Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 56 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Cyclosternum fasciatum (O. P.-Cambridge, 1892) Costa Rica

Cyclosternum fasciatum (O. P.-Cambridge, 1892) Costa Rica

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
BluesBasser96
Tag

Elküldve: 2015 Dec. 15. Kedd., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 26. Hétf., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 24. Kedd., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

8v új helyén ! Nagyon boldog

ofcourse
Újonc

Elküldve: 2013 Szept. 14. Szomb., 17:04    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok
4-5vedléses

Vissza az elejére
Profil üzenet
Bozont
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Máj. 31. Pént., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Üdv mindenkinek !
Ma szereztem be egy 3 vedléses csöppséget !Azt szeretném kérdezni hogy milyen idő közönként vedlik ? Válaszotokat előre is köszönöm ! Itt egy kép róla ! Mosoly
Üdv:István!
Vissza az elejére
Profil üzenet
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 30. Vas., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Sikerült véletlenül lekapni őkelmét (igaz, egy réteg mohát meg kellett emelnem hozzá Mosoly )
Imádom, szerintem gyönyörű állat.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Dec. 23. Vas., 08:40    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Macilaciéktól sikerült szereznem egy 4 cm tm. nőstényt most a börzén, gyönyörű, ha lesz alkalmam rá, rakok fel képet, van egy érzésem, hogy kiskedvencem lesz, attól függetlenül, hogy szeret ásni Mosoly
A vastag talajréteget leszámítva terráriumának berendezéséhez tippeket nagyon szívesen fogadnék! Mosoly

Örülök, hogy jó helyre került az állat!
Ha teszel be bujkálót, egész biztosan használni fogja, illetve szőni is fog ha olyan kedve van Mosoly
Persze túrni is tud rendesen Nagyon boldog
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 17:36    Hozzászólás témája: idéz

SpiderSly írta:
Macilaciéktól sikerült szereznem egy 4 cm tm. nőstényt most a börzén, gyönyörű, ha lesz alkalmam rá, rakok fel képet, van egy érzésem, hogy kiskedvencem lesz, attól függetlenül, hogy szeret ásni Mosoly
A vastag talajréteget leszámítva terráriumának berendezéséhez tippeket nagyon szívesen fogadnék! Mosoly

Várjuk a képeket!Mosoly
Én a fasciatum terráriumába sok fakéreg zúzalékot meg mohát tettem:)
De jól érzi magát
SpiderSly
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Dec. 18. Kedd., 14:44    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Okt. 31. Szer., 17:45    Hozzászólás témája: idéz

Sub nőstény 4,5cm tm.

Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Júl. 10. Kedd., 17:17    Hozzászólás témája: idéz

Vasárnap megvolt a vedlés és ma merészkedett elő először. Sikerült szétnyitnom a bőrét és elvileg nőstény! Nagyon boldog

https://picasaweb.google.com/112010995624243140000/Desktop#5763575362324138594
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Júl. 05. Csüt., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

A tücsköt és minden más eleségállatot távolíts el a terkóból,mert vedlésnél a leggyámoltalanabb(a puha test miatt) a pók,és esetleg megsebezhetik! Üdv[/quote]

Sajnos a tücsök még mindig bent van és bemenekült a pók odújába. Elég kicsi de nem tudom hogy vegyem ki. Kergessem ki a pókot?? Nem lesz baja ha vedlés előtt ennyire zaklatom?

Sikerült! Nagyon boldog Tücsök eltávolítva!! Az életébe került ugyan de hát a pók fontosabb!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Júl. 05. Csüt., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Sziasztok! Kb. 1,5 hete hogy átraktam a pókomat az új helyére. Azóta nem is láttam. Elbújt a mohás kókuszába és beszőtte a bejáratot. Néha kijön az ajtóig mert látom a lábait. Ma adtam neki 1 tücsköt ami beszaladta kókuszba (volt 1 kis luk a hálón) Bevilágítottam 1 lámpával és láttam hogy a pók támadóállásban volt de aztán nem foglalkozott a tücsökkel. A tücsök viszont a kókuszban maradt. Most ilyenkor mi van? Ki kell piszkáljam valahogy a tücsköt? Mert hát ugye nem tudom hogy a pók esetleg vedlés előtt van vagy sem. Vagy hagyhatom bent?

A tücsköt és minden más eleségállatot távolíts el a terkóból,mert vedlésnél a leggyámoltalanabb(a puha test miatt) a pók,és esetleg megsebezhetik! Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Banderas01
Majdnem Tag

Elküldve: 2012 Júl. 05. Csüt., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Heló,egyértelműen vedleni készül!A potrohán megfigyelheted a foltot,ahonnan lekaparta szőrét.Na most ha ez besötétedik,akkor pár héten belül vedleni fog.Az övé pedig már elég sötét.Ilyenkor és egy bizonyos idővel előtte nem eszik,viszont a páratartalomra és friss vízre(itatótál) figyelj oda,mert ilyenkor sok folyadékra van szükségük.Várjuk majd a vedlés utáni képeket! Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Júl. 05. Csüt., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Szerintetek is vedlés előtt van a pókom? https://picasaweb.google.com/112010995624243140000/Desktop#5761732911257937266

Mert nekem nagyon úgy tűnik. Csak azt nem értem hogy vagy 2-3 hete nem jött elő az odújából (nem is evett) és most meg kijött és kint is maradt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jún. 30. Szomb., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Kb. 1,5 hete hogy átraktam a pókomat az új helyére. Azóta nem is láttam. Elbújt a mohás kókuszába és beszőtte a bejáratot. Néha kijön az ajtóig mert látom a lábait. Ma adtam neki 1 tücsköt ami beszaladta kókuszba (volt 1 kis luk a hálón) Bevilágítottam 1 lámpával és láttam hogy a pók támadóállásban volt de aztán nem foglalkozott a tücsökkel. A tücsök viszont a kókuszban maradt. Most ilyenkor mi van? Ki kell piszkáljam valahogy a tücsköt? Mert hát ugye nem tudom hogy a pók esetleg vedlés előtt van vagy sem. Vagy hagyhatom bent?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zsotyoo
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 19. Kedd., 23:10    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Értem! Köszönöm. Hát úgy néz ki a költözés elkerülhetetlen mivel a terkóját úgy néz ki megveszik egy kisebb pókkal együtt. Igazából vasárnap evett egy tücsköt aztán teljesen elásta magát. Sehol egy bejárat, semmi. Csak látom hogy néha mozog a föld. Lehet hogy vedléshez készülődik? Ezt hogy tudnám megállapítani?? Arra is gondoltam hátha melege van mert a szobámban bizony 30fok van most sajna. Le is vittem ma máshova ahol csak 26fok körül van a hőmérséklet de eddig nem jött elő...

Szerintem elég neki még a méret de később kicsit nagyobb jobb lesz. Nekem 8 vedléses és 22x25 alapon 25 magasban van de életvitelszerűen csak a negyedét használja bár a többit is átjárja. Szpot világításnál szivesen jön elő napozni de egy rezzenés és mint a kámfor eltűnik a kuckójában. A takarításra én saját tapasztalatból annyit mondok, hogy ha őt félted a kosz jellege miatt akkor takarítsd ki ha csak magadmiatt akkor ráér. de mindenképp csak akkor takarítanék ha bőven megetetted de még nincs vedlés előtt közvetlenül. Több ismerősömnek pusztult el pókja a "na levedlett átteszem nagyobb helyre"- elmélet miatt.
[/quote]

Nyugodtan visszaviheted sztem a szobádba mert bejön nekik a meleg. Ha meg most nemrég evett akkor ez még nem vedlés előkészület. Legalábbis a sajátomat nézve minimum 3 hét amikor már eltűnik beburkolózik és csak aztán jön a vedlés ami után ujabb minimum 1 hétig elő sem jön. de volt már h 1 hónap után bepiszkáltam h egyáltalán él-e és még vedlés előtt volt amikor kiszaladt. Nekem 28 fok körül van most a hőmérséklet és szpot világítgásra előjön pont a fénysugár közepén megáll ahol lehet vagy 35 fok vagy több ugyh biztos tetszik neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jún. 19. Kedd., 20:15    Hozzászólás témája: idéz

Értem! Köszönöm. Hát úgy néz ki a költözés elkerülhetetlen mivel a terkóját úgy néz ki megveszik egy kisebb pókkal együtt. Igazából vasárnap evett egy tücsköt aztán teljesen elásta magát. Sehol egy bejárat, semmi. Csak látom hogy néha mozog a föld. Lehet hogy vedléshez készülődik? Ezt hogy tudnám megállapítani?? Arra is gondoltam hátha melege van mert a szobámban bizony 30fok van most sajna. Le is vittem ma máshova ahol csak 26fok körül van a hőmérséklet de eddig nem jött elő...

Szerintem elég neki még a méret de később kicsit nagyobb jobb lesz. Nekem 8 vedléses és 22x25 alapon 25 magasban van de életvitelszerűen csak a negyedét használja bár a többit is átjárja. Szpot világításnál szivesen jön elő napozni de egy rezzenés és mint a kámfor eltűnik a kuckójában. A takarításra én saját tapasztalatból annyit mondok, hogy ha őt félted a kosz jellege miatt akkor takarítsd ki ha csak magadmiatt akkor ráér. de mindenképp csak akkor takarítanék ha bőven megetetted de még nincs vedlés előtt közvetlenül. Több ismerősömnek pusztult el pókja a "na levedlett átteszem nagyobb helyre"- elmélet miatt.[/quote]
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zsotyoo
Látogató

Elküldve: 2012 Jún. 18. Hétf., 11:47    Hozzászólás témája: idéz

Enderson írta:
Sziasztok! Most sikerült beszereznem egy ilyen pókot. Jelenleg 6 vedléses és egy 15X15X15ös terkóban van. Elég szép barlangot alakított ki magának, egyenlőre nem is nagyon látni. 25 kérdés lenne. 1. elég neki ez a terkó méret? 2. elég sok háló meg kosz van neki bent és az üveg is elég piszkos. Érdemes kitakarítani vagy kér szétrombolni a jól felépített búvóhelyét?!

Szerintem elég neki még a méret de később kicsit nagyobb jobb lesz. Nekem 8 vedléses és 22x25 alapon 25 magasban van de életvitelszerűen csak a negyedét használja bár a többit is átjárja. Szpot világításnál szivesen jön elő napozni de egy rezzenés és mint a kámfor eltűnik a kuckójában. A takarításra én saját tapasztalatból annyit mondok, hogy ha őt félted a kosz jellege miatt akkor takarítsd ki ha csak magadmiatt akkor ráér. de mindenképp csak akkor takarítanék ha bőven megetetted de még nincs vedlés előtt közvetlenül. Több ismerősömnek pusztult el pókja a "na levedlett átteszem nagyobb helyre"- elmélet miatt.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Enderson
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Jún. 16. Szomb., 21:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Most sikerült beszereznem egy ilyen pókot. Jelenleg 6 vedléses és egy 15X15X15ös terkóban van. Elég szép barlangot alakított ki magának, egyenlőre nem is nagyon látni. 25 kérdés lenne. 1. elég neki ez a terkó méret? 2. elég sok háló meg kosz van neki bent és az üveg is elég piszkos. Érdemes kitakarítani vagy kér szétrombolni a jól felépített búvóhelyét?!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Meszi
Tag

Elküldve: 2011 Nov. 01. Kedd., 18:37    Hozzászólás témája: idéz

Köszi az infót!
Remélem, hogy sikeres szaporulatod lesz! Kacsint?

üdv. Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 31. Hétf., 01:34    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Amiről tavasszal tettem 9v-s képet az beadult hímnek, hozzá vettem a nőstényt.
A hím a 10. vedléssel adult be, a nősténytől meg mostanában várom majd a kokont.
Üdv!
Meszi
Tag

Elküldve: 2011 Okt. 30. Vas., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

10 vedléses nőstény

davidoka hozzád lenne két kérdésem:

A lentebb látható adult nőstid az amiről tavasszal 9 vedlésesen raktál fel képet?
Ha az és azóta már vedlett akkor ugye most 10 vedléses és akkor most a nőstény fasciatumok 10 vedlésesen adulnak be?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Okt. 18. Kedd., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

Adult nőstényem új helye

jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Szept. 20. Kedd., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Sziiasztok!!
Pár napja vedlett növndék hím fasciatumom:

Sziiasztok üdv.: Laci
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
Jazz
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Aug. 01. Hétf., 23:50    Hozzászólás témája: idéz

A kis büszkeséged? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
jozsalaci
Tag

Elküldve: 2011 Aug. 01. Hétf., 22:32    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website állomány
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 21. Csüt., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Arthropoda írta:
Szia!

Elég ha 1 hetet vársz az etetéssel, de én gyakran már a 4. vagy 5. napon elkezdem etetni a pókjaimat. Vizet pedig feltétlenül tegyél be neki az itatóba, és azzal sem ártasz ha csepegtetsz a hálójába.

hello!
kösszi a gyors választ:) amúgy találtam még egy dolgot amivel nem tudom mit kéne kezdeni a terkóba apró kukacok vannak a vedlés körül. pár millisek és nem tudom mit kéne csinálni addig amíg megerősődik annyira hogy kitudjam tisztítani a helyét?:S egy párat összetudtam kapkodni csipeszel. csak nem tudom vannak e még a föld alatt is :S
bocsi hogy még egyszer zavarlak :S

üdvözlettel.:Toomyka
Arthropoda
Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 21. Csüt., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Elég ha 1 hetet vársz az etetéssel, de én gyakran már a 4. vagy 5. napon elkezdem etetni a pókjaimat. Vizet pedig feltétlenül tegyél be neki az itatóba, és azzal sem ártasz ha csepegtetsz a hálójába.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 21. Csüt., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

ma reggel megnéztem a pókomat hogy mi van vele át költözött a kókusz oldalához ez volt a egyik érdekesség a másik meg hogy rohadt vastag háló réteg vette körbe vörös fénnyel bevilágítotam hozzá és azt láttam hogy fekszik a pók és mintha a lába maga alatt se lenne egy kicsit megnyitottam a hálót és a lábai maga alatt voltak csak azok vedlésé Nagyon boldog és rohadt nagyot nőt Nagyon boldog evvel megvolt életem első vedlése is meg mellesleg kislány lett:D Nagyon boldogNagyon boldogNagyon boldog a kérdés meg annyi lenne hogy kövi etetésig 2-3 hetet várjak?:Dmeg vízet hogy adjak neki a hálóba spricceljem vagy jó az itatóba is?Nagyon boldog
kösszi mindenkinek a válaszokat:D és bocsi hogy ilyen "kapkodos" stilusú az írásom de rohadt nagy euforia ként ért ez Nagyon boldog

üdvözlettel:Toomyka
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 06. Szer., 20:14    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a vàlaszt Nagyon boldog
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Ápr. 06. Szer., 15:07    Hozzászólás témája: idéz

arnold117 írta:
Sziasztok vmikor DU vedlet fasciatum-om Vicces 01 10 edikèn vedlet utljàra 4,5cm vot a böre sztem 5.5 6cm lehet sexàlàlàs nem lessz mivel èpp most kezdte fel sabbantani a vedlèst hàny vedlèses lehet?

Hello!
először is grat a vedléshez:) másodszor ő olyan 8 vedléses lehet körülbelül de ez függ a tartási körülményektől is:) a szexálás miatt meg ne aggódj ventrális oldalról is lehet szexálni csak nem anyira biztos az eredmény Nagyon boldog

üdv:Toomyka
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Ápr. 05. Kedd., 20:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok vmikor DU vedlet fasciatum-om Vicces 01 10 edikèn vedlet utljàra 4,5cm vot a böre sztem 5.5 6cm lehet sexàlàlàs nem lessz mivel èpp most kezdte fel sabbantani a vedlèst hàny vedlèses lehet?
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 20. Vas., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

9 vedléses:

Üdv: davidoka!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 09. Szer., 19:10    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
szia!

csak egy pár sort fűznék a képedhez. először is szép a fasciatumod. Nagyon boldog Nagyon boldog
másodszor, látom hogy elég nagy méretű az itatód ami a páratartalom végett nem gond, viszont én tennék bele egy követ vagy valamit. (láttam már hasonló tálkába fulladt pókot)
tudod, jobb félni mint másikat venni. Nagyon boldog Nagyon boldog

hello:)

köszi szépen:) a itatóval meg előbb cselekedtem raktam be hozzá egy akkora követ hogy szívni tudja de ne tudjon beleesni:) kösszi szépen a jó tanácsot télleg jobb félni mint másikat venni Nagyon boldog amugy rohadt szép a pöci ami a képeden van Mosoly gondolom a tied Nagyon boldog egyszer én is be akarok újitani majd egyre csak ahoz még nagyon sokat kell tapasztalnom :'D köszönöm még egyszer a segítséget:)

Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Márc. 09. Szer., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

szia!

csak egy pár sort fűznék a képedhez. először is szép a fasciatumod. Nagyon boldog Nagyon boldog
másodszor, látom hogy elég nagy méretű az itatód ami a páratartalom végett nem gond, viszont én tennék bele egy követ vagy valamit. (láttam már hasonló tálkába fulladt pókot)
tudod, jobb félni mint másikat venni. Nagyon boldog Nagyon boldog
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 09. Szer., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Tegnap éjszaka nem tudtam aludni ezért elkezdtem olvasni a arachnidát. hajnali kettőkor gondoltam egyet átnézzek a fascim-hoz és ez a kép fogadott :

megszomjazott a éjszaka kijött majd vissza zárkózott:'D jó volt újra látni Nagyon boldog amugy bocsánat a moderátoroktól a off-ért.

üdv:Toomyka
Vissza az elejére
proakos
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 05. Szomb., 10:02    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Köszi a segítségeteket nagyon szép pók Mosoly Én nem nagyon szeretem a nagy méretű pókokat... Szép is kisebb is, tökéletes.
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 04. Pént., 11:46    Hozzászólás témája: idéz

hawk írta:
fajleirásbol idézek,ami nem disznek lett elkészitve:

"65-75% páratartalom mellett, éjjel 24-25 nappal 27-28 fokot igényel"

egyébként ott minden szükséges info fel va tüntetve

akkor párát egy pár fokkal lentebb vegyem? vagy nem árt neki ez a +5 páratartalom ?
Vissza az elejére
hawk
Moderátor

Elküldve: 2011 Márc. 03. Csüt., 11:53    Hozzászólás témája: idéz

fajleirásbol idézek,ami nem disznek lett elkészitve:

"65-75% páratartalom mellett, éjjel 24-25 nappal 27-28 fokot igényel"

egyébként ott minden szükséges info fel va tüntetve
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Márc. 03. Csüt., 11:13    Hozzászólás témája: idéz

proakos írta:
Sziasztok!

Mennyire kezdő faj?Mennyire agresszív?A mérge milyen erős?Mennyire kezes? Mosoly

Ákos.

Hello!
én is evvel a pókkal kezdek, és nyugodt szível ajánlom neked is.Mosoly nagy részben nyugodt de nálam volt már olyan is hogy ritkán agresszív volt de akkor se olyan durván. hőmérséklet 27 fok körül legyen nálam 80 fokos pára szint szokott lenni. kézre vételt meg azért nem ajánlom mert 1., stresszeli a pókot. 2.kicsit azért gyors és könnyen elszökik.könnyen terelhető egy kisebb ecsetel a hátsó lába utolsó percét ha simogatod akkor szépen lassan megy előre.szőrrugdosás-al idáig csak egyszer találkoztam xal azt se nagyon szokta csinálni. Jó evőnek számit, tücsökkel csótánnyal és esetleg lisztkukaccal lehet etetni csak a lisztkukacot nem nagyon fogadja el az enyém ^^' elég sok időt tölt a búvóhelyén de attól még láthatóMosoly mérgéről írtam lentebb Mosoly összevetve egy nyugis szép pók amit nem nehéz tartani és alapokat meglehet tanulni vele és elég szép is:)
remélem tudtam valamit segíteni:)

Vissza az elejére
arnold117
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 14:36    Hozzászólás témája: idéz

proakos írta:
Sziasztok!

Mennyire kezdő faj?Mennyire agresszív?A mérge milyen erős?Mennyire kezes? Mosoly

Ákos.

az enyém kifejezetten félénk agresszivnek 1átalán nem mondható mérge?ha nem is olvasod el az egész topikot de legalább a közvetlen a tiéd alatt lévőt el olvashatnád és kiderűlne na és a fajleírásokban is szerepel
proakos
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Feb. 12. Szomb., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ákos.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2011 Jan. 23. Vas., 03:40    Hozzászólás témája: idéz

ujjonc írta:
sziasztok ez a faj hányadik vedlésnél adul kb?

egy frissen adult him/nőssti kb mekkora?

valamien fajjal összetévesztehő e? (kezdők számára)

ennek a fajnak a potrohán a sötét folt a vedlés közeledtét jelzi?

az ő marásárol valami hiteles tapasztalat? bárminemü irás?

5-6 vedlésesen kb mekkora?

a hím és a nöstény között adultkorban vannak e szemmel látható külömbségek?

azért kérdezem mert pont tudnék venni egyet de sajnos a boltosok semmit nemtudnak rólla sem:D
és végig olvastam a topikot de semmi használható csak mocsok:DNagyon boldogNagyon boldog

nagyon örülnék ha valaki letudna fényképezni egy 5-6 vedlésest egy centi melett hogy lássam mekkora mert ez a lábfesztávolság nemtul sokat mondó nekem meg a boltban nemtudom lemérni:D(félnek a boltosok a pókoktól)

elörre is kössz a válaszokat.

kratosznak köszönhetően két kérdésemre választ kaptam a többire még várom őket:D

marásáról tudok személyes tapasztalatot:) rohadtul nem vészes max egy kicsi láz hányinger és émelygés nállam 2-3 napig tartott.és ugy sikerült beszereznem hogy mikor még nagyon a elején voltam akkor kézzel szedtem ki a nem elfogyasztott eleség állatot XDD Nevet?
Vissza az elejére
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2011 Jan. 08. Szomb., 22:17    Hozzászólás témája: idéz

December végén vedlés volt (9.), szép fekete lett a lába Mosoly

Vissza az elejére
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2010 Dec. 23. Csüt., 01:51    Hozzászólás témája: idéz

Zsotyoo írta:
Üdv emberek!
Ma kaptam én is ebből a szépségből 1et:DNagyon boldogNagyon boldog A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy kb. 3centis test a hozzá tartozó kb. 6 centis lábfesszel mennyi idős, hány vedléses lehet? Ha ez számít akkor még annyi h ez a méret 1 "közepes" méretű tücsük és egy nagyobb lisztkukac elfogyasztása után mért adat Vicces . A segítséget előre is köszi mindenkinek Nagyon boldog

[img]http://www.kephost.com/view3.php?filename=1sczgwzekwkft03vld2f.jpg[/img]

Enyém 8v. és 5 és fél-6 centis.
Vissza az elejére
Zsotyoo
Látogató

Elküldve: 2010 Dec. 23. Csüt., 01:07    Hozzászólás témája: idéz

Üdv emberek!
Ma kaptam én is ebből a szépségből 1et:DNagyon boldogNagyon boldog A kérdésem az lenne, hogy szerintetek egy kb. 3centis test a hozzá tartozó kb. 6 centis lábfesszel mennyi idős, hány vedléses lehet? Ha ez számít akkor még annyi h ez a méret 1 "közepes" méretű tücsük és egy nagyobb lisztkukac elfogyasztása után mért adat Vicces . A segítséget előre is köszi mindenkinek Nagyon boldog

[img]http://www.kephost.com/view3.php?filename=1sczgwzekwkft03vld2f.jpg[/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2010 Nov. 13. Szomb., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

8 vedléses
Vissza az elejére
Toomyka
Gyakori látogató

Elküldve: 2010 Nov. 07. Vas., 01:34    Hozzászólás témája: idéz

Ghabi írta:
Szia!

Nekem egy kérdésem lenne, hogy búbánatba lehet nagyobb a testméret a lábfesznél K?rd
Ti nem szoktátok elolvasni mit küldötök be? Szól ez a kérdés mindenkinek aki tele helyesírási hibával meg marhasággal küldi el a hsz-t...ne értsd félre nem konkréten neked szól Toomyka.
Lehetne szerintem mindenkiben annyi igényesség, hogy ne írjunk be Ny hüjeségeket Vicces

mert a lábát nemtudta megmérni :S és én csak tippeltem(öszehuzott állapotba volt) testét még megmértem anno mikor felmászott a üvegre de lábfeszt nemtudom :S kivenni meg nem tervezem mert még nagyon kezdő vagyok a póktartásba első pókom és nem akarok kárt okozni benne.amugy utolag rájöttem hogy hülyeséget írtam csak nem tudtam kijavítani mert félóra után nem lehet szerkeszteni :S még egyszer bocsi hogy a hülyeségemért ^^' majd belejövök én is egyszer Zavarban lev?
amugy meg ha konkrétan nekem szólt volna akkor se szóltam volna be meg semmi mert 1.igaz amit mondasz 2.kritika és tanulhatok belőle hogy máskor azért olvassak utána amit írok.
Vissza az elejére
Ghabi
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 06. Szomb., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nekem egy kérdésem lenne, hogy búbánatba lehet nagyobb a testméret a lábfesznél K?rd
Ti nem szoktátok elolvasni mit küldötök be? Szól ez a kérdés mindenkinek aki tele helyesírási hibával meg marhasággal küldi el a hsz-t...ne értsd félre nem konkréten neked szól Toomyka.
Lehetne szerintem mindenkiben annyi igényesség, hogy ne írjunk be Ny hüjeségeket Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu