Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 41 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - "Szárnyas veszedelem!"

"Szárnyas veszedelem!"

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Csak nem egy mikroszaporító?

nem:) csupán a biológia minden területét érdekfeszítőnek találom, és igyekszem mindig tanulni valami újat.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Csak nem egy mikroszaporító?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Ez minden élőlényt kiirt ami a tőzegben van. Mosoly Legjobb sterilizálási módszer a hőMosoly Elméletileg maga az alkohol önmagában nem sterilizál csak összehuzza a baktériumokat pl.
Laboratóriumban ezért alkalmazunk hő+ vegyszeres kezelést egyszerre.

Ergo jó gombásodás ellen+ baktériumok ellen és minden kártevő ellen is.

De hozzá teszem az atka azért egyidő után újra megtelepedhet a tőzegen ezt nem lehet otthoni körülmények melett megakadályozni.

azért a mikró sem pusztítja el az egész baktériumállományt, ugye a spóráknak nem esik bántódásuk. baktériumtenyészetnél pl. a földet 3 napig 1 órán keresztül kell kifőzni, hogy minden baktérium fehérjéje kicsapódjon.
de élősködők ellen tökéletes a mikro.
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 29. Szomb., 15:17    Hozzászólás témája: idéz

Ez minden élőlényt kiirt ami a tőzegben van. Mosoly Legjobb sterilizálási módszer a hőMosoly Elméletileg maga az alkohol önmagában nem sterilizál csak összehuzza a baktériumokat pl.
Laboratóriumban ezért alkalmazunk hő+ vegyszeres kezelést egyszerre.

Ergo jó gombásodás ellen+ baktériumok ellen és minden kártevő ellen is.

De hozzá teszem az atka azért egyidő után újra megtelepedhet a tőzegen ezt nem lehet otthoni körülmények melett megakadályozni.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 15:57    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
A muslica szerű lények az új ültető közeggel együtt kerülnek be a terkóba és nagyon kedvelik a nedves tőzeget ebbe rakják a petéiket. Megoldás teljes tőzeg kiszárrítás vagy mikor új ültető közeget (tőzeget, földet stb...) használsz fel a lakásban elötte berakod a mikróba és addíg melegited (persze elötte picit benedvesíted) amíg át nem forrósodik néha kiveszed a mikróbol megrázod (átforgatod) menet közben. 1000 wattos mikrónál max. 2 perc az egész és megszabadúlsz tőlük. Ügyelni kell arra hogyzárt legyen a doboz+ mikrózható legyen és picit fel kell nyitni a doboz tetejét mert lelövi a túlzott nyomás. És persze érdemes félórát mikrózás után hagyni lezárva a dobozt hogy a magas meleg pára megtegye a + hatást.

Ezután már csak arra kell ügyelni h, a szobanövényekről ne mennyenek vissza a terkóba. Ha nagyok a szellöző lyukak nem árt egy kis szunyoghálózás.

Legsűrűbben az új olcsó (kevésbé fertőtlenített) földel kerülnek be a házba.

Jobb a megelőzés, egyébként meg nem ártanak senkinek se növénynek se a póknak. Csak a rothadt dolgokat eszik meg a földben.

Hali!! Ez az atkás tőzegnél is bevállhat? mert a kígyóm atkás volt tőzeg volt alatta gondolom abba is maradt 1-2 atka!! Ezt ki lehet így mikrózni???
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 27. Csüt., 13:51    Hozzászólás témája: idéz

A muslica szerű lények az új ültető közeggel együtt kerülnek be a terkóba és nagyon kedvelik a nedves tőzeget ebbe rakják a petéiket. Megoldás teljes tőzeg kiszárrítás vagy mikor új ültető közeget (tőzeget, földet stb...) használsz fel a lakásban elötte berakod a mikróba és addíg melegited (persze elötte picit benedvesíted) amíg át nem forrósodik néha kiveszed a mikróbol megrázod (átforgatod) menet közben. 1000 wattos mikrónál max. 2 perc az egész és megszabadúlsz tőlük. Ügyelni kell arra hogyzárt legyen a doboz+ mikrózható legyen és picit fel kell nyitni a doboz tetejét mert lelövi a túlzott nyomás. És persze érdemes félórát mikrózás után hagyni lezárva a dobozt hogy a magas meleg pára megtegye a + hatást.

Ezután már csak arra kell ügyelni h, a szobanövényekről ne mennyenek vissza a terkóba. Ha nagyok a szellöző lyukak nem árt egy kis szunyoghálózás.

Legsűrűbben az új olcsó (kevésbé fertőtlenített) földel kerülnek be a házba.

Jobb a megelőzés, egyébként meg nem ártanak senkinek se növénynek se a póknak. Csak a rothadt dolgokat eszik meg a földben.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2012 Márc. 24. Szomb., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Kicsit megsokasodtak a muslicák a pókok körül, én így oldottam meg a problémát Nagyon boldog

Üdv!
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 22. Hétf., 21:08    Hozzászólás témája: idéz

köszi az infót.
És paraspider. Azért ilyen vizes mert melléöntöttem kicsit a vizet,de az gyorsan felszárad. Nagyon boldog
Meg az föld-tőzeg keverék. Nagyon boldog

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Toto
Moderátor

Elküldve: 2010 Márc. 22. Hétf., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
Üdv mindenki.

Hát sajnos nálam folyamatosan jelentkeznek a tőzeglegyek és egyszerűen nem tudok velük mit csinálni.
Ha talajt cserélek akkor másnapra ugyanúgy megjelennek.
Lehet hogy a tőzeg amit használok az a rossz,mert most beszereztem egy másik félét és eddig nem tapasztaltam tőzeglegyeket.
Nálam az is gond,hogy az itatóba leszik a lárvájukat.
Ettől lesz valami baja póknak?
Itt egy kép ez egyik itatóról:
http://lh6.ggpht.com/_j-4ZY8_9mmc/S6ekdV5RE1I/AAAAAAAAApI/u-tIQBaN_Yo/s640/P1000690.JPG

Szia!

Szerintem ezek nem tőzeglégy lárvák, hanem közönséges ugróvillások, amik telljesen ártalmatlanok. A tőzeglégy lárvái apró gilisztaszerű lények, amik a földben vannak, ott táplálkoznak. Az pedig, hogy időről időre megjelennek a terkóban a legyek, nem a friss tőzeg hibája. Mivel ha egy helyen felütik a fejüket, akkor az egész helyiségben megtalálhatók (én éjszakánként brutális tőzeglégyirtást tartok, mivel a kis mocskokat vonza a monitor fénye, így könnyen be lehet őket cserkészni és egy határozott mozdulattal jobblétre küldeni őket ?rd?g ). Szóval a lakásban megbújó kis szörnyek a talajcsere után ismét fel fogják keresni a friss tőzeget, hogy újra belepetézzenek.
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 22. Hétf., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Devilshark írta:
Üdv mindenki.

Hát sajnos nálam folyamatosan jelentkeznek a tőzeglegyek és egyszerűen nem tudok velük mit csinálni.
Lehet hogy a tőzeg amit használok az a rossz,mert most beszereztem egy másik félét és eddig nem tapasztaltam tőzeglegyeket.

nem egy szép látvány .
egy Kérdésem lenne feléd.
MIért ilyen vizes tocsogós a tőzeg? ennyire nem kell hogy nedves legyen a tőzeg.
a tőzeg hamar penészesedig ha ennyire vizes jobban nyomd ki belőle a vizet ha talajt cserélsz.
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 22. Hétf., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenki.

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Szept. 16. Kedd., 14:49    Hozzászólás témája: idéz

Na, csináltam néhány fotót erről a nem tőzeglégyről, aminek a nevét nem tudjuk. Viszont veszélyes, mert dögevő, a petéit bennmaradt tetemekbe, maradékba rakja (jobbik esetben). Maga az állat kb. 4mm hosszú (kifejletten) repülő légyszerűség, ami muslicára hasonlít. A megjelenésében könnyen felismerhető, általában dagadt utótesttel rendelkezik, aminek hasi oldala piszkosfehér-vaj színű. A hátán zebramintát visel, ami az oldalain fakul ki. A dögbe való petézés után pár nappal, kifejlődnek a kukacok, amik csonti-szerű férgek, de annál jóval kisebbek.

A fotók (bocs a minőségért):

Profil üzenet e-mail msn
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Júl. 30. Szer., 17:28    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Hompi01 írta:
Halihó mik azok a tőzeg legyek ?

Röviden és tömören a tőzeglégy pont olyan mint a muslinca, de mégsem az Nevet?
Fülledt levegőben vagy bomló tőzegben fordul elő, és ott is szaporodik.
A tőzeglégy lárvája főként korhadó, rothadó növényi részekkel táplálkozik.
A póknak különösebb kárt nem okoz, de baromira idegesíti (igaz ez is kár...)
Ki kell őket hajtani a tercsiből, vagy kiszippanytyúzni porszívóval.
Legrosszabb esetben , ha sok tőzeglégy pete van már az aljzatban, komplett talajcsere.

Köszi szépen a gyors választ csak kicsit nedvesebb volt a talaj de már kiszáradt egypár ilyen dög volt bent de már kihajtottam és nincsenek csak kivácsnyi voltam mik lehettek Vicces "kiszippantyúzni" Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 30. Szer., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Hompi01 írta:

Röviden és tömören a tőzeglégy pont olyan mint a muslinca, de mégsem az Nevet?
Fülledt levegőben vagy bomló tőzegben fordul elő, és ott is szaporodik.
A tőzeglégy lárvája főként korhadó, rothadó növényi részekkel táplálkozik.
A póknak különösebb kárt nem okoz, de baromira idegesíti (igaz ez is kár...)
Ki kell őket hajtani a tercsiből, vagy kiszippanytyúzni porszívóval.
Legrosszabb esetben , ha sok tőzeglégy pete van már az aljzatban, komplett talajcsere.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hompi01
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Júl. 30. Szer., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 25. Pént., 14:30    Hozzászólás témája: idéz

suicide írta:
A repülő kis dögöket én is észrevettem egy terkóban. Elég nedves a talaj, kókuszrost-tőzeg keveréke. Nálam atka hála istennek nincs, de ezek a repkedő kis dögök mik lehetnek? Nem sok, 5-6db lehet, és próbálgatom nyitott ajtó mellett kitessékelni őket! Kaja maradék nálam biztos nem maradt bent, ezért abszolut tanácstalan vagyok. Tényleg olyan muslica szerű dögök, de talán valamivel kisebbek.

itt jobb helyen van Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

bencehun írta:
Hali!
Hát nem igazán tudtam hol tegyem fel a kérdést és talán ennek a fórumnak a címe járt hozzá a legközelebb.
Szóval az én problémám: a szúnyog invázió.
Na már nem a pókokat támadják, hanem engem. "Hogy jön ez ide?" Sajna a pókok miatt nincs megoldásom rá. Nincs szúnyog hálom és nem is lehet felszerelni sajna az ablakok és a redőnyök helyzete miatt.
A klasszikus elektromos szúnyog irtót nem merem használni, ugyan is nem tudom, hogy hatna a pókokra a benne lévő méreg. (Jelenleg mondjuk kísérletezem az új Raid-del, de nem tudom mi lesz belőle. Ha bejön majd közzé teszem az eredményt.)
Na és azt szeretném megtudni, hogy nektek milyen módszereitek vannak erre. Vagy milyen ötletek jutnak eszetekbe?
(Ha esetleg még is rossz helyre írtam, megkérném valamelyik moderátor vagy admint helyezze át a hsz-t a megfelelő helyre.)

Szia! Ebben nézz szét:

http://arachnida.loginform.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27462#27462
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

Itt irogattunk a témáról:

http://arachnida.loginform.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=458&highlight=elektromos

Középtájt olvasgass. Csövi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Hát nem igazán tudtam hol tegyem fel a kérdést és talán ennek a fórumnak a címe járt hozzá a legközelebb.
Szóval az én problémám: a szúnyog invázió.
Na már nem a pókokat támadják, hanem engem. "Hogy jön ez ide?" Sajna a pókok miatt nincs megoldásom rá. Nincs szúnyog hálom és nem is lehet felszerelni sajna az ablakok és a redőnyök helyzete miatt.
A klasszikus elektromos szúnyog irtót nem merem használni, ugyan is nem tudom, hogy hatna a pókokra a benne lévő méreg. (Jelenleg mondjuk kísérletezem az új Raid-del, de nem tudom mi lesz belőle. Ha bejön majd közzé teszem az eredményt.)
Na és azt szeretném megtudni, hogy nektek milyen módszereitek vannak erre. Vagy milyen ötletek jutnak eszetekbe?
(Ha esetleg még is rossz helyre írtam, megkérném valamelyik moderátor vagy admint helyezze át a hsz-t a megfelelő helyre.)

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Máj. 05. Hétf., 15:22    Hozzászólás témája: idéz

Igen Pit. Így érzik a legjobban magukat. Körbe is lehet őket rakni mohával, elvan mellettük és segít a páratartalom megtartásában is. Ráadásul nagyon esztétikus.
Gaspar! Kérésed teljesítve!
http://www.kaktuszgyujtok.hu/index.php?page=/index.nml&subpage=/kv_online.nml
http://kaktusz.lap.hu/
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Máj. 05. Hétf., 08:36    Hozzászólás témája: idéz

Ez jó ötlet!
Régebben tartottam egy csomó harmatfüvet...
Terrárium mellé téve, valószínűleg jó párost alkot...

Fogtam egy terráriumot, megtöltöttem 2 cm tőzeggel-vízzel, beleállítottam cserépben a növényeket, félig lefedtem a tetejét, olyan jól érezték magukat, virágoztak, magzottak, csíráztak is... Nagyon boldog

Legutóbb Pit szerkesztette (2009 Máj. 31. Vas., 23:37), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Máj. 05. Hétf., 01:33    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Ilyet kaktuszosban nem tudnál mutatni? mert amugy nagyon jo link, köszönjük.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Viking
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Máj. 04. Vas., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

A zoophag növények általában a nagyon magas páratartalmat kedvelik. Jól tarthatók terráriumi körülmények között,ha kapnak elég fényt. Kertészetekben tartják is őket floráriumokban, de pók mellé nem valók.Bár a nemkívánatos élőlényeket biztosan "összefogdosnák".
Mellesleg az én kancsókám (Nephentes rafflesiana) kb. 70 cm magas, több mint tíz centis kancsókkal. Akit érdekelnek a rovaremésztő növények, azoknak itt egy link:
http://www.husevonoveny.hu/venuszpark/index2.html
Vissza az elejére
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 30. Szer., 08:13    Hozzászólás témája: Tőzeglégy idéz

Hidd el megvan ám a módszerük a növényeknek is! Volt pár millió évük,h tökéletesítsék a technikát Nevet?
Bár a porszívó tényleg 1xŰbb
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 30. Szer., 07:49    Hozzászólás témája: idéz

Nálam is előfordulnak ezek a tőzeglegyek. Úgy vettem észre hogy az elhullott tücsire odamennek, ezek dögevők?

Én változatlanul a porszívóban hiszek. Gyorsan kiszívja egy terkó légterét Mosoly

A húsevő növények kapcsán megemlítem a vénusz légycsapoját, ebből én is tartok otthon. A nagyon magas párát szereti és a tocsogó talajt. Taláén el lene egy terkóban is, de kivárni mire egy tőzeglégy belemegy a légycsapójába...hát nem tudom Mosoly
Profil üzenet e-mail msn
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2008 Ápr. 30. Szer., 07:43    Hozzászólás témája: Muslincák :) idéz

Megosztom veletek,h én mit találtam ki a "muslincák Mosoly " ellen. Kerestem otthon egy iciri-piciri pókot és betettem a Smithi mellé. Általában én sem szoktam látni, azt sem tudom milyen pók, csak azt tudom,h beszőtte magát az egyik sarokba és azóta a röpködő lények száma drasztikusan lecsökkent... Kacsint?
Ja ismerek egy csajszit, Ő a kertészeti egyetemen tanul és mindenféle növényeket gyűjt otthon (bár halálosan retteg a pókoktól). Nála is valami röpködő állatkák jelentek meg amik tönkrevágták a páfrányait; erre azt találta ki,h elment az Obiba és vett magának kancsókát vagy légykapót vagy halami húsevő növényt. Azt betelepítette a növények közé és kb. 2 hét alatt megoldódott a probléma. Szerintem van olya faj ezekből a növényekből is amiket ilyen párás környezetbe is be lehet tenni..Ennyi
Vissza az elejére
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 09. Vas., 12:11    Hozzászólás témája: idéz

nekem is volt ien problémán a tucskoket amik elhullottak vagy éppen megmaradtak eltávolítottam és figyeltem a talajnedvességre és a probléma megszunt.
Horga
Tag

Elküldve: 2007 Jún. 25. Hétf., 07:43    Hozzászólás témája: idéz

Nálam is vannak ienek, állítólag ezek t?zeglegyek....
eleinte engem is zavart, de mostmár megszoktam ?ket,
sztem a nedves t?zegre buknak, mert nálam a medvesebb terkókba vannak inkább...
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jún. 25. Hétf., 07:09    Hozzászólás témája: idéz

Néha én is láttam már 1-2 darabot az egyik terkómban, szerencsére el nem szaporodtak, tán egyszer volt hogy 4-5 repkedett bent. Én pórszívózáskor egy kicsit kitisztítottam a terkó légterét Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 24. Vas., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem kérjél Pitt?l néhány olyan könyv skorpiót, azok lehet hogy elkapják bár ha tud repülni akkor nem biztos, egy próbát megér. Sok szerencsét.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 24. Vas., 17:36    Hozzászólás témája: "Szárnyas veszedelem!" idéz

Sajna mostanság rengeteg ilyen muslica méret? kis lény jelent meg nálam, egyszerüen képtelenség t?lük megszabadulni. Ugyebár rovarirtót nem használhatok, a légypapír meg édeskevés. Válogatás nélkül, minden dobozba/terkóba és belepetéznek, ugyan a pókokat nem bántják, de idegesit?ek és csunya látvány.
Megfogni sem birom ?ket mert nagyon kicsik, és retent? gyorsan mozognak, ha meg a megunják akkor elkezdenek repkedni.

Tapasztalatokat várok, és esetleges kiirtási módszert!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu