Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Terrárium talaj

Terrárium talaj

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Spyk3r
Újonc

Elküldve: 2013 Okt. 02. Szer., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

na mégis sikerült most kapnom natur tőzeget ,v.is azt mondták az. átlátszo csomagolásba van mindenféle irás nélkül.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Spyk3r
Újonc

Elküldve: 2013 Okt. 02. Szer., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

Helló!

egy 2-3v B.Smithinek keresnék megfelelő talajt.Olvasgattam ,h kókuszrost és tőzeg kevéreket ajánlottok legtöbbet,esetleg egy kis mindenféle vegyszertől mentes virágföldet. Nem találtam a közelben lévő helyeken se tőzeget,se kókuszrostot,ezért ha tudnátok egy két jó weblapot ,ahol kis kiszerelésben lehet kapni megfelelő talajokat ,megköszönném a linket.
Én ezt találtam:

http://kertvarazs-online.hu/kategoria/ultetokozegek_tozeg-kokuszkomposzt

itt vannak natur tőzegek (tudom ,h az akváriumi tőzeg jobb lenne ,olyat nem találtam egyenlőre,és olyan oldal lenne a legjobb ahol akad tőzeg és kokuszrost is ,h ne külön oldalrol kelljen beszereznem) . vetnétek erre egy pillantást ,h jó e ez a tőzeg a kispóknak? Valamint van itt kókuszrost is .40g ajándék műtrágyát tartalmaz ,na most ,ha ez csak mellé van csomagolva nem gond,nyilván nem használom fel ,szal rákérdeznék h belevan e keverve ,mert akkor természetesen nem kell,de ha nincs belekeverve ,ez a féle kókuszrost megfelel?
Vissza az elejére
Profil üzenet
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 18:41    Hozzászólás témája: talaj idéz

kókuszrost és némi virágföld keverése.......ha meg kavicsolni is szeretnél akkor szerintem a nagyobb méretű akváriumokban használatos köveket tedd még be......dekoratív és kicsit más jelleget láthatsz így.......
Vissza az elejére
Profil üzenet
Nevadakid
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

Hogy érted, hogy extrább?
Ha úgy, hogy kicsit feldobod az ajzatot, akkor én ajánlom amit én is csinálok, hogy a tőzeget megkevered valamivel; aprókavics, stb... Az én vagans-omnál is olyan van; a tőzeg tartja a nedvességet és a kavics dekorál.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
ballinboy
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 16. Hétf., 10:30    Hozzászólás témája: idéz

Vermikulitot mivel lehet helyettesíteni? Neten azt írják hogy perlittel, de úgy sejtem az terráriumba nem való, mivel nagyon apró szemű.
Vagansnak szeretnék "extrább" talajt mint a sima mohatőzeg. Más ötlete van valakinek?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 15. Vas., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha beültetek növényeket a terráriumba, akkor elég-e nekik az a virágföld amiben megvettem a növényeket, vagy az alsó réteg legyen mindenképp virágföld? És a virágföld fölé inkább tőzeget vagy kókuszrostot, vagy mindkettőt vagy egyiket sem, vagy egyiknek egy különleges fajtáját javasolnátok? Leginkább olyan terraristák tapasztalat alapján felállított véleményeikre lennék kíváncsi akik élő növényt tartanak terráriumban és tudják mi a jó, nem csak találgatnak mert nem szeretnék pár hónap múlva költöztetni mert tönkrement a növény. Trópusi növényekről van szó, nagy páratartalom és állandó nedves talaj lesz jellemző a terráriumban. A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 21. Szer., 10:07    Hozzászólás témája: idéz

természetesen a tőzeg is és a kókuszrost, sőt ezek keveréke is MEGFELEL a terráriumi tartáshoz.
De hogy miért is emeltem ki a megfelel szót:
gyakorta észrevenni talajlakó madárpókoknál, hogy egész nap a sziklájuk tetején, vagy az üveg/doboz oldalán dekkolnak (bár nem mindig az alábbi okból!):
ez sokszor azért van,mert mindent berakunk tőzegre, de valójában a természetes élőhelyek ettől igen különbözőek.
persze nem importálhatunk a brazil őserdőből talajt Mosoly de megpróbálhatjuk belőni, hogy nagyjából mi lenne az ideális és valami hasonló talajjal/berendezéssel (pl kövek) kiszolgálni pókunk komfortját.

pl. rosea eredeti talaj:
http://birdspiders.com/gallery/var/resizes/Tarantulas/Grammostola%20rosea%20(Walckenaer%201837),%20female%20(common%20form),%20Chile.jpg?m=1298787049

forrás: www.birdspiders.com (Rick West)
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 19. Hétf., 17:50    Hozzászólás témája: idéz

Igen, a pókok ürüléke fehér színű. Nem tudom, mekkora a jószág, de lehet, hogy amiatt nem találsz, mert még pici. Nem szeretek beleszólni, ki, milyen talajt használ, mert állandó viták forrása, de ha rám hallgatsz, nyugodtan összekeverheted a kettőt. Abból baj nem lesz, sőt Mosoly
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 19. Hétf., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

A kajamaradékokat természetesen én is ki szoktam szedni. A kaki,ha jól fehér színű?? mert olyat nem nagyon találok. Még annyi,hogy most tőzeg van a G. rosea alatt amit a következő vedlés után költöztetek. Az új helyére kókuszföldre gondoltam vagy inkább keverjem a kettőt??
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Aug. 18. Vas., 05:52    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a talajcsere általában csak akkor jön szóba, ha már a pók a végleges helyén van, mert előtte nincsenek addig egy dobozban/terráriumban sem, hogy meg érhessen a talaj egy cserére. Végleges helyén is elég kb fél évente. Van aki egy évig sem nyúl hozzájuk. Persze mindez az előttem leírtakkal igaz, hogy szépen tisztán tartjuk a talajt, amennyire lehet. Mert ha komolyabb penész, vagy nagy számú atka jelenik meg, akkor egyből lehet cserélni.
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 17. Szomb., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Látom, eddig még senki sem válaszolt, úgyhogy én megpróbálok valamiféle irányelvet adni. Javítsatok ki, ha nincs igazam, de szerintem még ellesz egy ideig a helyén takarítás nélkül, hacsak nem költözteted. Szerencsére, elég tiszta állatok. Ha mindig, alaposan kiszeded a kajamaradékot (nem csak a kis galacsinokat, hanem az esetlegesen leszakadt lábakat, szárnyakat, stb.), akkor szerintem felesleges a teljes talajcsere. Én kiszoktam szedni a pók ürülékét is egy kevés talajjal együtt. Ha penész van, vagy atkák, akkor érdemes szerintem teljes nagytakarításban gondolkodni, addig viszont felesleges.
fujy84
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Aug. 16. Pént., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

Ti milyen sűrűn cseréltek talajt?? Kb 2-3 hónapja tettem be a 2 pókomnak tőzegmohát. Azóta nem cseréltem. Nem atkásodik és nem is büdös.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 13:47    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem ez sima lősz (sárga föld) Én is használom/tam sivatagi pókokhoz.
Swandris
Újonc

Elküldve: 2013 Máj. 16. Csüt., 13:37    Hozzászólás témája: idéz

Szerintetek ebben a videóban ránézésre milyen talajkeveréket használ a srác?
http://www.youtube.com/watch?v=kGX607_WrNs&list=UUTPLhtq3Cxoc1je-sgd06CA&index=17
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 19:36    Hozzászólás témája: idéz

Battle írta:
pz9206 írta:
Battle írta:
Hasonlót vettem én is Tesco-ban minimál áron. Vegyesen kókuszrostal köszönik szépen megvannak a pókik és dúrják. Saját véleményem szerint: a ph érték 7 nél semleges és ez a 6,5 nem áll tőle messze. Ami nitrogén foszfor meg kén van benne az minimális.

okés Mosoly köszi Mosoly én majd tőzeggel keverem össze Mosoly

sry most olvasom, h ként írtam Mosoly az hamis

okés Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

pz9206 írta:
Battle írta:
Hasonlót vettem én is Tesco-ban minimál áron. Vegyesen kókuszrostal köszönik szépen megvannak a pókik és dúrják. Saját véleményem szerint: a ph érték 7 nél semleges és ez a 6,5 nem áll tőle messze. Ami nitrogén foszfor meg kén van benne az minimális.

okés :) köszi :) én majd tőzeggel keverem össze :)

sry most olvasom, h ként írtam :) az hamis
Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Battle írta:

okés Mosoly köszi Mosoly én majd tőzeggel keverem össze Mosoly
Vissza az elejére
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 18:22    Hozzászólás témája: idéz

Battle írta:
pz9206 írta:
ilyen virágföld jó??
összetétel:
szervesanyag, ph ( 10%-os szuszpenzióban), szemcseméret: 20 mm alatt, nitrogén, foszfor-pentoxid, kálium-oxid és mindegyik mellett ez van : m/m%
valaki ért ilyenekhez??? Mosoly

Értékek kellenének?
ph=? n-p-k= ? %

szervesanyag tartalom(m/m%) sz.a. legalább 16,0
PH ( 10%-os vizes szuszpenzióban) 6,8 plusz jel aláhúzva 0,5
összes vízben oldható sótartalom legfeljebb 2,0
szemcseméret összetétel 20 mm alatt (m/m%) legalább 100,0
nitrogén tartalom (m/m%) sz.a. legalább 0,6
foszfor-pentoxid tartalom (m/m%) sz.a. legalább 0,2
kálium-oxid tartalom (m/m%) sz.a. legalább 0,4

így van leírva pontosan Mosoly
Vissza az elejére
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 18:16    Hozzászólás témája: idéz

pz9206 írta:
ilyen virágföld jó??
összetétel:
szervesanyag, ph ( 10%-os szuszpenzióban), szemcseméret: 20 mm alatt, nitrogén, foszfor-pentoxid, kálium-oxid és mindegyik mellett ez van : m/m%
valaki ért ilyenekhez??? :)

Értékek kellenének?
ph=? n-p-k= ? %
Vissza az elejére
Profil üzenet
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Feb. 08. Pént., 17:51    Hozzászólás témája: idéz

ilyen virágföld jó??
összetétel:
valaki ért ilyenekhez??? Mosoly
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a választ!
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

én is szárazon rakom be a tőzeget, és utána nedvesítem csak.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

Én speciel arra gondoltam, hogy amikor van egy komplett föld csere, akkor szárazon vagy nedvesen ajánlatos berakni a tőzeget. Én mondjuk szárazon szoktam és arra lennék kíváncsi, hogy nem-e csinálom rosszul.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

én meg szoktam vedlés előtt nagyobb területet, amúgy meg az itató körül nedves a tőzeg is meg a kókuszrost is. nincs penész! Amíg kisebb (mint pl a geninél ugye, hogy most a kupakot kivettem) nedvesítem a tőzeget...
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

A tőzeget is megszoktátok nedvesíteni? Vagy azt úgy ahogy van berakjátok a terráriumba?
Vissza az elejére
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
finucchiHUN írta:
pont annyira nedves, ahogy az állatok szeretik

Milyen állatok? Mosoly Nagyon nem mindegy.

Ez megint csak szőrszálhasogatás. Ha egyedül nem tudsz rájönni, akkor leírom, mint a dedóban, hogy természetesen azoknak az állatoknak kell betenni nedvesen, akik szeretik, ha nedves. Amelyik nem szereti ha nedves, annak ne tedd be nedvesen. Talán ebbe már nem fogsz belekötni... PEACE!
Profil üzenet msn állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

A chromámhoz én is szárítás nélkül dobtam be....lényeges, hogy nem volt "szétázva", mivel csak belelógattam kicsit a vizestálba. Megmikróztam, ettől is párolgott belőle kicsit a víz, meg ugye a fertőtlenítés miatt és aztán be is raktam. Nem volt vele baja, lámpa mellett 2 óra múlva lent volta talajon...pedig a chromáról úgy tudom még kevesebb párát igényel mint egy smithi.
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 11:16    Hozzászólás témája: idéz

finucchiHUN írta:
pont annyira nedves, ahogy az állatok szeretik

Milyen állatok? Mosoly Nagyon nem mindegy. Nálam ugyanis a smithi akkor is a falra mászik, ha a már csontszáraz kókuszrostra egy kicsivel több vizet permetezek. Ha eleve nedvesen tenném be hozzá, egészen biztosan megőrülne. De a több nedvességet igénylő pókoknál is igyekszek minél szárazabban tartani a talajréteg alját, ugyanis többször bepenészedett már.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 24. Csüt., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

asymmetricknight írta:
egy nagyobb tál esetében napi többszöri átforgatással is egy hétig szokott tartani.

Én a kígyók alá is sokat használtam a kókuszrostot, szerintem nem kell forgatni, szárítani, hanem ahogy készen van, átnyomkodni, ezzel alulra megy a víz nagy része, a felső réteg pedig pont annyira nedves, ahogy az állatok szeretik. Én forró vízzel szoktam kioldani, emiatt jó meleg, és kellő párát is ad amikor berakom. Nálam imádják, főleg annak idején a siklók szerették, 1-2 napig ki sem jöttek alóla. Mosoly A pókoknál is így csinálom, eddig nem panaszkodtak. Nagyon boldog
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 23:49    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Bármilyen szöveget be lehet ide írni.

Szerintem nincs ilyen, hogy hüllős meg nem hüllős, csak apró szemű meg darabos kókuszrost. Az apró szeműt rohadt sokáig kell szárítani miután beáztattad. Én egyszer tepsiben akartam segíteni a folyamaton, de némileg lehet megégett, mert elég jellegzetes szagot árasztott. Azóta hagyom magától száradni, de ez egy nagyobb tál esetében napi többszöri átforgatással is egy hétig szokott tartani.

Amúgy kíváncsiságból vettem nemrég egy csomag tőzeget, nekem jóval apróbb szeműnek tűnik, mint a kókuszrost. Azt mondják, hogy a nedvességet is jobban tartja, úgyhogy kipróbálom majd a geninél, nemsokára úgyis nagyszabású költöztető projektbe fogok. Az összehasonlításról majd beszámolok, én is elég kíváncsi vagyok rá.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 23:39    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Igen, vagy a radiátor közelébe teszem szétterítve egy tálcán és újságpapíron. Én azért kevertem, mert ugye nagyon nagy rostok vannak benne..és a smithi bujkálójába pl. nem akartam, hogy ilyen "kényelmetlen" legyen a talaj. ..oda több tőzeget tettem. Mosoly
ó, hát ezt el sem hiszem! ..sosem gondoltam volna, hogy ilyet hallok Tőled! Nagyon boldog

Értem, majd ha elfogy a mohatőzegem, akkor én is kipróbálom. Nagyon boldog
Nem is hallottál tőlem ilyet. Nagyon boldog ű

Gaara: Mi van? Ez most honnan jött neked? Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Hol a fenébe veszitek a tőzeget, hogy penészesedik? Nagyon boldog
Még soha nem tapasztaltam ezt a jelenséget pedig pár liter már átment a kezemen.

Nme értem a kérdést! Mi kókuszrostról beszéltünk és szó sem esett penészről csak mikróról. A mikrózás pedig nem azért kell mert alapból penészes, hanem megelőzésnek. Mosoly
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

Hol a fenébe veszitek a tőzeget, hogy penészesedik? Nagyon boldog
Még soha nem tapasztaltam ezt a jelenséget pedig pár liter már átment a kezemen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 22:50    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:

Kiszárítod? Radiátorra rakod? Egyszer lehet én is kipróbálom, mert van itthon azért egy csomag. Amúgy ezt érdemes akkor keverni valamivel? Nagyon boldog
Büszke vagyok rád! Nagyon boldog

Igen, vagy a radiátor közelébe teszem szétterítve egy tálcán és újságpapíron. Én azért kevertem, mert ugye nagyon nagy rostok vannak benne..és a smithi bujkálójába pl. nem akartam, hogy ilyen "kényelmetlen" legyen a talaj. ..oda több tőzeget tettem. Mosoly
ó, hát ezt el sem hiszem! ..sosem gondoltam volna, hogy ilyet hallok Tőled! Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 22:43    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Úgy, hogy a téglát bedobod vízbe és ha szétmállott, kiszárítod..ezután érdemes rámikrózni. De én mivel csak kis mennyiséget használtam..nem dobtam be az egészet hanem csak beleállítottam egy kicsi vízbe és folyamatosan fejtegettem le.
Úgy, hogy idéztem a másik topicban, Ctrl+C, átjöttem a megfelelő topicba, Ctrl+V...és kész! Nagyon boldog

Kiszárítod? Radiátorra rakod? Egyszer lehet én is kipróbálom, mert van itthon azért egy csomag. Amúgy ezt érdemes akkor keverni valamivel? Nagyon boldog
Büszke vagyok rád! Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Úgy, hogy a téglát bedobod vízbe és ha szétmállott, kiszárítod..ezután érdemes rámikrózni. De én mivel csak kis mennyiséget használtam..nem dobtam be az egészet hanem csak beleállítottam egy kicsi vízbe és folyamatosan fejtegettem le.
Úgy, hogy idéztem a másik topicban, Ctrl+C, átjöttem a megfelelő topicba, Ctrl+V...és kész! Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 21:58    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
Igen, valószínűleg az volt. De elvannak benne, a smithi is elég sokat van lent..a chroma mondjuk lehálózta, de mint láttad ma fel is ásta. Szóval igazából szerintem annyiban számít, hogy egy kis pók elvész benne.

Na ezt hogy hoztad ide át? Nagyon boldog
Amúgy a kókuszrostot hogyan kell használni? Kíváncsi lennék, igaz nálam nagyon bevált a mohatőzeg. Nagyon boldog
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 22. Kedd., 21:55    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Akkor az szerintem a hüllős. Múltkor az egyik kereskedésben beszéltem a tulajjal és ő mutogatott mindenféle dolgot, köztük ezt is. Nagyon boldog

Igen, valószínűleg az volt. De elvannak benne, a smithi is elég sokat van lent..a chroma mondjuk lehálózta, de mint láttad ma fel is ásta. Szóval igazából szerintem annyiban számít, hogy egy kis pók elvész benne.
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 07. Hétf., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

Nekem még soha semmi gondom nem volt szerencsére a kókuszrosttal, sok állatnál (pl. geniknél, az összes Theraphosa-nál, Pöciknél, meg az Aviknál is) tisztán az van, és semmi penész nem volt soha, maximum annyi, ha bennhagyok pár napig egy nagy adag kajamaradékot, az kiszőrösödik, de ha kiszedem semmi nyoma nem marad.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 07. Hétf., 14:45    Hozzászólás témája: idéz

Most én sem vártam meg amíg teljesen kiszárad a kókuszrost csak összekevertem a tőzeggel mikrózás után és betettem neki. Eddig penésznek nyomát sem látom mondjuk tény, hogy chroma létére különös módon nem szőtte még be a talajt. A kis fapálcikák tetejét kezdte el szövögetni.
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

gaara írta:
Bocsi h segíteni akarok....

Én csak elmondtam amit én hallottam és tudtam. Lehet, hogy ő rosszul tudja, így ezáltal én is, de úgy gondoltam, hogy nem mondok hülyeséget, ha már más is mondta itt az oldalon. Talán pont azért van ez az oldal, hogy megvitassuk a dolgokat és ha valaki valamit nem tud, azt felvilágosítsa az aki ért hozzá. Szóval lehet, hogy valamit itt félreértettél.

Mondjuk zárójelesen annyit még megjegyeznék, hogy a virágföldek amivel én eddig találkoztam, más színűek voltak, mint a föld (nem barna, inkább fekete). De teljesen lényegtelen, én nem fogok virágföldet használni, nekem bevált a mohatőzeg. Pókok szeretik, nem penészesedik, könnyű beszerezni, talán még jó árban is van, szóval szerintem felesleges nekem kísérleteznem.
Vissza az elejére
Anarchist
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 13:50    Hozzászólás témája: idéz

C. fimbriatus-nál én azért meghagytam a nedves talajt, pedig az is ,, szövőgép". A lényeg a jó szellőzést. Ha még dobozban van akkor jól jön néhány lyuk a talaj szintjénél is. Nagyobbaknál akik üveg terkóban vannak, ott már nehezebb ezt kivitelezni, de nem lehetetlen. Mára okoskodásból ennyi elég volt Mosoly
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 13:02    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:

Hát igen, ez benne van a pakliban! Aztán ki tudja, lehete gy hét múlva é is cserélhetem! Nagyon boldog

A "szövőgép" pókokhoz mindig csont száraz talajt használok mert amikor leszövi a talajt majdnem hogy hermetikusan le is zárja és nem tud párologni. Minden esetben amikor nedves talajt szőttek le beindult a gombásodás/penészedés ezerrel. Ezeknek a pókoknak nagyobb felületű itatótálat rakok be a páraképzéshez.
Vissza az elejére
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Csak azért gondoltam rá, mert remekül tartja a vizet, könnyen sterilizálható, és javítja a szerkezetet
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 12:57    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van a keverékemben. De túl sok jelentősége nincsen.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 06. Vas., 11:37    Hozzászólás témája: idéz

Talajkeverékhez próbáltátok már a perlitet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 05. Szomb., 13:39    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:

Én az uccsó alkalommal 11 pókomat kellett átköltöztetni 1 héten belül. A lividum talaja felül teljesen fehér volt:( Nincs kizárva az sem hogy egy "szennyezett" téglát vettem és sajna mikrózni sem mikróztam.

Hát igen, ez benne van a pakliban! Aztán ki tudja, lehete gy hét múlva é is cserélhetem! Nagyon boldog
Mulder
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 23:42    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
asymmetricknight írta:

Szerintem nagyon jól néz ki, akartam is kérdezni, hogy ez most micsoda. Mosoly

Ez elég vicces, mert pont az a kókuszrost mellett felhozott első számú érv, hogy nem penészedik. Nagyon boldog Én is azt használom mindegyik pókomnál, apró penészpamacsokat találtam már, de sose volt nagyon veszélyes. Majd egyszer kipróbálom a tőzeget is, nekem esztétikailag még jobban is tetszik amúgy.

-Aha, ja láttad a képet, még nem szőtte be reggelre, de már lement a földre! Mosoly

-Nem tudom melyikőtöknek van igaza, kókuszrosttal nincs tapasztalatom. Én mindenesetre csak örülni fogok, ha nem penészedik majd. Nagyon boldog Egyébként bemikróztam kicsit, hogy hamarabb kiszáradjon.

Én az uccsó alkalommal 11 pókomat kellett átköltöztetni 1 héten belül. A lividum talaja felül teljesen fehér volt:( Nincs kizárva az sem hogy egy "szennyezett" téglát vettem és sajna mikrózni sem mikróztam.
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 04. Pént., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

Mulder írta:

Sztem neki tök mindegy mit raksz be csak legyen full száraz. Talajra az enyém csak addig ment amíg teleszőtte.
A kókuszrostal nekem vannak aggályaim mert villámgyorsan penészedik. Már egy éve egyáltalán nem használom még adaléknak sem.

És igazad van, úgyis beszövi majd az egész talajt!
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Terráriumok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu