Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Lasiodora parahybana (Mello-Leitao, 1917) Brazil

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

Képről elég nehéz mint vedlésszámot, mint testméretet saccolni. Lehet, hogy nem 4 vedléses volt, amikor hozzád került, vagy a netes kép csalóka, vagy aki feltette azt a képet vedlésszámmal, benézte a dolgot Nagyon boldog

Ugyanakkora vedlésszámú állatok esetében természetesen lehet méretbeli különbség, ám tapasztalataim szerint ez nem túl nagy differencia. Maximum 1-2 cm.
GniQQ85
Újonc

Elküldve: 2016 Márc. 08. Kedd., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

*OFF*
Sziasztok, GniQQ vagyok, csak valamiért nem akart az istenért se beengedni az oldal, remélem nem szaggat szét az admin a dual regért....

*ON*

Van egy LP-m. Elvileg (?) 4 vedlésesen került hozzám, még tavaly márciusban. Azóta (cirka egy év alatt) nálam vedlett ötször, tehát elvileg 9 vedléses. Nézelődtem a neten, és lehetséges, hogy a fellelhető képek alapján akkora, amekkora egy 11 vedléses LP lenne? Powerfeedelve nem volt nagyon, de azért van étvágya, én pedig nem hagytam éhezni Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2016 Feb. 26. Pént., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

Szia Atahemp!

Valószínűleg csak némi türelemre van szükség, amíg a pók újra belakja az "új" helyét. A teljes berendezés-csere megsemmisítette a korábbi finom szövedékeit, most olyan neki, mintha full új helyre került volna. Stresszel.

Néhány nap-egy/két hét, és megnyugszik, ha amúgy a körülmények megfelelőek (gondolok itt hőmérsékletre, páratartalomra, talajnedvességre, + nincs tisztítószer-maradvány a terkóban, vagy növényvédőszer/műtrágyamaradvány az aljzatban).

Néhány nap után próbáld megkínálni valami fogára valóval, nálam az is segíteni szokott a beszokásban, ha érzi, hogy "itt is lesz kaja!".
Atahemp
Újonc

Elküldve: 2016 Feb. 22. Hétf., 22:56    Hozzászólás témája: idéz

Üdvözletem!

Elég új vagyok még a madárpókok világába így nézzétek el nekem ha valami hülyeséget írnék.
Nos a következő történt, ma sort kerítettem pók lakhelyének a tisztítására, új aljazatot raktam be neki , áttisztítottam a terráriumot és a benne lévő kellékeket. Ezzel nem is volt semmi gond minden úgy ment ahogy az annak rendje és módja. A pók vissza került a lakhelyére, de azóta teljesen megvan "bolondulva". Eddig teljesen nyugodtan viselkedett, szint csak a háza tetején gubbasztott, most fel alá járkál. Ami ennél is jobban aggaszt hogy felmászik a terrárium egyik sarkába, és ott az ajtó és terrárium fal között lévő kis rést, a csáprágóival kapargatja. Ez lehet téves megítélés lesz, de mint ha mérget is fecskendezne ki, miközben kapargatja a terráriumot. Ezt követően szinte mindig leesik onnan és újra vissza mászik. Néha kis időre lenyugszik akkor bemászik a rejtekhelyére, de utána elkapja az "5 perc", és újra neki áll. Lehet túl aggódom a dolgot, de azért inkább rákérdezek hogy ezt miért is csinálhatja. (Lasiodora parahybana)

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
BluesBasser96
Tag

Elküldve: 2015 Dec. 15. Kedd., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2015 Szept. 05. Szomb., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia.

Nem kell megijedni. A pók nem egy "vedlési rendszer" segítségével vedlik. Ha úgy érzi itt az idő, akkor fog. Ahogy nőnek a pókok, a vedlési idő is elhúzódhat. Az hogy nem eszik 1-2 hete az nem baj. Ha az utóteste szép nagy és ráadásul sötétedik akkor közeleg a vedlés. A párára és friss vízre figyelj oda. Bármikor hanyatt dobhatja magát.

Pszicho
GniQQ
Újonc

Elküldve: 2015 Szept. 05. Szomb., 11:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, kis segítséget szeretnék kérni. Március 17-én lett egy kis LPm. Akkor kb 2cm volt az egész állat. Április 9-én vedlett, majd május 16, június 14, július 13. Elég jó étvágya volt, tücsköt és lisztkukacot is szívesen fogadta, azonnal levadászta. Azonban a fentebb ismertetett vedlési rendszer felborult, és gyakorlatilag július 13 óta nem vedlett. Enni egészen augusztus 28-ig evett, azóta nem fogadja el és csak pihen a nagy potrohával. Már a színe is másfél hete sötétebb, mégsem akar vedleni. Pára, víz rendben, szekálva sincsen. Ötlet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 02. Kedd., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Enyémpók! Mosoly
(Ma ki fogom cserélni a talajt azon a területen, ahol nedvesíteni szoktam, mert egy helyen apró zöld penészkét vettem észre rajta. Ugyan kiszedtem csipesszel,de jobb a békesség.)

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Máj. 29. Pént., 13:32    Hozzászólás témája: idéz

A vedlésnaplóknál Spidergirl leírja egy darabig a parahybanája vedlését, abból nagyjából tudsz viszonyítani...
Én 10 cm-es lábterpesszel vettem a parámat (kb. 5cm-es volt a test), azóta egyszer vedlett és 14 cm-es most a lábterpesze, ha jól ki van nyújtózva (a teste meg kb. 7 cm).

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Máj. 29. Pént., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Harmadik pókomként 2 nappal ezelőtt érkezett meg egy 3 cm testhosszúsággal bíró para. Nagyon boldog
Eddig ő tűnik a legbátrabbnak a triómból, élénk, és valami elképesztően hosszú lábai vannak! A család kedvence, nála mindig történik valami érdekes! Nagyon boldog
Kétnaponta adok neki egy dubiát, mert nem szeretném ha úgy járnék vele, mint a genivel, aki megérkezését követő 11 napban befalt 11 növendék csótit, azóta meg jókora hátsóval, kicsit magába húzódva üldögél a bujkálójában, néha megfordul, éjjel kijön, és köszöni nem kér többet Mosoly...
Nagy zsivány, éjszaka körbetapogatta a boxa falait (17x17-es dobozban van), tanulmányozta a kis szellőzőnyílásokat, sőt láttam kétszer is, ahogy az egyik méregfogát kidugva rajta bepróbálta az anyagszilárdságot.
Asszem' sürgősen be kell szereznem neki az üvegterkót (jövő héten esedékes). Sokkolt
Étvágyával nincs hiba, a betett eledelt gyorsan levadássza, és nagyon érdekesen néz ki, ahogy "lábujjhegyen állva" falatozik, hogy a még kapálózó csótilábak ne érjék a talajt. Leginkább egy birodalmi lépegetőre hasonlít ilyenkor.

3cm-es testhosszal egy normális körülmények között nevelt egyed sacc/kb lehet 6 vedléses?

Fotót még nem tudok prezentálni, csak dobozfalon keresztüli van, ő is olyan fajta, aki azonnal megindul a nyíló doboztető irányába... Zavarban lev?
Remélem hamarosan berakhatom az üvegterráriumba, és akkor lövök képet!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Thixothron
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 18. Szer., 21:07    Hozzászólás témája: idéz

Értem!

Köszi szépen Mosoly

Tök jó ez az oldal,mármint az arachnida.Sok segítséget kapok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 18. Szer., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

Ja, igen, külföldön nem csak a kokonon belüli fejlődési stádiumokra használják az "L" betűcskét, hanem minden egyes vedléshez (gondolom, a level szóból eredeztetően). Szóval náluk az L8 azt jelenti, hogy 8 vedléses, nem azt, hogy 8. "lárva" állapotban van csóri pók Nagyon boldog
Thixothron
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 18. Szer., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a segítségedet:) érthető lenne ha érteném....de nem értem.És mi van azzal hogy pl A. genuculata vagy akármilyen pók amit lehet látni a videon mint pl a you tube-n ,az van oda írva hogy l 1-l2 vagy akár l 11 - l 12 ? 12. lárvás vedlése következik?Igencsak ráérős pókica.Nem akar felnőni:)))
20 centis lárva stádiumban van még.Lehet hogy 2 méteresen lesz ivarérett.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Feb. 17. Kedd., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

Én tudom Nagyon boldog A kokonból kiszedheted a pókokat különböző lárva stádiumban is (nem a legmegfelelőbb szó a lárva, de erre most nem térnék ki bővebben). A rövid, tömör lényeg az, hogy a pókok többségénél 2 lárva állapot van (egyes fajoknál 3 lárva stádium is van, ismét nem mennék bele részletesen). Ez az az állapot, amikor a pók még nem táplálkozik, még az energiatartalékaiból él. Ezután jön az első, "igazi" vedlése, ami után elkezd szépen, önállóan táplálkozni és vadászni. Tehát így néz ki a sor alap esetben: pete, L1, L2, 1 vedléses pók, 2 vedléses pók, stb. Remélem, érthető így már valamennyire Mosoly
Thixothron
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 17. Kedd., 09:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszi az infot.Remélem beindul.A franc tudja hogy l1 l2 l3 mi a fenét jelent.Lárva 1es 2 es?Honnan számítjuk az első vedlést?Nem a kokonból kelés utántól?Vagy az után is l1 l2? Vagy normálisan az 1. vedlés 2. vedlés stb?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Antaryon
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 16. Hétf., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

Thixothron írta:
Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.Az normális hogy egy Lasiodora parahybana 3 vedlésesen kb 1-1.2 cm lábakkal?
Nincs olyan hatalmas étvágya ugyan.Gyorsan növő fajta?

Aránylag gyorsan nő, illetve látványosan nagyobb lesz 1-1 vedlés után.
Az enyémnek másfél centis teste volt 3-4 vedlésesen.

Itt van vedlés után (4 vagy 5 vedléses):

Thixothron
Látogató

Elküldve: 2015 Feb. 12. Csüt., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem.Az normális hogy egy Lasiodora parahybana 3 vedlésesen kb 1-1.2 cm lábakkal?
Nincs olyan hatalmas étvágya ugyan.Gyorsan növő fajta?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

A pókok nemét mindig a levedlett bőrből állapítjuk meg!
Erről többet ITT olvashatsz!
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2015 Jan. 02. Pént., 09:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A Lasiodora parahybanám levedlett tegnap és az lenne a kérdésem hogy mikor lehet a póknak megállapítani a nemét? Ha alúlról lefényképezem akkor onann is meg lehet állapítani??
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Nov. 21. Pént., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

Na ugye Kacsint? Nagyobb állatok hajlamosak elhúzni a vedlés utáni "felépűlős" időszakot.
Nekem néha a múlthétre is nehéz visszaemlékezni, nem hogy arra, mi volt 8 évvel ezelőtt Nagyon boldog
kangnam
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 20. Csüt., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Igazad van Nagyon boldog ,kihagytam majdnem egy évtizedet pókozásból,igy valóban kezdőnek érzem magam. Nagyon boldog De ma láss csodát,eszik a para. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Nov. 20. Csüt., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Bocs, de ilyen kérdéseket kezdők szoktak feltenni Nagyon boldog 2 hétnél nincs mit aggódni Kacsint? Ha te 100 pók után sem találkoztál ilyesmivel, az tényleg fura! Nagyon boldog Csak egy példa: Nálam fél évig volt egy rosea nőstény. Kb 2 hónap után levedlett és rá 3-4 hónapra pedig elkerült tőlem. Ez idő alatt egyetlen egyszer sem volt hajlandó enni Kacsint? Az előző gazdájánál sem sűrűn kajált...

Ilyenkor a csáprágókat érdemes megnézni, nem-e sérültek meg vedléskor, de azt írtad, hogy lemarja az eleséget, akkor viszont nagy gond nem lehet. Mosoly
kangnam
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 19. Szer., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia!l Ne érts félre,csak fura.8 éve,amikor még szinte iparszerűen tartottam a pókokat, 100 feletti egyedszámmal,akkor sem csináltak ilyet a parák(volt belőle 20 db.)Mindegyik ész nélkül evett adulás, ill. vedlés után 1-2 héttel. Mosoly De hát" türelem,rózsát terem". Egyébként most már csak nőstényeket tartok,nem célom a szaporitás(sajnos). Még1szer köszi!l
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Nov. 19. Szer., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Ekkora állatoknál nem ritka, hogy sokáig tart a regenerálódás vedlés után. Egyébként az én nőstényem sem nagyon eszik már 2 vedlés óta. (az előző vedlésével lett kb akkora, mint a tiéd) Már nem olyan zabagép, mint régen volt. Ha pedig a tiéd hím, akkor valószínűleg ivarérett és az ivarérett hímek egyik fajnál sem éppen a falánkságukról híresek. Akkor már csak a szex jár leginkább az ideggócukban Vicces
kangnam
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Nov. 18. Kedd., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Létezik az,hogy vedlés után 2 héttel nem éhes a para(a tücsköt csak lemarja,a csótihoz hozzá sem nyúl,sáskát még nem próbáltam). Ilyet nem tapasztaltam még évekkel korábban sem,az éppen adult(aduló) példányoknál sem.A lábfesz.kb 18-19cm. Értetlenül állok a dolog előtt!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Nov. 05. Szer., 12:48    Hozzászólás témája: idéz

Én az apróságokat 2-3 naponta szoktam etetni, a parák szeretik a párásabb környezetet, de azért ne ússzanak Nagyon boldog Kb. havonta vedlenek (ha elég melegen vannak tartva).
smis
Látogató

Elküldve: 2014 Nov. 03. Hétf., 17:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok tudna nekem valaki segiteni pár kérdésben.
Tegnap vettem 2 bébipókot Lasiodora parahybana 2-3 Fh
és szeretném meg kérdezni hogy hetente etesem mint a nagyokat
vagy gyakrabbant meg hogy milyen viz igényuk van és hogy
milyen gyakran vedlenek elöre is köszönöm a válaszokat

(még nem volt dolgom bébi pókokal)
Vissza az elejére
Profil üzenet
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Szept. 25. Csüt., 11:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia! Ebből nem tudnánk megmondani! De szerintem senki. A vedléséről csinálj képet!
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Szept. 24. Szer., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

http://kepfeltoltes.hu/view/140924/P1030676_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140924/P1030676_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/140924/P1030682_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!
Megtudnátok nekem mondani hogy ez a pók hím vagy nöstény??
üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Szept. 22. Hétf., 16:21    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a segítséget. Mosoly Mondjuk azt tudom, hogy az enyém is adult, mert jelzőhálót sző folyamatosan. Csak kíváncsi voltam hátha tudja valaki, hogy átlagosan mekkorák szoktak lenni, mert amikor megvettem az enyémet, akkor korához képest elég kicsi volt. Az utolsó vedlésnél lett ivarérett és olyan ~8 cm-es testhossza és ~18-19 cm-es lábfesze van. Akkor arra következtetek, hogy behozta a lemaradását. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Szept. 22. Hétf., 16:13    Hozzászólás témája: idéz

Most így testméretet nem tudok mondani (7-8 cm talán) De ami az én parámnál és a testvérénél is egyértelművé tette a dolgot, hogy adulás után úgy döntöttek, hogy ők Chromatopelmák és tejfehérré szőtték a terráriumot. Mosoly (gondolom nem bízták a véletlenre a jelzőhálós dolgot Nagyon boldog)
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Szept. 22. Hétf., 06:30    Hozzászólás témája: idéz

Azért ez nem egy olyan információ amit annyira szükséges volt megosztani a többiekkel.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mekkora testmérettel adult egy nőstény?
Vissza az elejére
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Szept. 16. Kedd., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Ma vedlett az én kis pókom csak nem tudom megnézni hogy hím-e vagy nöstény-e
mert szétszedte a vedlést.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Júl. 08. Kedd., 13:40    Hozzászólás témája: idéz

Adult nőstény:

Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Júl. 07. Hétf., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

Fajnév mindig kis betű, csak a genus nagy betű Kacsint?
KRXKRAX
Újonc

Elküldve: 2014 Júl. 07. Hétf., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

Ismerősöm Parahybanája cserkészi az áldozatát. :)

Profil üzenet website
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Júl. 05. Szomb., 04:55    Hozzászólás témája: idéz

Tudom hülyeséget írtam BOCSI
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Júl. 04. Pént., 22:02    Hozzászólás témája: idéz

Már bocs, de miért döglene meg? :O
Vissza az elejére
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Júl. 04. Pént., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
Ma kaptam egy ilyen gyönyörű csajszi pókot!! Dancing
Már most anyira aranyos és nagyon szeretem!!
Csak az baj hogy holnap elmegyek három hétre addig remélem nem döglik meg! Zavart
Majd teszek fel képeket!

Üdv: zombiturmix
souvenir95
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 25. Szer., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Ne aggódj semmi baja nem lesz! Elő fog fordulni, hogy hónapokig nem fog enni Mosoly
Profil üzenet állomány
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Jún. 25. Szer., 20:50    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!!
Nagyon örülök,mert 1 hét múlva kapok egy L.parahybanát!!!! Nevet? Nagyon boldog
Azt mondta az eladó,hogy nősti de ebben nem vok biztos! Sokkolt Zavart
Kb 6-7 cm a lábfesztávolsága!

de sajnos el kel majd mennem táborba és 1 hétig nem látom ha adok neki egy tücsit vagy egy gyászbogilárvát akkor túléli???? Zavart

üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Ápr. 08. Kedd., 08:59    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

A másik topicból töröltem ugyenezt a hozzászólásod, felesleges 2 helyen megkérdezni ugyanazt, mivel úgyis törlöm. Hogy egy kicsit bővebben válaszoljak: A szőre nem kihullott az utótestén, hanem ő maga rugdosta le róla. Vedlés előtt, illetve zaklatás hatására az utótestükön lévő csalánszőröktől oly módon szabadulnak meg, hogy a hátsó lábukkal lesöprik magukról. És azért fekete az utótest, mert a vedlés közeledtével exuviális folyadék termelődik a régi, és új kutikula réteg között, ez kölcsönöz az utótestnek fekete színt. Kezdj el párásítani, és rövid időn belül le fog vedleni a parád.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Ápr. 07. Hétf., 22:06    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Erősen ajánlom a GY.I.K elolvasását.
Egyébként vedleni fog.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zsidek1991
Újonc

Elküldve: 2014 Ápr. 07. Hétf., 21:44    Hozzászólás témája: Segítség !!! idéz

[img]https://imageshack.com/i/nr94t9j[/img]

Sziasztok ! Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy pár hete a Parámnak a potrohán kihullott a szőre és fekete lett ott a bőr ! mitől lehet ez ? Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Márc. 28. Pént., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Sub (?) nőstény:

klicsko
Tag

Elküldve: 2014 Feb. 22. Szomb., 21:28    Hozzászólás témája: idéz

növendék nőstény Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Feb. 20. Csüt., 15:23    Hozzászólás témája: idéz

Csak megszületett asszem most 5 vedléses sztem .. nagyon ugy néz ki Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 27. Hétf., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

bemifre írta:
drise18 írta:
sziasztok 3-4 v parahybana meddig húzhatja el a vedlést???? az enyém közel 3 hete gubbaszt a bujkálójában..

A vedlésidőszak pókonként más lehet. Az egyik pókom 4-5hétig van elbújva vedlés előtt, a másik meg 2 hét alatt levedlik.
Ha nem piszkálod és megfelelő a páratartalom akkor hamarosan biztos le fog vedleni:)

mondja ezt az aki nem is locsolta pocakot Nagyon boldogD
Vissza az elejére
Profil üzenet
bemifre
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 26. Vas., 14:44    Hozzászólás témája: idéz

drise18 írta:
sziasztok 3-4 v parahybana meddig húzhatja el a vedlést???? az enyém közel 3 hete gubbaszt a bujkálójában..

A vedlésidőszak pókonként más lehet. Az egyik pókom 4-5hétig van elbújva vedlés előtt, a másik meg 2 hét alatt levedlik.
Ha nem piszkálod és megfelelő a páratartalom akkor hamarosan biztos le fog vedleni:)
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 25. Szomb., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

A vedlés topicban olvasgass, úgy rémlik nem is régen volt hasonló kérdés
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő
1 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu