Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 213 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Az újvilági fajok és a szőrrugdosás | Pókok csalánszőrei

Az újvilági fajok és a szőrrugdosás | Pókok csalánszőrei

Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
CeFReX
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 24. Csüt., 21:01    Hozzászólás témája: idéz

Úgy tűnik megoldódni látszódik a probléma, megszűntek a panaszok. Ezentúl csak óvatosan a szőrzettel! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
boloka
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 18:58    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Ez tényleg emberfüggő, engem pl.nem irritál annyira a blondim szőre mint a parahybanáé.
A parám nemrég megszort én meg persze estefelé már félmesztelen voltam.
Az egés hasam vállam nyakam mintha ezernyi szúnyogcsipéssel lett volna tele,és iszonyuan viszketett.
Több mint egy hónap mulva is ha átvakartam ,bedagadt és viszketett.
Nem játék az biztos.
Haverom viszont kézzel fogdossa az összes pókját,vedléseket stb és semmit nem tapasztal.
Úgy látszik én érzékenyebb vagyok rá.
Ez van.
Üdv.
Misi
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2011 Márc. 23. Szer., 09:52    Hozzászólás témája: idéz

CeFReX írta:
T. blondi vedlését piszkálgattam kb 3 hete. Nézem h mi ez, tán penészes és jól megtapigattam... Hát kiderült hogy amikor rugdosta a szőrét megmaradt a hosszabb szörök között a csalánszőr... Kisvártatva szépen elkezdett viszketni a kezem, meg persze jól összefogdostam az arcom, meg a nyakam is. Forg? szemek
Az lehet, h a szemem is ez irritálja? Reggelente a jobb szemem töri valami, vízre iszonyatosan elkezdi törni, de 1-2 óra múlva elmúlik, és mintha semmi nem lenne. Nagyítóval semmi nem látszik, de valami csak nincs rendben...

nálam is előfordult már ilyesmi. én becsepegtemmeet egy kis visin szemcsepet és elmúlt.
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 22:27    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Én is így jártam, de a szemembe szerencsére nem dörzsöltem, nem került.
Nálam napokig atom durván viszketett, időszakonként, de nem volt kiütés csak a vakargatástól valami kis szúnyogcsípésszerű valami. De ez tuti azért mert vakartam, mivel ahol nem piszkáltam semmi sem látszott már pár nap múlva.
Nálam ez kb 4-5 nap volt nem több.
Szerencsére ez ritka, mert nem mindig kell fogdosni a vedlést, vagy a pókot...
Igaz a terkó aljzata igazgatása közben is jártam így, mert bele esnek ezek a kis szőrök. Zavart

Cefrex! Nem akarlak paráztatni, de elmennék dokihoz, ha azóta van ez a viszketés, és erre gyanakszol.
Igaz nem sok mindent kezd vele szerintem, de 3 hét az véleményem szerint már sok, ha azóta van ez.
Igaz 2-3 hetet is írnak lentebb, hogy addig viszkethet.
Én abból indulok ki, hogy nálam pár nap volt.
De ez is tuti emberfüggő.

Üdv.: Peti
Vissza az elejére
Profil üzenet
CeFReX
Tag

Elküldve: 2011 Márc. 22. Kedd., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

T. blondi vedlését piszkálgattam kb 3 hete. Nézem h mi ez, tán penészes és jól megtapigattam... Hát kiderült hogy amikor rugdosta a szőrét megmaradt a hosszabb szörök között a csalánszőr... Kisvártatva szépen elkezdett viszketni a kezem, meg persze jól összefogdostam az arcom, meg a nyakam is. Forg? szemek
Az lehet, h a szemem is ez irritálja? Reggelente a jobb szemem töri valami, vízre iszonyatosan elkezdi törni, de 1-2 óra múlva elmúlik, és mintha semmi nem lenne. Nagyítóval semmi nem látszik, de valami csak nincs rendben...
Vissza az elejére
Profil üzenet
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Aug. 19. Csüt., 11:55    Hozzászólás témája: idéz

akkor folytatnám a para topikban beszélteket.
sztem én is hamar kipattogok a szőröktől .....
nekem elég annyi hogy kiteszek egy vedlést az asztalomra és gépezek egy kicsit és máris viszket és kipattog a kezem.
ez van vki ilyen vki olyan.....én ezért óvatosabban pókozok....
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 09. Pént., 12:39    Hozzászólás témája: idéz

nem kell túlizgulni, hacsak nem akarod minden reggel megcsókolni szeretett pókodat nem fog szemenbombázni.
Toto saját kárán tanult miután ráfujt a levedlett geniculata bőrre, tehát ott sem a pók okozta a problémát.
15-20cm távolságba kell ahhoz a pókhoz hajolni hogy arcba kapd a szört. mióta pókozok még sosem jutott eszembe hogy ilyet csináljak,nem is túl életszerű a dolog.
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Júl. 09. Pént., 12:10    Hozzászólás témája: idéz

hát nem kérem hogy a macska írja le a saját tapasztalatait de sejtem milyen lehet:D
Igazából attól tartok csak hogy a szemembe ne kerüljön mert egy éve műtötték a szemem és nem lenne jó most tönkrevágni megint...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 09. Pént., 09:53    Hozzászólás témája: idéz

Szia szellőztettem a pókom terkóját mivel megette az egyik hímet amit sajnos nem tudtam megmenteni, és elég büdös volt a helye(azóta kicseréltem a talajt is). Akkor pont gép elött ültem és veszem észre hogy a macska bent szaglássza a pók helyét, persze a pók egyszerre bombázta csalánszőrrel szegény állatot, akkor azonnal megfogtam a macskát és anyámnak megmutattam mi történt vele, ő meg kezelte neki. Persze azóta tanultam az esetből és szereltem fel magasabb helyre egy polcot amin vannak a terkók + a macska is tanult az esetből remélem Nagyon boldog

Üdv.
Vissza az elejére
vartusmeister
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 09. Pént., 08:33    Hozzászólás témája: idéz

3. tipusú találkozás...
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

Allex88 írta:
Nekem a macskám járt így mikor a nőstény albóm megbombázta, beleszagolt és a szemébe is ment. Fél órát prüszkölt szegény is nagyon váladékozott a szeme, persze azonnal kezeltük neki, de mostmár kutyabaja Mosoly

Üdv.

miért van egy macska olyan közel egy madárpókhoz?
sztem ez eléggé nagy felelőtlenség
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Nekem a macskám járt így mikor a nőstény albóm megbombázta, beleszagolt és a szemébe is ment. Fél órát prüszkölt szegény is nagyon váladékozott a szeme, persze azonnal kezeltük neki, de mostmár kutyabaja Mosoly

Üdv.
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 19:15    Hozzászólás témája: idéz

aajna balesetek előfordulhatnak.
toto barátom régebben leírta hogy milyen a csalánszőr ha szembe kerül.
senki sem szereti magára rázatni a szőrt, ő sem, de megtörténhet.
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

Ha tényleg annyira tartasz tőle, akkor vastag kesztyű. Arra viszont vigyázz, hogy a fejedet semmiképp ne dugd egy szőrfelhőbe, mert azt elképzelni sem tudom milyen kellemetlen lehet ^^
Vissza az elejére
Allex88
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 17:53    Hozzászólás témája: idéz

Úgy hogy a környezetét próbálod a legnyugisabb és a legstresszmentesebbre csinálni Mosoly Ha előfordulna hogy a csalánszőrét bombázza akkor nem kell aggódni fájni fáj de bajod nem lesz belőlle

Üdv.
Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 17:52    Hozzászólás témája: hello idéz

cseviktor írta:
és ha mindenképp talajlakót szeretnék akkor mire figyeljek vagy hogy próbáljam ezeket a kellemetlen dolgokat kivédeni?

Nekem P. Platyomma-m van ami dobalozik, de csak takaritásnál tette ezt meg, amúgy nem. Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Júl. 08. Csüt., 17:37    Hozzászólás témája: idéz

és ha mindenképp talajlakót szeretnék akkor mire figyeljek vagy hogy próbáljam ezeket a kellemetlen dolgokat kivédeni?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Júl. 01. Csüt., 11:21    Hozzászólás témája: idéz

Hali!
Nálam is a boehmi a legdurvább,víz spriccelésnél először oda csapdos,de olyan erővel hogy krátert csinál az aljzatba,és rendesen dübben egyet, majd megfordul és iszonyatos szőrfelhőt kreál Nagyon boldog. A többi dögöm nem igazán bombáz,bár nincs is rá okuk. Költöztetésnél viszont a geni is bír rugkapálni,amúgy nagyon nyugodt,inkább ijedős. A Grammostolák viszont nálam nem szöröznek Kacsint?
Ferrault
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 01. Csüt., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Nálam a B. boehmei minden egyes doboznyitáskor rúgja a szőrét és láthatóan száll is a szőrbomba Zavart
A kisebb L. parahybana seggén elég hiányos a csalánszőrzet, pedig sosem piszkáltam...
A genimnél nagyon ritkán láttam szőrrugdosást, nyugodt egyed. A pulchrámra sem jellemző ez a védekezési mód. Néha a chromik is szoktak "vakarózni", de nálam akkor is a boehmei visz mindent!
Profil üzenet e-mail website msn állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 22:36    Hozzászólás témája: idéz

nem az h annyira tartok tőle csak sok "rémtörténetet" hallottam meg nem volt még pókom és nem tudom milyen:)
Hallomásból tudtam h a brachyk jobban rugdossák de akkor úgynézki ez teljesen egyedfüggő...
Az iritációs hatás is egyed és ember függő? vagy a csalánszőr típusok közül valamelyik kellemetlenebb? (pl:az egyik szőre jobban viszket mint a másiké vagy az öszes szőrtípus ugyanúgy kellemetlen?)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

cseviktor írta:
akkor a brachyk nem szőröznek meg irritálnak jobban mint a grammostolák? mert úgfy hallottam h a brachyk azok hajlamosabbak rá... de akk végülis mindegy milyen? vagy van amelyik jobban valamelyik kevésbé? konkrétan a szőrök erősségéről tud valaki fajonként elérőt?

Hali! Az én Grammostola pulchripesem nem rúgta soha a szőrét kézben si volt sokszor a brachy nálam rgdossa mrá ajtónyitásra de ez attól is függmennyit van zavarva, mekkroa a helye agresszívabb pókok is nagy területen inkább visszavonulót fújnak. Ez nagyon változó ez alapján nem lehet ítélni, hogy meik hajlamosabb rá. Egyik ismerősöm Grammostola roseaája meg úgy lecsupaszította a seggét meg csapkod is. Egyedfüggő szerintem. Ha tényleg ennyire tartasz a szőrrugdosástó legy fánakó egyedet ajánlok neked. De azoknál is előfordul irrtáló szőr csak máshol de rádrúgni nem fogja. Vicces

Üdv: Gábor
Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
Devilshark
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 20:52    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz írta:
nekem is voltak hasonló élményeim. pár nap alatt elmúltak a tünetek.

érdekességképpen leírnám:
egy ismeretterjesztő filmben láttam hogy régebben ezeket a csalánszőröket keverték a viszketőporba. Nagyon boldog
hogy ez a dolog mennyire hivatalos azt nem tudom, ugyebár a média... Nagyon boldog

Ezt már énis hallottam! Nagyon boldog

http://picasaweb.google.com/ksdcontrol
MEGÚJULT:
http://www.tarantulapok.atw.hu
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

akkor a brachyk nem szőröznek meg irritálnak jobban mint a grammostolák? mert úgfy hallottam h a brachyk azok hajlamosabbak rá... de akk végülis mindegy milyen? vagy van amelyik jobban valamelyik kevésbé? konkrétan a szőrök erősségéről tud valaki fajonként elérőt?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

nekem is voltak hasonló élményeim. pár nap alatt elmúltak a tünetek.

érdekességképpen leírnám:
egy ismeretterjesztő filmben láttam hogy régebben ezeket a csalánszőröket keverték a viszketőporba. Nagyon boldog
hogy ez a dolog mennyire hivatalos azt nem tudom, ugyebár a média... Nagyon boldog
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Nekem is volt élményem csalánszőrrel. Amikor a vagansomat kézbe vettem kaptam egy adag szőrt. 1-2 nap alatt elmúlt a hatása. Máskor meg a parahybanam vedlését halásztam ki ami még tele volt csalánszőrrel a kezem viszketett tőle kb egy fél napig. A hónap hosszúságu tünetfennmaradás azért durva de ez ember függő ki mennyire érzékeny rá. Majdnem minden póknak van irritáló szőre csak nem biztos, hogy a popsiján. Mosoly
Üdv: Gábor
Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
gebirgsjager
Tag

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 18:54    Hozzászólás témája: idéz

Van egy egész jó cikk, egy vicces fórumon erről Nevet?

Irritáló utótestszőrzet

Mindenképp érdemes ráolvasni.

Üdv
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 18:47    Hozzászólás témája: idéz

cseviktor írta:
Érdekes ez a téma...
Engem nagyonis foglalkoztat mert tervezem hogy vegyek egy pókot és engem a legjobban ez a csalánszőr téma aggaszt....
Mekkora az esélye hogy szembe kerül vagy belélegzem? vagy hogy lehet ezek ellen védekezni valahogy? merthát szeretnék pókot de nem akarom a következő 15 évben vakarni a kezem:D Melyik fajok szőre a legkellemetlenebb és melyeké a leg "tűrhetőbb"Vicces ?
Pl brachyk vagy grammostolák menyire irritálóak a többihez képest mert ilyesmit szeretnék... és ezek mennyire hajlamosak a szőrrugdosásra? úgytudom a nyugodtabb egyedek kevésbé...
Előre is köszi a segítséget mert ebben a témában nagyon bizonytalan vagyok

cs

Üdv.
pár kérdésre a választ már meg is adtad:D
amúgy meg én nem rég jártam pórul a Grammostola pulchripes-emmel.
terkó takarítást csupasz kézzel csináltam és teli volt a kókuszrost szőrökkel.
kb 1 hónapig szenvedtem mindkét tenyeremmel(égett,viszketett,és apró hólyagok lettek rajta)
persze a tünetek sztem ember függő...
ezért én inkább gumikesztyűt húzok azóta ha vmi nagy átalakítást csinálok a terkókba.(ez rikán fordul elő)most összejött Nagyon boldog
nekem volt brachym is de vele nem volt semmi gond egy vagansom volt ....
a 2 parahybanám szőrei miatt még szerencsére nem volt gond..bár ők mostanában igen sokat rugdossák a szőreit (vedlés lesz mind a 2-nél)
mit mondhatnék Sokkolt
sztem mind1 h grammot vagy brachyt fogsz tartani ha nem zargatod a pókokat akkor nem lesz semmilyen probléma odafigyelés az egész lényege no és persze az állatok szeretése .
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Jún. 30. Szer., 18:35    Hozzászólás témája: idéz

Érdekes ez a téma...
Engem nagyonis foglalkoztat mert tervezem hogy vegyek egy pókot és engem a legjobban ez a csalánszőr téma aggaszt....
Mekkora az esélye hogy szembe kerül vagy belélegzem? vagy hogy lehet ezek ellen védekezni valahogy? merthát szeretnék pókot de nem akarom a következő 15 évben vakarni a kezem:D Melyik fajok szőre a legkellemetlenebb és melyeké a leg "tűrhetőbb"Vicces ?
Pl brachyk vagy grammostolák menyire irritálóak a többihez képest mert ilyesmit szeretnék... és ezek mennyire hajlamosak a szőrrugdosásra? úgytudom a nyugodtabb egyedek kevésbé...
Előre is köszi a segítséget mert ebben a témában nagyon bizonytalan vagyok

cs
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
ontar
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 06. Kedd., 10:48    Hozzászólás témája: idéz

hátha segit valakinek
http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=es&tl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.meteorologia.mil.ve%2F
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Szept. 02. Szer., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

Az nem törvényszerű hogy csak a talajra szőjjék meg a vedlési hálót. Rögzíthetik sokmindenhez, a terkó legkülönbözőbb tereptárgyaihoz, a bújkáló bejáratához, az itatótál széléhez, a doboz/terkó oldalához stb... a lényeg hogy a pók kellően stabilnak és biztonságosnak érezze. A szőröket pedig elég nehéz észrevenni, pláne egy 6 vedléses egyednél. Egy nagyobb póknál már jobban láthatók, pl a parahybanám amikor szépen megrakta a vedlési hálót csalánszőrökkel, na azt észre lehetett venni Nagyon boldog Nagy csomókban volt a szőr a háló különböző részein, viszont alig láthatóan az egészet beterítette vele.

Szerintem kísérd figyelemmel a továbbiakban a pókicát, véleményem szerint ez vedléssel fog zárulni Kacsint?
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 02. Szer., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Szia!

Ha látsz a talajon sűrűbb hálószövedéket azon a területen, ahol ezt a tevékenységet végzi, akkor valószínűleg csak vedleni készül és a vedlési hálóba "beépíti" a csalánszőreit egyfajta védekezés gyanánt. De az is előfordulhat, hogy épp nem éhes, viszont garázdálkodik valahol körülötte valami eleségállat, ami idegesíti és az ellen vetette be a szőröket. Kacsint?

üdv: Toto

Szia Toto!

Az igaz, hogy nem éhes mostanság de leségállat szerintem nincs bent nála. Subadult pettyes csótit kapott, azok egyből el szokták ásni magukat a dobozban, de nagyon régen adtam neki, durva lenne ha azóta a föld alatt lapítana Mosoly de én a csótányokról már mindent el tudok képzelni. Nagy túlélők Nagyon boldog
Vedleni elvileg még nem készülhet de most jobban megnéztem és alatta tényleg van hátó, jópár szál a doboz falának közepét köti össze a talajjal. Ilyet még nem láttam tőle. (Mondjuk én szőröket nem látok benne) A vedlési hálót taljesen a talajra szokták szőni a Brachy-k nem? Legalábbis nálam eddig úgy volt.

üdv.: Taxi
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Toto
Moderátor

Elküldve: 2009 Szept. 02. Szer., 20:29    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ha látsz a talajon sűrűbb hálószövedéket azon a területen, ahol ezt a tevékenységet végzi, akkor valószínűleg csak vedleni készül és a vedlési hálóba "beépíti" a csalánszőreit egyfajta védekezés gyanánt. De az is előfordulhat, hogy épp nem éhes, viszont garázdálkodik valahol körülötte valami eleségállat, ami idegesíti és az ellen vetette be a szőröket. Kacsint?

üdv: Toto
Taxi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Szept. 02. Szer., 20:18    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Az egyik 6 vedléses Brachymnál azt vettem észre, hogy izomból rugdossa a szőrét. A doboz teteje felé tartja az utótestét és rugdos egy adagot, aztán kicsit arrébb fordul és megint. Ezt csinálta egy percen keresztül. Nem rám reagált így, mikor odamentem már ezt csinálta. Ez miért lehet? Jelent ez valamit?

Üdv.: Taxi
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Szia!

Nem irigyellek most Szomor? , ez kemény lehet! Na többeközt ezért is az Avicularia a kedvenc genusom Mosoly. Még az elvileg szőrrugás képességével versicolor-nál sem láttam kisérletett soha erre a fajta védekezésre. Ha a hálójukat nem fogdosom illetve őket nem veszem kézre soha semmilyen viszketést (nem hogy ilyen kiütéseket) nem tapasztaltam... Ja hazudok, még a sexálás bőrböl (vedlésböl) felyezetnél szokot előjönni néha,de akkor is csak minimálisan.

nem vészes , ki lehet bírni. az apró duzzanatok már alig látszanak és a vakarózás is hamarosan elmúlik. most több póktól kaptam egyszerre, általában megúszom az ilyesmit. pl ha elkezd rúgdosódni akkor visszacsukom az ajtót pár pervre. csak néha elkerülhetetlen. ma takarítottm az összes pókom és ameikhez beférkőzhettem az benn maradt. aki meg kissé morcis volt az addig dobozba került. parahybana szőre elég kemény nálam, szerintem ezeket is nekik köszönhetem Nagyon boldog

én úgy vagyok vele hogy inkább szőr mint a marása!
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 20:54    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Nem irigyellek most Szomor? , ez kemény lehet! Na többeközt ezért is az Avicularia a kedvenc genusom Mosoly. Még az elvileg szőrrugás képességével versicolor-nál sem láttam kisérletett soha erre a fajta védekezésre. Ha a hálójukat nem fogdosom illetve őket nem veszem kézre soha semmilyen viszketést (nem hogy ilyen kiütéseket) nem tapasztaltam... Ja hazudok, még a sexálás bőrböl (vedlésböl) felyezetnél szokot előjönni néha,de akkor is csak minimálisan.
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 17. Szomb., 20:30    Hozzászólás témája: idéz

ma takarítás volt az összes póknál. akiktől szőrt kaptam: pahahybana fiú és lány, B.smithi, A. ceniculata. vakarózok mint a bplhás kutya, bekentem én is kenőccsel így már nem olyan vészes. csináltam 1-2 képet is ahogy most kinéz a kezem:

én esküszöm a körömvirág krémre. amióta bekentem már nem viszket.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 14. Szer., 10:50    Hozzászólás témája: idéz

Reaper írta:
Azoknak akik sokat fotózzák a pókjaikat ajánlom figyelmükbe a folyékony "kesztyűt".
egy szilikonos kézkrém ami később simán lemosható.
én ebbe szoktam terkót takarítani,és még eddíg nem volt problémám.

Vagy ugye a gumikesztyű még lehet megoldás! Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 14. Szer., 00:55    Hozzászólás témája: idéz

Azoknak akik sokat fotózzák a pókjaikat ajánlom figyelmükbe a folyékony "kesztyűt".
egy szilikonos kézkrém ami később simán lemosható.
én ebbe szoktam terkót takarítani,és még eddíg nem volt problémám.
atilllla
Újonc

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 23:00    Hozzászólás témája: idéz

Egyszer egy Avicularia avicularia hálóját próbáltam kézzel egy fonallá sodorni. Mosoly Hiba volt. Akkor még nem tudtam hogy az Avik a hálójukat rakják tele a csalánozó szőreikkel. Több mint két hétig olyan volt mintha csalánnal verdesnék a tenyeremet. Minden éjszaka lüktetett, viszketett, szúrt... azt hittem sosem lesz vége, aztán bevettem egy Claritint és az jelentősen javított a helyzeten!
Amúgy hiába mosod, gyantázod, lugozod, savazod semmi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 21:49    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy vettem észre,hogy vízzel nem igazán lehet eltávolítani(ujjközök,csukló és alkar).
Az én tippem a sűrített levegős spray.
szem esetén pedig a vény nélkül kapható Visine szem csepp.
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 21:09    Hozzászólás témája: idéz

A szembe került szőr hatása.... Zavart
http://www.birdspiders.com/gallery/photos.php?id=139&sort=views
Scream
Scream

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 19:37    Hozzászólás témája: idéz

Ahogy mások is mondták, a para a legbrutálabb. Eddig én is tőle vakaroztam eddig, de az 2 hétig tartott. Az ujjaim tövénél, a tenyerem alsó élinél és csuklóm alatt az alkaromnál viszkettem. Alkaromon kis piros pontok is megjelentek egy idő után. Rajta semmi nem segített csak az önuralom, amikor sikerült.

Eddig se emiliánál, chrominál, geninél, robustumnál, rosenál nem tapasztaltam hasonlót.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 17:41    Hozzászólás témája: idéz

Toto írta:
Reaper írta:
Igazábol ezek az irritáló szőrök a szemben ill. a nyálkahártyákon megtapadva fejtik ki igazán a hatásukat szerintem(ez csak saját vélemény)

És ezt ki tudná jobban nálam Nevet? Nevet? Nevet?
Én a genim szőrével jártam meg elég rondán. Vedlés után kivettem a bőrét és az utótestbőrt akartam szétfeszíteni. Gondoltam, hogy ha kicsit szétfújom, könnyebben ki tudom feszíteni. De valahogy maradt a bőrön némi csalánszőr, valószínűleg a vedlési hálóról maradhatott.
Abban a pillanatban, ahogy belefújtam a bőrbe, azonnal éreztem a szememben, hogy valami gáz van. Azonnali égő, szúró fájdalom, a szemem könnybe lábadt és kegyetlenül égett. Egyből levágtam, hogy mi történt, gondoltam gyorsan kimosom langyos vízzel, ami hasztalannak látszott. Éjszakára telenyomtam a szemem gyulladásgátló szemcseppel, így tudtam néhány óra szenvedés után elaludni. Reggel felkelve alig tudtam kinyitni a szemem, annyira feldagadt és annyira égett. Egy telljes hétvégét végigszenvedtem így, mire hétfőn eljutottam a szemészetre. Ez az eset a jobb szememmel történt pár hónapja. De azóta is vannak problémák a szememmel (néha homályos látás, sokkal érzékenyebbé vált pl a hidegre....)

Egyszóval: ez nem gyerekjáték! Az óvatlanok, mint ami akkor én is voltam, könnyen rosszul járhatnak! Zavarban lev?

apropó toto, te mien kenőcsöt és gyógyszert kaptál a szemedre? szerintem másnak is haszbossá válhat egy ilyen baleset után. ne adja a sors de még velem is simán előfordulhat!!!
Moderátor

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 15:51    Hozzászólás témája: idéz

Reaper írta:
Igazábol ezek az irritáló szőrök a szemben ill. a nyálkahártyákon megtapadva fejtik ki igazán a hatásukat szerintem(ez csak saját vélemény)

És ezt ki tudná jobban nálam Nevet? Nevet? Nevet?
Én a genim szőrével jártam meg elég rondán. Vedlés után kivettem a bőrét és az utótestbőrt akartam szétfeszíteni. Gondoltam, hogy ha kicsit szétfújom, könnyebben ki tudom feszíteni. De valahogy maradt a bőrön némi csalánszőr, valószínűleg a vedlési hálóról maradhatott.
Abban a pillanatban, ahogy belefújtam a bőrbe, azonnal éreztem a szememben, hogy valami gáz van. Azonnali égő, szúró fájdalom, a szemem könnybe lábadt és kegyetlenül égett. Egyből levágtam, hogy mi történt, gondoltam gyorsan kimosom langyos vízzel, ami hasztalannak látszott. Éjszakára telenyomtam a szemem gyulladásgátló szemcseppel, így tudtam néhány óra szenvedés után elaludni. Reggel felkelve alig tudtam kinyitni a szemem, annyira feldagadt és annyira égett. Egy telljes hétvégét végigszenvedtem így, mire hétfőn eljutottam a szemészetre. Ez az eset a jobb szememmel történt pár hónapja. De azóta is vannak problémák a szememmel (néha homályos látás, sokkal érzékenyebbé vált pl a hidegre....)

Egyszóval: ez nem gyerekjáték! Az óvatlanok, mint ami akkor én is voltam, könnyen rosszul járhatnak! Zavarban lev?
Reaper
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 14:52    Hozzászólás témája: idéz

Igazábol ezek az irritáló szőrök a szemben ill. a nyálkahártyákon megtapadva fejtik ki igazán a hatásukat szerintem(ez csak saját vélemény).
Mert a pókok természetes közegében élő majmok,rágcsálók és hüllők bőrén,bundáján valószínűleg képtelen áthatolni.
Nálam kis koirában az albopilosum és a parahybana reagált így a zaklatásra, mára az albóm inkább elbújik a para meg szembefordul a behatolóval vagyis velem.(nem egy bizalomgerjesztő látvány Sokkolt)
Kratosszal egyetértve a para viszi nálam is a pálmát.(napokig krákogtam nagytakarítás után)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jan. 13. Kedd., 11:52    Hozzászólás témája: idéz

OFF... Nagyon boldog

Nálam is van szőr rugdalás néha-néha,de ennyi tetkoválás átélése után,az a kis viszketés,háááát nem is tudom....csikizés? Nevet? Nevet? Nagyon boldog
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 22:31    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nálam a B. boehmei szó szerint idegbeteg az első fotózásig szép a segge a vedlés után, szinte azonnal mindenre rugdossa. Ha felemelem a dobozát akkor már látom hogy szórja. Ezután következik a smithi, emilia, klaasi, verdezi, annitha, Pamphobeteus fortis. Acanthoscurriákból nálam egyik sem szórja, a natalensis, atrox, antillensis, brocklehursti elsőre odacsap, ebből az anti a legdurvább, a geniculata, juruenicola, insubtilis inkább arébbsétál, de ők is inkább csapnak, a suina meg még kicsi. A chacoana elég "szelíd" őt terelni is lehet nem okoz gondot, nem mardos. Viszont a Brachypelmáknál a schroederi közül mind a kettő odacsap elsőre, semmi szőrrugdosás. A Chromi egyáltalán nem, Grammostolák közül egyik pulchra sem, az aureostriata is inkább félénk, szintén zenészek a rosea-k. Ami elég nagy viszketegséget tud okozni az az Aviculariák szőrzete, ez az egyik legkellemetlenebb. Bár nem szórja (a génuszból csak a versicolor képes erre úgy tudom), viszont a hálóba beleszövi így költöztetés után a dobozmosás kész cirkusz.
Üdv:T
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 18:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nálunk is vannak talajlakók, de ebből csak néhány rugdosódik!
Aki szokott az nálunk is a geni, a nagy és a 3 kicsi is. Néha a vadon befogott nősti rosea, és anno a sub parahybana hím!
Nálunk a brachypelma gennus képviselői egyáltalán nem bombáznak. (talán a 2 cm-es albiceps az szokott, de ő még csak viccel Nagyon boldog)
Ez a viszketés nagyrészt ember és test táj függő is!
Párom, (Laura) ha takarítja a jószágokat már attól viszket, álltalában kéz, kar és arc részein. (a Brachypelmák szőrétől is)
Más területeken, mivel ruhában van, ezért nem szokott vakarózni.
Én már ellenállóbb vagyok, mert a Brachyk szőrét egyáltalán nem érzem. Nekem eddíg a geni szőre sem okozott semmilyen kellemetlen hatást, egészen a tegnapi napig! Tegnap fényképeztem a nagy nőstimet és egy növendék hímemet. ( a hím most vedlett, kb 3-4 napja, ezért nem agresszív, a nőstény meg már gurul mintsem jár, úgyhogy nem éhes és lassan 3 hete semmilyen agresszivitást nem mutatott ő sem. Ezért mertem egymás mellé rakni őket. DE HANGSÚLYOZOM SENKINEK NEM AJÁNLOM, alapból csúnya dolog vedlés után pókot zargatni és még csúnyább egy nála 6x nagyobb állat mellé rakni aki bármikor úgy gondolhatja hogy neki nem tetszik a fajtárs... csak azért csináltam mert tudom milyenek) Mikor vettem ki a kicsit akkor nekilendült a bombázásnak és kb 20-30 mp-ig abba sem hagyta. 20 perc múlva pedíg viszketett az arcom... ne szörnyen de éreztem!
A legrosszabb a parahybana hím volt amit nyáron raktunk át egy új terkóba és ő szintén rugdosódott szét engedve az összes szőrét a szobában... 1,5 hétig viszkettem, az első 1-2 napban elviselhetetlen volt, (a felső testen mindenhol) azután elmult!
Ezt nem kívánom senkinek! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

nálam a geni használja elég sokszor a szőrrugdosás harcművészetét, egy kicsit viszket de szinte már észre sem veszem. a B.smithi-m, B. albopilosumom is vakaródzik néha de ezeknél úgyanígy csak enyhén érezni. cromim meg inkább elbújik mint használná a szőrét, nagyon ritkán felveszi a támadó állását, de ez sem jellemző rá.
viszont a L. parahybana szőre nálam elég erősnek számít.
egy nyári terrárium tisztításnál póló nélkül álltam neki erre ő rámrúgott egy kevés szőrt amitől apró piros foltok jelentek meg rajtam. elég szépen vakaróztam 1-2 napig de aztán elmúlt.
szal aki nekiáll pókozni ne szabad felsőtestel álljon neki!!! Zavarban lev?
azóta akármiért nyúlok be hozzájuk utána kézmosás következik!!
Tag

Elküldve: 2009 Jan. 12. Hétf., 13:46    Hozzászólás témája: idéz

hasonló képp vagyok a Brachypelmákkal, mint te a vaganstól és az albo-tól már kaptam én is jó adag szőrt, de csak elvétve éreztem meg. Ha találnak akkor alkar és annak is az alsó puha felén érzem meg. Úgy gondolom, hogy ezek a szőrők a ,,keményebb,, részekbe nem tudnak belefúródni. A pókok szerintem ezt a képességüket azért fejlesztették ki, ha például megakarja enni valami őket, akkor vagy a szemébe, vagy pedig a ragadózó orrára, szórják ezeket a csallán szőrőket és az állatok ezen testrészei véleményem szerint elég lágyak ahhoz, hogy a pók komoly megfélemlítést tudjon kelteni.
Én ezt így gondolom, de, ha rosszul gondolom cáfoljatok meg!
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu