Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 191 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Azonnali kérdések órája

Azonnali kérdések órája

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Maresz
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

A pillanatragasztó tökéletes! Mosoly Csak csináld gyorsan,nehogy elpusztuljon!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Csizi93
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

csabesz írta:
Bármilyen balesetnél elõfordulhat, hogy pókod vérezni kezd.
Ha a vérzést nem állítod el, akkor szinte biztos, hogy elpusztul, mert a "hemolymph"
(a "pók-vér") nem tartalmaz véralvadásgátlókat, mint például az emlõsök vére.
Néhány réteg körömerõsítõvel, seb-ragasztóval, szilikonnal bevonva elállíthatod a vérzést,
a seb pedig lassan begyógyul.

Azt tudom hogy nem tud alvadni a "vérük", de sajnos csak pillanatragasztót találtam itthon. Az esetleg nem jó?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csabesz
Újonc

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

Bármilyen balesetnél elõfordulhat, hogy pókod vérezni kezd.
Ha a vérzést nem állítod el, akkor szinte biztos, hogy elpusztul, mert a "hemolymph"
(a "pók-vér") nem tartalmaz véralvadásgátlókat, mint például az emlõsök vére.
Néhány réteg körömerõsítõvel, seb-ragasztóval, szilikonnal bevonva elállíthatod a vérzést,
a seb pedig lassan begyógyul.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Csizi93
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kb. egy 4 centis testméretű M.robostum postázás közben megsérül és vér szivárog az utótestéből. Esetleg valaki tud valamit tanácsolni hogy mit csináljak vele?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen!

Én is ilyesmire tippeltem volna mert pókoknál nem ismert a "szűznemzés" (ismereteim szerint).
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 10:11    Hozzászólás témája: idéz

GBence írta:
Sziasztok!

Elég új vagyok itt és nem túl régóta tartok pókokat. Az lenne a kérdésem hogy előfordul-e hogy nagyobb ivarérett nőstények előzetes párzás nélkül kokont készítenek (ami feltehetőleg üres)?

Szia!

Igen előfordulhat, ál kokonnak hívják. Nem üres mert a peték benne vannak, de nincsenek megtermékenyítve. Szóval kis pókokat ne várj tőle. Kacsint? Nyugodtan bent hagyhatod a póknál, majd később megeszi. Legalábbis nálam ezt csinálta a p.miranda nősti.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
GBence
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 30. Csüt., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Elég új vagyok itt és nem túl régóta tartok pókokat. Az lenne a kérdésem hogy előfordul-e hogy nagyobb ivarérett nőstények előzetes párzás nélkül kokont készítenek (ami feltehetőleg üres)?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
A sorrend he.she.it (vagy der.die.das, ha úgy jobban tetszik), szóval igen, jól tudod. Mosoly

juhúú, kösznömMosoly
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 14:58    Hozzászólás témája: idéz

A sorrend he.she.it (vagy der.die.das, ha úgy jobban tetszik), szóval igen, jól tudod. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

És jól tudom, hogy a nőstényeket jelöljük "0.1"-el a hímeket pedig "1.0"-val?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

Balupatyka írta:

Ha az állat mérete, a vedlések száma, és a színezet megegyezik, egy adult nőstény állat, ugyan ezen tulajdonságaival, akkor a te nőstid is adult.(szinte biztos)

Ó, hát köszönöm a választ. Csak a szaporítás miatt érdekelt, hogy mikortól próbálkozhatok vele. Mosoly
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Én emlékszem, hogy volt már ilyen kérdés, de nem találtam meg és úgy emlékszem válasz sem érkezett rá...szóval honnan tudom pontosan, hogy egy nőstény beadult-e vagy sem?
Üdv.

Ha az állat mérete, a vedlések száma, és a színezet megegyezik, egy adult nőstény állat, ugyan ezen tulajdonságaival, akkor a te nőstid is adult.(szinte biztos)
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 03. Csüt., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

Én emlékszem, hogy volt már ilyen kérdés, de nem találtam meg és úgy emlékszem válasz sem érkezett rá...szóval honnan tudom pontosan, hogy egy nőstény beadult-e vagy sem?
Üdv.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Qtya86 írta:
Spotot használok. Olyan távolságra van, hogy a talajon az izzó alatt a hőmérő 25 foknál nem megy feljebb, tehát azt sem lehet, mondani, hogy túl melege van és menekül.

én is spot égőt használok és ugyan úgy ott ül az izzónál a falon a smithim is meg a chromám is. ez nem hinném, hogy baj. sajnos ezen túl nem találkoztam még hasonlóval, még a fórumon sem, tehát lövésem sincs mi lehet a baj? valaki más esetleg?
Qtya86
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Dec. 29. Szomb., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

Spotot használok. Olyan távolságra van, hogy a talajon az izzó alatt a hőmérő 25 foknál nem megy feljebb, tehát azt sem lehet, mondani, hogy túl melege van és menekül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 28. Pént., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Hallottam már mástól is mielőtt megvettem volna az első pókomat, hogy úgy általában utálják a fényt. Na a smithim, az szöges ellentétét mutatja ennek, amíg ég nappal a lámpa, közvetlenül a fény és hő sugarában tartózkodik, amint kialszik, 5-10 perc múlva megy a búvóhelyére. Nagyon boldog Gondolom azért, mert ott valamennyi hő még azért megszorul. Egy ideje vedleni készül, és nemrég óta kényszerülök világítással fűteni rájuk, szóval a kajálásról nem tudok nyilatkozni. De a többiek se zavartatják magukat, a chromi is inkább odahúzódik, a genit szerintem simán nem érdekli, egyedül a pulchripes bújócskázik mostanában. Nem spot izzót használsz véletlenül? Mert az - nevéből adódóan - egy helyre koncentrálja a fényt és a hőt. Lehet, hogy ez nem tetszik neki. Ha nem, akkor ötletem sincs...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Qtya86
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Dec. 28. Pént., 20:19    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Kb október óta kell gondoskodnom az albom fűtéséről. Ezt egy 25 w-os izzóval oldottam meg világításként. A hőmérséklet 23 fok környékén van így.
Két érdekes dolgot tapasztalok azóta.
Az egyik, hogy a pók ki nem állhatja a fényt, ahogy bekapcsolom elvonul. Mikor kikapcsolom, szinte azonnal előjön.

A másik, hogy azóta nem is eszik, lehet világos vagy sötét. A világítás beüzemelése előtt vedlett 1 hónappal. 9 vedléses. Étvágya kiváló volt.

Ezt más is tapasztalta?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 13:07    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Egyébként ha a terkót kicsit magasabban helyezed el mint amin szokott lenni akkor is nyerhetsz egy kis meleget, a plafonhoz közelebb melegebb van.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Na, kipróbáltam, hogy estére lekapcsoltam a lámpáját, kb. 19-20°C-ig hűlt le a hőmérő szerint, szerintem nem lesz baj, ha este nem ég, egyelőre biztosan marad ez az izzós megoldás. Köszönöm a hozzászólásokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 09:47    Hozzászólás témája: idéz

sszabi írta:
Ez a ruha darabos megoldás teljesen jól működött, kb. 2 - 2,5 évig így volt megoldva az "esti üzemmód". Kacsint?

A fűtőszál jó ötletnek tűnik, szerintem az lesz.

Lehet, hogy bevált nálad, de attól még tűzveszélyes. Nagyon boldog
Amúgy igen, a fűtőszál az elég jó módszer, nem hiába használják sokan. De jelzem, szerintem éjszaka nem kell fűteni neki, sőt ami sszandra írt, az még elég okosan is hangzik Nagyon boldog
Szerintem ha nem fűtesz neki, akkor egyetlen egy problémád lehet, hogy a pók kicsit lelassul. Az meg télen nem nagy baj szerintem. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 02:42    Hozzászólás témája: idéz

sszabi írta:
Azt tényleg el felejtettem említeni Mosoly

Egy Grammostola Pulchra-ról van szó

Ha így hirtelen jól informálódtam, és az állatod Dél-Brazília és Észak-Uruguai területén él szabadon, ami már szintén a szubtrópusi égöv alá esik, akkor csak ismételni tudom önmagam. Nem gondolom, hogy bármely állatnak (de főleg nem egy "vadállatnak") gondot okozna ha nem 20°-os melegben alszik. És ha a szobád kritikusan lehűlne, akkor Te is meghűlnél...márpedig annál hidegebb a terkóban sem lesz, mint amilyen a szobádban van. Kacsint?
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 00:27    Hozzászólás témája: idéz

Azt tényleg el felejtettem említeni Mosoly

Egy Grammostola Pulchra-ról van szó
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 00:14    Hozzászólás témája: idéz

basszus, kicsit benéztem a hozzászólást amikor visszakerestem, hogy milyen fajról vcan szó, látom ezt nem említetted! Nagyon boldog akkor kezdjük onnan, hogy milyen fajról van szó? Forg? szemek
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 00:12    Hozzászólás témája: idéz

mi lenne, ha más oldalról közelítenénk meg a problémát. Például kiindulhatnánk abból, hogy szabadon milyen időjárási viszonyok közt él az állat. A B. vagans, ha jól tudom Közép-Amerikában honos. A leginkább jellemző életterületein egyáltalán nincs 0-24 órában rekkenő hőség. Floridában az Antarktiszról érkező hidegfront miatt gyakoriak a viharok, Guatemala a magassága miatt csak egy 18°C-os átlaghőmérséklettel büszkélkedhet és Mexikót is két régióra oszthatjuk, az egyik oldalon trópusi, a másikon mérsékelt éghajlati öv húzódik. Tehát nem hinném, hogy a kis kedvenc bánná ha éjszakára kicsit lehűlne a terkójában a hőmérséklet. Szerintem nem para, ha nem világítasz éjjel, minusz úgy sem lesz!
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Ez a ruha darabos megoldás teljesen jól működött, kb. 2 - 2,5 évig így volt megoldva az "esti üzemmód". Kacsint?

A fűtőszál jó ötletnek tűnik, szerintem az lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 23:34    Hozzászólás témája: idéz

sszabi írta:
Mivel központi fűtéses családi házban lakunk (fatüzeléses kazán) este elég jól le tud menni a hőmérséklet, simán 20°C alá, így estére mindenképp meg kell oldani valahogy normálisan a melegítést. Gondoltam már valami féle fűtő testre lámpa izzó helyett, de mik vannak erre a célra? Ilyen fűtőlapot nem igazán tudnék betenni, infralámpát (Link) néztem még, az jó lenne?.
Eddig a kisebb terráriumnál úgy volt, hogy egy asztali lámpával világítottam oldalról, és estére egy fekete ruhadarabbal letakartam a búra "világító részét",így fény alig ment be, csak a hő. (remélem érthető Mosoly ), és most átkerült egy sokkal nagyobba.
Tavasszal, nyáron eleve nincs gond, csak télen.

Megjegyezném, hogy a fekete ruhadarab az tűzveszélyes. Szerintem nem szabad így letakarni egy lámpát.
Szerintem fűtőkábel a legjobb megoldás, de ha már szóba jött a cserép, akkor az is alkalmazható úgy szerintem, hogy fényt ne bocsátson ki, csak hőt.
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 23:30    Hozzászólás témája: idéz

Én konkrétan a távolságot azért írtam, mert nálam igencsak számít. Nálam a 40 W-os izzó vált be 15cm-ről. 15ös kockaterráriumról van amúgy szó. Kicsit messzebb rakom a pókom inaktívabb, ha közelebb akkor meg túl meleg lesz bent. Az ilyen távolság kísérletezést egy terráriumban nem tudom mennyire lehetne kivitelezni. Ha nálad bevált akkor biztosan jó módszer, csak nálam kisterráriumnál, illetve doboznál nem működik ez a rendszer. Mellesleg nekem 30as kockában lesznek a pókok ha nagyok lesznek, de én ott sem nagyon szeretnék nyúlkálni. Tudom eddig nem írtam, de emiatt is idegenkedem a benti lámpától Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 23:25    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
Ja értem. Hány fok van a szobádban? Az enyémben mostanában 22-23, de amikor hideg volt kint, ritkán volt 20 fölött. Egyetlen lámpával világítok egy 20-as kocka terráriumra meg 3 dobozra, és simán megvan 28 fok mindegyikben. Éjszakára lekapcsol az időzítő, és a hőmérsékletek nagyjából lemennek a szoba hőmérsékletére. Szóval lehet elég lenne neked is kívülről világítani, hacsak nincs extrém hideg a szobádban.

Mivel központi fűtéses családi házban lakunk (fatüzeléses kazán) este elég jól le tud menni a hőmérséklet, simán 20°C alá, így estére mindenképp meg kell oldani valahogy normálisan a melegítést. Gondoltam már valami féle fűtő testre lámpa izzó helyett, de mik vannak erre a célra? Ilyen fűtőlapot nem igazán tudnék betenni, infralámpát (Link) néztem még, az jó lenne?.
Eddig a kisebb terráriumnál úgy volt, hogy egy asztali lámpával világítottam oldalról, és estére egy fekete ruhadarabbal letakartam a búra "világító részét",így fény alig ment be, csak a hő. (remélem érthető Mosoly ), és most átkerült egy sokkal nagyobba.
Tavasszal, nyáron eleve nincs gond, csak télen.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 22:41    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy téyleg nem cserépre gondolt mondjuk... Vicces de gondolom nem egy 10 évessel van dolgunk és nem gyúlékony dologgal takarja le a lámpát, mint pl papírzsebkendő Nagyon boldog

És jah be szoktam nyúlni hozzájuk lámpacserénél, bár egy kis üvegterráriumnál biztos nem olyan egyszerű, mint az én esetemben, egy 45x45x40-es fakkban kicserélni, ahova majdnem be is tudok ugrani Nagyon boldog amúgy ez a távolsággal való beállítás szerintem túlzás. Belövöd a megfelelő égőt a megfelelő távolságra és kész. Ha a szobádban melegebb lesz, akkor kikapcsolod max. ha hidegebb akkor felvesznek zoknit. A leírásokban látható hőmérséklet nem szentírás, nem kell a nap 24 órájában tartani, hisz az eredeti élőhelyükön sincs mindig annyi. Ha kicsit melegebb van, vagy hidegebb, attól nem kell egyből lámpát pakolgatni szerintem. De ez csak az én véleményem.
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 21:53    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
mcrage írta:
Csak én idegenkedek attól, hogy berakjam a pókhoz az izzót? Szerintem kívülről bőven elég fűteni neki és csak nappal. Ha annyira hideg lenne a szoba esténként akkor is inkább fűtőszálat használnék én, nem pedig lámpát. Szerintem nem is biztonságos letakarni egy lámpát.

Nekem van egy terkós szekrényem, amit én csináltam és csak úgy tudtam megoldani a világítást, hogy belül van az izzó, és még 1 póknak sem lett baja benne, pedig adult hímek is laktak benne, akik állandóan mászkálnak, meg most egy parahybana is él benne, aki szintén sokat mászkál és eszükbe sem jut az izzóhoz menni. A letakarás meg bevett szokás, sokan csinálják, pl cseréppel.

Szóval szerinted amikor ő terkón kívül használta a lámpát akkor cseréppel takarta le? Mert szerintem nem. Persze a cserép nem veszélyes, mivel nem gyúlékony. Mellesleg lámpáról volt szó és azt cseréppel nem is lehet letakarni. Amiről te beszélsz azaz, hogy cserépből csinálnak lámpát.
Lehetséges, hogy nem lesz semmi baja a póknak, ha bent van nála az izzó, de én akkor is idegenkedek tőle, főleg, hogy akkor már a távolsággal sem tudok játszani a hőmérséklet miatt. Esetleg ha izzót kell cserélni akkor a pókhoz nyúlsz be?
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Szerintem semmi baj nincs vele, ha be megy az izzó a terkóba.. elvégre a pók sem hülye, nem fogja meg sütni magát.. ha nagyon meleg úgyis félremegy..
Én ezt gondolom..Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Csak én idegenkedek attól, hogy berakjam a pókhoz az izzót? Szerintem kívülről bőven elég fűteni neki és csak nappal. Ha annyira hideg lenne a szoba esténként akkor is inkább fűtőszálat használnék én, nem pedig lámpát. Szerintem nem is biztonságos letakarni egy lámpát.

Nekem van egy terkós szekrényem, amit én csináltam és csak úgy tudtam megoldani a világítást, hogy belül van az izzó, és még 1 póknak sem lett baja benne, pedig adult hímek is laktak benne, akik állandóan mászkálnak, meg most egy parahybana is él benne, aki szintén sokat mászkál és eszükbe sem jut az izzóhoz menni. A letakarás meg bevett szokás, sokan csinálják, pl cseréppel.
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

Ja értem. Hány fok van a szobádban? Az enyémben mostanában 22-23, de amikor hideg volt kint, ritkán volt 20 fölött. Egyetlen lámpával világítok egy 20-as kocka terráriumra meg 3 dobozra, és simán megvan 28 fok mindegyikben. Éjszakára lekapcsol az időzítő, és a hőmérsékletek nagyjából lemennek a szoba hőmérsékletére. Szóval lehet elég lenne neked is kívülről világítani, hacsak nincs extrém hideg a szobádban.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

Nem is a kapcsolgatással van problémám, csak eddig kívülről volt neki a lámpa, amit estére letakartam, de égve hagytam ugyebár a melegítés miatt, és kb. 2 napja költöztettem át egy nagyobb terráriumba, ahol belülre került a lámpa, így viszont ugyebár nem tudom estére letakarni, de ha lekapcsolom neki éjszakára, reggelre igencsak kihűl így télen. Egyelőre úgy oldottam meg, hogy lekapcsolom a belsőt, és estére odateszek egy másik lámpát letakarva, de azért nem jó megoldás.
Vissza az elejére
Profil üzenet
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

Nem árt szimulálni a nappal és az éjszaka váltakozását, úgy hőmérséklet-, mind fényviszonyügyileg. Egy sima analóg időzítőkapcsoló nem olyan nagy tétel szerintem...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszabi
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy éjszakára, ha nem kapcsolom le a világítást a terráriumban (egyben melegítő is, egy 25W-os izzó) az mennyire zavarná a pókot? Vagy legalább estére mindenképp meg kéne oldanom, hogy sötét legyen?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 24. Hétf., 09:06    Hozzászólás témája: idéz

Kalandor22 írta:
Sziasztok! Kezdő pókos vagyok és a segítségeteket szeretném kérni! Az lenne a helyzet, hogy van egy fél év körüli Brachipelma Vagans fajtájú madárpókom, kezdetektől fogva nagyon jó étvágya volt mindig, aktív is volt, stb. Mostanában rengeteg hálót szőtt, már több mint egy hete elő se jön, elvan rejtőzve a saját maga által épített "bunkerébe" és egyáltalán nem eszik,a potroha teljesen befeketült(az odáig egyértelmű, hogy vedleni fog, ezért nem is dobtam be neki élelmet). A kérdés viszont az, hogy mikor hajlandó egy ilyen fél év körüli madápók végre "hozzálátni" a vedléshez a szokásos hátukra fordult pózban? Mosoly Eddig már mindenféle pózban láttam őt feküdni (oldalán is láttam már, aztán hasán ,kinyújtott lábakkal,mindent csinál,csak éppen nem dobja hanyatt magát...) a lényeg az, hogy már több mint egy hete ezt játsza el, és nem tudom, normális-e ez. Kéne valamit esetleg tennem, h végre túl legyen rajta? D: a páratartalomra figyelek, naponta fújok be neki, vize is van, a terrárium az íróasztalomon a radiátor mellett van elhelyezve, úgyhogy gondolom, fázni csaknem fázik D: Nagyon megköszönném a válaszotokat!! Kezdek kicsit aggódni érte =/ Írjatok légyszíves minél előbb!
KÖSZÖNÖM

Ha 2 hétig csinálja ezt, még az is normális. Nyugi nem fog elfelejteni levedleni Kacsint?
(ja és elég egy topikban feltenni egy kérdést Mosoly )
Vissza az elejére
Kalandor22
Újonc

Elküldve: 2012 Dec. 23. Vas., 23:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Kezdő pókos vagyok és a segítségeteket szeretném kérni! Az lenne a helyzet, hogy van egy fél év körüli Brachipelma Vagans fajtájú madárpókom, kezdetektől fogva nagyon jó étvágya volt mindig, aktív is volt, stb. Mostanában rengeteg hálót szőtt, már több mint egy hete elő se jön, elvan rejtőzve a saját maga által épített "bunkerébe" és egyáltalán nem eszik,a potroha teljesen befeketült(az odáig egyértelmű, hogy vedleni fog, ezért nem is dobtam be neki élelmet). A kérdés viszont az, hogy mikor hajlandó egy ilyen fél év körüli madápók végre "hozzálátni" a vedléshez a szokásos hátukra fordult pózban? Mosoly Eddig már mindenféle pózban láttam őt feküdni (oldalán is láttam már, aztán hasán ,kinyújtott lábakkal,mindent csinál,csak éppen nem dobja hanyatt magát...) a lényeg az, hogy már több mint egy hete ezt játsza el, és nem tudom, normális-e ez. Kéne valamit esetleg tennem, h végre túl legyen rajta? D: a páratartalomra figyelek, naponta fújok be neki, vize is van, a terrárium az íróasztalomon a radiátor mellett van elhelyezve, úgyhogy gondolom, fázni csaknem fázik D: Nagyon megköszönném a válaszotokat!! Kezdek kicsit aggódni érte =/ Írjatok légyszíves minél előbb!
KÖSZÖNÖM
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 23:05    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Sziasztok! Délelőtt 11 körül hanyatt dobta magát a Regalisom hogy vedleni fog de azóta semmi. Ugyan úgy a hátán fekszik de nem kezdte el a vedlést. Szerintetek??

Úgy néz ki elpusztult! Szomor? Még mindig a hátán fekszik de a fejtor rész alá egy kis barnás színű folyadék folyt a pókból....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Szept. 14. Pént., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Délelőtt 11 körül hanyatt dobta magát a Regalisom hogy vedleni fog de azóta semmi. Ugyan úgy a hátán fekszik de nem kezdte el a vedlést. Szerintetek??
Vissza az elejére
Profil üzenet
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Szept. 10. Hétf., 15:35    Hozzászólás témája: idéz

Nxn908xxx írta:
Sziasztok!
Tapasztalat alapján szerintetek melyik a legaggresszívabb pók faj?

Helló!
Többnyire az afrikai fajok a legagresszívebbek.
A leginkább köztudott a Pterinochilus murinus, mivel eléggé elterjedt. De kellő körültekintés mellett nem szokott problémát okozni.

A másik a Plenobius muticus (ex C. crawshayi). Nem volt még ilyen pókom, de ők is eléggé félelmetesek. Nagyon elővigyázatosnak kell vele lenni.

A harmadik a Hysterocrates genus tagjai. Nálam a Hysterocrates sp. gigas a legkisebb háborgatásra is azonnal kicsap/mar, pedig még eléggé kicsike.

Természetesen több is van, de szerintem konkrét listát nem lehet felállítani, a viselkedésük egyedfüggő is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Nxn908xxx
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Szept. 09. Vas., 09:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tapasztalat alapján szerintetek melyik a legaggresszívabb pók faj?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Aug. 08. Szer., 15:53    Hozzászólás témája: Re: etetés idéz

miklos17 írta:
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy, jó tenyérnyi nagyságú nőstény Parahybanám, és mikor berakok neki egy szopós egeret, akkor annyit csinál vele hogy megérinti a fogával, majd otthagyja..a tücsköt egyből megeszi ahogy berakom..ezt nemtudjátok miért csinálhatja?:/

Van olyan pók amelyik nem fogadja el az egeret. Szerintem nem is kell egy pókot egérrel etetni, teljesen felesleges. Ráadásul a maradványai is nagyon büdösek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
miklos17
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 08. Szer., 14:55    Hozzászólás témája: etetés idéz

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy, jó tenyérnyi nagyságú nőstény Parahybanám, és mikor berakok neki egy szopós egeret, akkor annyit csinál vele hogy megérinti a fogával, majd otthagyja..a tücsköt egyből megeszi ahogy berakom..ezt nemtudjátok miért csinálhatja?:/
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
miklos17
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 05. Vas., 13:06    Hozzászólás témája: film idéz

Sziasztok!
Tudtok még valami jó madárpókos dokumentum film félét?Nagyon boldog Az előző amit itt ajánlottak nagyon tetszett...Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hviko
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Aug. 04. Szomb., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

Igen anno a Csi-Pi-ben soxor találkoztunk Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Aug. 04. Szomb., 16:07    Hozzászólás témája: idéz

hviko írta:
Sziasztok!
Egy kereszt kérdésem lenne: van egy avi. versicolorom, május közepén történt meg az 5. vedlése.
előtte se vitte túlzásba de azóta pláne nem mondhatnám hogy nagy zabagép lenne..
konkrétan átlag 3 hetente eszik egy tücsköt...
inni kijár rendszeresen mozog, világítása van, tartási hőmérséklete mind a nappali mind az éjszakai jó. de az tuti hogy ez nem normális hogy ilyen ritkán eszik, próbáltam a sáskát, tücsköt, lepkét, legyet stb, mindegy mi van bent neki legutóbb 2 hete evett egy kis tücsköt azóta semmi, pedig kaja van előtte mindig.
valakinek valami tipp ötlet?
köszönöm előre is a segítséget.
üdv
Viktor

Hát bizony pókoknál nem ritka ez a viselkedés. Nálam is van olyan hogy az egyik zabál a másik meg épp hogy csak eszeget. Az érdekes az hogy többnyire ennek ellenére kb. ugyan úgy nőnek. Láttam hogy gödöllői vagy. Én is. Ha gondolod keress meg facebookon: http://www.facebook.com/szilamer.varga
Folyamatosan vannak eladó pókjaim, skorik, kígyók, egyéb hüllők! Meg talán segíteni is tudok ha hirtelen valami gond van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hviko
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Aug. 04. Szomb., 14:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Egy kereszt kérdésem lenne: van egy avi. versicolorom, május közepén történt meg az 5. vedlése.
előtte se vitte túlzásba de azóta pláne nem mondhatnám hogy nagy zabagép lenne..
konkrétan átlag 3 hetente eszik egy tücsköt...
inni kijár rendszeresen mozog, világítása van, tartási hőmérséklete mind a nappali mind az éjszakai jó. de az tuti hogy ez nem normális hogy ilyen ritkán eszik, próbáltam a sáskát, tücsköt, lepkét, legyet stb, mindegy mi van bent neki legutóbb 2 hete evett egy kis tücsköt azóta semmi, pedig kaja van előtte mindig.
valakinek valami tipp ötlet?
köszönöm előre is a segítséget.
üdv
Viktor
Vissza az elejére
Profil üzenet
Renji
Tag

Elküldve: 2012 Júl. 27. Pént., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Remélem jó topikba irok, kérnék egy kis segítséget tőletek!

Égen földön keresek egy bizonyos képet, amin középen egy (azthiszem) szakállas agáma áll, bal oldalról egy strucc, jobb oldalról pedig egy kígyó csap le éppen rá!

Ha valaki bármi infót tud a képről, hogy mi a (gugülös) neve vagy honnan lehet leszedni kérem írjon!!
Nagyon fontos lenne egy prezentációmhoz!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv.: Renji
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Következő
3 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu