Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 41 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kissicc
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

belinkelek egy kis vidit az én kicsi leánykámrol:D http://www.youtube.com/watch?v=CXzWffB1J-I

a vidin nézzétek meg mien reakciója van az ajtó babrálására! mindig ezt csinálja:D

Pit: Ha lehet tömörítsd a mondanivalódat egy hozzászólásba, most összeraktam az utóbbi kettot.
Köszönöm!
Mosoly

Kössz Pit csak utólag jutott eszembe:D és siettem!!!! Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
kissicc
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 15. Csüt., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
Rettenetesen,de ha jó a hím,akkor nem okoz problémát, ha összejön számíts sac 1000-2000közötti babyre, illetve arra,hogy egymással etetheted fel oket. S?r? vagy nagyon szomor? Mert nem lehet nagyon eladni,max ajándék,az meg nem túl fényes 1000db ot elajándékozni,+ mindnek külön doboz,különben csak kínzás és kannibalizmus az eredmény. Ezekre elore fel kell készülni.

salivspider ez a veszély nem áll fenn mert nem jött össze & feladtam egy idore a csaj zaklatását ! Most egy T.Gigas-al próbálkozom meg egy P.Fasciata nosti vedlést várok h utána az is be legyen pároztatva Nagyon boldog! Visszatérve a Parahybanahoz a napokba lesz kész az 50*36*30as terkója remélem ott azért megnyugszik kicsit mert szépen megcsinálom neki & majd dobok fel képet h mien lett a terkó!
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Nov. 13. Kedd., 23:27    Hozzászólás témája: idéz

Rettenetesen,de ha jó a hím,akkor nem okoz problémát, ha összejön számíts sac 1000-2000közötti babyre, illetve arra,hogy egymással etetheted fel oket. S?r? vagy nagyon szomor? Mert nem lehet nagyon eladni,max ajándék,az meg nem túl fényes 1000db ot elajándékozni,+ mindnek külön doboz,különben csak kínzás és kannibalizmus az eredmény. Ezekre elore fel kell készülni.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
kissicc
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 13. Kedd., 23:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Nekem egy 22cm lábterpeszü Para csajom van és nem kedves cseppet sem! ha közeledem a tekóhoz és hozzáérek annak ajtajához már jön is ajtó felé és ágaskodik, de ami a legdurvább volt h hoztam neki egy frissen adult himet amit kishijján lemészárolt szerencse h közbeléptem és a fiu menekülni tudott amit ezután láttam azt még eggyik pókom sem csinálta szó szerint dührohama volt elkezdte keresni a fiut a 200literes akváriumba amibe a 2 terkó is volt és csapkodott mindenre, mászkált és egyszer az akvárjum falárra csapott egyszer a terkóra teljesen bejárta azt a nagy területet mintha ki akarná ugrasztani valahonnan a fiut h elkaphassa, és mindenre agresszivan reagált egyszerüen terelni nem lehetett! 3próbálkozásbol 3 mentoakció lett uh abbamaradt a fiu életének kockáztatása! ennyire aggresziv a lány párzáskor??? nekem nem ezt mondták akik már pároztattak!
Vissza az elejére
Toto
Moderátor

Elküldve: 2007 Nov. 13. Kedd., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

Te biztos egy nyugisabbat fogtál ki. Nekem a hím az esti órákban folyamatosan tevékenykedik, felmászik az üvegre, a már említett módon igyekszik leamortizálni a terkó tetejét. Elég aktívan viselkedik, de a hangulata változó. Elofordul, hogy nem vesz fel támadó pózt, hanem egyszeruen meghátrál, de volt rá példa nem egyszer, hogy úgy rárontott a csipeszre hogy csak néztem. De mint korábbi képeim is bizonyítják, lehet telljesen nyugodt is. Talán a te sub. hímed is átesik majd egy ilyen hangulatváltozáson és megmutatja morcosabb arcát is Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 13. Kedd., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Hát ez érdekes. Nekem 2 hímem van, egy adult és egy subadult. Mindkét állat terráriumban van, de nem tapasztaltam még hasonló dolgokat. Sot én még csak a talajon láttam oket.
Nálam elég félosek, ha bent matatok, akkor megijjednek, elrohannak, na ilyenkor az oldalfalra is felmásznak. Én még nem láttam oket támadó/védekezo állásban és még kicsapást se láttam tolük, pedig nem hutoben tartom oket. Nagyon boldog

Az adult is elég nyugis, elvan, nem nagyon kajál. a sub meg eszik mint a vett malac...

Ilyen doboz kirágást nálam a Phormictopus cancerides produkál...
Profil üzenet e-mail msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2007 Nov. 13. Kedd., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Nálam csak a hím rágta a terkó tetejét, habár nekem az üvegcsíkos megoldás van. Durva, miután rájön ez a rághatnék, a talajon gyakran találok ilyen 3-4 mm-es üvegdarabokat! Egyszeruen olyan erovel kapaszkodik meg az üvegcsík peremén, hogy kis üvegszilánkok pattannak le róla! Lehet, hogy jönnek a reakciók, hogy jah, persze......de ez full komoly!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 23:06    Hozzászólás témája: idéz

loilio írta:
Szerintem idoszakosan, de jelemzo nem csak a fajra de a gen.-re is pici korban annyira nem látom de minnél nagyobb annál inkább figyelheto meg náluk. Hát a 60x40 az már egy elég korrekt méretu terrárium nálam volt 50x50esbe is és elmondhatom nem hatotta meg:) úgy rágta a rácsot mint az orült. most kissebbe kerültmégis kb ugyanolyan idoszakonként próbálna körül nézni. Amíg nagyobba volt és résnyire nyitva volt a tolóajtó simán elhúzta és metn kirándulni a szobámba:) Van egy semi striatipesem az szintén min d1 mekkora dobozban van, vannak idoszakok amikor menne és rágja a doboz oldalát. Egyszólval ha menni akar akor nem tudsz neki úgysem elég helyet biztosítani:)

Ez igy van az enyém is egyfolytában rágja a dobozát,és mindig ki akar jönni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem idoszakosan, de jelemzo nem csak a fajra de a gen.-re is pici korban annyira nem látom de minnél nagyobb annál inkább figyelheto meg náluk. Hát a 60x40 az már egy elég korrekt méretu terrárium nálam volt 50x50esbe is és elmondhatom nem hatotta meg:) úgy rágta a rácsot mint az orült. most kissebbe kerültmégis kb ugyanolyan idoszakonként próbálna körül nézni. Amíg nagyobba volt és résnyire nyitva volt a tolóajtó simán elhúzta és metn kirándulni a szobámba:) Van egy semi striatipesem az szintén min d1 mekkora dobozban van, vannak idoszakok amikor menne és rágja a doboz oldalát. Egyszólval ha menni akar akor nem tudsz neki úgysem elég helyet biztosítani:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 16:04    Hozzászólás témája: idéz

Rendben, kössz a válaszokat, akkor csak az idosebbeknél van ez a mozgási dolog. Amúgy a madarpok.hu-n olvastam még nem rég, meg egy külföldi oldalon, de annak már meg nem emlékszek a címére.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toto
Moderátor

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Szia atrax!

Saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy a 60x45-ös alapterület jó, de nem feltétlenül igényli a pók. Én a hímemet egy 40x40-es alapterületu és 25 magas, a nostimet egy 37x40-es és 25 magas terkóban tartom. A hím többet mászkál, mivel beadut és folyton a nostényt keresi. A nostim ( még subadult) kevésbé mászkál, o inkább "tisztaságmániás", rendszeresen igazítja, formálja a terkó talaját. Üvegre szinte soha nem mászik. Napközben egy vastagabb ágdarabon pihen, kora este "kel életre". Olvastam, hogy idosebb korban többet mászkál, szereti felderíteni a közvetlen környezetét.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

halló!
hát ezen pókocskának, már csak a méretei miatt is ajánlott nagyobb terkó, mint a megszokott 30x30x30-as. Kacsint? az enyém még nem adult, így még csak egy 20x30x20-asban van.
nem vettem volna észre, hogy annyival nagyobb lenne a mozgásigénye, vagy annyival többet mászkálna, mint a többi pókom átlagban, szal ezt nemtom hol olvastad, én nem tapasztaltam még. Sokkolt
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Olvastam hogy ennek a póknak nagy(obb) a mozgásigénye (mint a többi madárpóknak). Ez mekkorával nagyobb terrárium méretet jelent ? Mivel látom, hogy nem egy kicsi pókfajta, ezért egy 60x45x35-ös terrárium gondolom kielégítené a mászkálási igényeit egy adult példánynak. Nektek mennyire mászkál sokat, vagy nem annyira aktív mint ahogy azt hallottam ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

Hát ha látod a képeket akkor mi iskivesszük a hímeket, a nostények már kicsit nehezebbdióazokkalóvatosabban bánnékMosoly az enyém alegkisebbingerlésre támadó póz és riogatja a fakanalat is rendületlenülNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

igazad van Toto. az enyém agresszív, de láttam képeket, videókat amiken simán kézre bírták venni a kis szépségüket.
Moderátor

Elküldve: 2007 Nov. 05. Hétf., 00:07    Hozzászólás témája: idéz

Már az enyém sem idegbeteg Mosoly
De pók és pók között is lehetnek különbségek, valakinek egy nyugis példánya van, valakinek meg egy Bruce Banner Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
loilio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Nov. 04. Vas., 22:42    Hozzászólás témája: idéz

Hmmm

Azért annyira nem egy vadállat:)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Toto
Moderátor

Elküldve: 2007 Nov. 04. Vas., 12:25    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Én kb egy éve vettem egy 9 centis lábfeszu parahybanát. Akkor még nem tudtam a nemét, bár erosen hímgyanús volt a hasa alapján. Idén adult be, egy csodálatos, 21 centis hím lett belole! Elég agresszíven lépett fel a beadulása elott is, de közbetlenül a vedlés után is. Miután levedlett, egy anatómiai csipesszel ki akartam venni a vedlését. A pók már visszafordult a hasára, de látszólag nyugodt volt. Ahogy húztam el mellole a bort, hirtelen megfordult és olyat rávágott a csipeszre, hogy szinte kiverte a kezembol!!! Sokkolt Kissé meglepodtem ezen reakcióján, elvégre a pókok közvetlenül a vedlés után eléggé visszahúzódóak és kerülik az esetleges sérüléssel járó helyzeteket. A drágaságom eme meglepo akciója során szerzett egy kis sérülést, amivel eléggé nyugtalanná tett: az utolsó lábizülete gyakorlatilag szinte kettérepedt, azonnal gyöngyözni is kezdett belole a vérfolyadék. Mondták, hogy szinte 100 %, hogy az az izület el fog száradni és le fog esni. Nos, még aznap begyógyult a sérülése és azóta sincs semmi baja a járással. Viszont a vérmérséklete gyökeresen megváltozott, nem agresszív, inkább ijedos lett. Nemrég vettem egy sub. nostit is, ami lassan le is vedlik. Remélem hu társa lesz az én agglegényemnek Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 22. Hétf., 15:05    Hozzászólás témája: idéz

van egy 3 hete adult parahybana hímem. 16- 18 cm lábfesz. csodálatosan szép ahogy a terkóban kifekszik. elég agresszív úgyhogy nem kell simogatnom. szegénykét sajnálom, azóta nem naon akar enni.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Okt. 15. Hétf., 22:55    Hozzászólás témája: idéz

EZ a táplálástól a homérséklettol, a terkótól és az állat adta keretektol is függ, nem minden nagyra növo fajból lesz nagy állat is:-).

AMúgy ha a megfelelo körülmények között tartod, nostény és minden klappol, szerintem esélyes így visszagondolva, hogy a 25cm-t 6-7éves korára eléri. Esetleg még 5évet reálisnak tartom.
Vissza az elejére
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 15. Hétf., 22:49    Hozzászólás témája: idéz

Okés köszönöm! Én sem fogdosom csak kiváncsi voltam,
egyébként mennyi ido mire olyan 25 cm körüli lessz csak kb?
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Okt. 15. Hétf., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

Lasiodorak kivétel nélkül agresszív állatok. parahybana, klugi,difficlis, ..stb, mind támaólag szoktott fellépni a környezeti "zavarásokra". Nem tapogatni való állatok (ezek sem) illetve a mérgük sem olyan gyenge. Egyedül sajnos már az áruk gyenge,pedig csodálatos látvány amikor egy öregebb nostény a 25cm körüli parahybana ,difficlis vagy klugi (ez is majd akkorára no,lábfeszével mászkál a terráriumban illetve amkor kiterül.
Vissza az elejére
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 15. Hétf., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként az lenne még a kérdésem, hogy másnak is agresszív a parahybanája?,mert az enyém rendesen támad a kezemre,márpedig nincs éheztetve,jah és egyfolytában támadóállást vesz fel pedig nincs basztatva max heti 1x-2x amikor kaját kap
Vissza az elejére
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Spidergirl írta:
ceva!
sztem simán átrakhatod terkóba, persze nem rögtön 40X40esbe, az még túl nagy lenne neki. de egy 20X20asba simán átrakhatod, az enyém is abban van és teljesen jól érzi magát benn. (jah, én kicsi korában sem tartottam dobozban Kacsint?)

Okés
Köszönöm szépen Spidergirl !
Vissza az elejére
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

ceva!
sztem simán átrakhatod terkóba, persze nem rögtön 40X40esbe, az még túl nagy lenne neki. de egy 20X20asba simán átrakhatod, az enyém is abban van és teljesen jól érzi magát benn. (jah, én kicsi korában sem tartottam dobozban Kacsint?)
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy csak adult parahybanát lehet terráriumban tarani,mert az enyém kb:6-7 cm lábfesztávú és egy ideig terráriumban volt,kb 2 hónapja átraktam egy dobozba de nem nagyon tetszik neki,egyfolytában ki akarja nyitni a dobozt és amikor kinyitom a tetejét akkor támad a kezemre.
Szerintetek áttehetem egy terráriumba vagy hagyjam benne a dobozban?
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 25. Kedd., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

Levedlett mindkét azonos méretu hím parahybanam. Az egyik beadult, a másik meg még nem Sokkolt

Szóval ami késobb került hozzám (méretre nagyobb volt egy picit, de csak egy ideig.) az beadult, amit én nevelek baby korától az meg még nem. Utolsó vedlésük pedig ugyanakkora.

Ebbol adódóan, a saját nevelésu parahyban várhatóan nagyobb mérettel adul mint társa.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
peebody
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Szept. 12. Szer., 18:23    Hozzászólás témája: idéz

Hy!
Nekem is van egy parahybanám kb 10hónapja vettem kb 4cmessen most már kb 11 cm a lábfesztávolsága az enyém eléggé agresszívnak mondható picit benyulok hozzá ecsettel rögtön lemarja,sot vizet fecskendezek be azt is támadja örökké!Még nem tudom h milyen nemu lehet majd következo vedlésnél megpróbálom beazonosítani.De szerintem is nagyon szép faj és jó nagyra növo nekem nagyon tetszik!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 11. Kedd., 14:11    Hozzászólás témája: idéz

Hello!
Én anno 1 vedléses parahybanat kaptam, még most is csak 4 vedléses, és eddig nem is nagyon not! Remélem hogy a késobbiekben látványosabb lesz a növekedése vedlésenként! Mosoly Volt már szerencsém egy 22 cm-es találkozni,valóban csodálatos! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 11. Kedd., 08:01    Hozzászólás témája: Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil idéz

Én bébi korától nevelgetek 2 db parahybanat.

Emlékszem milyen nagy búvóhely volt nekik annak idején egy lefordított és oldalt kivágott muanyag kupak. Most meg ámulok az adult hím méretein.

Biztos sokan megnézték a Madárpók klub kiállításán azt a hatalmas nostény parahybanat is most hétvégén. Én annak ideján foleg a méretük és olcsó beszerezhetoségük miatt akartam tartani e fajt.

Szóval nekem mindketto hím lett. Így durván egy év alatt be is adulnak.

Tegnap adult be az elso, a vedlése lábfeszre 15cm és mivel hímrol van szó, az adulási vedlésnél a lábak nagyon sokat nyúltak. Majd ha nyújtózkodik lemérem, de így saccra tuti van 20cm, de inkább több.

Viselkedésre nem mondanám Uber agresszívnak oket, nálam az egyik kimondottan félos volt, menekülos. A védekezo pózt nem is tudom felvette-e ezidáig. Viszont o szem ölott volt/van végig, kint is vedlett.

A másik használja a bújkálót, ot ritkábban látom, zargatásra elbújik, ha a búvóhelye van zavarva, akkor felveszi a védekezo pózt.

Összességében elképzelheto hogy beszerzek egy 6-7 vedléses nostényt, leginkább impozáns mérete és külseje, valamint olcsó ára miatt.
Terkó van, miért ne?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
39 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu