Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 13 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Aknászpókok

Aknászpókok

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 26. Szer., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Na ma is meglepett a kis sunyi!!!
Hazautaztam az ünnepekre és a szobámban hagytam a pókokat 5 napra. Ez ido allatt kialakitotta az aknát meg a csapóajtót. Alaposan kb 3 percig tanulmányoztam a talajt mire meglett hogy hol van az ajtaja. Mondom itt az etetés isdeje, dobtam neki egy liszkukacot. Nyilik az ajtó....a feszültség a tetofokára hág....erre kidugta a seggét majd sugártfosott és fél méterrol egyenest az arcomra fröcskölte , szerencse hogy volt rajtam szemüveg Sokkolt

Vigyázni kell a kis döggel Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Hy
Na az a nem mindegy Nevet? Egyébként hallottam, hogy fogságban csak 1-2 évig élnek... de a természetben sokkal több ideig. Ennek mi lehet az oka ? Bár lehet, hogy a hímnél olvastam ezt, hogy o csak ennyi ideig él, a nostény meg tovább. Képet tudnál majd esetleg feltenni róla ? Érdekel, mert az enyém még "csak" többmint 2 centis... meg majd én is teszek fel.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 11:17    Hozzászólás témája: idéz

Hali

Nekem most tolja be a 4. kb két centis tücsökpajtást. Ásni még nem nagyon akart. Éngem is nagyon meglepett, vasárnap felébredtem látom fekiszik a földön lábakat maga alá húzta...mondom magamban már tudom mé volt ilyen olcsó...felnyitom a dobozt megpiszkálom egy szivószállal....akkorát ugrott hogy majdnem elérte a kezemet....még a lámpát is majdnem levertem....most úgy vagyok vele hogy kiérdemelte a tiszteletemet, meg amúgy is álltalában az a pókom fejlodik a legjobban aminek a legkevesebb figyelmet szentelem.
Amúgy ja...gyenge idegzetueknek semmi képp....elég ha kettonk közül a pókocska aki egy kicsit labilis idegileg Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Hy
Úgy 25-75ös arányban kókuszrost-virágföld talaj van alatta, 6 centi magasságban. Nálam szombat óta ennyi mindent kajált be : 1 viaszmoly hernyó, 3 lisztkukac, 1 csótány Nevet? Nos, én se tudok semmit se. Én próbáltam alkudozni, mondta hogy 1000-ért elvihetem a silvert de nem volt már rá annyi pénzem, pár száz forint hijján + egy kis összegrol meg a kabátomban megfeledkeztem Zavart Jah, és még valami... nem ajánlom ezt a pókot gyenge idegzetueknek, én is meglepodtem mikor bedobtam a csótányt, a talaj nagyon egyenletes, meg minden (tényleg mintha nem lenne benne semmi) és erre teljesen máshol bukkant fel, mint amire számítottam, ráadásul villámgyors, tehát ne tévesszen meg senkit se hogy olyan nagyon masszív teste és lábai vannak. Egyébként meg elsore nem sikerült neki elkapnia, másodjára meg már vártam-vártam sok sok percet, és pont mikor elkapta, akkor egy másik pókkal foglalkoztam ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt tehát errol lemaradtam most.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 09:32    Hozzászólás témája: idéz

Hali
Hát a mondottak alapján az enyém is nagyon nostény felé húz.
Én is 26C-on tartom, a páratartalomnak tegnap utánnaolvastam és ott azt irták olyan 60-70%párát igényel. Te milyen talajt raktál alá? Az enyém még nem készitett aknát de már falja a tücsköket, tegnap 2 közepest benyomott.
Ha lesz vedlés majd pontosabban megnézem a nemét. Nemtod véletlenül a kereskedonek a mailjét vagy a számát akitol vettük, mert volt nála egy silver trapdoor is, nekem meg már nem volt pénzem rá, de most szivesen megvenném.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 19. Szer., 08:49    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi, de azt a képet most nem találom, nem mentettem le ugyanis Zavarban lev? Csak annyit mondok, hogy látszik jól a különbség a, a hím világosabb színu, "soványabb", jóval kisebb, meg gyengébb a felépítése (ezeket állapítottam meg). Az enyém már megcsinálta az üreget, és a csapóajtót is... már a módszerével 2 lisztkukacot a másvilágra is küldött, azonban estefele kimegy, és kaparja a dobozt, ki akarna menni. Bár úgy hallottam hogy éjszaka kimennek az üregbol, de nem túl távolra.. Én 25 - 26 °Con tartom, és kb:. 70-80%as párán. Eddig nincs gond vele. Egyébként az enyém még nem adult, de látszik eléggé hogy nostény. Jó lenne ha valakinek lenne hím, és akkor majd a késobbiekben (vagy a tieddel) lehetne próbálkozni Forg? szemek Olvastam még, hogy a nostény nagyon agresszív a hímmel szemben, sot, kajának is nézheti... márpedig nagyon jó lenne, ha sok kis pók születne, nem kéne vadbefogottakat venni, és azok azért "ellenállóbbak". Meghát jobban meg lehetne oket ismerni, már kis koruk óta figyelni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 17. Hétf., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Hali

Én is vettem a börzén egy ilyen gyönyöru kb 5cms jószágot. Talán a legjobb jelzo szegénykére az idegbeteg meg a hiper agresssssziiiv. Mindenre mar legyen az szivószál, talaj, terkó oldala, moha mindegy neki. Én kb 15-18 cm talajt raktam alá. Ásni nem akar szerintem szokja a placcot. Atrax, felraknád azt a képet ami alapján megsaccoltad a nemeket, habár szinte tutkó nostény.
Állitólag úgy kell tartani mint egy P. murinust. Ti milyen hon meg párán tartjátok?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Dec. 17. Hétf., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Lehet ennek is érdemes "lexikon" terkót csináltatni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 17. Hétf., 10:03    Hozzászólás témája: idéz

Hy !
Nos, lett egy aknászpókom, többmint 2 cm-es "Red Trap Door". Agresszívnak nagyon agresszív, a fakéregeket is mardossa ha azok mozognak. Úgy vettem hogy semmi talaj nem volt alatta, most (ideiglenesen) át tettem egy másik dobozba, ott 5 centis talajréteg van alatta. Még nem kezdte el csinálni a járatot + ajtót. Elozo hét szombaton estefele kapott egy erdeti csótányt, azt "szétcincálta", de nem kajálta meg mert akkor már tettem át a másik doboba, úgyhát csak a félholt-holt csótányt távolítottam el. Ez után kapott egy viaszmoly hernyót, ezt teljesen felzabálta. Vasárnap reggel kapott egy nemrég vedlett, még puha kitinu lisztkukacot, mondanom sem kell hogy ezt is teljesen bevágta. Ez okolható amiatt is talán, mert eléggé kicsi volt az utótest mérete. Vasárnap reggel óta nem kapott semmit se. Most át teszem egy nagyobb, jóval magasabb dobozba... bár nemtudom még, szerintem inkább csináltatok neki egy 10x15x35-as terráriumot, az jobban látható + szebb. Egy képet láttam csak, amin hím és nostény van egymás mellett, és jól megkülönböztethetoek úgy nézem, tehát az enyém nostény. Nemtudom hogy adult-e vagy még nem. Bárki aki most, vagy régebb óta tart ilyen fajta "Red Trap Door" aknászpókot (valószínulag Stasimopus robertsi a fajneve) az itt írja le a tapasztalatait, adult-e, milyen nemu, és hogy miben tarjtja. Elore is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Siler
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Nemesidae
egyébként meg inkabb használd ezt: http://research.amnh.org/entomology/spiders/catalog/
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 18:29    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi.

Most nézem éngem még ugy tanitottak hogy Ctenizidaen belül van a Nemesia
genus is, de tényleg úgy van ahogy mondod Nemesiidae család van.
Most már csak azt nem vágom hogy magyarul az aknászpókok családja a Nemesiidae vagy a Ctenizidae?

http://www.catalogueoflife.org/browse_taxa.php?path=0,1,166,167,168,230&selected_taxon=230
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 18:14    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Igaz hogy nincsenek oldal elágazások viszont csapóajtó egyáltalán nincs a torzpókoknál

én személyszérint arra gondoltam hogy egy ekkora szövedék legal?bb részleteiben látszana a képen.Viszont ha Atrax beírja a latin nevét kiderül.
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 17:58    Hozzászólás témája: idéz

Deimos írta:
Magának az aknászpókfélék családjának a latin neve a Ctenizidae.

Majdnem. De nem. Nemesiidae / Nemesia pannonica

szerintem nezzetek meg ezt: http://www.oeko-msc.de/mygal-en.html
googleval 3,4 mp alatt találtam. Mivel a képeken csak az állat van igy a lyukakbol nehez kiindulni, mellesleg elég messze vannak egymástól.
Én errol a két képrol nem merném meghatározni...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 16:07    Hozzászólás témája: idéz

Igaz.
Meg annyiban is hasonlóak hogy földbe ásott függoleges járatokban éldegélnek, mondjuk a torzpókokra nem jellemzo a csapóajtó használata. Ja meg a torzpókoknak asszem nincsenek elágazó tárnáik a föld alatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

Hy! A torzpókok és a aknászpókok csak annyiban hasonlítanak egymásra h négytüdos pókok! A torzpókok a földalatti részén kívül a talaj felszínen szonek suru kolbászszeru szövedéket,és az arra r?mászó rovarokal táplálkoznak,igen nagy(innen a szép leíró magyarnév) csáprágojukal ?tharapják ezt a szövedéket és behúzzák a rovart,a képen lévo állatnak nincs ilyen hatalmas csáprágoja. Szerintem aknászpók,de ha Siler erre jár majd mond biztosat.
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 15:03    Hozzászólás témája: idéz

Amúgy tuti valamilyen aknászpók van azon az alsó képen?
Csak azért kérdem mer a Torzpókok(Atypidae) is hasonlóan néznek ki és az életmódjuk is majdnem megegyezik
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Magának az aknászpókfélék családjának a latin neve a Ctenizidae.
Közép Európában csak a Nemesia pannonica(Magyar aknászpók) él.
Amúgy onnan lehet tudni hogy aknászpókkal állunk szemben hogy a csáprágóik alapizénél gereblyeszeru kitin ficakok vannak, ezzel ásnak .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Geron
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 23. Vas., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

jujj, durvák azok a képek. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 23. Vas., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Hi!Pöppet utána olvastam,igazad van idegmérget használ,külso sérülések tényleg nem ilyen rondák(de nála is van szövet elhalás),viszont a tünetek nagyon durvák,gondolom a bejuttatot méreg nagy mennyisége miatt,gázabb mint a mactans marása,pedig az o mérge erosebb.LD50 atrax: 0.16mg/kg mactans 0.9mg/kg phoneutria 0.2mg/kg.Hogy ne legyen teljesen off,az aknászpókok marásáról nem találtam infot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 23. Vas., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Az atraxnak nincs ilyen durva marása. a marás helye nem csunya mivel idegméreggel rendelkezik.

Ugy tudom az aknászok is idegmérgesek. Asszem ide tartoznak a Ctenizidae-k is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Na így én is látom(bár a fajt nem vágóm),de tuti aknászpók,így már értem,viszont az ára érdekelne,ha más nem dobd privátba,meg ha meglesz a latinnév azt is.
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Inkább feltettem imageshack-ra, hátha másnak is van ilyen problémája Nagyon boldog :
http://img516.imageshack.us/img516/246/csapoajtos2vp1.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/800/csapoajtosyc6.jpg
Amúgy külföldön ahogy látom viszonylag gyakran kapni ezeket a pókokat... én most látok eladót itt eloször. Egyébként ha nem gond, akkor leírhatom, hogy mennyibe kerülne... persze azért próbálnék alkudni egy keveset Mr. Z?ld
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 21:08    Hozzászólás témája: idéz

Ha,esetleg ?t dobód a képeket a mailemre talán az is segít(kíváncsi vagyok:-)).
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 21:05    Hozzászólás témája: idéz

Nos akitol venném, attól a következo mailban kérdeztem meg néhány kérdés mellett, hogy mi a pók latin neve de még nem kaptam választ Zavart Majd ha kapok, akkor leírom ide.
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 21:00    Hozzászólás témája: idéz

Hi!Nem a topic miatt írtam,hanem mert nem értettem az egészet mivel a képet amit feltettél nem tudom meg nézni fajt meg nem írtál. Ha rossz képet kinkeltem sorry,robustus marásról akartam(az se szebb) és google ezt dobta ki(persze nem olvastam utána csak kinkeltem,bocs)!Ha írsz egy latin nevet én is vágnifogom milyen pókot szeretnél,mert vmért a képfeltöltés.hu nem mindég jelenik meg nekem.
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 20:43    Hozzászólás témája: idéz

LGM01 írta:
Hi!Pici zavar van itt az aknászpókok(nemesie)nem fopókok és a mérguk se gáz nálunk is él egy fajuk a nemesie pannonica,ha meg tölcsérhálospókot atrax robustus stb akarsz tartani ezen gondolkodj el: kb 7cm és talán a legbrutálabb mérgu pók,o fopók.Plusz ha hímet fogsz ki a terko se lesz jó mert ök csatangolnak.

Tudom, hogy nem fopókok, és bocsi hogy ide tettem... csak nem igazán találtam más fórumrészt neki. Amúgy az elso hozzászólásomban még írtam is "Bocsi, ha rossz helyre tettem ezt a topicot. Forg? szemek ". Ki beszélt itt tölcsérhálós pókrol ? Én nem akarok olyat tartani, amúgy azt a sebet egy brown recluse spider (bocsi az angolért) okozta, nem egy Atrax robustus.
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

Hi!Pici zavar van itt az aknászpókok(nemesie)nem fopókok és a mérguk se gáz nálunk is él pár fajuk amit konkrétan tudok az a nemesie pannonica(védet),ha meg tölcsérhálospókot atrax robustus stb akarsz tartani ezen gondolkodj el:

kb 7cm és talán a legbrutálabb mérgu pók.

Legutóbb LGM szerkesztette (2007 Okt. 16. Kedd., 00:17), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 22. Szomb., 08:03    Hozzászólás témája: idéz

Geron írta:
huhh, olyan kemény? mekkorák ezek a dögök? nem áll szándékombam ilyet tartani csak érdeklodöm... Mosoly

3 centi körüliek, kicsi de eros felépítésu pókok. Nah, megint zavarban vagyok mert valahol gyenge, valahol piszokeros mérget olvastam Nevet? Úgytudom a Liphistius fajoknak szinte semmi mérge nincs, viszont a legtöbbnek tényleg veszélyes, ahogy Brachy is mondta. Mondjuk nem túl gyakran látható pókok annyi biztos... vagyis a terkóban Nevet? Ha szukre csinálja valaki, akkor talán pont láthatja a pókot az üregében Forg? szemek Nos agresszívnek agresszívek az biztos, de én még éloben nem láttam egyet sem. Te tartottál Brachy ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Geron
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

huhh, olyan kemény? mekkorák ezek a dögök? nem áll szándékombam ilyet tartani csak érdeklodöm... Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 21:44    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Nem aj§nlom senkinek sem ezeknek az állatoknak a tartását mert eléggé agresszív pókok és könnyen az intenzíven végezheted Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 21. Pént., 14:58    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
En is gondolkoztam mar ennek a poknak a tartasarol. HA jol tudom eleg rovid ideig elnek.

Én néhány helyen 5 - 20 évet olvastam, máshol 1 - 2 évet Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

En is gondolkoztam mar ennek a poknak a tartasarol. HA jol tudom eleg rovid ideig elnek.
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 21:03    Hozzászólás témája: Aknászpókok idéz

Hi !
Most szeretnék beszerezni egy ilyen állatot Mosoly ... a tartását már nagyjából tudom, de még nem biztos hogy lesz is. Forg? szemek Az eladótól van ez a ketto kép az állatról, remélem nem probléma ha megmutatom oket :

Egy 15x10x35-ös terráriumot csináltatnék neki, boven elég lenne mert az állat úgytudom még az 5 centit sem éri el...viszont mint néhány madárpók nem, mély üreget/üregeket ás. és az azoknál lévo hasonló terrárium lenne. Bocsi, ha rossz helyre tettem ezt a topicot. Forg? szemek

Legutóbb atrax szerkesztette (2007 Szept. 21. Pént., 07:35), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu