Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 33 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Gen. Avicularia Lamarck, 1818

Gen. Avicularia Lamarck, 1818

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Nemek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bandi
Gyakori látogató

Elküldve: 2014 Máj. 14. Szer., 07:32    Hozzászólás témája: idéz

0.1. sp. Boa Vista
Pár éve azt hiszem Wolkow hozott pár darabot, én LGM-től szereztem pár vedlésesen. Azóta szép nagy nőstény lett: kb. 5,5-6cm (test), kb. 15,5-16cm (lábfesz).

Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Aug. 08. Csüt., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon szép kis pók, kíváncsi vagyok a hímje hogy néz ki... Forg? szemek
És végre egy Avicularia, ami szárazabb helyen él. Nem hiszem, hogy a közeljövőben elárasztaná a piacot, de ne is, a saját élőhelyén sokkal szebb.
Egy kis csemege azoknak, akik szeretnének jobban elmerülni benne:
http://www.scielo.br/pdf/zool/v30n3/v30n3a12.pdf
(ez az eredeti tanulmány)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 07. Szer., 10:23    Hozzászólás témája: idéz

Avicularia rickwesti

New Avicularia from Hispaniola Island 2013 (Dominikai Köztársaság)

http://dominicanspiders.blogspot.de/2013/07/arboreal-tarantula-avicularia-rickwesti.html

http://passthrough.fw-notify.net/download/309292/http://www.scielo.br/pdf/zool/v30n3/v30n3a12.pdf
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 19. Pént., 15:13    Hozzászólás témája: idéz

Gerg írta:

Egyébként, most jövök rá, hogy én Téged ismerlek. Ugyanis fateromnak volt állatkereskedése 'Kövesden elég sokáig. Ott találkoztunk mi párszor. Azóta én viszem tovább a pókokat Nagyon boldog

Bizony ámNagyon boldog jó párszor találkoztunk, csak akkoriban még nem túlzottan érdeklődtél a pókok iránt, nem is értem h ovisan miért nem volt pókod Nagyon boldog Üdw faternak Mosoly Kacsint?
Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Szép munka, tisztelet!!Mosoly
Viszont annyit megjegyeznék h a mi állataink nem valószinü h jártak az országon kívül, vagy esetleg egy másik közeli országból származnak ahol az éghajlat megegyezik a miénkkel. Tehát Brazilia éghajlata nem sok vizet fog zavarni, max irányadó az adott faj tartásában(ami már 10 generácioval ezelött aklimatizálodott).

Köszi, igazából nem tartott olyan sokáig, ha van rá igény, több témából is szívesen csinálok hasonlókat, akár nagyobb lélegzetvételűeket is.
Egyébként, most jövök rá, hogy én Téged ismerlek. Ugyanis fateromnak volt állatkereskedése 'Kövesden elég sokáig. Ott találkoztunk mi párszor. Azóta én viszem tovább a pókokat Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

Jaaah.. én nem pont így értelmeztem, de így már érthető és van benne valami! Mosoly
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Azért nem kell ennyire vállat vonni szerintem. Mosoly Egy pingvin sem fog 5 generáció után sem rászokni a 40 fokos nyarunkra. Meg a pókok ráadásul nem is a mi éghajlatunkhoz szoknak hozzá, hisz ki tartja őket a szabadban? Szerintem ez elég hasznos információ és nem hiszem, hogy ártalmasabb ezeket az információkat felhasználva belőni a hőt és a párát, mint ha a saját elképzeléseink alapján tennénk ezt annyi információval, hogy "ezt mondta a srác, akitől vettem".

Persze, mindenképp hasznos infó, de arra próbáltam utalni h a jól alkalmazkodó állatain már rég nincsenek kitéve a természet hatásainak. Szerintem egy "vad" állat biztos kibírja az élőhelyén fellépő magas hőingást, szárazságot vagy nedvességet, de a mi generációk óta terkóban tartott pókjaink már nem biztos.
Ettől függetlenül nem árt ha tudjuk természetes élőhelyen uralkodó éghajlatot, én is nézem az aktuális időjárást az állataim élőhelyén.
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 06:13    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Viszont annyit megjegyeznék h a mi állataink nem valószinü h jártak az országon kívül, vagy esetleg egy másik közeli országból származnak ahol az éghajlat megegyezik a miénkkel. Tehát Brazilia éghajlata nem sok vizet fog zavarni, max irányadó az adott faj tartásában(ami már 10 generácioval ezelött aklimatizálodott).

Azért nem kell ennyire vállat vonni szerintem. Mosoly Egy pingvin sem fog 5 generáció után sem rászokni a 40 fokos nyarunkra. Meg a pókok ráadásul nem is a mi éghajlatunkhoz szoknak hozzá, hisz ki tartja őket a szabadban? Szerintem ez elég hasznos információ és nem hiszem, hogy ártalmasabb ezeket az információkat felhasználva belőni a hőt és a párát, mint ha a saját elképzeléseink alapján tennénk ezt annyi információval, hogy "ezt mondta a srác, akitől vettem".
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Ápr. 18. Csüt., 05:46    Hozzászólás témája: idéz

Gerg
Látogató

Elküldve: 2013 Ápr. 17. Szer., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Dél-Amerika országainak középhőmérsékleti átlaga a gyakoribb falakó Mygalomorphae Theraphosidae fajok tartásához

A cikkben bemutatom a nagyobb országok nyári és téli középhőmérsékletének átlagát. Bevallom, a projekt fő célja a saját magam ismereteinek bővítése, hogy a körülmények minél jobban hasonlítsanak a természetben uralkodó viszonyokhoz. Így teremtve minél ideálisabb feltételek a pókok fejlődésének.

Természetes, hogy sok amatőr póktartó (én is ide tartozom) minél jobb életteret próbál meg biztosítani kis kedvenceinek, néha át is esve – közhellyel élve – a ló túl oldalára. Leggyakoribb az állandó magas hőmérséklet, és a viszonylagos magas páratartalom. Sokszor nem veszik figyelembe, hogy mi is zajlik kint a természetben, ahol a jószágok élnek.

Ennek próbálok most utána járni, hogy vajon mi is az az ideális körülmény, amit a lehető legkevesebb pluszköltséggel, egy lelkes kolléga is könnyen megvalósíthat.

[Körülbelül fél éve döntöttem el, hogy az Avicularia nemzetséggel szeretnék komolyabban foglalkozni. Imádni való egy társaság, jelenleg 12 darab növendék pókom van, nagyobbrészt a gyakoribb fajokból. ]

Ebben a cikkben, mint a cím is mutatja, csak Dél-Amerika országaival fogok foglalkozni. Mivel sosem jártam ott, ezért a varázslatos Google apót és Wikipédia anyót fogom segítségemre hívni. A képek is onnan származnak. Kezdjünk is neki! Mosoly

A kép a perui Chiclayo település éves középhőmérsékletét mutatja. Jól látható, hogy a maximum körülbelül február és március között van (déli féltek ugye). Ekkor a hőmérséklet körülbelül 28-29 oC nappal, és 18 oC éjszaka, a hőingás tehát 10oC. Ezzel szemben a leghidegebb időszak augusztus környékén van, amikor is 23 oC és 14 oC között van a napi hőingás. Az éves középhőmérséklet nappal 26 oC, éjszaka kb 17 oC. A probléma azzal van, hogy Chiclayo városa nem messze van az óceántól. Így elég erősen érződik annak kiegyenlítő hatása (télen fűt, nyáron hűt). Így beljebb haladva (főleg az Andok vonulatain túl) már jóval nagyobb is lehet ez az érték.

A fenti kép Brazília átlagos középhőmérsékletét ábrázolja. Az előzőekből tanulva, minket csak az éves középhőmérsékletek érdekelnek. Ez nappal 24 oC, éjszaka pedig 20 oC. Itt is látható az Atlanti Óceán kiegyenlítő hatása. Viszont a hőingás nagy

Utolsó képünk Venezueláról készült. Itt is viszonylag sok pókfaj fordul elő. Átlagos középhőmérséklet nappal 26 oC, éjszaka pedig 15 oC. Érdekes, hogy itt a legkisebb a differencia a szeparált tagok között, ellenben a napi hőingás egész évben nagy.

A három ábra szemléletesen mutatja be, mik is az uralkodó viszonyok Dél-Amerikában. Persze ez a cikk rövid ahhoz, hogy részletesebben belemenjek, de áttekintésnek ez is megteszi.
Nekem azt mondták, amikor vettem a pókokat (ezt is olvastam), hogy nappal 28 oC kell nekik, éjszaka pedig 21-22 oC. Ez persze nem azt jelenti, hogy most mindenki kapát-kaszát elhajítva rohan hűteni a terráriumot. De az éjszakai lehűlés ajánlott, sőt kell is.

Pókjaink nagyon jó alkalmazkodó képességgel rendelkeznek, ez segítette őket, abban hogy olyan sokfelé elterjedjenek. Viszont ez nem az jelenti, hogy csak úgy kedvünkre állítsuk be a hőmérsékletet. Magasabb hőmérséklet fokozott anyagcserét eredményez, az állat szemmel láthatóan gyorsabban fejlődik. Ez nem jó, hacsak nem szalagon készítjük a pókokat óriási darabszámban, mert akkor érthető. A csökkentett hőmérséklet lassabb fejlődést eredményez, viszont kisebb lesz a halálozási arány, nem terheli meg annyira a szervezetüket a felfokozott életciklus. Több idő marad a táplálkozáshoz, előkészülés a vedléshez, párzáshoz és a kokonrakáshoz.

A cikk végéhez értem. Döntse el mindenki Maga, hogy mennyi információ volt hasznos a számára. Kritikákat szívesen fogadok, szeretek vitatkozni. [Én is kezdő vagyok, de kísérletezni muszáj, különben ugyan ott maradunk ahonnan elindultunk, ez áldozatokba kerül]
Én csökkenteni fogom a hőmérsékletet pár póknál, a többieket hagyom a mostani állapotában és megfigyelem mekkora lesz a különbség a fejlődésükben.

Következő alkalommal a páratartalmat fogom kivesézni, lehet egy kicsit részletesebben.

Ui.: Próbáltam pusztán logikus szemmel nézni a dolgokat, senkinek sem akarom megmondani a "tutit". Aki ideáig eljutott annak respect!
PEACE!!!
Üdvözlettel: Gergő
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Márc. 16. Szer., 11:53    Hozzászólás témája: idéz

Spiderfan írta:
nem kell félremagyarázni, amit írtam, ettől még persze én is neveltem versiket fel sikeresen, de nálam nem egy-két kisebb példány volt egyszerre, amit neveltem, hanem sok, akárcsak más-más fajokból is, illetve más avikból is és mégis a versicolorok közül hullottak többen el, ismételtem kiemelném OPTIMÁLIS TARTÁS (megfelelő pára, hőmérséklet ) mellett!
Illetve most is van több különféle Avicularia nőstényen, hímem, amelyeket én neveltem fel 1-2 vedléses kora óta! Nem kellenek a hurrogások, mert igazam van, saját tapasztalat!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Senki nem magyarázta félre amit írtál, mondom még egyszer: marhaság.

Nem egy-két példány hanem gondolom volt legalább 100db legalább 10 fajból amit neveltél.
Ha így lenne ami nincs, akkor sem jelenthetnéd ki kategorikusan, hogy márpedig a versicolor "hullékony"...mivel az a 100db is elég kicsi minta.

Arról nem is beszélve, hogy ugyan áruld már el mi neked az OPTIMÁLIS tartás?Meg persze azt is oszd már meg velünk, hogy ezt, hogyan is állítod elő. Szóval talán akkor kellene osztani az észt ha lesz is mit. Nem kellene ilyen messzemenő következtetéseket levonni, mert volt a kezed alatt max 30 kis Avi. De ha mégis levonsz, akkor legalább ne terjeszd az igét...

Remélem nem veszed személyes sértésnek, mert nem annak szántam., csak vezessük már félre azokat akik nem eléggé tapasztaltak/tájékozottak a témában.

Tessék nyugodtan Avicularia-kat tartani főleg versicolor-t mivel sztem az egyik legszebb Avi ami pláne hogy, nem "hullékony".
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 15. Kedd., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

Semmi gond, csak az "Ezeket egy pöcis topikból raktam át ide. " megjegyzés nélkül nem igazán volt érthető a sok idézet aktuális poszt nélkül!
Szóval, ismét nem "beszóni" akartam, csak tényleg nem tudtam a történéseket hová tenni! Így már tiszta! Kacsint?
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 14. Hétf., 23:51    Hozzászólás témája: idéz

Ezeket egy pöcis topikból raktam át ide. Esetleg nem ide illők? Törölni nem akartam őket...
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2011 Márc. 14. Hétf., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Ezt most miért is???
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 14. Hétf., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

RadoczGabor írta:
Aki nem tud Avit tartani az ne tartson de ne legyen már hullákony, a versicolor meg különösen hullékony, mert ez irtó nagy marhaság.

Kratosz írta:
ebben radóczgábornak kell igazat adjak. Nagyon boldog
az aviknak is megvan a trükkje. ők sem kívánnak elérhetetlen dolgokat csak a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat.

én a versimet úgyanígy gond nélkül neveltem fel.

Spiderfan írta:
nem kell félremagyarázni, amit írtam, ettől még persze én is neveltem versiket fel sikeresen, de nálam nem egy-két kisebb példány volt egyszerre, amit neveltem, hanem sok, akárcsak más-más fajokból is, illetve más avikból is és mégis a versicolorok közül hullottak többen el, ismételtem kiemelném OPTIMÁLIS TARTÁS (megfelelő pára, hőmérséklet ) mellett!

Illetve most is van több különféle Avicularia nőstényen, hímem, amelyeket én neveltem fel 1-2 vedléses kora óta! Nem kellenek a hurrogások, mert igazam van, saját tapasztalat!

sasdian írta:
Csak pár hónapja pókoztam, amikor beszereztem a versimet. Akkor 2-3 vedléses volt. Azóta is jól van és 8 vedléses. És egyik állatomnál sem mérem a hömérsékletet se és a páratartalmat se. Sokan a mérö cuccokat nézik, de szerintem sokkal eredményesebbek lehetünk ha az állatot figyeljük az adatok helyett.
Amúgy érdekel a pöcik tartása mert tervezem egy pöci beszerzését...de elöbb tájékozónom kell Mosoly

Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 29. Hétf., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

Most így visszaolvasva tényleg nem kézenfekvö,de mikor irtam annak tünt. Javitani meg már nem tudom.
Mindenki értse jól Mosoly
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 29. Hétf., 16:35    Hozzászólás témája: idéz

Oké, bocs! Kacsint?
De akkor ne írd oda hogy ellenpélda...
A szóhasználat ugyan is így erősen félrevezető!
(Gyakorlatilag pont az ellenkezőjét jelenti, mint ahogyan szántad... Vicces )
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 29. Hétf., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Koka írta:
Ellen példa, C.darlingi és C. bechanicus nem egy faj mert a szarva nem olyan formájú.
Lehetne sorolni az ilyen tévedéseket,...

Mosoly Itt a kiemelt résszel együtt kell nézni!
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 29. Hétf., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

Kicsit off, de...

Koka írta:

Ellen példa, C.darlingi és C. bechanicus nem egy faj mert a szarva nem olyan formájú.

Miért is nem egy faj???
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 27. Szomb., 13:20    Hozzászólás témája: idéz

Látom ezen a szinten már nehézkes a dolog,nos bulbus dologban nem tudok segiteni én sem.
Viszont, hogy ne csak a pofám jártasam egy kis segitséget mégis tolok:

http://arachnophiliac.info/burrow/gallery/taxonomic/images/avicularia_laeta_groupe_oculaire.jpg

Ez alapján is lehet azonositani,vigyis inkább kizárni. Ha laeta akkor ilyen a szemeinek elhelyezkedése.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Márc. 25. Csüt., 12:56    Hozzászólás témája: idéz

Az én véleményem meg az,hogy ne akarjatok szín alapján fajt határozni.
Persze vannak egyes fajok amiknél ez müködhet valamilyen szinten,de ez nem az a kategória.
Ez olyan mintha egy bolondit szeretnél megkülömböztetni egy apophisistöl szín alapján.Voltak már ilyen alapon nagy mellé fogások, pl: T.sp. Burgundy Goliath elsö széria apophisisként jött kishazánkba,mert volt neki "papucsa".
Lehetne sorolni az ilyen tévedéseket, mert sok ember lát itt olyan külömbségeket egyes állatok között ami nincs is,vagy ha van akkor semmit nem számit.
No de azonositáshoz egy adult hímnél két dolog lehet mérvadó és relative könnyen megfigyelhetö,az egyik a bulbus a másik a párzósarkantyú,a ti esetetekben Avicularia lévén az adot példány kizárásos alapon a bulbus marad.
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Márc. 25. Csüt., 08:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nekem az a véleményem, h nem laeta. Annak túl világos az utóteste, Radar képén viszont az teljesen sötét, feketés. Én inkább aurantiácának mondanám. Viszont mintha nem egy mai darab lenne az az állat, de ki tudja... Lehet csak én nézem be.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Márc. 25. Csüt., 07:47    Hozzászólás témája: idéz

szia Radar, sokat segitene ha a méretét is tudnánk,igy ránézésre nekem A.laeta-nak tünt, ATS-en is szétnéztem,és onnan is arra hasonlit leginkább:

http://atshq.org/forum/showthread.php?t=787
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Márc. 25. Csüt., 07:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Kinek mi a véleménye erről az elvileg frissen adult hímről?Annyit megmondok, hogy nem sp.
Tippeket nem kérek csak olyan véleményt aminek alapja is van Kacsint?
http://b.imagehost.org/view/0302/IMG_2821
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Feb. 12. Pént., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

No akkor kicsit felelevenítem a témát.

Teszem ezt azért mert megjött a válaszlevél. Zavart
Meglehetősen érdekes a dolog.
A szaporulatot jegyző Sabrina Redman szerint elsőre mint Avicularia cf. gamba kezelte az állatot, míg egy "kollégája" (akinek szintén jutott) ebben nem volt biztos, és kétségeit szóvá nem tette. Eme szaktárs végül írt Bertani professzornak, majdan közölte Sabrinával, hogy az állatok inkább a sooretama fajba tartoznak.
Sajnos, hogy ezt most Bertani mondta neki, vagy csak egyszerűen kijelenti a koma, a levélből nem derült ki. Az viszont igen, hogy az a vicces helyzet állt elő, mely szerint ha Sabrina gamba-ként adja el a kicsiket, akkor sorozatos levelekben többen ezt kétségbe vonva sooretámára gyanakszanak, míg ha cf.sooretama-ként értékesíti a szaporulatot, jönnek a "gamba pártiak" üzenetei.
A dolog (a revizió ellenére) annyira ködös, hogy sokan (köztük Sabrina maga is) kétségbe vonják a 2 faj létezését. (Ebbe én most nem folynék bele... Nem én mondom, ezt írták a levélbe... Még a végén újabb blogbejegyzést szentelnek a dolognak... Nevet? )
Az ügy végére ezzel ugyan nem került pont, viszont az nyilvánvalóan látszik, a dolog lényegesen komplikáltabb annál, hogy pár kép, és néhány "szpájderlindzs" alapján messzemenő következtetésbe bocsátkozhatnánk!
Marad tehát a nevelés, és a téma kicsit hosszabb időre való jegelése...
Azaz, majd ha a picik elérik az ivarérettséget, visszatérhetünk a témára! Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 14:08    Hozzászólás témája: idéz

Néztem. A. sooretama hímje szer kizárt, a harmadik még nem leírt faj persze lehet, de nekem az össz kép teljesen gamba.
Természetesen én csak a saját véleményem írom, ez lehet téves is (bár most nagyképűen, de ez esetben nem hiszem Mosoly Nevet? ).
Mindenesetre hamarosan ki derül, én is írtam neki, ha megjön a válasz ide linkelem v másolom.
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Így se jó...

(Már próbáltam így is korábban!)

A lényeg...

Kicsit gyanús, hogy ami mások (és most nem magamra gondolok) számára bizonytalan, az számodra egyértelmű. Természetesen ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet igazad, csak azt, hogy azért ezt ilyen nyíltan, biztosra állítani elég dőre dolog!
Nem az elképzelésed vétóztam én meg, hanem azt, hogy ezt egyetemes tényként kezeled.
Szóval...
Senki nem mondta, hogy nincs igazad, ugyan akkor azt sem, hogy igazad van! Nevet?

Nade...

Nézd meg a hímeket még egyszer!

Redman fotóján pont az a rész nem egyértelműen kivehető, ami adott esetben fekete, avagy narancssárga... A fotó beállítása olyan, hogy alapvetően ez nem látszik. (Nem mondom, hogy a potroh középső része fekete, de valljuk be nem is élénk narancs...)
Sajnos az egész hím állat alapszíne se egyértelmű, hiszen Bertani cikkében az egyik faj világosabb barnás, míg a másik faj esetében sötétebb szürkés. Ez alapján bármelyik lehetne, különösen ha figyelembe vesszük, az állatok feltehetően eltérő korát, és a fotó készítésekor fennálló fényviszonyokat.
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 09:38    Hozzászólás témája: idéz

Persze képről 100% biztos nem vagyok én sem, csak 99 Mosoly (de ebbe benne van hogy lá1v állatokat is), nem tudom miért nem jelenik meg neked a kép, nekem itt van.
Sokkolt

http://sites.google.com/site/aviculariahu/_/rsrc/1261235888377/ujabb-csavar-az-avicularia-genusban/gamba.JPG

így jó?
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 09:33    Hozzászólás témája: idéz

Bertani fotója nem jelenik meg. Szomor? (Jegyzem, nekem a te oldaladon nézve se...)

Sajnos a gépem újra lett pakolva (és erre ma megint sort kell kerítsek... )
így még az eredeti cikket sem tudom most megnézni.
(Megnézhetném a neten újra, de ehhez kéne újra az acrobat reader, amit a vázolt okok miatt most nem telepítek egyenlőre.)

Szóval vagy újra linkeled Kacsint? , vagy fagyasszuk a témát, míg a gépem "megújul"! Mosoly

Amúgy...

Az általam linkelt "gamba" fotó is Bertani munkája! (Nézd csak meg!)
Szóval azért mert Rick West oldalán látható, attól még korrekt forrásból származik!
(Ami sajnos sok esetben nem igaz...)

A "hidegháború" ideje alatt (ez természetesen csak a téma "fagyasztására" kiélezett, kihagyhatatlan szóvicc, hiszen itt senki nem háborúzik csak eszmét cserél Kacsint? ) viszont egy-két dolgot gondolj át!

1. Képről nem határozunk (és éppen ezért nem is vonunk le messzemenő következtetéseket)
2. Nem zártam ki a tévedésem, mint ahogy azt sem, hogy egy 3. fajjal állunk szemben, amire a "látszólagos" hasonlóság miatt lett ráhúzva a sooretama név.
3. A cf. (mert hogy kisbetűvel írjuk) azt bizonyítja, hogy az állatok taxonómus által korrekten nem lettek beazonosítva (lásd 2. pont Ny akár egy közeli rokon faj is lehet)
4. Nekem is elég jó szemem van ahhoz, hogy olyan apró dolgokat észrevegyek ami felett mások elsiklanak (Ez persze csak az önteltségemből fakad... Nevet? vagy még sem... Ezért is bosszant, hogy te magabiztosan állítasz valamit, ami számomra akkor is ködös)

Minden esetre ma, vagy holnap írunk Sabrinának, és akkor biztosan kiderül a fiaskó!
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 28. Hétf., 08:47    Hozzászólás témája: idéz

Sabrina fotoja:

Bertani képe a cikkben:

Szerintem itt uaz a két nőstény, persze a tévedés jogát fentartom Kacsint?!
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 27. Vas., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Akkor szerinted Sabrina Redman fotóján ilyen állat képe látható?

http://www.birdspiders.com/gallery/p.php?id=913

Nekem már az egész kezd gyanússá válni...

Egyáltalán ez valóban a 2 új faj valamelyike, vagy egy önálló, eleddig ismeretlen (beazonosítatlan) harmadik?

Tudod, én erre is gondoltam akkor, amikor azt írtam, kár a spekulációkkal vagdalózva még nagyobb katyvaszt csinálni!
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 26. Szomb., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Elsőre köszi a hibákra való figyelmeztetést (siettem, net kv.... :S ), ezért is 2részben kerül fel a cikk, szov most hogy mondod:

"Nem nagy dolog, de mint érdekes tény, helyet kaphatott volna a sok spekuláció között...
"
ez is benne lesz a második részben!

Arra alapozom hogy Bertani is kiemelte az eltérő utótest mintázatot a két faj között, ez pedig a képeken is látszik egyértelműen!
Az adult hímeknél még feltünöbb ez az eltérés, így merek spekulálni....
Redman képein az adult ill a sub adult hím is teljesen más mint Bertani képein, de (külsőleg, kép alapján színben és mintázatban) megegyezik Bertani gamba hímjével.

Nem tudom olvasta e Sabrina ezt a cikket, de ha igen végkép nem értem miért "CF" ként hirdeti az állatait (nekem ez arra utal hogy ő is érezte vami nem stim, de ez csak spekuláció), mikor ilyenről szó se Bertani munkájában (szov szer nem olvasta, de elküldöm neki és meglátjuk mit reagál!).

Forrásnak én azt jelöltem ahol a neten találtam.
A hibákat (gáz :S ) javítom!
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 25. Pént., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Elolvastam... Zavart

Megmagyaráznád mire alapozod a sooretama kontra gamba okfejtésed?

Nézem, nézem a cikket, de a két fajt pusztán pár kép alapján nem akarnám elkülöníteni...
Félek ezzel a táblázattal csak a káoszt fokozod. Meg kéne várni, mik is fejlődnek ki Sabrina Redman állatkáiból, és akkor, azok alapján vagdalózni a nevekkel...
(Annál is inkább, mert szerintem a hölgy is hozzáfér az eredeti cikkhez, és gondolom az alapján döntött az eredeti eladási név mellett. Sajnálatos, de feltehető ebben ő előttünk jár, így elég faramuci pár képpel, és néhány első vedléses állattal vele ellentéteset mondani.)

Nem állítom, hogy nincs alapja a mondandódnak (a képeket tüzetesebben nézegetve akár igazad is lehet!), de ezt így kijelenteni akkor is egy kicsit elhamarkodottnak tartom!

(Az elkapkodást jelzi Rogério Bertani ismételt le "Bertoli"-zása... Szarvashiba!)

Helyette (ha már forgatod a munkát) inkább a 2 új faj elnevezésének érdekes okait firtathatnád!

A sooretama (a munkában egy képaláírásban elszúrták és sooterama ként írták, amit bagatell figyelmetlenségből te is átvettél...) etimológiája ugyan egyszerű (megtalálási helyének nevét kapta Ny Sooretama biológiai rezervátum), ám a gamba esete ennél sokkalta érdekesebb...

Ennek a fajnak ugyan is a Grupo Ambientalista da Bahia (Azaz röviditésük GAMBA, a brazíliai atlantikus esőerdők megismerésére, megőrzésére, védelmére létrehozott csoport, melyek kutatási kezdeményezésének köszönhető a két új faj megtalálása) adta a nevét.

Nem nagy dolog, de mint érdekes tény, helyet kaphatott volna a sok spekuláció között...

No és persze a forrás:

BERTANI, R. & C. S. FUKUSHIMA 2009. Description of two new species of Avicularia Lamarck 1818 and redescription of Avicularia diversipes (C.L. Koch 1842) (Araneae, Theraphosidae, Aviculariinae)—three possibly threatened Brazilian species Zootaxa 2223: 25–47 (2009)
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 19. Szomb., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kis olvasni való: ITT a genus alakulásáról .
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 19:44    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Rábukkantam egy aranyos képre, gondoltam feldobom Mosoly
A kép egy avit ábrázol, amint egy vízinövény levelén pihen egy tóban Nagyon boldog A kép a természetben készült egy turistacsoport esőerdei túrája során :

Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 19:27    Hozzászólás témája: idéz

Deluksz! Örömmel látom soraidat! Nagyon boldog Üdv az Aviculáriák világában! Nekem is a versik és a fascik a toppok. Persze az első a versi! Amúgy meg mindig valahol el kell kezdeni! Szóval Avira fel és sok kép, miegymás! Meg szerezd majd be a fascid és remélem végre tudok valakivel csevegni róla is, hisz olyan imádnivaló! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 19:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia.Ha ez megnyugtat nálam még nem hullot le versicolor sem Nagyon boldog
- Nem tesz semmit. A temető is az enyém. Mindenkinek díszsírhelyet adok.
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
DeluksZ
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a hozzászólásokat. Azért érdekelne ez a nem, mert úgy tervezem, hogy csak és kizárólag avikat tartanék. Persze az egy szem Boehmei-t nem dobjuk ki a szemetes mellé, viszont már nagyon régóta a fán lakók érdekelnek csak, és azon belül is az Aviculáriákban találtam meg azokat, amelyeket én keresem. Így idővel biztosan gyakorlatra tudok majd szert tenni a nem tartásával kapcsolatban, viszont nem szerettem volna egyből a negatív tapasztalatokat gyűjtögetni:) Mivel a versi és a fasciculata a két kedvencem (persze van pár Avi amiket még nem is nagyon láttam) ezért őket szerintem későbbre hagyom és kezdésnek egy "olcsóbb" fajt választok. Szerencsére TP-n van jó pár Avi hirdetve. Köszönöm a jó tanácsokat és a biztatást:)
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Pokember
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 18:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egyetértek. Nálam is az avik közül eddig csak a versik hullottak. Mostanában leginkább avikkal foglalkozom és elmondhatom, hogy semmi extra gond nincs a tartásukban.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcb2man
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 17:08    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!

egyedfüggő amúgy, de én úgy tapasztaltam, a versi a "leghullékonyabb" nálam azok hulltak, a többi avimmal semmi gond nem volt. ugyanúgy tartok 50-60 at, de csak a versi jácca ezt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Antistatik
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Hát nem is tudom.Én pl teljesen úgy tartom őket mint bármely más állatomat.Nnincs pára lehullik??? Nagyon boldog Hát ezt sem mondanám.Nemrégiben elutaztam egy hétre amikor nagyon nagy hőség volt valószínüleg 1 nap után már száraz volt a terkó, haza jöttem és csodák csodájára nem volt semmi baja az Aviknak pedig van itt:minatrix,metallica,sp. amazonica,versicolor.Szerintem abszolút nem kényesek és simán tarthatóak.Egyetértek Hwestaval abszolút.Én nagyon féltem a versicolortól elöször de rájöttem hogy semmi extra.3 naponta locsolok úgy mint a többi pókhoz és senkinek semmi baja.Szépen fejlődnek, növekszenek Nagyon boldog.Ja és a vedlés szám én nekem egyik Avim sem volt 2vedlésesnél több amikor hozzám kerültek és nem hullott le egyik sem.Szerintem bármelyik Avival lehet kezdeni.Nekem mondjuk az első egy metallica volt.Sok szerencsét hozzájuk és ne aggódj nem a Himaláját kell megmászni Nagyon boldog Nagyon boldog
- Nem tesz semmit. A temető is az enyém. Mindenkinek díszsírhelyet adok.
- Ó, kezdem érteni!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Szia Deluksz!

Előszöris hit kell beléd, h Avid legyen és nem az a rém mese, h hullékonyak! Ilyenről szó sincs! Nekem a legeslegelső pókom egy versi volt! Most adult hím! Most is van nálam egy két csemete! 1v koruktól! Semmi ördöngősség nincs a tartásukban. Tartani kell nekik a megfelelő párát, hőmérsékletet, kis figyelem és lesz egy szép állatod mikor felnő. Hm... H melyik Avit ajánlanám? Talán az aurantiaca jó kezdésnek! A versit is nyugodtan ajánlom. A metallica, purpurea, minatrix, laeta, fasiculata már kicsit hisztisebbek talán, kiemelve a laetát. Avi avi is rendben van. Velutina is nyugalmas. Amúgy nem gázos a metallica sem csak kicsit idegeskedősebb, mint a többiek. A purpurea meg hajlamos az ugrálásra. Szerintem kezd versivel. Vagy egy aurával! Saját vélemény volt! Lehet mérlegelni vagy javítani!

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DeluksZ
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Aug. 14. Pént., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Melyik Avicularia fajt ajánljátok egy olyan tartónak, akinek ez lesz az első Avi-ja/fánlakója. Tudom hogy az összes avi elég kényes, így nem is tervezem, hogy 4v-nél kisebbet veszek (úgy olvastam tőletek, hogy a 4. vedlés tán a vízválasztó) . Melyik fajjal érdemes kezdeni az Aviculáriákat??
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Ide már jobban illik...
LGM írta:
Abból indultam ki hogy egyes kutatok az Iridopelma genus létjogosultságát azért vonják kétségbe mert az ősi Avicularia fajok két pár lábszársarkantyúval rendelkeztek, ami ma az egyik fő határozó kulcsa az Iridoplema genusnak... Szov gondolom ha ezt tudják csak vizsgáltak fosszíliákat, mert valamiből tudják hogy az ősi Avicularia fajok ezzel a jellegzetességgel rendelkeztek... Sajna tegnap óta , nem találtam komolyabb cikket a témában :S .

Valam cikkcímed van, vagy link a honlapodon? A lábszársarkantyún felül, a spermatartók különbözősége mellett még ott van a lábak hossza: IV. láb hosszabb, mint az I. láb --> Avicularia; I. láb hosszabb, mint a IV. láb --> Iridopelma (Gallon, 2008). Ez akár még az Avicularia vagy Iridopelma? kérdésben is segítség lehet a válaszhoz.

Üdv,
Z.

Igen, át is fogom ide rakni a beszélgetés nagy részét(igaz legalább értelmes off-okal raktuk tele a topikot Kacsint? ). Amikor az említett íráshoz kutattam anyagot akkor futottam bele ebbe az infóba, keresem amint megtalálom linkelem ide .
Emlékeim szerint Smith tagadja a genus létét... Keresem ha megvan a link ide teszem.
Az első számú határozókulcsnak írtam kül , nem az egyetlennek Kacsint?
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 12:12    Hozzászólás témája: idéz

Ide már jobban illik...
LGM írta:
Abból indultam ki hogy egyes kutatok az Iridopelma genus létjogosultságát azért vonják kétségbe mert az ősi Avicularia fajok két pár lábszársarkantyúval rendelkeztek, ami ma az egyik fő határozó kulcsa az Iridoplema genusnak... Szov gondolom ha ezt tudják csak vizsgáltak fosszíliákat, mert valamiből tudják hogy az ősi Avicularia fajok ezzel a jellegzetességgel rendelkeztek... Sajna tegnap óta , nem találtam komolyabb cikket a témában :S .

Valam cikkcímed van, vagy link a honlapodon? A lábszársarkantyún felül, a spermatartók különbözősége mellett még ott van a lábak hossza: IV. láb hosszabb, mint az I. láb --> Avicularia; I. láb hosszabb, mint a IV. láb --> Iridopelma (Gallon, 2008). Ez akár még az Avicularia vagy Iridopelma? kérdésben is segítség lehet a válaszhoz.

Üdv,
Z.

Vissza az elejére
Profil üzenet website
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Hali LGM,
LGM írta:
Arra is kíváncsi lennék vajon fosszilákban találtak e hasonló típusú szőrt ősi Avicularia fajoknál, egyáltalán vizsgálták e ezt?

Én madárpók fosszíliákról nem sokat tudok... Egy cikkem van, abban a talált madárpókot még alcsalád szinten se tudták biztosan azonosítani. Az irritáló szőröket nem tudták vizsgálni a kövületen.

Üdv,
Z.

Szia!

Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

Hali LGM,
LGM írta:
Arra is kíváncsi lennék vajon fosszilákban találtak e hasonló típusú szőrt ősi Avicularia fajoknál, egyáltalán vizsgálták e ezt?

Én madárpók fosszíliákról nem sokat tudok... Egy cikkem van, abban a talált madárpókot még alcsalád szinten se tudták biztosan azonosítani. Az irritáló szőröket nem tudták vizsgálni a kövületen.

Üdv,
Z.

Vissza az elejére
Profil üzenet website
firepro
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 25. Csüt., 00:23    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk ezt én is megnézném meg az enyémre is kíváncsi lennék hogy mit csinálhatott mondjuk még esetleg arra is gondoltam hogy mikor koppant egy párszor akkor nem e lehet hogy megkopott neki vagy le dörzsölte valahol/valamiben K?rd K?rd
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 24. Szer., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Zolee írta:
Hali,

Én még nem hallottam, de én pl. Grammostola pulchra példányoknál se tapasztaltam személyesen. Nagyon boldog Az absztraktban az is olvasható, hogy az A. versicolor irritáló szőrei eltérnek a többi Avicularia faj irritáló szőreitől, valószínűleg ezért van az, hogy az A. versicolor képes ennek a védekezési mechanizmusnak is az alkalmazására.

Üdv,
Z.

Mondjuk annál pl én pont igen pedig csak egy volt nálam 5napig :S .
Na most versicolor-ból volt amikor egy időben majd 200db volt a lakásban (persze abból 162 egy vedléses szaporulat), az hogy fizikailag képes nem vita tárgya, de hogy alkalmazza e ezt a védekezést már inkább érdekes kérdés. Én ennyi állatnál sem tapasztaltam még , pedig volt minden , fotózás, párzás kokonnal fotózás, kicsikkel fotózás... Szov alkalmuk lett volna bőviben, mégse éltek vele soha, inkább kicsaptak, menekültek , de szőrrúgás szoba sem került eddig.
Azért érdekel hogy a valaki tapasztalta e ezt.
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 24. Szer., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes dolgok ezek és sokat lehet tanulni
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Nemek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu