mosoly (Csak ezek után az a fura hogy parahybana-ból olyan sok kicsit árulnak Nagyon boldog)
Ha sikerül a kokon, akkor szeretnék az első lenni aki lefoglal egy kis RCF-t Nagyon boldog
(Valamiért nagyon rápörögtem a grammostola-kra. A 4 vedléses pulchripesem miatt lehet Mosoly Hihetetlenül jópofa, és titokzatos kis dög Mosoly )

parahybana-bol azért van sok,mert ott 1 kokonbol 1500-2000 kicsi is lehet. na most egy ilyen kokon is évekre elteliti a pókos vevökört, pláne ha minden második csinál parahybana kokont mert tudni akarja milyen szaporitani (könyörgök csináljátok inkább incei-vel vagy cambridgei-vel) aztán rohad rá az egész,éhendöglenek mert még elajándékozni is nehéz. A rosea azért nem ennyire szapora joszág,bár ott is többszáz lurkó kikel. Nem mellesleg a nöstények néha hihetelen sokáig nem rakják le a kokont,hallottam esetröl mikor a pároztatás és a kokonrakás között több mint egy év telt el. Ráérösek Mosoly
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 29. Szer., 22:08    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Nekem is egy rosea volt az első és nekem pont 5vedlés környékén volt étvágytalan... szerintem nem lehet behatárolni azt se, hogy egyáltalán lesz-e ivarérettségig étvágytalan időszaka...

Viszont nekem van egy hímem talán sub lehet most... valami hozzám hasonló kezdő nem szeretne összehozni egy kokont?? (ha pénzért nem is viszik helyük lesz Mosoly )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Jún. 29. Szer., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Van egy rosea RCF 5 vedlésesem.Ő az első roseam és olvastam itt hogy van olyan korszaka amikor nagyon nem akar enni.A kérdésem hogy ez mikor van?Mert pl. a puchráim 7-8 vedléses korukban kezdték ezt.Viszont eddig a rosea csak zabált-zabált.Vagy ezt nem lehet behatárolni?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 29. Szer., 20:06    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
Mondjuk ez logikus Mosoly (Csak ezek után az a fura hogy parahybana-ból olyan sok kicsit árulnak Nagyon boldog)
Ha sikerül a kokon, akkor szeretnék az első lenni aki lefoglal egy kis RCF-t Nagyon boldog
(Valamiért nagyon rápörögtem a grammostola-kra. A 4 vedléses pulchripesem miatt lehet Mosoly Hihetetlenül jópofa, és titokzatos kis dög Mosoly )
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 29. Szer., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

Marten írta:
Hello,
csak érdeklődni szeretnék, hogy van e valakinek rosea kokonja, vagy épp készülőben lévő Mosoly
Csak azért kérdezem mert mostanában nézegetem a hirdetéseket, keresgélek kis rosea-kat, de eddig nem nagyon láttam és ez fura, mert nem egy ritka, és drága pókról beszélünk :/
Szóval csak kíváncsiságképp miért van ez? :/
üdv. mindenkinek Martin : )

szia Marten!

a gond pont az amit mondasz, ok-okozati összefüggésben. a rosea olcsó, és sok van belöle, föleg nagyobb egyedekböl,épp ezért nem nagyon éri meg a szaporitása. attol függetlenül ha ez vigasztal 2 NCF és 1 RCF nöstényem be van pároztatva,de ha lesz is belölük valami az még sok idö,legkorábban karácsony felé Mosoly
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 29. Szer., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
csak érdeklődni szeretnék, hogy van e valakinek rosea kokonja, vagy épp készülőben lévő Mosoly
Csak azért kérdezem mert mostanában nézegetem a hirdetéseket, keresgélek kis rosea-kat, de eddig nem nagyon láttam és ez fura, mert nem egy ritka, és drága pókról beszélünk :/
Szóval csak kíváncsiságképp miért van ez? :/
üdv. mindenkinek Martin : )
Vissza az elejére
hepeti
Tag

Elküldve: 2011 Jún. 01. Szer., 08:39    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kis, 6v-s szőrpamacs rosea:

Nehéz róla jó képet csinálni, élőben sötétebb, vörösebb.
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 31. Kedd., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

http://imageshack.us/photo/my-images/204/dscf0936u.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/580/dscf0935x.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Próbáld meg a szellőzést jobban megoldani és a páratartalmat csökkenteni egy kicsit. Ha 1 éve nem vedlett és már alig eszik akkor nem sok van hátra a vedléséből. Ilyenkor ne zargasd és ne fujkáld, mert azzal csak az állatot stresszeled. Hagyd nyugodtan had csinálja amit akar tudja ő saját maga, hogy mit miért csinál. A mérgét meg azért ereszti ki mert valószinüleg telített és ilyenkor nincs mibe beleengedni és ekkor így szokták kibocsájtani magukból. Nálam vagy a rácsot rágják vagy csak egyszerűen kiengedik a méregfogukat és kiszivárogtatják a felesleges méreganyagot. Ezt eddig csak a pulchráimnál és a nőstény albicepsemnél tapasztaltam.
Ja és ha már regisztráltál akkor a Bemutatkozás topicban kérlek írj egy rövid bemutatkozást magadról, ill. nézd át a Szabályzat topicot.
További jó olvasgatást Kacsint?

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
THoR08
Újonc

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Va egy kb 5-6 vedléses RCF roseam. Nem tudom mi van vele lassan egy éve nem vedlett, de kb ugyan ennyi ideje nem evett normálisan. Az utóbbi néhány héten evett 1-2 csótányt azóta ismét nem eszik.
Vize állandóan van, pára szint jó neki. Láthatólag jól is érzi magát a helyén.
De 1-2 napja "megbolondult".
Folyton a terrárium tetején az ajtó résnél van és harapdálja az üveg szélét, közben folyamatosan hálót sző és ereszti a mérgét és semmire nem reagál mintha fel se fogná mi történik körülötte. Se lökdösésre se fújásra nem reagál.

Ez vajon mitől van?

Kösz a választ előre is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 17. Kedd., 13:15    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
Sziasztok!

Nem rég érkezett hozzám egy kb 8-10cm lábfeszű L. para, sajnos már dögletten... Azért megnéztem mit csinál vele a rosea... lemarta 3-4x aztán rájött mi is a helyzet és mint ha dobolt volna körülötte... :O a G. rosea 10-12cm lábfeszű.. lenne egy adult hímem?? Bocs, ha hülyeség..

Üdv.

Szia!
Ha adult hímed van, annak elég jól látható jelei vannak.
Itt egy kép : http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.tarantulasdemexico.com/images/sexado%2520espolones%2520y%2520ganchos%2520G%2520rosea.JPG&imgrefurl=http://www.tarantulasdemexico.com/en/sexado_en.htm&usg=__NRchZYEYC5ERpuMDsI7Q-FggPac=&h=600&w=800&sz=76&hl=en&start=95&zoom=1&tbnid=w6T8sqxBonkwLM:&tbnh=154&tbnw=214&ei=jWbSTZbDIo618QOGkbTdCg&prev=/search%3Fq%3Dadult%2Bmale%2BG.%2Brosea%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26biw%3D1366%26bih%3D677%26tbm%3Disch0%2C3035&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=154&vpy=184&dur=338&hovh=164&hovw=218&tx=139&ty=42&page=6&ndsp=19&ved=1t:429,r:13,s:95&biw=1366&bih=677
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 17. Kedd., 13:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nem rég érkezett hozzám egy kb 8-10cm lábfeszű L. para, sajnos már dögletten... Azért megnéztem mit csinál vele a rosea... lemarta 3-4x aztán rájött mi is a helyzet és mint ha dobolt volna körülötte... :O a G. rosea 10-12cm lábfeszű.. lenne egy adult hímem?? Bocs, ha hülyeség..

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 15. Vas., 16:56    Hozzászólás témája: idéz

Thx:) 10-11cm 2,5éves Nagyon boldog
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 15. Vas., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Hello,
Ez gyönyörű szép Mosoly Grat hozzá Mosoly
Most milyen idős? és mekkora?

üdv. Martin
Vissza az elejére
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 15. Vas., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

1 vedléses kora óta nevelem:) első pókom:)

borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 07. Szomb., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

Azt tapasztaltam hogy az én rozim csak a tücsköt eszi meg,kb.fél éve nem evett(csótánnyal próbálkoztam)mondom dobok be neki tücsköt egyből elkapta.Kicsit válogatós ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 06. Pént., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

Így szeretem, csak gondoltm lesz valami magyarázat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 04. Szer., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
Miranda írta:
mekkora helyen tartod? mert ha nem érzi magát biztonságban defenzív lesz.

30x40x25 szerintem nincs baj vele.. 2-3v kora óta ebben van több bujkálója van, ő is alakított ki valamint 2 adott volt. 9v körül használja ki majdnem az egészet, de nem terveztem nagyobba rakni.

Üdv. Mosoly

akkor valószínűleg ilyen a temperamentuma. ezzel sok mindent nem lehet kezdeni. minden póknak más és más a jelleme. úgy látszik ő kicsit morcosra sikeredett Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hepeti
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 04. Szer., 06:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Néhány kép a pár napja vedlett, 6v-s roseámról:

rboy
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Máj. 03. Kedd., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!gondoltam felteszek egy képet az enyémről is Nagyon boldog épp vacsorázik a kicsike!nem sokkal vedlés után!

Uploaded with ImageShack.us
Vissza az elejére
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

Miranda írta:

30x40x25 szerintem nincs baj vele.. 2-3v kora óta ebben van több bujkálója van, ő is alakított ki valamint 2 adott volt. 9v körül használja ki majdnem az egészet, de nem terveztem nagyobba rakni.

Üdv. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

Pistiii írta:
Sziasztok!!

Az minek tudható be, hogy a 2-3v-en amilyen félénk volt most 9v körül olyan agresszív??
Eddigi rosea-kat amiket láttam illet rájuk a fajleírás. Persze egyed függő a dolog tudom..
De még is van valami oka hogy egyről a kettőre meglehetősen deffenzív magatartást mutat?

Üdv.

Az én roseám olyan agresszív ha benyúlok csipesszel egyből rámar az egyik legagresszívebb pókom pedig van egy kettő.És 20*25 terkója van néki és nagyon ritkán piszkálom.Nem értem a morcosságát én se.
Vissza az elejére
Miranda
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 30. Szomb., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 30. Szomb., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!

Az minek tudható be, hogy a 2-3v-en amilyen félénk volt most 9v körül olyan agresszív??
Eddigi rosea-kat amiket láttam illet rájuk a fajleírás. Persze egyed függő a dolog tudom..
De még is van valami oka hogy egyről a kettőre meglehetősen deffenzív magatartást mutat?

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Nem veszekedtem.. nem is fogok.. lereagáltam az "OFF"-kat egy: ok-al ami kilett törölve..
Elnézést kérek, azoktól akit ez mélyen érintett!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

Megmondtam, h az ész-érvek hatástalanok. A legutóbbi ilyen vitából csak egy fenyegető hangvételű pü.-t sikerült kicsikarnom, ezért Mozambikba költöztem rettegésemben, és ott várom a végítélet Nevet?
Innen üdvözlök minden ilyen önjelölt Semjén Zsozsót, és javasolnám, h etessetek leopárddal, nekem nagyon bevált...
Komolyra fordítva a szót, hiszen nem szeretnék senkit megbántani: Szerintem a közösség nem kell h elítéljen emiatt senkit, amennyiben belátja h tévedett, és olyat tett, amit nem illik, majd abbahagyja ezt a deviáns magatartást. A hüllők és kétéltűek nem véletlenül védettek, ezt meg kell érteni, és nem használni őket pl. pókkajaként .
(És sorry, h megint nem a környvéd topicban védjük a környt)
Üdv.
Csaba

szerk:
Azon eltöprengtetek már, h ha bárki nempókos a fórumra látogat mert érdeklődik, és érzékeny egy cseppet is a környezetvédelemre, és ilyen hsz.-ekkel találkozik, az mit gondol majd a pókos társadalomról?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

A pók nem házi kedvenc, akkor mi? Nagyon boldog haszonállat?

Üdv.: Ghabi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Balageb
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 14:04    Hozzászólás témája: idéz

A gyík védett állat, szóval nem itt dicsekednék vele h pusztítom. Amúgy meg simán elképzelem h a pókod vesztett. Az ilyen emberek nem értik a védett állat szó jelentőségét!
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Pistiii
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 26. Kedd., 13:52    Hozzászólás témája: idéz

tajtikaa írta:
Egyszer én is etettem gyíkkal, de csak azért, mert a macskám megfogta és már úgy döglötten hozta haza a szájában. Elvettem tőle, szegény gyíkocska tele volt sebbel, nagyon sajnáltam Szomor? de lemostam ahogy tudtam és odaadtam a póknak.

Hát én még nem dobtam be egyiknek sem döglött állatot.. De megette?? :O
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 18, 19, 20  Következő
7 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu