Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium skorpióknak

Terrárium skorpióknak

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiók tartása
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 07. Hétf., 04:35    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Mekkora állatot vettél?
A homok nem a legmegfelelőbb talaj ennek a fajnak, mivel ők erdőkben élnek leginkább. Vegyél neki olyan virág földet amire rá van irva hogy vegyszermentes de jó még a kókuszrost is. Tőzeget annyira nem javaslom. A két fenti talajt keverheted is akár homokkal vagy egymással, a lényeg az hogy jó nedves legyen, de ne álljon sehol a viz, erre majd ráérzel. Legyen az állat helyén a talajnak nedves meg száraz része is, amit gyakrabban locsolsz.
A Pandinus fajoknál a gombásodás probléma általában nem a skorpióval szokott lenni mert ők jobban birják nedvességet, hanem inkább a terráriumban ha bent felejtett kaja maradékok szoktak bepenészedni stb. ha nem elég jó a terráriumban a szellőzés.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zulu8484
Újonc

Elküldve: 2008 Júl. 06. Vas., 22:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Én zöldfülűnek mondhatom el magam,mivel most lesz kb 3. hete,hogy megjött az én "kis aranyosom"(pandinus cavimanus,sztem lady.. Mosoly )
Az lenne a kérdésem,hogy milyen homokot szeretnek,ill. mennyire komálják a vizet(csakmert olvastam már sokféle badarságot sztem..).?
Csakmert van ahol azt írják emberkék,hogy ők terráriumban tartva szinte heti rendszerességgel adnak vizet neki,máshol meg ellenkőjét javasolják... ritkán és keveset. Meg most olvasgattam itt a "ti" témáitok között ezt a "gombásodást",ezt mivel lehetne megelőzni/ill. orvosolni lehet a dolgot?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jún. 27. Pént., 10:57    Hozzászólás témája: idéz

Hali mindenkinek
Kösz Puding a válaszodat Nagyon boldog
Szerintem nagyon jó helye van annak az állatnak a dobozban ami ráadásul jól meg van csinálva Nevet? .De ha lesz rá alkalmam akkor én majd hátterezett terkóba teszem Nagyon boldog
amúgy kösz mégegyszer a válaszodat
Azért nem akartam a másik topicba írni mert már nem akartam annyi felé írni
de nem baj akkor majd meg kérdem ott is!! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 27. Pént., 06:55    Hozzászólás témája: idéz

kuri1991 írta:

Olyan kérdésem lenne h a B. Jacksoni-nak hátterezett terkó a jobb ugye és sok mászkálóval??

Igen.
Mindazonáltal nem feltétel. Nálam dobozokban vannak.
Emigyen ni-e:

Eme doboz lakója (subadult hím):

kuri1991 írta:
És hogy mennyi ideig élnek ezek az állatok??

Tudtommal van "fajspecifikus" topic számukra...

Idézet:
(tom hogy ez nem ide tartozik de bocs)

Na ugye! Te is tudod...
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

B. jacksoni Kacsint?
Profil üzenet e-mail msn
kuri1991
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jún. 26. Csüt., 21:13    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne h a B. Jacksoni-nak hátterezett terkó a jobb ugye és sok mászkálóval??
És hogy mennyi ideig élnek ezek az állatok??(tom hogy ez nem ide tartozik de bocs)???
A válaszokat előre is köszi
Üdv:Albert
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Csaba
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 22. Kedd., 22:03    Hozzászólás témája: idéz

Hy!
Szerintetek elég párásítás az, ha a terráriumot 2-3óránként vízzel agyonpermetezem? Vagy ennél több kell, csak mert lassan vedleni fog a császárskorpióm, és félek attól hogy nemtud majd kibújni Szomor?
Jó8 mindenkinek
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 22. Kedd., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,szeretnék egy leiurusnak és egy parabuthus transvaalicusnak "élo" terráriumot berendezni! 40*40cm-es terráriumokról lenne szó. Szeretnék bele élo növényt vagy a sziklán bújkálókon kívül valmi más dekoranyagot! Eddig csak valmi gyökerem van ami jól néz ki! ha van ötletetek akkor szivesen fogadnám!
Valmi hasonlóra gondoltam de ez nagyon nagy terkó! végül is a növény azt hogylehet megoldani hogy locsoljam is és ne emelkedjen a terráriumban a páratartalom? és egy szúrós növény nem sérti meg az állatot?

Szép napot nektek!
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Dec. 11. Kedd., 18:24    Hozzászólás témája: idéz

Na látod gaspar!

Pont errol beszéltem!

Ha ugyan ezt másnak javasolod, és balul üt ki Te leszel a hülye...

Mint ahogyan most egy picit én érzem kellemetlenül magam...

(Igazából nem, mert a lentebb írottakban úgy érzem igazam van.) Kacsint?

De Ti csak kisértsétek a sorsot! Nevet? Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Dec. 11. Kedd., 18:13    Hozzászólás témája: idéz

Hát én eddig nem tartottam sok skorpiót, de az én Heterometrus scaberem már egy éve társaságban él, és eddig még sohasem figyeltem meg nála agresszivitást. Pedig eleinte még egy P. imperatorral lakott együtt. (Mert P. imperátor párnak lettek véve... Sokkolt )
Most már fajtársával lakik a legutolsó börze óta és így is jól elvannak, remélem ez nem fog változni.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Dec. 11. Kedd., 14:37    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen egyik fajnak sem kifejezetten jó, de szerintem az általam felsorolt fajok még mindig a kevésbé problémásak közé tartoznak,, inkább a vadonbefogot stresszes állatok támadják meg egymást de a veszély mindig fenn áll.
Én a saját bicoloromról el sem tudnám képzelni hogy eggyüt éljen békében egy hónapig egy másik állattal.
Te is sok állatot tartottál eggyüt pl: Leiurusok stb.
Persze talán az egy kicsit más ha csak rövid ideig akár több százan vannak egy apró kis helyen általába nincs baj mert nem jelölnek ki saját territóriumot csak tapsonak egymás hegyén-hátán, de ilyenkor össze vannak zavarodva és ez hosszu távon nem jó.
Én akkor tartom oket eggyütt ha van köztük pár, amugy nincs sok értelme de igy viszont biztosabb mivel én nem értek hozzá annyira hogy csak ugy eltaláljam a megfelelo ciklust amikor összedobhatom oket ezért az ajánlottabbb fajokat egész évbe eggyütt tartom. Nekem is volt már sok rossz tapasztalatom az ajánlottabb fajok közt is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Dec. 11. Kedd., 12:12    Hozzászólás témája: idéz

Helló-helló!
Újra itt vagyok...
(De mivel az én nickem Puding, és nem Kovács Ákos térjünk is a lényegre...)

gaspar írta:
Hello

Vannak semiszociális fajok, ok megturik egymást elvannak eggyütt de ezekbol is inkább a tenyésztetteket lehet eggyütt tartani de ez nem minden fajra jellemzo sok van amibol vadbefogottak is tökéletesen elvannak eggyütt ilyenek általában a Pandinusok,Hadogenesek,Scorpiok(errol azért van egy rossz tapasztalatom Nevet? )Babycurusok,Tityusok,Mesobuthusok,Lychasok,Centruroidesek stb.
oket álatlában lehet gond nélkül együtt tartani, ha baj lesz az már a legelején látszik de ez ritka megelozni ugy lehet ha sok a búvóhely és a táplálék. Azokból a faokból amiket nem lehet eggyütt tartani inkáb nem csinálok felsorolást mert nagyon sok van.

Hmmm...
Ha jól tudom, a Scorpio maurus-od megette a társát...
Máshol már írtam, közel félszáz példányból még egy párzás erejéig sem voltam képes együtt tartani 2 egyedet. Egybol molesztálták egymást. Éloelyükön elvileg semiszociálisok, de hogy hogyan, az máig kérdés számomra. Zavart

A többi felsorolt nemmel is voltak keseru tapasztalataim.

A Hadogenes paucidens nostim megette a párját...
Szereztem új hímet neki...
Erre az meg párzás után megette a nostit...

A Centruroides gracilis, és margaritatus esetében több hét, hónap együttélés után került sor a kannibalizmusra...

A Pandinus cavimanus páromat hetekig próbáltam összeszoktatni sikertelenül. Mindíg acsarkodás lett a vége.

Sokszor volt alkalmam imperatoroknál is kannibalizmust végignézni.

A Mesobuthus-ok magányos, nem kolonizálódó állatok. Igaz ideig-óráig elvannak többedmagukkal. Csak a számuk szép lassan fogy...

Jó 10 éve, hogy a haverom egy Androctonus bicolor párt tartott hónapokig együtt. Rémbüszke volt magára. A hímet fogyasztó nostényrol végül egész jó képsorozatot csinált...

Tehát...
Elég fárasztó, és bosszantó, ha valaki akinek tanácsot adtam ebben a kérdésben, panaszkodva hülyének néz. Mert ha azt mondod VIGYÁZZ, és nála mégis muködik a közös tartás azért néz diletánsnak...
Ha meg ajánlod, és késöbb mégis megeszik egymást, akkor meg azért.
Vannak fajok (mert vannak), amik valóban közösen nevelhetok, gondozhatók, de ezekre is NAGYON oda kell figyelni.
Jómagam az egyedenkénti elhelyezés híve vagyok, hiszen ezek az állatok NEM igénylik a társaságot, így a magánytól nem lesznek depisek. Sokkal humánusabb (és nem utolsó sorban költséghatékonyabb), mint a hasztalan, idörol idore veszteségekkel járó kolonizációs kisérletezgetés. De persze mindenki maga dönti el, mind anyagilag, mind pedig etikailag melyik út szimpatikusabb számára!

Végezetül megkérdezném, mire, pontosabban miért jó a közös tartás?
Minek ezt mindenáron eröltetni?
Vagy tényleg csak "kisérletezgetünk" nem ritkán állítólagos "kedvenceink" rovására K?rd K?rd K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Miért 1?
Adok párt is ha kell?

Gondolkodj, de ne sokat.
Ha van még kérdésed irj.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 21:29    Hozzászólás témája: idéz

Hy
Néztem róla képeket, nagyon gyönyöru állat !
Nademostmegénkerültemdilemába... 3 H. paucidens vagy 1 B. jacksoni...hmm.. nincs szükséged véletlenül egy akvárium futore ? Nevet?
Amúgy még gondolkozom rajta !
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 19:58    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Persze hogy elég de a lent felsorolt nemek legtöbb faját probléma nélkül lehet eggyütt tartani ezért némelyikbol akár többet is rakhatsz egy terkóba.
Van eladó Babycurus jacksonim Kacsint?
ha érdekel irj.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 19:53    Hozzászólás témája: idéz

Okés, köszi.
Akkor náluk alap dolog a terrárium hátterezése Nagyon boldog
És úgy ezeknek mekkora hely kell (persze tudom, hogy nem egyformák méretileg csak úgy min.) ? Elég lenne valamelyiknek egy 20x25x30-as terrárium ? Elore is kössz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 19:33    Hozzászólás témája: idéz

Hello Atrax

Igen vannak ilyen fajok.
Babycurus spp. Centruroides spp. Lychas spp. Tityus spp.(kedvenc genusaim)
Ezek a kereskedelemben a legelterjettebb semiarboreal fajok.

Hát beendezni ugy "kell" hogy hátterezett terkóba rakod oket, mert szeretnek a háttéren tartózkodni ezen kívül még nyomj be nekik mindenféle vastag mászó ágakat de a talaj se legyen tul kevés bent.
Ha megszokják az uj terkót nagyon sokat fognak mászkálni a falon.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 26. Hétf., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Láttam 1-2 fajnál olyat, hogy "type : semi-arboreal" csak már nem emlékszek rá melyek voltak azok. Egy olyan skorpiónak hogy kell berendezni a terráriumát ? A talajlakó és a fánlakó terrárium berendezés közöttit ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Nov. 22. Csüt., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

A homérséklet drasztikus lehülését hogyan lehet elérni 30 °C-ról mondjuk 15 °C-ra este, ha mondjuk 10 órán át megy a lámpa, és annyi van a terráriumban/dobozban ? Vagy nem kell annyi ? A sivatagi fajok mennyire viselik rosszul azt, hogyha nem igazán megy le a homérséklet, csak mondjuk 20-22 °C-ra ? Elore is kössz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is lesznek majd egy csapat gibbosus meg még talán martensii is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 17:04    Hozzászólás témája: idéz

Nekem nem adultjaim lesznek (ha lesznek egyáltalán) hanem kicsik
ezért kérdeztem. Az elobbiekben azért mondtam példának adultat, merthát azt kell nézni a végleges terkónál Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Még nem neveltem kis mesot de állitólag átlagos a növekedése.
A te adultjaid már nem csak hogy noni de vedleni se fognak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Hi
OKés, köszi. Akkor szerintem egy lesz egy 30x19,5x20-as faunáriumban, és a faunárium fölé meg egy íróasztali lámpa, talajnak meg jó lesz a fehérhomok, úgyis olyat szerettem volna. Még egy kérdés : ez a fajta mennyire no gyorsan/lassan ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

Nekem két Heterometrus scaberem van együtt tartva, eddig még semmiféle agresszív interakciót nem láttam közöttük. Általában külön búvóhelyen pihennek, de elofordul az is, hogy ugyanott. Kaját azt persze boven kapnak, és a terráriumuk is jó nagy (nyolcszög alapú, a nyolcszög 25 cm élhosszúságú egyenlo oldalú háromszögekbol áll)
Közös vadászatot nem láttam, szerintem ilyen egyetlen skorpiónál sem fordul elo, viszont a kaján gond nélkül megosztoznak, tehát ha pl. az egyik elkap egy csótányt akkor elofordul, hogy együtt eszik meg (egyik a fejétol másik a potrohától - mint a régi romantikus filmekben a spagettit Nagyon boldog)
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Ez hofok elég kevés lenne neki, de a földre ne tedd. Vegyél egy sima íróasztali lámpát és azzal világísd napi 12órát, itt ugy tudod állítani hogy mennyie futse fel hogy milyen közel van a lámpa a terkóhoz.
A sima homok kb 100-200Ft lehet venni ilyen vöröset,fehéret,sárgát,feketét ezek általába drágábbak mert mostanában csak nagyobb kiszerelésben lehet venni olyan 2000-2500Ft-ért, fehéret könnyen találsz kicsibe a többit nem nem tudom én nem láttam bár egy ideje nem is keresem, én csak félévente veszek minden talajból egy csomót aztán ha lefogy akkor ujra.
Igen a 30x19,5 simán elég neki. Igen a nagyobb az jo de 3nál többet azér ne tegyél bele, ok amugy tök jól elvannak.
Nem vadásznak csoportosan, egy skorpiónak minimum kell egy táplálék állat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 27. Szomb., 13:57    Hozzászólás témája: idéz

Hi
A spotlámpán és a talajfuton kívül van más mód arra, hogy melegebb legyen a terráriumban a homérséklet ? Bár nem hinném, csak kíváncsi vagyok erre, hogy netán van-e. Mivelhogy ablak elé nem szabad terráriumot tenni, ezért ezt elvetettem egybol. Az én szobámban padlófutés van, de csak egy részen... lehet azt, hogy a terráriumot/faunáriumot a talajra tegyem és akkor az futené ? Bár ennek meglennének a veszélyei pl:. valaki véletlen "belerug" stb:. meg szerintem nem néz ki túl jól. A szobámban az átlag homérséklet 24 - 25 fok, azt amiben tartanám az állatot elkéne érni minimum 28-at. Nincs valami passzív futési mód, olyan ami még csak egy fél-egy fokkal is emelné a homérsékletet ? Mennyibe kerül a boltban vett homok (ilyen kis zacskós) kb:. ? Mert nem fogok felmarkolni az útról... amúgy is az szennyezett. Egy kicsit másabb : Egy adult Mesobuthus gibbosusnak elég lenne egy ilyen közepes 30x19,5x20-as faunárium ? Vagy inkább egy 35x35x25-ös terrárium ? Ha az elso elég lenne, akkor a másikban már lehetne tartani 2-3 példnányt sok búvóhellyel kajával stb:. ? Egy utolsó de tényleg utolsó kérdés : ha több van egy terráriumba, és kapnak egy nagyobb kaját, akkor azt "csoportosan" letudják vadászni ? Bár én ilyenrol még nem láttam se képet, se videót csak gondoltam lehetséges ez, nem pedig csak 3 skorpió = 3 tücsök/lisztkukac/csótány/stb:.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 05. Pént., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Vannak semiszociális fajok, ok megturik egymást elvannak eggyütt de ezekbol is inkább a tenyésztetteket lehet eggyütt tartani de ez nem minden fajra jellemzo sok van amibol vadbefogottak is tökéletesen elvannak eggyütt ilyenek általában a Pandinusok,Hadogenesek,Scorpiok(errol azért van egy rossz tapasztalatom Nevet? )Babycurusok,Tityusok,Mesobuthusok,Lychasok,Centruroidesek stb.
oket álatlában lehet gond nélkül együtt tartani, ha baj lesz az már a legelején látszik de ez ritka megelozni ugy lehet ha sok a búvóhely és a táplálék. Azokból a faokból amiket nem lehet eggyütt tartani inkáb nem csinálok felsorolást mert nagyon sok van.

Legutóbb gaspar szerkesztette (2007 Okt. 27. Szomb., 14:14), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 05. Pént., 08:38    Hozzászólás témája: idéz

Hi !
Elore bocs, ha ezt rossz helyre írom, de szeretném megkérdezi, hogy a skorpiókat mennyire lehet együtt tartani ? Vagy mely fajokat lehet jól, és melyeket kevésbé vagy szinte egyáltalán ? Mennyivel kell nagyobb terrárium ha 3-4 skorpió van ? Pl:. ha egy imperatornál egy egyednek egy 30x30x30-as terrárium van, akkor 3-4 nek elég lenne egy 50x35x35-ös (de nem imperatort szeretnék együtt, ezt csak úgy kérdezem) ? Elore is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 08:08    Hozzászólás témája: idéz

Ridago írta:
Hi!
A skorpióknál milyen jelenségek el?zik meg a vedlést? Bocsesz, ha túl amat?r a kérdés, de a pókjaimat tök jól ki tudom számítani, írom naptárban a vedlési dátumokat, el?tte garantáltan nem kajálnak, gyártanak maguknak egy kis placcot a vedléshez(csak talajlakóim vannak) stb. A heterometrusomat a szept. 16.-i börzén vettem, azóta sokat n?tt, ki van nyúlva, mint a harmonika, hol eszik, hol nem. Elég rapszódikus, a vizet pl. mindig kidönti, pedig amúgy kapja a párát rendesen. Ezekr?l a nagydarab feketékr?l hol találok b?vebb infót?...persze Puding, els?sorban rád gondoltam! Vicces

Lássuk csak...
A skorpiók vedlése soha nem lesz olyan kiegyensúlyozott, kiszámítható ritmusú, mint egy madárpóké. Ennek els?sorban az az oka, hogy viszonylag kevés számú ilyen esemény történik életükben. Magyarán...
Nem fog hónapról-hónapra vedleni mint egy madárpók. (Ez alól néhány faj kivétel.) Az el?jelek pedig...
Nehezen észrevehet?k, de némi tapasztalattal azért láthatók, hogy az ízek elválasztásuknál kissé kifehérednek ( Zavart inkább beopálosodnak), ami leginkább az utótest ( Ny "farok") szegmenszeinél a legfeltün?bb. AZ állat alapszíne úgy összességében kissé opálossá válik (nem mindíg feltün?!), amiért a régi is az új kutikula között megjelen? ún. exuviális folyadék okolható. Az állat egyre gyakrabban vesz fel "fura" (valójában vedlési) pozíciót, ami a tapogatólábak, és az ollók egymással szembeforditásából, ill. az utótest részleges vagy teljes kinyújtásából áll.
Ezen a képen jól látszik, mire gondoltam a tapogatólábakal kapcsolatban:

http://www.madarpok.com/forum/viewtopic.php?t=834

(Csak nem harapják le a fejem érte... Zavart )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 14. Szer., 07:33    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Puding te tartottál már Babycurus jacksonit?

Jah.
Csak elég rövid ideig. Egy adult hímem volt, és nem tudtam szerezni n?stényt. Nem szereti a túl száraz, ugyan akkor a túl nedves tartást sem.
Nem sokáig örülhettem neki, elég hamar feladta. Valószín?leg olyan mint az Odonturus dentatus, azzal amúgy elég közeli rokonságban is áll.
(Igazából csak a lábsarkantyúk megléte-hiánya alapján lehet elkülöníteni ?ket.) Azaz viszonylag gyors növekedés?, és ezzel egyenes arányban rövid élettartamú állatka. Mondjuk csodaszép, és elég nagy termet?nek mondható, látványos faj!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 13. Kedd., 00:44    Hozzászólás témája: idéz

Puding te tartottál már Babycurus jacksonit?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ridago
Látogató

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 22:39    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
A skorpióknál milyen jelenségek el?zik meg a vedlést? Bocsesz, ha túl amat?r a kérdés, de a pókjaimat tök jól ki tudom számítani, írom naptárban a vedlési dátumokat, el?tte garantáltan nem kajálnak, gyártanak maguknak egy kis placcot a vedléshez(csak talajlakóim vannak) stb. A heterometrusomat a szept. 16.-i börzén vettem, azóta sokat n?tt, ki van nyúlva, mint a harmonika, hol eszik, hol nem. Elég rapszódikus, a vizet pl. mindig kidönti, pedig amúgy kapja a párát rendesen. Ezekr?l a nagydarab feketékr?l hol találok b?vebb infót?...persze Puding, els?sorban rád gondoltam! Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 11. Vas., 19:51    Hozzászólás témája: idéz

Elvileg möglessz az anyag...
Gondolom köll majd fénymásolat! Kacsint?
Csak türelem! El kell menjek a könyvtárba érte!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 10. Szomb., 23:08    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Akkor err?l beszélt múlt hónapban Kovarik bácsi ezekr?l a vltozásokról. Érdekl?dtem nála, h tudna e nekem pár infót adni az Androctonus nem alfajairól, de mondta, h teljesen más már mint ahogy azt a könyvében leírta évekkel ezel?tt.

Köszi Puding Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Márc. 10. Szomb., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

Puding írta:
Jah...
Szal Brachy, a nem nagy rajongója most örülhet, hiszen így van mire vadásznia! Nevet? Nevet? Nevet?

Hogy tovább b?vitse amúgy is szép gyüjteményét. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 10. Szomb., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Jah...
De mind1, gondoltam el?re ez lesz az.
Nos, azóta sok minden változott!
Pl. Az A.amoreuxi alfajok faji rangot kaptak. (A.baluchicus; A.finitimus)
Hasonlóan leválasztották az A.crassicauda fajról az A.gonneti-t is, és az A.bicolor fajról az A-liouvillei-t...
De fedeztek fel új fajokat is Afrikában!

Androctonus dekeyseri Lourenço, 2005
Androctonus maelfaiti Lourenço, 2005

Szal Brachy, a nem nagy rajongója most örülhet, hiszen így van mire vadásznia! Nevet? Nevet? Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 20:16    Hozzászólás témája: idéz

ennek az volt a címe...megkeresem...na Vastagfarkú veszedelem az Androctonusokról volt szó általában meg egy kis rész külön,külön az australisról,crassicudáról,bicolorról,amoreuxiról

Jelent meg valami el?tte (esetleg utánna) is?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Hello Puding

3hét keresés után sikerült megszereznem a Terrárum magazin 2002.02.-es számát, elég jó lett garulálok hozzá, miért nem irsz többször oda cikkeket? van ott egy csomó nagyon felesleges mint a rovarpókos abba pl semmi info

Köszi!
Majd igyexem...
Egyszer talán újra sikerül annyira összeszedni magam!
Azért köszönöm a biztatást!
Igazán jól esett!

(amúgy melyik cikk is vót ez??? Csak hogy tudjam korrigálni az azóta eltelt évek változásait! Kacsint? )
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 19:48    Hozzászólás témája: idéz

Hello Puding

3hét keresés után sikerült megszereznem a Terrárum magazin 2002.02.-es számát, elég jó lett garulálok hozzá, miért nem irsz többször oda cikkeket? van ott egy csomó nagyon felesleges mint a rovarpókos abba pl semmi info
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

A téma szakért?je??? Nevet? Nevet? Nevet?
Nah, ez így kicsit talán túlzás...
Egyszerüen én korábban ismertem fel (részint a koromnak köszönhet?en) milyen csodálatos lények a skorpiók!
Ha lesz egy kicsit több id?m (mert mostan nem nagyon vagyon), igérem írok erre a problémakörre valami épít? jelleg?t!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 16:19    Hozzászólás témája: idéz

Puding te a téma szakért?je vagy. Van még más dolog amivel lehet segíteni a vedlést? Mert én igazándiból csak a páratartalmat szoktam változtatni.
Vissza az elejére
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 12:20    Hozzászólás témája: idéz

Ellenkez? esetben beledöglenek a b?rükbe...
A sivatagi fajok is viselik a rövid ideig tartó (pl. vedlés el?segítése) páratartalom emelést. Utánna természetesen ildomos kiszárítani fér?helyüket...
Nekem spec. szorult már Androctonus is a vedlésbe...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 12:15    Hozzászólás témája: idéz

helllo

nem minden fajnál jo ha feviszed a páratartalmat sok sivatgi faj gombás betegségeket szed össze t?le

Pit te a leguánba vetted a Lychasokat?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Puding
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 09:19    Hozzászólás témája: idéz

A skoreszek 6-7 alaklommal vedlenek, és ennek megfelel?en 7-8 fejl?dési alakjuk van... A többi stimmel.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Márc. 01. Csüt., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

Ridago írta:
Hi!
Tényleg vészes ezeknél a vedlés?

Hát életük során a skorpiók 7-8 szor vedlenek, így ritkábban mint a pókok, mert ez széthúzódik életük egészére. A vedlésnél fontos, hogy magas legyen a páratartalom, mert így le csökkentjük annak az esélyét, hogy beleragadjanak a b?rükbe.
Vissza az elejére
Ridago
Látogató

Elküldve: 2007 Márc. 01. Csüt., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
Az én heterometrusom kb. 8 cm, egy elöltölt?s hátterezett bolti terkóban figyel, 15x15x15 méretben. Van amikor a legalján gubbaszt, napokig alig látni, meg van olyan is, hogy hiperaktív lesz. Tényleg vészes ezeknél a vedlés?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 01. Csüt., 11:49    Hozzászólás témája: idéz

Na ezt kipóbálom...
Hátterezett lesz, sz?l?t?kével! Nagyon boldog

És nem kell nekik pocsolya?
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 23. Pént., 12:21    Hozzászólás témája: idéz

Nekem ugy van a lychasoknál hogy bambuszokon meg mohás fatörzseken mászkálhatnak vizes tál nincs szerintem falakó fajoknál nagy el?ny ha hátterezett a terrárium
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Feb. 16. Pént., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

A mennyiben van olyan ismer?söd akinek van sz?l?je, könnyen megoldhatod egy kiselejtezett sz?l? t?kével, én legalább is ezt tettem, kis h?kezelés vagy valami baktériumöl? aztán rá a radiátorra + egy vékony réteg lak, és már mehet is a terkóban, aztán azon kedvükre mászkálhatnak esetleg valami kisebb fajta futó növényt a t?ke mellé és szerintem már is pöpec terkód van.
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Feb. 16. Pént., 08:58    Hozzászólás témája: idéz

És a falakó meg fél-falakó fajoknak milyen terrárium kell?
Mert úgy tudom ilyenek is vannak...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Skorpiók tartása Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu