Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 31 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Brachypelma smithi (F.O.P.Cambridge, 1897) Mexico

Brachypelma smithi (F.O.P.Cambridge, 1897) Mexico

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
smis
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

hát megvárhatom mig le vedlik de én nem tudom megálapitani hogy mivan nem értek hozzá S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ebből nem lehet megállapítani a nemét. Sőt ha éles lenne a kép akkor sem lehetne biztosat mondani. Várj inkább vedlésig és próbáld abból. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
smis
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 16. Hétf., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok nem tudom hogy ki ért hozzá de jo lenne eldonteni hogy most fiu vagy lány
http://kepkezelo.com/images/e5py5ienbn2i32r6c2q.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Nov. 30. Szomb., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

8v nőstény

smis
Látogató

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 23:29    Hozzászólás témája: idéz

Rendben koszonom a tippeket Laza
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Nov. 25. Hétf., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

Kidobja majd a bőrt nyugalom, nekem is volt régen, hogy 1 hét után dobta csak ki. Mindenesetre ne stresszeld a pókot. Legyél előrelátó és a következő helyét úgy csináld meg, hogy hozzáférj ilyen esetekben a vedléshez. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Vedlés után a pókot jobb nem zavarni, mert ilyenkor még sérülékeny az új külső vázuk.
A "felépülési" időszak a madárpók korán és nagyságán is múlik. Én onnan szoktam látni, hogy már minden rendben velük, hogy elkezdenek vadászni, olyan helyre mennek, ahol kajálni szoktak és készenléti pozíciót vesznek fel.
Egyébként vannak pókok akik kihozzák a bőrüket. Nálam a 4. vedlésnél a P. metallica kidobta a "ruháját" a vedlés utáni napon, a kis (3-4 vedléses) Stromatopelmám pedig olyan négy nap múlva vitte ki a doboza másik végébe. Nagyon boldog
Szóval szerintem várj vele mondjuk egy hetet. Ha akkor se hozza ki, akkor kiveheted. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
smis
Látogató

Elküldve: 2013 Nov. 24. Vas., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok tegnap le vedlet a poki és olyan gondom van hogy a böre bent maradt az oduban és csak ugy tudom ki venni ha fel emelem de egésznap ott van bent csak reggel jön ki egy kicsit napozni a lámpa alá aztán visza megy és azt szeretném kérdezni hogy meg e bolygasam mig bent van vagy várjak pár napot K?rd K?rd K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Nov. 18. Hétf., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Magas hőmérséklet és pára szokta náluk kiváltani a falon futkosást Nagyon boldog Ha egyik sem áll fent, akkor csak simán ilyen a kedve Mosoly Az enyém is néha fel-fel mászik, ha úgy van. Esetek többségében éjszaka, amikor "kajálós" időszakban van.
Dyatlov
Újonc

Elküldve: 2013 Nov. 18. Hétf., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

A 7-8 vedléses smithim talajlakó létére előszeretettel van a falon az esetek 50%-ában. A talaj nem túl nedves, minden megvan ami kell neki, szóval feltételezem, hogy csak gyárihibás. Javítsatok ki ha tévednék. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Nov. 17. Vas., 17:39    Hozzászólás témája: idéz

Valószínűleg azért csinálja, mert a madárpókok éjszakai vadászok és napközben pihenőidő van Nagyon boldog Ne reggel, hanem este adj neki enni!
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Nov. 17. Vas., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Vajon mitől csinálhatja a smithi azt, hogy ha bedobok neki egy csótányt reggel, rá se figyel , nem érdekli, aztán egy bő 3-4 óra után csak áll felette felemelt lábakkal órákig, majd otthagyja. Ezután másnap reggel már fogyasztja. 7 vedléses nőstényről van szó, eddig 6 db csótányt evett meg, de mindegyikkel ugyanezt eljátssza. Minden 4. nap kap enni. Korábban nem voltak ilyen esetek, ahogy földet ért a csótány egyből rákapott. A vedlései mindig problémamentesen zajlanak, hiányzó testrészek nélkül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 02. Szer., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

És a végeredmény, Sanyi:

Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Okt. 02. Szer., 08:38    Hozzászólás témája: idéz

Tegnap izgalmas napom volt....
Sanyipók vedlette a 8.-at... Az volt a kisebbik gond, hogy állva.
A vedlési hálóját szövögetve egyszer csak megjelent a potroha közepén egy folyadékcsepp. Amikor mozgott nőtt, és amikor leállt, a folyadék viszahúzódott az állatba. Már akkor tiszta ideg lettem, mert emellé úgy mozgott, mint egy robot.. Sokkolt Zavart
Utána jött az igazi para: megpróbált megfordulni, de rossz irányba, ezért nem sikerült neki. Megnéztem őt jobban, hogy mi van és ezt láttam:

Igen...a potroha közepén végig volt már repedve a bőre. Van egy tippem mitől, de mindegy, megtörtént. És gondolom, hogy a folyadékcsepp is az exuviális folyadék volt.
Tiszta ideg voltam tőle, de sikerült neki szépen levedleni..
Gyönyörű lett....de sajna tényleg Sanyi. Határozottan hím...

(hawk, természetesen igazad lett... egy igazán gyönyörű smithim van...)
Ettől függetlenül azt hiszem megvárok 3-4-5 etetést és megy a terráriumba.
És igen bátor voltam...kézbe mertem venni...a levedlett bőrt. Nevet?
Nálam ez is hatalmas teljesítmény...

A potroh bőrén látható szakadást nem én csináltam...annyira felrepedt neki vedlés előtt... Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 27. Pént., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

Csatlakoznék Ildihez, szerintem is ez lehet az ok, bár kép nélkül csak találgatás az egész... Sokat segítene, ha dobnál fel egy képet a hálóról és a pók "elejéről", hogy lássuk, van-e boxkesztyű Nagyon boldog
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 27. Pént., 19:35    Hozzászólás témája: idéz

Nem lehet, hogy adult hím lett? Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 27. Pént., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

Szasztok!
Van egy B.smithim ami egy hónapja vedlett és
Azót semmit sem eszik és én aggódom miatta. Szomor?
Ja és sző valami hálót!

Kérlek segítsetek!!!!!

Köszönettel : Máté!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 18:28    Hozzászólás témája: idéz

rison77 írta:
Ma 1 hete költöztettem a smithi-t, az új dobozába. Ezalatt 2x próbáltam neki enni adni a 3. napon, nem fogadta el, inkább felmászott a doboz egyik sarkába, és ott gubbasztott egész nap. Ma ismét megpróbáltam, hátha már eszik, de nem, mintha ott se lenne a csótány,simán átsétált rajta, és ment vissza a helyére, bent hagytam nála hátha később megeszi. Kicsit később ránézek, ugyanúgy fent van a sarokban. Amikor hozzám került pontosan ezt csinálta, akkor 4 hétig nem evett, és szokásához híven felmászott a doboz oldalára, ha eleséget raktam be neki. A rosea-t 3 napja költöztettem, ahogy bedobtam neki a csótányt, le se ért a földre de úgy elkapta, mint aki 1 éve nem evett.
Ennyire nehezen szokják meg az új környezetet? Éjszaka pedig biztos, hogy aktív, mert már az egész doboz le van szőve, és rendezgetve.

Szerintem nem kell aggódj miatta, nem minden póknak egyforma az étvágya, majd eszik amikor úgy érzi hogy kell neki, valamint az étvágytalanság lehet a közeledő vedlés egyik előjele is.... Mosoly
Vissza az elejére
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 09:12    Hozzászólás témája: idéz

Ma 1 hete költöztettem a smithi-t, az új dobozába. Ezalatt 2x próbáltam neki enni adni a 3. napon, nem fogadta el, inkább felmászott a doboz egyik sarkába, és ott gubbasztott egész nap. Ma ismét megpróbáltam, hátha már eszik, de nem, mintha ott se lenne a csótány,simán átsétált rajta, és ment vissza a helyére, bent hagytam nála hátha később megeszi. Kicsit később ránézek, ugyanúgy fent van a sarokban. Amikor hozzám került pontosan ezt csinálta, akkor 4 hétig nem evett, és szokásához híven felmászott a doboz oldalára, ha eleséget raktam be neki. A rosea-t 3 napja költöztettem, ahogy bedobtam neki a csótányt, le se ért a földre de úgy elkapta, mint aki 1 éve nem evett.
Ennyire nehezen szokják meg az új környezetet? Éjszaka pedig biztos, hogy aktív, mert már az egész doboz le van szőve, és rendezgetve.
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Terraxx írta:
Sziasztok! Egy hete vásároltam meg első madárpókomat, Smithire esett a választásom! Elvileg 3 vedléses de én nagyobbnak nézem. Majd teszek fel róla képet hátha tudtok segíteni!
Elején nem akarta megenni a bedobott tücsköt de az elmúlt két napban megevett hármat! Egyik tücsköt félve adtam oda, mert nagyobb volt mint a hátsó része de 1mp alatt elkapta amint közel került.
3 napja ásott magának egy lukat és félek hogy a tőzeg be fogja temetni! Szerintetek tudja mit csinál vagy mit csináljak vele?

Üdv,
Szerintem a tőzeg miatt nem kell aggódnod, nincs olyan súlya, hogy valami kárt okozzon benne, ha be is omlik kiássa magát, elég gyakran szokták magukat kiskorukban csak úgy beásni, még lyukat se csinálva.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Terraxx
Újonc

Elküldve: 2013 Aug. 29. Csüt., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Egy hete vásároltam meg első madárpókomat, Smithire esett a választásom! Elvileg 3 vedléses de én nagyobbnak nézem. Majd teszek fel róla képet hátha tudtok segíteni!
Elején nem akarta megenni a bedobott tücsköt de az elmúlt két napban megevett hármat! Egyik tücsköt félve adtam oda, mert nagyobb volt mint a hátsó része de 1mp alatt elkapta amint közel került.
3 napja ásott magának egy lukat és félek hogy a tőzeg be fogja temetni! Szerintetek tudja mit csinál vagy mit csináljak vele?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

A képet elnézve azt a követ érdemes lenne alátámasztanod. Nem muszáj kivenni, ha meg tudod oldani egy kisebb műanyag valamivel esetleg megfelelően kezelt fával.
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!

Mekkora kő és mekkora pók?
Egy kép sokat segítene. Ha meg tudod oldani támaszd alá te, hogy biztos ne essen a pókra.

Körülbelül 4-5 hsz-el alább van róla kép, nem akartam újra kitenni. A doboz sarkánál bal oldalon alul teljesen kifúrta .
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Mekkora kő és mekkora pók?
Egy kép sokat segítene. Ha meg tudod oldani támaszd alá te, hogy biztos ne essen a pókra.
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 16:10    Hozzászólás témája: idéz

Sikerült a kis drágaságnak egy alagutat fúrni a kő alá. úgyhogy most kb a kő fele a levegőben lóg, még egy kicsit kiássa, és ráborul az egész. Kivegyem tőle azt a követ, vagy tisztában van vele, hogy meddig okés az a kő?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 28. Szer., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!

Tapasztalataim alapján az adult nőstények kb. 1 hónappal a vedlés után erősödnek meg teljesen. Szerintem addig minimum várj. A hím miatt ne aggódj simán húzza még egy darabig.

Hali!

Rendben, köszi a választ, várni fogok vele ! Mosoly Közben már kajálni is nekiállt, feletetem amennyire csak tudom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 14:11    Hozzászólás témája: idéz

Forg? szemek Én is nagyjából erre jutottam.
Köszi a megerősítést. Nagyon boldog

Mondjuk pöcin nem fogom ezt az elméletet tesztelni..
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Mint minden állat a pók is úgy van vele, hogy ha el tud bújni, akkor inkább elbújik és nem támad. Még a rettegett pöcik is így vannak ezzel, ha van elég helyük és el tudnak bújni, akkor inkább ezt teszik. (Kratosszal is erre a következtetésre jutottunk) Szóval mivel nagyobb területe van, kevésbé érzi magát fenyegetve, így feleslegesnek érzi védekezést.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 27. Kedd., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém pedig arrébb ment..

Bocsánat muszáj volt....

Lehetséges, hogy amióta nagyobb helyre költözött a Sanyim, azóta kissé nyugodtabb?
Az előző lakhelyén kb a doboz felét elfoglalta már, és ha valamiért matattam nála rögtön bombázott.
Tegnap, amikor ki akartam venni a csótány-maradékot úgy kellett arrébb lökdösni észre sem vett. Think Eh?
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 26. Hétf., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

Meg is volt a költöztetés, lehet kicsit nagy lett a doboz, de majd belenő, inkább kicsit nagyobb legyen minthogy kétszer kelljen költöztetni. Ahogy beleraktam, rá 2 percre már meg is indult felfedezni, szövögeti a talajt, és a nagyobb tőzegdarabokat kihordja a doboz szélére.
Elég az itató neki, vagy a tőzeget is nedvesítsem az itató körül?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 24. Szomb., 09:15    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

Tapasztalataim alapján az adult nőstények kb. 1 hónappal a vedlés után erősödnek meg teljesen. Szerintem addig minimum várj. A hím miatt ne aggódj simán húzza még egy darabig.
Pityu03
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 23. Pént., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy egyszerre adult be a hím smithim és vedlett le a nőstény. Ilyenkor mennyit kell várni a nősténnyel amíg ráengedem a hímet? A hím kb 2 hét után már lefogja szőni az első spermahálót, de félő hogy a nősténynek az még túl korai vedlés után. Van valakinek hasonló tapasztalata? Arra gondoltam hogy amilyen gyorsan tudom feletetem a nőstényt és várom a spermahálót. Szerintetek korai lenne a nősténynek a dolog?

Köszi előre is !

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 23. Pént., 10:21    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem átrakhatod nyugodtan.

Azt viszont elképzelni sem tudom, hogy a Tied miért ilyen szép smithi-s, az enyém meg miért barna?? ?r?lt ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet
rison77
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 23. Pént., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

Úgy néz ki van valami a levegőben, amire érzékenyek most Nevet? . Itt is fél talaj csere lett volna, de bal lábbal kelt ma fel őnagysága.

--
Szerintetek átrakhatom már egy 17x17-es dobozba, vagy még elvan ebbe 1 vedlést?
Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 12:22    Hozzászólás témája: idéz

Nálam is előfordul néha hogy a csótinak van ideje elásni magát, de olyankor nem szoktam kivenni, mivel a pókoknak kifinomult érzékszervei vannak és a föld alatt is érzik ha mozog a kaja, ezért úgy gondolom, hogy nem árthat ha egy kicsit megdolgozik a kajáért és nem csak tesped egy helyben hetekig Nagyon boldog Egy kis mozgás nekik sem árthat néha Nagyon boldog
Vissza az elejére
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 10:45    Hozzászólás témája: idéz

Engem nem szokott zavarni a "szőrfelhő" Mosoly Az sokkal inkább, hogy utána kopasz marad a segge... Amíg kb. havonta vedlik, nem nagy baj, de azért hónapokon keresztül nem szeretném nézegetni a kopasz seggét Nagyon boldog Szerencsére most alig látszik az a minimális szőrrúgás, amit elkövetett.

Én azért gyakrabban etetem a dögöket, mint heti egy alkalom, de persze mindenki maga dönti el, hányszor eteti a pókját Mosoly A heti egy alkalom sem kevés egyébként. Na de ez már OFF Mosoly

Etetésnél egyébként nálam egyszer fordult elő, hogy szőrrugdosás volt a reakció, mégpedig akkor, amikor Ede leállt a kajálással. Különben csak terelgetésnél fordult elő.
whuuz
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 10:32    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Most volt az első alkalom, hogy ilyet csinált...
Ráadásul a csóti elásta magát, de az tuti, hogy én egy darabig most nem nyúlok oda, kénytelen lesz megkeresni, ha enni akar. Zavarban lev? Nevet?

Az enyém is most kapott egy csótit és már el is kapta hetente egyszer adok neki egy akkorát mint a segge.

Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

Most volt az első alkalom, hogy ilyet csinált...
Ráadásul a csóti elásta magát, de az tuti, hogy én egy darabig most nem nyúlok oda, kénytelen lesz megkeresni, ha enni akar. Zavarban lev? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ez sajnos ezzel jár Nagyon boldog A smithik hajlamosak a szőrrugdosásra.... Ede is jó párszor megkínált Mosoly Bár az utóbbi időben (8 vedlésesen) talán egyszer egy keveset rúgott le. Lehet, hogy korral kopik ez a dolog. Mindenesetre jobb felkészülni rá, hogy kapsz egy kis szőrt Sanyiéktól Mosoly
whuuz
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Vagány kisfickó. Nevet?
Én sose merek ilyen nagy "bogarat" adni nekik....

Közben nálunk durvult a helyzet. Takarítgattam kicsit, kivetem a szutykos talajrészt. Terelgetésért cserébe kaptam egy szőrfelhőt, még szerencse, hogy csak egy kicsi résen nyúltam be hozzá, hogy arrébb lökdössem, így neki jutott az egész.
(Bár lehet ott rontottam el, hogy véletlenül a popójához értem. Lehet?)

Most meg egy etetési kísérletre is szőr-rugdosással reagált.
A kis pukkancs.... Általában csak nézem őket, etetések kivételével nyugtuk van.... nem ezt érdemlem... S?r? vagy nagyon szomor? Shame on you Kacsint?

Nem biztos, hogy azért szerintem csak megijedt picit és általában akkor rúgják a szőrüket.. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 22. Csüt., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Vagány kisfickó. Nevet?
Én sose merek ilyen nagy "bogarat" adni nekik....

Közben nálunk durvult a helyzet. Takarítgattam kicsit, kivetem a szutykos talajrészt. Terelgetésért cserébe kaptam egy szőrfelhőt, még szerencse, hogy csak egy kicsi résen nyúltam be hozzá, hogy arrébb lökdössem, így neki jutott az egész.
(Bár lehet ott rontottam el, hogy véletlenül a popójához értem. Lehet?)

Most meg egy etetési kísérletre is szőr-rugdosással reagált.
A kis pukkancs.... Általában csak nézem őket, etetések kivételével nyugtuk van.... nem ezt érdemlem... S?r? vagy nagyon szomor? Shame on you Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
whuuz
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 18. Vas., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Ma készítettem 1 videót a 4 vedléses smithimről Mosoly

Link

Szép napot! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
whuuz
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 18. Vas., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Üdv!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. A smithim ma kapott egy sáskát. Jó ideje "szem előtt" eszik. Régebben mindig a búvóhelyén kajálta be az eleséget, de újabban mindig a búvóhelyétől nem messze, kint eszik. Szépen leszövi a helyet és állandóan, szinte cm-re pontosan ugyanott fogyasztja el a kajáját. Ennek van valami tudományos magyarázata, vagy teljesen véletlenül eszik mindig ugyanott?

Én is ugyan ezt tapasztaltam a chromatusomnál! Nem tudom, de ennek biztos van valami tudományos magyarázata. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
smis
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 16. Pént., 00:40    Hozzászólás témája: idéz

Szerbusz az enyem is mindig ugyan ott eszik cm pontoságra de ezen már én is elgondolkodtam
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes. A smithim ma kapott egy sáskát. Jó ideje "szem előtt" eszik. Régebben mindig a búvóhelyén kajálta be az eleséget, de újabban mindig a búvóhelyétől nem messze, kint eszik. Szépen leszövi a helyet és állandóan, szinte cm-re pontosan ugyanott fogyasztja el a kajáját. Ennek van valami tudományos magyarázata, vagy teljesen véletlenül eszik mindig ugyanott?
smis
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 09. Pént., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok az én shmithim most feketedett be kb 1 honapja mikor le vedlet kb. most lehet a 7-ik vedlésénel

http://kepfeltoltes.hu/view/130809/pok_004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az uditos kupak egy nesti-rol van szoval nem a hagyományos kupak hanem az a nagyobb,
ehez tudjátok viszonyitani hogy még is mekkora
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 09. Pént., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Ezek szerint nem egyedi Mosoly Nem szeretek senkit félretájékoztatni, főleg a hülyeségem miatt... Jobban meg kellett volna néznem, mielőtt bármit is írok Mosoly
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 09. Pént., 13:28    Hozzászólás témája: idéz

Miért haragudnék.....?
Nem baj, ha nem egyedi dolog, csak érdekelt, hogy mi a helyzet antenna-téren smithiéknél. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 09. Pént., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Kedves Gildi!

Ne haragudj, tévedtem... Edének is van szép kis göndör fürtje Nagyon boldog Szabad szemmel alig látható, de rázoomoltam a fényképezőgépemmel, és így már látom Mosoly Egész aprócska, de ott van. Még egyszer elnézést a tévesztésemért, eddig nem vettem észre szabad szemmel....
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 09. Pént., 13:23    Hozzászólás témája: idéz

Zavart Nekünk a mostani volt a hetedik....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 59, 60, 61  Következő
3 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu