Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 44 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Aknászpókok

Aknászpókok

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 12:34    Hozzászólás témája: idéz

Köszi!
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

egy kép többet mond 1000 szónal

Csapóajtós pókok Ny CTENIZIDAE
Conothele

Aknászpókok Ny NEMESIDAE

Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: idéz

Én talán még annyit tennék hozzá hogy a wikipedia szabadon szerkezthető bárki számra. Vagyis ha én gondolom beleírom hogy az avi.avi. a legnagyobb madárpók az is bele kerül vszeg. Pedig ugye se köze a tényekhez.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

"The venom has been found to contain numerous novel toxins, is effective at killing mice, and has been blamed for at least one fatality in China.
Ez az a mondat. ami barátunkat "megzavarta". Ez alapján igaza van 1 azaz egy esetre vonatkoztatóan emberre...de azért tegyük hozzá őszintén, hogy Kína és a hírek esetében azért lehetnek bizonytalanok és esetességében nem helyénvalóak a tudósítások.
"so firm conclusions about the level of danger posed by this spider cannot be drawn."
...de spiderke utolsó idézete és annak folytatása arról szól, hogy emberre nem bízonyított a marás veszélyességének mértéke,súlyossága, főleg nem fatális eredménnyel.
Profil üzenet e-mail website állomány
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 11:08    Hozzászólás témája: idéz

hi!
elolvastam, semmi konkrétum.
"There are suspected but unconfirmed deaths reported in the literature from species in Tegenaria and Haplopelma."
eza rról ír, hogy nem megerősített, csak találgatás hogy valóban Haplótól halt volna-e meg akárki is. másrészt nem csak madárpókokról írnak, ahnem az összes többiről is. Kacsint? tölcsérpók meg ilyenek. Mosoly

However, many species of tarantula are known to be relatively harmless to humans.
ez pedig arról szól, hogy bár sok madárpókféle ismert, de tulajdonképpen emberre ártalmatlanok. Kacsint?
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 10:57    Hozzászólás témája: idéz

Fince írta:

Toto írta:
eredeti kérdés, hogy halt-e már bele valaki madárpók marásba, legyen az allergiás roham vagy sem, a pók marása során bejuttatott méreg váltotta ki a reakciót, tehát a pók maga felelős a marásért.

Én viszont "stuffoskodok" vagy mi. Légyszíves pontosan citáld ide nekem a forrást! Addig amíg ez nem történt meg, nehari de nem tudom komolyan venni... Elviekben lehetséges, gyakorlatban még nem tudok ilyen konkrét esetről.

Ha jól emlékszem ez volt az, ebben lehet egy említést találni a Haplopelma genusról, hogy volt egy haláleset ennek a póknak a marásától Kínában. Persze nyilván én érthettem félre valamit, meglehetősen gyér angol tudásom miatt.......

http://en.wikipedia.org/wiki/Spider_bite#True_tarantulas_.28Theraphosidae.29

Puding! Én nem a "bizonyítványomat magyaráztam", csupán érveltem, A SAJÁT BELÁTÁSOM SZERINT. Nem vagyok szakértője a témának, sőt, messze állok tőle, mint Madonna a színészkedéstől, csak azt mondtam, amit én gondoltam. Ha nem jó (a reakcióitokból látva nyilván nem jó) az indoklás, bocsánat, utánanézek alaposabban a témának, addigis azon kijelentésem, hogy haltak bele már madárpók marásba, vegyétek meg nem történtnek Kacsint?

OFF vége.
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 10:49    Hozzászólás témája: idéz

Csapóajtós pókok Ny CTENIZIDAE (pl. Stasimopus spp., Gorgyrella spp.)

Aknászpókok Ny NEMESIDAE (élükön ugyi a magyar aknászpókkal - Nemesia pannonica)

Persze az életmódjuk nagyon hasonló, így egyszerüen csak a tisztánlátás végett (hogy ne keverjük Gizikét a gőzekével) volna érdemes megkülönböztethető néven említeni őket magyarul is.
De természetesen ők sem főpókok... Nevet?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 10:38    Hozzászólás témája: idéz

Helló! Az utolsó mondatod meglepett! E szerint én is kevertem őket. Akkor azok amikről itt vannak képek,hová tartoznak?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 10:27    Hozzászólás témája: idéz

Elnézést de ezt én sem bírom reakció nélkül hagyni:

Toto írta:

Szerintem egyről beszélünk....valószínűleg erről olvashattam, hogy a marás utáni allergiás reakcióba halt bele az illető. Viszont a marást a pók követte el, tehát a végén akkor is a pók okozta a halált, mégha közvetve is. Ugyanezt el lehet mondani a méh,-és darázscsípésről is. Ha megkérdezi valaki, hogy halt-e bele valaki már darázs,-vagy méhcsípésbe, egyértelmű igen a válasz, mivel maga a darázs/méh okozta az allergiás reakciót a mérgével. Egy átlag ember, aki nem allergiás a csípésükre, persze, hogy nem hal bele. De nem az átlagról beszélünk, csupán annyi volt az eredeti kérdés, hogy halt-e már bele valaki madárpók marásba, legyen az allergiás roham vagy sem, a pók marása során bejuttatott méreg váltotta ki a reakciót, tehát a pók maga felelős a marásért.

Nekem erről ugyan is egy bizonyos Karinthy Frigyes jut eszembe!
Azaz...
"Magyarázom a bizonyítványom"

Lényegében, ha nem a valós tárgyra, mind inkább pusztán a szóhasználat helyességére koncentrálunk, akár elfogadható a riposzt.
Ugyan akkor MINDANYIAN nagyon jól tudjuk, itt nem erről volt szó.
Egyébirán megjegyzendő, az allergiás reakció esetében a szervezet fordul önmaga ellen, és ezt akár egy nyomorult szem eper, vagy földimogyoró is kiválthatja
(lásd "Da Vinci kód" Nevet? ), mégsem mondhajuk, hogy mérgezőek.

Részemről off vége...

Más...

Ezek a szegény aknászpókok még mindíg a főpokok címszó alatt szerepelnek... Forg? szemek
Ráadásul sokan még mindíg keverik a csapóajtós pókokkal őket...
Erről kéne itten má diskurálni!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 09:24    Hozzászólás témája: idéz

Fince írta:
piker írta:
Jaja,erre én is kíváncsi lennék! Sokkolt

Valaki rátehetné a pontot erre a sok ELVILEGRE! Nagyon boldog

A madárpókok elsősorban a számukra lényeges (főeg a veszélyt jelenő) fényeket érzékelik az elsődleges és másodlagos szemeikkel. Általános fényérzékelés tekintetében nincs sok különbség a két szemtípus között. Mindkettő a 350-500 nm tartományban érzékel, viszont a másodlagos szemek (ALE, PME, PLE) érzékenyebbek a fehér fényre.

Akit bőveben érdekel a téma annak érdemes kis időt szentelnie erre a nagyon érdekes tanulmányra.

Dahl, R. D. and A. M. Granda. Spectral sensitivities of photoreceptor in the ocelli of the tarantula, Aphonopelma chalcodes (Araneae, Theraphosidae) . J . Arachnol ., 1 :195-205 . (1989)

És természetesen szintén érdemes átnyálazni a Foelix féle Biology of Spiders ide vonatkozó fejezetét is (82-93.p.)

Toto írta:
eredeti kérdés, hogy halt-e már bele valaki madárpók marásba, legyen az allergiás roham vagy sem, a pók marása során bejuttatott méreg váltotta ki a reakciót, tehát a pók maga felelős a marásért.

Én viszont "stuffoskodok" vagy mi. Légyszíves pontosan citáld ide nekem a forrást! Addig amíg ez nem történt meg, nehari de nem tudom komolyan venni... Elviekben lehetséges, gyakorlatban még nem tudok ilyen konkrét esetről.

Köszike,mostmár én is tisztábban látok! Kacsint?
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 06:57    Hozzászólás témája: idéz

Csatlakoznék LGM-hez!
Ha csak egy háziállatot is mutat valaki aki nem ölt meg még embert(valamilyen módon, közvetetten akár) akkor az jelezze ! Sajna az ember is megöli az embert, és általában nem védekezésből. meg balesetek is vannak...szal ezen ne vitatkozzunk sztem...
de annyit, hogy jelenleg(nem tudhatjuk pontosan) milliárdnyi pók él a Földön és ahhoz képest nem arról híresek, hogy embereket ölnek Forg? szemek ...ha egy -kettő meg is tette valamilyen malőr folytán, az még nem jelent semmit.
és tőlem is bocs az off-ért!! Felki?lt
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 10. Kedd., 01:00    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Puding írta:
Csak hogy én is ofoljak egy kicsit...

Toto írta:
Ne haragudj, de ki kell, hogy javítsalak. Bezony már haltak bele madárpók marásba. Isten bizony előkeresem, hogy hol olvastam és felteszem!!! De tény, hogy történt már halálos marás, igaz, nem nálunk.

Ezt megnézném!
Légy szíves keresd elő!
(Nem stuffoskodás, de egy esetleges alergiás reakció kiváltotta elhalálozás miatt nem tehető felelőssé az állat. Közhely de igaz, haltak már bele méhcsípésbe is...)

Szerintem egyről beszélünk....valószínűleg erről olvashattam, hogy a marás utáni allergiás reakcióba halt bele az illető. Viszont a marást a pók követte el, tehát a végén akkor is a pók okozta a halált, mégha közvetve is. Ugyanezt el lehet mondani a méh,-és darázscsípésről is. Ha megkérdezi valaki, hogy halt-e bele valaki már darázs,-vagy méhcsípésbe, egyértelmű igen a válasz, mivel maga a darázs/méh okozta az allergiás reakciót a mérgével. Egy átlag ember, aki nem allergiás a csípésükre, persze, hogy nem hal bele. De nem az átlagról beszélünk, csupán annyi volt az eredeti kérdés, hogy halt-e már bele valaki madárpók marásba, legyen az allergiás roham vagy sem, a pók marása során bejuttatott méreg váltotta ki a reakciót, tehát a pók maga felelős a marásért.

Bocsi az off-ért

Gratú! Hogy ember leírjon egy ilyen hülyeséget és még meg is próbálja magyarázni!!! Az eredeti kérdés alapból az volt hogy a haplo sp mérge erősebb e a mactansénál! Ha te post-od szerint nézem akkor a szúnyogok mérge a legerősebb,mert ők öltek meg a legtöbb embert a földön!!! Igaz nem a mérgűkel,de ez kit érdekel??? Tehát tarts szúnyogot bátran,neked lesz a leg hű-de-b@sz állatod! Lehetsz büszke rá!
Ui: elnézést a hangnemért,de ez picit már sok volt!
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

LGM01 írta:
Na akkor pont. Azért írtam az "elvileg" szót mert a madárpókok nem szemem a vörösfény spektrumába nem lát. Az elvileg arra szólt hogy az aknászpókok nem madárpókok és ezzért nem tudom biztosan hogy rájuk is áll-e? Csak valószínűsíteni tudom.

Minden pókra igaz. A vörös színt nem látják (mi emberek meg az ibolyán túl és a vörösön innen nem látunk), ebből következik ha piros szűrőt (pl piros nylon iratmappát, MediaMarktos zacskót, teszel a lámpa elé az a póknak sötét, míg te meg tudod figyelni amit csinál.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Na akkor pont. Azért írtam az "elvileg" szót mert a madárpókok nem szemem a vörösfény spektrumába nem lát. Az elvileg arra szólt hogy az aknászpókok nem madárpókok és ezzért nem tudom biztosan hogy rájuk is áll-e? Csak valószínűsíteni tudom.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 15:54    Hozzászólás témája: idéz

Jaja,erre én is kíváncsi lennék! Sokkolt

Valaki rátehetné a pontot erre a sok ELVILEGRE! Nagyon boldog
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

lehet hogy hülyeséget kérdek de miért is nem látja a pók a vörös fényt( mámint vörös szinű izzó fényét)?
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Deimos írta:
hali

Hát akármikor kicsapnak ha megfelelő a zsákmány és éhesek...nomeg a csapóajtó körül babrál Nagyon boldog nézegettem már éjjel is de nem láttam hogy nagyon mozognának. Milyen vörös fényre gondoltál...infralámpa? abból amit láttam 150w volt alegkisebb...vagyis volt kisebb de arra azt mondták hogy nagyon kevés ideig ég aztán tönkremegy...ja és rohadt drága

Nem,dehogyis! Az hőt is ad le,nem is keveset. Vannak olyan színes izzók aminek csak az üvege színes,nem is drága. Azok nem melegítenek és elvileg a pókok nem látják.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

hali

Hát akármikor kicsapnak ha megfelelő a zsákmány és éhesek...nomeg a csapóajtó körül babrál Nagyon boldog nézegettem már éjjel is de nem láttam hogy nagyon mozognának. Milyen vörös fényre gondoltál...infralámpa? abból amit láttam 150w volt alegkisebb...vagyis volt kisebb de arra azt mondták hogy nagyon kevés ideig ég aztán tönkremegy...ja és rohadt drága
Profil üzenet e-mail msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:

Toto írta:
Ne haragudj, de ki kell, hogy javítsalak. Bezony már haltak bele madárpók marásba. Isten bizony előkeresem, hogy hol olvastam és felteszem!!! De tény, hogy történt már halálos marás, igaz, nem nálunk.

Ezt megnézném!
Légy szíves keresd elő!
(Nem stuffoskodás, de egy esetleges alergiás reakció kiváltotta elhalálozás miatt nem tehető felelőssé az állat. Közhely de igaz, haltak már bele méhcsípésbe is...)

Bocsi az off-ért
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 14:13    Hozzászólás témája: idéz

Ha jól tudom ők full éjszakai állatok. Akkor is csak annyira jönnek elö hogy egy lábuk folyamatosan a csapó ajtó alatt legyen. Gondoltál már vörösfényű lámpás megoldásra? Azt elvileg ők nem látják és bátran elö jönnek,te meg látod őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Hali

Én tartok 2 dögöt..."red trapdoor"ként vettem őket nemes egyszerűséggel, de valószinűbb hogy nemtudomság miatt hivta igy az eladó őket. Már több mint fél éve megvannak...azóta múlt héten láttam az egyiket, egyetlen egyszer, kb 1mp re amint elkap egy lisztkukacot Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

Deimos írta:
én meg már azt hittem ez a topic az aknászpókokról szól Zavart Nagyon boldog

Engem csak az érdekelne tud-e vki eladót. Ezek a dögök olyan rondák hogy már szépek. Elég érdekesek is ahoz hogy írni is lehetróluk.
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:

"A pókméreg erősségét lehet mérni, erre az LD50 mértékegység alkalmas, amely azt mutatja meg, hogy mennyi méreg kell, hogy a tesztállatok (tudom, tudom, de sajnos másképpen nem lehet mérni) fele elpusztuljon. Tehát minél magasabb az LD50 érték, annál ártalmatlanabb a pók mérge. Sajnos elég kevés pókfajnál mérték meg és/vagy tették közzé ezt a tulajdonságát, mi azért összeszedtük a leggyakoribb fajok mérgére jellemző információkat.

Többször már de újra. HA netről szedsz valamit érdemes a forrást is. Csakmert sokszor informatív. Ez a haziallat.hu-ról való. Olyan amilyen.

Idézet:
Mezei zugpók (Tegenaria agrestis): a mi hazai, ártalmatlan házi zugpókunk (Tegenaria domestica) mérges rokona. Egyelőre még azon is vitatkoznak a tudósok, hogy egyáltalán mérgező-e, de állítólag egy esetben marása már halálos volt.

Igen a tudósok vitatkoznak, főleg olyan, pókokhoz nem értőkkel, akik szerint veszélyes. Mert nem az. Persze kellemetlena marása de nem halálos...

Idézet:
Tarantulák

Madárpókok.

Érdemes, mielőtt újból felfedezed a viaszt, OLVASNI. Amikor már sokat olvastál akkor érdemes írni. A copy-pastet mindenki tudja, már a 4 éves gyerekek is.
Télleg nem azért, de az aláírásod meglehetősen ironikus (tudom bunkó poén, de poén legfeljebb spidergirl fenékbe rúg... Vicces)

BTW: Kapor nemrég fordított le a Phoneutriákról (Brazil vándorpókok) egy cikket, és a Loxocelesekről (hegedűpókok) most fordít egyet. A fordításokat értelemszerű, hogy hol lehet elolvasni. Nagyon boldog

UI: Halálos madásrpókmarásról hiteles bizonyíték nincs (az ufókról se).
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Deimos
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 12:05    Hozzászólás témája: idéz

én meg már azt hittem ez a topic az aknászpókokról szól Zavart Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail msn
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 10:43    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:

Ezt megnézném!
Légy szíves keresd elő!

Más...

KoKoN írta:
Mezei zugpók (Tegenaria agrestis): a mi hazai, ártalmatlan házi zugpókunk (Tegenaria domestica) mérges rokona. Egyelőre még azon is vitatkoznak a tudósok, hogy egyáltalán mérgező-e, de állítólag egy esetben marása már halálos volt.

Halálos marásról nem igen tudok Sokkolt , de ez persze nem jelenti azt, hogy elképzelhetetlen.
Amúgy őkelmét "Hobo spider"-ként emlegetik itt-ott.
Íme egy jó kis oldal hozzá: http://hobospider.org/
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Hali

KoKoN, én teljesen tisztában vagyok azzal hogy mit jelent az LD50 érték, hidd el Mosoly Azt is tudom, hogy egereken, patkányokon stb végzik a kísérelteket Mosoly
Nade... a neten annyi minden hülyeség van (persze sok hasznos infó meltt is), szóóval nem árt kiszelektálni azokat a helyeket, ahol nem biztos h pontos, hiteles adatokat találsz.
Nem hizem h a háziállat, meg stb "dörmögődömötör.com" az az oldal lenne aminek minden szavát komolyan kéne venni Mosoly
OFF1

OFF2
A posztomban arra céloztam, hogy... nem elképzelhetetlen, hogy az egyik adatot egy olyan "listáról" szedték ami sc kísérleten alapult (mondjuk mactans), a másik adat meg egy intravénás listáról származott (haplo).
Igy aztán előfordulthat hogy intravénásan kisebb a haplo ld50 értéke, mint a mactansé subcután.
Persze az is lehet h szimplán csak rossz az adat.
A halálos marású madárpókokat meg feljtsük már el végre Mosoly Volt halálos marás valóban, kutyák meg macskák esetében Mosoly, de mi emberek vagyunk, vagy valmi olyasmi Mosoly

G
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 06:12    Hozzászólás témája: idéz

egy kezdő is meg tud különböztetni dolgokat. Kacsint? nem hinném ebbe zavarodik bele amik alant le vannak írva. Nevet? ha meg igen, olvasásértési problémái vannak. Nevet?
másrészt meg nyugi LGM, ha olyan irányba elkanyarodik a topic, akkor úgyis szétszedjük. Kacsint?
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 01:02    Hozzászólás témája: idéz

Nekem nem gond csak szerintem zavaró. Ha egy kezdő idejön,olvassa az aknászpókokos topikot és itt ezeket a neveket találja azt fogja hinni hogy ezek az aknászpókok. Aztán megy a neten a hülyeség mert tovább mondja.
Ráadásul még halálos mérgű madárpókról is lett írva,ez meg már nekem picit sok!!!
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 00:54    Hozzászólás témája: idéz

A topicban alul volt szó arről h egyes pókok mennyire mérgesek, és asszem volt említés a Brown Recluse Spider ről - ha jól emlékszem nem biztos! Utánanéztem netenn de nem találtam magyar megfelelőt! Ezért gondoltam felteszem a kérdést aztán ide terelődött a téma! Ha gond akkor sajnálom! Zavarban lev?
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 00:50    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
Azt én nagyon jól tudom h semmi köze hozzájuk! csal nem tudtam mi a Brown Recluse Spider magyar neve és így terelődtünk a hegedűpókhoz!

Ezt értem csak azt nem hogy akkor miért ide írtad?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 09. Hétf., 00:43    Hozzászólás témája: idéz

Azt én nagyon jól tudom h semmi köze hozzájuk! csal nem tudtam mi a Brown Recluse Spider magyar neve és így terelődtünk a hegedűpókhoz!
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 23:34    Hozzászólás témája: idéz

Ja bocsi csak az még lemaradt hogy a Loxoscelesnak(hegedűpók) semmi köze nincs az aknászpókokhoz!
Az egyik 2tüdős pók (főpók) a másik 4tüdős pók.
Így néznek ki
Loxosceles

Ui: sorry a két egymást követő postért,de vmiért az előzöt nem engedte szerkeszteni.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 23:15    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Nem haragszom,csak szerintem tévedsz. Max egy allergiás reakciót találhatsz,azt meg darázsról is. Ha nekem nem hiszed el,olvas utána:
http://apropok.blogspot.com/2008/06/gyilkos-madrpk.html

Azszem itt minden le van írva.
Ja és a haplok méregerősségéről a madárpókok közt:

Ja bocsi csak az még lemaradt hogy a Loxoscelesnak(hegedűpók) semmi köze nincs az aknászpókokhoz!
Az egyik 2tüdős pók (főpók) a másik 4tüdős pók.
Így néznek ki
Loxosceles
Moderátor

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Lehet hogy én vok értetlen de gondoljuk már át. A Latrodectus mactans test mérete cc 1-5,2cm,egy marásra negyed annyi mérget se képes leadni mint egy haplo. Ő mégis okozott nem egy-két halál esetet (igaz hogy gyerekek,öregek és szívbetegeknél általában). Viszont miótta írott történelmünk van még egy madárpókfaj marásárol se lett feljegyezve hogy halált okozott volna. Itt nem éreztek nem ellentétet? Egy állat több és erősebb mérget használ mégse öl,míg egy másik kisebb (sokkal) mennyiségű,gyengébb méregel elég sok halál esetett okoz???
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
az LD50 et állatokon kísérletezik, patkányokon! ezért másoltam be az LD50 definícióját! de egyébként különös !!! a háziállat.hu -n olvastam...

-----------------------------------------------------------------------------

am meg a Haplopelma spp. re 0.7 mg van írva a fekete özvegyre meg 0.9 mg !!! szal nem mérgezőbb, de közel áll hozzá!

kevesebb méreg kell egy kiló hús halálához, tehát mérgezőbb...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

az LD50 et állatokon kísérletezik, patkányokon! ezért másoltam be az LD50 definícióját! de egyébként különös !!! a háziállat.hu -n olvastam...

-----------------------------------------------------------------------------

am meg a Haplopelma spp. re 0.7 mg van írva a fekete özvegyre meg 0.9 mg !!! szal nem mérgezőbb, de közel áll hozzá!
Vissza az elejére
Kapor
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 21:24    Hozzászólás témája: idéz

jah vicces Mosoly

Igazából az adatoknál nincsfeltüntetve h az adatok milyen módon értendők (intra perit. vagy sc vagy iv)... igy érdekes dolgok keltkezhetnek.

Üdv:G
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zotee
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:

Kínai madárpók (Haplopelma spp.): 0,7 mg/kg LD50 értékkel az igen mérgező pókok közé tartozik.

Szal egy Haplopelma mérgezőbb egy özvegynél K?rd K?rd K?rd Hát vannak kétségeim, de ha hülyeséget írok homályosítsatok fel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 18:03    Hozzászólás témája: idéz

Közsönöm szépen! csak nézegettem képeket róla h miket okoz a marása! Elépesztő! A hegedűpók néven ismerős egyébként! Ide bemásolok egy kis dokumentumot! Sztem érdekes!
------------------------------------------------------------------------------
"A pókméreg erősségét lehet mérni, erre az LD50 mértékegység alkalmas, amely azt mutatja meg, hogy mennyi méreg kell, hogy a tesztállatok (tudom, tudom, de sajnos másképpen nem lehet mérni) fele elpusztuljon. Tehát minél magasabb az LD50 érték, annál ártalmatlanabb a pók mérge. Sajnos elég kevés pókfajnál mérték meg és/vagy tették közzé ezt a tulajdonságát, mi azért összeszedtük a leggyakoribb fajok mérgére jellemző információkat.

Sydney tölcsérhálós pók (Atrax robustus): 0,16 mg/kg LD50 értékkel igen mérgező faj, mérge bénulást, akár halált is okoz.

Fekete özvegy (Lactodectrus mactans): 0,9 mg/kg LD50 értékkel a TOP10 legveszélyesebb pókfaj között található.

Chilei hegedűpók (Loxosceles laeta): erősen mérgező pók, LD50 értéke 1,45 mg/kg.

Brazíliai vándorpók (Phoneutria nigriventer): mérgének LD50 értéke 0,2 mg/kg, vagyis még a fekete özvegynél is sokkal veszélyesebb. Nem túl barátságos faj, ezért kezdőknek nem ajánlott a tartása.

Tarantulák

A tarantulák közül az Amerikában honos fajok többsége nem halálos mérgű, helyi fájdalmat és izomgörcsöket okoznak. Leginkább egy darázscsípésre emlékeztet ezeknek a pókoknak a marása. A testükön lévő szőröket is "kilövellik", melyek belélegezve kellemetlen, égő érzést okoznak. Ilyen a kedvelt Chilei rózsaszín tarantula (Grammostola rosea) vagy a Mexikói vöröslábú tarantula (Brachypelma emilia).

Az Ázsiában élők veszélyesebbek, a szőröket viszont nem lövik ki.

Poecilotheria fasciata: a csípés helyén fájdalom, izomgörcs jelentkezik, de tünetként szokott jelentkezni a szédülés és izzadás is.

Kínai madárpók (Haplopelma spp.): 0,7 mg/kg LD50 értékkel az igen mérgező pókok közé tartozik.

Pók tartását tehát csak az vállalja be, aki biztonságos helyet, nyugodt környezetet tud számára biztosítani. És persze fontos, hogy tisztában legyünk a pók mérgének sajátosságaival. Az interneten sok pókőrült osztja meg értékes tapasztalatait, érdemes pókvásárlás előtt olvasgatni.

Az LD50-érték azt mutatja meg, hogy az adott anyagból, vegyületből mekkora mennyiség okozza a kísérleti állatok (általában patkány) 50 %-ának pusztulását 24 órán belül. Az LD50 értéket többnyire mg/kg mértékegységben adják meg, azaz a vizsgált anyag hány mg-ja okozza 1 kg élősúlyú kísérleti állat felének pusztulását.

Az LD rövidítés halálos adagot (Lethal Dose) jelent.

Az LD50 értékeket többféle módon adhatják meg. A kísérleti állatok szájon át (p.o.), intravénás (iv.) illetve bőr alá (sc. – subcutan) kaphatják a vizsgált anyagot.

Vissza az elejére
Kapor
Látogató

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Hi
a loxoscelsek magyar nevei:
barnapókok
remete pókok
hegedű pókok

G
Vissza az elejére
Profil üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 15:56    Hozzászólás témája: idéz

KoKoN írta:
Sziasztok a Brown Recluse Spider nek mi a magyar neve?

Szia! Magyar nevet nem nagyon tudok, de ha a latint használod biztos hogy nem lesz belőle gond mert mindenki ismerni fogja! (Loxosceles reclusa)

Legutóbb T-boy szerkesztette (2008 Aug. 24. Vas., 18:36), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 08. Vas., 14:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok a Brown Recluse Spider nek mi a magyar neve?
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 26. Kedd., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

Ez egy Gorgyella sp. ez meg ilyne olyan Nevet? O is szépségMosoly
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 26. Kedd., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Na végre...o volna az egyik gyönyöruségem. Valószinuleg Stasimopus robertsi, de ezeket elég nehéz határozni

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 27. Csüt., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

oké! és nagyon szépen köszönöm. én ugyanígy vagyok a fimbriatusommal. kétszer láttam mióta megvan, fényképezés idáig még nem lehetséges. gondolom te is örülsz amikor egy kicsit is láthatod. csak sugárfosás nélkül. Nevet? bocs a csúnya írásért!
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 27. Csüt., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Majd holnap etetésnél megpróbálom lefotózni.
Majd kis záridot állitok Nagyon boldog nagyon kicsit Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 27. Csüt., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

értelek. nem ismerem ezeket a szápségeket. azt tudom hogy elég veszélyesek tudnak lenni. az viszont tetszik ahogy csinálják a lakhelyüket. tartani talán nem fogok, viszont érdekelnek.
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 27. Csüt., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Hát majd megpróbálok.
Elég nehéz lesz, álandóan az aknában van.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 27. Csüt., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! deimos dobhatnál egy pár képet a szépségedrol.
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu