Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 146 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Marás

Marás

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Mielőtt megmarna bármelyik, olvasd végig a témát és megtudod Nagyon boldog A marást el lehet kerülni, inkább erre törekedj! Kacsint?
zombiturmix
Tag

Elküldve: 2014 Aug. 26. Kedd., 18:31    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!!
Ha megmar a lasiodora parahybana akkor mitcsináljak? Milyen erős a mérge?
És ha egy B.smithi megmar akkor mit csináljak?

Üdv: Máté
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
cseviktor
Rendszeres látogató

Elküldve: 2014 Feb. 06. Csüt., 12:46    Hozzászólás témája: idéz

Hegymászófelszerelés teszteket olvasgattam amikor ráakadtam erre a "méregkiszívó mini pumpára"
Gondoltam ide aktuális, ha valakit érdekel olvassa el róla a cikket:)
Itt a link: http://www.gearmag.hu/aspivenin-meregkiszivo-mini-pumpa-hardware
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Norbii20
Tag

Elküldve: 2013 Jún. 01. Szomb., 23:27    Hozzászólás témája: idéz

Olvastam Ambush beszámolóját,elég durva azért.Ilyenkor derül ki hogy még is csak vadállatok és nem igazán kézre valóak. Mosoly :O
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Máj. 27. Hétf., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Találtam az imént egy táblázatfélét, hogy egyes fajok 0,1 microliter mennyiségű mérge hány perc alatt végez egy egérrel. Gondoltam érdekes lehet Mosoly
Cithariscius crawshayi - 3
Stromatopelma calceatum - 3
Paraphysa sp. - 4
Poecilotheria regalis - 4
Grammostola actaeon - 5
Grammostola rosea - 5
Heteroscodra maculata - 5
Hysterocrates hercules - 5
Theraphosa blondi - 5
Paraphysa scrofa - 6
Pterinochilus murinus - 6
Avicularia urticans - 8
Grammostola pulchra - 8
Selenocosmia lyra - 8
Ceratogyrus meridionalis - 10
Cyclosternum fasciatum - 10
Cyriopagopus paganus - 10
Eucratoscelus constrictus - 10
Haplopelma lividum - 10
Tapinauchenius latipes - 12
Hysterocrates gigas - 15
Megaphobema velvetosoma - 16
Poecilotheria fasciata - 18
Ceratogyrus marshalli - 20
Pamphobeteus antinous - 25
Ceratogyrus brachycephalus - 40
Ephebopus murinus - 45
Brachypelma boehmei - 50
Megaphobema robustum - 50
Aphonopelma anax - 60
Aphonopelma chalcodes - 60
Aphonopelma pallidum - 60
Aphonopelma seemani - 60
Avicularia avicularia - 60
Brachypelma albopilosum - 60
Brachypelma angustum - 60
Brachypelma auratum - 60
Brachypelma emilia - 60
Brachypelma smithi - 60
Brachypelma vagans - 60
Crassicrus lamanai - 60
Lasiodora parahybana - 60
Megaphobema mesomelas - 60
Pamphobeteus vespertinus - 60
Psalmopoeus cambridgei - 60
Tapinauchenius gigas - 60
Vitalius platyomma - 60
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
Atesz22
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 31. Csüt., 00:35    Hozzászólás témája: idéz

csepelball írta:
Sajnos megtaláltam a táblákat Mosoly

Köszi!! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2013 Jan. 31. Csüt., 00:06    Hozzászólás témája: idéz

Sajnos megtaláltam a táblákat Mosoly

Atesz22
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 30. Szer., 23:03    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
Sziasztok!

Csináltam egy kis átiratot abból a jpg-ből, amit LGM linkelt be ma, a madárpókok mérgének erősségéről! Nekem nem volt elsőre egyértelmű, ugyhogy vissza kellett kérdezenem, ezért is csináltam meg ezt a "fordítást"! Itt fórumon a fajok nevei gyengén láthatók, ha nagyobban kell akkor jobb klikk és mentés másként!
Íme!

DÉL-AMERIKA

KÖZÉP ÉS ÉSZAK-AMERIKA

AFRIKA

ÁZSIA

Sziasztok!
Valakinek meg van még ez a táblázat? Mert engem érdekelne, viszont nem jeleníti már meg a képeket Szomor?
Ha valaki feltenné újra, vagy privátban elküldené, azt nagyon megköszönném! Mosoly

Üdv,
Atesz
Vissza az elejére
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 11:53    Hozzászólás témája: idéz

a magnézium és a nátrium-vegyületek kiváló görcsoldók.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 07:21    Hozzászólás témája: idéz

Lehet, hogy ma reggel megvilágosodtam.... Zavarban lev?
Nekem a terhességeim alatt az orvosom lábgörcsre és haskeményedésre(=méhösszehúzódás=görcs) a magnéziumot javasolta. (Voltak napok, hogy 6-osával szedtem be.)
Próbálta már valaki? Lehet, hogy enyhítené a görcsöket...? Eh?
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 13. Vas., 05:07    Hozzászólás témája: idéz

Mivel tudjuk, hogy kedvencünk neurotoxint juttat szervezetünkbe minden egyes marás alkalmával...egyértelművé válik az alábbi ismeretterjesztő bejegyzést látva a kálcium fontossága.

"A calcium biogén elem, amely minden élő szervezet számára nélkülözhetetlen. A gerincesek testében a csontok és a fogak alapját alkotják a kalcium-sók. Előfordul azonban az izmokban, a vérben és más testnedvekben illetve szervekben.

Az élőlények kemény vázait is általában kalcium alkotja, így a tojáshéjat, a csigaházat vagy a kagylóhéjat. A hatalmas és kiterjedt korallzátonyok, melyek évszázadokon át keletkeztek, az elpusztult korallok megmaradt kalcium-vázai.

A természetben is gyakori, de a testünkben legnagyobb arányban (a testtömeg 1,5-2%-át teszi ki) előforduló ásványi anyag. Több mint 99%-a a csontjainkban található meg, de fontos szerepet játszik az összes enzimatikus folyamat, az izom összehúzódás, a szívműködés, a neurotranszmisszió és a véralvadás folyamataiban. Nem tudom, hányan tudják közületek, hogy a szervezetünkben található elemek között a szén, oxigén, hidrogén és a nitrogén után a kalcium az ötödik helyet foglalja el!

A calciumból 2,5 kg van a szervezetünkben, ennek 99 %-a a csontokban, 1 %-a az érfalakban és a lágy szövetek sejtjeiben található. A calcium tulajdonképpen a test ragasztóanyaga, összetartja az egész szervezetet. A calcium ionjai éppen akkora méretűek, hogy könnyen bejutnak a sejtekbe, tápanyagok egész sorát viszik magukkal, majd visszafordulnak újabb adagért.

A calcium és a foszfor együttesen erős csontokat és egészséges fogakat biztosít. Segíti az idegrendszer működését, különösen az ingerületek áttevődését, elősegíti a véralvadást, görcsoldó, csökkenti az álmatlanságot, közreműködik a vas felszívódásban. Gondoskodik a szabályos szívverésről, befolyásolja a sejtmembrán áteresztőképességét és a vérkeringést, csökkenti a gyulladásra való hajlamot és az allergiát. A calcium elősegíti a vas felszívódását, enyhíti az álmatlanságot, erős csontokat és fogakat épít, javítja az idegrendszer működését. Hiánya angolkórt, csontlágyulást, csontritkulást, valamint fogszuvasodást okozhat. Túlzott stresszérzékenység, allergia, fokozott gyulladásra való hajlam és egyes izomcsoportok görcse ugyancsak kálciumhiányra utal.
A calcium és a vas az a két ásványi anyag , amely leginkább hiányzik a nők étrendjéből. Ez főleg a szülés utáni időszakban és az idősebb korban jelentkező tünetekből sajnos csak utólag- válik nyilvánvalóvá.
Hát - és derékfájásban szenvedőknek enyhülést hozhat a kálcium.
Sokszor segít menstruációs görcsöktől szenvedőknek. Azoknak a tizenéveseknek, akiknek " növekedési fájdalmaik" vannak, gyakran csak több kálciumra van szükségük. Hipoglikémiás betegeknek (csökkent vércukorszint) ugyancsak érdemes fokozniuk a kálciumbevitelt. Hiány esetén a kálcium a csontokból oldódik ki, így a vérbe kerül és az érfalra rakódik le, ami a károsodott, felrakódott érfalak meszesedéséhez vezethet. Calciumhiány esetén az ólom könnyebben felszívódik és a csontokba, fogakba lerakódik.

Egészséges felnőtt embernek általában napi 800-1200 mg kálciumra van szüksége. A kálcium "ellenségei"a zsírok, az oxálsav (pl.: a csokoládéban található), valamint a fitinsav ( gabonafélék tartalmazzák) . A legtöbb kálcium a tejben és a tejtermékekben, továbbá az olajos magvakban ( mogyoró, dió) , szójában és a zöldségekben van.
Olajos magvakból nem fogyasztunk eleget, a tejet pedig a szükséges enzimek hiánya miatt az emberek 70-80 %-a nem tudja tökéletesen megemészteni, így szinte mindannyian kálciumpótlásra szorolunk.
Napi 2000 mg-nál (2 gramm) nagyobb adag kálciumot tartósan bevinni a szervezetbe csak orvosi ellenőrzés mellett ajánlott. Kis mennyiségű D vitamin, foszfor, magnézium fokozza a kálcium felszívódását. Javasolt a kálciumot a nap folyamán több kisebb dózisra elosztva adagolni, mert hatásosabb.
Az ionizált kalcium gyengén lúgos környezetben tartja a vért, vagyis a kalcium egyik legfontosabb biológiai feladata a szervezet gyengén lúgos kémhatásának fenntartása! A csontritkulás, a vese-, az epekő arra hívják fel a figyelmet, hogy a szervezet el van savasodva.

Valamit tennünk kell! Az ionizált calcium lúgossá változtatja a szervezetet, megkezdődik a fokozott oxigén felvétel és a betegség megszűnik! A betegséget okozó baktériumok, vírusok, gombák mindig a szervezet azon részén jelennek meg, amelyek kevés oxigént kapnak. A szervezet állandóan kutatja a lúgtartalékait, amellyel semlegesíti testünk nagy mennyiségű savtartalmát.
Egyetlen ilyen tartalékunk van: a csontok és a fogak, melyekbe a kalcium be tud épülni. Amikor a szervezet lúgosítani próbálja önmagát, a csontból és a fogakból vonja ki a kalciumot. A kalcium szintjét a vérben a mellékpajzsmirigy-hormon szabályozza, a túl alacsony bevitel ennek a megemelkedését okozza, ami pedig magas vérnyomás kialakulásához vezethet. A magas kalciumbevitel a menopauzán átesett nők esetében kedvező hatással van a szív- és érrendszeri megbetegedésekre. Az oxalát, - amely a legtöbb ételben előfordul - felszívódásának csökkentésével a kalcium közvetve segíthet kisebbíteni a vesekő kialakulásának kockázatát is. A calcium részben megköti a zsírokat és a koleszterint. Néhány kutatás arra utal, hogy így fogyasztása segíthet csökkenteni a koleszterinszintet.
Állati kísérletek kimutatták a kalcium szerepét a női csírasejt kialakulásában is. Különböző mechanizmusok által a kalciumnak a vastagbélben rákellenes hatásai is lehetnek.
A legtöbb ember jóval kisebb mennyiséget fogyasztja a Kalciumot, mint az ajánlott lenne, a vegetáriánusok pedig gyakran még ennél is kevesebbet visznek be a szervezetükbe. Ez az étrendi hiányosság főleg a fehér és ázsiai nőknél járul hozzá a csontritkulás kialakulásához.
Az, hogy alacsony a kalciumszintünk, általában észre sem vesszük.
Ám ha ez nem csak időszakos, hanem a vérben lassan és fokozatosan csökken az ásványi anyag mennyisége, azt már jelezheti a szervezet: feledékenyekké, depresszióssá válhatunk, sőt a viselkedésünk is megváltozhat.
Ahogy Nagy Ildikó neurológus mondja, tetania néven ismert egy olyan jellegzetes tünetegyüttes, ami már arra utal, hogy nagyon alacsonnyá vált a vérben lévő kalcium-mennyiség. „A tetaniát az jelezheti, ha az ajkunk, a nyelvünk, az ujjaink zsibbadnak, görcsölni kezdenek a végtagjaink. A kezünkben, lábunkban kialakuló izomgörcsök speciális, úgynevezett őzfejtartáshoz vezetnek, de általános izomfájdalom, arcizomgörcs és - súlyos esetben - a gégeizmok görcse is felléphet” „A vér kalcium szintjének fenntartása részben a táplálékkal felvett ásványi anyag mennyiségétől, részben gyomor-bélrendszeri felszívódásától és vizelettel való kiválasztásától függ.

Miért életbe vágó?

- A calcium felelős az anyagcsere- és elektromágneses folyamatok normális lefolyásáért a sejtekben.
- Nélkülözhetetlen az izomműködéshez, így a szívizom működéséhez is.
- Hiányában véralvadási zavarok, rendellenes vérnyomás, alvási problémák, tápanyag felszívódási rendellenességek lépnek fel.
- A calcium (és magnézium)hiánya befolyásolja az izomsejtek összehúzódását, amely az ízületekre is hatással van.
- A calcium hiánya hozzájárul a premenstruális szindróma tüneteinek kialakulásához is."
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Jól emlékeztem, olvastam már valahol itt a témában...
Egy kis biológia - 4. oldalon Ancienza, 2009-10-04, 13:38:24-i hozzászólása...
Vissza az elejére
Profil üzenet
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 19:28    Hozzászólás témája: idéz

Én a biológiai hátterét mondjuk nem tudom, de az biztos, hogy bizonyos esetekben használ.
Szandra az igaz, hogy nem adná be magának senki (én biztos nem), de egyszerűbbnek tartom azt, hogy egy kis ampullát eltörök és megiszom, mint megvárom míg a pezsgőtabletta feloldódik. Szerintem gyorsabban belehet vinni a szervezetbe.
Én kiskoromban (8év alatt) allergiás voltam a darázs, méh és szúnyogcsípésre. Emiatt orvoshoz is vittek többször. A lényeg, hogy amikor megcsípet mondjuk egy darázs, akkor szarul lettem, megittam egy ilyen ampulla calcimuscot és helyrejöttem. Nekem kiskoromban bevált. Szerencsére ezt az allergiát sikeresen kinőttem.
Amikor megvettem az első pókom akkor direkt vettem calcimuscot, hátha megtörténik a baleset.
A lényeg az, hogy lehet ugyanolyan hatása van a pezsgőtablettának, de a calcimusc azonnal bevihető, így hatásosabbnak tartom.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 19:03    Hozzászólás témája: idéz

Valaki kifejtené miért s jó pontosan a kálcium maráskor? Azt tudom hogy allergiára szokták, gondolom hasonló az ötlet marásnál is. Hallottam már olyat is hogy allergiás tüneteknél sincs semmi értelme. Valaki tudja ennek a biológiai hátterét?
Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 18:02    Hozzászólás témája: idéz

Hát Ambush örülök, hogy jobban vagy..én tuti tisztára bepánikoltam volna, na meg mivel hipochonder vagyok meg akartam volna halni meg ilyenek. Mosoly A csalódásod megértem, én is mindig pókember akartam lenni de még robin sem lehettem a batmanből.
Egyébként mcrage a calcimusc egy kálciumtartalmú intravénásan adagolandó gyógyszer, és mivel nem hinném, hogy beszúrnád magadnak orálisan adagolva pont azt a hatást fejtené ki mint a kálcium-pezsgőtabletta. Mosoly
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 13:03    Hozzászólás témája: idéz

Ja bombázó pókoknál előfordul, őket miután elkapták a kaját hátraszoktam terelni vagy be az üregükbe ha nem mennek önként, egy érzékelő tisztítóval amit csak levegőt fúj:
http://www.edigital.hu/Tisztitoszer/Lenspen_HB-1_Super_Blower_fekete_pumpas_tisztito-p63431.html
ez pl.: lasiodoránál működik mert ő nem eszik mostanában.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 12:59    Hozzászólás témája: idéz

Winc írta:
Üdv!
Ambush: Örülök hogy jól vagy! Köszi a tapasztalatokat!

Egy tipp nekem beszokott válni. Benyúlkáláshoz egyrészt 30 cm-es csipesz is kicsi tud lenni ha 30 mély a terkó még mindig bent lesz a kezed.
Én szoktam adni tücsköt vagy csotit a póknak tisztítás előtt, megvárom még elkapja, többnyire a kajával vannak elfoglalva és inkább félrehúzódnak, elbújnak vele. Még a regalisszal sem szokott gond lenni.

Szerintem a 30 cm-es csipesz elég, én úgy szoktam, hogy az ajtót teljesen kiveszem, vagy legalábbis minél jobban felhúzom, és a csipeszt lehetőleg minél meredekebben tartva, "felülről" nyúlok oda mondjuk a kajamaradékért, így a kezem sokkal magasabban van, mint a pók, és ha a csipesznek neki is ront, a kezem nem éri el.
A kajás trükk sokszor bejön, de vannak pókok, amik simán támadnak kajával a "szájukban" is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Pont azon gondolkodtam el, hogy hogyan fogok benyúlni a 30as terkóba amit most vettem, de az amit mondtál egész jól hangzik. Én csak attól tartók, hogy ha azt csinálom amit írtál, akkor a smithim bombázni fog.
Vissza az elejére
Winc
Gyakori látogató

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 11:54    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!
Ambush: Örülök hogy jól vagy! Köszi a tapasztalatokat!

Egy tipp nekem beszokott válni. Benyúlkáláshoz egyrészt 30 cm-es csipesz is kicsi tud lenni ha 30 mély a terkó még mindig bent lesz a kezed.
Én szoktam adni tücsköt vagy csotit a póknak tisztítás előtt, megvárom még elkapja, többnyire a kajával vannak elfoglalva és inkább félrehúzódnak, elbújnak vele. Még a regalisszal sem szokott gond lenni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

Ambush írta:
De azért egy kicsit csalódtam is

Jó, hogy így tudod felfogni a dolgot.
Én szerintem sokkot kapnék...
Gyönyörű a "kis" harapós!!! Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 10:57    Hozzászólás témája: idéz

Vagy menj orvosi műszereket árusító boltba, és harmadannyi is elég lesz.
Rextra katalógus
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 04:56    Hozzászólás témája: idéz

Pet boltban 2700 ft ha jól emlékszem. Inkább vigyél 3500 ft-tot.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Bomlott
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 12. Szomb., 00:29    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a beszámolót!! Nagyon boldog Mihamarabb gyógyulj meg Mosoly Amúgy szép pókod van Nagyon boldog Amúgy nekem csak 15cm-es csipeszem van és azzal szoktam regalis terkóba igazítgatni xDD kicsit félek is mert egy idegbeteg vadállat az a pók xD mennyibe kerül egy hosszabb csipesz???
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 23:46    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a leírást, és mielőbbi totális gyógyulást kívánok !
Iron-h
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 22:06    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Lehet, hogy rosszabbra számítottál, de ezek még így is durva tünetek... Akkor milyen lehet egy P. murinus marása? Sokkolt Nekem meg van belőle 6 db

Tényleg durva így leírva, ilyenkor nekem is eszembe jut, hogy ha ez az elvileg gyenge méreg hatása, akkor milyen lehet mondjuk egy (ex) crawshayi...
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

Ambush írta:
mcrage írta:
Hmm, érdekes. Amúgy nem kalcium kell hanem calcimusc ha jól tudom.
Szóval te máskor is benyúlkáltál a pókhoz? :O
A fájdalom erősségét letudod írni? Nagyon boldog Tudom, hogy szinte lehetetlen kérek Nagyon boldog
Miért olyan keveset aludtál? Marástól érzett fájdalom miatt vagy állítottál ébresztőt? Itt igazából arra lennék kíváncsi, hogy annyira fáj, hogy aludni sem lehet tőle?
Tudod már mozgatni rendesen a kezed?

Nem nagyon szoktam nyulkálni hozzájuk, szerintem ez volt az első eset. Általában mindent csipesszel csinálok.
A fájdalom kb. olyan mintha valaki kurva erősen megcsípné a kezedet. Próbáld ki. Nagyon boldog
Nem tudom miért nem aludtam tovább, egyszer csak felébredtem.
A kezemet tudom mozgatni rendesen, egyedül a kisujjam nem 100%- os még.

Jah értem. Hátha ahhoz hasonlítod a fájdalmat akkor most nem lehet olyan rossz. Akkor inkább a méregtől félek én inkább Nagyon boldog
Azért neked meg jobbulást.
Vissza az elejére
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 17:35    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:
Lehet, hogy rosszabbra számítottál, de ezek még így is durva tünetek... Akkor milyen lehet egy P. murinus marása? Sokkolt Nekem meg van belőle 6 db

Hát elég szar lehet. Nevet? Én is örülök hogy nem egy geniculata vagy egy murinus csípett meg. Hát akkor mi lenne ha egy kifejlett blondi kapja el a kezed. Tuti beszarnék. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 17:32    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
A fájdalom erősségét letudod írni? Nagyon boldog Tudom, hogy szinte lehetetlen kérek Nagyon boldog
Miért olyan keveset aludtál? Marástól érzett fájdalom miatt vagy állítottál ébresztőt? Itt igazából arra lennék kíváncsi, hogy annyira fáj, hogy aludni sem lehet tőle?

Nem nagyon szoktam nyulkálni hozzájuk, szerintem ez volt az első eset. Általában mindent csipesszel csinálok.
A fájdalom kb. olyan mintha valaki kurva erősen megcsípné a kezedet. Próbáld ki. Nagyon boldog
Nem tudom miért nem aludtam tovább, egyszer csak felébredtem.
A kezemet tudom mozgatni rendesen, egyedül a kisujjam nem 100%- os még.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 17:06    Hozzászólás témája: idéz

Mondjuk nekem sem jutna eszembe, hogy csak úgy benyúljak. Ha már megvettem a 25 cmes csipeszem, használom is Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:53    Hozzászólás témája: idéz

mcrage írta:
Rolcsee írta:

Jobb lesz ha vigyázol. Tanulság: Ne nyúlj be a pókhoz (ha eddig csináltad volna) Nagyon boldog

Nem szoktam Mosoly Nem is mart még meg pókom, még védekező állást sem sokszor láttam élőben Vicces
Vissza az elejére
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Rolcsee írta:

Jobb lesz ha vigyázol. Tanulság: Ne nyúlj be a pókhoz (ha eddig csináltad volna) Nagyon boldog
Vissza az elejére
Rolcsee
Öreg Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:44    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

LoL Betadin azért nem ártana otthonra ilyen esetekre. Nekem akkor mar legtöbbször a tarim amikor éhes de ha már jól lakott akkor inkább bujkál,de addig mindenre odakap. Hát köszi a beszámolót. És jobbulást!

De azért nem ártott volna még pár szem ilyen esetekre. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:43    Hozzászólás témája: idéz

LoL Betadin azért nem ártana otthonra ilyen esetekre. Nekem akkor mar legtöbbször a tarim amikor éhes de ha már jól lakott akkor inkább bujkál,de addig mindenre odakap. Hát köszi a beszámolót. És jobbulást!

De azért nem ártott volna még pár szem ilyen esetekre. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:39    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 16:11    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Nyugi nincs semmi baj, csak holnap zh-t írok és arra készültem ezerrel. De jól esik hogy ennyire aggódtatok. Kacsint?
A baleset egy 10 vedléses B. emilia terráriumának a tisztítása közben történt. Épp az egyik növény száraz levelét akartam levenni. Először csipesszel próbáltam letépni,csak jött az egész növény gyökerestül, ezért nyúltam oda kézzel. Az a kis piszok bent volt a kókuszdió bujkálójába és megunta hogy ott matatok a bejárathoz közel. Fel se fogtam de már a kezemen volt.
Igazából a csípés az k*rvára fájt. Olyan volt mintha egy szeget belevertek volna a kezembe. Nagyon nem lehet leírni azt az érzést. Olyan mint egy darázs csípés, de a fullánk helyett kicsit nagyobb valami megy be. Nagyon boldog Sokáig nem tartotta bent a fogait, mert mikor hirtelen elrántottam a kezem, a pók már nem volt rajta.
Igazából azért nem használtam egy másik csipeszt vagy valami mást hogy leszedjem a levelet mert azelőtt ez a pók egyszer se támadt, sőt még a védekező pózt se vette fel sose. Szőrt is csak néha rugdosott. Például a geniculatak terkójába sose nyúlkálnék kézzel. (Ebből is lehet látni hogy akármilyen szelíd egy pók akkor se lehet benne megbízni!!)
A csípés után kb. 15-20 perccel lehetett a méreg hatását megérezni. Nem volt olyan vészes mint amilyenre számítottam, de nem is volt egy kellemes érzés. Szédültem, hányingerem volt, a kezem kurvára görcsölt, alig tudtam mozgatni az ujjaimat, a fejem majdnem szétrobbant a fájdalomtól. A szívem is kicsit gyorsabban vert, de azt nem tudom hogy a csípéstől vagy az izgalomtól. A seb elég furán nézett ki, mikor megnyomkodtam valami sárgás darabok jöttek ki belőle, úgy nézett ki mintha gennyes lett volna, meg mintha a hús is darabokban jött volna ki belőle. Sokkolt Máshogy nézett ki mint egy szúrt seb. Meg a csípés körül a bőr teljesen elvörösödött. (Ez a képen már nem látszik.)
Mikor ezeket megéreztem vettem be kalciumot, mert mintha itt a fórumon olvastam volna hogy használ, de rohadtul nem ért semmit. Aztán lefeküdtem, talán 2 perc múltán már aludtam is, erre nagyon már nem emlékszek.
Kb. 3 órát aludhattam, felkelés után úgy éreztem magam mintha másnapos lennék. Fájt a fejem, kicsit szédültem, émelyegtem, sőt még kicsit ki is voltam száradva. Ráadásul a vesém is rohadtul szurkált. De aztán vettem be pár fájdalomcsillapítót és 1 óra múlva már majdnem minden fájdalom eltűnt. Nagyon boldog Csak a kezem fáj még azóta is kibaszottúl.
Nagyjából ennyi amit el tudok mondani róla.
Ezentúl majd jobban figyelem hogy hol jár a kezem. Zavarban lev?

De azért egy kicsit csalódtam is, mert hálót nem tudok lőni, falra nem tudok mászni, még csak a veszélyt se érzem meg. Kezdem azt hinni hogy a Spider Man egy jó nagy kamu!! Nevet? Nagyon boldog Vicces Nagyon boldog

Egyébként, ő a kis harapós: Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 14:28    Hozzászólás témája: idéz

Én is pont azon gondolkodtam, hogy furcsa az, hogy még nem reagált. Biztosan túl elfoglalt, csak nincs baja.
Vissza az elejére
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 13:42    Hozzászólás témája: idéz

Elvileg még úgy is lehet 1hét kórház belőle, ha nem allergiás rá, nem?
Hát reméljük nem allergiás, mert akkor szoktak komolyabb bajok lenni..
asymmetricknight
Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 11:11    Hozzászólás témája: idéz

Azért elég para, hogy nem jelentkezel. Ugye megvagy még? Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
finucchiHUN
Majdnem Tag

Elküldve: 2013 Jan. 11. Pént., 02:58    Hozzászólás témája: idéz

Mindenkit érdekel, légyszíves írj róla egy hosszabb beszámolót, milyen volt maga a fizikai fájdalom, milyen a méreg hatása, szóval részletesen, és mindent. Mindenki hálás lenne érte! Előre is köszi!
Remélem nincs semmi komolyabb bajod!!!
gaara
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 22:43    Hozzászólás témája: idéz

Ez engem is érdekelne.Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

gildi írta:
Sokkolt Azt hiszem kicsi lesz a 25 centis csipeszem...
Ha eddig eszembe is jutott volna hozzányúlni, most igencsak elment tőle a kedvem.
Milyen érzés?

Nekem is 25ős csipeszem van és még nem akart a smithi felfutni rajta Nagyon boldog
Vissza az elejére
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 21:04    Hozzászólás témája: idéz

Sokkolt Azt hiszem kicsi lesz a 25 centis csipeszem...
Ha eddig eszembe is jutott volna hozzányúlni, most igencsak elment tőle a kedvem.
Milyen érzés?
Vissza az elejére
Profil üzenet
PoecilotH
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Erre én is kíváncsi lennék, mit éreztél, meg mégis milyen az egész:D mesél, mesélj, mesélj!!Nagyon boldog
mcrage
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Ambush írta:
Brachypelma emilia marása: Nagyon boldog Nevet?

kép

Ezért csináljatok mindent csipesszel a pókoknál!! Nevet?

Mesélj, milyen volt, illetve most milyen? Nagyon boldog
Amúgy mekkora pók volt a tettes?
Vissza az elejére
Ambush
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Jan. 10. Csüt., 18:55    Hozzászólás témája: idéz

Brachypelma emilia marása: Nagyon boldog Nevet?

[img][/img]

Ezért csináljatok mindent csipesszel a pókoknál!! Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2011 Dec. 12. Hétf., 09:54    Hozzászólás témája: idéz

Chill írta:
Ha rossz napja van, (még sose volt 1iknek sem íígy ahogy mondod) nyilván nem hajítom el, vagy ilyesmi... tisztelem az állatokat és hidd el, nem szenvedtetném 1iket sem:) volt h a kezemből ettek tök nyugiban:) mindenkinél máshogy van:) puszi:Chill

Az tuti h mindenkinél máshogy van, de van egy dolog ami azonos: az állatok előbb utóbb megnőnek, és nem fogják tolerálni azt amit esetleg kölyök korukban megengednek.

Ő például a bájos versicolor, az egyik "legszeldebb pók", mégis megmart volna. Ő kifejezetten agresszív volt, meg sem fordult a fejemben h kézre vegyen.
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 11. Vas., 22:54    Hozzászólás témája: idéz

Ha rossz napja van, (még sose volt 1iknek sem íígy ahogy mondod) nyilván nem hajítom el, vagy ilyesmi... tisztelem az állatokat és hidd el, nem szenvedtetném 1iket sem:) volt h a kezemből ettek tök nyugiban:) mindenkinél máshogy van:) puszi:Chill
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2011 Dec. 11. Vas., 22:48    Hozzászólás témája: idéz

Chill írta:
Hát, érdekes amit írtok... én minden állatom kézbe veszem, de, egyik sem mart még soha, még a Pteri murik sem.... higgadtság és nyugalom, nem tudom másnak ez bejön-e, de nálam teljesen okésak:) üdv. mindenkinek: Chill Mosoly

Szia!
Nem kötekedésből, de ha egyszer az egyik pókod úgy dönt, hogy neki rossz napja van akkor neked is az lesz! Nem kell őket fogdosni. Persze nekem is van 1-2 kép amin pókot fogok, de csak azért mert költöztetés volt vagy ilyesmi. Spontán soha nem szoktam állatot kézbe venni.
Chill
Rendszeres látogató

Elküldve: 2011 Dec. 11. Vas., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

Hát, érdekes amit írtok... én minden állatom kézbe veszem, de, egyik sem mart még soha, még a Pteri murik sem.... higgadtság és nyugalom, nem tudom másnak ez bejön-e, de nálam teljesen okésak:) üdv. mindenkinek: Chill :)
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Életjelenségek és egyebek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu