Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 56 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Gen. Poecilotheria Simon, 1885

Gen. Poecilotheria Simon, 1885

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Nemek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Hát igen. Max ennyi. És hát ahogy írtad, ez se egy éjszaka készült Nevet? Ebből is látszik, hogy lustaságból rengeteg talajt és egyéb alapanyagot használnak fel. Sző 1-2 vezérfonalat, és telehordja tőzeggel. De megnézhetitek a növényt....érintetlen.
Egyébként a tercsi Felki?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 20:25    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Egyik sem igazán szövögetős. Csak amennyi feltétlen szükséges.
Ha nem raksz be neki tereptárgyat, vagy csak nagyon kicsit, akkor azt kiegészíti, de csak éppen hogy. Ha raksz be neki egy jó nagy kérget, vagy üreges fát, akkor amellé nyugodtan rakhatsz növényeket is, nem fogja(ják) bántani. A 14 pöcim közül 1 (a regalis) szőtte körbe az ürege bejáratát-ennyi.
Szőni az életben egyszer láttam fasciata-t, amikor az adult hímem spermahálót készített. Nevet?
Ha vedlenek, álltalában összedobnak egy hálókezdeményt, de az se sokáig marad meg.

Poecilotheria fasciatam, adult hím, de már subadultként megépítette a 4 kijáratos lakóhálóját.

Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

Azt ,hogy vedlés után ideges lenne, még nem tapasztaltam. Ugyanis 1 hétig tuti nem jönnek elő. De erről az ideges szóról jutott eszembe egy tegnapi story.
Tegnap adtam a 8 vedléses ornata-mnak egy kifejlett sáskát. De valahogy nem talált rá, mert a sáska csak egy helyben állt. Gondolom észlelte a veszélyt. Gondoltam rásegítek egy kicsit, és befújtam a tercsi ajtaja alatt lévő résen. Erre az ornata megugrott. Még egyet fújtam megint ugrott egyet. A harmadik fújásra nekiment az üvegnek, hogy csak úgy koppant. Na ekkor a sáska már a lába előtt volt, csak az meg sem mozdult. Még egy koncentrélt fújás, és a sáska szinte észrevétlenül megmoccant. Ez volt a veszte....
Ezt csak azért írtam le, mert mióta pöciket tartok , most volt először, hogy cseszegetésre nem eliszkolt, hanem támadólag válaszolt. Gondolom az éhség nagy úr....

Vissza az elejére
Profil üzenet
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 15:42    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Ha vedlenek, álltalában összedobnak egy hálókezdeményt, de az se sokáig marad meg.

Ezt én is észrevettem Mosoly meg azt is, hogy eléggé ideges igy vedlés után Őnagysága!hiszen nőtt, vagy mifene...mostmár lassan pubertás
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 15:03    Hozzászólás témája: idéz

Egyik sem igazán szövögetős. Csak amennyi feltétlen szükséges.
Ha nem raksz be neki tereptárgyat, vagy csak nagyon kicsit, akkor azt kiegészíti, de csak éppen hogy. Ha raksz be neki egy jó nagy kérget, vagy üreges fát, akkor amellé nyugodtan rakhatsz növényeket is, nem fogja(ják) bántani. A 14 pöcim közül 1 (a regalis) szőtte körbe az ürege bejáratát-ennyi.
Szőni az életben egyszer láttam fasciata-t, amikor az adult hímem spermahálót készített. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
tiptap
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Márc. 28. Pént., 14:55    Hozzászólás témája: idéz

Georgio egy gyors választ! A pöcik mennyire szövögetős fajok?spéci a fasciata! Most akarom benyomni az uj tercsibe, azért kérdezem
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 24. Hétf., 16:49    Hozzászólás témája: idéz

Gergo írta:
Szia Georgio!
Régebben írtad, hogy óbudán találtál olyan helyet ahol olcsón tudsz köztes terkót csináltatni. (5-600Ft) Én is óbudai vagyok, és én is szeretnék kis pöciknek köztes terkót csináltatni. Meg tudnád írni a hely valami elérhetőségét?
Bocs, nem annyira idevaló, de a privit amit küldtem, azt hiszem nem kaptad meg.

De megkaptam, csak akkor te nem kaptad meg az enyém.
A válasz: Nem óbudai az üveges, hanem Pilisszentlászló-i. És nem érdemes vele kikezdeni , nagyon gány munkát végzett. Szét kellett szednem az összes tercsit, új méretű ajtókat vágatni, és 2 nap melóval újra összeállítani. Sajnos nem tudok most egy értelmes címet sem mondani, mert az előző üvegesem meg nem csinál már póktercsit, mert nem éri meg neki (vagy neked).
Vissza az elejére
Profil üzenet
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Márc. 24. Hétf., 16:48    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
Vedlésből nemet megállapítani már 6-7 vedlésnél elég kis hibaszázalékkal lehet, de Saliv mester mikroszkóppal, még sokkal előbb is.
A 4 vedléses pókok 30 centis terkóba költöztetése elég korai szerintem. A 10 centis lábfesz szokott lenni álltalában a minimum.
Ez egyrészt az etetésnél szokott gondot jelenteni (nehezebben talál a kajára, jobb esetben a kaja a pókra) másrészt pedig úgyis behúzódik egy kis zugba , ahonnan nem igazán jön ki, tehát felesleges.
Ilyenkor azt teheted, hogy több kaját adsz be neki, és amikor látod , hogy eszik egyet, a többit kiveszed.

Kösz Georgio!
Akkor az ivarmeghatározással ráérek:)
A kajával meg azt csinálom, hgy odateszem eléjük...elkapkodják villámgyorsan..hála istennek!Mosoly)
üdv
Profil üzenet e-mail website állomány
Gergo
Tag

Elküldve: 2008 Márc. 24. Hétf., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Szia Georgio!
Régebben írtad, hogy óbudán találtál olyan helyet ahol olcsón tudsz köztes terkót csináltatni. (5-600Ft) Én is óbudai vagyok, és én is szeretnék kis pöciknek köztes terkót csináltatni. Meg tudnád írni a hely valami elérhetőségét?
Bocs, nem annyira idevaló, de a privit amit küldtem, azt hiszem nem kaptad meg.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Márc. 24. Hétf., 10:31    Hozzászólás témája: idéz

Vedlésből nemet megállapítani már 6-7 vedlésnél elég kis hibaszázalékkal lehet, de Saliv mester mikroszkóppal, még sokkal előbb is.
A 4 vedléses pókok 30 centis terkóba költöztetése elég korai szerintem. A 10 centis lábfesz szokott lenni álltalában a minimum.
Ez egyrészt az etetésnél szokott gondot jelenteni (nehezebben talál a kajára, jobb esetben a kaja a pókra) másrészt pedig úgyis behúzódik egy kis zugba , ahonnan nem igazán jön ki, tehát felesleges.
Ilyenkor azt teheted, hogy több kaját adsz be neki, és amikor látod , hogy eszik egyet, a többit kiveszed.
Vissza az elejére
Profil üzenet
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Márc. 24. Hétf., 09:36    Hozzászólás témája: idéz

Pöciben új vagyok:) még csak 2 ornatam van,kb 4 vedlésesek.Mikor tudnám megállapítani( ? vedlésnél majd a nemet)? Előre is kösz

georgio írta:
Az én kis formosa-m ás, míg az ornata-m hálósátorban lakik. De egyébként igen , kb. 5 vedlésesen már "felköltöznek". Meg persze attól is függ milyenek a terepviszonyok. Ha raksz be neki egy fakérget ferdén, egybol alámászik. Mivel a fánlakók elég nyúlánkok, elég hamar, már 5-6 vedlésesen berakom a végleges nagy tercsiükbe. Nem is csoda, nálam 8 vedlésre adult a hím Nevet?

Szal a 2 ornatam(kb 4 vedlésesek,4-5cm) már terkóban vannak.nem gond?A terkók olyan 30x30 asok . a másik, hogy mind kettő "felköltözött",a berakot , épitett fakéregre, üregre építették hálójukat.
Profil üzenet e-mail website állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 23. Szer., 14:54    Hozzászólás témája: idéz

http://www.arachnomania.cz/fotogalerie_sklipkani_druh.php?druh=Poecilotheria hanumavilasumica

Eztetet ki látta volt már?
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Dec. 29. Szomb., 23:45    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
sziasztok! a véleményeteket szeretném kérni. nagyon szeretnék egy pöci-t de azt mondják hogy nem nagyon barátságosak. volt egy pár pókom talán már nem bagyok annyira kezdo. szerintetek melyikkel lenne érdemes kezdenem a pócik közül?

Hy! Szerintem full mindegy hogy milyen pöcivel kezdesz a lényeg hogy elsorere kicsit vegyél. Egyébként szerintem tul van misztifikálva ez a kérdés. A pöcik sokkal kezelhetobb állatok mint pl az Ephebopusok.
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Dec. 29. Szomb., 22:47    Hozzászólás témája: idéz

Hy!

Hát megvolnánk, most vedlett le 6. alkalommal a pöci metallica!!!
Valszeg nosti lesz.

Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 29. Szomb., 22:02    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! a véleményeteket szeretném kérni. nagyon szeretnék egy pöci-t de azt mondják hogy nem nagyon barátságosak. volt egy pár pókom talán már nem bagyok annyira kezdo. szerintetek melyikkel lenne érdemes kezdenem a pócik közül?
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Dec. 22. Szomb., 11:02    Hozzászólás témája: idéz

Ma költözések voltak. Nem mintha kinotték volna dobozaikat.....Kicsit nyomás alatt voltam. Jönnek majd az ünnepek alatt a rokonok, és látni akarják a pókokat. Nem akartam tejszínu dobozban mutogatni a sziluettjüket. Végülis csak 4 -et költözettem, a 10-bol. 6 még nem érett rá. Még kell nekik 2-3 hónap. Egyenlore így néz ki.

Most a startpozíció úgy néz ki fenntrol lefelé. 1.-P.rufilata, 2.-P.ornata,3.-P.fasciata,4.-C.cyaneopubescens, 5.-P.pederseni,6.-P.striata.
Ha majd szépen pózol valamelyik, rakok még fel képeket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Nov. 27. Kedd., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Így van. Amik állandóak,azok a külso jegyek és a temészetes élohelyen kialakult berögzülések, az életmód. EZek állandóak azért egy fajnál. Egy lividum alaktanilag ugyanolyan,mint egy másik, max színezeti különbségek vannak,de mint írtuk ez megesik, de nem fog a lombok között,szövögetni.Mosoly-
Forg? szemek Az a P.-kség dolga,meg az sp. blue-éMosoly
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 27. Kedd., 20:22    Hozzászólás témája: idéz

Ha minden pók egyforma lenne, nem lennének egyedi ,viselkedésbeli, tartásbeli, akár szinezetbeli (bár az egy adott fajon belül gázos!)különbségek, akkor bemennék a legközelebbi 100 Ft-os boltba és vennék egy zacskó muanyag pókot, és kiraknám oket az asztalomra. Ez így szép, és így nem unalmas. Biztos vagyok benne ha most nem 10 különbözo pöcim lenne, hanem 10 egyforma fajú, akkor ugyanúgy 10 különbözo viselkedést figyelhetnék meg.
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2007 Nov. 27. Kedd., 19:32    Hozzászólás témája: idéz

Ezért is kényes téma, egyed,nem, és még elég sok miden-specifikus a dolog. ALapjában,ha lenne sac 100-100db-unk egy genus több fajából, ugynaolyan körülmények között tartva,nemekre szétválogatva, úgy tudnánk érvadó információkat adni, de ugybeár ez nehezen kivitelezheto. Kacsint? Ny Szép volt G.
Vissza az elejére
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Nov. 27. Kedd., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Eloször is folytassuk itt, amit a tigrinawesseli topic-ban elkezdtünk, tehát:
salivspider írta:
Megjegyzésként még annyit,hogy maga az állat amíg-ó juvenile nem igazán hiszem,hogy egy 5x10x10es és hasonló méretu dobozkában,ahol minimális holépcso és páratartalom-különbség alakulhat ki, e szerint választana. Természetben is változóak az életkörülmények, ott is azszerint választ, de ott van hely, ne keverjünk egy 10cm magas dobozt egy 4-5-x méter magas fával, mert ahhoz képest ,ha állatunk a 10cm-es dobozka tetejét beszotte, relatív az még talajszint..

Salivspider-nek teljesen igaza van, átgondoltam a dolgot, és teljesen új perspektívába helyeztem. Nem aszerint kell kettéválasztani a pöciket, hogy ásnak, vagy nem ásnak, hisz a klímakülönbség elég csekély. Mert azt is észrevettem, hogy vannak egyedek ,amik nem ásnak kifejezetten, inkább fészekszeru képzodményt alakítanak ki. Most úgy látom, hogy aszerint kellene kettéválasztani oket, hogy mennyire eros bennük a szövokényszer, vagy szövoképesség.Vannak kispókjaim amelyek chromatopelma-kat megszégyeníto hálókat szonek , és vannak lustábbak, amik inkább üreget ásnak, és vannak amik egy minimális lukra óriási tölcsért szonek. De van olyan is ,ami szinte csak vegetál, mert sem ásni sem szoni nincs kedve.(subfusca) Szerintem azok a fajok ásnak - a klímára való tekintet nélkül - amelyeknek kicsi a szövési kényszerük. Ezért inkább ásnak. Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy pl. egy kiskorában sokat szövo pók nagykorára is megtartja ezt a szokását? És az inkább ásó pókok közül melyek térnek át az aktív szövésre, és melyek amik késobb is a rejtozködést választják. Amennyi tapasztalatom van, (és mástól is úgy hallottam), hogy a fasciata-k sátorszeru képzodményeket szonek kiskorukban, tehát nem nagyon ásnak, nagy korukban viszont inkább rejtozködnek, és a szövést minimálisra csökkentik. A szövés kényszere nemcsak fajokra , hanem nemekre is bontható. Mert szerintem a nostényekben erosebben él a szohetnék kényszere.(lásd kokon) Itt már szinte egy családfát lehetne felrajzolni, legfelül egy genus, alatta a fajok, fajonként hím-nostényre ágazva, onnan tovább, kevésbé szövo és aktívan szövo egyedekre bontva. Szó mi szó , én most úgy vagyok vele, hogy amelyik nem akar szoni az ás, amelyik pedig aktívabb, annak mindegy milyen alakzatban csak szojön ! A szövés és nem szövés kényszere még mindíg nem 100%-ban öröklött dolog, mert jelentos hányadában a tartás (klíma, etetés, stb) is felelos. A variciók száma végtelen....
Vissza az elejére
Profil üzenet
kissicc
Tag

Elküldve: 2007 Nov. 12. Hétf., 23:13    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok! azért ne becsüljétek le a nagy és nyugodt poeciket sem mert nekem az adult Fasciata csajom képes volt megszökni és a szobaközepén várni engem & kint nem is tünt annyira lassunak meg nyugodtnak:D futott egy jó kört! Ellenben az 5 vedléses nagyon nyugod, volt hogy a csipeszböl adtam oda neki a tücsit és nyugodtan elfogadta semmi hirtelenkedés Nagyon boldog

am gyorsaságba nálam a P.MURINUS nyert annál még gyorsabbat nem láttam!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 09. Kedd., 16:36    Hozzászólás témája: idéz

Ma fotós jött az oviba, és végigfényképezett mindenkit. Meg is dícsérte oket, mert mindenki nyugodtan viselte:

fasciata: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0225_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
formosa: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0229_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
miranda: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0156_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ornata: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0233_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
pederseni: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0220_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
rufilata: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0195_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
striata: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0198_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
tigrinawesseli: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0163_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
regalis: http://www.kepfeltoltes.hu/071009/DSCF0242_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

Hát nemtom, a 2 vedlés Cyriopagopus sp. Blue kb 2x gyorsabb mint a hasonló korú pedersenim. Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 19:19    Hozzászólás témája: idéz

Most etettem végig a 11 pókot. Hát már nem úgy muködik mint régen, hogy bedobok egy tücsit 1-2 póknak , aztán tv-zés.....
Figyelem: Magas vérnyomású embereknek , kis pöcik etetése nem javasolt ! Ellenkezo esetben keressék fel háziorvosukat, gyógyszerészüket
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 28. Pént., 08:11    Hozzászólás témája: idéz

Psych0 írta:
az összes fánlakó kicsibe ás (kiv az avik.) a psalmok és a pöcik biztos Mosoly a psalmok azért mert xxx a pöcik meg ilyen xxx élnek, amibe a picik bevackolják magukat. Szemben az avikkal, akik xxx és abba laknak.

Psycho!

Ezt te hol hallotad, mert mi ilyenrol nem tudunk!

Az igaz hogy a Poecik és a Psalmopoeusok leásnak a talajba és ott élnek 4-5 vedléses korukig. De szerintem a többi az igen magasfokú hülyeség!
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 14:57    Hozzászólás témája: idéz

Psych0 írta:

az összes fánlakó kicsibe ás (kiv az avik.) a psalmok és a pöcik biztos Mosoly a psalmok azért mert xxx a pöcik meg ilyen xxx élnek, amibe a picik bevackolják magukat. Szemben az avikkal, akik xxxés abba laknak.

ATYA............ÚR..................ISTEN....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Pedig nem is vagyok hívo)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 27. Csüt., 13:06    Hozzászólás témája: idéz

Psych0 írta:
Scream írta:
Csak az én kis 3 vedléses pöci pedersenimnek szokása, hogy leássa magát teljesen a talajba? Csod?lkoz?

Azt hittem fán lakó faj. Vicces

az összes fánlakó kicsibe ás (kiv az avik.) a psalmok és a pöcik biztos Mosoly a psalmok azért mert xxxxxxx a pöcik meg ilyen xxx élnek, amibe a picik bevackolják magukat. Szemben az avikkal, akik xxx és abba laknak.

micsoda?,,! Nevet? Nevet? Nevet? Nevet?
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 15:40    Hozzászólás témája: idéz

Az én kis formosa-m ás, míg az ornata-m hálósátorban lakik. De egyébként igen , kb. 5 vedlésesen már "felköltöznek". Meg persze attól is függ milyenek a terepviszonyok. Ha raksz be neki egy fakérget ferdén, egybol alámászik. Mivel a fánlakók elég nyúlánkok, elég hamar, már 5-6 vedlésesen berakom a végleges nagy tercsiükbe. Nem is csoda, nálam 8 vedlésre adult a hím Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Psych0
Gyakori látogató

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Csak az én kis 3 vedléses pöci pedersenimnek szokása, hogy leássa magát teljesen a talajba? Csod?lkoz?

az összes fánlakó kicsibe ás (kiv az avik.) a psalmok és a pöcik biztos Mosoly a psalmok azért mert xxxxxxxx a pöcik meg ilyen xxxxxxxx élnek, amibe a picik bevackolják magukat. Szemben az avikkal, akik xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx és abba laknak.

Koka voltam
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Szept. 20. Csüt., 10:52    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Hi

P. formosa adult nostény WC India

Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

Én is törtem már a fejem hasonló dolgon, bár nem ily "tudományos" célokból. Hanem több nem több faját, összetenni egy posztere, mert Mo. -n nem lehet kapni semmi hasolót sem, igény meg lenne rá!
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

Hi

jj csak az, de az nagyon jo. Jobb mint az a Pdf-es.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:12    Hozzászólás témája: idéz

Értem!

Tényleg láttam a Poecis poszteredet, csak Poecis van?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:10    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos nem nagyon, nekem van térképem Sri-Lankáról és Indiáról de azt nem adom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:07    Hozzászólás témája: idéz

Valami dokumentum,vagy kép a síkságiról, akad valahol a neten?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:05    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Azt hiszem, h a mintázatban is, de ennek jobban utána kellene néznem.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Szept. 01. Szomb., 22:01    Hozzászólás témája: idéz

Brachy!

Folytasuk itt!

Van valami külömbség a hegyi és a siksági subfusca között,a mérét kivéve?
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 16. Szer., 19:30    Hozzászólás témája: idéz

Nőstényem van! Nem hímem!
Sztereo alatt megnéztem, 100% !
A pedipalpusz nem alakult át.
A járólábain alakultak ki plusz serték.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Máj. 16. Szer., 16:28    Hozzászólás témája: idéz

Akkor az ornata nőstényed hím S?r? vagy nagyon szomor? próbálj meg nőstényt szerezni.
Ki mondta azt hogy nőstény?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 16. Szer., 09:18    Hozzászólás témája: idéz

Az ornata nőstényem lábain, plussz serték jelentek meg vedlés óta...
Ez pontosan minek a jele? Most lett adult?
Vissza az elejére
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Máj. 09. Szer., 13:49    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
Olvastam már erről... Sőt, egy cimborám tartott is két egyedet együtt és nem volt gond velük.
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Máj. 09. Szer., 09:34    Hozzászólás témája: idéz

Ti mit tudtok arról, hogy a Pöci fajok együtt tarthatók, megfelelö méretü terráriumban?
Vissza az elejére
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 15. Vas., 18:32    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
Így iszik, egy ornata:

Hi!

Ez ivás közben fekv?támaszozik?Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 08. Vas., 10:46    Hozzászólás témája: idéz

Így iszik, egy ornata:

Vissza az elejére
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 03. Kedd., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Szerény hajlékomban (a szobámban) történt, hogy egy kis (2 cm-es) ornata-t ki akartam venni átköltöztetés céljából. A hülye dög meg fogta magát, föl a karomon, onnan meg az ajtóra. Végiigfutott a folyosón, és nagy nehezen a vc-ben sikerült elkapni. Nagy élmény volt. Kokának igaza van, a nagyon sokal inkább nyugodtabbak, vagy inkább nem ugrálósabbak (csak támadópózba állnak, hálistennek nem futnak). A kicsik kész kis ördögök.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 03. Kedd., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Én is azt várom már , hogy nőjenek, öregedjenek, lassuljanak, bátorodjanak egy kicsit a pókjaim, mert mindegyik 4-5-6 vedléses. És hiába van 4 pókom, sokszor hetekig csak a kietlen tercsiket nézegetem. Nyugodtan benyúlok ,rendezgetem a tercsit, virágot ültetek bennük, mert a pókok bevonulnak a vackukba, és még földdel be is zárják az ajtót. Egyedül a chroma ami látható a hálójában. A pöcikbe (meg álltalában a fánlakó pókokban) mindíg az tetszett , ahogy elnyúlnak a fán. De sajnos ezt a látványt jó ha egyszer élvezhettem. Nekem is nagyon félénk, ha elő is jön, a lekisebb rezdülésre iszkiri az odu. Egyébként már megtanultam, hogy egy pókot sosem szabad nagyon bezabáltatni, mert akkor elvonul emészteni, és hetekig nem látom. Mindíg csak annyit adni neki, hogy vadásszon és mutogassa magát. Mert ha vedlés után megéhezik, és eszik mint a ba...om, jó nézni, hogy benyom 2-3-4 tücsit naponta, aztán csodálkozunk, hogy 1-2 hét után bezárkózik. 3 hét mire levedlik, utána még egy hét mire el?dugja a képét.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 03. Kedd., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

Gáspár!

Hát az adult subadult példányok már nyugisabbak az bizti.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 03. Kedd., 14:03    Hozzászólás témája: idéz

Van egy 4cm P.formosám nem tudom mi van vele csak éjszaka van elöl és ha közel megyek az állatos polcomhoz amin van kb:15 terkó,doboz akkor csak ő ijed meg össze vissza futni kezd aztán amikor megtalálja a járatátahoél gyorsan leszalad oda és nem jön ki, de különben nincs semmi baja tök egészséges,szép, jól eszik, mikor fog megnyugodni már amennyire elvárhatom tőle?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 02. Hétf., 15:58    Hozzászólás témája: idéz

P. miranda 4 vedléses

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Nemek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu