Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 28 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Doboz (Ovi)

Doboz (Ovi)

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Ha már nem vagyok biztos benne, hogy a pók megeszi a kaját, akkor megroppantom a (jelen esetben) csótány fejét, jól látható helyre teszem, várok egy napot, és ha nem kell a póknak, kiveszem Mosoly Ha láttad volna, mit művelt az én albóm a kókusszal, szerintem elborzadtál volna Nagyon boldog A bejáratot eltorlaszolta + leszőtte, mögötte aláásott és ott közlekedett ki-be Nagyon boldog Gyakorlatilag 2x2 cm-en érintkezett a talajjal, mégsem omlott le Mosoly Igaz, azóta azt sem tudom, hol van, mert időközben teljesen betemette Nagyon boldog

Ó, hát az etetéssel szerencsére nincs gond. Hihetetlen étvágya van. Mosoly Volt, hogy kicsit "barbár" voltam és én is kinyírtam a tücsköt, de csak véletlenül nyomtam agyon. Pont a te fejroppantásos megoldásodat olvastam régebben, ezért nem nagyon foglalkoztam a dologgal, beraktam a kinyiffant tücsit és negyed órán belül eltűnt. Mosoly Viszont ez egy nagyon jó módszer lehet arra, ha nem tudja az ember, vedleni fog-e a pók, vagy sem. Biztosan ezt fogom csinálni ilyenkor.
Most már azért várok a vedlésig a kókusszal, mert nem akarom folyton háborgatni ilyen "rendezgetéssel". Gyanítom, így is többet b@szogatom a kelleténél... Nagyon boldog
Egyébként kb. pont ezek voltak az enyémnél is. Hihetetlen, mekkora csatateret csinált a terkóból az a kis jószág... Nálam is hátul csinált lyukat, de ott túl szűkösnek ítéltem a helyet a terkó fala és a kókusz között. Ezek szerint túlaggódom. Nem baj, mindig tanul az ember. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Ha már nem vagyok biztos benne, hogy a pók megeszi a kaját, akkor megroppantom a (jelen esetben) csótány fejét, jól látható helyre teszem, várok egy napot, és ha nem kell a póknak, kiveszem Mosoly Ha láttad volna, mit művelt az én albóm a kókusszal, szerintem elborzadtál volna Nagyon boldog A bejáratot eltorlaszolta + leszőtte, mögötte aláásott és ott közlekedett ki-be Nagyon boldog Gyakorlatilag 2x2 cm-en érintkezett a talajjal, mégsem omlott le Mosoly Igaz, azóta azt sem tudom, hol van, mert időközben teljesen betemette Nagyon boldog
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Az a jó, ha egy pók lusta, és nem skerázik egész nap Nagyon boldog Én a helyedben bent hagytam volna a kókuszt, és a bejáratot sem piszkáltam volna. Tudja, hogyan kényelmes neki, aszerint rendezi be a lakhelyét. A megfulladástól nem kell tartanod, ez az eset ki van zárva, hacsak nem légmentesen záródó dobozban tartod napokig Nagyon boldog Azt, hogy mikor fog vedleni, megjósolni nem tudom. Azért ás, hogy kialakítsa a komfortos helyét, a szövedéket is erre használja.

Rosszul fogalmaztam. Sokkal inaktívabb, mint eddig. Az nem tetszett a kókuszban, hogy a 3 napból 3-at úgy töltött, hogy nem láttam belőle semmit, csak ha bevilágítottam elemlámpával (de eltorlaszolt bejárattal ennyit sem). Ha meg vedleni kezd, az élő tücskök kárt tehetnek benne, úgy olvastam. Ez nem az én "önzőségem" miatt gond, csak zavart, hogy nem láttam, megette-e az eleségállatot, vagy csak ott rohad neki. + az ásást ne úgy képzeld el, hogy kitúrt egy kis lyukat! Aláásta az egész kókuszt. Már-már tartottam attól, hogy alászorul egy kisebb "omlást" követően. Kissé aggodalmas vagyok. Azt viszont jó tudni, hogy nem fulladnak meg olyan könnyen... Komolyan féltem ettől. Vissza fogom rakni neki a következő vedlés után kb. 2 héttel. Alapból nagyon tetszik, mert esztétikus. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Az a jó, ha egy pók lusta, és nem skerázik egész nap Nagyon boldog Én a helyedben bent hagytam volna a kókuszt, és a bejáratot sem piszkáltam volna. Tudja, hogyan kényelmes neki, aszerint rendezi be a lakhelyét. A megfulladástól nem kell tartanod, ez az eset ki van zárva, hacsak nem légmentesen záródó dobozban tartod napokig Nagyon boldog Azt, hogy mikor fog vedleni, megjósolni nem tudom. Azért ás, hogy kialakítsa a komfortos helyét, a szövedéket is erre használja.
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Ha jól látom, B. albopilosum van az alábbi képen. Ránézésre 6-7 vedléses. Az albók szeretik a magasabb párát, a 90%-kal sem nyírod ki Kacsint? Nyugodtan terkóba költöztetheted, de egyelőre elvan a dobozban is. Lényeg, hogy sok lyuk legyen a dobozon, és csak a talaj kb. 1/3 részét tartsd mindig nedvesen Mosoly

Valóban albo. Mosoly

Nos.. a válaszodon felbuzdulva egy kisebb terkóba költöztettem Ungit. Mosoly

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

- A kókuszt azóta kivettem, mert gyakorlatilag folyamatosan betemette a bejáratot. (Amikor nem temette be, beszőtte hálóval) Minden reggelem azzal telt, hogy szabaddá tettem a bejáratát... A kajálással nem volt gond, amint beraktam a tücsköket, az idióták egyből besétáltak a csáprágói közé, le is nyomott vagy ötöt belőlük (most jó nagy a potroha). A kókuszt lecseréltem egy félbevágott budipapírgurigára, de később azt is kivettem, mert úgy alátemette magát, hogy féltem, megfullad. Jelenleg nincs semmi "bujkáló" nála, így is rengeteget ás. Aggódom kissé, mert eléggé keveset mozog, csak lustán gubbaszt a sarokban, ill. félig beássa magát. Arra tippelek, hogy vedleni fog, hiszen a bejárat beszövése/eltorlaszolása és a pók lustasága erre utalhat. (bár a zabálás ennek pont ellentmond). A páratartalommal és a hőmérséklettel nem lehet baj, ezt a terkóba helyezett műszereken látom. Ha nem vedleni fog, létezik, hogy csak telezabálta magát és emészt? Éjjel sem szaladgál, csak ás, mint a vakond. Eléggé nagy a potroha, ekkora béléssel én sem állnék neki tangózni. Nagyon boldog Amint hazaérek, nedvesítem még egy kicsit a talaját (most 70% körül van), más ötletem nincs. (a kommentem második fele nem ebbe a fórumba tartozik, tudom, de nem akartam "kettészedni")

Köszönöm a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Ha jól látom, B. albopilosum van az alábbi képen. Ránézésre 6-7 vedléses. Az albók szeretik a magasabb párát, a 90%-kal sem nyírod ki Kacsint? Nyugodtan terkóba költöztetheted, de egyelőre elvan a dobozban is. Lényeg, hogy sok lyuk legyen a dobozon, és csak a talaj kb. 1/3 részét tartsd mindig nedvesen Mosoly
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Hmm....szerintem a középső lyukak lehetnek szélesebbek, én fogpiszkáló-vastagságnyi lyukakat szoktam csinálni. Párásításhoz pár dolog, itt én kb úgy szoktam, hogy a terület 1/3-1/4-ét lespriccelem vízzel kb úgy hogy a talaj felső fél-1 cm-e legyen átnedvesedve. Ja igen és nem permetezek, hanem spriccelek mint egy vízipisztollyal(ezt a fórumon mondták nekem és tényleg egyszerűbb), könnyebb becélozni a területet és nem megy a víz ezerfelé feleslegesen. Az se baj ha a nedves rész az itató körül van így...természetesebbnek tűnik...és ha van itatós tálja akkor a falakat felesleges spriccelni, azt csak a kicsiknél kell éppen amiatt, hogy könnyebben tudjanak inni ha akarnak. A lámpoa így képről nekem nagyon közelinek tűnik, de hogy túl meleg-e azt nem tudom megmondani. Én egy sima festettalkoholos hőmérővel szoktam lemérni a lámpák melegét, eddig bevállt. Amúgy én nem az analóg műszereket szóltam le, hanem ezeket a terráriumos "matrica-mérőket" , de ezt se én hanem mások, akiknek olvastam az írásait, én mindig is a "rendes" hőmérőkre esküdtem Mosoly .

A középső lyukak átmérőjét talán kompenzálhatja az, hogy a doboz oldalán és a talaj szintjén is csináltam lyukakat. Ez a fogpiszkáló jó ötlet, azzal majd kicsit tágítok rajtuk -köszi! Mosoly
A doboz oldalát nem szoktam vizezni, a kicsapódó párát látod. Azért van ilyen közel, mert ez biztosítja a 25 fokot, bár ez csak a külső hőmérséklet. Magasabbra fogom állítani. A vízipisztolyos megoldással én is találkoztam már a fórumban, én ezzel nem szoktam bíbelődni. Benyúlok és csepegtetem a vizet egyenletesen. Az itató környéke általában eléggé nedves, hiszen folyton kiborítja Nagyon boldog
Jah, hogy a "matricasz@ar". Az tényleg nem pontos, max teknőshöz (az is volt), meg a többi "igénytelen" állathoz elég.
Köszönöm a tanácsaid! Várom a többiek észrevételeit is. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

Hmm....szerintem a középső lyukak lehetnek szélesebbek, én fogpiszkáló-vastagságnyi lyukakat szoktam csinálni. Párásításhoz pár dolog, itt én kb úgy szoktam, hogy a terület 1/3-1/4-ét lespriccelem vízzel kb úgy hogy a talaj felső fél-1 cm-e legyen átnedvesedve. Ja igen és nem permetezek, hanem spriccelek mint egy vízipisztollyal(ezt a fórumon mondták nekem és tényleg egyszerűbb), könnyebb becélozni a területet és nem megy a víz ezerfelé feleslegesen. Az se baj ha a nedves rész az itató körül van így...természetesebbnek tűnik...és ha van itatós tálja akkor a falakat felesleges spriccelni, azt csak a kicsiknél kell éppen amiatt, hogy könnyebben tudjanak inni ha akarnak. A lámpoa így képről nekem nagyon közelinek tűnik, de hogy túl meleg-e azt nem tudom megmondani. Én egy sima festettalkoholos hőmérővel szoktam lemérni a lámpák melegét, eddig bevállt. Amúgy én nem az analóg műszereket szóltam le, hanem ezeket a terráriumos "matrica-mérőket" , de ezt se én hanem mások, akiknek olvastam az írásait, én mindig is a "rendes" hőmérőkre esküdtem Mosoly .
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Szia, Nekem az Emiliám kb ekkora és ő az 5-6 vedlésénél tart minimum(vételkor ennyit találtam a dobozában), a dobozának a mérete szerintem még jó neki. (a szakirodalmak amiket olvastam azt írják, hogy az állat testhosszának a háromszorosa legyen a hely minimum) A szétbarmolás nem biztos hogy a kis hely miatt van, én a Vietnam Blue-mnak raktam be egy fél kinder-kukót rejtekhelynek, használta is pár napig, most egy földdel vastagon bevont dóm a helye közepén, amit mindenféle járatok vesznek körül. Nagyon boldog A páratartalomhoz nem nagyon szólok megvárom hátha idetalál egy hozzáértőbb, de azt olvasom általában, hogy konkrét elektromos műszereket érdemes venni a mérésre, mert ezek a ragasztható kis izék nagyon megbízhatatlanok tudnak lenni.

Elmondom, mi a gondom a dobozkával. Igyekszem minél rövidebb lenni.. Tehát amikor megvásároltam a picit, egyből költöztettem nagyobb dobozba (a képeken láthatóba), mivel már szükségszerű volt. A talaj nedvesítésénél először rosszul jártam el, túl sok vizet öntöttem, a páratartalom túl magas lett. Ezt én úgy derítettem ki, hogy egy hasonló dobozt, hasonló körülmények között (pók helyett mérőműszerrel a belsejében) beraktam a "póklak" mellé, így "lemodelleztem" a körülményeket. A 90% feletti érték miatt kissé frászt kaptam, gyorsan fúrtam még pár lyukat a szellőzés miatt és a nedves talaj felét kicseréltem szárazra. (A mérőműszer hiánya akár ki is nyírhatta volna szegényt) A doboz kicsi, 25w-os spottal világítok rá, ám tartok attól, hogy a bent uralkodó üvegházhatás miatt megfőzöm szegényt. Ma reggel 4 órán keresztül ment rá egyhuzamban a fény, amikor felkeltem, azt láttam, hogy eszméletlenül rohan és ás. Azonnal lekapcsoltam a lámpát, arra gyanakodtam, hogy marhára melege van. Nem akarom bántani, egy terkóban jobban követni tudnám az eseményeket, úgy érzem. Amúgy furcsa az, amit mondasz. Én eddig az analóg műszerekre esküdtem volna, bár gyanítom, ott nagyon fontos az elrendezés. Nem vagyok biztos abban, hogy jól csinálom a dolgot, készítettem néhány képet. Ha valamit nem találsz/találtok rendben, kérlek szóljatok rám! (Az a lámpa nappal világít, hosszabb-rövidebb időre viszont lekapcsolom. Éjjel van egy kb. hét órás időszak, amikor nem világítok neki az alacsonyabb hőmérséklet igénye miatt.) Elnézést a hosszú komment miatt!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 10:11    Hozzászólás témája: idéz

Szia, Nekem az Emiliám kb ekkora és ő az 5-6 vedlésénél tart minimum(vételkor ennyit találtam a dobozában), a dobozának a mérete szerintem még jó neki. (a szakirodalmak amiket olvastam azt írják, hogy az állat testhosszának a háromszorosa legyen a hely minimum) A szétbarmolás nem biztos hogy a kis hely miatt van, én a Vietnam Blue-mnak raktam be egy fél kinder-kukót rejtekhelynek, használta is pár napig, most egy földdel vastagon bevont dóm a helye közepén, amit mindenféle járatok vesznek körül. Nagyon boldog A páratartalomhoz nem nagyon szólok megvárom hátha idetalál egy hozzáértőbb, de azt olvasom általában, hogy konkrét elektromos műszereket érdemes venni a mérésre, mert ezek a ragasztható kis izék nagyon megbízhatatlanok tudnak lenni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 00:45    Hozzászólás témája: idéz

Hány vedlésesre saccoljátok a képen látható pókit? Én totál elbizonytalanodtam az itteni képeket nézegetve. 3 vedlésesnél többre tippelek. (az itatója egy üdítős palack kupakja)

Kicsinek tartom a helyét, szerintem jobb lenne, ha terkóba költöztetném. A képen látható dobozkát fél nap alatt szétbarmolja, rengeteget ás, soha nincs a helyén semmi. A "házikóját" ki kellett vennem, mert így semmi értelme. Gyakorlatilag elássa. Nagyon boldog Ezenfelül a páratartalmat és a hőmérsékletet jobban tudnám ellenőrizni, mivel lenne hely a műszernek is. Kis terkóban gondolkozom.
Mi a véleményetek erről?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 01. Szomb., 13:56    Hozzászólás témája: idéz

cseviktor írta:

Én ilyen kis 5x5 ös műanyag dobozokban tartok 3 db Grammostola pulchripest, 200 ft volt 4 db doboz szerintem megérte,a gond az hogy nem tudom ilyen pici dobozban hogy hány fok van és mekkora a páratartalom...világítom napközben őket egy 25w os spottal és ha szárad a föld akkor az egyik felére spriccelek vizet meg az oldalára.Kis gyorséttetmi 10cmes kerek dobozban voltak eddig csak lecseréltem mert nagy a póknak (3v) és nehéz volt leszenvedni a tetejét.Amúgy milyen időközőnként normális hogy ne zavarja nagyon a pókot, h leszedem a tetőt és benézek hogy mi a helyzet?Én esténként minden nap megnézem őket bár el vannak bújva a bujkálóban sokat vagy beássák magukat csak a pára és a vízcseppek miatt máshogy nem látnám őket amíg ilyen kis dobozban vannak.

Szerintem kicsit magas lehet nekik így az a páratartalom.
Profil üzenet állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 16:23    Hozzászólás témája: idéz

Én ilyen kis 5x5 ös műanyag dobozokban tartok 3 db Grammostola pulchripest, 200 ft volt 4 db doboz szerintem megérte,a gond az hogy nem tudom ilyen pici dobozban hogy hány fok van és mekkora a páratartalom...világítom napközben őket egy 25w os spottal és ha szárad a föld akkor az egyik felére spriccelek vizet meg az oldalára.Kis gyorséttetmi 10cmes kerek dobozban voltak eddig csak lecseréltem mert nagy a póknak (3v) és nehéz volt leszenvedni a tetejét.Amúgy milyen időközőnként normális hogy ne zavarja nagyon a pókot, h leszedem a tetőt és benézek hogy mi a helyzet?Én esténként minden nap megnézem őket bár el vannak bújva a bujkálóban sokat vagy beássák magukat csak a pára és a vízcseppek miatt máshogy nem látnám őket amíg ilyen kis dobozban vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

Az a megoldás jónak tűnik, hogy az egyik oldalára több tőzeget hordasz és bujkálót csinálsz neki. Így a többi részen talán elég lesz neki az a magasság minimális vastagságú tőzegréteggel. Mosoly
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 14. Szer., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

A mai nap megakadt a szemem ezeken a dobozokon , és elhoztam őket, az egyik 18x18, másik 22x22 cm, szerintetek megfelelő lesz egy 6 vedléses smithi-nek, és egy szintén 6 vedléses Rosea-nak? Körülbelül 7-8 cm magas csak sajnos, így nemtudom eldönteni, hogy ha 3-4 cm tőzeget teszek bele, akkor az a 4-5 cm szabad terület elég e nekik. Esetleg felhordjam a tőzeget az egyik oldalra,és csináljak bele egy üreget? így a felén szabadabb lenne a terület nekik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Szia! Csak egy oldalt kellett visszalapozni.

Hektorr írta:
Sziasztok!
http://www.eldoboedenyek.hu/
Azt hiszem ez mindenkinek nagy segítség lesz. Zavarban lev?

Húú köszi.

Jobban utána szoktam nézni csak most siettem
Vissza az elejére
Profil üzenet
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

Hektorr írta:
Sziasztok!

Húú köszi.

Jobban utána szoktam nézni csak most siettem
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Hektorr írta:
Sziasztok!

Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 22. Hétf., 11:43    Hozzászólás témája: idéz

Heló

Valaki nem tudja, hogy lehet -e venni valahol nagy mennyiségben kínais dobozt?

Válaszokat előre is köszönöm
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 18:36    Hozzászólás témája: idéz

nekem egy 20×20-ban is vígan elvan
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Én is úgy tudom, hogy adult korban elég a 20x30-as terkó.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Egy-két vedlésig még jó ez a doboz neki. Nekem az adult nőstim egy 20x30-as terkóban van és teljesen elég neki.
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Júl. 17. Szer., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

Az alábbi képen látható egy kis 6v-es rosea. Most egy 14x10-es dobozban van. Szerintetek körülbelül mikor lenne esedékes egy nagyobb dobozba(terráriumba) rakni? Sokat nem akarom költöztetni, kinéztem a 23x17-es faunáriumot neki. Viszont eltérő leírásokat olvastam róla, milyen terrárium a végleges helye 20x30, vagy 30x30. Esetleg ha ezt a kis dobozt kinövi felesleges megvenni a faunáriumot, egyből mehetne a terráriumba?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Igazán nincs mit. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg jó az ötlet, köszi Mcrage! Nekem eszembe sem jutott Mosoly
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 16:05    Hozzászólás témája: idéz

Ez egy jó ötlet.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 14:38    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy tudom, hogy az sem jó ha túl nagy a pára a pókoknál. Én amikor véletlenül túlzásba vittem a párásítást, akkor több lyukat csináltam a dobozra és megoldódott nagyjából a probléma.
Vissza az elejére
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Sszandra!

Köszönöm a tanácsot, eszerint fogok cselekedni Mosoly
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Üdv!

A hétvégén sikerült beszereznem 2 albot és egy genit. Az albok 1-2 vedlésesek, a geni 3-4. Ismerősöm, aki hozta őket kicsit túlbuzgó volt a párásítással, és elsokallta a vizet. Mit tudok ilyenkor csinálni? Vedleni készülnek, nem nagyon akarom őket háborgatni, de a kb. 100%-os páratartalom nem biztos, hogy használ nekik... Várom az ötleteket! Mosoly

Köszönettel: Wini

Ne csinálj vele semmit se. Inkább több pára legyen mint kevesebb, főleg ha vedleni készülnek. Majd ha vedlettek vársz egy pár napot és akkor költöztetsz vagy kicseréled a földet.
Üdv.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a G.Roseam kínai kajás dobozban van és a teteje nincsen rá pattintva, csak rá van téve.
Eszébe sem jutott idáig kijönni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A hétvégén sikerült beszereznem 2 albot és egy genit. Az albok 1-2 vedlésesek, a geni 3-4. Ismerősöm, aki hozta őket kicsit túlbuzgó volt a párásítással, és elsokallta a vizet. Mit tudok ilyenkor csinálni? Vedleni készülnek, nem nagyon akarom őket háborgatni, de a kb. 100%-os páratartalom nem biztos, hogy használ nekik... Várom az ötleteket! Mosoly

Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

Az lehet, hogy úgy le lehet venni, hogy szinte észre sem veszik, de az is biztos, hogy a kajásdobozokat is le lehet úgy venni, hogy ne ijedjenek meg annyira. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen egyetértek azokkal az előnyökkel amiket írtál a ferrero-s dobozról. Attól én is frászt szoktam kapni amikor a pókik megijednek ahogy a hülye kajás dobozról lerángatom a tetejét nagy nehezen. Nagyon boldog
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 15. Hétf., 05:48    Hozzászólás témája: idéz

Sanyik sem lökik le, nem is mennek a közelébe, csak a striatus szokta vedlések előtt 2-3 nappal körbeszőni a doboz falát és belevakarja a fenekéről a szőrt, akkor szokott jutni a tetőhöz is.
De egyébként nem nagyon másznak fel.
Rendesen csukódik az a doboz, és a kínai-kajással ellentétben erről le lehet venni, anélkül, hogy szegény pókok frászt kapnának.

Én tudnék választani, nekem astriatus a szívem csücske, bár ő már a csipeszt is letámadja...félelmetes.
Viszont mindenki másnak a smithi tetszik jobban... Forg? szemek
Bízom benne, hogy megkönnyítik a dolgomat és valamelyik hím lesz..
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 22:13    Hozzászólás témája: idéz

Nem lökte le nekem soha. Én ugyan nem fogdosom őket.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Na de a tetőt nem tudja lelökni? Nagyon boldog Már csak azért, mert az nem igen szorul ha jól emlékszem. Nagyon boldog
Ha jó urat fogsz ki, akkor megengedi, csak a póktapit nem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Én is tartottam a legelső pókomat ilyen dobozban az elején, tényleg nagyon jók. Én speciel nem ragasztottam le.
Szívás, én tuti nem bírnék közülük választani. Remélem soha nem kell majd, mert az uram engedni fogja, hogy sok pókom legyen. Nagyon boldog Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

Biztosan jók ezek a dobozok, de gondolom leragasztód őket, nem? Nagyon boldog

Na de ha mindkettő nőstény lesz, akkor mit csinálsz? Nagyon boldog Nehéz döntés lenne szerintem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Jó, akkor még várunk, már Sanyi sem eszik, Sanyikettő pedig 4. napja néger...
Több föld...vettem. Köszi.
Amúgy ezek a ferreros dobozok nekem nagyon ól beváltak ovinak..

Azért nem, mert anno az ember úgy ment bele egy második beszerzésébe, hogy azzal érveltem, hogy nem kell mindkettőt megtartani. Forg? szemek Ha valamelyik esetleg hím lesz, akkor úgyis az a legjobb, ha odaadom valakinek szaporításra...
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Ha akkorába akarod rakni, akkor 1-2 vedlés múlva rakd. Nagyon boldog Amúgy nem olyan kicsi neki ez a doboz. Nagyon boldog Mellesleg elég kevés alatta a föld, ha majd költözteted, akkor rakj alá sokkal többet. Nagyon boldog Miért nem tartjátok meg mindkettőt? Nagyon boldog
Vissza az elejére
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 14. Vas., 08:42    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Én mondjuk szeretem ha van a póknak bőven helye

Én is... A kérdésem a következő:
Csak én látom úgy, hogy lassan aktuális a költözködés?

A L. striatus a napokban fog vedleni, ő is nagyjából akkora most, mint a Sanyipók.
Már kinéztem nekik a következő otthont, egy-egy 23x15,5x17 cm-es fauna boxot.
Tudom, ez kissé nagy lesz először, de nem szeretnék sokszor költöztetni, mert így is a frász kitör, ha váratlanul megmozdulnak. Ezután már csak a nagy terráriumba fog költözni az, amelyiket megtartjuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Júl. 10. Szer., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Amikor kicsi lesz neki a hely. Nagyon boldog Én mondjuk szeretem ha van a póknak bőven helye, mondjuk egy 5mm lábfeszes póknak 2-3 cm átmérőjű doboz ideális szerintem. Kérdés, hogy a gyógyszeres doboz mekkora?
Vissza az elejére
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 10. Szer., 11:47    Hozzászólás témája: doboz idéz

Sziasztok!
Kb egy hete kaptam egy[b] B.Albopilosumot 5mm-es a lábfesztávolsága most egy átlátszó műanyag gyógyszeres dobozban tartom!Mikor kell áttenni egy nagyobb dobozba?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Hali:)

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 18:33    Hozzászólás témája: idéz

többször le lett ellenőrizve előtte, hogy mit bír. az ajtó közötti kis részt sem tudja kitolni. és egyébként sem marad itt sokáig. szerintem kicsit nagy lett neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Nem vagyok nagy szakértő, de szerintem nem túl szökésbiztos. Elengedhet a cellux, kinyomhatja a kivágott részt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Igen erre gondoltam Mosoly

Ennek ötlete alapján csináltam meg a Metallicának az oviját.
Íme:

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Júl. 09. Kedd., 14:10    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Sziasztok! Minap láttam itt a fórumon valamelyik topicban egy műanyag ovi terráriumot, ami állítva volt használva. Sajnos nem találom. Aki tud róla valamit kérem linkelje be!
Köszi!

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=94

Pént. Jún. 28, 2013 3:18 am - Serpenthelm hozzászólása.

Közvetlen link: http://kepfeltoltes.hu/view/130627/IMG_20130625_145620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Júl. 08. Hétf., 20:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Minap láttam itt a fórumon valamelyik topicban egy műanyag ovi terráriumot, ami állítva volt használva. Sajnos nem találom. Aki tud róla valamit kérem linkelje be!
Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
egypokos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 15. Hétf., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Charleston írta:
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy azokat a műanyag dobozokat mint amiben a TerraPlazan is szokták árulni a pókokat hol/hogyan lehet beszerezni, boltból vagy esetleg netről?

A kínai piac nem rossz, de egy alternatív ötlet.... Nem tudom milyen tételben és méretben gondolkodsz, de "nagyobb" tétel esetén a postaköltséget is megérheti: TH Terra
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
1 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu