Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 24 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Lábak a has alá.. :(

Lábak a has alá.. :(

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 11:28    Hozzászólás témája: idéz

Mivel az általatok felvetett/kitárgyalt témának jobb helyet is találtam, mint a faj topic (ráadásul 3-man 3 pókfajról írtatok), így áthelyeztem az általam megfelelő helynek vélt témába.

Egyébként annyit szeretnék hozzátenni, hogy rengeteg olyan állatfaj futkos kis bolygónkon, amelyek olykor-olykor érthetetlen módon viselkednek. Én rendkívül egyszerű okát látom ennek a jelenségnek: nincs ok. A pók azért csinálja, mert a "kedve" úgy tartja, vagy haldoklik, vagy tisztálkodik. Nem kell mindenre okot keresni, néhány dolgot úgy kell elfogadni, ahogy van Mosoly
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 10:56    Hozzászólás témája: idéz

Na a félreértések végett ez nem mosakodás, még csak nem is áll hanem hasal és maga alá van huva pár lába és azokon fekszik. Musakodás közben áll és a lábait mosgatja és a hasát tisztogatja ha meg megáll akkor ugyan maga alá van huzva mozdulatlanul de a levegőbe mert áll és nem fekszik mint ebben az esetben ahol halottnak tetteti magát, és ez a különbség a 2 eset között és ezért nem ugyan az a 2 dolog mint amiről beszéltünk.

Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 10:17    Hozzászólás témája: idéz

Chromám ugyan nincsen, de nekem a smithim vedlés után pár nappal csinált ilyet.
És most a striatus, már nem eszik és már elég rendesen megfakult a külseje, 2-3 hét és levedlik, ő is csinált ilyet nem régen. Az egyik oldal 3 lábát maga alá húzta, és oldalra dőlve pihengetett. Aztán amikor a kisebbik csajom nekivágódott a szekrénynek, amin a terrárium van, felpattant és beszaladt a bujkálóba.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

Én még csak úgy pózfelvevés keretein belül nem láttam pókot ilyesmit csinálni. Szerintem az simán tisztálkodás volt, amit ravager is írt, csak mikor valami rezgést éreznek, akkor meg szoktak állni és nem is mozdu addig, amíg biztonságban nem érzi magát megint, azt láthattátok ti. Van, hogy felvesznek maguktól is hülye pózokat indokolatlanul, de amikor a hasuk alá húzzák a lábaikat és nem akarnak épp elpusztulni az valószínűleg csak tisztálkodás.
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Dec. 26. Csüt., 05:27    Hozzászólás témája: idéz

Ravager te a simán tisztálkodást írtad le. Amiről mi beszélünk ott mozdulatlan és furcsa hejzetben van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ravager
Tag

Elküldve: 2013 Dec. 24. Kedd., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

Én is már megfigyeltem ezt a viselkedést. Csak én kiegészíteném azzal, hogy ez az én pókomnál mosakodás, "tisztálkodás" vagy valami hasonló jelenség lehet. Ugyanis az én P. metallicám ilyenkor a csáprágóival "végigköszürüli" a hasa alá húzott lábát (lábait), majd a tapogatólábaival is végigtörölgeti. Nagyon boldog
Én többnyire vadászat előtt, evés után és némileg a vedlés előtt szoktam látni. De sokszor láttam azután is, hogy összekoszolta magát a földön mászkálással. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Reira25
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Dec. 23. Hétf., 22:58    Hozzászólás témája: idéz

PhobioN írta:
Valaki találkozott már olyan esettel, amikor valamilyen oknál fogva maga alá húzza néhány lábát, majd kis idő elteltével visszaengedi azokat? Mostanság elég sűrűn véltem ilyet felfedezni. Zavart (Természetesen Chromatopelma-ról van szó.)

ez más pókoknál is előfordul, nekem most perpill az auratumom szórakoztatja magát így. Szerintem egyszerűen csak ez a kényelmes nekik abban a pillanatban és ezét csinálják. Az persze hidegen hagyja őket, hogy a gazdinak majd' megáll a szíve ijedtében. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sanyi25
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Dec. 23. Hétf., 22:51    Hozzászólás témája: idéz

A Geniculatám is szokta ezt csinálni de én sem tom miért. Ez jó kérdés.
Vissza az elejére
Profil üzenet
PhobioN
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 23. Hétf., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

Valaki találkozott már olyan esettel, amikor valamilyen oknál fogva maga alá húzza néhány lábát, majd kis idő elteltével visszaengedi azokat? Mostanság elég sűrűn véltem ilyet felfedezni. Zavart (Természetesen Chromatopelma-ról van szó.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

teljesen oda volt mindkettő, még csonk sem volt. Enni természetesen próbáltam adni, mindent, ami csak eszembe jutott, de ha jól emlékeszem a subfusca topikban írtam már róla. ki is lett tárgyalva már sok emberrel, hogy mit lehet csinálni, mindent meg is próbáltam, nem tudott enni. Vedlés óta is adtam neki több alkalommal is, de azóta sem evett.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Sajna ma reggelre elpusztult a fogatlan subfuscám. Szomor? (vagyis már nem volt fogatlan)

előző vedlésébe bent maradtak a fogai, így 1 évig nem tudott enni, viszont utána sikeresen le tudott vedleni és vissza is nőttek neki, még ha nem is voltak tökéletesek. De pár nappal a vedlés után DKS-hez hasonló rángatózásba kezdett és mára el is pusztult. Ami fura, hogy a potroha nagyon össze ment és fura alakja van, mintha kiszáradt volna, ráadásul az itatóban feküdt, pedig mindig nedvesítve volt nála.
Nagyon sajnálom, mert elég sok mindent túl élt, és keményen harcolt, erre most a kiszáradás jeleit is látom rajta és kicsit bűntudatom van, hogy végül lehet, hogy én b@sztam el... S?r? vagy nagyon szomor?
Bár az benne volt a pakliban, hogy a vedléssel lehet, hogy nem lesz minden rendben 1 év koplalás után. Látszott is rajta, hogy elég csúnyácska lett és kisebb is, mint előtte volt...
Ez most eléggé elcseszte a kedvem így karácsony másnapjára... Szomor?

Helló!
Nem okoskodás képen kérdezem, de mennyire volt neki oda a "foga"? Nálam a geniculata is olyan volt, mégis meg bírta a csótányt törni azzal a csonkkal ami maradt neki? Egyébként próbáltál neki enni adni, vagy nem is próbáltad?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2012 Dec. 26. Szer., 09:51    Hozzászólás témája: idéz

Sajna ma reggelre elpusztult a fogatlan subfuscám. Szomor? (vagyis már nem volt fogatlan)

előző vedlésébe bent maradtak a fogai, így 1 évig nem tudott enni, viszont utána sikeresen le tudott vedleni és vissza is nőttek neki, még ha nem is voltak tökéletesek. De pár nappal a vedlés után DKS-hez hasonló rángatózásba kezdett és mára el is pusztult. Ami fura, hogy a potroha nagyon össze ment és fura alakja van, mintha kiszáradt volna, ráadásul az itatóban feküdt, pedig mindig nedvesítve volt nála.
Nagyon sajnálom, mert elég sok mindent túl élt, és keményen harcolt, erre most a kiszáradás jeleit is látom rajta és kicsit bűntudatom van, hogy végül lehet, hogy én b@sztam el... S?r? vagy nagyon szomor?
Bár az benne volt a pakliban, hogy a vedléssel lehet, hogy nem lesz minden rendben 1 év koplalás után. Látszott is rajta, hogy elég csúnyácska lett és kisebb is, mint előtte volt...
Ez most eléggé elcseszte a kedvem így karácsony másnapjára... Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2011 Júl. 12. Kedd., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos ide is írhatok elpusztult az első pókom egy rosea.Sajna postázásnál nem bírta a meleget,semmilyen külsérelmi nyom nem volt rajta látható.Nyugodjon békében. S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Júl. 09. Szomb., 16:06    Hozzászólás témája: idéz

Na ide is írhatok....
Eléggé letört a Chromim betegsége, főleg, hogy az első pókom volt és a kedvencem is.
Mostanra el is pusztult. Most venni akarok új chromit mert imádom ezt a fajt. Remélem nem lesz több Diszkinetikus szindrómás pókom. Elég rossz volt látni a lassú halálát szegénynek. S?r? vagy nagyon szomor?
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Nov. 05. Pént., 01:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok. Ma lettem figyelmes, hogy a Linothele megatheloides-em a sarokban kuporog mindig virgonckodni szokott sejtettem baj van... Nem sikerült rendesen levedlenie vedlés után 3 héttel kapott tücsköt de az már csak olaj votl a tűzre az elpusztult pókba belecsócsált... kihalásztam szegényt és félreraktam... Szomor? Elkeseredtem maitta ritka és szép pók volt. A pára és a hőmérséklet megfelelő volt számára... Gondoltam megosztom veletek. Szomor?

Üdv: Gábor
Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Nov. 04. Csüt., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

golyzer írta:
Sziasztok!

Sajnos a napokban elpusztult a H. lividumom, amit a februári börzén vettem és preparálni szeretném. Aki tudna adni pár linket, mutatni pár képet, esetleg leírná kicsit részletesen, hogy mit, hogyan kell csinálni, az nagyon sokat segítene...

Előre is nagyon köszönöm!

erre van már egy külön témakör. a neve preparálás.
vannak benne érdekes dolgok.
Látogató

Elküldve: 2010 Nov. 04. Csüt., 17:52    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Sajnos a napokban elpusztult a H. lividumom, amit a februári börzén vettem és preparálni szeretném. Aki tudna adni pár linket, mutatni pár képet, esetleg leírná kicsit részletesen, hogy mit, hogyan kell csinálni, az nagyon sokat segítene...

Előre is nagyon köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Jún. 10. Csüt., 19:04    Hozzászólás témája: idéz

Sevelka írta:
Szia, köszönöm az ötletet, bár még ilyet sose csináltam. De sikerült átrakni egy kisebb dobozba, alul vizes papír zsebkendő és lámpa alá raktam, most össze van kuporodva, de már többször megmozdul, mint a rendes helyén. Nagyon remélem én is, hogy rendbe jön Zavarban lev?

Vigyázz meg ne főzd a pókot! 28-30 °C fölé ne nagyon menjen a hőmérséklet! Üdv!
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Sevelka
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 10. Csüt., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia, köszönöm az ötletet, bár még ilyet sose csináltam. De sikerült átrakni egy kisebb dobozba, alul vizes papír zsebkendő és lámpa alá raktam, most össze van kuporodva, de már többször megmozdul, mint a rendes helyén. Nagyon remélem én is, hogy rendbe jön Zavarban lev?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
salatfinger
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 10. Csüt., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

Sevelka írta:
Sziasztok! Van egy Avicularia Versicolor-om, 6 vedléses lehet, októberben kaptam, állítólag előtte pár hónappal vedlett. Kb 3 hónappal ezelőttig rendesen evett, a körülmények is megfelelőek, ahol van, és már epedve várjuk, hogy ledobja a régi ruháját, nem eszik már azóta a 3 hónapja, és kb 2 hete állandóan lefeljárkált, kijött a hálójából, és ma úgy fogadott, hogy függeszkedik a hálón, szinte élettelenül és a többi lába maga alá húzva.:S Sajnos más fajoknál is volt már ilyen eset, és rossz lett a vége, mit tehetnék, hogy a Versi ne úgy végezze? Vagy esetleg mégis vedlés lenne belőle? Sajnos ez a remény most nem éppen kecsegtet:S

Szia!
Szerintem rakd át egy másik dobozba. Ugy csináld hogy a doboz aljára langyos vizes zsepit teszel és berakod a lámpa valá vagy fütőkábelhez nemtudom mivel fűtessz. A pára kicsit nagyobb lessz. Remélem rendbejön.
Üdv:SF
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Sevelka
Látogató

Elküldve: 2010 Jún. 10. Csüt., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Van egy Avicularia Versicolor-om, 6 vedléses lehet, októberben kaptam, állítólag előtte pár hónappal vedlett. Kb 3 hónappal ezelőttig rendesen evett, a körülmények is megfelelőek, ahol van, és már epedve várjuk, hogy ledobja a régi ruháját, nem eszik már azóta a 3 hónapja, és kb 2 hete állandóan lefeljárkált, kijött a hálójából, és ma úgy fogadott, hogy függeszkedik a hálón, szinte élettelenül és a többi lába maga alá húzva.:S Sajnos más fajoknál is volt már ilyen eset, és rossz lett a vége, mit tehetnék, hogy a Versi ne úgy végezze? Vagy esetleg mégis vedlés lenne belőle? Sajnos ez a remény most nem éppen kecsegtet:S
Vissza az elejére
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Dec. 15. Hétf., 21:47    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Reménykedtem benne, hogy ide soha nem fogok írni (igaz már megtettem, de az nem saját lehullás volt), de sajnos ma mégis kénytelen vagyok. Biztos emlékeztek páran, hogy ősz elején érdeklődtem mi lehet a pici smithimmel, mert nem igazán eszik, nem igazán fejlődik. Sajnos ez az apróság (még mindig csak 2 vedléses volt fél év után) a mai napon feladta a küzdelmet... Igazából nem csodálkozom, mert azóta se nagyon evett (néha 1-1 nagyon apró lisztkukacot), ellenben máig nem értem mi lehetett a probléma. A 2 tesójával minden rendben... R.I.P.

A pillanatragasztóval mindent elszúrtam szegény cyánkánál... Szegény cyánkám nyugodjon békében... R.I.P.
Vissza az elejére
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Részvétem!! Szomor? ...ez nagyon szar dolog... S?r? vagy nagyon szomor?
Profil üzenet e-mail website állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom ő e az, de az én egyik ismerősömnek is lehullott.
Ha nem , akkor 2 perc néma csend....
Amúgy is sajnálom őket, nem csak az áruk miatt.
Jó lesz vigyáznom...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tommy87
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Nemrég elhullott egy barátom egyik növendék Poecilotheria metallicája.
Egy perc néma csend szegény "drágaságért".
Vissza az elejére
Syrius
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Jan. 31. Csüt., 15:44    Hozzászólás témája: idéz

Részvétem! Fel a fejjel Kacsint?
Vissza az elejére
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 31. Csüt., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Részvétem mindenkinek aki e szörnyu dolgokat átélte!

Én elárulom,hogy csak a megfelelo párára és homérsékletre figyelek oda nagyon szigorúan,mindegyik pókomnak a leheto leg megfelelobbet próbálom beállítani,az ezközöket viszont anyagtól függetlenül sterilizálom,hogy ne kaphassanak el semmit egymástól,ugyebár nem egy helyrol származnak! Nagyon boldog
üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 30. Szer., 23:45    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW: részvétem! Szomor?
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 30. Szer., 23:08    Hozzászólás témája: idéz

Egy perc néma csend Avicularia metallica pókom tiszteletére, aki ma a koraeste órákban az örök hálószövo mezökre költözött...

http://kepfeltoltes.hu/view/080130/RIP_METALLICA_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tegnap vedlett, ma du még semmi baja nem volt, majd cirka egy óra múlva maga alá húzott lábakkal találtam rá... Ég veled!
Spidergirl
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

-AtroX- írta:
Sziasztok!

nem tudom hova írhatnám, de most ide írom ha nem ide illik majd a moderátorok átrakják rem.

bocsi saliv, tudom az én véleményemet nem kérted ki, de most meg kell hogy bocsájtsd. Kacsint? az sztem Scream részérol csak egy kérés volt hogy az okok boncolgatását talán éredemesebb a Keresd az okát topicba folytatni. Kacsint?
ha akarod, akkor ott folytatod, ha akarod nem. ami odaillik az úgyis át lesz pakolva.
másrészt -AtroX- írta a fentieket. Kacsint?

pussza
Szpájderke
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:57    Hozzászólás témája: idéz

Jajj,a tiéd is érdekel, csak a nyersre is kiváncsi vótam na, módosította,nem te moderáltál,csak azért...te érted:-) Nem szóltam,..na

MINDENKI !

Behúzta a Pókom a lábát a hasa alá. Stop, részletek és kérdések egy másik topicban Kacsint? Amúgy sajnálatos módon valóban,egy 4.v P.antinousom, ingyé volta,mivel csak 4lába volt.Nem tudtam helyrehozni.

Legutóbb salivspider szerkesztette (2008 Jan. 19. Szomb., 20:57), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

És a keressük az okátba folytassátok! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Saliv: a fotó gázos de megpróbálok gyorsan kérni vkitol! És igen sajna a smithi nosti S?r? vagy nagyon szomor? mint említettem vedléshez készülodik 1 hónapja és azóta jórészt feküdt!(Mint ezt beszéltük egyszer e-mailbe) elcsavarosdni meg nem csavarodott csak nem kapcsolódott teljesen! Az a pár hangya volt vagy 60-70 ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Legutóbb -AtroX- szerkesztette (2008 Jan. 19. Szomb., 19:19), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

hmmmm,vöröshagymák,hangyák ilyenkor....ilyet még nennaon láttam ebben az évszakban...hmm csak nem a smithi nostény?:S....
Nem hinnám,hogy az elválás az attól lenne... hangyák hagynának felületi folytonosság mesgzüntetésével nyomokat... lukakat... az amiról te besélsz az általános elhullot állatoknál,ellazul z a rész amit te említesz, (pedicel) és némileg eltávolodik a carapace az utótesttol,ha jól gondolom ezt mondod, emellett ez eltekeredik egy kicsit,slattyos lesz,lefetyel,nem szp látvány,de ennek inkább a penész lehet az oka ,a hangyék hagytak volna jelet illetve egy egészséges pók pár hagyát elfricskázik könnyedén vagy felmászik falra,odébbmegy. Nem hetekrol beszéünk,hogy együtt élt a kelletlen lakótársakkal. ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt egy fotót kérnék azért... jó minoségben,elotest,utótest, és aa részletek,amennyire lehet. Köffi!
Akár ide.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Megmondom oszintén foggalmam sincs azóta sz.arrá takarítottam a szobámat foleg azér nem értem mer vöröshangyák voltak a köcsögök ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

húha, ez elég kemény. Szomor?Szomor?Szomor?
penész meg hangyák? pókhorrorfilm. Szomor? dehát hogyafenébe kerültek oda hangyák???
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Az volt, hogy tegnap elott jöttem haza és láttam, hogy egy csomó vöröshangya van a pókon meg a dobozába(foggalmam sincs honnan kerültek elo) jó kivettem a pókit és letakarítottam a köcsögöket(bocsi de az o hibájuk) átraktam másik dobozba és mikor tegnap jöttem hazafele láttam, hogy penészes a potroha szárazabbra raktam ill lámpa alá(vhol azt olvastam, hogy ez segít) aztán ma elkezdtem nagyon óvatosan lekaparni a penészt(egy srác így mentette meg a vagansát a haláltól) és nem jött ko kemény volt miközben próbáltam kaparni lefele a penészt észrevettem, hogy ahol a potroh"kapcsolódik" az elotestéhez nem teljesen kapcsolódik valószínuleg tartom, hogy a hangyák megrágták mivel 1 hónapja készülodött a vedléshez! S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
ArachnoDevil

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
nagyon sajnálom, ami a smithiddel történt. Szomor? mi volt a baja?
én két komponensu ijen muanyaggá keményedo mugyanta-szeruségbe szoktam önteni oket. így meg is tudom orizni az elhullott kedvenceimet. Szomor?
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ma kénytelen voltam megadni a kegyelemdöfést a suabdult nostény smithimnek, hogy ne szenvedjen S?r? vagy nagyon szomor? nem tudom hova írhatnám, de most ide írom ha nem ide illik majd a moderátorok átrakják rem. szóval ti mit szoktatok csinálni a pókok holtestével mer nem lenne szívem bedobni a kukába S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 19. Szer., 06:44    Hozzászólás témája: idéz

Szia Zsuzsa!
Remekül tartod az állatodat.
A többi állatom nálam is jól el van, sajnos ezzel az egyel volt ilyen problémám.

Valami gyíkja volt, és ennyi. A többi levedlet és eszik jelenleg.

Nekem a kissebb dobozaimon még mindíg van pára. A doboz hideg oldalán, mert oldalról kap hot. Pedig rendesen kilyuggattam egy tuvel.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Zsuzsika
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Szept. 19. Szer., 00:20    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok, kicsit hozzászolnék. ne nevessetek ki Zavarban lev? szal én virágföldet használok, de mielott pokot kezdtem tartani utánna is néztem mindennek, alapbol az volt irva h "vegyszertol mentes virágföld" ami jo. ez mondjuk nekem alapnak tünt... nekem szereti a földet foleg ha van benne egy két vagyobb összeálló darab. azokat ráviszi a hálojára. imád pakolni Mosoly a másik amit akartam... jah. igen. a pára. nekem van bent egy darab szivacs amit hetente egyszer kétszer megöntözök, h jo vizes legyen. mivel nekem a szobámban állando a hömérséklet nem csapodik ki pára de azt se tudom h van e egyáltalán. nekem ilyennel sose volt gondom. (hál istennek) ez enyém egészséges, jo közérzetu, villámgyors, és szép Mosoly
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Nos, azóta kimúlt a kis állat. Nem a talajjal volt baj, a többi alatt is ua. van. Nem tudom mi volt, de szerencsére a többi kis állat gond nélkül vedlik.

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni!
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 17. Hétf., 07:09    Hozzászólás témája: idéz

Nos, azóta kimúlt a kis állat. Nem a talajjal volt baj, a többi alatt is ua. van. Nem tudom mi volt, de szerencsére a többi kis állat gond nélkül vedlik.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 14:31    Hozzászólás témája: idéz

ok
Vissza az elejére
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 16. Vas., 12:07    Hozzászólás témája: idéz

angelo nem az a téma hogy vedleni akar vagy nem hanem hogy tuléli e vagy sem kétségem nincs arrol hogy miért bajlodik a kis emilia.....ami nem normális az az ido ami ehhez neki szukséges
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 13. Csüt., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

gabesz miért nem probálod meg átrakni egy üres edénybe?lehet, hogy a talajjal van valami gond
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 13. Csüt., 08:55    Hozzászólás témája: idéz

Szegény kis emiliám még mindíg a hátán fekszik, talán lábait most aktívabban mozgatja, de látszik hogy gyenge, nem tud levedleni.

Félek, hogy a napok óta tartó vajúdásának az lesz a vége hogy megtámadja valami dögevo atka vagy valami ilyesmi.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 12. Szer., 14:29    Hozzászólás témája: idéz

Lolo írta:
Angelo-Lexani írta:
Csak abban az esetben ha vedleni akar...

szerinted?

Igen! szerintem! Mosoly Vicces
Vissza az elejére
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 12. Szer., 13:03    Hozzászólás témája: idéz

gabesz azért a páratartalomra figyelj én ugy tom hogy a pok vedlés elott szovetnedvet gyujt az uj és régi kitin kozé valszeg nem megfelo mennyiségu ha tulzasba viszed nem a vedlés hanem tulzott páratartalom lesz a probléma. drukk neki gabesz!!
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 12. Szer., 12:55    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem valami gondja volt a vedléssel és most vegetál.
Valószínuleg el fog pusztulni.

A nedvességgel és a párával nincs gond, a talaj erosen nedves, A párásodás pedig eros, még ki is csapódika a doboz falára, pedig rengeteg lyukat raktam rá.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu