Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 45 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Chilobrachys fimbriatus (Pocock, 1899) India

Chilobrachys fimbriatus (Pocock, 1899) India

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kissicc
Tag

Elküldve: 2008 Dec. 07. Vas., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog már én is kinéztem magamnak a fimbrit és erre megkapom ajándékba a kishölgyet még elmélkedem hogy fotózzam a hálórengetegben Nagyon boldog köszönöm kratosz Nagyon boldog adult méretröl tudna vki tájékoztatni?
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 28. Pént., 16:57    Hozzászólás témája: idéz

Levi7244 írta:
kösz én is nagyon remélem hogy levedlik, igaz hogy még csak 4. lesz de már nagyon várom Nevet?

Anno vettem egy Cholo-t. Azonnal megetettem, amikor hazaértem és el is fogadta a csótányt. Át akartam pakolni egy új helyre, mert az előző gazdája egy dobozba tartotta kb 3 cm talajjal és én az ilyet nagyon utálom. Előkészítettem egy volt akváriumot kb 20 cm talajjal és fúrtam bele egy üreget. A költöztetést el kellett napolnom, mert az állat úgy tűnt vedleni készül. Pár nap múlva amikor már nagyon idegesített, hogy ugyanabban a hülye pózban (mintha fejjel nekirohant volna a saroknak) hever megpiszkáltam, de nem mozdult. Azt hittem kinyúlt,de kicsit elhúzta az egyik lábát,amikor a csipesszel odanyúltam. Végül óvatosan kiszedtem, de alig mozgott. Azt hittem hamarosan vége. Amikor az új helyére került bevonszolta magát az üreg legaljára és eltűnt. 2 napra rá előjött evett, aztán telehálózott mindent.
szóval, ha nincs ürege az állatnak, akkor telepítsd át. Lehet akkor rendbejön. Ja és párában ne legyen hiány!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Levi7244
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Nov. 28. Pént., 13:38    Hozzászólás témája: idéz

kösz én is nagyon remélem hogy levedlik, igaz hogy még csak 4. lesz de már nagyon várom Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Nov. 28. Pént., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Levi7244 írta:
nem tudom hogy hogy van de az én fimbriatusom biztos hogy vedleni akar mert nem eszik és nagyon le van lassulva a mozgása, valamikor nem is reagál semmire...
pedig ez a faj nem valami nyugodt tudomásom szerint

ez nem mindig a vedlés "előjátéka" valamikor ha nem megfelelő valami a pók így reagál. de legyen igazad és dobja le a ruciját. Nevet?
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Nov. 28. Pént., 13:04    Hozzászólás témája: idéz

nem tudom hogy hogy van de az én fimbriatusom biztos hogy vedleni akar mert nem eszik és nagyon le van lassulva a mozgása, valamikor nem is reagál semmire...
pedig ez a faj nem valami nyugodt tudomásom szerint
Vissza az elejére
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Nov. 27. Csüt., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom, hogy a fimbriatusok, hogy mi merre, de nálam ezt azt emilia játszotta el 2-3x. Mindig örültem, hogy vedleni fog és közbe mégsem.. Valaki azt írta itt nekem, hogy csak vakarja a hátát!
Amúgy a napokban ezt csinálta egy B.epicureanumom is. szerintem csak "pihennek", vagy nemtudom, kétlem, hogy különössebb gondja lenne. Vagy levedlik és megpusztul vagy nem vedlik.. de olyan hogy önszántából abbahagyja mert nem megfelelő neki valami...érdekes.

üdv. Dud
Levi7244
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Nov. 27. Csüt., 08:13    Hozzászólás témája: idéz

Persze hogy tudtál, örülök minden tanácsnak...
egyébként kaja nincs bent neki és este mikor megnéztem direkt próbáltam nem meglökni neki a dobozt
majd megpróbálok nedvesíteni nála mert lehet hogy igazad van és kevés a páratartalom de azért KÖSZ a tanácsokat! Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 27. Csüt., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

Levi7244 írta:
sziasztok
az a történet hogy tegnap este a kis 3 vedléses fimbriatusom végre a hátára feküdt Nagyon boldog Nagyon boldog (amúgy sem evett már 2 hete, gondoltam vedleni készül)
Ezzel eddig semmi baj, viszont amikor reggel megnéztem már nem feküdt a hátán és nem is vedlett le Sokkolt Sokkolt ...
ilyet még nem hallottam!

tudtok ötletet adni?

Szia!
Elkezdte a vedlést, de valami nincs rendben nála!

Nem tudom hogy tartod, éppen ezért álltalános okokat mondok, majd te eldöntöd miért lehet.

1. Páratartalom és nedvesség: 1-2 alkalommal láttam olyat, hogy ez nem volt megfeleleő a vedléshez... már itt lett volna a vedlés ideje, neki feküdt aztán talpra állt. A nedvesítéssel sikerült megoldani.
2. Valami megzavarta. vagy te meglükted a dobozt, megijedt, vagy valami ilyesmi... vagy van benn nála eleségállat...

Én hirtelen ezt a 2 okot tudnám mondani ami miatt ő úgy dönthetett hogy nem vedlik... biztos van még, csak kissé dekoncentrált és enervált vagyok...
Azért remélem tudtam segíteni
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Levi7244
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Nov. 27. Csüt., 07:57    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok
az a történet hogy tegnap este a kis 3 vedléses fimbriatusom végre a hátára feküdt Nagyon boldog Nagyon boldog (amúgy sem evett már 2 hete, gondoltam vedleni készül)
Ezzel eddig semmi baj, viszont amikor reggel megnéztem már nem feküdt a hátán és nem is vedlett le Sokkolt Sokkolt ...
ilyet még nem hallottam!

tudtok ötletet adni?
Vissza az elejére
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

Még annyi, hogy dekopír fűrésszel könnyű méretre vágni a lapokat (persze nem az üveget), így akár lakkozott OSB is mehet tetőnek, az legalább valamennyire dekoratív is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 17:30    Hozzászólás témája: idéz

Fedni üveggel, gipszkartonnal és préselt falemezzel szoktam. Ha nagyon magas a páratartalom, akkor a gipszkarton penészedhet, de nem vészesen, a fa foltosodik, az üveggel nincs gond. Az előző kettőnél könnyű pár lyukat fúrni, az üveglapot pedig megemelem úgy, hogy két hurkapálca van a terkó és az üveglap között. Nehezéket érdemes rátenni, a lapra (bár nekem nem szoktak szökéssel próbálkozni, de jobb az óvatosság).
Persze a huahininek is alkalmas mindez, legalábbis nálam nincs gond. Lényegében minden Chilo ugyanolyan körülmények közt van nálam (de a Selenocosmiák, a lividum és egy Coremiocnemis is).
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
JohnnieFirpo
Látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

OK, köszi! A huahininek is jó amit írtál ugye? Meg annyit még, hogy mekkora szellőzőt teszel a tetejére, esetleg mivel feded le?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 14:22    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nekem ilyen problémám soha nem volt. Kicsit volt ,hogy algás lett nyáron, de az sem vészes. Penészes talajom soha nem volt, csak ha nem vettem észre valami maradékot az gombásodott be.
Van olyan Chilo-s akváriumom, amit ráadásul üveggel fedek.Az sem penészedett.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
JohnnieFirpo
Látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 12:03    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nekem még egy kérdésem lenne ezzel a témával kapcsolatban:

Azt írtad, hogy kiszuperált akváriumban tartod. Ez az ötlet nekem nagyon tetszik, van is itthon egy felesleges. Az lenne a kérdésem, hogy azt hogyan oldod meg, hogy ne penészesedjen alul a föld? Üvegessel kífúrattad, vagy hogyan?

üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Szia Benzin
Köszönöm a válaszodat
Bár én szerencsére ez a típus vagyok hogy aki először kérdez és megfogadja az okosabbak, tapasztaltabbak véleményét és ezért is kérdeztem meg mert én nem tudtam hogy ekkorára is megnőnek ezek az aranyos kis dögök. Azt hittem hogy olyan max 10 cm Nagyon boldog És én ezzel sztem elég érthetően fogalmaztam szóval ezek után nincs vitára szükség Mosoly Vicces
És mégegyszer köszönöm válaszodat Nevet? (akkor valszeg sztem veszek egy H.inceit abba a dobozba annak jó lesz Nagyon boldog )
Üdv:Albert
Vissza az elejére
Benzin
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 16. Vas., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

Én elfelejteném a helyedben. Persze lehet mások mást mondanak. Láttam adult nőstény fimbriatust kb akkora helyen, mint amit leírtál. Talaj nem volt csak kb 20 cm, ennek az lett az eredménye, hogy az egész terkó egy hálótengerré változott. Persze érrdekes látvány, de gondold meg mi értelme egy üreglakó állatot így tartani. Szerintem barkácsolj valamit vagy üvegessel csináltass speciális terkót. A vastag talajréteg és az üreg (fúrd ki neki előre, az a biztos) sokkal jobb mikroklímát biztosít, arról nem is beszélve, hogy ha vékony a talajréteg, az könnyebben kiszárad. Hiába locsolsz rendszeresen neki, attól még a mikroklíma változás dinamikája sokkal egyenetlenebb, mint egy vastag fentről lefele egyre nedvesedő talajoszlopban.
Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem pici egy adult C. fimbriatus. Nyugodtan számolj 14-15 cm-vel. Lehet amit én láttam az matuzsálem volt, de határozottan nagyobb, mint pl egy P. murinus és az első pár lábak vastagabbak is a murinusénál. Szóval amíg egy ilyen afrikai vadállatnak talán jó a méret amit megadtál (bár én 30x30-asban tartottam inkább az enyémet), addig az ázsiai kedvenc max el lesz valahogy, de a biológiája nem azt kívánja.

Szerintem felejtsd el azt a terkót és tedd be olyan helyre, ahol legalább 20 cm mély ürge lehet. Ha attól félsz, hogy soha nem fogod látni az állatot, akkor meg kell nyugtassalak. Csak ha vedlésre készül, akkor tűnik el. Ilyenkor tényleg van hogy hónapokig nem látszik. Viszont az üreg bejáratát hol beszövi, hol kinyitja. Innen tudod, hogy rendben van az állat. Ha vedlett, akkor sűrűn elöl van esténként.
Még egy dolog a kis terkó ellen: elég agresszív állat a fimbriatus és egy ilyen kis terkót te nem tudsz úgy kinyitni, hogy ne szúrja ki. Ilyenkor villámgyorsan ott lehet és támadhat, ha éhes vagy stresszes.

Persze vitatkozhatunk!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Nov. 15. Szomb., 20:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Sziasztok szerintetek egy elég lesz egy adult C. fimbriatusnak egy 19*20*25(szél*hossz*mag) múanyag doboz??vagy gyorsan felejtsem el Zavart Mert tudtommal nem nől túl nagyra !!
A válaszokat előre is köszi
Üdv:Albert
Vissza az elejére
Levi7244
Majdnem Tag

Elküldve: 2008 Nov. 06. Csüt., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

hello

az én 3 vedléses fimbriatus-om mikor átraktam egy nagyobb dobozba telibe hálózta az egész dobozt Nagyon boldog
ezzel nincs is semmi gond most viszont az elmúlt 2-3 napban ásott egy kisebb járatot...
lehetséges hogy vedleni fog? (végül is ma kiderül mert ma adok neki enni és ha nem kell neki akkor vedleni készül)
de azért tanácsokat elfogadok
Vissza az elejére
darkpsy
Látogató

Elküldve: 2008 Nov. 05. Szer., 18:19    Hozzászólás témája: idéz

Holnap ha minden rendben megy, egy ilyen szépséggel leszek gazdahabb, de vki dobhatna egy olyan konkrétabb leírást a fajról! Köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Szept. 02. Kedd., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Szubadult nőstény

Szépen hagyta magát fotózni, nagyon jól viselkedett, jutalomból kapott is egy adult dubiát.

Legutóbb Pit szerkesztette (2008 Nov. 28. Pént., 13:29), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Aug. 12. Kedd., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

Hihetetlen sebességgel levedlett a mi kis drágaságunk és kb.: 2x nagyob lett aminek mi természetesen nagyon örülünk, hiszen már jó ideje nem vedlett Nagyon boldog

Valami eszméletlen szép élénk szinei vannak most (még Zavart )
Nemsoká kaptok képet is róla, de először kölcsön kell kérnem kedves barátom hiper-szuper fényképezőgépét! Nagyon boldog
Vissza az elejére
kisfranky
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Itt a kép, róla, és a zsákmányról, még egyenlőre nem támadta le... S?r? vagy nagyon szomor?

Lehet, hogy nagy neki? Egy baráttal már értekeztem, ő azt mondta, hogy nagy...
Ezért raktam be neki egy lisztkukacot....
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 12:33    Hozzászólás témája: idéz

kisfranky írta:
Most jutottam egy ilyen kis csöppséghez, leírást még én sem találtam róla... :SZavarban lev?
Nagyon picike... Nagyon boldog újszülött csótányt adhatok neki? vagy mennyire támad rá a "nagyobb" méretű zsákmányra?
Félős?

Szerintem nem kell félteni, életerős jószág!
Zavarásra bemenekül a fészkébe, de nem túl mélyre, onnan figyel.

Az enyém, még nem ivarérett, de rendszeresen adult dubiát eszik.
(Kiskorában azért vedlések környékén ne adj neki túl nagy állatot!)
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 11:07    Hozzászólás témája: idéz

Most jutottam egy ilyen kis csöppséghez, leírást még én sem találtam róla... :SZavarban lev?
Nagyon picike... Nagyon boldog újszülött csótányt adhatok neki? vagy mennyire támad rá a "nagyobb" méretű zsákmányra?
Félős?
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Ápr. 27. Vas., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Íme egy kép Ch. fimbriatus kislányról, még nem ivarérett,
vedlések között hatalmasakat nő.

Most ültettem át nagyobb helyre, így szerencsére több alakalmam lesz nézegetni/fotózni.

Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Márc. 30. Vas., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

szépek szerintem is. nálam elég szégyenlős. de viszont egy zabagép Felki?lt Nevet?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Márc. 30. Vas., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Én is szeretnék Ch. Fimbriatust! Nekem ez az álompók!!! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Feb. 13. Szer., 23:16    Hozzászólás témája: idéz

Igen, nálam az adult/subadult chilok már nem csinálják ezt egyátalán, mindig kint vannak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Feb. 13. Szer., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

a mostani vedlés óta megváltozott ez a szépségem. ma is többször láttam ahogy elobújt és sétafikált. lehet hogy nagyobb korára megváltozik és felhagy a bújkálók építésével? Nagyon boldog
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Feb. 12. Kedd., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

ma vettem észre hogy levedlett a fimbriatusom. pont ahogy belenéztem a dobozba megláttam magát a pókot a másik odu bejáratánál pedig a vedlését. elég sokat rohangászott elottem amíg el tudott végre bújni. sajnos lemérni nem tudtam de saccolva most kb 5 cm körüli lehet a lábfesze. és naon szép a színe is.
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

nem baj ha csak ritkán látom. csak tudjam hogy él még Nagyon boldog nekem is tetszik a bújkáló életmódja, pont ezért is szereztem. kérdezni meg azért kérdek mert oket még nem ismerem. és jó hallani valaki tapasztaltabb hozzászólását is. egyébként köszönöm gaspar választ.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 16. Szer., 09:31    Hozzászólás témája: idéz

Hello Kratosz
A kicsik nálam is sokat vannak elbujva de ha épp etetés van azonnnal jönnek ki. Ha veszel egy nagyobb állatot akkor az elso nálad történo vedlése után már sokszor nappal is kijön de este mindig mászkál.
Amugy nekem jobban tetszenek az ilyen rejtettebb életmódú állatok... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 15. Kedd., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

ma egész nap a fimbriatusom rendezi a kecóját. valamire készül. három új odúbejárat is lett. falással most sincs gond. és iszonyatosan fürge. egy vedlést azért már kiprodukálhatna.
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 14. Hétf., 17:20    Hozzászólás témája: idéz

Grat Pít! Kacsint? vannak pofás kis 3-4-5-6v. hímeim Nevet? Laza ?tlet
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 13. Vas., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

Levedlett a fimbriatusom!
és LáÁány! Mr. Z?ld

Átteszem terkóba, aztán talán tudok is fotókat készíteni róla...
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 13. Vas., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! a fimbriatusomat csak néha látom. teljesen benn lakik az odújában. a kajáját is ott fogyasztja. a kérdésem hogy a vedlését is ott fogja lerendezni? nagy korára is ilyen ritka lesz vele a találkozásom? nem egy látványpók az biztos.
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 31. Hétf., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! az én fimbriatus-om egész nap az odujában van. az odunak van 3 bejárata így néha-néha látni a pókot vagy csak egy részét. arra lennék kíváncsi hogy a fimbriatus-ok a vedlésüket is az odúban rendezik le??? az már láttam hogy ha kap enni azt is ott fogyasztja el.
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Dec. 25. Kedd., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

Akkor te még gykran látod...Mosoly Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 25. Kedd., 19:29    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! mindenkinek olyan szégyenlos a fimbriatusa mint az enyém? dec 15-e úta kétszer láttam. ez amúgy jellemzo rájuk? egész nap benn van az odujában. élni él mert reggelre mindig tele szövögeti a dobozát.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 22. Szomb., 06:27    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Hát tényleg nem egy kényes állat elvan 26celsiuson de azér jobb ha melegebben van mert gyorsabban fejlodik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 21. Pént., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

köszönöm Pit! nálam általában 24-26 fok körül mozog a homérséklet. ezek szerint akkor ez pont megfelelo lesz neki!
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 21. Pént., 17:57    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy a fimbriatusoknak milyen homérséklet és milyen páratartalom kell? sajna még nem találtam hozzá leírást. bár lehet higy én nem kerestem jó helyen. Nagyon boldog

Az enyém elég jól érzi magát 26 fok C-on, a talaja volt már nagyon nedves és száraz is...
Nem tunik kényesnek.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 21. Pént., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy a fimbriatusoknak milyen homérséklet és milyen páratartalom kell? sajna még nem találtam hozzá leírást. bár lehet higy én nem kerestem jó helyen. Nagyon boldog
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 23:13    Hozzászólás témája: idéz

A fimbriatusok még kicsik, 3db van. Esznek mint a gép. 2 vedlésesek kb. Énis csak annyit tudok rola hogy régen picivel drágább volt...
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 22:55    Hozzászólás témája: idéz

Nem kell adult hím senkinek... Vicces. pedig szépek ezek a Cshilóbárszhiszok.
. AMúgy nem volt akkor sem horroisztikus összeg, a Chilobrachysok soesem voltak drága pókok,mégis elithez tartoznak.Olyan emberek tartják okket,akikben van agresszivítás,Mosoly.
Nem mindnki élvezi azt,hogy hetente egyszer látja, akor is hátonfekve csapkodva.Elolnyílós terkóban szinte lehetetlen tartani,mert ahogy nyitod már a há
ló rezdül ióés kicsap. Felülnyílósban érdemes. SOk a korlát a nem tagjaival szemben.
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

Nekem már csak ez a faj hiányzik a beszerezhetobbek közül, na jo még van ketto amit majd idovel találok a Chilobrachys bicolor meg a spec. Penang. Ma vedlett az spec. "guangxiensis"-em, legalább 13cm most már.
Amugy nem tudjátok amikor eleinte lehetett kapni a fimbriatust mennyibe került mert Fince egy h.sz.ából az derül ki hogy elég kemény ára volt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 19:49    Hozzászólás témája: idéz

Hi! A Chilobrachysok mind talajlakó, intenziven szövö fajok. Nekem is van 3 db, piszok gyors dögök.

Legutóbb Franko szerkesztette (2007 Dec. 19. Szer., 00:12), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Van akkorka hiahini, kivételesen valóban óriásra nohet. Egy asztalkán pár éve láttam 18-9cm körülit.

Ui:

Ha valakinek kell fimbriatus adult hím frissen, szóljon. 1x párzott nálam. Kacsint?
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

börzén sikerült hozzájutnom egy fimbriatushoz. úgy olvastam, hallottam hogy üreglakók. az enyém ehelyett csak teleszotte a dobozát. de olyan szinten hogy a pók nem is látszik.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 28. Szer., 00:08    Hozzászólás témája: idéz

Aha, akkor az kb 5vedléses állat.

Háát, nm hiszem el hogy akkora Mosoly fotózd le.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4  Következő
3 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu