Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 22 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Grammostola pulchripes (Simon, 1891) ex. G. aureostriata

Grammostola pulchripes (Simon, 1891) ex. G. aureostriata

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
banyapok
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 10. Szer., 08:19    Hozzászólás témája: idéz

Hello Mad79!
13-14 teljes hosszában.A terrárium pedig szobahőmérsékletű (23 fokos). minden második nap vreretek be ne ki egy kis vizet.
A terrárium és a búvóhely a képen van:

Szerintem vedleni fog mert összehálózott és feltúrt mindent!! Nem túl kicsi a terrárium??? ?tlet ?tlet ?tlet ?tlet
Vissza az elejére
Profil üzenet
blondi
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Jól gondolom hogy......................

Igen jöl gondolod van egy frissen vedlett hím pulchripesed!!!grat! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
szabi72
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Frissen vedlett pulchripes:

Jól gondolom hogy hím ?
Előre is kösz.

Szép napot Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 17:36    Hozzászólás témája: Re: Segítség! idéz

banyapok írta:
Hello!
Tudna valaki segíteni? Lenne egypár kérdésem. A pókom kb. 1 hónapja nem evett!!!! MI A BAJ???!!! Teljesen feltúr mindent, kiburítja az itatót!!! Gyanakodtam már a vedlésre is de nem hiszem hogy az lenne, mert aktív. Egyszer ide mászkál egyszer oda!!!!!!! Túl kicsi a terrárium??? NEM ÉRTEM!!!!!!!!!!! Eltorlaszolta a bejáratot! (csak félig) Ha tudtok segíteni írjatok minél hamarabb! Előre is kösz! K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd

Az enyém is ugyan ezt csinálja 12-3 centi lehet. Bár az elmúlt pár napban már nem túrt, de mindent ki kellett vennem a terkóból, mert betámadott mindent. Gondolok itt a műnövényekre, meg egy fa ágra, ami keresztben volt a terráriumban. Most már csak a bujkáló van bent meg az itató. És nálam sem eszik már vagy másfél, két hónapja.
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 11:29    Hozzászólás témája: Re: Segítség! idéz

banyapok írta:
Hello!
Tudna valaki segíteni?

Szeva!
Mekkora jószágról van szó?
Az hogy túr,lehet a magas hő vagy pára miatt,probál megfelelőbb helyet találni magának.(vagy adult hím Mosoly
Júniusban írtad,hogy 7-8 hónapja nem vedlett,akkor már nem olyan pici pókról beszélünk,így az az 1 hónap ami alatt nem evett teljes mértékben elhanygolható infó. Adult dögök akár 1 évig is elvannak evés nélkül (nálam 8hónap a rekord)
Írd le légyszi mekkora pók,mekkora helyen van,hő pára (bár párára nincs szüksége)stb. Kacsint?
banyapok
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Aug. 07. Vas., 10:50    Hozzászólás témája: Segítség! idéz

Hello!
Tudna valaki segíteni? Lenne egypár kérdésem. A pókom kb. 1 hónapja nem evett!!!! MI A BAJ???!!! Teljesen feltúr mindent, kiburítja az itatót!!! Gyanakodtam már a vedlésre is de nem hiszem hogy az lenne, mert aktív. Egyszer ide mászkál egyszer oda!!!!!!! Túl kicsi a terrárium??? NEM ÉRTEM!!!!!!!!!!! Eltorlaszolta a bejáratot! (csak félig) Ha tudtok segíteni írjatok minél hamarabb! Előre is kösz! K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Júl. 29. Pént., 11:50    Hozzászólás témája: idéz

nőstény pulchripesem:

Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Júl. 26. Kedd., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém ugyanezt csinálta, bár én a villámokra meg viharra tippeltem. Na mindegy, kapott egy nagyobb terkót (40X30X25) meg egy közepes méretű (ifjú Mosoly ) egeret, és most olyan nyugodt, és még a berendezést sem bántja, sőőőt, nagyon megtetszett neki középen a díszfa, mivel szinte mindig ott van, és csak a körutak alkalmával hagyja el Mosoly

Ha engem kérdezel, etetéssel mindent meg lehet oldani.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 25. Hétf., 09:18    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
Rolcsee írta:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Az én pulchripesem teljesen be van kattanva. Állandóan mászkál és széttúrja a terkóját. Már gondoltam mindenre. Növeltem a párát, csökkentettem a párát. A lámpája le van kapcsolva a meleg miatt, de most azt is vissza kapcsoltam, hátha az a baja, de nem. Még a terkóját is kitakarítottam és át rendeztem neki kicsit. tegnapelőtt rendeztem át, de már szanaszét van minden, mintha csak beledobáltam volna egy kis földet meg néhány fadarabot. Jó lenne tudni mi a baja.

az a baja,hogy nem otthonos számára a berendezés és átrendezi, most ezzel mi a baj??? rá kell bizni, ö tudja hogy jó neki

Az addig oké, de a végén mindig úgy néz ki a terkója, mintha vakondokot tartanék. Nagyon boldog Kicsit jó lenne, ha értékelné a munkát, amit a terrárium berendezésébe fektettem. Mosoly
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Júl. 25. Hétf., 08:50    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Az én pulchripesem teljesen be van kattanva. Állandóan mászkál és széttúrja a terkóját. Már gondoltam mindenre. Növeltem a párát, csökkentettem a párát. A lámpája le van kapcsolva a meleg miatt, de most azt is vissza kapcsoltam, hátha az a baja, de nem. Még a terkóját is kitakarítottam és át rendeztem neki kicsit. tegnapelőtt rendeztem át, de már szanaszét van minden, mintha csak beledobáltam volna egy kis földet meg néhány fadarabot. Jó lenne tudni mi a baja.

az a baja,hogy nem otthonos számára a berendezés és átrendezi, most ezzel mi a baj??? rá kell bizni, ö tudja hogy jó neki
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 25. Hétf., 08:47    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 23. Szomb., 18:12    Hozzászólás témája: idéz

Hello, Nagyon szép állat sasdian Mosoly
Az nyém még picike, íme az 5 vedléses pulchripesemről az első jó kép ami vedlés után készült pár nappal Mosoly

Ma kidugta a fejét Mosoly kapott hát újra kaját (ami néhány ugrás után az itatóban landolt Nagyon boldog)

Szerintetek kövi vedlésnél már előjönnek a sávok? : )
Vissza az elejére
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Júl. 05. Kedd., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

kb. 2 hónap után ismét talákoztam a pulchripesemel. Vedlés után elöjött inni...aztán vissza is vonult.

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 27. Hétf., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Igen nálam sincs probléma az etetésével.

A pajor az más...azt nem tudom milyen, met még nem próbáltam. Azt hittem lisztkukaccal eteted, ami azért egy ekkora állatnak már olyan mint a ropi...meg etetheted vele egy jó ideig, mire meglátszik a pók utótestén.

Jaja!

Egyébként egy ekkora pajor azért tele van fehérjével, meg tápanyaggal, szóval kapja a kokszot rendesen Nagyon boldog Meg is látszott vedlésnél, az összes színe élénken pompázott, alább látszik a képeken.
Csak tegnap összesen megevett 4-et, de szerintem most is beadok neki egyet, majd csak jelzi, hogy ha nem kell Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 27. Hétf., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Szerintem inkább éhes lehet, mert ma már a 3.-at kapja :O Az utóbbi 2 hét alatt legalább 15-20 kukacot bezabbantott, és alig látszik a potrohán. De ez nem ilyen kis pici kukac, hanem cserebogár-pajor, tehát elég méretes darabok :O Azt kérdem, hogy miért ne kukaccal etessem?

ui: ilyen éhes és mohó még a geni sem volt

Igen nálam sincs probléma az etetésével.

A pajor az más...azt nem tudom milyen, met még nem próbáltam. Azt hittem lisztkukaccal eteted, ami azért egy ekkora állatnak már olyan mint a ropi...meg etetheted vele egy jó ideig, mire meglátszik a pók utótestén.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 26. Vas., 20:10    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
Amikor vedlésre készülödnek akkor nyugisabbak, kevesebbet mozognak. Most azért ilen mert éhes, és lehet hogy a pálcára is ezért támadt rá. Bár néha ez a faj is megmutatja, ha valami nem tetszik. Ha letekersz megtalálod az enyémet ahogy beállt, miután rámart a csipeszre.
És egy jótanács...ha már ilyen adulás közeli az állatod, akkor szerintem ne kukaccal etesd, hanem tücsökkel, vagy csótánnyal.

Szerintem inkább éhes lehet, mert ma már a 3.-at kapja :O Az utóbbi 2 hét alatt legalább 15-20 kukacot bezabbantott, és alig látszik a potrohán. De ez nem ilyen kis pici kukac, hanem cserebogár-pajor, tehát elég méretes darabok :O Azt kérdem, hogy miért ne kukaccal etessem?

ui: ilyen éhes és mohó még a geni sem volt
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 26. Vas., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
A pulchripesem nem értem. Nemrég vedlett, kb 2-3 hete, és miután megkeményedett a szőre, elkezdtem etetni. Csakhogy bármit beadok neki, mindent megesz, jó persze 2-3 kukac után várok 1-2 nap pihit, hogy táguljon a potroha Nagyon boldog, azt utána megint kapja a kaját. Nincs ezzel bajom, nekem tetszik, mivel az etetéseket szeretem legjobban Mosoly, csakhogy nem ilyen volt vedlés előtt. Előtte olyan kis nyugis, úriember volt, eszegetett, úgy ahogy, járkált megfontoltan meg ilyenek. Most meg egyenesen zabál, meg mintha agresszívebb lenne, mint volt. Múltkor is a rendezgető, igazító pálcámra rátámadt, miközben a kaját a lábaihoz hesegettem. Csak kicsit furcsa, mert előtte nem volt ilyen. Meglehetősen emlékeztet a volt geniculatamra.
Szerintetek ez normális? Vagy az is lehet, hogy most adult be? Mivel azt olvastam a fajról, hogy többnyire nyugodt pók, többnyire, vagy pedig nagyon kangörcsös? Nagyon boldog

Amikor vedlésre készülödnek akkor nyugisabbak, kevesebbet mozognak. Most azért ilen mert éhes, és lehet hogy a pálcára is ezért támadt rá. Bár néha ez a faj is megmutatja, ha valami nem tetszik. Ha letekersz megtalálod az enyémet ahogy beállt, miután rámart a csipeszre.
És egy jótanács...ha már ilyen adulás közeli az állatod, akkor szerintem ne kukaccal etesd, hanem tücsökkel, vagy csótánnyal.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 26. Vas., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

A pulchripesem nem értem. Nemrég vedlett, kb 2-3 hete, és miután megkeményedett a szőre, elkezdtem etetni. Csakhogy bármit beadok neki, mindent megesz, jó persze 2-3 kukac után várok 1-2 nap pihit, hogy táguljon a potroha Nagyon boldog, azt utána megint kapja a kaját. Nincs ezzel bajom, nekem tetszik, mivel az etetéseket szeretem legjobban Mosoly, csakhogy nem ilyen volt vedlés előtt. Előtte olyan kis nyugis, úriember volt, eszegetett, úgy ahogy, járkált megfontoltan meg ilyenek. Most meg egyenesen zabál, meg mintha agresszívebb lenne, mint volt. Múltkor is a rendezgető, igazító pálcámra rátámadt, miközben a kaját a lábaihoz hesegettem. Csak kicsit furcsa, mert előtte nem volt ilyen. Meglehetősen emlékeztet a volt geniculatamra.
Szerintetek ez normális? Vagy az is lehet, hogy most adult be? Mivel azt olvastam a fajról, hogy többnyire nyugodt pók, többnyire, vagy pedig nagyon kangörcsös? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 18. Szomb., 09:57    Hozzászólás témája: idéz

banyapok írta:
Üdv!
Hogyan lehet megállapítani, hogy mikor fog vedleni? Mert már elég sok ideje vedlett, úgy 7-8 hónapja.

KATT IDE!! Kacsint?
banyapok
Lelkes újonc

Elküldve: 2011 Jún. 18. Szomb., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Hogyan lehet megállapítani, hogy mikor fog vedleni? Mert már elég sok ideje vedlett, úgy 7-8 hónapja.
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Jún. 14. Kedd., 10:47    Hozzászólás témája: idéz

tegnap probáltam egy pároztatást,a nagyobbik adult nöstényemmel.
érdekes eredménye lett.
a hím kb 1 honapja adult, tegnapelött készitett spermahálot.
a hím dobozát és a nöstény terráriumát egymás mellé helyeztem és levettem a doboztetöt/terkoajtot. kb 10 perc mulva a him dobolni,remegni kezdett,mire a nöstény közelebb jött. mikor összeért a lábuk,a him elvonult a doboz egyik sarkába. a nöstény utánament a dobozba és veszettül dobolt,de a him nem válaszolt. ekkor a nöstény közelebb ment hozzá és ujra dobolt. a him szembefordult a nösténnyel és a lábaival igyekezett magátol távol tartani a nöstényt,egyáltalán nem akarta beakasztani a párzósarkanyuit. miután a nöstény nem hátrált meg a him odacsapott a nöstény felé,de szerencsére az összeakaszkodott lábak miatt nem érte el. a nöstény egyáltalán nem volt agressziv,még ekkor sem. ezekután szétválasztottam öket. eléggé furcsa jelenség volt.
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 14. Kedd., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

hali
hajnalra levedlett az adult nőstényem....
előző vedlése 2010-07-28 volt....

zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

[img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823832495313602[/img]

Hali! Máskor legyél szíves egymás alá beszúrni a képeket, mert egymás mellé téve széthúzzák a fórumot!
Üdv! Ferrault
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Az a baj, hogy a böngészősávból másolod ki a linket. Jobbegérgom, kép url-jének másolása. Vagy IE-nél jobbegérgomb a képre, tulajdonságok és ott van középtájt a kép linkje. A lényeg, hogy .JPG (vagy amilyen formátumban feltöltötted) legyen a vége. Akkor jó lesz.

Egyébként, ha jól látom hímed van!
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:31    Hozzászólás témája: idéz

Mindegy, elegem van már a technikából!!! Nagyon boldog

Másoljátok ki a linket, és úgy meg lehet nézni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Mostmár Picasat kipróbálom, talán jó:

[img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823815924116418[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823856890079010[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823932981209906[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823832495313602[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823882611563586[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823930886864434[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823948759670514[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823948759670514[/img][img]https://picasaweb.google.com/zuleyman/Jun8201102?authkey=Gv1sRgCLv0vJ2JiM3eeQ#5615823967066383650[/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Marten
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:22    Hozzászólás témája: idéz

próbáld meg itt: http://imageshack.us/
Vissza az elejére
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:15    Hozzászólás témája: idéz

Ez már megint nem nyitja meg normálisan!

Valaki tud valami normális képmegosztót? Talán megpróbálom googleben
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jún. 08. Szer., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Levedlett a kis dágaságom, az összes pókom közül ő vedlett le legszebben. A geniculata is mindig szétcincálva hagyta ott a potroh-vedlést, meg az albo is. De ez szabályosan kibújt belőle, mint valami hálózsák. Nagyon szép, és erős színei vannak, ebből látszik, hogy sokkal változatosabb kajákat kap nálam, mint az állatkereskedésben Vicces
Ott a vedlése is, ezek a legjobb képek, amiket tudtam készíteni, sajnos nem egy makró, de azért használható.

Itt vannak a képek:

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185434074566&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]
[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185434354573&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185433874561&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185434954588&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185435194594&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185434834585&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185434674581&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2185433634555&set=a.2185433194544.2136116.1208454077&type=1[/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 20:35    Hozzászólás témája: idéz

Anarchist írta:
Én is hímre tippelek, mert van ott egy kis fehér folt hosszanti irányban, ami általában hímre utal. Majd nézzük meg vedlésből is. az a tutti Mosoly

Oké, egyébként kb két héten belül vedlik, mert múlt héten nagyon bekajált, most meg már nem akar enni, meg nyugis nagyon Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Én is hímre tippelek, mert van ott egy kis fehér folt hosszanti irányban, ami általában hímre utal. Majd nézzük meg vedlésből is. az a tutti Mosoly
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 23. Hétf., 07:42    Hozzászólás témája: idéz

Facebookon létrehoztam egy déla-alföldieknek és szeged környékieknek szóló klubot. Keressetek rá, és ha van kedvetek hozzá, csatlakozzatok.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 22. Vas., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
zuleyman írta:
Ide egyébként hogy lehet normálisan feltölteni/belinkelni képet, mivel a felső ikonsoron nem nagyon tudok eligazodni :S

Úgy lehet, ahogy az előzőnél csináltad, csak ott az volt a baj, hogy nem a kép linkje volt amit belinkeltél, hanem az oldalé, ahol a kép volt. Nem tudom más böngészőknél hogy van, de a chrome-nál rákattintasz magára a képre jobb egérgombbal és ott van olyan, hogy kép linkjének másolása. És azt kell berakni az [img]...[/img] közé.

Pl. a te egyik képed:

Jaja, köszi szépen, valószínűleg a linksort másoltam be, nem a kép linkjét.

Szóval ezek lennének:

A kérdés, hogy szerintetek is hím-e?

Remélem a mostani linkelés már jó :S
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 22. Vas., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Ide egyébként hogy lehet normálisan feltölteni/belinkelni képet, mivel a felső ikonsoron nem nagyon tudok eligazodni :S

Úgy lehet, ahogy az előzőnél csináltad, csak ott az volt a baj, hogy nem a kép linkje volt amit belinkeltél, hanem az oldalé, ahol a kép volt. Nem tudom más böngészőknél hogy van, de a chrome-nál rákattintasz magára a képre jobb egérgombbal és ott van olyan, hogy kép linkjének másolása. És azt kell berakni az [img]...[/img] közé.

Pl. a te egyik képed:

zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 22. Vas., 20:34    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Máj. 22. Vas., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Jó, köszönöm, várok még, aztán majd elválik, hogy mi micsoda Vicces

Nagyon boldog rendben,bár nem azért irtam hogy 100%,mert "majd az okosabb megmondja" Nagyon boldog
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Jó, köszönöm, várok még, aztán majd elválik, hogy mi micsoda Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

100% him

hogy ne legyen akkora off,frissen adult him:

méretre közel akkora mint a 8 éves nöstényem, a vedlés 18 óráig tartott.
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Szerintem hím, de várj vele egy vedlést és a bőréről készíts majd fotót.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Csináltam pár képet.
Itt tisztán látszik, hogy alul tényleg nincs semmi, talán a két mellső tüdő közt egy pici rés-kezdemény. Szóval erősödik a gyanú, hogy hím, de döntsétek el ti.
Egyébként ki az, akihez jártál? Mivel egyszer jártam egy öregnél a József Attila sgt-on, ott a Match mellett a sarkon.
[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141817344175&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141820624257&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141817784186&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]

Na jó lehet tényleg olyan 6-7 vedléses (vagy 8.) Nagyon boldog Hasi oldalról én nem tudok szexálni, de majd valaki jön és segít. Viszont azt látom, hogy néhány vedléssel az enyém előtt lehet, így ha hím akkor lehet szó majd egy randiról a későbbiekben.

Én a pacsirta utcai misimókusba jártam, de mondjuk csak tücsiket vettem általában. De rengeteg kiegészítő is volt terráriumokhoz. Meg pár vedléses pókok is néha.
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 14:46    Hozzászólás témája: idéz

Csináltam pár képet.
Itt tisztán látszik, hogy alul tényleg nincs semmi, talán a két mellső tüdő közt egy pici rés-kezdemény. Szóval erősödik a gyanú, hogy hím, de döntsétek el ti.
Egyébként ki az, akihez jártál? Mivel egyszer jártam egy öregnél a József Attila sgt-on, ott a Match mellett a sarkon.
[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141817344175&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141820624257&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]

[img]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2141817784186&set=a.2141815384126.2133612.1208454077&type=1[/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Hát még a rókusi kereskedésnél nem voltam, de valószinűleg át fogok szokni oda, mert ahova jártam az a hely bezárt sajna, pedig az eladó is jó fej volt és volt valamennyi tudása a pókokhoz. Legalábbis az alap dolgokat tudta. Viszont azt még oda akartam neked írni, csak kimaradt, hogy az tuti nem 6-7 vedléses szerintem. Van az 8-9 vagy akár 10 is. Ezen a pároztatásos dolgon meg ráérsz gondolkozni, mert még jó sok idő mire ivarérett lesz. Elég hosszú ideig elhúzzák a grammostolák a vedléseket. Viszont, ha úgy alakul akkor simán össze dobhatjuk őket egy partira. Bár ahogy mondtam szerintem hamarabb lesz ivarérett, ha hím, de ha így is lesz, tuti akad majd valaki akinél van egy nősti.
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 10:29    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
zuleyman írta:
sasdian írta:
zuleyman írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hogyan tudnám megállapítani biztosan az aureostriatam nemét? Erősen gyanakszok, hogy nőstény, mivel kapaszkodó karmot nem látok, és a hasán sincs olyan külön kis félkörös izé, ami a hímeknek szokott lenni.
A másik kérdés, hogy van-e valakinek adult hímje, mert pároztatni szeretném, feltéve ha nőstényem van. Meg az, hogy Szeged környékén vkinek van-e még aureo-ja?
Köszi!

Szia! A hímek hasán nincs semmi Mosoly és a sarkantyúk is csak aduláskor lesznek.
A GYIK ivarhatározós részét olvasd el itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#18

SZia!

Köszi szépen, akkor nagy valószínűséggel hm lehet, mert nem nagyon látok semmit. Bár a lábfesztáv közelít a 10-12 cm-hez, de ezek szerint még nem adult :O. Kb olyan 6-7v körüli lehet.
Nagy pókom még csak albóm volt, félig nagy meg geniculatam, így még soha nem pároztattam.
Egyébként azért is szeretnék keresni Szeged környéki tagot, aki ért az aureostriatakhoz, meg talán van is neki, mert tapasztalatot is cserélnénk, meg persze szaporttatnám Vicces

Amúgy kössz a választ!
Minden jót!

Szia!

Nem úgy értette, hogy ha nincs semmi a hasán akkor hím csak, hogy olyan félkör alakú nemtommi nincs, amit írtál. Én szeged környéki vagyok, egy kb akkora nősti pulcsival, mint amekkora a tied lehet. De valószínű, hogy ha hímed van akkor nem éri meg az enyém adulását. Ha kíváncsi vagy a nemére, akkor tegyél fel képet a hasi oldaláról ide, és majd mondanak rá valamit, de az nem 100%-os. Vagy ha vedlik, akkor a bőrének az utótest részét (potroh) próbáld meg szét teríteni és arról rakj fel képet! Abból már tutira megmondják neked.

Üdv!

Jó, megpróbálok jó képet készteni, azt megy a kép.

Rakok mellé centit,aztán majd eldöntöd, hogy tudjuk-e pároztatni.
Amúgy a Rókusi körutas sráctól vettem, gondolom biztos ismered.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
sasdian írta:
zuleyman írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hogyan tudnám megállapítani biztosan az aureostriatam nemét? Erősen gyanakszok, hogy nőstény, mivel kapaszkodó karmot nem látok, és a hasán sincs olyan külön kis félkörös izé, ami a hímeknek szokott lenni.
A másik kérdés, hogy van-e valakinek adult hímje, mert pároztatni szeretném, feltéve ha nőstényem van. Meg az, hogy Szeged környékén vkinek van-e még aureo-ja?
Köszi!

Szia! A hímek hasán nincs semmi Mosoly és a sarkantyúk is csak aduláskor lesznek.
A GYIK ivarhatározós részét olvasd el itt: http://www.arachnida.hu/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=2&categories=#18

SZia!

Köszi szépen, akkor nagy valószínűséggel hm lehet, mert nem nagyon látok semmit. Bár a lábfesztáv közelít a 10-12 cm-hez, de ezek szerint még nem adult :O. Kb olyan 6-7v körüli lehet.
Nagy pókom még csak albóm volt, félig nagy meg geniculatam, így még soha nem pároztattam.
Egyébként azért is szeretnék keresni Szeged környéki tagot, aki ért az aureostriatakhoz, meg talán van is neki, mert tapasztalatot is cserélnénk, meg persze szaporttatnám Vicces

Amúgy kössz a választ!
Minden jót!

Szia!

Nem úgy értette, hogy ha nincs semmi a hasán akkor hím csak, hogy olyan félkör alakú nemtommi nincs, amit írtál. Én szeged környéki vagyok, egy kb akkora nősti pulcsival, mint amekkora a tied lehet. De valószínű, hogy ha hímed van akkor nem éri meg az enyém adulását. Ha kíváncsi vagy a nemére, akkor tegyél fel képet a hasi oldaláról ide, és majd mondanak rá valamit, de az nem 100%-os. Vagy ha vedlik, akkor a bőrének az utótest részét (potroh) próbáld meg szét teríteni és arról rakj fel képet! Abból már tutira megmondják neked.

Üdv!
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 21. Szomb., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

sasdian írta:
zuleyman írta:
Sziasztok!

Köszi!

SZia!

Amúgy kössz a választ!
Minden jót!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 19. Csüt., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

zuleyman írta:
Sziasztok!

Köszi!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zuleyman
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Máj. 19. Csüt., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Máj. 15. Vas., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

bepároztatott nőstényem
remélem hamarosan kokont tesz

sasdian
Fanatikus Tag

Elküldve: 2011 Máj. 01. Vas., 17:00    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
A pulchripesem ma befenyített. Azt mondta nem akar költözni. Marni szerintem nem mart, de rácsapott a csipeszre. Aztán gondoltam inkább nem birizgálom tovább,
Azért nem gondoltam volna hogy pont ettöl a pókomtól látok ilyet.

Viszont ez jó példa/bizonyíték arra, hogy hiába vannak nyugisabb fajok. Az ember nem tudhatja mikor milyen kedvében találja a pókot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 22. Pént., 08:57    Hozzászólás témája: idéz

adult nőstényem etetése...

Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu