Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 11 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Pterinochilus murinus (Pocock, 1897)* Central, East Africa

Pterinochilus murinus (Pocock, 1897)* Central, East Africa

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 22:00    Hozzászólás témája: idéz

Koka: ha ezzel arra célzol, hogy én nem olvastam végig az elejtéol ezt a topicto akkor nagyon tévedsz Mosoly szinte minden topikot 2szer átolvastam itt az arachnidán Kacsint?
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 21:05    Hozzászólás témája: idéz

Hát hol üt tanyát: többnyire Kenya fensíkjain és Tanzániában az Usanbara hehységen!
Na de viccet félre téve!

Látom Robi te vetted a fáradságot,és elolvastad a topicot,már csak ezért is megérdemled a komoly választ.
Igen én írtam azt a mondatot valamikor, és az is helytelen!
A P. murinus cserlyék és egyébb alacsony növények száránál csinál lakóhálót magának!
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem direkt idézojelbe lett téve a bokorlakó azért,hogy ne bántsa a fülét a szakértoknek.Egyébként akkor mond meg te ,hogy a természetben hol üt tanyát egy ilyen kis állat.Csak a helyre vagyok kiváncsi ne írd le megint ,hogy csak talajlakó meg fánlakó van,mert ezzel tisztában vagyok én is.

Koka 2006-ban írta valamikor:
"Akkor a murinus is bokorlakó. Ennyi! Szerintem!"
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 20:23    Hozzászólás témája: idéz

O is rosszul tudja! Mosoly

Tudományosan két életmódot különböztetünk meg, fánlakó és talajlakó.

Minden talajlakó üregben él, az már hogy magaást,vagy más hogy jött létre az más téma.
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 18:38    Hozzászólás témája: idéz

Én is így tudom ahogyan Atrox írta.Ha tévednék akkor elnézést.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
-AtroX-
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 16:56    Hozzászólás témája: idéz

Halihow!

A P.murinus talajlakó pók mely a bokrok aljában alakítja ki lakhelyét...a terraristák emiatt a P.murinusra és még "pár" pókra a bokorlakó elnevezést akasztották! Viszont ez csak a terraristák körében létezik! A pókokat 3. "életmódba" sorolhatjuk talajlakó(pl.: Brachypelma genus),falakó(pl.: Poecilotheria genus),üreglakó(pl.: Haplopelma genus) Mosoly Laza
Látogató

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Igen elolvastam hogy 1-1.5 hét múlva lemengy de ez biztos???
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

Ha veszed a fáradságot és végig olvasod ezt a topicot az elejétol kezdve akkor megtalálod a választ.
kismuri
Látogató

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 16:26    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem is rosszul tudja mert tudom hogy talajlakó csak nem tudom hogy mért csinál úgy mint egy Avi... K?rd
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

BeckRobi írta:
Én úgy tudom,hogy nem kifejezetten talajlakó pók szóval nem kell az ilyenen meglepodni.

Rosszul tudod!
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy tudom,hogy nem kifejezetten talajlakó pók szóval nem kell az ilyenen meglepodni.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
kismuri
Látogató

Elküldve: 2008 Feb. 03. Vas., 09:49    Hozzászólás témája: idéz

Hello all!
Most regeltem erre a csodálatos oldalra Nevet? .
Eddig csak olvasgattam az oldalt,nézegettem a képeket,és a fajleírásokat.
Nekem is van 2 P.murinusom és már kb olyan 4-5 v-sek.Nagyon szép és nagyon agresszív mindketto csak az a problémám hogy tegnap raktam át a nagyobbikat egy nagyonn dobozba és egybol mint egy fánlakó pók felment a tetejére és ott építkezett...Mért???Am még sok pókom van rajtuk kívül szval nem vagyok kezdo(A.versicolor,P.cambridgei,A.geniculata,C.crawshay,H.hercules,2A.insubtilis,
B.vagans,T.gigas,C.huahini,B.emilia,B.albopilosum,P.ornata,H.lividum)
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
toraz1
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 22. Kedd., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

Belinkelem nektek egy videóm, éppen építkezik a pók Forg? szemek

http://www.youtube.com/watch?v=NYXCX8k97JY
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
toraz1
Újonc

Elküldve: 2008 Jan. 22. Kedd., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Volt tavaly egy murinusom, 2007. januárjában kaptam, és októberig tartottam, végül el kellett cserélnem egy albopilosumra, mivel-szégyen nem szégyen- tartottam tole. Az elso pókom volt ugyanis.
Amíg picike volt addig nem volt probléma a tartásával, viszont nem akartam megkockáztatni hogy baj legyen a tapasztalatlanságomból kifolyólag Zavarban lev? Ezért váltam meg tole...
Körülbelül egy centis volt amikor hozzám került, és kiskorától kezdve fotóztam, van kép az egyik vedlésérol, arról is hogy egészen pici korában milyen szövedéket készített, majd nagyobb korában a kajálásait is megörökítettem.
Szeretném most Veletek megosztani néhány képemet Mosoly

Kezdetben egy bombonosdobozban lakott, és a sarkába készített lakóhálót:

Íme a doboz (14 centi hosszú):

Késobb ebbe a terkóba került át:

Kezdetben nem volt valami zabagép, de ezt gyorsan kinotte Vicces :

Vedlés:
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 20. Vas., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

Én, hmm. 20x20x30, takarítés,kinyitom az ajtaját, kiszedem a zavaró tereptárgyakat manuál, aztán pálca és doboz, odateszem az ajtóhoz a dobozt,pici rést hayok ahol a pálca befér és beleterelem az állatot,majd a doboz szájához üveglap,lezárom, itt majd jön logikusan,hogy mit köll csinálni,. Tekrót kitakarítod,dobozt vissza a tekró szájához, kihúzod az üveglapot, finomn megpöckölgeted a dobozt és berohan a terkóba,zárhatod az ajtót. Ennyi.
Ez többnyire így zajlik, spec a murinus életfeltételeit nézve,ha megfelelo a talaj,kb 2 évente va cska nagytakarítás,közben max az üvegrol törlöm le a kulmannt, de akkor nem vesem ki az állatot,mert inkább bemenekül a helyére...
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Vilmos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jan. 20. Vas., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm válaszotokat! De meg válni semmiképpen sem szeretnék tolle.
Majd belejövök Forg? szemek
A terkó takarítást hogyan szoktad bonyolítani? Egyáltalán milyen terkóban tartod az állatkádat? A kicsapás az mit takar,mondjuk rám ugrik? A youtube-on nézegettem oket sokat ágaskodik meg fenyegetozik.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 23:32    Hozzászólás témája: idéz

Végzetes nem lesz de nem kell, az az embör tartson defenzív fajokat,aki kezelni is tudja, nem Brahypelma,hanem Brachypelma, csak javítás nem pofarángatás Kacsint?
A helyedben elcserélném valakire,valami kevésbé ideges fajra... azt kezelném.
Alapjáraton amurinus félénk, menekül a vackába, de átpakolás során kiszaladhat, sot esetlegesen rád is csaphat....ezt elkerüledno szerintem válj meg tole vagy kérj meg egy gyarolottabb embörkét ha félsz,hogy tegye meg neked,néha muszály lesz benyúlni,penészedés,kaki,egyebek letakarításához,ez hozzá tartozik,ha félsz az állattól abból inidg baj van szinte. A hutot azért télleg felejtsd el,ezt pár olyna embörke alkalmazta,akik fotózgatták magukat veszélyesebb kategóriájú fajokkal és így lehiggazstotta oket.... hmm...
Felesleges. Másik módszer,ha dobozostúl berkaod az új helyére,majd kinyitod óvatosan és bezárod a tekró ajtaját és pár nap múlva kiveszed a dobozt,ha már belakta az egyik sarkot,mert akkor oda fog megbújni a vackábN A ZAVARÁSRA ..nem pedig kint a szbádban;)

Ki nem fekszel tole,de szarul lehetsz eléggé...
Poecilotheriaban vannak itt oskan,akik tudnak neked segíteni, mi érdekel,stb de ez a Gen. Poecilotheria topicban.
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Hi !
A hutobe még véletlenül se, az ugyanis végzetes is lehet, ha pár percnél tovább hagyod bent... meg amúgy sem egy jó megoldás. Kádban megcsinálható az át telepítés (nem nagy ez a terkó még, tehát szerintem elfér) befogod egy nagyobb dobozba, majd át teszed dobozostul a másikba, és ott kinyitod... megvárod még kimegy, majd kiveszed a dobozt, és ennyi. Vagyis, én személy szerint így szoktam. Tudtommal az eros mérgu madárpók fajokhoz tartozik... regisztrált halálesetrol még nem hallottam/hallottunk madárpókoknál. Persze kaphat az ember egy allergiás rohamot, de ez már más dolog. Nálam eddig mindig az új doboznál a tetore csinálta a hálóbunkert, majd egy fél - egy hét múlva leköltözött az aljára. Egy 30x30x30-as terrárium teljesen ideális szerintem neki, ha az enyém majd közeleg az adultsághoz, én is akkorába teszem. Se nem minimális, se nem túl nagy. Nagyjából ennyi, lehet ezekre írni, ha valami hülyeséget írtam... elvégre én is rendkívül kezdo vagyok, csak gondoltam, hogy a saját véleményemmel válaszolok erre Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Vilmos
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Jan. 19. Szomb., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Több mint féléve tartom a Smithi-t eleinte a kezembe vettem most már nem igazán valahogy nem látom értelmét. Helyes dolog-e,hogy nem szoktatom megamhoz és ot hozzám?
Másik kérdésem az lenne, hogy kaptam egy pici pókot kis fekete volt és a haverom ajándékozta nekem. (izé) néven.Nos ez egy olyan "izé" ami P. murinus lett Sokkolt ! Pici volt és fekete. Beraktam egy üvegbe
5 cm kókuszrosttal had túrja.O meg hálót font a tetejére.!2 vedlése után felszabadult egy 9x9x15 cm-es terkó,abba raktam át had legyen jó neki. http://kepfeltoltes.hu/080117/halo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ami a fotón van!
Na most:sosem látom, mindig a hálóban van.
Amikor átraktam fura volt nekem ez a pók...
Kérdéseim hozzátok a következo lenne!
Menyire tartsak tole úgyértem Ti, hogy kezelitek a tieteket?
Ha csíp kifekszem tole?
Hogyan rakjam át egy 30x30x40 vagy 30-asba ha megnol mivel egyszer ki kell vennem és nem vagyok állatkínzó,szóval biztosan át kell tennem.
Terelgessem? Vagy hütobe tegyem?Azt monták ettol megnyugszanak és kezelhetobbek de ez nekem fura és nem egy "liter tej" hogy hutobe rakjam. Szóval praktikákat szeretnék Toletek meg bátorítást mert nagyon érdekelnek a pöcik csak egyetlen ember sincs akivel komolyabban le tudok ülni és errol beszélgetni. Akitol kaptam még mindig a dobozban tartja oket szerintem nem helyessen. De hát az o háza az o vára. A Brahipelmám jól van és hát ennyi.Sokat vedlik,jó kövér,szereti a tágas terkóját,sokat napozik a 25w lámpánál,50-57% páratartalom. Rendezgetem a terkót o jól turi és élvezi a sok cuccot amit kap. Növények, sziklarózsa, moha... most készülök rakni neki. Mindkét terrárium talaja kókuszrost és fenyo tozeg keverék. 25 - 30 fok.
Okosítást elore is köszönöm!
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 20. Csüt., 10:05    Hozzászólás témája: idéz

Szerinetem nincs baj a homérsékletekkel, majd késobb lefognak menni talajközelbe. Nálam is így csinálták.
Profil üzenet e-mail msn
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Dec. 20. Csüt., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Hy !
Lett egy 2-3 vedléses P. murinusom. Tegnap át tettem egy akkora, bár sokkal magasabb ételesbe (bár inkább egy pohárra hasonlít). Talajnak 1 centi vastag kókuszrost, eléggé szárazon. A pók 27-28 °Con van tartva, persze ez este 23 °C-ra lemegy.. Nah, a lényeg az, hogy az egész hálózást a "teton" végzi, tehát ahol kinyitnám a poharat, ott.. a talajra egy grammot nem szott, csak felülre, és ott tartózkodik. Ez teljesen megszokott, hogy így felülre is csinálja, vagy nem jó a hom. vagy valami ? Elore is köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 05. Hétf., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

Hala az egnek mostanaban eleg nagy etvagya van az adult him murinusomnak erdekes mert mig nem adult be nem evett enyit mint most ez eleg erdekes. En ugy tudtam hogy az adult himek ritkan es keveset esznek.
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 02. Pént., 01:56    Hozzászólás témája: idéz

Hát ezt nem az alapján lehet megmonadni hogy te milyen gyakran látod. Persze hát lehet hogy fog vedleni nézd meg hogy néz ki. Ha az utóteste nagy és viszonylag el van távolodva az elotestétol, akkor igen, ha a megszokott helyén étvágytalan és inaktív akkor még valószínubb.

Legutóbb gaspar szerkesztette (2007 Nov. 05. Hétf., 17:26), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
KisEvi
Újonc

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 20:59    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ.Sajnos most télleg nem nagyon látni. Szomor? Lehet akkor hogy vedleni fog a kicsike Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 08:25    Hozzászólás témája: idéz

A vedléshez mindig biztonságos helyeket keresnek foleg ha amugy is ott van, de eleve amelyik állatnak már megvan a lakó hálója az több mint valószíu hogy ott fog le vedleni. Késobb már sokkal kevesebbet fog bujkálni de ez a faj az esetek többségében sosem lesz olyan magamutogató, mint a többi madárpókot ot is este lehet a leginkább megfigyelni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
KisEvi
Újonc

Elküldve: 2007 Nov. 01. Csüt., 08:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Jaj Wushu nagyon gyönyöru az anya murinusod Vicces
Csak kiskorukban nem látni oket soha?
Mert a 4 vedléses mindig bent van abba amit épített. Szomor?
Vedleni is bennt fog vagy általában kijönnek? Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 10:53    Hozzászólás témája: idéz

Sikerült vetnem pár pillantást nostimre. Amennyire szem elott volt hónapokig, most úgy el van bújva. Mióta megépült a "palotája" ki sem jött belole. Elotte meg egyfolytában szem elott volt.
Profil üzenet e-mail msn
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 24. Szer., 08:09    Hozzászólás témája: murinus idéz

munyee írta:
nem rég került hozzám egy egy vedléses kis dög Nagyon boldog de nem túl fotogén Nagyon boldog jobban fut mint ahogy pózol alig bírtam elkapni Nagyon boldog

Hi!
Csak nem a Gerontól van??? Kacsint?
munyee
Látogató

Elküldve: 2007 Okt. 23. Kedd., 22:24    Hozzászólás témája: idéz

nem rég került hozzám egy egy vedléses kis dög Nagyon boldog de nem túl fotogén Nagyon boldog jobban fut mint ahogy pózol alig bírtam elkapni Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 23. Kedd., 21:45    Hozzászólás témája: murinus idéz

norbalia írta:
Az adult him P. murinusomnak csak 6 laba van nemreg figyeltem meg hogy 2
laba tobol nincs meg Direkt kis dobozba raktam vissza, hogy ha maszkal ne essen nagyokat. Szal eses miatt nem hagyhatta el oket. Mitol lehet? Gondolom nem az oregseg miatt esik szet.

Helló!

Hát könnyen meglehet, hogy közeledik a végelgyengülés és ilyenkor ez elofordulhat. Leeshet a láb és a bulbus is...
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 23. Kedd., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

Az adult him P. murinusomnak csak 6 laba van nemreg figyeltem meg hogy 2
laba tobol nincs meg Direkt kis dobozba raktam vissza, hogy ha maszkal ne essen nagyokat. Szal eses miatt nem hagyhatta el oket. Mitol lehet? Gondolom nem az oregseg miatt esik szet.
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 20. Szomb., 18:49    Hozzászólás témája: P. murinus idéz

És az anyuka...

Mosoly
wushu
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 20. Szomb., 09:07    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog
Köszi Fulo....
Azóta már bevedlettek...
fulo
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 20. Szomb., 09:05    Hozzászólás témája: idéz

Szép kis dögök Wushu Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 20:33    Hozzászólás témája: idéz

szerintem meg nem adult be!
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Okt. 18. Csüt., 08:26    Hozzászólás témája: idéz

Véleményetek szerint adult már a nostény murinusom?
Most vedlett a hónap elején, elozoleg pedig áprilisban.

Vedlés szám nélkül került hozzám úgy egy éve.
Vedlései:07-02-26; 07-04-12; 07-10-05

Én úgy gondolom még csak sub.
Profil üzenet e-mail msn
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Okt. 09. Kedd., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

En mar kiskoraban egy akkora obozba raktam amiben vigan szovogetett es elfert benne egy kis kupak. Abba viz es az boven eleg neki. A meretet tekintve + 1-2 hejen a talaj kis reszet bevizezni ugyanis a kis pokok ha nem tevedek inkabb a talajbol "nyerik" kia fojadekot. En azert hasznaltam kupakot
mert nem vagyok otthon minden nap es gond lett volna az allando talaj locsolgatas de ha minden nap el tudd latni akkor meg felejtos tema a kupak sak a talaj egy reszen mindig legyen nedves a fojadek ill. a para miatt. Nem igenyel nagy parat a muri de szerintem a csont szarazsagot se szereti Kacsint?
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 17:34    Hozzászólás témája: idéz

Én eddig mindehol azt olvastam róla hogy nem kell neki nagy pára, sot inkább a szárazabb levegot kedveli!
Hát valóban egy nagy kihívás ez az állat, foleg ha megszökik...pff ne tudd meg, úgy megy mint a nyíl! Tényleg oda kell rá figyelni! Én egyébként egy 4 vedlésest vettem Wolkitól Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
atrax
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

A másik afrikai szépség, ami ma hozzám került (a C. crawshayi mellett). Én is vettem egy murinust, egy 2 vedléses TCF-et brachytól Lehet, hogy nem kellett volna 3 hónapos tapasztalat után egy ilyen állatot, de nagyon tetszett már a kezdetek óta, és magamat elovigyázatosnak gondolom, ígyhát vettem egy kicsit. A páratartalomról sok helyen mást írnak... valahol azt, hogy "nem szereti" a párát, valahol meg 60-70%ot így most nemtudom melyik lenne a jobb :S az elég lenne ha hetente 2* néhány csepp vizet a dobozába cseppentek vagy ennél több kell ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2007 Okt. 06. Szomb., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Huh ez az állat... nagyon állat! Nagyon boldog
nemrég értünk haza a börzérol és gondoltuk hogy áttesszük egy nagyobb dobozba... ezt követoen kb egy 1 órás hajsza következett a konyhába! Zavart Mosoly De sikerült a macska kitekat-os dobozába valahogy beleterelni! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 11. Kedd., 13:44    Hozzászólás témája: idéz

huh a kov borze mikor is leszen? En valami oktoberes dologra emleszem haaaaat nem tom nem valoszinu hogy azon ott leszek:( Viszont annak orulok eddig meg nem szidtak a murinusos tettem miatt ugyanis multkor feltevedtem valami noname forumra, es ott nagyon fikaztak egy sracot aki feltett egy olyan kepet amin kezrevette a murinusat.
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Szept. 11. Kedd., 07:25    Hozzászólás témája: idéz

Hát jah...
Nem csalódtam... Nagyon boldog

Azért remélem találkozunk, következo börzén, .... rég láttalak! Mosoly
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Szept. 11. Kedd., 06:50    Hozzászólás témája: idéz

Ezaz valora valt egy nagy almom a pokaszatban ime:

Bocs a kepminosegert de amikor a kepeket keszitettem nem a kepminoseggel volta elfoglalva:D JA es mielott valaki elkezdene szidni jaj de hulye meg stb... nem a vaganykodas miatt csinaltam csak egyszeruen volt egy olyan erzesem hogy ugyse fog lemarni szegeny. Na meg ha volt ilyen szemet hogy hamarabb beadult akkor ez a minimum hogy maszkal a gazdi kezen egy kicsit S?r? vagy nagyon szomor?
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 07. Kedd., 14:35    Hozzászólás témája: idéz

Egy év, + - egy kicsi!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 07. Kedd., 14:32    Hozzászólás témája: idéz

Akkor innentol kezdve kb mennyi ideje van hatra? Meg nem keszitett spermahalot se, csak maszkal de nagyon sokat.
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2007 Aug. 07. Kedd., 14:23    Hozzászólás témája: idéz

Ez tuti adult hím, bár a kisebb méret?ek közül.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 06. Hétf., 20:37    Hozzászólás témája: idéz

Remelem a kepek alapjan tudtok segiteni Szomor? S?r? vagy nagyon szomor?
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 06. Hétf., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

Itt egy kep a mereterol is. ( A vonalzot ne nezzetek nem volt mas keznel Zavarban lev? Nagyon boldog )

Ja es meg annyi hogy vedles ota nem ivett csak alig kb 2 tucsok es 1-2 lisztkukac az uj lakhelyet ami latszik hogy nem igazan kicsi minden este bejarja. A koltoztetesnel iszonyu nyugodt volt akarhogy piszkaltam a palcikaval nem mozdult ra a szajahoz is odaraktam nem csinalt vele semmit csak felagaskodott de azt is csak lazan a ragoizuleteit se tartotta szett nem is akart marni nagyon nyugodt volt. Ugy viselkedett mint aki nem akar mar semmit csak meg akar halni Szomor? Ez eleg hulyen hangzik de tenyleg nem erdekelte semmi. Remelem csak az a baja hogy az ocsemre volt bizva mert nem voltam otthon es eleg vizes volt alatta a talaj es az elozzo laheje azert joval kisebb volt a mostanitol. A mostani egy 26*26 alapterulet es ha jol emlekszem a meretekre 36 vagy 40 magas.
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 06. Hétf., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Az oly reg megigert kepeket most tudom feltolteni:

Ennek a kepnek koszonhetoen remelhetoleg a pontos nemet meg tudjatok mondani es a bulbus is latszik (remelem jol irtam) vagyis lehet hogy csak en neztem annak de elegge ugy latszik mintha az lenne es ott van az a (nem tom mi a neve) amivel attadja a spermat a nostenynek az a fekete ize a bulbus vegen nem tudom mi a neve Zavarban lev?
De a biztonsag kedveert meg 2 kep :
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Aug. 06. Hétf., 09:24    Hozzászólás témája: idéz

Erdekelne hogy egy 8-9-10 vedleses P. murinus nosteny mennyibe kerul.
Csakis nosteny erdekel! Vagy ekkora korban meg az aruk ugyan annyi?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Következő
17 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu