Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 170 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Azonnali kérdések órája

Azonnali kérdések órája

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 03. Hétf., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

En 100 % kokuszrostot hasznalo enek ellenere a nedvesebb terkok kozul 2 terkoban mar talalkoztam ilyen kis dog legyekkel az egyikben mar kis feher kukacokat is talaltam. Eddig nem nagyon volt veluk gond max 3-4 darabot lattam eddig nem torodtem veluk viszont amikor meglattam azokat a kis szemet kukacokat elegge megijedtem:( Ezek szerint ez a mocskos legy is eleg veszelyese. A petek hogy kerulnek be a pok testebe? HA a talajan talalkoztam ilyen szemet fergekkel elkepzelheto hogy a pokokban is van? Minden pokom rendesen megszokott modon viselkedik. JA kiveve azt hogy eleg nyugodtak Mosoly
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 03. Hétf., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

A tozeg légy tényleg ilyen veszélyes?

Nálam szerintem van belole. Olyan kis muslica szeru repkedo nyavaja. Darabosan mozog a talajon. El szoktam kapni néha, de idáig nem írtottam ki teljesen, de akkor neki állok ha veszélyt jelentenek a pókjaimra.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:51    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Hát azt én sem! Ilyen ötletel még nem találkoztam!
Egyenlore tuzoltás gyanánt begyújtottam a konvektort,aztán majd nézek valami megoldást mert ez a mai gáz ár mellet...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

Tökéletesen megfelel! Csak ott is be kell loni, hogy melyik fokozatnál a legjobb! Én találkoztam már ilyen ötlettel és leleményesnek is tartom. Nagyon boldog

Legutóbb Scream szerkesztette (2007 Szept. 02. Vas., 20:54), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Hát azt én sem! Ilyen ötletel még nem találkoztam!
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:24    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
bármilyen lakásfelszerelési,villanyszerelése,vagy aklármilyen hasonló boltban,pl Obi,Praktiker,stb,illetve maszek villanyszerelési boltokban is van mindenhol....Mosoly 25W-OS ELÉG BOVEN,6-10CMRE a terkó szellozoje fölé,ez kb annyira fogja felfuteni, útúl nagy párára télleg vigyázz,illetver as túl kevésre is:-), igazából nem nagy dolog ezt beloni,csak úgy hangzik,érzéssel kell csinálni,
Köszi a táncsokat,holnap meg oldom. Közbe eszembe jutott még valami,van itthon egy elektromos ágymelegíto hofok szabályzóval,ha azt rakom a terko alá akkor nem kel világítani csak nem tudom jó-e erre a célra?
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

bármilyen lakásfelszerelési,villanyszerelése,vagy aklármilyen hasonló boltban,pl Obi,Praktiker,stb,illetve maszek villanyszerelési boltokban is van mindenhol....Mosoly 25W-OS ELÉG BOVEN,6-10CMRE a terkó szellozoje fölé,ez kb annyira fogja felfuteni, útúl nagy párára télleg vigyázz,illetver as túl kevésre is:-), igazából nem nagy dolog ezt beloni,csak úgy hangzik,érzéssel kell csinálni,
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

Én inkább egy hósugárzót vennék a helyedben, és a szobát futeném!
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 20:04    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Jaj az a legrosszabb amit tehetnél! Spotlámpa színes izzóval,esetleg!
Akkor holnap megyek veszek valahol vörös v kék spot izzót,csak fogalmam sincs hogy hol kapok!
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Jaj az a legrosszabb amit tehetnél! Spotlámpa színes izzóval,esetleg!
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Ez necces egy kicsit! Az lenne az igazi ha álandó 26-27 C fokon tudnád tartani, "fény" nékül. Tehát lámpa nékül. A lámpát nagyon be kell loni ahoz hogy biztosítani tud a megfelelo homérsékletet, próbálgatni kell milyen messzire tedd a trkótól, és jó lenne ha nem fehér fénnyel világítanád, piros vagy kék izzó lenne a jó. Viszont ha lámpával futesz akkor nagyon figyelj a páratartalomra,mert a szoba hideg,a terkó meleg, igy gyorsan kicsapódik a pára, ami már 90-100% páratartalmat jellez,attól meg lehullik.
Ezért montam hogy necces.
Fütsd a szobát jobban jársz!
köszi a gyors választ!Ez nem hangzik jól! Esetleg infra lámpa nem jó?
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Ez necces egy kicsit! Az lenne az igazi ha álandó 26-27 C fokon tudnád tartani, "fény" nékül. Tehát lámpa nékül. A lámpát nagyon be kell loni ahoz hogy biztosítani tud a megfelelo homérsékletet, próbálgatni kell milyen messzire tedd a trkótól, és jó lenne ha nem fehér fénnyel világítanád, piros vagy kék izzó lenne a jó. Viszont ha lámpával futesz akkor nagyon figyelj a páratartalomra,mert a szoba hideg,a terkó meleg, igy gyorsan kicsapódik a pára, ami már 90-100% páratartalmat jellez,attól meg lehullik.
Ezért montam hogy necces.
Fütsd a szobát jobban jársz!
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Kicsit gondba vagyok 3napja vedlet a versim hatodszor.Most jött ez a hirtelen lehulés,nálam a lakásába nappal olyan 22-23fok van és az ugye nem jó a versinek,viszont olyat is olvastam hogy sokan azzal nyírják ki a versijüket hogy lámpával futik oket! Most akkor mitt csináljak? Mennyi ideig világíthátom kb naponta hogy baja se legyen belole,de jól is érezze magát?Ja és még egy kérdés:éjjel ugye hidegebb van inkább akkor világítsam meg és nappal ne?
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 17:18    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
Pit, az még valóban akkor nem adult, maj 22-3cm-esen:-), én is belecsúsztam ebbe anno,hogy korán szereztem a hímet....azt hittem 18-20cm esen már adult.
A seemanit pedig rakd ki külön dobozba sterilen,nedvesített papírtörlovel. Emeld a páratartamot, próbáld megitatni, lehet,hogy vedleni fog, lehet hogy épp ilyen ciklusa van, de pl a tozeglégy is okoz ilyen problémákat,aminek a petéi sikeresen ki szoktak kelni apókba, kis kukacka formájában , sok ilyet láttma már sajnos...ilyenkor mozdulatlan a pók,még nem húzz a lábait maga ála,de ha valamit ajánlhatok,próbáld a hátára fektetni az állatot,ha visszafordul nincs nagy gond...

Csatlakozom!
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 16:47    Hozzászólás témája: idéz

Pit, az még valóban akkor nem adult, maj 22-3cm-esen:-), én is belecsúsztam ebbe anno,hogy korán szereztem a hímet....azt hittem 18-20cm esen már adult.
A seemanit pedig rakd ki külön dobozba sterilen,nedvesített papírtörlovel. Emeld a páratartamot, próbáld megitatni, lehet,hogy vedleni fog, lehet hogy épp ilyen ciklusa van, de pl a tozeglégy is okoz ilyen problémákat,aminek a petéi sikeresen ki szoktak kelni apókba, kis kukacka formájában , sok ilyet láttma már sajnos...ilyenkor mozdulatlan a pók,még nem húzz a lábait maga ála,de ha valamit ajánlhatok,próbáld a hátára fektetni az állatot,ha visszafordul nincs nagy gond...
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
kaplar4
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

en nem nagyon talakoztam ilyennel, de amig nem ir vissza valami profi addig szerintem ne piszkald, ne nezegesd, es probalj neki felarnyekot biztositani, attol talan lessz egy kis onbizalma
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 02. Vas., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Hello!

Irtam a megfelelö topic-ba, de látom semki se reagált rá semmit, hátha majd itt...:

Segitsetek légyszives!

10 napja vettem meg egy adult nöstény Aphonopelma seemani-t, de amiota beletettem a terkojába alig mozog a pók! összehuzta magát(de nincsenek maga alatt a lábai), ha megpiszkálom az ecsettel akkor picit arrább megy, de emigy egyáltalán nem mozog, meg nem is eszik...ilyen nehezen szokja meg a helyét v valami más baja van?
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

Nos amit te leírtál, az szép és jó, ez vonatkozik általában a madárpókok többségére. Viszont vannak olyan fajok, amik sokkal kevesebb vedléssel érik el az ivarérett kort mint az átlag.

Pit!

Az ornata nostényed még nem adult, ha csak nem tartotad iszonyat körülmények között, de ezt kétlem. Olyan semiadult lehet!

Ja a képeket megnéztem, bizti hogy az bulbus!

Sajnálom a lassú reakciót,de szarozott a gépem!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

Tehát amit a póktartás elején megtanítottatok nekem, hogy:
1-4 vedlésig: spiderling, 5-12 vedlésig: juvenil v. semiadult, 13 vedlés: subadult, 14 vedlés: adult,(körül-belül, mert ugye a hímek 1-2 -vel hamarabb adulnak) azt felejtsem el, mert ahogy esik úgy puffan alapon adulnak a pókok. Ha jól tartom 10-12 hónaposan, ha rosszul 1,5-2 évesen. Én meg figyusszam a külso jegyeket, amibol arra lehet következtetni, hogy itt az ido.
Vissza az elejére
Profil üzenet
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 17:37    Hozzászólás témája: hímek adulása idéz

Üdv!

Nem kell mindent szentírásnak venni, nekem már 3 Poecilotheria hímem adult be 8. vedlésnél. És nem elszámolás volt...
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 17:34    Hozzászólás témája: hím idéz

georgio írta:
Na kipróbálom ezt a hiper-szuper gyors válaszadást. Azért is , mert a fasciata topicban nem nagyon kapok választ ( de a regalis topicban Gabesz sem !!!) Szóval röviden és tömören: Mindkettönknek poecilotheria-ja van (regalis és fasciata) , mindkettönknek a pókján megjelent a bulbus (valószínü bulbus) Azt olvastam, hogy ez az utolsó, ivarérési vedlés után jelenik meg. Csak egy a baj, hogy a mieink 8. vedlés körüliek, tehát olyan messze vannak a 12. vedléstöl mint Makó Jeruzsálemtöl. A kérdés: bulbus -e a bulbus, és ivarérettek -e a pókjaink a kevés vedlésszám ellenére?
Egy kép itt: http://www.kepfeltoltes.hu/070828/P._fasciata_07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(a másik a regalis rovatban )

Hi! Már ott is válaszoltam... Gratula az adulr hímhez!
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Örülök, hogy müködik a gyorsaság! Nagyon boldog

Biztos, hogy ivarérett, hiszen már megvannak az ivarszervei.
Az, pedig, hogy hányadik vedlésnél adul, az csak kb. a körülmények erosen befolyásolhatják.

Viszont nekem is lenne ehhez hasonló kérdésem, a P. ornata nostényem ~18 cm lábfeszü és ~7cm-es testu. Akkor már ivarérett?
Sajnos nem tudom, hogy hány vedléses pontosan...

Up!
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 14:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem 99% az ivarérés.
Úgy sejtem a pöci hímek talán 10 vedlésesen adulnak..??
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 30. Csüt., 14:36    Hozzászólás témája: idéz

Na kipróbálom ezt a hiper-szuper gyors válaszadást. Azért is , mert a fasciata topicban nem nagyon kapok választ ( de a regalis topicban Gabesz sem !!!) Szóval röviden és tömören: Mindkettönknek poecilotheria-ja van (regalis és fasciata) , mindkettönknek a pókján megjelent a bulbus (valószínü bulbus) Azt olvastam, hogy ez az utolsó, ivarérési vedlés után jelenik meg. Csak egy a baj, hogy a mieink 8. vedlés körüliek, tehát olyan messze vannak a 12. vedléstöl mint Makó Jeruzsálemtöl. A kérdés: bulbus -e a bulbus, és ivarérettek -e a pókjaink a kevés vedlésszám ellenére?
Egy kép itt: http://www.kepfeltoltes.hu/070828/P._fasciata_07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(a másik a regalis rovatban )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 29. Szer., 14:57    Hozzászólás témája: Azonnali kérdések órája idéz

Mivel ilyen mértékben pörög a fórum mostanában, gondoltam létrehozok egy ilyen topikot!
(Nem idoméro eszközre kell gondolni!!!)

Ez a topik arról fog szólni, hogy, ha valakinek sürgös kérdése van, bármely témával kapcsolatban, akkor itt teheti fel, s ha jól muködik azonnal választ kaphat.
Szóval itt lehet offolni, de a személyes dolgokat légyszíves továbbra is prívben vagy emailben beszéljétek meg.

Akkor hajrá!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
20 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu