Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 94 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Brachypelma annitha (Tesmoingt, Cleton&Verdez, 1997) Mex

Brachypelma annitha (Tesmoingt, Cleton&Verdez, 1997) Mex

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 26. Hétf., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

Ugyanaz az egyed kicsivel később Mosoly

Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 07. Hétf., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

10 vedléses hím:

Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm! Van belőlük 4, de szívesen vennék még vagy 10-et, ha megtehetném Nagyon boldog Hatalmasakat nőnek 1-1 vedlés során, gyönyörűek, ügyes vadászok. Nagyon szerethető pókok Mosoly
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 15:52    Hozzászólás témája: idéz

Gyönyörű szép!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Máj. 25. Hétf., 13:53    Hozzászólás témája: idéz

Nemrég levedlett a nagyobbik hím annithám, íme:

Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 30. Hétf., 01:03    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon csinos kis annithád van. Az nem baj, ha mèg kicsi, tovább lehettek barátok Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

De jó, köszi! Majd egy üzenetben megírhatnád, hogy én hogy tudom magam is megcsinálni. Próbálkoztam már, de valahogy nem jött össze.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

Az én annitham is nemrég vedlett, igaz, ő még csak 7 vedléses Mosoly Íme 1 kép róla:

Ui.: Ha nem baj, Vikesz, Belenyúltam egy kicsit a hozzászólásaidba, és szépen beágyaztam a képeket, hogy láthassuk kapásból a fórumon.
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

Szegenynek elfelejtettem szabad területet hagyni, igy kenytelen volt a bujkalojaban vedleni. De összejött szerencsere. Kesön jöttem ra. Majd ki kell talalnom valamit, hogy legközelebb ne kelljen izgulnom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 15:00    Hozzászólás témája: idéz

Vedles utan

Költöztünk mind. Uj varos, uj hely, sok megszoknivalo, de ugy latszik, lassan ök is kezdik magukat jol erezni. Az utobbi 2 hetben mindenki levedlett Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Utananezek, es teszek egy utolso probat, hatha most összejön Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Én annitha mellé a kövirózsát, vagy a Jerikó rózsáját ajánlom Mosoly Ezek szinte elpusztíthatatlan, igénytelen növények Nagyon boldog Mexikóban, az annithak természetes élőhelyén május-júniusban kezdődik az esős évszak, én ilyenkor szoktam jobban párásítani a Brachypelmak többségénél, de ilyenkor is csak az itató körüli részt. Októberben pedig kezdődik a száraz évszak, akkor szinte teljesen felfüggesztem a párásítást, és ezek a növények jól bírják ezeket a körülményeket Kacsint?
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ezek szerint nem vagyok evvel teljesen egyedül. Bar nalam az elö növenyek nem sokaig birtak. A vekonyszarut egyszerüen szettaposta (mert ugye mi mast lehetne maszokanak hasznalni), a masiknak meg sajnos tul sok volt a viz (szerettem volna valami husosabbat, amin kenyelmesen napozhat). Marad a mü egyelöre Mosoly

Ha kiszedem a takaritaskor, megmerem a konyhai merlegen Nagyon boldog (Bar most eleg dundi, vedles utan ugyis valtozik, de azert megis hajt a kivancsisag.) Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 27. Szer., 08:32    Hozzászólás témája: idéz

Hőmérő és páratartalom mérő egyik állatomnál sincs, feleslegesnek tartom Mosoly Az 5 cm-es testhossz már elég szép, mondhatni tekintélyt parancsoló Nagyon boldog Az általam berendezett terráriumok sem nyernének első helyezést kiállításon, de a célnak megfelelnek, látszólag jól érzik magukat a jószágaim Mosoly Az egyszerűség híve vagyok: vastag talajréteg, búvóhely, esetleg 1-2 növény a terráriumba.
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Jo ötlet! Mosoly Nem akartam egyedül irogatni, meg nem tartottam eleg szepnek a lakosztalyat, meg nalam pl nincs bent nekik hömerö meg parakütyü sem (mivel völgyben vagyunk, sok az esö, es amugy is sokkal parasabb a levegö, mint otthon). Szoval talan eleg, ha a szobaban tartok 1-1-et, hiszen, hasonlo körülmenyek között erezzük jol magunkat velük. Sok a "jaj, es ha valamit nem jol csinaltam" aggodalom, meg egyeb felelmek pl. a többiek mondjak, hogy milyen szivtelen/igenytelen/egyeb allattarto vagyok. (Persze ez hülyeseg, mert itt nincs ilyen/nem ugy szolnak/tanulok belöle:)

Na de ennyit a mi kis vilagunkrol. Ha jol mertem, akkor kb 10-11cm lehet az egesz allat, a teste labak nelkül pedig 5cm.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Örülnék neki Mosoly Én is majd időnként dobok 1-2 képet, hadd pörögjön ez a topic Nagyon boldog
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm Mosoly Ugy legyen, es hasonlokat kivanok en is Mosoly

Majd teszek fel kepet, ha megcsinaltam az uj helyet Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

A kézrevételnek én sem vagyok híve Mosoly Köszi a tájékoztatást! Gyakorlatilag potom pénzért megkaptad, jó üzletet csináltál Nagyon boldog Kívánom, hogy még sok örömöd teljen bennük! Mosoly
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Mindegyikükkel jol jartam, tenyleg Mosoly Ök is jol kezelhetöek, de en inkabb csak nezegetem, nem veszem kezre öket. (Pont ezert lepödtem meg a multkor a roseanal, amikor becserkesztem a tücsis dobozba, hogy milyen nehez.) Nagyon boldog

Eltalaltad. Sajnos mi egyelöre Nemetorszagban elünk, itt vettem (valahol biztosan megvan meg az illetö cime). Azt hiszem, 20 euro volt, akkor kb 4-5 cm, most pedig ca a duplaja, de majd megmerem otthon. Mar reg nem tettem. Boltban volt smithi is, minimum dupla annyiba került egy feleakkora.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 10:55    Hozzászólás témája: idéz

Jó döntés volt az annitha elsőre, én is csak jókat hallottam felőle Mosoly Nekem smithi volt az első, de egyáltalán nem bánom, hihetetlenül jó arc és kezelhető Mosoly Gondolom, nem Magyarországon vetted az annithat Nagyon boldog Külhonban mennyibe fáj egy ilyen jószág? Mekkora méretekkel rendelkezik most Anni? Gondolom, már szép nagy leányzó Mosoly
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 08:50    Hozzászólás témája: idéz

Gyönyörü Mosoly

Mi eredetileg smithit terveztünk, de a tenyesztönek nem volt, ezt ajanlotta helyette. Es persze kezdökent inkabb egy kb 2-3 eves peldanyt gondoltunk, hogy egyszerübb legyen eletben tartani. Szoval eleg nagy es szines volt, amikor hozzank került.

Azota eltelt 2 ev, es eddig teljesen jo tapasztalataim vannak. Nagyon nyugis, de szeret enni, rögtön levadassza a tücsköt vagy egyeb eleseget. Nem adok neki tul sokat, de probalok eleget. Ha latom, hogy beall, es varja, akkor azonnal cselekszem, mert nem jo, ha barmiben hianyt szenved. Ha hazamegyek 1-2 hetre, megkerek valakit, hogy hetnte 1x nezzen rajuk, es evvel sem volt eddig problema. Se szökes, se maras, se rugdalozas. Bekesen eldegelünk együtt.

Erdekes volt, amikor hazahoztuk öket, az elsö heten levedlett mindharom pok Mosoly /A rosea (egyelöre Rozi, amig nem tudom, hogy milyen nemü, es elötte rengeteg ideig nem evett), Anni es a vagans (Pamacs), akit Anni melle kaptam ajandekba, amikor meg fel kisujjkörömnyi volt es szinte atlatszo, azota hatalmas lett, lassan tulnövi a többieket/.

Tenyleg erdemes varni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 07:53    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a képeket Vikesz! Mosoly Az én B. annitham még csak 2 vedléses, nem zabagép, nem is kapkod, de ráérek, hisz érdemes kivárni Mosoly Remélem, sikerül hamarosan még egy egyedet beszereznem a fajból. Az enyém most ekkorka:

Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Aug. 25. Hétf., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Wini, probaltam egy jo kepet kesziteni, de megfelelö minösegü eszközök/tudas nelkül nem lett a legjobb. Most epp eleg fakok vagyunk, lassan ideje ruhat cserelni.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez pedig regebben keszült:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
TakI921
Látogató

Elküldve: 2012 Aug. 23. Csüt., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Brachypelma Annitha vedlésnaplót nem láttam még a fórumon gondoltam feldobom ide az én Annithámét
A vedléseket frissen nem mértem meg és teljesen kinyújtani nem tudtam most szóval ezek kicsit saccolt eredmények, amiért elnézést kérek
Dátum Vedlés méret
2010.okt.12-én kaptam
meg az állatot 0,5 cm (teljes hossz)
2.v 2010. okt. 19. 1,0 cm
3.v 2010. dec. 19. 1,5 cm
4.v 2011. ápr. 07. 2,0 cm
5.v 2011. jún. 16. 2,5 cm (halvány jelei mutatkoznak a felnőtt mintának már)
6.v 2011. szept. 24. 2,5 cm (ebben az időben nem evett valami miatt az állat)
7.v 2012. febr. 21. 3,3 cm (egyre határozottabban látszott már a felnőtt minta és a
színek is halványan elkezdtek már előjönni)
8.v 2012.jún. 08. 4,0cm(a színek határozottabbá váltak)
9.v 2012. júl. 17. a mostani testméret kb. 4 cm a lábakkal együtt 6,5 cm körüli

A 6. vedlés körül kezdett kicsit agresszívebb lenni akkor már lemarta néha a kaját addig semmi hasonló viselkedést nem mutatott. Mikor 8 vedléses lett már vadászni is elkezdett addig csak a sebzett eleséget fogadta el. Ha csak egy csontit beraktam neki menekült előle. Az étkezése már nem rapszodikus hanem kifejezetten kiegyensúlyozott sőt falánknak nevezném valószínűleg újabb nagy mértékű növekedést produkál majd a kicsike Nagyon boldog
Tartási körülmények végig egyenletesek voltak, ami a hőmérsékletet illeti 24-25 fok nappal éjjel minimum 20 télen is. A talaj nedves mindenhol de a megfelelő szellőzés biztosítva van és kedveli, ahogy az étvágy is bizonyítja. Kisebb korában szárazabb talajon volt és nem produkált ilyen étvágyat és fejlődést.
Remélem kommentel még valaki mert jó lenne valami visszajelzés Mosoly
(az előző kommentjeimet vegyétek semmisnek, itt részletesebben leírtam mindent, de ha hibát láttok akkor közöljétek persze csak ne oylan letámadó módon ember vagyok én is. köszi szépen)
Vissza az elejére
Profil üzenet
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 03. Csüt., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

Így akkor én is értem (ezek szerint félreértettem amit írtál) ami te mondasz. De mivel írtad te magad is hogy lassú az emésztésük így azért lehet gondolni hogy nem evett töménytelen mennyiséget napi 2 etetésről volt szó, de mivel eddig koplalt ezért ez igazán meglepő étvágy(reggel adtam neki amit délutánra befejezett, majd este adtam neki amit hajnalra befejezett és reggel megint kapott, 2 csontit kapott egy etetés alkalmával tehát napi 4). Pánikba meg nem estem mert eddig ennél kevesebbel is kibírta de muszáj kihasználni valamilyen szinten az ilyen lehetőséget, hogy a következő vedlés után már problémamentes legyen az etetés, szerintem. Mert valami oknál fogva nem megy rá az élő zsákmányra, konkrétan dögevő nem is ragadozó, és abban bízok ha nagyobb lesz akkor változik az agresszivitása és szépen letámadja majd az eleséget, tudom hogy esznek dögöt is de azért mégis csak ragadozók és az volna a természetes ha úgy is viselkedne
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 02. Szer., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

TakI921 írta:
Az éheztetés nem hiszem, hogy megfelelő kifejezés arra, hogy nem evett, vagy nem olvastál elég figyelmesen vagy egyszerűen nem értetted (már bocsi :S ). De mivel ez a faj topicja gondoltam leírom, hogy bizony ilyen is előfordulhat (mert képzeld felelős állattartóként folyamatosan próbáltam etetni nem egyfolytában raktam elé hanem normálisan próbálkoztam de nem evett bármilyen meglepő is. Én örülnék a legjobban ha nem lett volna vele ilyen élményem). Erről a tömés témáról meg szerintem le is lehet szállni mert a madárpókok nem libák, hogy csak úgy megtömjék őket, akkor eszik amikor akar lásd eddig minimális mennyiséget VETT MAGÁHOZ(tehát hiába volt több ami a normális fejlődéshez elég lett volna nem kellett neki) most viszont ugrásszerűen megnőtt az étvágya (érthetően következik az előbbiből). Ergo jön a tanulság (ami miatt megosztottam, nem azért hogy az jöjjön le mennyire meglehet "tömni" szerencsétlent) a faj egyedei közül nem mind jó evő, és erre nem árt felkészülni még akkor sem amennyiben ilyen szélsőséges példa van csak a hozzászólások között (mert a többiek mind jó evőnek írták le a fajt). Összegezve a mondandómat úgy gondolom, hogy ha figyelmesen végig olvasod amit leírtam ennek kellene kirajzolódnia fejedben.
Üdv, Peti Mosoly

Szerintem te nem érted a lényeget. Semmi baj nincs akkor, ha nem eszik pár hétig, ahogy írtad nem libák. Sokkal lassabb az emésztésük. Nem tom mire fel ez a pánik. Ha fél évig nem eszik akkor talán van ok az aggodalomra. Előfordul olyan is, hogy hónapokig nem fogadják el az ennivalót. Nincs akkor se semmi. Ki kell várni, hogy egyen. Ilyenek ezek a madárpókok és nem kell egyből pánikszerűen napi több alkalommal is etetni, mert jaj szegény éhezett. Ez hülyeség. Persze úgy csinálod, ahogy akarod.
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 02. Szer., 11:25    Hozzászólás témája: idéz

Az éheztetés nem hiszem, hogy megfelelő kifejezés arra, hogy nem evett, vagy nem olvastál elég figyelmesen vagy egyszerűen nem értetted (már bocsi :S ). De mivel ez a faj topicja gondoltam leírom, hogy bizony ilyen is előfordulhat (mert képzeld felelős állattartóként folyamatosan próbáltam etetni nem egyfolytában raktam elé hanem normálisan próbálkoztam de nem evett bármilyen meglepő is. Én örülnék a legjobban ha nem lett volna vele ilyen élményem). Erről a tömés témáról meg szerintem le is lehet szállni mert a madárpókok nem libák, hogy csak úgy megtömjék őket, akkor eszik amikor akar lásd eddig minimális mennyiséget VETT MAGÁHOZ(tehát hiába volt több ami a normális fejlődéshez elég lett volna nem kellett neki) most viszont ugrásszerűen megnőtt az étvágya (érthetően következik az előbbiből). Ergo jön a tanulság (ami miatt megosztottam, nem azért hogy az jöjjön le mennyire meglehet "tömni" szerencsétlent) a faj egyedei közül nem mind jó evő, és erre nem árt felkészülni még akkor sem amennyiben ilyen szélsőséges példa van csak a hozzászólások között (mert a többiek mind jó evőnek írták le a fajt). Összegezve a mondandómat úgy gondolom, hogy ha figyelmesen végig olvasod amit leírtam ennek kellene kirajzolódnia fejedben.
Üdv, Peti Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Extrém helyzet???? Ha nem éheztetted fél-egy évig, akkor nem hinném, hogy bármilyen extrém helyzetben lett volna a pók. De te tudod. De azért ugye azzal tisztában vagy, hogy ha így fojtatod, hogy tömöd mint állat, hogy minél gyorsabban, minél nagyobbra nőjön, akkor nem fog a pókod addig élni, mint egy normális ütemben nevelt pók?!
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Látom félreértés történhetett, azért adtam neki mert igen evett is (ha nem akar akkor nem eszik egyértelműen nem kap több táplálékot tőlem), de ha elolvastad amit írtam akkor sejtheted hogy mennyire ki volt éhezve szegényem, azóta nem adok neki felesleges táplálékot persze, ésszerűen tartom nem tömöm de nem is a természetet másolom mindenben maximalizálom az életbenmaradási esélyeit (úgy gondolom ez a tartásuk lényege, és hogy rendesen kifejlődjön a sok koplalás után most ez kellett) és ez egy extrém eset ami még eddig nem fordult elő
. Remélem tisztáztam a dolgot Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

killergyuszi írta:

Szia Toto!
Én nem szeretnék beleszólni az ügybe...
DE, ha ő naponta ad neki eleségállatot és a pók megeszi, nem lesz tőle baja, tudja az, hogy mennyit akar enni... gyorsabban megtelik és majd utána nem eszik, ennyi...
Ha te hetente 1-2 alkalommal etetsz, (mert ez a te szokásod) akkor sem lesz semmi baja, nem is jobb, nem is rosszabb, max több ideig gyönyörködhetsz a pókodban két vedlés között.
Szerintem nincs sehol Bibliába foglalva az, hogy a pókokat mikor és hogyan kell etetni...
Más: A természetben sem dobálja nekik senki az eleségállatot, van, hogy naponta többet is esznek, van, hogy hetekig nem.
Abban viszont igazad van, hogy lassítania kéne...

Valóban nincs előírva, hogy mikor és hogyan kell etetni. Viszont ahogy Te is említetted, a természetben sem futószalagon érkezik eléjük a táplálék. Ők sem esznek naponta 5-10 alkalommal, inkább két-három naponta egy-egy alkalommal. A pókoknak lassú az emésztése, így felesleges 1 hét alatt teletömni őket, hogy utána a pók "csak legyen" (szerintem). Ez a vedlést nem sokban befolyásolja, attól, hogy 2 vagy 3 hónappal korábban tömi magát degeszre a pók, mint ahogy kéne, ettől még nem fog gyorsabban levedleni.
Egy a lényeg: bár nincs előírva, hogy milyen gyakran és milyen mennyiséggel kell etetni a pókot, véleményem szerint a legmegfelelőbb, ha megpróbáljuk a természetes életvitelt utánozni, ami véleményem szerint a fentebb leírt 2-3 naponta történő egyszeri etetés.
De még mielőtt nagyon átmennénk offba, ezt a témát folytassuk az Etetési szokások topikban, már amennyiben folytatni akarod...
killergyuszi
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 14:46    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
TakI921 írta:
Hali!
Egy teljes hétig tartott az evésmaraton a kis póknál, szóval mondhatni falánk jószág. Mindössze 1-2 órákat pihent közben csak. Nagyon boldog

Üdv!

Miért eteted ilyen gyakran??? Bőven elég lenne HETENTE 1-2 alkalommal! 1-2 órákat pihent közben? Megvárod, amíg megeszi az egyik kajaállatot, vársz 2 órát és már dobod is elé a másikat? Ezt nem így kell....

Szia Toto!
Én nem szeretnék beleszólni az ügybe...
DE, ha ő naponta ad neki eleségállatot és a pók megeszi, nem lesz tőle baja, tudja az, hogy mennyit akar enni... gyorsabban megtelik és majd utána nem eszik, ennyi...
Ha te hetente 1-2 alkalommal etetsz, (mert ez a te szokásod) akkor sem lesz semmi baja, nem is jobb, nem is rosszabb, max több ideig gyönyörködhetsz a pókodban két vedlés között.
Szerintem nincs sehol Bibliába foglalva az, hogy a pókokat mikor és hogyan kell etetni...
Más: A természetben sem dobálja nekik senki az eleségállatot, van, hogy naponta többet is esznek, van, hogy hetekig nem.
Abban viszont igazad van, hogy lassítania kéne...
Toto
Moderátor

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

TakI921 írta:
Hali!
Egy teljes hétig tartott az evésmaraton a kis póknál, szóval mondhatni falánk jószág. Mindössze 1-2 órákat pihent közben csak. Nagyon boldog

Üdv!

Miért eteted ilyen gyakran??? Bőven elég lenne HETENTE 1-2 alkalommal! 1-2 órákat pihent közben? Megvárod, amíg megeszi az egyik kajaállatot, vársz 2 órát és már dobod is elé a másikat? Ezt nem így kell....
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 10:28    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Vissza az elejére
Profil üzenet
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Okt. 28. Pént., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,
Újfent én írok csak ide Nagyon boldog Az annithám a vedlés óta most állt neki enni de már zsinórba 5. napja eszik. Szóval megjött az étvágya végre pedig 5 vedlésen keresztül szó szerint a túléléséhez szükséges mennyiséget vette csak magához (így sajnos megtapasztaltam mit ki nem bírnak eme állatok). Annyi változtatást eszközöltem a tartásában hogy nem egy zsepi darabot vagy hasonlót nedvesítettem be neki (mivel a száraz élőhelyét figyelembe véve vigyáztam a túlpárásításra) hanem mondhatni hogy bőven meglocsoltam, ésszerű keretek között a kis dobozának kb. a harmadát de azt tényleg bőven. Azt nem mondom hogy a következő vedléssel behozza a lemaradását de ha így folytatja max 3 vedlés is normál méretei lesznek a korához.
Vissza az elejére
Profil üzenet
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Szept. 24. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Na én vagyok megint! Nagyon boldog A vedlés sikeresen befejeződött már csak a jól meg érdemelt pihenését tölti az Annitha. Durván 2,5-3 óra alatt lezajlott az egész probléma mentesen. Pár nap és kiderül hogy mennyire éhezett meg ebben a nagy ruhacserében a kicsike. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Szept. 24. Szomb., 06:59    Hozzászólás témája: idéz

Ma vedlik (pontosabban most kezdte fél 8-kor) a kis annithám, ez lesz az 5. ledobott bundája neki. Az előző ruhacsere az bizony Júli. 16-án volt tehát szép kis idő telt el azóta persze ez annak is betudható hogy, amint azt már említettem nem nagyon akar magához kaját venni és ez is nyújtotta az időt. De remélhetőleg az új bőréhez egy új vérmes ragadozó szellem is párosul majd. (Később majd még írok hogy hogy ment neki Nagyon boldog )
Vissza az elejére
Profil üzenet
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 26. Pént., 16:25    Hozzászólás témája: idéz

TakI921 írta:
Üdv,

Ahogy LGM írta úgy az én Annithám is nagyon elhúzza a vedléseket egész sokat kell rá várnom a korához képest. Viszont nálam valamiért rossz evő (emiatt nagyon "csökött" is szerintem a méretei elképesztően aprók) egy kész vegetáriánus szinte, a másik pókjaimmal soha nem volt ilyen probléma jól esznek és szép nagyokat nőnek de, az Annithába úgy kell bele imádkoznom az étvágyat hogy egyen. A hőmérséklet az okés neki mert megvan 28 fok átlagban nappal néha magasabb is, a talajt nem nedvesítem neki csak vedlés előtt (persze a friss vízről mindig gondoskodok).

Hy!
Ugyan ez a smithi is. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
TakI921
Látogató

Elküldve: 2011 Aug. 26. Pént., 11:15    Hozzászólás témája: idéz

Üdv,

Ahogy LGM írta úgy az én Annithám is nagyon elhúzza a vedléseket egész sokat kell rá várnom a korához képest. Viszont nálam valamiért rossz evő (emiatt nagyon "csökött" is szerintem a méretei elképesztően aprók) egy kész vegetáriánus szinte, a másik pókjaimmal soha nem volt ilyen probléma jól esznek és szép nagyokat nőnek de, az Annithába úgy kell bele imádkoznom az étvágyat hogy egyen. A hőmérséklet az okés neki mert megvan 28 fok átlagban nappal néha magasabb is, a talajt nem nedvesítem neki csak vedlés előtt (persze a friss vízről mindig gondoskodok).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Chester
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 13. Szomb., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Itt egy kép róla Nagyon boldog
Éppen gyászbogárlárvát zabál..
http://imageshack.us/f/199/annitha.jpg/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Chester
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Aug. 12. Pént., 21:52    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nemrég szereztem egy 9v jószágot Mosoly
Nagyon szép,és jó étvágya van.. Nagyon boldog
Holnap dobok fel képeket róla.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Barni20
Újonc

Elküldve: 2011 Júl. 14. Csüt., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

Hellosztok!! Szeretnék venni egy iylen pókot, de sajnos sehol sem találok!:S ami érdekelne az egy 4-5-6 vedléses nőstény!! Ha valaki lenne iylen eladásra vagy tudná h hol érdeklődhetnék utána légyszives jelezzen ! Email: depar@freemail.hu
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 12. Szer., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

Jó tökmindegy ki állapította meg de hím...Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Máj. 12. Szer., 15:52    Hozzászólás témája: idéz

Azt, hogy hím azt állapítottam meg TE Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Máj. 12. Szer., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

Oké Alex te nézted meg...És hím lett Nagyon boldog...
Kajálás közben 10v hím:

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Feb. 24. Szer., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
Hello mindenki!
Végre nekem is sikerült beszerezni egy annithát.Ma vettem terraplázán Nagyon boldog
Eddig összebarátkoztam vele.Egész jóarc és ahogy elnéztem nőstény.Majd a bőrét megnézem,nemsokára vedleni fog,most 9 cm.

"Egész jóarc és ahogy elnéztem nőstény." Nem azért Ata, de azt én néztem meg Nagyon boldog
Majd kiváncsi leszek, hogy mi lesz belőle.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 15. Hétf., 20:01    Hozzászólás témája: idéz

Hunter írta:
Én még a témához annyit hozzászólnék, hogy az annithának a térdén található narancs mintázat is nagyobb mint a smithinek. Nomeg való igaz, a fejtorában sokkal kevesebb a fekete mint a smithinek.

Rendben, köszönöm a válaszokat Kacsint? most már tudom mi a különbség annitha és smithi között Kacsint?
Üdv! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

Én még a témához annyit hozzászólnék, hogy az annithának a térdén található narancs mintázat is nagyobb mint a smithinek. Nomeg való igaz, a fejtorában sokkal kevesebb a fekete mint a smithinek.
Vissza az elejére
darts
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
bocsi a hülye kérdésért, de ez tuti hogy annitha? ...

smithi
annitha
Nem vagyok szakértő,de ha megnézed a smithi és az annitha fejtor (carapax) mintáját,akkor ott is
látható csöppnyi különbség. A smithinek a sötét rész sokkal ,,terjedelmesebb"

A kilőtt nyílvessző mozdulatlan! Egyszer itt van egyszer ott...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
Hello mindenki!
Végre nekem is sikerült beszerezni egy annithát.Ma vettem terraplázán Nagyon boldog
Eddig összebarátkoztam vele.Egész jóarc és ahogy elnéztem nőstény.Majd a bőrét megnézem,nemsokára vedleni fog,most 9 cm.

Szia!
bocsi a hülye kérdésért, de ez tuti hogy annitha? Nekem inkább smithinek tűnik. tudom hogy nagyon hasonlít a 2 faj.. elnézést ha hülyeséget írtam, ez csak egy kérdés volt! Kacsint?

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 14. Vas., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Hello mindenki!
Itt egy kép róla:
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu