Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 51 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kérdések a Fotópályázattal kapcsolatban

Kérdések a Fotópályázattal kapcsolatban

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Pályázatok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

MatheeW írta:
Hát én a képemet éjjel negyed 1-kor készítettem és egyetlen fényforrás volt , egy kb. 30cm-es neoncsövecske, amit ha jól emlékszem 1300-ftért vásároltam direkt erre a célra.. nem szeretek vakut használni... krisztálytiszta fényeket kapok, hófehéren megvilágítva így minden szín olyan lesz, mint valójában!
Onnan világítok vele ahonnan szeretnék , ezáltal kicsit akár játszani is lehet vele...
Úgyhogy mit nekem tél, meg ború! Nagyon boldog jöhet a következő megpróbáltatás... Kacsint?

Mat

sziasztok. nekem eddig mindig problémám volt a fényel. a gépemen sincs vaku makró üzemmódban. lehet hogy próbálkozok egy neonnal én is. thx matt! spotlámpa van a szobában de az vörös színt csinál a képeken amit elég maceráns javítani. én is próbálkozom és várom a következő pályázatot. remélem akkor már jobb pontpzást érek el Nevet? Nevet? Nevet?
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Hát én a képemet éjjel negyed 1-kor készítettem és egyetlen fényforrás volt , egy kb. 30cm-es neoncsövecske, amit ha jól emlékszem 1300-ftért vásároltam direkt erre a célra.. nem szeretek vakut használni... krisztálytiszta fényeket kapok, hófehéren megvilágítva így minden szín olyan lesz, mint valójában!
Onnan világítok vele ahonnan szeretnék , ezáltal kicsit akár játszani is lehet vele...
Úgyhogy mit nekem tél, meg ború! Nagyon boldog jöhet a következő megpróbáltatás... Kacsint?

Mat
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 01:03    Hozzászólás témája: idéz

én is azt javaslom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 30. Csüt., 00:54    Hozzászólás témája: idéz

sztem is mihamarabb, amíg vannak napsütéses idők.. lámpafénynél meg borongós időben már macerásabb igazán jó képet csinálni ?r?lt
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 23:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Mi hamar Nagyon boldog !
Hagy tudjuk melegében a zsüri tanácsait használni:)!
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 23:19    Hozzászólás témája: idéz

Na látom szép kis beszélgetés alakult itt ki... Mosoly

Kezdem a rosszal, vagyis azzal, ami szerintem újabb vitákra adhat okot. Ne legyen igazam!
Tartozom még nektek, illetve Leventének:

Levente is írt mindenhova véleményt, ahol nincs semmi írva, oda egészen pontosan, azt írta, hogy "Értékelhetetlen", attól tartottam, hogy rosszul eshet ez embereknek, ezért úgy döntöttem nem írom ki (nem tudtam, hogy ez lesz belőle).
Még ha nem is értettem vele egyet mindenben ő a szakember!
A magyarázat a következő:
Említettem, hogy a zsűri megválogatásánál az volt az egyik célom, hogy színesen, több megközelítésből is pontozzanak:

Leventét arra kértem, hogy legyen szigorú, hidegen, csakis szakmailag értékeljen/pontozzon. (mert ilyen is kell)
Zsoltiról tudtam, hogy képes objektíven értékelni, hiszen pókszabásúakkal foglalkozó Taxonómus, és nem utolsó sorban, kiválló Természetfotós.
Andit egyszerűen arra kértem, esztétikailag, fotósként értékelje őket (igaz, nem biológus, de kutatószakon több évig tanult Biológát az egyetemen) és szerintem nagyon jó munkát végzett.
Gábort is mint fotósként értékelje őket.

Az egészben egy dolgot látok, kikezdhetőnek, az az, hogy a zsűri olyannyira volt független, hogy egymásról sem tudtak, mert ha összeültek volna, biztosra veszem, hogy más eredmények jönnek ki, így viszont nem befolyásolták egymást.
Így láttam jónak...

Attól függetlenül, hogy teljesen elégedett vagyok a munkájukkal, pláne a beküldött képekkel Mosoly, szerintem yoey nagyon megérdemelte a díjat! Egyedül azt sajnálom, hogy a "főpókos fotók" nem kaptak helyezést Szomor?, illetve nagyon sok jó kép nem kapott pl. "Tisztaság" (nem is sorolom fel).
Pl. leesett az állam amikor befutott az "Álomban" c. kép... szakmai szempontból pedig olyan hibákat láttak benne, hogy elég rendesen le is húzták... amin nagyon meglepődtem... de hát hozzájuk képest csak laikus szemével láttam őket... Ráadásul annak a képnek a hangulata fogott meg, nem a képszerkesztés.
De nem poén, hogy a "legolcsóbb madárpók" van a győztes fotóján? Közben láthatunk a nevezett fotók között 5 számjegyű árcédulával büszkélkedő lényt is. Mosoly És ehhez tartozik, az is, hogy profi géppel is lehet rossz képet készíteni, és fordítva is...

De a legfontosabb!
Tanulságos volt ez a pályázat, remélem mindenkire fejlesztőleg hatnak a kritikák, remélem mindenki tanul minden képből, mert "okos ember mások hibájából is tanul, hülye a sajátjából sem". A kitűzött célt sikeresnek könyvelhetjük el, hiszen remek fotók születtek, és biztos vagyok benne, a következőre, még magasabbra teszitek majd a mércét. Szerintem a lényeg, hogy tanuljunk, és még több tapasztalatot szerezzünk ebben a témában is.
Pl. yoey, már el is indította, a PS-os témakört ahonnan tényleg lehet tanulni, megéri olvasgatni, hisz nagyon hasznos program...

Akkor most én kérdezek!
Mikor legyen a következő pályázat? Nagyon boldog

Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 19:46    Hozzászólás témája: idéz

fferi írta:
Szia T-boy!

Nagyon örülök hogy ennyire tetszik a kép,Megvolt csinálva nagyobb felbontásban is,utolsó lépésben méreteztem át.Már el is küldtem neked mailben.Remélem nem fog zavarni rajta téged a felirat Kacsint?

Szia! Dehogy fog zavarni a felirat rajta, hiszen a Te érdemed a kép! És köszönöm szépen!!
Üdv: T-boy
fferi
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia T-boy!

Nagyon örülök hogy ennyire tetszik a kép,Megvolt csinálva nagyobb felbontásban is,utolsó lépésben méreteztem át.Már el is küldtem neked mailben.Remélem nem fog zavarni rajta téged a felirat Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

fferi írta:
Egyébként a pók egy Dolomedes fimbriatus,akit a kerti tavacskánk partjánál láttam meg,majd óvatosan elkaptam és benn a lakásban a kókuszrostos vödörben fotóztam le.Ezután pedig szépen visszaengedtem eredeti lelőhelyére.

Nálam a Te képed volt a nyerő, nagyon jó lett, ha megvan nagyobb felbontásban szívesen venném mint a monitoron háttérkép. Tboyspiders@gmail.com Az emil címem ha gondolod küld el.

Előre is köszi és grat a képhez!! Üdv: T-boy
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 29. Szer., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Gratulálok a nyerteseknek!

A zsűrinek csak annyit írnék,hogy a képen látható pók folyamatos mozgásban volt a kép készültekor,a harmat az 100%-osan természetes úgy mint a fény,és maga a pók. Nagyon boldog Kacsint?
Én szem szerint örülök a helyezésemnek.......... Nevet? Nevet? Nevet? Másénak meg főleg!!!! Kacsint? Grat mindenki!!! Nagyon boldog
Gép: Fuji finepix S7000
TanA
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

Gratula a nyerteseknek! Jó képek születtek. Köszönet Darts-nak, Pitnek és a zsűritagoknak is.
Abban viszont nem értek egyet, hogy a jó képhez feltétlen szükséges egy jó gép is. Ugyanis aki tud fotózni az egy rosszabb géppel is tud csodákat művelni, főleg hogy utánna még manipulálgatja is, nem kicsit, nagyon. Most hiába kértem volna kölcsön egy tükörreflexes gépet, ha még sosem fotóztam vele. Idő kell míg kiismeri az ember.
A helyezésekről meg annyit, hogy ez van. Tanultunk belőle. Nem kell elkeseredni, lesz még alkalom.
Az értékelés pedig bármilyen zsűri estén is szubjektív lesz (ez ellen nincs mit tenni). Speciál ezért jó, hogy több személy volt. Hogyha minden képet a kompozíció kontraszt, színek szerint értékelnénk más lenne a sorrend Mosoly.
Egyetértek Georgioval nem jó ötlet a szavazás nincs sok értelme.
Lehetne mondjuk növelni a színvonalat. Erre jó megoldás lenne, ha tétje is lenne a pályázatnak. Így nem csak akkor lenne pályázat, ha valaki önfeláldozóan felajánlana nyereményeket. (Köszönjük Darts) Lenne egy minimális nevezési díj, amiből a nyeremények finanszírozva lennének. Emellett remek ötlet a kategorizálás is.

gép: Cannon A530
progi: Gimp
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
fferi
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 22:46    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Sok szép kép született,és elég sokan is küldtünk be képet,ez mindenképpen dícséretes.Gratulálok mindenkinek aki indult a pályázaton!
Pár képet fel lehetett ismerni a fotós stílusáról .LGM és Mimulus fotójában biztos voltam hogy az övék Mosoly
Számomra pozitív meglepetés volt hogy a zsűri nem Arachnida tagokból,hanem fotózást tanuló és kedvelő emberekből állt.
Kíváncsi lennék a következő pályázaton egy olyan szavazásra hogy fórumtagok szavazhassanak elsőként kommentárral a (név nélkül felrakott) fotókra,majd ezután szívesen elolvasnám egy hasonló zsűri pontozását és véleményét a képekről.

Az én gépem: Kodak easyshare z740 vakuhasználatával.
progi: photoshop cs2 9.0Hun
Elsőként megvágtam a képet,gradációs görbék megváltoztatásával világosítottam rajta,ezután picit kontrasztosabá tettem és keretet készítettem hozzá.
Egyébként a pók egy Dolomedes fimbriatus,akit a kerti tavacskánk partjánál láttam meg,majd óvatosan elkaptam és benn a lakásban a kókuszrostos vödörben fotóztam le.Ezután pedig szépen visszaengedtem eredeti lelőhelyére.
Vissza az elejére
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

Ha már itt tartunk:
Fényképezőgép: Polaroid i633
irfanView kivágás, méretreigazítás
Amúgy szerintem az az igazi szép kép, ha nincs utólagos munka... A következő pályázatra is biztos , hogy olyan képet adok mjad be, amin nincs semmilyen változtatás mindenféle programmal.. Amúgy nem is értek az ilyesmihez!

Legutóbb MatheeW szerkesztette (2008 Okt. 28. Kedd., 22:49), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

Nos gratu a nyerteseknek.
Ha tudom,hogy ennyire részletesen pontozák a fotókat, lehet jobban oda teszem magam,és belenyulok valami progival a képbe. De igy csak a Nero képszerkesztöjével vágtam meg, a kompakt kis gépemmel készitett fotót.Na sebaj a következö pályázaton jobban oda figyelek.
Na ki lehet tüzni a köv pályázatott Mosoly
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Sziasztok!

Nemtudom kinek köszönjem meg elsőnek, Pítnek, a zsűrinek, a nevezőknek vagy esetleg Nyári Imrének(Darts). Örülök neki, hogy ennyi fotó érkezett be, főleg az utolsó órákban és annak is, hogy olyan személy is indult köztünk, akinek nem olyan nagy a "bátorsága" ilyesmikhez.

Itt is szeretnék gratulálni Yoeynak és Titinek is, emellett persze minden egyes nevezőnek is is is is ! A photoshopos témát majd olvassuk közösen, aztán mindenki ráizzitunk egy kis képszerkesztésre ha lesz kedve, aztán az utómunka is szerepet játszhat. Ezt most főleg yoey képe miatt mondom, le a kalappal. csúcs Mosoly

Nyári Imre: Szeretném megköszönni(szerintem mindenki nevében) a "támogatásod" a fotópályázathoz és én személyszerint örülök, hogy közöttünk vagy! December 6-án találkozunk ismét!!

Mindeki más és pókjaik : Ha valakinek ezekután elmegy a kedve akkor emotgyártokbelőle és legyilkolom mint atom és blabla. Van aki nem 1x hallotta már tőlem ezt, hogy nevör nem adunk fel semmit!!! A lényeg --->>>> hogy ne adjátok fel !!!!

még1x köszi meg gratula és a pókokat etessétek, szaporítsátok, nézzétek meg minden. Sajnos nekem nem jut ki sok mostanába belőlük, de legalább etetés és alvás közben velem vannak Mosoly

legyeteeek rosszakk...ha tudtok Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog

Dudu

teljesen igazad van dudu! ha valaki mégis emo akar lenni és lány,azért hozzám jöhet,nem verem meg Vicces Kacsint? Nagyon boldog

szoval lényeg,hogy itt az alkalom,yoey topicja segit mindenkinek hogy köv pályázatra még jobb képek készüljenek, és profi szemmel se legyenek annyira gázak Nagyon boldog
ja és baszki Dudu,el se hiszem, dec 6: asszonynak szalagavató S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? most mond csupi hát van ilyen? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 19:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nemtudom kinek köszönjem meg elsőnek, Pítnek, a zsűrinek, a nevezőknek vagy esetleg Nyári Imrének(Darts). Örülök neki, hogy ennyi fotó érkezett be, főleg az utolsó órákban és annak is, hogy olyan személy is indult köztünk, akinek nem olyan nagy a "bátorsága" ilyesmikhez.

Itt is szeretnék gratulálni Yoeynak és Titinek is, emellett persze minden egyes nevezőnek is is is is ! A photoshopos témát majd olvassuk közösen, aztán mindenki ráizzitunk egy kis képszerkesztésre ha lesz kedve, aztán az utómunka is szerepet játszhat. Ezt most főleg yoey képe miatt mondom, le a kalappal. csúcs Mosoly

Nyári Imre: Szeretném megköszönni(szerintem mindenki nevében) a "támogatásod" a fotópályázathoz és én személyszerint örülök, hogy közöttünk vagy! December 6-án találkozunk ismét!!

Mindeki más és pókjaik : Ha valakinek ezekután elmegy a kedve akkor emotgyártokbelőle és legyilkolom mint atom és blabla. Van aki nem 1x hallotta már tőlem ezt, hogy nevör nem adunk fel semmit!!! A lényeg --->>>> hogy ne adjátok fel !!!!

még1x köszi meg gratula és a pókokat etessétek, szaporítsátok, nézzétek meg minden. Sajnos nekem nem jut ki sok mostanába belőlük, de legalább etetés és alvás közben velem vannak Mosoly

legyeteeek rosszakk...ha tudtok Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog

Dudu
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 19:06    Hozzászólás témája: idéz

Először is gratulálnék a nyertes(ek)nek!
Személyszerint köszönöm a lehetőséget ,hogy részt vehettem a versenyen, bár a képem inkább "hurkatöltelék"-nek szántam, mert jobb híján ez volt.
Ahhoz képest szép helyen végzett.
Másodsorban köszönöm a fáradozását a zsűrinek, nem kis meló lehetett végignyálazni és kommentálni ennyi művet.
Természetesen mi mindannyian más szemszögből nézzük a képeket, és ahány ember annyi ranglista születhetne.
Az újbóli szavazás és eredménylista szerintem teljesen felesleges, és csak vitákat szülne.
Amennyit ebből a fotópályázatból tanulságként leszűrtem, hogy nem elég elcsattintani a gépet, hanem meg kell szerkeszteni egy kompozíciót.
Lőni kell sok-sok képet , majd kiválasztani a legjobbat, vagy a legjobban shop-olhatót.
Itt nem az a lényeg, hogy az adott állat minél drágább legyen, hanem a kép megmozgassa az emberek fantáziáját.
Bevallom őszintén ezen a pályázaton sok jó kép készült, de egy olyan sem, amiért a szívemhez kapnék.
Yoey az egyetlen, akinek a képe valóban nem a "kihaénnem" stílusú mondanivalóval rukkolt elő.
Álltalában minden induló "csak" az állatát mutatta be, csupasz mivoltában, mögöttes tartalom nélkül.
Remek "üres" fotók készültek, melyek a fajspecifikus topic-okban bátran megállnák a helyüket.
Mondom én is ezt így utólag, mert én is csak most jöttem rá.
Ezt csak azért mondtam el, mert nekem ez volt a tanulság része a pályázatból.

És a gépem:
FujiFinepix S6500 fd
+ XnWiew progi
Vissza az elejére
Profil üzenet
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Na akkor a cucc amivel a képet lőttem:

Nikon D60 Tükörreflexes gép
AFS Dx 18-55mm VR II Nikkor Objektív
SB 600 Vaku

Állvány:

Giottos Láva állvány

A pók egy Brachypelma vagans a saját dobozában.

Utómunka: Photoscape Free ( Keret+szerkesztések... )
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

kissicc írta:
Sziasztok! Ha fotó nem is de rajzom van! Íme:

Nagyon boldogén már rég befejeztem Nagyon boldog nem áll ill. nem is állt szándékomban a vita Nagyon boldog
LGM semmi sem lehet tökéletes mert olyan nincs Nagyon boldog és nekem igy is tettszett ez az egész fotósdi Nagyon boldog

am: a gép amivel fotóztam :samsung L73 utómunka : átméretezés Nagyon boldog

A hozzászólást átszerkesztettem, mivel a vitának értelme nincs!!! Zsolt: A rajzaid nagyon jók, überfaca ahogy rajzolsz Mosoly !!!!!!! T-boy

tényleg jo rajzok,és hát tudjuk hogy 2 palóc nem fér meg egy csárdában még ha nem is vitáznak Nevet? Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?

mikor lesz köv pályázat? Kacsint?

a kategoriákrol még anyit,hogy nem tudom mi az elképzelés,de talán az lenne jo, ha a már elkészült képeket kategorizálná egy hozzáértö,mert különben honnan tudjuk,hogy mondjuk a lowabb kategoriába beküldött képek között nincs e olyan ami jobb géppel lett csinálva a jobb esélyek kevéért? (csocsó versenyekre jártam évekig,ott mindig olyan átjátszások mentek, hogy aki semi pro volt,elintézte hogy az épp aktuális pontszerzön rookie-nak sorolják be, és vicces volt olyan rookie osztályu versenyen szereplni,ahol a fele mezöny a 100-as ranglistán volt - szal bocs a gyanakvásért Nagyon boldog )

Legutóbb spider1986 szerkesztette (2008 Okt. 28. Kedd., 18:13), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

"ez igy talán helyesebb. egy szoval sem vitatom Levente hozzáértését (vicces lenne), vagy hogy nem tényszerüen értékelt, de ha már tényleg ugy érezte hogy x kép kalap szart se ér,nem pályázatmunka,azért odairhatná, hogy ezért meg ezért - ennyi lett volna a hozzáfüznivalo itt néhány ember részéröl,amit szóvá tettem,holott engem pont nem érint,mert én is 8 pontot kaptam töle,de legalább odairta miért, amiböl tudok tanulni, és ez a segitség lenne itt a fontos a zsürik részéröl. énszerintem.

De félre ne értsen valaki, nagyon örülök ennek a pályázatnak, és nagyon sok munka volt benne mind Pit (tényleg 1000 köszönet ám neki pláne hogy még hajnali 3kor ezzel szórakozott ma hajnalban!) mind a zsürik részéröl,ezt senki sem vitatta,és egyáltalán nincs senkiben keserü szájiz,a pályázat miatt,mindenki tudja,hogy akik nyertek megérdemelten nyertek, és nagyon ügyesek voltak!"

A számból vetted ki a szót Gyuri:)

kissicc.. nagyon szépen rajzolsz.. ha időd engedi megpróbálhatnál egy színpompásabb dögöt esetleg színesben is lerajzolni..én kíváncsi lennék rá.
és amivel én toltam:
Fujifilm finepix s5700
utómunka: Photoscape progival egy keret.

üdv,
y
Vissza az elejére
kissicc
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ha fotó nem is de rajzom van! Íme:

http://kepfeltoltes.hu/081028/DSC00423_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081028/DSC00424_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nagyon boldogén már rég befejeztem Nagyon boldog nem áll ill. nem is állt szándékomban a vita Nagyon boldog
LGM semmi sem lehet tökéletes mert olyan nincs Nagyon boldog és nekem igy is tettszett ez az egész fotósdi Nagyon boldog

am: a gép amivel fotóztam :samsung L73 utómunka : átméretezés Nagyon boldog

A hozzászólást átszerkesztettem, mivel a vitának értelme nincs!!! Zsolt: A rajzaid nagyon jók, überfaca ahogy rajzolsz Mosoly !!!!!!! T-boy
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

csatlakozom kokonhoz

az én gépem: samsung s730
progi: photoshop

amúgy meg elolvastam az értékelésem! majd pótolom legközelebb a hibáimat. és most is úgy vagyok vele,hogy:
még sok ilyen fotópályázatot. és gratula mindenkinek!!!!!
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

Kissic, Gyuri, hadjátok ezt abba. Le let irva hogy a következő versenyen épp ezért lesznek már kategoriák!
Ne kezdjetek veszekedni ezen légyszi! A végén még Kratosznak lesz igaza és vita támad, ezt pedig nem kellene.
Itt volt egy pici probléma, de Pit ügyesen ki is javitja a következő pályázaton.Felesleges rola tovább beszélni.
A további viták elkerülése véget légyszíves ezt a részt hagyátok,
innentöl az ez ügyben jövő postokat törlöm.
Moderátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Abszolút kezdőként nyugodtan mondhatom, hogy az első 3 kép tényleg jó(meg a többi is Kacsint? ), megérdemelték a helyezést. Énis gratulálok Pitnek és a zsűrinek, első fotópályázatom révén nagyon élveztem, izgultam, bár a végén kicsit csalódtam Nagyon boldog (a képem a vártnál jóval rosszabb helyen végzett S?r? vagy nagyon szomor? )

A bírálathoz annyit fűznék hozzá, hogy töben említették a vakut, ami rontott a kép minőségén. Kérem szépen, én SOHA nem használtam vakut képkészítéshez, mivel a gépem makro-módban nem is vakuzik...a fényeket progival kevertem össze, ezek szerint rosszul, de majd belejövök én is Laza

A gépem:
Samsung Digimax S800 (nyáron szervízben volt)
Program: VCW WicMan's Photo Editor

Legutóbb Toto szerkesztette (2008 Okt. 28. Kedd., 17:38), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:16    Hozzászólás témája: idéz

Gondoltam én is leírom mit használtam! Íme:

Gép: HP Photosmart M537
Program: Adobe Photoshop CS
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:15    Hozzászólás témája: idéz

kissicc írta:

[color=yellow] Természetes h meg kell beszélni , mindenkinek van véleménye csak azért mert a másik sokkal több időt forditott az utómunkára vagy 100szor jobb a gépe azért nem hibás! ]

szia!
itt ezt senki nem vitatta! mondok egy egyszerü példát: mondjuk nem fotó hanem rajz verseny van ugyanilyen témában: valaki pro: mert mondjuk müszaki szakrajzot tanult,mert profi cad-ban meg ilyenekben,és olyan pókot rajzol mint egy fénykép - 1 óra alatt, más nem ért ehhez,de szivesen nevez,mert jo lehetöség,semmit nem veszt vele, a saját rajzát puszta kézzel csinálja 1 hétig - teljesen amatör: értékelésnél meg azt kapja,hogy a képe akkora nulla,hogy nincs értelme értékelni - egy profi versenyen ez igaz is,de talán itt nem ez ah elyes hozzáálás - mig a többi zsüri megveregeti a vállát,hogy jólvan fiam, probáltál igyekezni, de ezt még gyakorolni kell,mindenesetre érdekes az elgondolásod Kacsint? - ez igy talán helyesebb. egy szoval sem vitatom Levente hozzáértését (vicces lenne), vagy hogy nem tényszerüen értékelt, de ha már tényleg ugy érezte hogy x kép kalap szart se ér,nem pályázatmunka,azért odairhatná, hogy ezért meg ezért - ennyi lett volna a hozzáfüznivalo itt néhány ember részéröl,amit szóvá tettem,holott engem pont nem érint,mert én is 8 pontot kaptam töle,de legalább odairta miért, amiböl tudok tanulni, és ez a segitség lenne itt a fontos a zsürik részéröl. énszerintem.

De félre ne értsen valaki, nagyon örülök ennek a pályázatnak, és nagyon sok munka volt benne mind Pit (tényleg 1000 köszönet ám neki pláne hogy még hajnali 3kor ezzel szórakozott ma hajnalban!) mind a zsürik részéröl,ezt senki sem vitatta,és egyáltalán nincs senkiben keserü szájiz,a pályázat miatt,mindenki tudja,hogy akik nyertek megérdemelten nyertek, és nagyon ügyesek voltak! Mosoly

Legutóbb spider1986 szerkesztette (2008 Okt. 28. Kedd., 17:16), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
kratosz77 írta:
sziasztok! gratula mindekinek aki ezen a pályázatom résztvett. nagyon szép fotók lettek!!! szerintem nem a nyerés itt a lényeg és tök felesleges ez a vita. lényeg az hogy legyen még sok ilyen lehetőség. gratula pitnek meg akik benne voltak a szervezésben.

én egyenlőre azt sem tudom hogy ki és mit nyert. Nevet? Nevet? Nevet?

Én nem tudom, de itt nem érzek vitát. Beszélgetünk a pályázatrol, de senki nem vonta kétségbe a helyezését csak elmondja a vélemményét. Ez pedig akkár hasznos is lehet (illetve Yoey részéröl már segitséget is kapunk:) ) a következő pályázatnálMosoly!

akkor elnézést kérek!!! Zavarban lev? félreolvashattam vmit.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 17:03    Hozzászólás témája: idéz

kissicc írta:
"szia kissicc!
én nem látok itt egy olyan hozzászolást sem,hogy bárki a helyezéséért sírna,fejtsd ki bövebben légyszives mire gondolsz.
Itt csak mindenki leírja a véleményét a pályázattal (és nem a végeredményével - mert senki nem vitatja a helyezéseket) kapcsolatban, szerintem ebben semmi rossz nincs Mosoly "

szia ugylátom nemtudsz átvitt értelemben gondolkodni! ha észrevetted szándékosan irtam ugy h nem irtam tényeket! bele bele olvasva érezhető a feszültség ez vitathatatlan--> ezt nemértem! Természetes h meg kell beszélni , mindenkinek van véleménye csak azért mert a másik sokkal több időt forditott az utómunkára vagy 100szor jobb a gépe azért nem hibás! tanultam én is photoshoppot nem is kis szinten de mégsem használtam megvannak az okai mért!
( nem irtam h van benne rossz csak a hirtelen véleményem volt aki érti -érti aki nem -nem )

de itt továbbra sincs vita,lassan már ugy érzem bele próbáljátok beszélni,sem feszültség, itt pont olyan hangulatban meséli(irja le) mindenki a véleményét,mintha teszem azt egy börze után lennénk pár nappal,itt senki nem méltatott senkit semmilyen negativ/trágár jelzövel. relax, take it easy Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
kissicc
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

"szia kissicc!
én nem látok itt egy olyan hozzászolást sem,hogy bárki a helyezéséért sírna,fejtsd ki bövebben légyszives mire gondolsz.
Itt csak mindenki leírja a véleményét a pályázattal (és nem a végeredményével - mert senki nem vitatja a helyezéseket) kapcsolatban, szerintem ebben semmi rossz nincs Mosoly "

szia ugylátom nemtudsz átvitt értelemben gondolkodni! ha észrevetted szándékosan irtam ugy h nem irtam tényeket! bele bele olvasva érezhető a feszültség ez vitathatatlan--> ezt nemértem! Természetes h meg kell beszélni , mindenkinek van véleménye csak azért mert a másik sokkal több időt forditott az utómunkára vagy 100szor jobb a gépe azért nem hibás! tanultam én is photoshoppot nem is kis szinten de mégsem használtam megvannak az okai mért!
( nem irtam h van benne rossz csak a hirtelen véleményem volt aki érti -érti aki nem -nem )

LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:55    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
sziasztok! gratula mindekinek aki ezen a pályázatom résztvett. nagyon szép fotók lettek!!! szerintem nem a nyerés itt a lényeg és tök felesleges ez a vita. lényeg az hogy legyen még sok ilyen lehetőség. gratula pitnek meg akik benne voltak a szervezésben.

Én nem tudom, de itt nem érzek vitát. Beszélgetünk a pályázatrol, de senki nem vonta kétségbe a helyezését csak elmondja a vélemményét. Ez pedig akkár hasznos is lehet (illetve Yoey részéröl már segitséget is kapunk:) ) a következő pályázatnálMosoly!
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

gép: Samsung s760 (auchan 18E ft-os)
program: POS free photo editor
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Akkor T-boy hozzászolása fényében:

Gép: Sony DSC-s730 compact
Útómunka csak a keret,Core paint shop pro progival.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Gratulálok a nyertesekenek, elismerésem Pítnek, a zsürínek és az indulóknak! J

ó képek lettek és köszönöm a kritikát a képem mellé! Véleményem annyi lenne, ami Yoeynak is az egyik hsz-ben, az az senki nem volt eltiltva egy könyvtől sem, senkinek nem mondta senki hogy a pályázatok az állatokat díjjazák és nem a képet! Ez egy FOTÓPÁLYÁZAT nem szépségverseny, én is kínlódtam a képpel mert a fényképezés nagyon érdekel, viszont a Photoshoppal voltak gondok az "nem köt le". A különböző vélemények mellé sztem semmi baj nem lenne ha mindenki feltüntetné a képe mellé a felszerelést és az utómunkát, hogy akinek nem sikerülnek a képek tudjon mihez nyúlni segítségként. Később én is "összeírom" a cuccost.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:32    Hozzászólás témája: idéz

kissicc írta:
sziasztok! nem tom mért megy az ellenségeskedés szemrehányás Nagyon boldog egyszerű a dolog ők igy döntöttek le a kalappal Gratulálok a helyezetteknek Nagyon boldog sokmindent irhatnék én is h mi meg hogy (Dudu tudja miröl beszélek ő ismer közelebbröl) de nem érdekel Nagyon boldog sztem jó buli volt és izgalmas Nagyon boldog ha nektek az számit h hanyadikok lettetek az szomorú Szomor?

le a kalappal Pit és a szervezők , bírák elött asszem ők dolgoztak a legtöbbet összességében mindenkinél !

Nagyon boldog várom a következőt Pit Nagyon boldog

üdv!

szia kissicc!
Itt csak mindenki leírja a véleményét a pályázattal (és nem a végeredményével - mert senki nem vitatja a helyezéseket) kapcsolatban, szerintem ebben semmi rossz nincs Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Bocs a késlekedésért!
Magyar a pdf csak 85 M és nem tom emailen küldeni most töltöm fel az egyik tárhelyemre...
estére remélem meg lessz!
nyitok photoshop topikot és oda linkelem
Vissza az elejére
kissicc
Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 15:57    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! nem tom mért megy az ellenségeskedés szemrehányás Nagyon boldog egyszerű a dolog ők igy döntöttek le a kalappal Gratulálok a helyezetteknek Nagyon boldog sokmindent irhatnék én is h mi meg hogy (Dudu tudja miröl beszélek ő ismer közelebbröl) de nem érdekel Nagyon boldog sztem jó buli volt és izgalmas Nagyon boldog ha nektek az számit h hanyadikok lettetek az szomorú Szomor?

le a kalappal Pit és a szervezők , bírák elött asszem ők dolgoztak a legtöbbet összességében mindenkinél !

Nagyon boldog várom a következőt Pit Nagyon boldog

üdv!

LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
Üdv mindenkinek ismét!
Kérek most mindenkit, hogy vonatkoztassunk el az eredményektől!

Ezzel a fényképező gépes dologgal nem értek 100%-osan egyet! Nem tudom ki milyen géppel fényképezett! Én egy 4,5 éves gépet használtam (kölcsön kaptam), a márkáját nem is tudom... tükörreflexes, de a legtöbb kép amit csináltam vele az pocsék lett! Ezért 1500 képet kattintottam el és abból választottam kb 4-5 darabot! Amit a zsűri a gépnek ítélt hogy pozitív a képen egyik sem a gépnek volt köszönhető!
A photoshopnak!
2-3 fényképezéssel foglalkozó könyvet elolvastam, próbálgattam a fényeket, mindent, de a gép csak akkor csinált normális képet ha vakuztam, ami pedíg a képeim 90%-át szét égette!

[/URL]

Szia!
Vaku nélkül én se tudok fényképezni Mosoly , mondjuk én egy 25e Ft-s kompakt sony gépet használok, ami mindenre való,de erre nem Nagyon boldog. Gondolod el ha tükörreflexes kamerával ennyit kattingatsz egy-egy jó képért, mennyit kell egy az enyémhez hasonló géppel? Szoval nem véletlen lesz a kategorizálás.
Nekem pl Fferi ˝vidra˝képe jött be a legjobban,ilyen képeket egy kompakt gépel sajna nem lehett csinálni.
Kokon, szerintem nem csak a minőség volt a birálás tárgya mert feri képe volt pár jobb minőségü kép is mint az első 3,persze ez csak laikus szemel mondom:).
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Tudom hogy nem ez a topic a legjobb hely erre, de aki úgy gondolja, hogy kisit olvasgatna a photoshopról, a fényképezésről, a természetfotózásról, és ezek sikeres egyvelegéről annak tudok adni egy pdf formátumban lévő könyvet azthiszem magyar nyelvű! A nationalgeographic egyik könyve vagy mi a szösz...
85 Mb

ha kell irjatok nekem privátot, vegyetek fel msn-re vagy valahogy megoldjuk... Mosoly
Vissza az elejére
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen egyetértek yoey val! A photoshop nagyon sokat számít! Sok képet láttam sztem utómunka nélkül! Pedig ajánlott volt az utómunka! Sztem felesleges már ezen rágódni! Én ennek is örülök! Építő kritikát kaptam, mint sztem sokan! Legközelebb jobb lesz! Ennyi! És hát igen, a photoshop nem egyszerű... egyes egyetemeken (pl formatervező egyetemek) tantárgy a Ps , szóval van mit tanulni Kacsint? Annyit még hozzátennék, hogy ahogy én észrevettem, inkább a minőség volt a mérvadó a bírálásnál, nem pedig az ötletesség, az elkapott pillanat! Ez van... Forg? szemek
Vissza az elejére
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek ismét!
Kérek most mindenkit, hogy vonatkoztassunk el az eredményektől!

Ezzel a fényképező gépes dologgal nem értek 100%-osan egyet! Nem tudom ki milyen géppel fényképezett! Én egy 4,5 éves gépet használtam (kölcsön kaptam), a márkáját nem is tudom... tükörreflexes, de a legtöbb kép amit csináltam vele az pocsék lett! Ezért 1500 képet kattintottam el és abból választottam kb 4-5 darabot! Amit a zsűri a gépnek ítélt hogy pozitív a képen egyik sem a gépnek volt köszönhető!
A photoshopnak!
2-3 fényképezéssel foglalkozó könyvet elolvastam, próbálgattam a fényeket, mindent, de a gép csak akkor csinált normális képet ha vakuztam, ami pedíg a képeim 90%-át szét égette!

A helyezésekről annyit, hogy én sem ezt a végeredményt vártam! Azt pedíg támogatom, hogy az egyik zsűri tag tényleg írhatott volna 1-2 mondatot sok helyre! De szerintem nekik is megvan a maguk gondja... ajánlom, hogy akik a következő pályázaton indulnának azok olvassanak el 1-2 könyvet, kezdjék el buzerálni a photoshopot, mert szerintem nagyon nagyon sok múlik rajta...

Ami pedíg Yareus képét illeti, azt én sem értettem teljesen! Nekem nagyon tetszik a kép! El kell ismerini van benne hiba, de a 7 pont tényleg elég kevés! Én azt a képet 4-5 hely körül vártam...

Az alap kép amit a gép csinált: (hangsúlyozom, hogy 1500 képből az egyik legjobb)

A PS-os kép

Vissza az elejére
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

szia LGM. félre ne érts, nem haragszok én senkire..és mint mondtam nem is magamat tettem volna első helyre.. de még az elejére se nagyon.én csak azt mondom h a 2+2 az 4.márpedig itt úgy érzem sok helyen nem ennyi volt.
üdv,
Yareus
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Yareus írta:
Szia spider. abszolút egyetértek veled.. valahogy nem értem ezt én sem, hogy két tagtól majdnem max pontot kapok aztán valakitől meg majdnem nullát.. ha szimplán szakmai szempontok alapján ment a pontozás akkor 1 képre mindenkitől nagyjából megegyező pontszámra számítana az ember.. uyganakkor észrevettem azt is hogy sok embernél valóban a fényképezőgép a korlát és nem a tehetség.
Y

Szia!

Nem egy ember zsürizte a képeket, ezért nem is egyformák a pontok,Levenet szígorubban nézte tény.
Az én képem pl Zsolttol a kompozicióra 10/9 míg leventétől csak 4et kapot.
Elég radikális külömbség.
Viszont ezért nem kel haragudni, mindenkinek más az ízlése, mindenkinek más tetszik. Ez természetes.
A furra az lett volna szerintem ha minden zsüritag ugyan ugy látott volna minden képet.
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 11:34    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Gratulálok én is a győzteseknek!!!
Gyuri, a köv fotopályázaton pont azért lesznek kategoriák mert egy kompakt gép v mobil nem veheti fel a versenyt komoly,profi cuccokal Mosoly .
Levente a saját véleménye alapján (mint leírta) pontozot, máskép nézi a képeket mint mi, de épp ezért jó zsüritag. Több perspektivábol szemlélve, jobb eredményt lehet elérni. A következő pályázaton ugy gondolom ismét,mégjobb képek fognak születni e miatt!
Azzal viszont egyet értek hogy egy_két kimondot kritika jobb lett volna, mert talán jobb szájízzel
lehetne tudomásul venni hogy biz ez vagy az a kép nem volt a legjobbak közt.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 11:32    Hozzászólás témája: idéz

Szia spider. abszolút egyetértek veled.. valahogy nem értem ezt én sem, hogy két tagtól majdnem max pontot kapok aztán valakitől meg majdnem nullát.. ha szimplán szakmai szempontok alapján ment a pontozás akkor 1 képre mindenkitől nagyjából megegyező pontszámra számítana az ember.. uyganakkor észrevettem azt is hogy sok embernél valóban a fényképezőgép a korlát és nem a tehetség. én szvsz a Harmatos pillanat című képet értékelném a legtöbbre ha egy profi makrós szettel lett volna fényképezve..mindezek mellett elismerésem a zsűrinek, Pítnek a ráfordított idő és fáradtság miatt,valamint Darts-nak a felajánlott nyereményekért.
várjuk a következő pályázatot!
üdv,
Y
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:

spider1986!
Levente leírta az előszóban, hogy ahova nem ír semmit az miért van.
Volt idejük nagyjából...

az oké,nekem ezzel csak annyi a kifogásom, hogy mig Levente ugy osztályozta a képeket, mintha egy profi fotópályázat lenne(most mind1 milyen témával, ha virágokat kellett volna fényképeznünk ugyanilyen értékelések születtek volna - ha értitek), mig a másik 3 zsüri, ugy fogta fel, hogy igen,ök arachnidások,kis kedvenceikröl az arachnidás fotópályázatra készitett képeikkel. Leventénél kicsit tul szigorunak érzem az értékeléseket, il lazt a felfogást,hogy 1-1 kép annyira szar,hogy még ezt sem érdemes odairni,én szerintem nem kéne feltételezni erröl a közösségröl, hogy vannak profi fotósok,meg vannak akik beküldek valami régi szr képet,csakhogy legyen valami.... szerintem ahogy a többi zsüri alapvetöen feltételezni kéne a jószándékot,és hogy mindenki probált a töle telhetö legjobb képet beküldeni,tényleg sokunknak nem megy jol a fotózás,de mint emlitettem,szerintem ez egy arachnida.hu fotópályázat,nekünk a közösségnek, és nem egy "pro-nikon 300E ft-os géppel ki a királyabb" verseny.
nem kötözködés,csak nekem ez jött le, igy hogy sok kép még értékelés sem kapott, mondom mégegyszer attol hogy valakinek(pl nekem sem,de most nem magamrol szonokolok Nagyon boldog) nem sikerült profi képet csinálni,még oda lehetne biggyeszteni,hogy pl "a téma jó ,csak nem elég éles a kép, itt meg ott kiégett a vakutol,erre figyelj(mondom ahogy a többiek is értékeltek) és köv pályázatra több tudással,jobb kedvel vág neki a kedves forumozó Mosoly

ez az én privát véleményem,ami igy eszembejutott ezzel kapcsolatban Mosoly

csak összehasonlitásként:

"Kedves Mindenki!

Az idei fotók nagyon színvonalasak, szóval ne csüggedjen senki, ha a mezőny közepén kapott csak helyet. A kiadható pontok 76 %át kiosztottam ami azt jelenti, hogy a mezőn nagyon jó. A nálam legvégén lévők szerintem még tanulják a fotózást csináljanak minél több képet, hogy jövőre, még erősebb legyen a verseny."
Lengyel Gábor

"Először is szeretnék gratulálni minden pályázónak, mivel szerintem sokkal színvonalasabb képek születtek, mint a tavalyi versenyen! Viszont idén is, ennek megfelelően kemény leszek és könyörtelen Vicces Elmondanám, hogy csak azt értékelem, amit látok. Lehet, hogy le fogom szólni a beállítást, a vakut, a becsillanást, a színeket, a hátteret, mert nem tudom, milyen körülmények között készültek a képek, mennyire kellett kapkodni azért, hogy elkészülhessen a fotó. Lehet, hogy azért fotóztad egy pók mellé a terrárium üvegfalát is, mert ha lemar, 10 perc múlva már újraélesztő kell Mosoly és ezért nem merted kivenni, vagy mert ha megpróbálod elmozdítani, szanaszét szórja a látványos hupilila szőreit, de én ezt nem tudom"
Újvári Zsolt

"Kedves Versenyzők!

A bírálat során kizárólag csak objektív szakmai szempontok szerint értékeltem a képeket, a szubjektív érveket csupán érintőlegesen az értékelés végén tüntetem fel pár sorra szorítkozva.
Mivel a mezőny a résztvevők és felvételek tekintetében is vegyes, így látom igazságosnak az értékelést. Ebből kifolyólag egy nagyon fontos követelménye egy fotópályázatra való nevezéskor, hogy olyan fotókat küldjünk be ami tudatos, átgondolt alkotás. Kicsit előre ugrottam, de ez összességében a beküldött képek nagy részénél hiányosságként róható fel. Ezen alapvető szempontok nem megléte esetén a képeket írásban nem értékelem. A másik fontos kritérium a kompozíció és élesség kérdése, ami szintén a mezőnyben résztvevő fotók többségénél hiányosság."
Váradi Levente

egyébként nem baj a szigoru kritika,csak tartsuk szem elött miröl szol ez a pályázat, és akkor legközelebb csak jobb lehet Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Tehát akkor legközelebb kategóriánként lehet 1-1 fotóval indulni?

szerk:
Szerintem teljesen jó hogy a zsűritagok más-más szemmel látják a fotókat. Ezért is jó ha minél több tagú a zsűri.

Nem biztos hogy jó ötlet túl sok kategóriát indítani legközelebb, végül is mégis csak amatőr hobbista szinten toljuk itt a fotókat legtöbben. Sokan valamilyen alap digi géppel, esetleg mobillal?

Szerintem a fotók között a legnagyobb különbség az utómunka használata terén nyilvánul meg. Van ahol abszolut nincs, van ahol több hatásfokozó módosítás is látható.

Egyébként a győztes fotó már felkerülésekor gyanús volt számomra hogy befutó lesz Mosoly Gratula hozzá!
A sorrend persze lehet másképp alakul ha rajtam múlik, de hát nem én zsűriztem Mosoly
Sok jó kép volt, ez a lényeg!

Legutóbb Gabesz szerkesztette (2008 Okt. 28. Kedd., 11:29), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 10:35    Hozzászólás témája: idéz

A kategóriák jó ötletek, de akkor ha lehet előtte tudassuk az emberekkel, hogy kép honnantól számít határozó fotónak? vagyis milyen kritériumoknak kell megfelelnie ahoz, hogy ott megálja a helyét!

Meg alapból is, ha egy kategóriát indítunk legyen ott szerintem, hogy mindenkinek egyértelmű legyen...
Már csak magam miatt is, mert fogalmam sincs róla, konkrétan hogy mitől jó egy határozó kép, csak ötleteim vannak... Nagyon boldog
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 10:24    Hozzászólás témája: idéz

Örülök, hogy színvonalasnak találjátok, és nem visszalépés az előzőhöz képest.
Bár ez legkevésbé múlott rajtam, nagyon sok jó fotó került be.

spider1986!
Levente leírta az előszóban, hogy ahova nem ír semmit az miért van.
Volt idejük nagyjából...

A zsűri tagjai képzett fotósok, én adok a véleményükre, nézzétek meg pl. Zsolt fotóit!
Szakmai szemmel nézték őket. Úgyhogy nem is kívánom megkérdőjelezni a véleményüket.

Pl. az általam legjobbnak tartott kép, be sem került a díjazottak közé.
Én nem szakmai szemmel néztem.

Rendezhetnénk közönségszavazást végül is, gondoltam rá én is...
Csak az úgy volna reprezentatív, ha minden ember félretenné az előítéleteit, és a szimpátiát, és csak a fotóra koncentrálna.
Csak kíváncsiságból oké.. de az első pályázaton mekkora balhé volt, amikor azzal gyanúsítottak minket, hogy "belenyúltunk" a szavzásba. Ezért nem szívesen.

A következő pályázaton, hogy több jó fotót is tudjunk értékelni, lesznek kategóriák.
"Határozófotó" kategória biztosan lesz... aztán majd meglátjuk, mire odaérünk...

Mindenesetre, készüljetek, gyűjtsétek a fotókat! Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 28. Kedd., 10:11    Hozzászólás témája: idéz

Szervusztok!

Gratulálok a nyerteseknek! Applause Szerintem is nagyon szép munkák születtek! Abszolut korrekt volt minden a versenyben! Annyit hozzáfűznék azért én is hogy egyetértek 1-2 commentel itt a sorok között! Az egyik a mimulus commentje - szerintem is tarthatnánk egy kis független szavazást, én is kíváncsi vagyok milyen végeredmények jönnének ki, persze csak a nevezők szavazataival! Nagyon boldog Szerintem nagyon szuper ötlet! A másik, amivel egyetértek, vagyis inkább csatlakozom az észrevételhez, az az volt, hogy az egyik zsűritag szerintem is néha azért odabiggyeszthetett volna 1 mondatot, vagy egy szót akár! Think Nekem ez így eléggé furán jött le, de nem gáz csak szerintem így korrekt! Mégegyszer gratula mindenkinek, főleg yoey nak! Nálam az ő képe volt a nyerő az elején is, még úgy ismeretlenben is! Egyáltalán nem csodálkoztam, hogy ő lett az első! Legyetek rosszak ...további szép napot mindenkinek!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Pályázatok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
7 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu