Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 11 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Pterinochilus murinus (Pocock, 1897)* Central, East Africa

Pterinochilus murinus (Pocock, 1897)* Central, East Africa

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 28. Szomb., 00:03    Hozzászólás témája: adulás idéz

Lolo írta:
hmmm
ebben én is kételkednék ienr?l még nem is hallottam.

Hát nem, 2 esetben is megtörtént... Mind 2 esetben hímeknél...
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 27. Pént., 12:23    Hozzászólás témája: idéz

hmmm
ebben én is kételkednék ienr?l még nem is hallottam.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Júl. 27. Pént., 11:48    Hozzászólás témája: Re: adulás... idéz

wushu írta:
Hi! Egyáltalán nem lehetetlen...
Tartási körülmányekt?l függ.
Nekem már "pöcik" is adultak 8. vedlésnél.

No ezt nem hiszem, szerintem ott kicsit elszámoltad a dolgot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 18. Szer., 20:57    Hozzászólás témája: adulás... idéz

Hi! Egyáltalán nem lehetetlen...
Tartási körülmányekt?l függ.
Nekem már "pöcik" is adultak 8. vedlésnél.
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 18. Szer., 13:17    Hozzászólás témája: idéz

Atya gatya az a szemet ilyen hamar itt akar hagyni!!!! Szemet pok.
Kepet max jovo hetvegen tudom dobni Zavart
De akkor is lehetetlen hogy egy pok 8 honap alatt beaduljon meghozza 7-8 vedlesesen de ami teny hogy nagyon sokat nott es a labai is iszopnyat hosszura megnyultak. Es en az elso ket par jarolaban eleinte parzosarkantyunak neztem akkor lehet hogy az de szerintem az csak aza hogy ugy nott ki oda a szor.
Na jo ti jobban tudjatok lehet hogy kepes egy pok 8 honap alatt beadulni de olyan hihetetlennek tunik.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Júl. 18. Szer., 09:48    Hozzászólás témája: idéz

Hát ez az amikor hirtelen megnyulik a hím akkor szokott adulni!

Na lesz kép vagy sem?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 18. Szer., 08:55    Hozzászólás témája: idéz

A decemberi borzen vettem Fecotol meg nagyon picin azota 8 honap telt el es eddig 7* vedlett nallam. Max ugy nyolc hogy nallam vedlette be az elsot mert meg feher szinu volt a pokica. Szoval a pok maximum 8 vedleses ugyanis eleg egyenletesen nott csak az utolso vedlesenel nott iszonyatosan sokat.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Júl. 18. Szer., 08:31    Hozzászólás témája: idéz

Nos nem tudom mekkora volt amikor megveted, senki nem mondta hogy te tartotad rosszul,lehet hogy az el?z? gazdája vagy az azt megel?z?. Láttam én már 3 éves Lasiodora parahybanna n?stényt aminek 5 cm teste volt.
Egyébként is a hímek átlagos lábfesztávolsága ivarérett korban 12-13 cm, nos egy kisebb termet? hím, adulhat 8-10 cm is. Az adult n?stény lábfesztávolsága 12-13 cm átlagosan.

Tehát nem vitázatok, kérjük a képet és megmondjuk mi a helyzet.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 22:26    Hozzászólás témája: idéz

A terko egy kis zárt tér ahol mindenütt ugyan az a klíma uralkodik a vadon meg nagy. A termsézetben a murinus üregeket is ás...
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 21:56    Hozzászólás témája: idéz

Na jo de az enyem is elbujhatott a halojaban amikor csak akart meg en se felulrol vilagitottam vilagitok hanem oldalrol es nem is olyan kozelrol o kb 30 cm-re van a pilacstol. Es 30 fok fole nem igazan ment a homerseklet esetleg ritkan 31-32 de az is a lampa korul nem a pokoknal.
A szobam meg az emeleten van es ott joval melegebb van mint lent ezert estenkent 26 fok ala nem igazan meg a homerseklet Szomor?
Es ugy vannak a terkok is elrendezve hogy ha akarnak van huvos es arnyekos resz is de allandoan napoznak. em bujik el egyik dogom se tetszik nekik a meleg.
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

persze, h melegebb van, de a pók nem fog kint aszadni a napon...
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

O a kurva eletbe de afrikaban meg melegebb van akkor ott is adulnak befele ilyen hamar a pokok?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 21:19    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Nagyon ritka esetben megtörténhet. Közre játszott az is, h túl nagy melegben tartottad.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Meg nincs egy eves a pok decemberben lesz egy eves. Ez most komoly? Elkepzelheto hogy beadul egy 8 honapos pok?
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Hímeknél elképzelhet?nek tartom.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Nem tenyleg 7 vedleses max 8. Megvan az osszes vedlese. Sott ugy vittem haza hogy valszeg az elso vedlest is nallam vegezte el ugyanis en teljesen feheren vittem haza par napig feher volt utanna mire hazamentem par nap mulva lett fekete az utotste pedig narancssarga. Es azt a nagyon pici ruhat az elso koltoztetesenel talaltam meg. de az olyan pici volt hogy elejtettem es nem is talaltam meg Nevet? . Szoval azzal egyutt 8. nem hisze hogy vedlett volna tobet titokban max 1-et de nem hiszem szepen egyenletesen nott csak ez a legulto vedlese utan nott iszonyatosan sokat a labai ahogy irtam iszonyat hosszuak lettek amikor vag egy terpeszt. Azt a rohadt kepkeszitest meg max 2-3 het mulva tudom elvegezni a francba Zavarban lev? . Irtac hogy a Tcf nostik 10 cm-esen adulnak de gondolom nem 7-8 vedlesesen csinaljak K?rd
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 19:13    Hozzászólás témája: idéz

Hi

tuti hét vedléses ? Lehet párszor vedlkett ugy is, h nem vetted lészre. Amugy meg acm test? murinusz nem olyan kicsi a TCF n?stik már tíz cms lábfesszel adultak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

De en nem tartom rosszul vagy nem erzem hogy rosszul tartanam. Egesz nap kozel 30 fok van nalla estenkent is van amikor 26-27 fokban van mert nagyon meleg van a szobamban. Allandoan etetem. Es a pokica 8 honapos kb. MIt ertesz azon hogy roszul tartas? Nagy teruleten tartom, es a rossz tartas a murinusnal nallam max az hogy volt amikor vizes volt a talaj alatta. Onnan is gondolom hogy nem tartom eosszul met eleg surven vedlett nallam.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Júl. 17. Kedd., 09:46    Hozzászólás témája: idéz

Norbália!

Rakj fel képet, az els? pár járólábáról, és a bulbusnak vélt testrészr?l.
Ugyan is lehet hogy nem kell szemüveget iratnod, mert egy iszonyat rosszul tartott murinus hím 4 cm testel is adulhat.
Nem rég láttam 2 db, Megaphobema robostum adult hímet egymás mellet, az egyik kéttszer akkora volt mint a másik. A rosszul tartott akkora volt mint egy emilia hím vagy még akkora sem, a másik meg a jókifejlett példány volt.
Ennyit err?l, jöhet a fotó!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Júl. 16. Hétf., 22:16    Hozzászólás témája: idéz

A murinusom kb 2 hete vedlett most 7 vedleses a decemberi borzen vettem akor meg teljesen feher volt a kicsike a teste most 4 cm a (ragoizulet elejetol az utotest vegeig). Iszonyatosan sokat nott a labai baromi hosszuak lettek es amit nagyon erdekesnek tartok ami tudom hogy lehetetlen de mintha a tapogatolabak vegen ott lenne a bulbus tudom hulyen hangzik meg minden de tenyleg ugy nez ki!!!!!!!!
Nem kaptam napszurast de en tenyleg annak nezem vagyis neznem ha lehetne de meg biztos hogy nem az mert az csak az adulta valaskor jelenhet meg nem? Sott ugy nez ki mintha sarkanytyui is lennenek de azok csak szorok de nagyon erdekes Felki?lt
Aldott egy bekes joszag meg mindig teljesen be van lassulva semmi gyors mozdulatok es olyan bekes egy dog hogy szerintem meg simogatni is lehetne Nagyon boldog Nayon nyugodt ha megpiszkalom csak arreb megy vagy csak a labat huzza el de mar 3 vedleses kora ota ilyen!!!! Tudom hogy ez az egesz hozzaszolasom eleg hulyessegnek hangzik azert is irtam le hogy mi a velemenyetek K?rd
ja es a 4 cm-es testet a vedles utan mertem le kb 1 hettel!!!!
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Igen igen de nem mondtam hogy szaraz volt a terko Szomor?. Azert mert nem is volt az Szomor? Abbol a szemet itatobol hamar kiparolgott mindig a viz ezert a talaj egy reszet is nedvesitettem rendesen. MIre eszbekaptam a sok viz lement a doboz aljara es onnan malydnem az egesz fold vizes lett miatta. Ami idealis kornyezetet alakitott ki a szemet atkaknak Szomor?
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

A becsuletem megmentese erdekeben meg kell jegyeznem hogy tudok szebb kepeket is csinalni, de ez egy jirtelen jott es eleg gyorsan keszult foto volt. Feltem hogy a pokica meggondolja magat es vissza megy a halojaba. Na meg nem szeretek fenykepezni Felki?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 10:04    Hozzászólás témája: idéz

Érdekesnek tartom a murinus adkásodását, az atkák nem mennek száraz terkóba!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 09:40    Hozzászólás témája: idéz

Az atkák nem károsak a pókra, csak csúnya látvány, tehát nem tudják legyengiteni az állatot. Szerintem nagyon közel van a vedléshez és ezért olyan nyugis.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 09:32    Hozzászólás témája: idéz

A b.zi tucsik miatt atkas lett a murim na meg mas pokjaim is ezt mar leirtam na szoval attkoltoztettem a murit de semmi ellenallas semmi teleportalo kepessegek fitogtatasa teljesen egyuttmukodott a pokica. Amikor piszkaltam a halojat szedtem szettfele akkor se probalt menekulni tamadni csak osszehuzva figyelte az esemenyeket. Ez a nagyon jambor viselkedes foghato az atkakra K?rd Gondolok arra hogy legyengitettek a szervezetet vagy nagyon idegesiti az atkak jelenlete K?rd HM szerintem az idegesitos lehetoseg kizarva mert akkor orult modjara viselkedne. Lehet hogy csak megilyedt hogy piszkalom a halojat de akkor miert nem tamadt K?rd Miert van az hogy az utobbi idoben a halojan kivul dekkolt habar az utolso hetben a halojan belul mocorgott es leszotte a bejaratokat is na meg az utotesten is latszik hogy vedleni keszulhetett, na meg kb 1,5 hete mar nem is evett egyaltalan. Most a koltoztetessel biztos csuszni fog vagy 2 hetet a vedlessel de inkabb kesobb csereljen ruhat csak ne legyen atkas Felki?lt Felki?lt Felki?lt Felki?lt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Jún. 18. Hétf., 08:30    Hozzászólás témája: idéz

Lolo írta:
szia
Melkon!

Err?l már más topikban is beszélgettünk ill. vitaztunk velemenyem szerint nem külömbség én is tapasztaltam iet más fajoknál s?t....
amelyik kicsit ill felt?noen lassabban fejl?dik szerény véleményem szerint n?stény lesz legalábbis nagyon nagy esély van rá amint tucc szekszálni kérlek jelezz hogy igazam volt e köcce Mosoly

Már elnézést, ez hülyeség!
Az ég világon semmi köze a méretnek a ivari hovatartozáshoz, s?t annak sem hogy melyik vedlik el?bb. Ezt egyszer már leirtam egy másik helyen vkinek, de bemásolom ide:

"Laci!

El?ször is akkor elmondom neked hogy nekem is volt két egy kokonból való vagansom, az egyik most készül?dik a 7 vedléséhez, a másik majd egy hónapja bevedlete és ami el?bb vedlett az tutti n?stény. Ha bevedlik a másik is akkor annak a neme már mindegy is, mert ha n?stény akkor is nagy eltérést mutatt a két egymás mellet lév? egyed fejl?dése azonos körülmények között, ha meg hím lesz akkor nincs mir?l beszélnük.

A két baumgartenim, ami egy kokonból van az egyik n?stény a másik hím, most 8 vedlésesek, és a n?stény csak két héttel szokot el?bb vedleni mint a hím, méretre viszont teljesen azonosak.

A két 6 vedléses smithim egyszere vedlik, napra pontosan méretre megegyezik, viszont különböz? nem?.

Az hímek gyorsabban fejl?dnek, hát végülis. Na de azt vegyétek figyelembe hogy a hímeknek általában 12 vedléssel lesznek ivarérettek, a n?stények 14. vedléssel. Tehát sac/kb ott is van az a 1-1,5 év amivel a hímek "gyorsabbak"."

"Sl?n bevedlett a másik vagansom, és hím.

Tehát egy kokonból származó egyedek 7 vedlése:
n?stény: 2007.04.28

hím: 2007.05.20"

Ha megnéztek egy kokonból származó 1 vdléses egyedeket ott is található nagynak mondható és kis csenevész példányok, de ha valaki ez alapján próbál választani magának hímet v n?stényt akkor igen meg fog lep?dni, de ha szerencséje van akkor még be is jöhet az esély 50%.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 17. Vas., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok

Siler összefoglalnád mire jutottatok (mert én nem tudok regisztrálni a DNFSen vagyis regisztráltam csak nem írtak vissza)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Siler
Tag

Elküldve: 2007 Jún. 17. Vas., 19:45    Hozzászólás témája: idéz

http://www.maxinet.hu/madarpok/viewtopic.php?t=210
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 17. Vas., 17:27    Hozzászólás témája: idéz

szia
Melkon!

Err?l már más topikban is beszélgettünk ill. vitaztunk velemenyem szerint nem külömbség én is tapasztaltam iet más fajoknál s?t....
amelyik kicsit ill felt?noen lassabban fejl?dik szerény véleményem szerint n?stény lesz legalábbis nagyon nagy esély van rá amint tucc szekszálni kérlek jelezz hogy igazam volt e köcce Mosoly
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jún. 14. Csüt., 13:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Lenne hozzátok 1 kérdésem: Szerintetek az mit?l lehet, hogy azonos "alomból" származó 2 kis murinus között 1 vedlésnyi különbség van? Ezalatt azt értem, hogy egyid?ben vettem ?ket és 1-2 nap difivel vedlettek egymáshoz képest. Ezután az egyik levedlett 5. alkalommal, a másik pedig nem. Szemmel is jól látható a 2 között a méretbeli különbség. Azonos talaj, kaja, h?mérséklet, minden. Lassan megint vedléshez közeledek, és úgy veszem észre, hogy a kisebbik is vedleni készül, ezért nem hinném hogy komoly baja lenne, csak nem igazán értem mit?l lehet ez. Köszike Sziasztok
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Jún. 13. Szer., 14:51    Hozzászólás témája: idéz

Az én 5 vedléses kis murinusom is vmi iszonyat gnóm módon néz ki, a potroha vmi hatalmas a fejtorhoz képest. Szerencsére mind2 murinusom nagyon jól kajol. Majd nyomatok róla képet.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jún. 13. Szer., 07:16    Hozzászólás témája: idéz

Ezaz a murinusom megvaltozott nem szegyelos a kicsike eleg sokat tartozkodik a haloja tetejen ezaltal az egesz pokot latom es amikor leszedem a doboz tetejet nem megy vissza, ES EZ FENYES NAPPAL TORTENIK. Kepet is dobok fel hogy a HALOJAN KIVUL ESZIK!!!! CSak szegenske most atkas a ragoizuleteinek a belso reszere telepedtek le azok a rohadekok (bocs de merges vagyok erte egy kicsit) Persze ez 100%-ban az en hibam ugyanis nem tartottam eleg szarazon. De most hogy hagytam hogy elegge kiszaradjon a lakheje eszrevehet?en tünnek elfele!. SZERENCSERE!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Jún. 06. Szer., 10:16    Hozzászólás témája: idéz

Az utóbbi két hétben megevett 3 napos/szopós egeret a murinusom és utóteste soha nem látott méreteket öltött Nevet? Pedig már azt hittem vedlenie kellene, úgy t?nik ? másképp gondolta.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 09. Hétf., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Képek itt: http://www.baboonspiders.de/galerie.php?lang=en&go=4
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 09. Hétf., 18:18    Hozzászólás témája: RCF idéz

Aha... Köszi.
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 09. Hétf., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Wushu ez RCF. A TCF barnás-szürkés szín?.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 09. Hétf., 12:12    Hozzászólás témája: TCF-RCF idéz

http://kepfeltoltes.hu/view/070409/P._murinus_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070409/Pterinochilus_murinus_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 08. Vas., 17:37    Hozzászólás témája: Kérdés. idéz

Hy! Ez gondolom TCF. Hm?http://kepfeltoltes.hu/070408/DSCF1430_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 12:17    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Igen, azt még valaha én irogattam, mert jelen volt nyugaton, de pár okosabb ember kijavított, h az a TCF. Ezen a 2 színváltozaton kívül még van 4 vagy 5 .
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 08. Csüt., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

Nagyot tévedek ha azt mondom hogy az RCF és TCF melett van még YCF is?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Igen van elég nagy eltérés a RCF jóval nagyobbbra n?l láttam már 16cm csajt is a TCF viszont sokkal kissebb.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 22:35    Hozzászólás témája: idéz

Olyan nagy eltérés van a szinváltozatok tulajdonságai között? Nem mindegy hogy RCF vagy TCF én azt hittem hogy ugyan olyan gyorsan n? meg minden tulajdonság azonos csak a szin az eltér?.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 22:25    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Akkor az a vörös mert a r az a red szócskát képviseli.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

A sárgás szinezetü. RCF ha nem tévedek ez a szinváltozat neve.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 07. Szer., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Hi

melyik színváltozatod van ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 06. Kedd., 08:08    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok valószinüleg ismét vedlett a murinusom immár 4 vedléses. Ezt nem mondom biztosra mert csak lámpával világitgatok a hálójába és ott láttam valami régi pókruhára hasonlitó dolgot. Nincs most szivem széttszedni a hálóját és nem tudom óvatosan kiszedni mert olyan vékony a pókjárat hogy nem tudnám úgy kiszedni a vedlését hogy ne rongáljam meg a póklakot. És az is érdekes hogy a murinus nem n? olyan sokat vedlésenként ?! Ha az tényleg vedlés akkor már 4 vedléses a murinus de a cyaneopubescens is 4 vedléses amit hétvégén hoztam Wolkowtól de az sokkal nagyobb a murinushoz képest. A murinussal sincs semmi gond az 100% ugyanis azt pedig Fecotol vettem és biztos vagyok benne hogy nem "hibás" pókot adott el. Tehát 2 kérdés vegyem ki a vedlést, ha nem veszem ki akkor sincs gond ugyanis nagy dobozban tartom és vígan megfér melette persze tudom hogy a pók fél vagy nem szereti ha ott van melette a vedlése de mire hazamentem már egy kicsit arébbtanyázott attol a helyt?l ahol valószinüleg a vedlés található. Persze a járat minden ugyan az csak egy kicsit arébb tanyázik. Második kérdés : A murinusok ilyen kis korukban ilyen kicsit n?nek vedlésenként 4. vedlésese vagy én csesztem el valamit?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Márc. 02. Pént., 14:59    Hozzászólás témája: idéz

Ma levedlett mind2 kis murinuszom, immáron 2 vedlésesek. Volt olyan mázlim, hogy végig láttam az egész folyamatot, persze nem ez az els? vedlés amit látok, de az ilyet mindig jó végignézni. Amúgy sem volt hosszabb 10-15 percnél. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 18. Vas., 19:00    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Ismét egy RCF a kéreg alól
Vissza az elejére
Profil üzenet
Melkon
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Feb. 12. Hétf., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Végre valahára a mai napon beszereztem 2db 1 vedléses murinust, nagyon szépek sztem már ilyen picinek is. Remélem nekem is sok örömöm lesz bennük. Hali
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Feb. 07. Szer., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

HI

Egy RCF
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő
18 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu