Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 37 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Vedlés előtt?

Vedlés előtt?

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2014 Jan. 31. Pént., 11:36    Hozzászólás témája: idéz

Ha az utóteste szép nagy akkor nincs miért aggódnod.
Ha azért aggódsz hogy él-e még, akkor piszkáld meg egyik lábát egy ecsettel. Mosoly
Profil üzenet e-mail msn
drise18
Lelkes újonc

Elküldve: 2014 Jan. 13. Hétf., 17:28    Hozzászólás témája: segítség idéz

Sziasztok van egy 3-4 vedléses L.Parahybanam 8 napja nem mozdul nem hajlandó enni tudom hogy ez a vedlés előjele lehet csak kezdek aggódni hogy szokott e ez a faj ilyen sokáig inaktivitást mutatni és koplalni és hogy ilyen fiatalon ??? kérlek segítsetek aggódok érte /==
Vissza az elejére
Profil üzenet
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 20. Pént., 10:59    Hozzászólás témája: idéz

közben egy kis pók beköltözött a terráriumba, elég szépen körbeszőtte már a növényt Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 21:51    Hozzászólás témája: idéz

boxer3 írta:
általánosítottam csak.....gondoltam pl a fán lakóknál a lábak hosszának változására, nyúlási arányára.....ami az össz képen növelhet optikailag....Mosoly

Van benne valami de inkább fajtól függ! A Poecilotheriák elég nagyot nőnek, a Psalmopoeusok is, és az Aviculáriát is hatalmasokat képesek nőni. Szal ha azt nézzük h mennyi fánlakó és mennyi talajlakó van.....akkor a fánlakókra rá lehet mondani általánosságba h nagyokat nőnek vedlés után, míg a talajlakókra nem. A Brachypelmák, Aphonopelmák, Grammostolák nem nőnek olyan hatalmasokat, de a Pamphobeteusok igen...Lehetne róla sokat vitatkozni.

OFF
Mit keres a fajok topicban egy vedlés topic? Ha nem muszály ne irkájatok ide, szerintem van vedlés topic a megfelelő helyen, írjatok oda!
Kérném a moderátorokat h ha idejük engedi legyenek szívesek és helyezzék ezt a topicot a megfelelő helyre! Kösziii Mosoly

boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 16:31    Hozzászólás témája: idéz

általánosítottam csak.....gondoltam pl a fán lakóknál a lábak hosszának változására, nyúlási arányára.....ami az össz képen növelhet optikailag....Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Erikdrummer
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Szept. 19. Csüt., 10:09    Hozzászólás témája: idéz

Nana azert szerintem egyáltalán nem lehet azt mondani hogy a fán lakok általában nagyobbat nonek!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
boxer3
Lelkes újonc

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 15:13    Hozzászólás témája: vedlés-mekkorát? idéz

csatlakoznék az előttem szólóhoz .......de ami még talán lemaradt, hogy általában a fán lakó fajoknál látványosabb a vedlések utáni méretbeli különbség, mint a talajlakó fajok esetében sokszor.
Ha jó körülmények között neveled pókodat ténylegesen látványosabb lehet a vedlés is.
Ami a tisztaságukat illeti, nem árt ha azért kitakarítjuk a maradékokat, ha őkelme nem is cipeli ki mindig, mivel könnyen penészedik és atkásodhat is a maradék.
Jó ha odafigyelünk a terráriumunk tisztaságára!
Vissza az elejére
Profil üzenet
hawk
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 10:51    Hozzászólás témája: idéz

Wini írta:
Van valami összefüggés a vedlés előtt betermelt kaja, és a növekedés mértéke között?

részben van,részben meg nincs. negatív irányba van, tehát:
egy alultáplált állat minimálisat fog nőni vedlésenként. viszont egy degeszre tömött sem fog óriássá válni.
több befolyásoló tényezőt kell figyelembe venni:
1. táplálékmennyiség
2. faj jellegzetessége (pl. ha megfigyelitek egy rosea kicsit nő, ugyanakkor szinte alig fogy a vedléssel, az élöhelyén tapasztalható időszakosan hosszan tartó táplálékhiány miatt)
3. egyed tulajdonságai. ahogy az minden élölénynél megfigyelhető, a genetika beleszól abba,hogy egy-egy élőlény mekkorára nő a fajának megfelelő átlag (alsó és felső értékek) illetve az egyedi esetek (pl genetikai betegség- túlzott növekedési hormon termelés) függvényében.
4. egyéb külső körülmények, pl hőmérséklet, páratartalom,stb, kis mértékben (amennyiben a körülmények megfelelnek az életbenmaradáshoz) ezek is módosíthatják egy élölény életfolyamatait, keringését,felvett oxigénmennyiséget,stb.
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 10:33    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém elő, előjön, de a kaját lecipeli az üregébe, és nem hajlandó kihozni a maradékot... Rendetlen, mint a gazdája Vicces Nem akarom szétbombázni a lakását, de lehet, hogy muszáj lesz takarítás céljából... Hogy ne legyen teljesen OFF a hozzászólásom: A genim már azt hittem, hétfőn éjszaka levedlik, tereprendezett egész este, csillog a segge és már ideje is lenne a vedlésnek, de még mindig húzza... Kíváncsi leszek, mekkorát nő, mert ekkora utótestet még nem láttam Nagyon boldog Van valami összefüggés a vedlés előtt betermelt kaja, és a növekedés mértéke között?
sszandra
Fanatikus Tag

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 08:44    Hozzászólás témája: idéz

AZ én albóm is leásta magát lassan két hete. Csak azért tudom, hogy él mert átlátszó a doboz oldala és pont az oldalához csinált járatot. A lábát sem dugta elő azóta. Mosoly
Wini
Moderátor

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 08:37    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Ekkora póknál a 4 hét kutya füle Nagyon boldog Lehet, hogy előjött közben, csak épp' nem láttad Mosoly Én az albómmal vagyok így... Csak 4 vedléses, de 2 hete nem láttam. Csak a kaja tűnik el mindig. A piszkálásról csak annyit, hogy szerintem teljesen felesleges stresszelés. Ha megpiszkálod, látni fogod (valószínűleg lerúgja majd a szőrt a seggéről, ami rontja az összképet), de esélyes, hogy újra visszabújik majd. Ha ott érzi jól magát, hát hadd legyen Kacsint? Tudják, mi a jó nekik, és ehhez ragaszkodnak is Mosoly
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 18. Szer., 08:25    Hozzászólás témája: idéz

A pók még azóta sem jött elö, már 4 hete lesz hétvégén, hogy elbújt. Mi lesz ha megpiszkálom?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 20:03    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm a válaszokat, tippeket! Alig várom már, hogy legyen egy másik pók is! Nagyon boldog Szeretnék egy kigyót is, de csajom nem engedi, inkább még egy pók!!! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 18:45    Hozzászólás témája: idéz

pilotano1 írta:
Mivel teljesen kezdő vagyok, nem kérdeztem meg, hogy hányszor vedlett vagy hány éves... Mosoly de a testhossza kb, olyan 3-4 centi lehet. Szal kb 2 éves lehet nem? Az ilyen háziállatokat szeretem ami csendbe van nincs vele sok baj Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
pz9206
Tag

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 18:42    Hozzászólás témája: idéz

pilotano1 írta:
Mivel teljesen kezdő vagyok, nem kérdeztem meg, hogy hányszor vedlett vagy hány éves... Mosoly de a testhossza kb, olyan 3-4 centi lehet. Szal kb 2 éves lehet nem? Az ilyen háziállatokat szeretem ami csendbe van nincs vele sok baj Mosoly

Ahogy utána néztem ennek a fajnak nem sokban különbözik a Brachypelma vagans-tól, és a felnőtt pókok 6-7 cm-es testhosszat érnek el(legalább is ezt írták róla), szerintem a tied 1 évesnél nem nagyon lehet idősebb talán még plusz max. 1-2 hónap... Nem tudom hogy Brachypelma angustum topic van-e, de esetleg, ha ne talán nincs, akkor max. annyi hogy elolvasgatod a Brachypelma vagans topicot és nagyjából kaphatsz képet a pókodról abban is ..... Mosoly
Vissza az elejére
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 02. Hétf., 09:50    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 14:53    Hozzászólás témája: idéz

pilotano1 írta:
Hollandiában élek, itt vettem. Tapasztalataid alapján mit tudnál hozzáfüzni ehhez a viselkedéshez, hogy már egy hete a föld alatt van? Elötte egyébként mit sem foglalkozva uj helyével evett rendesen szinte egymás után kapta el a szöcskéket, 3-4 nap alatt megevett akár 5öt is.

Mekkora a pókod? Teljesen normális viselkedés, jól belakattad, elásta magát, majd ha levedlett előjön. Ne ijedj meg ha nem látod 1-2 hétre, felnőtt állatok akár hónapokra is szem elől tünhetnek.
gildi
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 13:25    Hozzászólás témája: idéz

Akkor szerintem nincs miért aggódnod. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
pilotano1
Látogató

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 12:52    Hozzászólás témája: idéz

Hollandiában élek, itt vettem. Tapasztalataid alapján mit tudnál hozzáfüzni ehhez a viselkedéshez, hogy már egy hete a föld alatt van? Elötte egyébként mit sem foglalkozva uj helyével evett rendesen szinte egymás után kapta el a szöcskéket, 3-4 nap alatt megevett akár 5öt is.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Szept. 01. Vas., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi, félreolvastam a pókod nevét. Emlékeim szerint nem találkoztam Bracypelma angustummal de szerintem a Brachypelma topicban biztos esik róla szó. Egyébként honnét van az állatod?
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 13. Hétf., 06:47    Hozzászólás témája: idéz

Nincs mit.

http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/THERAPHOSIDAE.html

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
Beatryx01
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 12. Vas., 20:28    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a gyors választ! Sajnos én is ettől félek, hogy szegény nem éli túl, de azért reméljük a legjobbakat! És még egyszer nagyon köszi!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 12. Vas., 20:08    Hozzászólás témája: Re: vedlési probléma idéz

Beatryx01 írta:
Prinyo írta:
Beatryx01 írta:
Sziasztok!

Több, mint 10 éve nevelgetek egy B. Albopilosum-ot. Eddig nem volt vele semmi gond, most ismét vedlik. A potroháról a régi bőr nem jött le, már a második napja, és az új potroha, ami kilátszik belőle, csupa folt (fehér váladékos) illetve csúnyán foltos. Nagyon aggódom, mert eddig tök simán ment minden, most viszont elég aggaszó a helyzet. Próbálok neki minél többet párásítani, de nem akar javulni. Ötlet? Teendő? Előre is köszi!

Egy fotó sokat segítene tanácsadásban.

[...kép...]

Hát ez nem tűnik szépnek. Ha lejön a régi bőr félő, hogy tovább sérül. Ha iszik, majd elkezd enni, és talán a seb is beheged, átvészelheti ezt. Akkor van némi esély de számolj azzal is, hogy nem így lesz. Nálam 1x volt hasonló vedlési probléma, de elhullott az állat pár héten belül.

"amit nem tudsz megenni, meginni, megdugni, azt egyszerűen pisáld le és hagyd ott."
Vissza az elejére
Beatryx01
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 12. Vas., 19:38    Hozzászólás témája: Re: vedlési probléma idéz

Prinyo írta:
Beatryx01 írta:
Sziasztok!

Több, mint 10 éve nevelgetek egy B. Albopilosum-ot. Eddig nem volt vele semmi gond, most ismét vedlik. A potroháról a régi bőr nem jött le, már a második napja, és az új potroha, ami kilátszik belőle, csupa folt (fehér váladékos) illetve csúnyán foltos. Nagyon aggódom, mert eddig tök simán ment minden, most viszont elég aggaszó a helyzet. Próbálok neki minél többet párásítani, de nem akar javulni. Ötlet? Teendő? Előre is köszi!

[img][/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Aug. 12. Vas., 17:54    Hozzászólás témája: Re: vedlési probléma idéz

Beatryx01 írta:
Sziasztok!

Vissza az elejére
Beatryx01
Újonc

Elküldve: 2012 Aug. 12. Vas., 12:52    Hozzászólás témája: vedlési probléma idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet
alexandra920326
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 29. Vas., 17:13    Hozzászólás témája: idéz

rastar! nagyon szépen köszönöm a segítséget Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Júl. 29. Vas., 16:46    Hozzászólás témája: idéz

alexandra920326 írta:
sziasztok!
egy crawshayim van 4-6 vedlés körüli nem látszik rajta semmi érdekes de a földet ki tolta a bejárata elé és éjjen már nem jött ki nem szövöget és nem is mozog,ez lehet a vedlés előjele? páratartalom és hőmérséklet jó neki.

Szia!

Lehet akár a vedlés előjele, de ne várjátok úgy mint a messiást. Valószinű h majd a bejáratot is el fogja barikádozni, vagy teljesen elszövi, és ha ez bekövetkezik várjatok türelemmel, nagyon sok türelemmel Mosoly Nekem már többször volt h fél évre eltünt az állatom, semmi életjelet nem adott magáról. Amikor meguntam a várakozást kiástam. Volt h vedlés volt, de olyan is előfordult h azért kicsit sportosabban és éhesen láttam újra.
Azt javaslom h a crawitok mellé vegyetek 1 másik állatot amiben több örömötöket lelitek, a muticusok nagyon szépek ez kétségtelen de ha csak rá figyeltek sokat fogtok idegeskedni pl amikor fél évre elássa magát, vagy mondjuk fél évig nem fogad el élelmet. Eddig én ilyeneket tapasztaltam, remélem nektek jobban fog viselkedni, sok sikert hozzá! Nagyon boldog
Üdw.: Viktor
alexandra920326
Újonc

Elküldve: 2012 Júl. 29. Vas., 15:09    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
egy crawshayim van 4-6 vedlés körüli nem látszik rajta semmi érdekes de a földet ki tolta a bejárata elé és éjjen már nem jött ki nem szövöget és nem is mozog,ez lehet a vedlés előjele? páratartalom és hőmérséklet jó neki.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
akos123
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 09. Hétf., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

Prinyo írta:
akos123 írta:
Sziasztok van egy smithim ez az első pókom 7v-es 2 hete nem evett, visszament az odújába eleinte csak pókhálóval szövögette a kijáratot ma reggelre pedig teljesen elbarikádozta, a benti földet a bejárat elé pakolta így alig látok be. A potroh része teljesen befeketedett innentől kb. mennyi idő mire vedleni fog vagy ez egyénfüggő?

Nem kell már sok neki, lehet éppen folyamatban is van a vedlés. Ha nem akkor pár nap és levedlik.
A feketedéstől számított napok változóak. Azt nem is igazán kell nézni, inkább jelzés értéke van, hogy nemsokára megkezdi a vedlést, ami szintén változó időtartam, és minél idősebb a pók annál tovább tart.

Értem, köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Prinyo
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 09. Hétf., 13:33    Hozzászólás témája: idéz

akos123 írta:
Sziasztok van egy smithim ez az első pókom 7v-es 2 hete nem evett, visszament az odújába eleinte csak pókhálóval szövögette a kijáratot ma reggelre pedig teljesen elbarikádozta, a benti földet a bejárat elé pakolta így alig látok be. A potroh része teljesen befeketedett innentől kb. mennyi idő mire vedleni fog vagy ez egyénfüggő?

Nem kell már sok neki, lehet éppen folyamatban is van a vedlés. Ha nem akkor pár nap és levedlik.
A feketedéstől számított napok változóak. Azt nem is igazán kell nézni, inkább jelzés értéke van, hogy nemsokára megkezdi a vedlést, ami szintén változó időtartam, és minél idősebb a pók annál tovább tart.

Vissza az elejére
akos123
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 09. Hétf., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 09. Hétf., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon, nagyon ironikus... Mára levedlett a nagy cambridgei! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

tothsz8721 írta:
Sziasztok egy 6 éves brachypelma boehmei tulaja vagyok,,,nagyon fontosnak éreztem hogy be regisztráljak ide mert történt egy olyan dolog hogy legalább 8 hónapja semmit nem eszik a pókóm,azt hittem vedleni fog,de a potrohán ahol hiányzik a szőr nem indult meg a sötétedés,,,ma meg észrevettem hogy le van törve az egyik méregkarma fele,,,,és állandóan rágja a terrárium oldalát,,,csak vizet iszik,,,,,nem tudom mit tegyek ,,aki találkozott hasonlóval az kérem segitsen,,,a pók jól van tartva ,petyes csótányt és tücsköt kapott elötte,exo terra izzót használok 25 wattost nappali és éjszkai is van,,,nem tudom mi lehet a baja,,van egy 7 éves geniculatam is,hál istennek ő jó egészségnek örvend,,,,,aki tud kérem irjon valamit,hogy mi lehet most vele köszönöm.

Szia próbálj meg neki nem mozgó táplálékot adni és annak is csak a potroh részét, a legjobb ha kicsit megtéped neki hogy egy méregkarommal is tudjon dolgozni !

Remélem sikerül !

Hirvenkurpa írta:
Sziasztok!
Mikor fog vedleni a pókom?
tudom, hogy papíron évente vedlenek az adult nőstények is, de az enyém már nagyjából két éve nem vedlett. Közben volt egy csinos szaporulata is. A pók most 8 éves. ja és p. cambridgei.
Fog még vedleni vajon? És mikor?

Előre is köszi!
Döw

Ennél a fajnál ahogy olvastam adult korban nem ritka a 3 évente való vedlés, mivel csak 8 éves ezért biztos fog még vedleni.... a szokásos ..magas pára és hőfok... eszik ? Van valami probléma vele ?
Vissza az elejére
Hirvenkurpa
Tag

Elküldve: 2012 Ápr. 07. Szomb., 11:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Mikor fog vedleni a pókom?
tudom, hogy papíron évente vedlenek az adult nőstények is, de az enyém már nagyjából két éve nem vedlett. Közben volt egy csinos szaporulata is. A pók most 8 éves. ja és p. cambridgei.
Fog még vedleni vajon? És mikor?

Előre is köszi!
Döw
Vissza az elejére
tothsz8721
Újonc

Elküldve: 2012 Ápr. 02. Hétf., 03:23    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok egy 6 éves brachypelma boehmei tulaja vagyok,,,nagyon fontosnak éreztem hogy be regisztráljak ide mert történt egy olyan dolog hogy legalább 8 hónapja semmit nem eszik a pókóm,azt hittem vedleni fog,de a potrohán ahol hiányzik a szőr nem indult meg a sötétedés,,,ma meg észrevettem hogy le van törve az egyik méregkarma fele,,,,és állandóan rágja a terrárium oldalát,,,csak vizet iszik,,,,,nem tudom mit tegyek ,,aki találkozott hasonlóval az kérem segitsen,,,a pók jól van tartva ,petyes csótányt és tücsköt kapott elötte,exo terra izzót használok 25 wattost nappali és éjszkai is van,,,nem tudom mi lehet a baja,,van egy 7 éves geniculatam is,hál istennek ő jó egészségnek örvend,,,,,aki tud kérem irjon valamit,hogy mi lehet most vele köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
borcsokattila
Tag

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

akos123 írta:
Sziasztok!

Kedden érkezett egy kb 7vedléses nőstény smithi aznap még evett is már akkor is érdekes volt a színe elég matt mára viszont a potroh része teljesen beszürkült, a mozgása belassult szerintem vedlés előtt áll vagy esetleg okozhatja ezt a szállítás is? (postán érkezett)
Előre is köszönöm.

Ha most evett nem hinném hogy vedlene,ha viszont a posta lenne a ludas akkor meg nem evett volna.Szóval a tartást nézd,azon belűl hogy milyen hőmérsékleten tartod.persze a vedlést hosszú előkészület előzi meg.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
akos123
Lelkes újonc

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 18:48    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kedden érkezett egy kb 7vedléses nőstény smithi aznap még evett is már akkor is érdekes volt a színe elég matt mára viszont a potroh része teljesen beszürkült, a mozgása belassult szerintem vedlés előtt áll vagy esetleg okozhatja ezt a szállítás is? (postán érkezett)
Előre is köszönöm.
Vissza az elejére
Profil üzenet
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Márc. 28. Szer., 09:28    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
a geni csinál magának hálót vedlés előtt mert amikor megvettem 1 hete azt mondták vedlés előtt áll, nos sötétnek sötét a potroh, eszik mint egy vadállat, majd kidurran.... de egyéb jel nincs

Ez ha kérdés volt, akkor a válaszom igen! Készít hálót magának.
A fekete utótest azt jelzi, hogy vedleni fog hamarosan.
Türelem!
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 21:17    Hozzászólás témája: idéz

a geni csinál magának hálót vedlés előtt mert amikor megvettem 1 hete azt mondták vedlés előtt áll, nos sötétnek sötét a potroh, eszik mint egy vadállat, majd kidurran.... de egyéb jel nincs
Vissza az elejére
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

oké köszönöm! a pöcim vedléstempòja mellett most fura lesz az övé Nagyon boldogNagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 15:14    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
Ahogy a smithiket' ismerem ki fogja húzni még egy darabig Mosoly
Az utóteste is szemmel láthatóan nagyobbra fog még nőni.
whitecat
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 27. Kedd., 13:36    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
tegnap kaptam egy 6v-s kis smithit. szerintetek lesz ebből mostanában vedlés? nekem elég sötétnek tűnik, de nem értek még a smithi-vedléshez Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 21. Szer., 11:45    Hozzászólás témája: idéz

7Pszicho7 írta:
Chio írta:
Na tök jó..... ma akartam visszavinni a kereskedésbe a pulchrat ami nem pulchra.... erre nem körbeszőtte magátZavart??

Most mi a p*nát csináljak ?? Szomor?((

SOS!!!! ?rd?gi vagy nagyon ?r?lt

Szia!

Vedlés előtt van a pók? Akkor semmikép se vidd vissza! Menj be az üzletbe, és szólj arról, hogy mi is a problémád és jelezd hogy a pók vedlés előtt áll (Ha tényleg vedlés előtt áll) és szeretnéd ha ezt a félreértést helyrehoznák a vedlés után. Szerintem meg fogják/kell érteniük.

Sajnos nem értették meg közölte az eladó hogy vagy most hozom vagy ne hozzam, mivel nem a hátán feküdt még ezért szépen fogtam a terráriumot és majd megszakadva de nagyon óvatosan visszavittem, amire az eladó fogta és kézzel átrakta egy kis dobozba.... azt hittem szájba verem.......
erre kioktatott hogy igaz hogy ez nem pulchra de nem is úgy kell ejteni ahogy én mondom.... ja mondom bocs én nem tudom kiejteni de te a faját és a törzset sem találtad el..... erre közölte hogy miért nem veszek pókot azoktól akik megállapították hogy nem pulchra...mire közöltem jó...akkor a pénzt kérem vissza..... azt mondta azt nem, na felhívtam a tulajt és elmondtam neki hogy az eladója egy fszkalap és hogy ez meg ez van, a pénzt visszakaptam de pókom nincs, remélem szegénykém túléli ezt a vedlést és nem adják el senkinek azonnal pulchraként, szóval aki a KÖKI terminálban vásárolna felejtse el !!!

ui: hány vedléses volt kb amit én vittem vissza? Csak mert hasonló korút szeretnék ami nem kifejlett és látom nőni, de mégsem 2 vedléses, am tegnap megkaptam a kis geniculatam nagyonpiciiiiikee Mosoly de édes Mosoly
Vissza az elejére
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2012 Márc. 21. Szer., 11:03    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:
Na tök jó..... ma akartam visszavinni a kereskedésbe a pulchrat ami nem pulchra.... erre nem körbeszőtte magátZavart??

Szia!

Vedlés előtt van a pók? Akkor semmikép se vidd vissza! Menj be az üzletbe, és szólj arról, hogy mi is a problémád és jelezd hogy a pók vedlés előtt áll (Ha tényleg vedlés előtt áll) és szeretnéd ha ezt a félreértést helyrehoznák a vedlés után. Szerintem meg fogják/kell érteniük.
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Márc. 21. Szer., 11:01    Hozzászólás témája: idéz

Chio írta:

Várd meg türelmesen amíg levedlik, utána várj 1-2 napot, hogy "megkeményedjen", majd utána vidd vissza.
A fotót a frissen vedlett állatról én szívesen megnézném!

Üdv,
Laci
Chio
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 21. Szer., 08:15    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 20. Kedd., 21:32    Hozzászólás témája: idéz

ok, köszi.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
csepelball
Adminisztrátor

Elküldve: 2012 Márc. 20. Kedd., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Spyda írta:
Ja, és még annyit szeretnék megtudni, hogy van-e itt olyan, akinek volt 2v.-s Chroma-ja, hogy vedlés előtt mennyi idővel hagyta abba az evést? És esetleg még annyit, hogy vedlés előtt mennyire emeljem a párát? tegnap spricceltem pár cseppet a dobozkája tetejére.

1-2 nappal előtte és a talaj negyede legyen nedves(chromatopelma témában le volt már írva)
Spyda
Rendszeres látogató

Elküldve: 2012 Márc. 20. Kedd., 10:10    Hozzászólás témája: idéz

Ja, és még annyit szeretnék megtudni, hogy van-e itt olyan, akinek volt 2v.-s Chroma-ja, hogy vedlés előtt mennyi idővel hagyta abba az evést? És esetleg még annyit, hogy vedlés előtt mennyire emeljem a párát? tegnap spricceltem pár cseppet a dobozkája tetejére.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu