Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 41 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Scolopendrák

Scolopendrák

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Százlábúak, ezerlábúak (Myriapoda)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 18:05    Hozzászólás témája: idéz

Annyiért valóban megérné, de nem javaslom csak rutinos tartóknak.
Hát ebbe az engedélyes dologba ne menjünk bel. Ugyan is a hatoságoknak akik ezt az engedélyt kiadják nem hinném, hogy túl nagy szakértoik vannak a témában. De mindegy is.
Nos valóban ha jól tudom ezen kívul nincs is nagyon több regisztrált haláleset. (bár én csak egy földi halandó vagyok, mit is tudhatok)
Na de, a nagy scolosok a gigantea-t még a nyugisabb fajok közé sorolják. A négyes skáláju értékelésbol "csak" hármast kapot (ami tegyük hozzá igen brutálisnak számít, 4 db faj kapott csak 4 csillagot). De ezt nehogy úgy vegy valaki, hogy én lebecsülöm!!! Tudomásom szerint még Imme sem tart gigantea-t pedig o az elso számú scolos (az én szememben mindenféleképpen) kis hazánkban.
Na errol ennyit nem is foglalom a helyet az értékes hozzá szólások elol.

Az ideális nő szex után pizzává változik!

Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 13:49    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Nos, aprohírdetések között találtam a következot:

S.gigantea: 20cm növendék 9900ft/Sárga lábú/
Ez elég jó ár lehet, de az állat elég brutál.

Sokan szeretnek különlegességeket tartani, én is szivesen tartok különleges állatokat. De azt hiszem ez már túl vad lenne számomra, meg aztán nagy helyet is igényel egy nagyobb állat.

Egyéb helyeken a következo érdekességeket ólvastam róluk: (lehet sokan olvasgatták már ezeket mások is, remélem nem gond hogy itt összefoglalom)

-A cingulata védett faj idehaza, eszmei értéke azt hiszem 10000Ft

- Elvileg veszélyes állatnak számít az összes szkolopendra faj, tehát tartásukhoz engedély kellene. Ennek beszerzése nem tudom hogy muködik, de nyilván egy átlagos hobbi állattartó nem is fogllakozik ilyen engedélyekkel. Ja, és a skorpiók is engedély kötelesek.

-A veszélyességükrol Fince egy hozzászólását idézném egy másik honlapról (Remélem Fince nem bánja)

"Sziasztok!

Annyit tudok hozzászólni a témához, hogy igen, a nagy Szkolók mérge valóban nagyon veszélyes lehet. Bár úgy hallottam, hogy a gigantea Peruban honos, de valószínunek tartom, hogy a rokonsági körébe tartozó hasonló méreteket eléro Scolopendrák eléggé elterjedtek D-Amerikában. A haverom mesélte, hogy nekik úgy tanították Fr. Guyanában, hogy a 30cm hosszt eléro "Szkolopondsz" marása esetén nem sok esély van a túlélésre, ezért bármerre jártak, ha valaki a szakaszból észrevett egyet, gondolkodás nélkül kettéütötte a macsétával (tudom: machete, de nálunk falun... ). Azt is említette, hogy a helyiek jobban félnek tole, mint a jaguártól.

A subspinipesrol egy orvosi szaklapban olvastam, ahol dokumentáltak egy halálesetet ahol valami Thai/Maláj/filippinó (már nem emlékszem pontosan) kislányt éjjel a fején mart meg, és aki reggelre belehalt a marásba.

Szal egyik sem játék..."

Röviden ennyit.

Ezt a hirdetést láttam, amúgy ennyiért szntem megérné ha tényleg S. gigantea lenne. Az én cingulatam Dalmáciából (Horvátország) van, így rá nem vonatkozik ez a védelem, mert ez csak a magyarországi cingulatakra érvényes. Nem akarom elkiabálni, de az enyém eddig eléggé "nyugis" bár ha lehet ilyet scolora mondani. Meg a cingulatanak a többi scolohoz képest nincsen eros mérge.

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 11. Csüt., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Nos, aprohírdetések között találtam a következot:

S.gigantea: 20cm növendék 9900ft/Sárga lábú/
Ez elég jó ár lehet, de az állat elég brutál.

Sokan szeretnek különlegességeket tartani, én is szivesen tartok különleges állatokat. De azt hiszem ez már túl vad lenne számomra, meg aztán nagy helyet is igényel egy nagyobb állat.

Egyéb helyeken a következo érdekességeket ólvastam róluk: (lehet sokan olvasgatták már ezeket mások is, remélem nem gond hogy itt összefoglalom)

-A cingulata védett faj idehaza, eszmei értéke azt hiszem 10000Ft

- Elvileg veszélyes állatnak számít az összes szkolopendra faj, tehát tartásukhoz engedély kellene. Ennek beszerzése nem tudom hogy muködik, de nyilván egy átlagos hobbi állattartó nem is fogllakozik ilyen engedélyekkel. Ja, és a skorpiók is engedély kötelesek.

-A veszélyességükrol Fince egy hozzászólását idézném egy másik honlapról (Remélem Fince nem bánja)

"Sziasztok!

Annyit tudok hozzászólni a témához, hogy igen, a nagy Szkolók mérge valóban nagyon veszélyes lehet. Bár úgy hallottam, hogy a gigantea Peruban honos, de valószínunek tartom, hogy a rokonsági körébe tartozó hasonló méreteket eléro Scolopendrák eléggé elterjedtek D-Amerikában. A haverom mesélte, hogy nekik úgy tanították Fr. Guyanában, hogy a 30cm hosszt eléro "Szkolopondsz" marása esetén nem sok esély van a túlélésre, ezért bármerre jártak, ha valaki a szakaszból észrevett egyet, gondolkodás nélkül kettéütötte a macsétával (tudom: machete, de nálunk falun... ). Azt is említette, hogy a helyiek jobban félnek tole, mint a jaguártól.

A subspinipesrol egy orvosi szaklapban olvastam, ahol dokumentáltak egy halálesetet ahol valami Thai/Maláj/filippinó (már nem emlékszem pontosan) kislányt éjjel a fején mart meg, és aki reggelre belehalt a marásba.

Szal egyik sem játék..."

Röviden ennyit.
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

Nah, valóravált az egyik ideje lévo vágyam, lett egy S. cingulatam (köszönet érte Ambrusnak !) Mosoly Még csak 4 centis a kicsike, de már most nagyon szép... Nagyon boldog Kapott egy lisztkukacot de semmi, inkább "megilyedt" tole és elásta magát :S Majd tettem be egy lisztbogarat azt meg most nem látom, meg a scolopendrát se. Lehet, hogy vedléshez készülodök éppen a drága ? Most majdnem annyira jó kedvem attól, hogy már van ilyen állatom (is) mint mikor meglett az elso madárpókom Mosoly
[szerkesztés]
Reggel kettészedve találtam a liszbogarat amit tegnap este tettem be neki, akkor úgy néz ki kajál(ni fog) rendesen.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Ambrus
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 21:15    Hozzászólás témája: idéz

arachnotron írta:
No' de így honnan tudjam, hogy kinél van scolo ? Think Nevet?
Mik voltak amúgy még ?

Szia!
Lehet tudok segíteni neked.Ha érdekelnek cingulaták akkor irj az:aqpunktura@freemail.hu címre. Kacsint?[/quote]
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Hát ooo kérdezosködj ismerosöknél, hogy náluk nincse-e ha nincs akkor hol van......vagy érdeklodj elore, de amugy kitéve is lesznek majd.

Én nem tudom mert engem akkor még egyátalán nem izgattak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Volt más is, csak sokszor az ilyen állatokat asztalalól lehet venni, én is igy szoktam venni a skorpiókat.

No' de így honnan tudjam, hogy kinél van scolo ? Think Nevet?
Mik voltak amúgy még ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 18:50    Hozzászólás témája: idéz

Volt más is, csak sokszor az ilyen állatokat asztalalól lehet venni, én is igy szoktam venni a skorpiókat.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 18:41    Hozzászólás témája: idéz

Nem akarok szegénynek tünni, de remélem 2500 ft-nál drágább nem lesz a cingulata Nevet? Amúgy nekem mindegy milyen lesz, csak nagy elonyt élvezne nálam a cingu meg valamilyen afrikai, mondjuk Ethostigmus sp. Ami nem cingu az mennyire szokott drága lenni ? Én a szeptember nyolcadikai börzén csak 2 scolopendrát láttam, úgy néztek ki, hogy sub-adult állatok voltak, de 7.000 Ft-ba kerültek Sokkolt Vagy lehet, hogy csak én néztem el Forg? szemek Nevet? Amúgy subspinipes volt
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Pedig igen élnek ott is, a NatGeon van róluk egy film, rohadt jó.

Nekem most nem lesz rá 5000Ft ha annyiér csak ázsiai van akkor hát legyen veszek azt, van rutinom para állatokkal.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 17:59    Hozzászólás témája: idéz

Én majd 5000 ft-, ért veszek majd egy afrikai pédányt, még az egyik spanomtól

Amúgy Én a helyedbe kizárólag afrikaiakkal kezdenék.
Amúgy nem is tudtam hogy élnek amerikában is scolopendrák!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 12:29    Hozzászólás témája: idéz

Én nem ragaszkodm ahoz a fajhoz csak valami fiatal példány kéne, inkább európai,amerikai,afrikai.
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 04. Csüt., 08:21    Hozzászólás témája: idéz

Hát a Horváth Áronnál (vagans) lesz ketto db az fix. Meg a leguánosoknál is láttam, hogy van. Meg ha Puding mester elo kerül akkor o mondta, hogy lehet lesz. De mindig szokott lenni pár db, másoknál elfekvoben.

Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 22:18    Hozzászólás témája: idéz

Jo, jo persze nekem o lesz az elso.Eddig nem sok pozitív dolgot hallottam a tartrásukról, mindenki fél tolük bár ez normális Mosoly .
Kik fognak levinni scolot?
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 21:55    Hozzászólás témája: idéz

A börzén amúgy találtok más kevésbé agresszív fajokat is szerintem. Gaspar ha majd a választásnál kell egy kis segítség szólj. Bár ahogy ismerlek boldogulsz egyedül is. Kacsint?

Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 20:48    Hozzászólás témája: idéz

Lehet én is veszek egy cingulatát egyre jobban bejön...
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 16:16    Hozzászólás témája: idéz

bencehun írta:
Ez mind szép és jó amit leírtál. Viszont én egyedül az ajtón változtatnék, TOLÓ ajtóra! Ugyan is most nem éppen a cingulatta miatt, de mi van ha akarsz egy nagyobbat. Egy ero teljesebb scolo lenyom ja a tetejét. Én ezért javaslom a toló ajtót, de ez a te döntésed.

Úgytudom ez az állat nem igazán no nagyobbra 15 centinél, így jön még a 4 - 8 centis aljzat, az így 19 - 23 cm és azok a szellozok is 24-28 centis magasságban vannak, tehát azokban sem tudna kaszapkodni, bár sosem lehet tudni ugye, mert így csak 1 centi "üres" rész marad... Igen, ha egy nagyobb scoloról lenne szó, akkor tolóajtó lenne, de így hogy egy ilyen kisebb fajta ezért nem tolós. Meg egy nagyobb scolonak arányosan nagyobb terráriumot is csináltatnék. De mindegy, megvárom október hatodikát hogy ott mi lesz Forg? szemek Amúgy ha nem lenne cingulata, és meglenne addigra mégis a terrárium akkor is feltudnám használni más állatoknál, tehát kárba nem veszne. Azért köszi az észrevételt.
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Ez mind szép és jó amit leírtál. Viszont én egyedül az ajtón változtatnék, TOLÓ ajtóra! Ugyan is most nem éppen a cingulatta miatt, de mi van ha akarsz egy nagyobbat. Egy ero teljesebb scolo lenyom ja a tetejét. Én ezért javaslom a toló ajtót, de ez a te döntésed.

Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 03. Szer., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

Most fogok csináltatni terráriumot S. cingulatanak... szeretem, ha elore megvannak a dolgok és nem az utolsó percben kell majd oket beszerezni (hameg nem lesz cingulatam akkor jó lesz póknak/skorpiónak is a terrárium). Nah, 30x30x30-as terrárium lesz, felül nyílós, és fent 2 oldalt lesz rácsos szellozés 3,5 - 3,5 centiben. A teto az ilyen sínes lesz, felülrol leveheto és nem tolható. Lerajzoltam paintben, hogy mire gondolok Nevet? :
http://kepfeltoltes.hu/071003/scoloterr_rium_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Talajnak kókuszrost + tozeg keverék lesz szntem 60-40% arányban. A bújkáló olyasmi lenne mint ezen a képen, csak én azt a lapot egy kéreggel helyettesíteném : http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=49535&stc=1&d=1140057755
Ez egy pókos terráriumnál volt, de szntem nagyon jó lenne egy scolonak Mosoly Aztán így ilyen "2 emelet" lenne a terkóban Nevet? Ez amúgy 12-13 centis rész llenne, és lenne rajta 1-2 centi tozeg/kókuszrost meg elvétve pár kicsi fenyokéreg. Amúgy 2 centi magasságban lenne a talajtól, és erre fel is tudna menni persze, tehát így területet is nyer Mosoly A bal oldali hátsó sarokba tennék valamilyen kisebb növényt (persze cseréppel együtt). Világításnak meg szntem egy 15-25w-os égo elegendo lenne.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 28. Pént., 17:09    Hozzászólás témája: idéz

Apropó! Most kapok valakitol egy ------------------------------------------------
kb ekkora tanzániai fajt, és majd fel rakok róla pár képet, ha nem zavar senkit. Szép nagyra megnövo faj, állitólag nostény. Annyit tudok hogy afrikai, és kék színe van.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 28. Pént., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

Egyefene, ha lesz scolod szólj. Mi segítünk. Habár nem vagyok bben tudós. De-e tudom mi mi Mosoly)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 18:10    Hozzászólás témája: idéz

Senkinek sincs eladó kicsi cingulataja ? Szomor? Küldtem kb:. másfél-két héttel ezelott Pudingnak mailt de még nem írt vissza... telefonon meg nem akarom zaklatni emiatt. Meg nem is biztos, hogy vannak már neki eladók. Amúgy meg én nem veszekszek... de nem szeretem hagyni magam.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 17:10    Hozzászólás témája: idéz

A válasz ott van a mondataid közt, illetve igen.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 15:48    Hozzászólás témája: idéz

Egy kérdés: Mennyire eros a cingulata mérge? Ha jól tudom a gyengébb mérguek közé tartozik, és valami olyasmit is olvastam, hogy az itthon éloké nem veszélyes az emberre, ugyanakkor nem elképzelhetetlen, hogy az eladásra kínált azonos fajba tartozó(De délebbrol származó) példányok mérge erosebb (Skorpióknál legalábbis van ilyenre példa)
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Ugyan, én nem veszekedni akartam.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 07:28    Hozzászólás témája: idéz

Na kezdjünk neki.
A S. cingulata hazánkban valóban csak a vértesben fordul elo(legalábbis eddig csak ott találkoztak vele tudomásom szerint).
Hogy lehet elképzelni az agresszióját? Hát amit a legkönnyebben el tudok mondani, pl: amit leveszem a doboza tetejét megindúl mint egy forma1es és már ugrik kifele.
A cingulata olyan 2000 ft körül szokott mozogni.
Amúgy szeretnélek megkérni titeket srácok, hogy ne gyilkoljátok már egymást, nincs rá szükség. És akkor ezzel lezártnak tekintem a dolgot.

Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 21:31    Hozzászólás témája: idéz

Ez a vita, én elkezdtem rá írni egy kommentet de elment a kedvem tele van hülyeségekkel meg nagyon gyenge érvekkel, de inkább nem szólok bele mert nekem még nem volt scolopendrám, és én sem tudom annyira, szerintem most veszek 1-2 eléggé megtetszettek.
Ez furcsán hangzik de nem csak a tiéd foleg ha megmar és másokat baszogatni fognak miatttad.(ebbe ne mennyünk bele)
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

Arachnotron!

Nem kell bocsanatot kerni. nem tortent semmi ha tudom hogy igy egymasnak estek a kerdesem ill. a valaszok miatt inkabb fel se teszem!!!!
MInden valasznak orulok poenosnak komolynak mindennek. Azoknak meg plane amikben link is van mert igy az esetek nagy tobbsegeben uj allatkakat latok es ismerek meg.
Hat nem tudom a szinere tisztan emlekszem voros volt. Tiszta voros nem volt benne semilyen mas szin csak voros (ez a testere vonatkozik a labara nem emlekszem. Pardn labaira Nagyon boldog ) Azon filozom hogy egy ilyen kis rettenete nevelgetnem kene kezdesnek. Elelne a liszkukacokon stb... Olyan zsir lenne nagyon tetszik az apro termete miatt pokicabol is reszben ezert is megtetszett a H. incei de ez most nem errol szol.
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

gaspar írta:
Jézusom.
Ez vicces, na mindegy.

Mármint mi ? Én próbálom befejezni ezt az egész dolgot , a topic témájához huen kérdezek valamit, erre meg ilyen választ kapok... amúgy az meg az én dolgom, hogy milyen állattal kezdek / állatot tartok , DE nem azért kérdeztem mert avval akarok, vagy azt szeretnék tartani.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Jézusom.
Ez vicces, na mindegy.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 19:25    Hozzászólás témája: idéz

Hát beszarok... nem akarok olyannal kezdeni csak megkérdeztem. BOCSÁNAT HOGY KÉRDEZNI MERTEM
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 19:21    Hozzászólás témája: idéz

Hiába kérded, úgyse hallgatsz ránk, tolem akár azokkal is kezdhetsz.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Pandinus írta:
Utcán, sarkokban, parkokban, moziban, (utóbbik poénok voltak" semmiféle képp nem találhatóak meg... Korhadó fakérgek alatt.

De ha látod hogy segíteni kéne miért poénkodsz? Ne úgy vedd hogy lehurroglak, de inkább pontosan segíts, mint hogy véletlenül, tudaton kívül félrevezesd az illetot.

Szerintem azért eléggé volt segítség a postomban, de mindegy... én itt lezárom ezt a témát. Amúgy bocs norbalia ha esetleg félrevezettelek...
Amúgy írják, hogy mindegyik scolo agresszív de még scolok között is talán a legagresszívabb a S. subspinipes... azt a mértéket hogyan lehet elképzelni ? Gondolom avval nem ajánlatos kezdeni a scolozást... meg ha jól tudom, akkor annak van a legerosebb mérge is.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 17:55    Hozzászólás témája: idéz

Utcán, sarkokban, parkokban, moziban, (utóbbik poénok voltak" semmiféle képp nem találhatóak meg... Korhadó fakérgek alatt.

De ha látod hogy segíteni kéne miért poénkodsz? Ne úgy vedd hogy lehurroglak, de inkább pontosan segíts, mint hogy véletlenül, tudaton kívül félrevezesd az illetot.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Pandinus írta:
arachnotron írta:
norbalia írta:
OLvastam a tereptargyas topikban ezt Scolopendra cingulata dolgot.
kerdesem mekkorara no meg kb mennyibe kerul es kb 3-4 hete a kezemben is volt egy szerintem scolopendra volt vagyis biztos vagyok benne itt magyarorszagon kint talaltam az utcan kb 5 cm nagy lehetett voroses szinu es tisztan latszott a 2 "meregkarma" is. Tisztara ugy nezet k mint a nagy scolopendrak csak kicsiben Nagyon boldog Mennyi esely va ra hogy egy Scolopendra cingulata -t piszkaltam? Azert egy drotferget es egy ilyen allatot megtdok kulonboztetni Nagyon boldog . Eleinte azt hittem hogy valami magyarorszagon elo "torpe "
scolopendra

10 - 15 centisre no meg ha jól tudom... itt Magyarországon csak a Vértesnél van egy kis részen, az kisebbre no meg mint a mediterrán társai, az árát még nemtudom (én is venni szeretnék hamarosan). Ha nem a Vértesnél jártál, és nem esett utadba egy kisebb S. cingulata, akkor szntem te egy Lithobius forficatus-t fogtál meg. Annál ez a maximális méret, 3-4 centi, és vöröses színu.

Szia, lega ne mondj légyszi csacsiságot. Eggyáltalán nem eshetett volna Cingulátába, és a lithobius forifactus magyar nyelven szerinted miért barnaszázlábú? Eggyáltalán nem vöröses... Akár lehetett volna Lithobius variegatus is! nem mind1. Így vakon honnan tudnád hogy Lithobiida volt?

Istenem... azt a Vérteses dolgot csak POÉNBÓL mondtam. Bár úgy látszik, ha nincs valahol egy " Nevet? " vagy " Nagyon boldog " akkor az már halál komolyan mehetett. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2e/Lithobius_forficatus.jpg/800px-Lithobius_forficatus.jpg
Szntem vöröses-barnás... ezért nem helyten az, ha levörösezem szegény Barnaszázlábút... vagy csak én vagyok színvak, de nem hinném, mivelhogy nem vagyok az egyáltalán ! Mondjuk lehet, hogy Lithobius variegatus volt, de én csak azért tippeltem a forifactusra, mert az szinte minden ház sarkánál megtalálható...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

arachnotron írta:
norbalia írta:
kerdesem mekkorara no meg kb mennyibe kerul es kb 3-4 hete a kezemben is volt egy szerintem scolopendra volt vagyis biztos vagyok benne itt magyarorszagon kint talaltam az utcan kb 5 cm nagy lehetett voroses szinu es tisztan latszott a 2 "meregkarma" is. Tisztara ugy nezet k mint a nagy scolopendrak csak kicsiben Nagyon boldog Mennyi esely va ra hogy egy Scolopendra cingulata -t piszkaltam? Azert egy drotferget es egy ilyen allatot megtdok kulonboztetni Nagyon boldog . Eleinte azt hittem hogy valami magyarorszagon elo "torpe "
scolopendra

10 - 15 centisre no meg ha jól tudom... itt Magyarországon csak a Vértesnél van egy kis részen, az kisebbre no meg mint a mediterrán társai, az árát még nemtudom (én is venni szeretnék hamarosan). Ha nem a Vértesnél jártál, és nem esett utadba egy kisebb S. cingulata, akkor szntem te egy Lithobius forficatus-t fogtál meg. Annál ez a maximális méret, 3-4 centi, és vöröses színu.

Szia, lega ne mondj légyszi csacsiságot. Eggyáltalán nem eshetett volna Cingulátába, és a lithobius forifactus magyar nyelven szerinted miért barnaszázlábú? Eggyáltalán nem vöröses... Akár lehetett volna Lithobius variegatus is! nem mind1. Így vakon honnan tudnád hogy Lithobiida volt?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 16:29    Hozzászólás témája: idéz

norbalia írta:
scolopendra

Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

scolopendra
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 14:48    Hozzászólás témája: idéz

arachnotron írta:
Pandinus írta:

Szia! Nem akarlak megsérteni, de szerintem 1 hónapos tapasztaltsággal belese kéne kezdened... Már csak azért is, mert szerintem te nem is tudod mi aza "durva" pók. Scoloknak a leg "szelídebb" faja !MÉG AGRESSZÍVABB! A legdurvább madárpóknál.

És hiába adsz nekik ekkora helyet.
1. nem helytakarékos,
2. nincs az állatnak ekkorára szüksége
3. sok állat meg is halhat pókok közt ha nem találja a kaját, feltétlenül, mikor este aktívak is!

Nah, nem kívánok vitatkozni de azért sorjában írnék a dolgokra... igen, másfél hónapos tapasztalatom van pókok terén. Igen, nem is agresszívek terén, ez is igaz. DE ! én magamat elovigyázatosnak, és óvatosnak tartom, mint ahogy azt már sokszor leírtam. Tudom, mennyire agresszívek... éppen ezért is szeretnék kicsivel kezdeni... ha érzem, hogy nem bírok vele, tovább tudnám adni. Azt ennyi volt. Ha meg birok vele, akkor megtartanám, és felnevelném. Nem azt mondom, hogy biztos nem szereznék marrást (amúgy ha megtörténne a dolog, akkor ITT ELMONDANÁM nektek eloször), de azért vigyáznék magamra...

A terrárium méretével kapcsolatban pedig... :
1. Én személyszerint egy állatnál SOHA nem fogok a hellyel takarékoskodni... én ugyanis nem akkora terráriumot csináltatok, mint amekkora a minimum, hanem nagyobbat... és az a méret a minimum, tehát annál érzi még úgyahogy jól magát az állat. Különben is, mivel kéne most takarékoskodni ? 10-15 centivel ?...
2. Talán nincs szüksége, de SZNTEM nem árthat... meg én azt a terráriumot nem síklaposra akarom csinálni (vagyis a terepet) hanem dombosra, tele díszítoelemekkel, és talán még élonövénnyel is dobnék rajta. Nos, ezek mind helyet foglalnak és mondhatni "kisebbé teszik" az állat mozgásterét. És így még mindig lenne neki elegendo hely. Amúgy meg minimum 30x30x30-as terráriumot csináltatnék neki mint ahogy már írtam... de ez csak a legvégso eset, szívem szerint egy 45x45x35-ös lenne neki az igazi. Lehet, hogy nincs szüksége... de ártani nem árthat úgy vélem...
3. Igen, az pók, ez pedig óriás százlábú... különben is mint ahogy írtad, egy százlábú jóval agresszívabb és gyorsabb egy madárpóknál. Akkor meg mégis hova tudna menekülni mondjuk egy tücsök ? Szerintem ahogy "kiszagolná" már el is kapná egy percen belul... nekem mondjuk ezért is tetszenek, mert ennyire "profik" (bár nem minthogyha a madárpókok, vagy a skorpiók olyan rosszul vadásznának...). Nah, errol ennyit. Mindenesetre most van nagyobb gondom is, minthogy pénzt tegyek félre scolora, tehát október 6 elott biztos hogy nem lesz.

Ahhogy gondolod, de mondhatjuk ha valami van akármikor, hogy mi megmondtuk! De ha már nagy helyet akarsz neki(k), akkor inkább magassággal foglalkozz. Ugyanis szellozore hajlamosak felkapaszkodni, és kipróbálnak menekülni... És ha mondjuk véletlen során mikor beleköltöztetnéd a vadiuj terkóba, és elszökik? Akkor ki keresi meg ezt az elvetemülten gyors állatot? Csak te. És ha elakarod kapni,(ha véletlen megtalálod) akkor nem elég a 30CM-es csipesz! Ugyanis abból is ki fúrkássza magát. És ha megnyomod, akkor megsérül az állat.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Pandinus írta:

Szia! Nem akarlak megsérteni, de szerintem 1 hónapos tapasztaltsággal belese kéne kezdened... Már csak azért is, mert szerintem te nem is tudod mi aza "durva" pók. Scoloknak a leg "szelídebb" faja !MÉG AGRESSZÍVABB! A legdurvább madárpóknál.

1. nem helytakarékos,
3. sok állat meg is halhat pókok közt ha nem találja a kaját, feltétlenül, mikor este aktívak is!

Nah, nem kívánok vitatkozni de azért sorjában írnék a dolgokra... igen, másfél hónapos tapasztalatom van pókok terén. Igen, nem is agresszívek terén, ez is igaz. DE ! én magamat elovigyázatosnak, és óvatosnak tartom, mint ahogy azt már sokszor leírtam. Tudom, mennyire agresszívek... éppen ezért is szeretnék kicsivel kezdeni... ha érzem, hogy nem bírok vele, tovább tudnám adni. Azt ennyi volt. Ha meg birok vele, akkor megtartanám, és felnevelném. Nem azt mondom, hogy biztos nem szereznék marrást (amúgy ha megtörténne a dolog, akkor ITT ELMONDANÁM nektek eloször), de azért vigyáznék magamra...

A terrárium méretével kapcsolatban pedig... :
1. Én személyszerint egy állatnál SOHA nem fogok a hellyel takarékoskodni... én ugyanis nem akkora terráriumot csináltatok, mint amekkora a minimum, hanem nagyobbat... és az a méret a minimum, tehát annál érzi még úgyahogy jól magát az állat. Különben is, mivel kéne most takarékoskodni ? 10-15 centivel ?...
2. Talán nincs szüksége, de SZNTEM nem árthat... meg én azt a terráriumot nem síklaposra akarom csinálni (vagyis a terepet) hanem dombosra, tele díszítoelemekkel, és talán még élonövénnyel is dobnék rajta. Nos, ezek mind helyet foglalnak és mondhatni "kisebbé teszik" az állat mozgásterét. És így még mindig lenne neki elegendo hely. Amúgy meg minimum 30x30x30-as terráriumot csináltatnék neki mint ahogy már írtam... de ez csak a legvégso eset, szívem szerint egy 45x45x35-ös lenne neki az igazi. Lehet, hogy nincs szüksége... de ártani nem árthat úgy vélem...
3. Igen, az pók, ez pedig óriás százlábú... különben is mint ahogy írtad, egy százlábú jóval agresszívabb és gyorsabb egy madárpóknál. Akkor meg mégis hova tudna menekülni mondjuk egy tücsök ? Szerintem ahogy "kiszagolná" már el is kapná egy percen belul... nekem mondjuk ezért is tetszenek, mert ennyire "profik" (bár nem minthogyha a madárpókok, vagy a skorpiók olyan rosszul vadásznának...). Nah, errol ennyit. Mindenesetre most van nagyobb gondom is, minthogy pénzt tegyek félre scolora, tehát október 6 elott biztos hogy nem lesz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 26. Szer., 10:14    Hozzászólás témája: idéz

Pandinus írta:
arachnotron írta:
Köszi az infokat. Bocsi, de én ilyen vagyok, hogy minden állatnak mindig minnél nagyobb helyet tudjak biztosítani. Amúgy scolonak azért is akarnék, mert tudtommal nagyon jó vadászok, és nem olyanok mint egy pók vagy skorpió hogy így kivárják a kaját, hanem "keresik". Mindenesetre 30x30x30-nál lejebb nem megyek Vicces

1. nem helytakarékos,

Azért picit finomabban! Forg? szemek

Mindenesetre nyugodtan alszom az összes pókom mellett, de amikor cingulata-m volt,... hát voltak paráim... nem egyszer rámrabolt! Sokkolt

Egy scolopendra, nem igen turi, hogy matassanak mellette.
Én úgy vagyok vele, hogy kösz de nem!
Szép állat, bámulatos, de jól meg vagyunk egymás nélkül.
Nincs szükségem rá, hogy valami állandóan fenyegessen az üveg mögül, ha elmegyek elotte.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Pandinus
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 25. Kedd., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

arachnotron írta:
Köszi az infokat. Bocsi, de én ilyen vagyok, hogy minden állatnak mindig minnél nagyobb helyet tudjak biztosítani. Amúgy scolonak azért is akarnék, mert tudtommal nagyon jó vadászok, és nem olyanok mint egy pók vagy skorpió hogy így kivárják a kaját, hanem "keresik". Mindenesetre 30x30x30-nál lejebb nem megyek Vicces

1. nem helytakarékos,
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 25. Kedd., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 24. Hétf., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon jó kis üregeket szoktak maguknak ásni. De mindenféleképpen be kell nekik tenni valami bújkálót. Fakérgeket, üreges fadarabokat stb.
Hát az a terrárim amit te leírtál az az én cherry red-emnek is elég jó lenne, az pedig 22 cm. Tehát én azt javaslom, hogy egy cingulatának ne adj 25x25x25 nél nagyob terkót.
Vissza az elejére
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 24. Hétf., 15:06    Hozzászólás témája: idéz

Egy scolopendra mennyire használja ki a nagyobb terráriumot ? Mert én eleinte 60x45x45-ös terrkót szerettem volna, most meg ahogy megtudtam, hogy a cingulata nem no túl nagyra, ezért a méretet átváltottam 45x45x35-ösre. Egy tartási leírásban ez az érték volt : 20x30x20. Nos, nemtudom biztos velem van a baj, hogy egy 13 centi körüli állatnak 45x45x35-ös terkót akarnék csináltatni, meg azt is tudom, hogy a terrárium mérete minimum 2* olyan hosszú legyen mint az állat, egyszer olyan széles, és egyszer olyan magas... de szntem ez akkor is nagyon kicsi. Nos tehát az elso kérdésémet kérdezem meg újra... kihasználná ezt a "nagy" területet (ami nálam lenne) ? Gondolom jobban érezné magát, meg neki nincs olyan territóriuma, ürege mint mondjuk egy póknak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 19. Szer., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy ezt a Kereskedelembe kéne de mindegy, ide írom inkább...(jah, amúgy még ezt a terrárium.hu-s apróhirdetések közé is be akartam tenni, de nem tudok bejelentkezni pedig frissen regisztráltam, és mail is jött :S) amúgy ha lehet, akkor nem negatív dolgokat írni e dolog miatta, átgondoltam jól, hogy szeretnék-e ilyen állatot ... :

Keresek bébi vagy juvenil scolopendrát, lehetoleg Scolopendra cingulata, vagy Ethostigmus trigonpodus fajtát. De az sem nagyon gond ha más fajta, csak ezek elonyben vannak, de a lényeg az, hogy minnél kisebb legyen. Az ár max. 2000 - 2500 Ft. Az állatot az októberi börzén tudnám átvenni leghamarabb.

Üdv:.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 08. Szomb., 14:21    Hozzászólás témája: idéz

Ja én nem erre gondoltam, bocs ha félre értheto volt, hanem a növendéknél kissebb 1-2-3vedléses is jo sot inkább jobb.
Vissza az elejére
Profil üzenet
bencehun
Tag

Elküldve: 2007 Szept. 08. Szomb., 07:18    Hozzászólás témája: idéz

Valóban igazad van, a kisebbek sem feltétlenül "nyugodtak". DE, egy kisebb állat lassabb, már abból a tekintetbol, hogy pl:nem tud akkorákat "lépni". A méreg mennyi sége is kevesebb. Ha most rászabadul valakire kapásból egy 20 cm-es állat, fel sem tudja mérni azt, hogy mire képes, pl: ugrik 15 cm magasra.
Én nem akarok senkit lebeszélni róla, de egy hónapos pókos multal tényleg korainak tartom. (meg egyszer bocsi arachnotron Zavarban lev? Kacsint? ) Veszélyesebb skorpiót sem ajánlanék neki.
Vissza az elejére
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 07. Pént., 14:43    Hozzászólás témája: idéz

Nem feltétlenül növendék kell, semmivel nem nyugodtabb egy kisebb néhány cm-állatnál
Vissza az elejére
Profil üzenet
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 07. Pént., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a válaszokat !
Még jópárszor át fogom gondolni a dolgokat annyi biztos, mielott vásárlásra szánom el magam. Én is csak is kizárólag kicsi scolopendrára gondoltam, a hozzászokás miatt, meg a növekedés megfigyelése miatt is. Nem mondtál semmi bántót. Szerintem még várok a dologgal valamennyit, aztán ha akkor is ennyire szeretnék akkor keresek. Lehet, hogy én nem járok "nyitott szemmel" vagy nem figyelek elég apróhirdetést, de növendék scolot még nem igazán láttam eladót Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Százlábúak, ezerlábúak (Myriapoda) Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
8 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu