Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 21 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Avicularia minatrix (Pocock, 1903) Venezuela

Avicularia minatrix (Pocock, 1903) Venezuela

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bizsu
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 15. Pént., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Hogyan kell mérni? I. (4. v.)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bizsu
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 13. Szer., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

A 4. vedlés után még egy kicsit bujkálós, ilyedős.
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2010 Jan. 12. Kedd., 17:18    Hozzászólás témája: idéz

10 napja vedlette a 6-at a minatrixom, most ilyen:

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2010 Jan. 08. Pént., 20:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Negyedik ruháját vette le a pókom egy hónap és hatszori változatos kaja után (barnatücsi, lisztkukac, légy). Egy kép alulnézetből a harmadik vedlés után. A negyedik vedlésről később, nem szeretném zavarni: nagyon ijedős, félénk. Viszont ami már most látszik, hogy piszok nagyot nőtt kb. kétszer akkora, mint tegnap este, bár ez lehet, hogy túlzás.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bandi
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Dec. 30. Szer., 12:43    Hozzászólás témája: idéz

Pár napja levedlett a kis minatrix-em, íme:

Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 21. Hétf., 18:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia Csabi!

Közvetlen alatta van! Nagyon boldog Én már arany tálcán is kínáltam neki de tojik rá! Nagyon boldog Mindenesetre nem gond, spriccelek neki én szívesen, de a tálból egyszerűbb lenne neki, mint a falról, innen onnan felporszívózni! Nagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 21. Hétf., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Az itatóedénynek nem csak az a szerepe, h a pók igyon belőle. Én pl a velumat nem bírom rávenni, h abból igyon. Csak a hálóján levő vagy a leveleken levő cseppeket hajlandó meginni. Nem megy az itató közelébe, nem értem miért. Az itató amúgy párologtatásra is van. A megfelelő pára elérésére. Nálam hiába nem használja, van bent mindig.

Üdv.

Szia!

Az itató edényt rakd közvetlen a mászó fa alá. Ott szívesebben használják ( lusta csaj e...Mosoly ) .
Amúgy még egy fontos szerepe van: az éleleme maradékát rendszeresen abba dobják ki az "Avik" (vagy egy szálon lelógatják), így kerülik el hogy a paraziták meg telepedjenek rajtuk.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az itatóedénynek nem csak az a szerepe, h a pók igyon belőle. Én pl a velumat nem bírom rávenni, h abból igyon. Csak a hálóján levő vagy a leveleken levő cseppeket hajlandó meginni. Nem megy az itató közelébe, nem értem miért. Az itató amúgy párologtatásra is van. A megfelelő pára elérésére. Nálam hiába nem használja, van bent mindig.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

Vedlés előtt az 5 vedléses minatrixom:

Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 17:33    Hozzászólás témája: idéz

Nem szeretném kisajátítani ezt a fórum témát, de talán érdekes lehet, és alátámasztja az itatóedény fontosságát
Vissza az elejére
Profil üzenet
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 20. Vas., 09:22    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma írta:
Bizsu írta:
Üdv!

A kép rossz minőségű és nyers, mert nem értek a képszerkesztéshez illetve a pókot zavarja a vaku és ezért nem lövök sok képet. Szóval 6-án vedlett, 13-án két kajálás után költözött ebbe az 5*5*8 'tercsibe' ami kicsit csúnya, de szemmel láthatóan jól érzi magát. A képen nem látszik, de éppen veszettül építkezik, én meg látom minden mozdulatát, így talán egy-egy.

Szia!
azért szerintem egy kisebb műnövényt berakhatnál neki Kacsint?, így olyan egy hangú.... Zavart SZERINTEM.
amúgy szép pók! Mosoly
béke!

Szia! Nem akartam vacakolni; a szellőzés jó a párát is könnyen tudom kezelni Ő meg tud szőni, inni, vadászni. A következő vedlés után meg egyébként is megy egy másik átmeneti terkóba, ami már szépen hátterezett, de növényt akkor se szeretnék berakni.

Üdv: Zsolti
Vissza az elejére
Profil üzenet
Brachypelma
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 19. Szomb., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
Üdv!

A kép rossz minőségű és nyers, mert nem értek a képszerkesztéshez illetve a pókot zavarja a vaku és ezért nem lövök sok képet. Szóval 6-án vedlett, 13-án két kajálás után költözött ebbe az 5*5*8 'tercsibe' ami kicsit csúnya, de szemmel láthatóan jól érzi magát. A képen nem látszik, de éppen veszettül építkezik, én meg látom minden mozdulatát, így talán egy-egy.

Szia!
azért szerintem egy kisebb műnövényt berakhatnál neki Kacsint?, így olyan egy hangú.... Zavart SZERINTEM.
amúgy szép pók! Mosoly
béke!
Vissza az elejére
Profil üzenet yim
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 19. Szomb., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Vissza az elejére
Profil üzenet
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
PuPu írta:
Helo Bizsu!
Mekkora most?

Szia! Nem tudom megmérni, ha megmozdítom a dobozát egyből spurizik a hálójába és hátat fordít. Többek közt ezért szeretném átköltöztetni egy üveg-tercsibe ott az üvegen keresztül normálisan lehet látni. A testhosszát erős egy centire tippelem. Jaa és ha kimaradt volna ez volt a 3v.

Szerintem felesleges még neki akkora terkó.. főleg terkó inkább egy salátás dobozba bedobod. Spárba bemész vannak ilyen salis henger formájú dobozok. Átlásztó, olcsó és még zabáltál is! De még az is nagy neki. Meg mivel avi ezért befogja szőni azt is amibe berakod így egyébként se tudod úgy szemügyre venni. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 09. Szer., 07:33    Hozzászólás témája: idéz

PuPu írta:
Helo Bizsu!
Mekkora most?

Szia! Nem tudom megmérni, ha megmozdítom a dobozát egyből spurizik a hálójába és hátat fordít. Többek közt ezért szeretném átköltöztetni egy üveg-tercsibe ott az üvegen keresztül normálisan lehet látni. A testhosszát erős egy centire tippelem. Jaa és ha kimaradt volna ez volt a 3v.
Vissza az elejére
Profil üzenet
PuPu
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 21:02    Hozzászólás témája: idéz

Helo Bizsu!
Mekkora most?
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 08. Kedd., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Hatodikán levedlett a minatrixom. Van-e változás? Kicsit nagyobb lett, talán erősebb a színezete, de ugyanolyan félős. Jövő héten hétvégén költözik egy 5*5*8 tercsibe.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia Bizsu!

Nem vagyok "Avi guru". Mosoly De van egy pár idehaza és neveltem is már fel. Erre az állatra már lehet mondani jó esélyel a vedlést. A fényesedés középen szépen mutatja! Én abból szoktam nézni, h fog e végre vedleni, h fényesedik e az utóteste. Most már csak az a lényeg, h ne zavard a pókot. Biztosítsd a terepet neki, h gond nélkül tudjon vedleni. Értem itt a párát és a nyugalmat. Szerintem kajálás nála már nem nagyon lesz.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 19:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Hwesta ez már több mint tulzás! Te, mint "Avi-Guru" a kép alapján!!!?.... van-e esély a vedlésre?
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 01. Kedd., 13:34    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a kis minim (kb 2-3 vedléses) egy 10 cm átmérőjű hengerbe költözött, ahol van neki olyan 10-12 cm-es mélység és egy virág, meg az itató edényke. Ahogy észrevettem nagyon jól érzi magát. Megszőtte a kis lakóhálóját és mindig ki is ül elé "vadászni". Szóval én azt mondom nem nagy az a terkó amit néztél. Csak legyen otthonosan berendezve, hogy "ne legyen neki annyira nagy".
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 30. Hétf., 14:10    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Én még mindig azt mondanám, h egy akkora állatnak nagy lesz az a terkó, amit szántál neki! Nekem is felül nyílik mindengyik dobozom! Gond nincs egyikből sem. Egyedül talán az, h nem átlátszó, mert így nem tudod mit művel az állat éppen. Az étvágyukat pedig sose lehet kiszámítani. Mikor az ember azt hinné, h kész, nincs tovább, mert eldurran, hát fix, h rácáfolnak! Mi ebben csak találagthatunk!

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 29. Vas., 15:33    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
A vedléses topikban kapott segítség alapján rá kellet jönnöm, hogy a Mátrixom nem vedleni készül; egyszerűen csak nem volt idáig éhes.Míg én itten irkálok Ő addig mohón tekereg egy fejroppantott tücsivel. Egyébként részemről ez volt az első és utolsó fent nyíló ovi-tercsi fán élőnek. Vedlés- és az utána következő "felépülést" követően költözik egy 8*8*10-es tercsibe.
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2009 Nov. 25. Szer., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Hy!
Íme az én 5 vedléses minatrixom:
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 25. Szer., 18:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Elég nehéz fotót csinálni az én Mátrix-szomról, és mindig a seggét mutogatja, ami szerintem elég szép és tekintéjes. A viselkedése inkább "strucc politikus".
Vissza az elejére
Profil üzenet
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 22. Vas., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
A kép pocsék,de megígértem. Feki köszi a vedlési naplót! Egyébként tegnap este kezdett el építkezni, ami azért is jó mert jelzésértékű lesz a háló változása, ha vedleni akar. A legutóbbi (2.) vedlése kb.: 3 hete volt az előző gazdája szerint. Hamarosan lehet számítani a 3. vedlésre? Vélemény?

hamarosan vedleni fog,látni hogy szép kövér az utótest,már enni sztem nem fog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 22. Vas., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

A kép pocsék,de megígértem. Feki köszi a vedlési naplót! Egyébként tegnap este kezdett el építkezni, ami azért is jó mert jelzésértékű lesz a háló változása, ha vedleni akar. A legutóbbi (2.) vedlése kb.: 3 hete volt az előző gazdája szerint. Hamarosan lehet számítani a 3. vedlésre? Vélemény?
.
Vissza az elejére
Profil üzenet
feki
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 21. Szomb., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Szia.

Itt egy nősti vedlési naplója:
3.v. 2008.04.03.
04.28.
06.14.
08.02.
10.16.
12.21.
2009.02.18.
05.15. vedlés 6,5cm. Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 21. Szomb., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Udv!

A mina-t mennyasszonyomtol kapom, aki egyebbkent arachnophobias (volt), de egesz jol alakul. O intezte nekem egy szolnoki tenyeszton keresztul. Tehat pontosan nem tudom megmondani, hogy honnan is jon. Kepet meg persze, hogy teszek fel, ha ekkora ra az erdeklodes. (Csak kapjam mar meg, mar annyira varom!!!) De cserebe en is varok kepet, majd a tie(i)drol. Nagyon boldog

Üdvözlet mindenkinek!

Csütörtökön hoztam haza az első pókomat. Szólíthatnám Mátrix-nak, de lehetne Atrix is a "kezessége" miatt. Nem szeretném zavarni, így képet majd holnap csinálok róla, bár Gábor javaslata ellenére tegnap megkínáltam két lisztkukaccal; amit három szeletre vágtam azt be is flamózta, de a két utótest méretnyire szelt nem fogyott. Legközelebb hétfőn kínálom méretazonos barna tücsivel.
Amit kérni szeretnék tőletek az egy vedlésnaptár, vagy, hogy nevezzük... Legyen valami kép előttem, milyen ütemben zajlik a minatrix-ok vedlése. Köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 11. Szer., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:

Sziasztok!
Hwesta, THOR köszi a válaszokat! Úgy döntöttem nem játszom a mekgájvert a növendékek kárára és vettem két 10x10x10-es felülszellőző tercsit; raktam bele plusz szellőzőrácsot meg mászóágakat. Már csak az a parám, hogy nagyok a lukak(2-4mm) és lelépnek. szerintetek mekkora egy két vedléses minatrix?

2v-s minatrixnak egy 10x10x10-es terkó nagyon nem lesz jó. Hatalmas egy 2vedléses avinak. 2 vedlésesen kb 1-1,5 cm a pók.
Szerintem a lyukak is nagyok...ha nincs kullancsra etetve akkor ott kifér az utóteste...vagyis kifér az egész pók.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 11. Szer., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Bizsu"]
Hwesta írta:
Szia!

Szerintem az kevés. Nincs átjáró levegő, ami biztosítja a megfelelő szellőzést. Bedohosodik a melegtől meg a víztől. Arról nem is beszélve, h az atkák is szeretik azt a környezetet. Pók már kevésbé. Mindenesetre majd egy gyakorlottabb megmondja jó e. Nekem ez a véleményem.

Üdv.

Sziasztok!
Hwesta, THOR köszi a válaszokat! Úgy döntöttem nem játszom a mekgájvert a növendékek kárára és vettem két 10x10x10-es felülszellőző tercsit; raktam bele plusz szellőzőrácsot meg mászóágakat. Már csak az a parám, hogy nagyok a lukak(2-4mm) és lelépnek. szerintetek mekkora egy két vedléses minatrix?

szia

vedd úgy h már ki is mászott!!
harisnyázd le vagy szúnyoghálózd aztán jó lesz!

http://madarpokok.mlap.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 11. Szer., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szia!

Szerintem az kevés. Nincs átjáró levegő, ami biztosítja a megfelelő szellőzést. Bedohosodik a melegtől meg a víztől. Arról nem is beszélve, h az atkák is szeretik azt a környezetet. Pók már kevésbé. Mindenesetre majd egy gyakorlottabb megmondja jó e. Nekem ez a véleményem.

Üdv.

Sziasztok!
Vissza az elejére
Profil üzenet
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 11. Szer., 15:19    Hozzászólás témája: idéz

fú azthittem az műanyag,inkább szerintem keress valami műanyagot és az oldalakra is tudsz csinálni lukakat,én aviknál poharat használok(2dl műanyag) felfordítva,alul bele vannak állítva 1 másik dobozba ami passzol rá(és amiben a talajuk van) meg szívószálból mászóág így nekem jól megvannak,legtöbb havonta vedlik(nekem ez jól bevált) Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 11. Szer., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok.

Én a szellőzést keveslem. A tetején levő rács elég lesz ahhoz, h megfelelő legyen a terkó vagy nem tudom mi átszellőzése? Lejjebb vagy valahol vannak még lukak rajta? Vagy én nem látom. Nem fog így bedohosodni meg ilyenek? A magas pára és a rossz szellőzés rossz páros nagyon.

Üdv.

Szia! Ez egy sima üvegedény, annyi szellőzéssel amennyi látszik. Csak a tetején tudok variálni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Én a szellőzést keveslem. A tetején levő rács elég lesz ahhoz, h megfelelő legyen a terkó vagy nem tudom mi átszellőzése? Lejjebb vagy valahol vannak még lukak rajta? Vagy én nem látom. Nem fog így bedohosodni meg ilyenek? A magas pára és a rossz szellőzés rossz páros nagyon.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
THOR
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 19:09    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Bizsu"]
Bizsu írta:
Sziasztok! Ebbe a tercsibe fog lakni a minatrix-om. Szerintetek tetszeni fog neki? A mászóág 1.5-2cm-re van a faltól, reményeim szerint oda fog szőni, ha sző egy két vedléses. A méretek: magasság 10cm, lent 8x8 fent, 10x10.

A szellőzés. Vajon elegendő? (A teljes méret 10x10)

a szellőzés vajon elegendő Mosoly Mosoly
de talajt is tegyél neki,amit locsolsz(vagy bepermetezel hetente 2x), ez segít a páratartalom megtartásában
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Bizsu"]Sziasztok! Ebbe a tercsibe fog lakni a minatrix-om. Szerintetek tetszeni fog neki? A mászóág 1.5-2cm-re van a faltól, reményeim szerint oda fog szőni, ha sző egy két vedléses. A méretek: magasság 10cm, lent 8x8 fent, 10x10.

A szellőzés. Vajon elegendő? (A teljes méret 10x10)
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

szia, és talaj,vagy valami? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 10. Kedd., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Ebbe a tercsibe fog lakni a minatrix-om. Szerintetek tetszeni fog neki? A mászóág 1.5-2cm-re van a faltól, reményeim szerint oda fog szőni, ha sző egy két vedléses. A méretek: magasság 10cm, lent 8x8 fent, 10x10.
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 08. Vas., 10:33    Hozzászólás témája: idéz

Udv!

A mina-t mennyasszonyomtol kapom, aki egyebbkent arachnophobias (volt), de egesz jol alakul. O intezte nekem egy szolnoki tenyeszton keresztul. Tehat pontosan nem tudom megmondani, hogy honnan is jon. Kepet meg persze, hogy teszek fel, ha ekkora ra az erdeklodes. (Csak kapjam mar meg, mar annyira varom!!!) De cserebe en is varok kepet, majd a tie(i)drol. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 08. Vas., 08:43    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Te kitől kapod a minatrix-od? Még egy hét és nekem is lesz egy vagy két példány, kettő jobb lenne mert így nagyobb az esély egy nőstire. Bár én azt olvastam, hogy az egyébként is kevés számú szaporulatban aránytalanul csekély a hímek száma. Teszel fel képet, ha meglesz?

[quote="Hunter"]
kissp írta:
Sziasztok!

Vegigolvastam a forumot. Lehangolt egy kicsit a dolog, hogy a himek ennyire rovid ideig elnek. Azt hiszem neki allok imadkozni, hogy nosteny legyen amit kapok. Amit kerdezni szeretnek az az, hogy mikortol lehet megallapitani, hogy kisfiu vagy kislany? Mert nekem a frissen beszerzett versicoloron sikerult 3 vedleses korszakaban, mikor annyira jol lakot, hogy kirajzolodtak a lemezes tudok mellett a "nemi szervek".

A novenyekre en azt tudom mondani, hogy minden pok szivesen fogadja. En minden terkoba tettem a minden lakasban fellelheto futoviragbol gyokereztetni, igy a parat is szinten tudom tartani es a pokok is jobban erzik magukat, mert van hova bujni. Plusz mikor saskat kapnak vacsira azok sincsennek kaja nelkul. (Ezt egyedul a smithim nem ertkeli, mert o "szerelmes" a viragjaba es igy a saska gyorsan hal meg.) A versicolorom viszont osszeszotte az egyik levelet a doboza falaval es o most ott lakik. Szoval belekoltoznek a viragba, de nem a tolcserekbe, hanem a leveleket rendezik annak megfeleloen, ahogy nekik tetszik.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hunter
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 07. Szomb., 23:26    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Sziasztok!

Vegigolvastam a forumot. Lehangolt egy kicsit a dolog, hogy a himek ennyire rovid ideig elnek. Azt hiszem neki allok imadkozni, hogy nosteny legyen amit kapok. Amit kerdezni szeretnek az az, hogy mikortol lehet megallapitani, hogy kisfiu vagy kislany? Mert nekem a frissen beszerzett versicoloron sikerult 3 vedleses korszakaban, mikor annyira jol lakot, hogy kirajzolodtak a lemezes tudok mellett a "nemi szervek".

A novenyekre en azt tudom mondani, hogy minden pok szivesen fogadja. En minden terkoba tettem a minden lakasban fellelheto futoviragbol gyokereztetni, igy a parat is szinten tudom tartani es a pokok is jobban erzik magukat, mert van hova bujni. Plusz mikor saskat kapnak vacsira azok sincsennek kaja nelkul. (Ezt egyedul a smithim nem ertkeli, mert o "szerelmes" a viragjaba es igy a saska gyorsan hal meg.) A versicolorom viszont osszeszotte az egyik levelet a doboza falaval es o most ott lakik. Szoval belekoltoznek a viragba, de nem a tolcserekbe, hanem a leveleket rendezik annak megfeleloen, ahogy nekik tetszik.

3 vedléses állatnál gyakorlatilag lehetetlen a szexálás még gyakorlottabb embereknél is. Legalábbis nekem ez a véleményem. Minimum 8 cm korban lehet így megállapítani, de akkor se biztosra. Mondjuk mivel itt most egy eleve kicsi fajról van szó, sztem a legeredményesebb bőrből megállapítani, hogy micsoda is valójában.
Vagy majd megtudod ha bulbosokat növeszt, mert akkor adult hím. Nevet?
Na jólvan nem magamból indulok már ki Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 07. Szomb., 21:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
KoKoN
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 06. Pént., 09:44    Hozzászólás témája: idéz

Radar írta:
Szia.

Amit LGM írt az teljesen helytálló.Egy pók sem bírja a 100%-os párát....

Üdv:G

Persze, hogy nem bírja! Gondoljatok már bele józan paraszt ésszel... 100%os pára... úristen! Én sohasem mérek párát egy állatnál sem! Félre ne értsetek, hogy nem foglalkozom a párával, mert de, nagyon is fontos! Csak ezek a %-ok mikor ki vannak írva... a páratartalom mérők nem ugynazt mérik, mint ami a valóság ebben biztos vagyok!

Elolvassa egy kezdő, hogy 80-90%os páratartalom meg 27-29 Celsius. Fogja magát szépen beállítja a 29 fokot, mert azt nem nehéz. Akkor belegondol, hogy 80-90%os párához sok víz kel... jól meghinti a terráriumot vízzel... szegény pók meg szó szerint b@szhatja, mert szinte megfullad.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
torshavn
Újonc

Elküldve: 2009 Nov. 06. Pént., 09:30    Hozzászólás témája: idéz

Bizsu írta:
Sziasztok!

Ha isten és a párt is úgy akarja jövő héten beújítok egy vagy két atrixot, de előtte szeretnék minél alaposabban tájékozódni. Természetesen elolvastam (többször is) LGM fajleírását Ő 25-29 C fokot ír és 70-75-ös párát ezzel szemben Venezuelába akuálisan 66-74 F fok (19-23C fok) között ingadozik a hőmérséklet a közel 100% páratartalom mellett. Nem a passzát szelet akarom fújni csak nagyon ellentmondásos a két adat. Szerintetek melyikhez igazodjak.
A zavaromat keltő adat forrása: http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=16&gid=3646738&sub_units=2

Szia Bizsu!

Szerintem nézd meg ezeket a diagramokat és egyértelmű lesz számodra is, hogy a magasabb hőmérséklet jobban tükrözi az élőhelyi adottságokat (történetesen Venezuelára vonatkoztatva)!
A link: http://www.klimadiagramme.de/Samerika/venezuela.html

Sok sikert az Avikhoz!
T.
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 06. Pént., 09:30    Hozzászólás témája: idéz

hali

hiába akarhatunk jót az állatnak, nem bírja egyik sem a magas páratartalmat, ugyanis tracheatüdővel rendelkeznek ...
lényegében megfulladnak! Nem szaporítom a szót Nagyon boldog

Avikkal kapcsolatban meg azt tudom mondani, h vagy ettől, vagy attól, vagy genetikai gyengeségtől hullik le, annyira kiszámíthatatlan. Nagyjából a nedves talaj, jó szellőzés a lényeg, ha bírja bírja, ha nem, nem. Írhatunk itt szám adatokat, másképp élnek ott az állatok meg másképp terráriumban... Ott sztem jobb a szellőzés a természetben, akármilyen pára van Nagyon boldog mint egy épített terráriumban.

http://madarpokok.mlap.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Nov. 06. Pént., 09:23    Hozzászólás témája: idéz

Szia.

Amit LGM írt az teljesen helytálló.Egy pók sem bírja a 100%-os párát....

Üdv:G
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 06. Pént., 07:46    Hozzászólás témája: idéz

[quote="Hwesta"]Szia!

Az én véleményem az, h tartsd úgy, mint a többi Avit és nem lesz gond. Én legalábbis ezt tenném. Nálam az Avik egyformán vannak tartva és nem vettem észre gondot. De ez saját vélemény.

Üdv.[/quote]

Szia!

Köszönöm a választ, de sajnos nem sokat érek vele. Nekem ez lesz az első pókom, lehet rögtön kettőt kéne szereznem belőle, így nagyobb esély van arra, hogy az egyik nősti lesz. Egyébként akitől veszem is ezt javasolja.

Üdv:Zsolti!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Nov. 05. Csüt., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Az én véleményem az, h tartsd úgy, mint a többi Avit és nem lesz gond. Én legalábbis ezt tenném. Nálam az Avik egyformán vannak tartva és nem vettem észre gondot. De ez saját vélemény.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bizsu
Tag

Elküldve: 2009 Nov. 05. Csüt., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ha isten és a párt is úgy akarja jövő héten beújítok egy vagy két atrixot, de előtte szeretnék minél alaposabban tájékozódni. Természetesen elolvastam (többször is) LGM fajleírását Ő 25-29 C fokot ír és 70-75-ös párát ezzel szemben Venezuelába akuálisan 66-74 F fok (19-23C fok) között ingadozik a hőmérséklet a közel 100% páratartalom mellett. Nem a passzát szelet akarom fújni csak nagyon ellentmondásos a két adat. Szerintetek melyikhez igazodjak.
A zavaromat keltő adat forrása: http://freemeteo.com/default.asp?pid=156&la=16&gid=3646738&sub_units=2
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
3 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu