Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 13 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Azonnali kérdések órája

Azonnali kérdések órája

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
NanaLaNana
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 21. Kedd., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Volna egy sürgős kérdésem. Németországból küldenének nekem egy pókot. Mik a tapasztalatok? Hány nap, mire megérkezik. Érdemes expressz postát kérni(46euro, kicsit most húzós lenne), vagy normál postával is hamar megérkezik? Olvastam, hogy a vám több nap is lehet.
Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Júl. 04. Szomb., 17:43    Hozzászólás témája: idéz

A parák szeretik a magasabb páratartalmat, még ha annyira nem is kényesek rá. Elég tág tűrésű jószágok, de ettől függetlenül igénylik a vizet (ld.: Brazília átlag csapadékmennyisége). Rendbe fog jönni a lába következő vedlésre, csak gondoskodj megfelelő páratartalomról! Kacsint?
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Júl. 02. Csüt., 23:05    Hozzászólás témája: idéz

A teljes életkörülményeiről tudnál képet küldeni? (Sokan írták, de így van... sokat tudna segíteni...)

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enci96
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 02. Csüt., 17:18    Hozzászólás témája: Para idéz

Az lehet köszönöm!Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gery88
Látogató

Elküldve: 2015 Júl. 02. Csüt., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Ha vedlés óta olyan, akkor valószínűleg nem volt neki elég a pára és beleragadhatott... Bár a parák nem érzékenyek a páratartalomra, de előfordulhat vedlésnél. Inkább legyen nála több pára mint kevesebb. Legyen kellő méretű itatója, mindig vízzel feltöltve és permetezd neki a "talaj" egy részét. Ne legyen soha csontszáraz, de ne is úsztasd elvégre nem mocsári teknős! Nagyon boldog
Nekem is van két parahybanám (többek között), egy 7-8 centis lábfesztávú és egy kb. 16 cm-es lábfesztávú.
Ha a szőrtelen lábra gondolsz, az szerintem a vedlés után majd helyrejön...

"A pókok egyszerűen azért szőnek pókhálót, mert pókagyuk van."

"Kezit pókolom!"
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enci96
Újonc

Elküldve: 2015 Júl. 02. Csüt., 12:35    Hozzászólás témája: SOS idéz

SOS! mi lehet ez a paràm làbàn?:0 utolsó vedlés óta ott van, most fog majd vedleni,eltűnik?:/

Vissza az elejére
Profil üzenet
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 17. Szer., 19:56    Hozzászólás témája: idéz

Értem, nem kapkodják el. Mosoly
Ma rendeztem a pókosdobozokat, és a kis "elfalazottét" megnéztem alulról, látni, hogy a bujkálójából túrta ki a földet, ő pedig benne csücsül a lyukban, a doboz alján. Alulról látszik a hasa. Nagyon boldog Lábai nincsenek alatta, so virul, és a méretéből ítélve még nem vedlett. Türelmesen várok, míg megint mutatkozik.

(Nem zargatom egyébként egyáltalán, még a nedvesítést is fecskendővel a szellőzőlyukakon keresztül a doboz mozgatása nélkül oldom meg. Félre tettem, nem nyaggatom.)
Biggabor
Újonc

Elküldve: 2015 Jún. 17. Szer., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Bár a genim csinálta, de 3,5 hétig el volt bújva a cserépbe, akkor volt 4 vedléses. Egyszer csak előbújt, s láttam, hogy levedlett.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Jún. 17. Szer., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Erre a kérdésre sajnos képtelenség válaszolni... Lehet 1 nap, vagy akár 1 hónap is. Ha már befeketedett az utóteste, 1 héten belül várhatóan levedlik. Ha nem, akkor képtelenség megtippelni a vedlése időpontját.
Almamag
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Jún. 17. Szer., 04:28    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! 4 vedléses smithi pár napja atombiztosan elfalazta magát a bujkálójában. Gondolom hogy vedlenei akar, a kérdésem az lenne, hány nap után számíthatok arra, hogy ismét előbújik? Eléggé zavar, hogy nem tudom, mi van vele, remélem rendben levedlik.
Giovanni
Lelkes újonc

Elküldve: 2015 Máj. 12. Kedd., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, Arra én is kíváncsi lennék hogy mi a helyzet a reptiliával?
Vissza az elejére
Profil üzenet
partxxx
Újonc

Elküldve: 2015 Máj. 11. Hétf., 22:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, nem mutatkoztam még be, igazából a pókok nem is nagyon izgatnak, kaméleont tartok
a reptilia.hu-t olvasnám, de nem jön be egyik topic sem már napok óta, csak a főoldal

esetleg valami info, hogy miért nem megy ? vagy a két oldal mennyire független ?

sry, hogy offoltam
Vissza az elejére
Profil üzenet
Felidae
Újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 30. Csüt., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

Visszajelzek Mosoly
10 nappal a feladás után megérkezett a csomag. Mind a 11db 1-2v állat él és egészséges.

Na ezt hívják csomagoló skill-nek!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Felidae
Újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 27. Hétf., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

Na.. Némi fejlemény Mosoly
Ma hívtam a vámot, és már csak az állatorvosi ellenőrzésre várnak. Azt mondották vala, hogy minden rendben, és a héten megkapom őket. Remélem a purpurea babák megmaradtak a tortúra ellenére...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Ápr. 25. Szomb., 05:26    Hozzászólás témája: idéz

Itt a fórumon is volt példa ilyesmire, ha jól emlékszem, hogy egy gyerek egy hét után kapta meg a csomagját és még éltek a pókok. Ha gondolt a feladó arra, hogy hosszú utat tesznek meg és jócskán nedvesített nekik, akkor szerintem van esély rá, hogy élni fognak még (bár az avik tényleg neccesek). Persze ez függ attól is hogy hol tárolják őket milyen hőmérsékleten. Ha egy hűvös szobába van betéve a csomag, akkor nagyobbak az esélyeik nyilván Mosoly
Felidae
Újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 24. Pént., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia,

Sejtem, hogy az avik nem vészelik át... :/
Ha valaki mással történt már hasonló, az kérem ossza meg a tapasztalatait.

Bemutatkozást megejtettem (így hét év után) egy kisregény formájában, de valószínű volt némi hálózati problémám amikor elküldtem. Kezdhetem újra.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Ápr. 24. Pént., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Elég cinkes helyzet... A legnagyobb problémát a nedvesség jelenti. Ekkora méretű pókok hamar kiszáradnak. A M. robustumok talán túlélik, jobban bírják a szárazságot, de az aviknak nem sok jót jósolnék...

Ui.: Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Felidae
Újonc

Elküldve: 2015 Ápr. 24. Pént., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok,

Igazából sokmindent nem tudok tenni az ügy érdekében, de foglalkoztat a kérdés. Mivel ideges vagyok, ezért irkálok...

Hétfőn postázott, vámon ragadt csomagban szerintetek mennyi esélyük van a túlélésre az 1v M.robustumoknak, 1v aviknak és 1v C.sp hatihatiknak? Elvileg styrofoam doboz, heatpack nélkül. Talán jövőhét elején ideér...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Ápr. 03. Pént., 05:12    Hozzászólás témája: idéz

Ja igen, arra pont én mondtam, hogy hím Nagyon boldog Zavarban lev?
De ahogy te is írtad a ventrális oldali szexálást sosem lehet biztosra venni Kacsint? (kicsit én is elhamarkodottan írtam oda azt a 'biztos' szót a másik topikban Vicces)
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 02. Csüt., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Óh ez nagyszerű hír! Dancing

Ezek szerint a Cambridgei topikba linkelt képen nem látszódott elég tisztán, ráadásul az még a legutóbbi vedlés elött készült. Teszem hozzá fura is volt, mert akkora popsit növesztett, ami nem vall hímre.

Tanulság, még az egyértelműen hímnek tűnő ventrális kép sem lehet elég egyértelmű! Laza Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Ápr. 02. Csüt., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Jó hír: A pókod nem hím, hanem nőstény, méghozzá ivarérett! Kacsint?
A gombóc, amit szorongat, az egy álkokon! (Olyan, mint egy rendes kokon, csak terméketlen petékkel) Valószínűleg majd meg fogja enni! Egyes fajoknál előfordul, hogy álkokont csinálnak. A cambridgei-knél elég gyakori Kacsint?
Cutter
Látogató

Elküldve: 2015 Ápr. 02. Csüt., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

Volna egy kérdésem a nálam sokkal többet látottakhoz:

Adott egy P. cambridgei, valószínűleg hím. Elképesztő mennyiségű kaja után, úgy 2 hete szőtt az üregébe egy szép sűrű hálót, majd összegyűrte és bezárkózott, mint aki vedleni készül.

Egészen az elöbbi pillanatig, amikor is ő urasága előmászott a gombóccal a rágói között és most épp körbe-körbe "krúzol" a terráriumban.

Először is az a gombóc vajon mi lehet?
Miért mászott elő? Esetleg túl melege volna?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 14:18    Hozzászólás témája: idéz

En nem szeretem a facebookot Nagyon boldog Pokozni csak itt, vagy elöben, szoval hajra! Az utobbi ket hetben nalunk is zajlik az elet, majd teszek kepeket a megfelelö forumokba Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Márc. 29. Vas., 05:41    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen egyetértek! Mosoly Bár nyilván ezért járok még ide én is Nagyon boldog
Ezeket az oldal megújításával kapcsolatos ígéreteket már régóta mondogatták, aztán nem lett belőle semmi Vicces Még a cikkek rész rendberakásáig sem jutottak el, pedig az se tegnap lett letiltva Nagyon boldog
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Márc. 28. Szomb., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

Volt róla szó, hogy az oldalt kicsit helyrepofozzuk, megpróbáljuk visszaállítani a régi fényét, de szemmel láthatóan eddig semmi... Tavaszra ígérték a munkákat, nekem eddig senki sem szólt, szóval szerintem el lett felejtve a dolog, vagy legalábbis késik. Én személy szerint jobban komálom a racsnit, mint a facebookos csoportokat, már nem is sokban vagyok fellelhető. Az Arachnida egy kulturált kávézó, míg a facebookos csoportok inkább késdobáló kocsmákra hasonlítanak... Én örülnék neki talán a legjobban, ha az Arachnida újra a kollektív, értelmes magyar pókosoktól lenne hangos és információkkal, ismeretekkel teli Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2015 Márc. 28. Szomb., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

Igazából az arachnidát ez a két maréknyi ember tartja még életben, akik idejárnak. Zavarban lev? A fejlesztői támogatás az kb. nulla. Az adminok és a modik nem nagyon járnak már ide kb. Winit kivéve. Nem tartom valószínűnek, hogy bármi terv lenne az oldallal, a bővítésével, vagy a hasonló appokkal. Szomor? Mondjuk ötletnek tényleg jó Kacsint? Csak most már a facebookon zajlik a pókos élet online része...
Vikesz
Rendszeres látogató

Elküldve: 2015 Márc. 27. Pént., 23:09    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Epp nezegettem az oldalt a gepen, amikor a völegenyem megkerdezte, hogy nincs-e telefonra Arachnida alkalmazas, vagy ilyesmi, amivel pl rögtön tudnek kepet feltölteni a vedlesekröl, meg ilyesmikröl. Megneztem, mert nekem ez eddig nem jutott eszembe, de nem talaltam. Tenyleg nincs ilyen? Es ha nincs, nem terveztek egyet csinalni?

Üdv.: Vikesz
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
isaking
Újonc

Elküldve: 2015 Márc. 25. Szer., 14:33    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, kezdő pókászok vagyunk párommal, most tervezzük első pókunk beszerzését. Ezzel kapcsolatban szeretném azt kérdezni, hogy lehet beszerezni, lehetőleg Bp környékén. E mellett, mit javasoltok, melyik fajjal "érdemes" elsőre megbarátkozni, ami lehetőleg elfér egy 20x40x40es helyen?
A fórum elég terjedelmes, sok téma van benne, ha esetleg tudtok innen linkelni egy két hasznos témát azt megköszönném, eléggé elveszett vagyok még a keresővel is Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet
7R4N3
Újonc

Elküldve: 2015 Márc. 17. Kedd., 17:24    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok olyan kérdésem lenne, hogy normális jelenség e, ha a pókom (Smithi) a terkó oldalán az üvegen tartózkodik, amikor a világítást felkapcsolom neki, mostanában kezdte el csinálni, és nem fütés céljából van a lámpája. (Neon)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Cutter
Látogató

Elküldve: 2014 Dec. 21. Vas., 01:14    Hozzászólás témája: idéz

Azóta sajnos elpusztult a pici, a többiek viszont továbbra is jól vannak... Fura volt és szomorú is ez az egész, főleg, hogy magyarázat nincs rá.... Forg? szemek S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2014 Dec. 19. Pént., 20:58    Hozzászólás témája: idéz

A téma elég érdekes....

Nekem is hasonló esetem van, csak a faj más. T. ockerti az ami hasónlókat produkál. Július legvégén érkeztek meg és azóta óriási a különbség.

Az egyik négyszer vedlett azóta, farkaséhes, más kezd mintásodni, míg a másik egyetlen egyszer sem vedlett és bár az elején egyszer-kétszer láttam, hogy eszik, azóta sem. Már nem is igazából próbálkozok. Furán járkál, Úgy tesz mintha megindulna a kaja felé, utána felborul(!), de még mindig él.

Bár a két albicepsem között is van különbség, de az normális, egy-másfél hónapos vedléskülönbség ami jöhet abból ugyebár, hogyha nem kokontestvérek.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Dec. 02. Kedd., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

A leírtak alapján 2 dologra tippelnék.
Az egyik a dehidratáltság. Az okoz hasonló tüneteket, de ha jól értelmezem már viszonylag régóta produkálja, így azt én kizártnak tartom, mert ilyen állapotban, ha rövid időn belül nem jut vízhez az állat, akkor elusztul.

Sajnos a második lehetőség a rosszabbik, (és nálad az esélyesebb) a diszkinetikus szindróma. Ez is koordinálatlan mozgással jár, de az esetek túlnyomó többségében a pók elpusztul egy idő után és nincs mit tenni. Hallottam és nálam is előfordult már, hogy 1x, 2x vedlik így a pók de hosszútávra nem kell vele tervezni...

Amit tenni tudsz, hogy át teszed egy új dobozba, amiben csak nedves papírtörlő van és vársz. A legjobb, ha minél kevesebbet piszkálod. Kajával se nagyon, amíg nem mutat valamiféle javulást. (de sajnos az elég ritka)

Többet ebben a topikban olvashatsz a dologról:
Diszkinetikus szindróma
Cutter
Látogató

Elküldve: 2014 Dec. 02. Kedd., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Gondoltam megkérdezem, hátha valaki találkozott már ilyennel, én értetlenül állok a jelenség előtt.

Adott egy H. maculata bébi 1 vedléses korában vettem augusztus elseje körül. (3-at vettem abból 1 sajnos elpusztult)

Namost a két pók közül az egyik azóta már vedlett 4x és szépen cseperedik zabál mint az őrült és kezd látszani a színe is, legutóbb 2 napja vedlett.

Ellenben ott a másik aminek nagyon úgy tűnik valamilyen betegsége lehet, mert egyrészt mióta megvan 1x vedlett, azóta nem evett (???) és amikor kinyitom a kis dobozt, nos megpróbálom leírni, de nagyon furán megy.
Minden helyváltoztatásnál magasba emeli azt a lábát amivel épp lépne, mintha kapálódzna, nem szalad el, ha az ecset hozzáér, csak kapálódzik egy kicsit. Nem mar rá a kajára (levágott lisztkukac fej, esetleg bébi dubia) pedig mostanra már igazán éhes kéne legyen.

Viszont még mindig él, azonos körülmények között van tartva mint a tesója... Értetlenül állok a kérdés előtt.

Valakinek tipp?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 21:48    Hozzászólás témája: idéz

Meg is van!! A kontosbe volt benne, amit egyszer mar begyurtunk a szekrenybe, mert nem volt benne reggel.. meg szerencse h nem lett agyon nyomva! Visszaraktam es egybol elindult ugyanoda ahol kimaszott, ilyenkor azert megertem meg sajnalom Őket, hogy bevannak zarva, biztos nekem se tetszene...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Nalam az agy nem olyan tuti hely neki sztem, mert kb 20 centi hasmagassaga van, meg mogotte sem olyan zart...egyenlorenem talalom, raktam minden radiator ala vizes zsepit, sotetedes utan szetnezek mindenhol, hatha...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Nem tudom segítek vele-e, de az ágyam mögött volt nekem a G. roseam...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Akkor remelem itt van a szobaba, mert az ajton tul nem volt halo, ahol lattam letakaritottam, hatha latok majd ujat... a szoba ajto kilett nyitva es ugy hagyva amig baratnom kiment wc-re es a szobat felforgattuk, nem talaltam, ugyhgy elkell kezdeni keresni mashol is, a bajperpill, hogy ez egy 3 szintes haz foldszinttel egyutt, rengeteg kacattal(munkasszallo) szoval nem 20 percig fog tartani es nem keves dolgot kell megmozgatni. A mai estet raszanom, hogy keresem, ha nem lesz meg akkor csak a remeny maradt! Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog A hálójuk nem fogy el. És addig húzzák maguk után kb amíg ismeretlen területen járnak. Valamint úgy tudod megtalálni, hogy keresed Kacsint? Ha tuti, hogy a szobában van (bár szerintem jobban jársz, ha szét nézel az egész házban) és van fűtőtest a szobában, akkor kapcsold be! Nem sokára valószínűleg meg fogod találni a közelében.
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Szept. 29. Hétf., 16:14    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Sajnos megszokott a pokom, kb 13 centis b. Angustum. Lattam sok halot a szobaba h merre jart, felforgattam mindent, de nem talaltam... Szomor? az ajtoig biztos elment, de az ajton tul nincs halo, tudj esetleg vki, h mindig huznak maguk utan halot, vagy elfogyott neki es azert nem latok tobbet?? Ha tudtok, legyszives irjatok tippeket, hogyan tudnek a nyomara bukkanni es megtalalni. Koszonom szepen!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ballinboy
Tag

Elküldve: 2014 Júl. 10. Csüt., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Van egy kisebb (kb 20 db) csótány kolóniám. A napokban betettem nekik egy meghámozott uborka szeletet, viszont az sajnos berohadt náluk, mivel nem voltam itthon pár napig és elég meleg is volt mostanában.
Van bent náluk egy kő darab, amit felemelve azt láttam, hogy alatta a nedves csótány ürülék között elég sok kb 2-3 mm-es kukac/pondró/akármi van. Továbbá még volt bent 3 db kicsi légy(?). A kukacok származhatnak tőlük?
Ezek vannak hatással a csótányokra? Ha teljesen kitakarítom a dobozukat, akkor még etethetem velük a pókjaimat, vagy ezt már felejtsem el?
(Egyébként mitől kerülhetett be ennyi?)
Vissza az elejére
Profil üzenet
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 25. Vas., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Nos, ma reggel arra keltem fel, hogy betemette a bejaratot, de nem hinnem, hogy megint vedlik, hiszen meg csak 3 hete vedlett le, az elozo 2 vedles kozott siman eltelt 2 honap,vagy talan igen...??? nagyon furcsan viselkedik az utolso vedlese ota. Elotte mindig kint volt estenkent, most meg meg sz...ni se jon ki...kivancsi vagyok mi lesz. Azert irom ezt le, hatha volt mar masnak is ilyen es megtudja osztani a tapasztalait.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 24. Szomb., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

legutóbb azt a sziszegő hangot is hallottam összedörzsölte a csáprágóit
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 24. Szomb., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Attól h nem látod mászkálni még nem jelenti azt h mondjuk éjféltől reggel 5ig nem boklászik kint. Éjszakai állatok, éjjel aktívak.

Vágom, Én is éjszakai állat vagyok és éjjel vagyok aktiv a munkámból kifolyólag, sokszor fent vagyok 3-4ig és rá-rá nézek a terráriumra, de semmi. Ma azért félig kicsaltam támadta a csipeszt rendesen. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Máj. 23. Pént., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Attól h nem látod mászkálni még nem jelenti azt h mondjuk éjféltől reggel 5ig nem boklászik kint. Éjszakai állatok, éjjel aktívak.
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 23. Pént., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

Halihó! A kb 10-11 vedléses, valszeg him angustum-om, nem akar előjönni vedlés után már vagy 3 honapja bent van, de enni eszik rendesen. Lehet nem kéne olyan sűrűn enni adni neki és akkor előjönne vagy ez teljesen normális? Aki tud irjon vmit, köszi.
Ui: ezt a kerdest mar feltettem a b.angustum topicban, de ott nincs nagy elet, gondoktam itt hamarabb kapok valaszt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Máj. 20. Kedd., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Miből gondolod, hogy nem szilárdult meg a kitin? Erre a problémára azt tudom javasolni, hogy ne aggódj, nincs semmi baja, ugyanis olyan nincs hogy ennyi idő alatt ne keményedett volna ki a váz.
Az, hogy a fény felé áll egy rosea-tól szinte elvárható, hiszen a származásából adódóan a meleget kifejezetten szereti. A testtartásával nem tudom mit szerettél volna mondani.
A foltról kép nélkül sajnos nem tudok nyilatkozni. Ha tudnál készíteni egy képet akkor meglehetősen nagyobb eséllyel tudnánk segíteni.

Üdv.
Balupatyka
Tag

Elküldve: 2014 Máj. 20. Kedd., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

A Grammostola roseam Ápr.28.-án vedlett le.Azóta még mindíg nem keményedett meg a kitinváza, és mindíg a nap felé fordulva van a terráriumában magasra emelt testtel.Az utótestén pedig egy érdekes folt van(bár az szerintem, az egy ideig ráragadt vedlésdarab miatt van)

Szerintetek van valami baja?????
Válaszokat előre is köszönöm
Vissza az elejére
Profil üzenet
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 16. Pént., 13:01    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Ide sehogy Kacsint? Keresel egy kép feltöltő oldalt, (pl imageshack.com, imgur.com stb.) Feltöltöd oda a kívánt képet, majd itt hozzászólásban berakod a kép linkjét (aminek *.jpg a vége) a következő módon:

[img]http://képedlinkje.jpg[/img]

Halkan pedig megjegyezném, hogy a GYIK résznél "A fórum használata" menüpont alatt ez is le van írva.

Köszönöm szépen a segitséget és igen mán megtanáltam ott is Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Máj. 16. Pént., 06:17    Hozzászólás témája: idéz

Ide sehogy Kacsint? Keresel egy kép feltöltő oldalt, (pl imageshack.com, imgur.com stb.) Feltöltöd oda a kívánt képet, majd itt hozzászólásban berakod a kép linkjét (aminek *.jpg a vége) a következő módon:

[img]http://képedlinkje.jpg[/img]

Halkan pedig megjegyezném, hogy a GYIK résznél "A fórum használata" menüpont alatt ez is le van írva.
Diego
Látogató

Elküldve: 2014 Máj. 15. Csüt., 22:04    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi hogy ilyenkérdésel jövök de valaki elmagyarázná nekem hogy hogyan tudok képet feltöteni? nagyonhálás lennék neki!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő
1 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu