Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 35 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kérdések a Fotópályázattal kapcsolatban

Kérdések a Fotópályázattal kapcsolatban

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Pályázatok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 07:10    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem itt szó sincs vitáról.

Én nem vagyok fényképész guru, de a véleményem az hogy bizonyos keretek között elfogadott az utómunka. Tehát a kontraszt/fényero/keret/aláírás/színerosség ezek okék. Persze egy muvészi fotós mindent felhasznál hogy a kép által nyújtott hatás nagyobb legyen, tehát elrugaszkodik a valóságtól. Tehát ezt úgy értem, hogy lehet csodazsép színekbol és hihetetlen kontrasztokból álló képet kreálni mondjuk egy tájról, vagy bármirol, ami összességében szép a szemnek, de ha az ember ott áll és valóságban nézi a 2 szemével a dolgot, akkor mindent másképp, fakóbban lát. Tehát azt mondaná hogy nem is olyan...

Tehát lehet ítélni élethuség és szépség alapján, nem tudom az ilyen pályázatokon mi a trendi? Gondolom bírája válogatja, van aki az élethuségre, van aki a szépségre, muvésziségre teszi a voksát.

Geron: a kép amit linkeltél nagyon szép, na én erre mondanám azt hogy muvészi, hisz egy képen van ábrázolva a 4 évszak éjjel és nappal.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Geron
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 04:05    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
én egyetértek fince-el! és itt egy példa is rá: http://fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=64364 ekkora csodát láthattunk volna utómunka nélkül? nem hinném, ha elolvassátok a leírást a képhez akkor tudni fogjátok, hogy miért! a képet egyszeruen nincs merszem minosíteni, mert a szókincsem nem elég hozzá!!! azt hiszem ebben egyetértünk!

georgio, a fiadat vidd el egy állatkertbe úgy, hogy nincsen nálad csak egy kompakt, kizárólag automata gép, és fotóztasd le vele a macit a rácson keresztül... meglepo lesz az éles rács, és a homály medve... remélem nincs harag, és áll még a sörözés... Mosoly
csak azt akarom mondani, hogy nem a gép teszi a fényképészt, de mégis! Nagyon boldog
ha a gép nem elég, jó, akkor igenis kell utómunka, ahhoz, hogy az exponálás "hibáit" ki lehessen küszöbölni... pl. becsillanás... úgy értem, hogy pl. aki retusál, az igazából olyan hibákat tüntet el, amiket mozgóképen észre sem vennénk...
nah, ennyit akartam! Mosoly
üdv.

u.i.: Fince-t ki kell zárni mer megnyeri! Nagyon boldog ki szavazza meg? hihihi, csak vicceltem...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Ezek mind olyan dolgok amik csak a gép hibáit küszöbölik ki. Semmi más dolgot nem csinálnak. Nem lesz Theraphosa aphophysis-bol pöci tigrinawesseli Mosoly

Bocsi magyarul nemtom mi a levels, csak angol photoshopot használok. Talán színegyensúly?

Jaja!

Egyébként a magyarban "szintnek" nevezik...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Ezek mind olyan dolgok amik csak a gép hibáit küszöbölik ki. Semmi más dolgot nem csinálnak. Nem lesz Theraphosa aphophysis-bol pöci tigrinawesseli Mosoly

Bocsi magyarul nemtom mi a levels, csak angol photoshopot használok. Talán színegyensúly?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Levels?

Oké! Legyen! Nagyon boldog
Reméltem, hogy valaki feldobja! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Levels?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

Ok Georgio!
Amit itt leírtál, abban igazat adok, én is a természetes dolgok híve vagyok, ezért az lenne a javaslatom, hogy megbeszéljük, hogy a fotópályázaton, milyen utómunkákat lehet használni...

Szerintem:

-Keretezés
-Aláírás
-Kontraszt/fényero

Még valami?
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 15:16    Hozzászólás témája: idéz

Én innentol nem ugatok bele, mindenkinek más az ízlése. Én a természetesség és a természet híve vagyok. Szeretem a technikát is, fel is használom zenehallgatás, vagy házimozi formájában, de ott is a valósághu hangzás és látás a lényeg, nem pedig azok elferdítése. Szeretem ha egy fénykép a maga spontán valójában tündököl. Az a baj a mai világban, hogy rentgeteg a fikció, és utódaink már alig vagy nehezen fogják felismerni a valódi életet. Még egyszer mondom, semmi bajom a grafikus programmal történo beavakozásokhoz, csak nevezzük nevén a gyereket. Vagy legyen természetes fotó, vagy muvészeti alkotás, de ne keverjük a kettot. Szegény fiam látja a muvészeti alkotásokat, elviszem az állatkertbe és csodálkozik, hogy az miért nem olyan mint a számítógépen. Pit is írta, hogy szereti, ha egy kép szépen van tálalva. Úgy is van, én is szeretem ha egy valódi képnek alakot formálunk, 3D-s keretet adunk, aláírjuk. A lényeg , ami benne van VALÓDI !
A múltkor láttam egy krimit (NCIS ?), melynek lényege, hogy egy Iraki képet közölt az újság melyrol kiderült, hogy montír, tehát a képen látható katonák fegyverrel, háttérben tankkal, földön fekvo véres emberekkel csak montír. A valóság az, hogy ott a békefenntartó egység csak ácsingózott reggeltol-estig, csak ez nem volt elég hír. A kép tökéletes minoségu volt, és csak számítógépes elemzéssel derítették ki az igazat. Akkor ez most nyersanyag (ahogy Fince mondta) vagy muvészeti alkotás? Ha nem közlik veled az igazat akkor nyersanyag, ha igen akkor muvészeti alkotás?
Más !
Múltkor, egy természettudományos csatornán láttam egy fotóversenyt. A lényeg 3 ember 3 különbözo kategóriájú f.géppel csinált képeket. Egy automata, egy bridge és egy t.refexes. A zsurik profik voltak, és nem a gépet nézték, hanem a képeket. És tilos volt minden utómunka. Mondanom sem kell, nem a t.reflexes nyert. Aranyszabály: Jobb egy profi kezében egy amator gép, mint egy amator kezében egy profi.
Skacok nincs harag, csak elszaladt velem a ló.....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 02. Kedd., 07:08    Hozzászólás témája: idéz

A számítástechnika és a szoftverek elég jó ütemben fejlodnek. Egyszer eljön az az ido amikor a szoftverek képesek lesznek fotó minoségu és élethu képek kreálásásra.
Az ember a fantáziája alapján készít képeket fényképezo nélkül csak szoftverrel.
Na ekkor majd el kell dönteani hogy milyen mértékben engedélyezett a szoftveres bevatkozás egy fotópályázaton és meg kell húzni a most még nemlétezo határt, vagy mindenkinek ugyanazt a témát kell fotóznia.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Geron
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 01. Hétf., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

hai!
sztem a végeredmény a lényeg egészen addig amíg nem lesz a fekete pókból kék! ahogy ezt már soxor láthattuk, és ezt nem lehet a vakura fogni...
ameddig vki kontrasztot/fényerosséget állít, vagy keretez/vág, esetleg ha ferde akkor korrigál addig nincs baj semmilyen szoftverrel!
sztem azért a korral haladni kell, bármilyen közhelyesen is hangzik...

Fince azon a linken a képek félelmetesek! Mosoly köszi!

jah igen, tökjó lenne egy ilyen pályázat!...
üdv.:
geron
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 01. Hétf., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Így lesz a metallica-ból rufilata Nevet? Applause

Bocsi, ezt nem hagyhattam ki.

Egyrészt, nem szín alapján határozunk, az sokadlagos!
Másrészt pedig, azért a képkezelo szoftverekhez is kell tudás...
szerintem egy amator nem igazán fog azzal sem jó képet csinálni...
a másik pedig, hogy szar alapanyagból nagyon nagy munka normális képet csinálni..
Nekem tetszik, ha egy jó kép, megfeleloen van tálalva...
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 01. Hétf., 15:43    Hozzászólás témája: idéz

Így lesz a metallica-ból rufilata Nevet? Applause

Bocsi, ezt nem hagyhattam ki.
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 01. Hétf., 14:58    Hozzászólás témája: idéz

Én amator fotós vagyok, és természetesen én is értékelem a szépet. Csak el kell dönteni , hogy rendezzünk-e egy amator fotópályázatot sok indulóval, vagy legyen egy profi pályázat 2-3 indulóval, és a többinek csorogjon a nyála. Semmi bajom a muvészemberekkel, csak kérdés, hogy errol szól-e ez a verseny, mert akkor többedmagammal együtt visszalépek, mert érzem a teljes esélytelenség nyugalmát. "Bölcs férfi nem játszik bakugrást orrszarvúval " ugyebár ahogy a régi indián közmondás is tartja.
Egyébként reklámgrafikával foglakozom,ezen belül a szitanyomással, és emiatt elég surun használom a CorelDraw programot. Csinálhatnánk egy olyan versenyt, hogy a kész képet ki tudja szebb alapanyagra kidolgozni. Szerintetek esélytelen lenne a verseny, ha mondjuk a képet belemaratnám egy rézlapba,kifesteném, a szélét lefazettálnám, felpolíroznám, majd 14 karátos arannyal befuttatnám? De várom még a jelentkezoket, biztos sokan lesznek.........(még van egyébként erre vagy 20 technológiai variációm)........éljen az esélyegyenloség.
Mondom, semmi bajom a PhotoShop-pal.Ti tudjátok....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 01. Hétf., 14:17    Hozzászólás témája: idéz

Én meg osztom Fince véleményét!

Szerintem muvészet az utómunka is!
Vissza az elejére
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 06:44    Hozzászólás témája: idéz

Nekem megfelel photoshop nékül! Nekem is kompakt gépem van, Sanyo Xacti S1!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 31. Pént., 12:38    Hozzászólás témája: idéz

Hát ebben nem igazán értek egyet. Ha valaki photoshop-al belepiszkál a képbe, az már nem a fotós tudását tükrözi. Pontosabban a fotós tudását, csak nem a fényképezési tudását, hanem a számítástechnikai tudását. És azzal kapcsolatban , hogy nincs mindenkinek jó gépe........ 1: nekem egy Fuji Finepix S6500fd Bridge gépem van , melynek ára 51.000,- volt 3 hete amikor vettem. Tehát egy jobb automata is többe van. 2: Ha nem tudok úszni, nem ugrok a mély vízbe, érted?
Photoshop-al megcsinálom neked, hogy lefényképezek egy kengurut, és egy óra múlva gyönyöru pöci metallica lesz belole, a legjobb profilból. Akkor most jó fotós vagyok?
Ez csak az én véleményem, ha a többiek megszavazzák , ám legyen.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Aug. 31. Pént., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

georgio! ha télleg fotópályázatról van szó, akkor nem kizárható a photoshop használata. nincs mindenkinek dslr gépe, meg több objektíves gépe. sot a többségnek valószínuleg csak kis kompakt gépe van, mint nekem is. Egy ilyen géppel nem lehet olyan jó képeket készíteni, ami minden féle utóállítás nélkül megállja a helyét. Ezek az "olcsó" (nem is annyira, mert nekem pl 145e volt, igaz már 4 éve, ha most ennyit költenék rá, akkor már egy dslr gépem lenne nekem is, igaz még mindig csak egy alap objektívvel) digitális fényképezogépek, torzítják a színeket, fényerosséget és kontrasztot. Ezért nem árt utólag kontrasztott, fényerosséget, színskálát, esetleg még saturációt állítani. Szerintem az is elfogadható retusálásnál, hogy a témát hagyja meg élesnek a többit elhomályosítja.

Szerintem egy póknál nem fog az ember viszont photoshoppal vagy más képszerkesztovel plussz dolgokat hozzárakni, elvenni.

És ne zavarjon a photoshop használata, nem kötelezo, photoshop-pal el is lehet egy képet rontani, nemcsak vmi hihetetlenül szépet alkotni! Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 21. Kedd., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

Jó addig gondolkozni kellene a játékszabályokon. Hogy milyen kategóriák-alkategóriák legyenek. Tilos legyen a retus, esetleg az effektek is. Meg ilyenek. És mi legyen a nyeremény?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Aug. 20. Hétf., 21:59    Hozzászólás témája: idéz

Oké! Nagyon boldog
Mondjuk ?sszel rendezünk egyet!
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 20. Hétf., 12:27    Hozzászólás témája: idéz

Most, hogy vettem egy normális gépet ( FujiFilm Finepix S6500fd ) én is benne lennék.
Vissza az elejére
Profil üzenet
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Jún. 21. Csüt., 19:16    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Mikor indul?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 06. Szer., 07:20    Hozzászólás témája: idéz

Én is benne vagyok!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jún. 05. Kedd., 14:12    Hozzászólás témája: idéz

Részemr?l bennevagyok!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jún. 04. Hétf., 08:52    Hozzászólás témája: idéz

HerpeTFeri írta:
Hi!

Jó ötletnek tartom, és szívesen indulnék.

Oké!, hamarosan meghírdetünk egyet, addig készüljetek!

Üdv!
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Jún. 03. Vas., 08:49    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Jó ötletnek tartom, és szívesen indulnék.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 14. Hétf., 22:40    Hozzászólás témája: Kérdések a Fotópályázattal kapcsolatban idéz

Mit szólnátok, ha rendeznénk egy fotópályázatot?
A részleteket késöbb...

Egyenlore felmérnénk az érdeklodést...
Addig fotózzatok, és szavazzatok!

Legutóbb Pit szerkesztette (2007 Okt. 09. Kedd., 19:31), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Pályázatok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
9 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu