Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 196 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Miért van ez....!?

Miért van ez....!?

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Anetta001
Újonc

Elküldve: 2014 Dec. 13. Szomb., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

A madarpokom állandóan betemeti az itatotaljat. Egyszerű műanyag talja van. Miért csinálhatja? Vegyek neki egy normális itatot?
Vissza az elejére
Profil üzenet
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Máj. 27. Kedd., 21:20    Hozzászólás témája: idéz

köszi az infot rastar Nagyon boldog . valahogy megprobalom feldobni az étrendjét, csak aza baj, hogy Ukrajnában nem nagyon lehet ilyenekhez hozzájutni, de szerencsére azért van 1 pár ismerősöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Máj. 27. Kedd., 08:56    Hozzászólás témája: idéz

Talán próbálkozz valami finomabb étellel, tücsök, sáska, csótány, hasonlók. Én személy szerint 1 másodpercig sem adnék az állataimnak gyászbogarat, még a lárva el is megy 1nek ínség idején. A bogár viszont olyan neki, mint amikor neked száraz kenyéren kell élned. Lehet te sem ennéd meg csak ha már az éh-kopp fenyeget: )
aszviri123
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Máj. 26. Hétf., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Miért van az, hogy a g.pulchripesem még 6 vedlésesen sem vadászik semmire sem? Csak teljesen halott állatot fogyaszt! Ha élve bedobom neki a kajat, akkoor menekül előle. Valami baja lehet, vagy eletleg nem tetszik neki a kaja?? Amugy gyászbogárral és azok lárvájával etetem. Köszi a választ előre is!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2014 Ápr. 02. Szer., 07:27    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

írtam már ide, a problémám még mindig az. Közben volt egy vedlés, a folt még mindig ott van!
Csak azért írtam, hogy azóta hátha valaki tapasztalt hasonlót! (A kép is kicsit jobb lett.)

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Feri85
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 29. Szomb., 12:58    Hozzászólás témája: idéz

Hmm, szóval valszeg adult hím lesz?! Magyarul már a végét járja? :-/

szerk: enni sem akar..legutóbb több hete próbálkoztam pár alkalommal, de nem kellett neki, most is megpróbáltam de kihátrál a tücsök elől. A vizet elfogadja.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Márc. 24. Hétf., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Átgondolva a dolgokat Wini ezentúl anya teflonserpenyőjében költöztetem a pókjaim. :'D Bár lehet neki nem fog tetszeni az ötlet... ^^
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Márc. 24. Hétf., 07:43    Hozzászólás témája: idéz

Adult hímnek néz ki, január óta nem számít öregnek.
Feri85
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 24. Hétf., 05:46    Hozzászólás témája: idéz

Minden előjel nélkül kezdte a dolgot, eddig nem tapasztaltam nála vedlés előtt sem. A terkó hátsó falára gond nélkül felmegy, de az üvegről lecsúszik.

Ez januári, a legutóbbi vedlés után..ha kell, frissebb is megy, de a pók nem fog máshogy kinézni. Mosoly
pók
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 22:14    Hozzászólás témája: idéz

én még azt is felvetném hogy már ivarérett öreg hím, tapadni már nem tud és már vedleni sem, egy kép jó lenne az állatról
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 17:28    Hozzászólás témája: idéz

A pókok vízfilmre tapadnak adhézióval. Ez magyarra fordítva annyit jelent, hogy kihasználják a felületeken jelenlévő vizet (még ha az csak pár molekula is), és ennek segítségével tapadnak meg mindenféle felületen. A víz a kis bolygónkon mindenütt jelen van, így elég jó stratégia a vizet kihasználva mászni Kacsint? Viszont, ha túl száraz valami (pl. a terrárium üvege, amikor költöztetés előtt jól szárazra töröljük), akkor máris megnehezítettük a pók tapadását, ezért csúszik az üvegen. Egyébként a teflonon nem képesek mászni, mivel a teflonnak megvan az a tulajdonsága, hogy semmiféle folyadékkal sem nedvesíthető.
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

A barátomnál is ez volt a helyzet. A smithi mindig lecsúszott a terrárium üvegérül, és most ugyan abban a terráriumban a para simán mászkál az üvegen. Nem tudom miért van.
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 11:57    Hozzászólás témája: idéz

Uhh tényleg ébredés után volt ..Nagyon boldog félre olvastam, ne haragudj !
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 09:25    Hozzászólás témája: idéz

Nem vedléses, hanem éves Kacsint? De egyébként igen, vedlés előtt szoktak "csúszkálni" az üvegen.
Blinky
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Márc. 22. Szomb., 09:00    Hozzászólás témája: idéz

Helo helo

Hm...érdekes 3 vedléses A.versicolor terráriumban ?:OOO

Lábak tapadását illetően Én azt tapasztaltam , hogy vedlés előtt figyelhető meg , hogy kissé csúszkálnak az üvegen és ahogy Írtad "romlik" a tapadásuk...

Képet esetleg tudnál feltölteni!?

Üdv: Roli
Feri85
Újonc

Elküldve: 2014 Márc. 21. Pént., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Kb 2 hete elkezdett folyamatosan romlani a pókom "tapadása", minden különösebb előzmény nélkül.
Gyakorlatilag lecsúszik az üvegről.
Tud rá valaki megoldást, vagy legalább az okot amiért ez történik?!

3 éves Avicularia Versicolor, rendes terkóban, vizet rendszeresen kap, kaját pár hetente amikor épp van kedve enni is.

Köszi, Feri.

Üdv! Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
iprotectyou
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 17. Pént., 15:21    Hozzászólás témája: idéz

kissp írta:
Helló!
Nem valószínű, hogy baja van, egyszerűen csak ott érzi biztonságban magát. Ha teszel be neki valami bujkálót, nagy valószínűséggel igénybe fogja venni. Ha kajál rendesen, akkor nincs gond. A mozdulatlanságot annyi indokolja, hogy éjszakai állatról lévén szó, nappal alszik. Nagyon boldog

És milyen igaz! Nagyon boldog Nem gondoltam bele. Most megkönnyebbültem! Mosoly
Köszönöm a választ.
kissp
Stabil Tag

Elküldve: 2014 Jan. 17. Pént., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Helló!
Nem valószínű, hogy baja van, egyszerűen csak ott érzi biztonságban magát. Ha teszel be neki valami bujkálót, nagy valószínűséggel igénybe fogja venni. Ha kajál rendesen, akkor nincs gond. A mozdulatlanságot annyi indokolja, hogy éjszakai állatról lévén szó, nappal alszik. Nagyon boldog
Profil üzenet e-mail állomány
iprotectyou
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 17. Pént., 14:40    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kezdő póktartó vagyok, van egy 3 vedléses b. smithim.
Állatkereskedésben vettem, műanyag ételes dobozban tartom.
Egyszerűen csak annyit furcsállok, hogy nappal szinte egész nap(órákig) fent gubbaszt
a doboz sarkában, enyhén összehúzva és mozdulatlanul.
Ez nem utal bajra?
Tudom, hogy talajlakóról van szó és ezért fura ez nekem.

Tegnap késő délutáni kajáját elfogyasztotta ma hajnalban. (lisztkuk felét)
Úgy veszem észre éjjel viszont aktívabb, mint nappal.

Köszönöm a válaszokat! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2014 Jan. 07. Kedd., 22:58    Hozzászólás témája: idéz

sszandra írta:
SZiasztok!
Kajszi nem tetszik nekem az a folt, soha nem láttam még hasonlót élőben, de a helyedben reménykednék, hogy ne egy daganat legyen.

Sziasztok!

Pedig sajnos én is arra gyanakszom! Azóta nem túl aktív a pók nem is nagyon eszik. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 07. Kedd., 13:12    Hozzászólás témája: idéz

Á értem, akkor elnézést! Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jan. 07. Kedd., 13:05    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem félreértetted azt, amit Hawk írt. Ő arra gondolt valószínűleg, hogy sokan nem tudják a két dolgot megkülönböztetni, mert ahogy te is írtad, a dehidratáció is koordinálatlan mozgással jár és egyből rámondják a dologra, hogy DKS.

A véleményed meg várom. Mosoly
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 07. Kedd., 11:18    Hozzászólás témája: idéz

Igen, azzal a különbséggel, hogy ilyen esetekben a kezeléssel az állatnak szemmel láthatóan javul az állapota és felépül míg bizonyos esetekben semmin sem változtat a nedvesebb környezet biztosítása. Ezen tapasztalat alapján én nem jelenteném ki, hogy "DKS"-ről nem ritkán kiderül, hogy az okozza, hogy az állat hónapok óta nem látott vizet", ebből inkább csak arra lehet következtetni, hogy a kiszáradásnak hasonló tünetei vannak mint a DKS-nek.
Rolcsee nagyon szívesen leírom majd a véleményem a DKS- és kialakulása kapcsán amint lesz időm. Mosoly Persze ez csak egy elmélet ahogyan az összes többi, azon túl ismert, nem saját..de számomra ez a legszimpatikusabb és elképzelhetőbb.
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a választ!

Én most igazából nem is annyira a dks miatt írtam vagy azért mert meghalt, csak a hálószövés része miatt inkább ezért sem a dks topikba írtam.
Meg kiváncsi voltma hogy általában meddig húzzák a pókok. (hogy kirívó-e a Nhandu esete)

Ez volt a Nhanndu ami sokáig húzta, itt a videón vedlés után van épp de már előtte is egyértelműen beteg volt.

Link

Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

Én meg a legvalószínűtlenebbnek. Vicces De a DKS topikjában szívesen olvasnék erről, ha van indoklás is ehhez Mosoly
hawk
Moderátor

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

azért azt tegyük hozzá, hogy a "DKS"-ről nem ritkán kiderül, hogy az okozza, hogy az állat hónapok óta nem látott vizet. de egy kis itatós, nedves papírtörlős kezelés után tökéletesen rendbe jön Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 14:41    Hozzászólás témája: idéz

Igen, így a megfogalmazásom valóban értelmét vesztette. Ez az apró ellentmondás feltehetőleg azért kerülte el a figyelmem, mivel én a lejjebb már említett örökletességet tartom a legvalószínűbbnek. Mosoly
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 14:26    Hozzászólás témája: idéz

A DKS-t kiváltó tényezők eddig tudtommal ismeretlenek, így szerintem az általad felsorolt dolgok azzal, hogy DKS-nek nevezzük a tüneteket egyáltalán nincsenek vele kizárva. Kacsint?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 06. Hétf., 14:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Az a helyzet, hogy általában mi póktartók arra használjuk a DKS-t, hogy minden pókra ráfogjuk aminek görcsös a mozgása de semmi egyéb érdemlegeset nem tudunk róla mondani. Teljességgel kizárjuk a lehetőségét paraziták-, férgek-, gombák-, vírusok-, prionok fertőzésének, esetleg a felhalmozódó növényvédő szerek és mérgek okozta károkat.
Tegyük fel, hogy DKS-es, végül is ha mindkettő murinust ugyan azon körülmények között tartottad lehetséges, ha azt a feltételezést vesszük alapul, hogy a DKS öröklődik (ami mint tudjuk nem bizonyított tény), hiszen így megmagyarázható miért csak az egyik pókod lett beteg. Bár meg kell hagyni, hogy a valóban DKS-es pókoknál (fórumokon tapasztaltak alapján, nekem még nem volt "szerencsém" DKS-es állathoz) később amikor már idősebbek, de még az ivarérettség elérése előtt jelentkezik a betegség, és igazán nem élnek sokáig, a vedlésig nem szokták húzni..valamint kiemelkedően jellemző az ideges, támadó magatartás.
Én azt is el tudom képzelni, hogy egyszerűen csak a természetes szelekció áldozata lett az állatod, gyenge génállományával az élet "kiselejtezte.
Én a helyedben nem törném ezen sokat a fejem, ilyen kellemetlenségek sajnos előfordulnak és ezen a téren való tudományos előrelépések híján magyarázattal nem, csak feltevésekkel szolgálhatunk. Azzal meg nem vagy előrébb.
Üdv.
green4
Gyakori látogató

Elküldve: 2014 Jan. 04. Szomb., 13:29    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Egy kb. 2-3 vedléses kis P. murinusom meghalt, tegnap este.
8-án vettem a börzén, kaját nem fogadott el egyáltalán, 2-3x próbálkoztam etetéssel, (a tesója rendesen eszik) de amúgy jól nézett ki, gondoltam, hogy csak vedleni fog ezért itattam, de még így is beleragadt a vedlésébe majd rendesen körbelocsolgattam, meg vizes papírzsepiket tettem a dobozra és végül így sikerült neki, még mindig nem tűnt betegnek csak 1 lába leszakadt, 1 pedig elég rosszul nézett ki de megvolt.
Átraktam egy nagyobb dobozba aminek már csak az egyik felét vizeztem, nagyon sokat volt a vizes részeken ezért emeltem még neki a párát, így már nem csak egy helyen gubbasztott, hanem mászkált is ( hagytam azért neki száraz helyet de azt elkerülte).
Majd elkezdett a melegebb és szárazabb részeken is álldogálni, teljesen normális testtartásban.

De az utolsó előtti napon, furcsán gubbasztott, a lábait maga alá húzta, de még élt, amikor megemeltem a dobozt rángatózva futkosni kezdett, itt már gondoltam, hogy dks (de azért reménykedtem hogy csak nagyon megijedt).
„szerencsére” ez a rángatózós történet csak 2 napig tartott.

Na és most jönnének azok, amiket nem értek.

Az előző dks-es pókom (ő sem volt nagy kb 3-4v) több mint fél évig húzta még és vedlett is közben mire meghalt. Ez most azért lehetett mert már a szerencsétlen vedlése közben is legyengült? Általában meddig élnek még (miután egyértelmű a dks)?

Az előző dks-es egy Nhandu chromatus volt, és amikor már beteg volt és vedlett, meg az előző vedlésénél (amikor még jól nézett ki) sem volt vedlési háló.
Nem volt feltűnő csak furcsa egy kicsit, de most, hogy egy murinusnál sincs semmi háló az már feltűnő, a kis dobozában sem volt semmi, ami vélhetően az első lakhelye volt és a nagyobba se szőtt, (a tesója a kupakon lakott és már az új helyén is szövöget).
Szóval a kérdés, lehet-e összefüggés?
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Jan. 02. Csüt., 15:50    Hozzászólás témája: idéz

Szokott oda üríteni az enyém is, de akkor pont nem ez történt Nagyon boldog Azóta nem csinált ilyet, valami múló hóbort lehetett Mosoly
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2014 Jan. 02. Csüt., 15:37    Hozzászólás témája: idéz

SZiasztok!
Kajszi nem tetszik nekem az a folt, soha nem láttam még hasonlót élőben, de a helyedben reménykednék, hogy ne egy daganat legyen.
Wini, a párom egyik pókja rendszeresen az itatójába ürít, nem lehet hogy a te genid is éppen erre szokott rá? Mosoly
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Dec. 31. Kedd., 13:24    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ma egy érdekes jelenségre lettem figyelmes: Az A. geniculatam az itatóedénybe "helyezte" az utótestét. Pára van, tegnap párásítottam. Már második körben csinálja, utána megy az üvegre. Mi lehet ennek az oka? Ilyet még nem láttam...
Kajszi
Látogató

Elküldve: 2013 Dec. 20. Pént., 15:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Megvolt a 6. vedlése a Theraphosa stirmimnek, viszont mikor előmerészkedett, véltem felfedezni egy fehér foltot rajta. Szerintetek mi lehet? Remélem megfelelő helyre írtam.

További jó fórumozgatást mindenkinek!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 15:16    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm, nagyon hasznosak ezek az infók. Forg? szemek
(Lassan jobban elkezd ez a téma érdekelni, mint eleinte gondoltam. Sokkolt )
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 14:50    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
A leesés egyértelmű...
De akkor a "vedlés után kirepedt a potroha" című történet is ugyanez lenne..?
A pók felmászott, leesett, ráesett és vége? Csak maximum a gazdi nem látta...

nagyon ritka esetben a vedlési folyamat hibája is vezethez olyan sérüléshez aminek eredményeképp szivárogni kezd a testnedv (pókvér: hemolymph - nem tartalmaz alvadásgátlót!)
ez nem feltétlenül a potrohnál jelentkezik,beszakadt lábaknál,csáprágónál gyakoribb.

ilyenkor is felmerül ám a gazdi felelőssége: az ilyen hibák leggyakoribb oka az hogy az állat nem ivott eleget a vedlés elött,dehidratálódott,igy nem termelődött megfelelő mennységü exuviális folyadék a vedléshez. persze elöfordul hogy már igy vesszük meg az állatot és nálunk másnap levedlik,ilyenkor már nincs mit tenni
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 14:42    Hozzászólás témája: idéz

A leesés egyértelmű...
De akkor a "vedlés után kirepedt a potroha" című történet is ugyanez lenne..?
A pók felmászott, leesett, ráesett és vége? Csak maximum a gazdi nem látta...
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 14:00    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Igyekeztem megfelelő helyre írni..... Forg? szemek
A fészbúkon olvastam, hogy többeknek is pusztult el pókja úgy, hogy kirepedt a potrohuk...
Gugli a barátom, rá is kerestem, kb négy oldalnyi találatot átböngészve arra jutottam, hogy az angol nyelvű oldalak is csak odáig jutnak el, hogy, ha leejtem, kireped a popója. Illetve voltak olyan találatok, hogy postázásnál sérült meg és pusztult el az állat.
De a fentebb említett esetekben nem erről volt szó.
Viszont valami oka csak van... Genetika? Fertőzés? Élősködő? Think

potroh nem szokott csak úgy kirepedni, az ilyen események mindig sérülésnek köszönhetőek:

pl. felmászott a pók a terkó/doboz falán és leesett.
ilyenkor két kérdést tennék fel:
1. mi volt alatta ami felsértette? mert tőzeg,kókuszrost esetében ehhez elég magasról kell borulni.
2. milyen magas volt a tároló alkalmatosság, hogy a pók ekkorát zakózott?

nem véletlen szoktuk hangoztatni: méretének megfelelő helye legyen, se kisebb se nagyobb (a nagyobb nem feltétlenül jobb is)
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 15. Csüt., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Igyekeztem megfelelő helyre írni..... Forg? szemek
A fészbúkon olvastam, hogy többeknek is pusztult el pókja úgy, hogy kirepedt a potrohuk...
Gugli a barátom, rá is kerestem, kb négy oldalnyi találatot átböngészve arra jutottam, hogy az angol nyelvű oldalak is csak odáig jutnak el, hogy, ha leejtem, kireped a popója. Illetve voltak olyan találatok, hogy postázásnál sérült meg és pusztult el az állat.
De a fentebb említett esetekben nem erről volt szó.
Viszont valami oka csak van... Genetika? Fertőzés? Élősködő? Think
Vissza az elejére
Profil üzenet
vargaadam9311
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 12. Pént., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
vargaadam9311 írta:
Sziasztok új vagyok és nem nagyon találok meg dolgokat Mosoly De remélem nem baj ha ide írok!

Nekem egy olyan problémám hogy 3 napja le vedlett a E. Murinus És a bal oldalon a potróháján van egy fehér folt hogy az mi vagy mitől van?? :O

Így sajnos nem lehet rá mit mondani, egy jó kép sokat segítene!! Kacsint?

Egyébként itt szokás az újaknak bemutatkozni:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9

Köszönöm szépen az útba igazítást Mosoly
amúgy meg a választ is Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Júl. 10. Szer., 12:35    Hozzászólás témája: idéz

vargaadam9311 írta:
Sziasztok új vagyok és nem nagyon találok meg dolgokat Mosoly De remélem nem baj ha ide írok!

Nekem egy olyan problémám hogy 3 napja le vedlett a E. Murinus És a bal oldalon a potróháján van egy fehér folt hogy az mi vagy mitől van?? :O

Így sajnos nem lehet rá mit mondani, egy jó kép sokat segítene!! Kacsint?

Egyébként itt szokás az újaknak bemutatkozni:
http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9
vargaadam9311
Újonc

Elküldve: 2013 Júl. 10. Szer., 11:23    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 17. Pént., 17:23    Hozzászólás témája: idéz

zomtibi írta:

Minden bizonnyal a póknak az ürüléke lesz az. Letörölheted ha gondolod, de vigyázz a pókkal.

Én is erre gondoltam. Azért köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zomtibi
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Máj. 17. Pént., 17:02    Hozzászólás témája: idéz

souvenir95 írta:
Sziasztok!

A terrárium érinkezésénél a pók búvóhelye bejárata mellett fehér folyékony valami van, kicsit a hígtrágyához hasonlít. Valaki tud rá választ adni mi lehet ez?

Minden bizonnyal a póknak az ürüléke lesz az. Letörölheted ha gondolod, de vigyázz a pókkal.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
souvenir95
Tag

Elküldve: 2013 Máj. 17. Pént., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A terrárium érinkezésénél a pók búvóhelye bejárata mellett fehér folyékony valami van, kicsit a hígtrágyához hasonlít. Valaki tud rá választ adni mi lehet ez?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 06. Szer., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

Ambush írta:
rastar írta:
Ambush írta:
Sziasztok!

4-5 vedléses Poecilotheria metallicam úgy dobol a lábával mint ahogy az adult állatok párzáskor szoktak.
Valakinek van ötlete hogy ezt miért csinálhatja?

Üdv.

Tudom mire gondolsz, tisztogatás után csinálta nekem is, bár nem olyan sokáig mint mondjuk egy adult hím, de 2-4 másodperc biztos volt. Nem csak a metánál láttam, hétfőn a miranda -m dörömbölt az üvegen és nem láttam h miért akár hányszor mentem oda.

De ő ezt már 2 napja csinálja! Nagyon boldog Tisztára mint az adult hímek. Meg össze-vissza mászkál.

Akkor passzolom:D esetleg más valaki tapasztalt hasonlót?
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 06. Szer., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

rastar írta:
Ambush írta:
Sziasztok!

4-5 vedléses Poecilotheria metallicam úgy dobol a lábával mint ahogy az adult állatok párzáskor szoktak.

Üdv.

Tudom mire gondolsz, tisztogatás után csinálta nekem is, bár nem olyan sokáig mint mondjuk egy adult hím, de 2-4 másodperc biztos volt. Nem csak a metánál láttam, hétfőn a miranda -m dörömbölt az üvegen és nem láttam h miért akár hányszor mentem oda.

De ő ezt már 2 napja csinálja! Nagyon boldog Tisztára mint az adult hímek. Meg össze-vissza mászkál.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Feb. 06. Szer., 17:07    Hozzászólás témája: idéz

Ambush írta:
Sziasztok!

Üdv.

Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Feb. 06. Szer., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
6One
Újonc

Elküldve: 2013 Jan. 05. Szomb., 23:43    Hozzászólás témája: idéz

Az én pókomnál ez úgy volt hogy, mikor hozzám került akkor semmi baja nem volt a lábának, nem evett 2 hétig inkább csak rejtőzködött, majd a harmadik héten megevett 3 félbevágott lisztkukacot és akkor elkezdett vastagodni meg szőrösödni és a potroháján a fekete folt sötétedni és azon a héten vettem észre h az első lába kisebb. Nem vettem észre h vedlett volna nem láttam erre utaló nyomot.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu