Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 23 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Theraphosa blondi (Latreille, 1804)* Venezuela, Brazil, Guya

Theraphosa blondi (Latreille, 1804)* Venezuela, Brazil, Guya

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Aeneas
Tag

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

kratosz77 írta:
csatlakkozok dudu barátomhoz. gratula. és halmozz el minket szebbnél szebb blondis képekkel. Nevet?

Én is csatlakozom! Nagyon boldog
Különben meg... ne csak képekkel, hanem állatokkal is ?rd?g Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Ez még sajnos semmi... negyed siker még csak:)....majd pár hét és kiderül mi marad....a lényeg,hogy az alaprecept már megvan :wink:Azéer köszönjükMosoly
Rendszeres látogató

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 21:39    Hozzászólás témája: idéz

Gratula a kicsikhez! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

Remélem úgy lesz:) Persze ez is csak vatta Kacsint?
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 20:46    Hozzászólás témája: idéz

csatlakkozok dudu barátomhoz. gratula. és halmozz el minket szebbnél szebb blondis képekkel. Nevet?
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

Kacsint? Köszönöm a nevükben is,,,,, Kacsint?
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 20:41    Hozzászólás témája: idéz

Gratulálok! Eddig úgyláttam, hogy kedvenc állatod! Így méginkább az lesz ha lesz sok belole. Minden jót kivánok továbbra is hozzá!
És személyszerint várom a beszámolót az apródokról!
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 19:50    Hozzászólás témája: idéz

ÖRÖMKÖDÉS HAJRÁ HAJRÁ
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 23. Szomb., 19:17    Hozzászólás témája: idéz

Na egyik rejtett saját pároztatásomból lévo blondi kokonom kinyitásra került 10perce Kacsint? Összesen 3db megfeketedett, egy általam sajnos most kipukkasztott volt "kakukk" a peték iszontató méretuek, mindegyik borsószem nagyságú, nem számoltma most le,visszakerültek a keltetobe és várja mind .....
ránézésre talán 70-80db lehet benne.

Kacsint? ..........

Reméjük a legjobbakat Kacsint? Eddig Ok nak tunik....
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 23:58    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
Hát én errol nem tudok,szerintem tudnék róla... meg más is...kokonja vlt már sok embernek....csak le nem tudták hozni....

Ez sajnos így van! most több kokon van/lesz függoben az elkövetkezo hónapokban, meglátjuk mi lesz
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Nah hülye vagyok csak annyi maradt meg nekem Puding akkori hozzászólásábol,hogy kis blondi,meg ,hogy sikerült.Aztán most visszaolvastam azt a régi topicot és kiderült ,hogy a picik nemének meghatározásáról volt benne szó.A memoriám már nem a régi sajna
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 19:40    Hozzászólás témája: idéz

Hát én errol nem tudok,szerintem tudnék róla... meg más is...kokonja vlt már sok embernek....csak le nem tudták hozni....
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 19:31    Hozzászólás témája: idéz

Mitha Puding írta volna régebben azt hiszem pont neked a terrarium.hu-s fórumban,hogy neki lett sikeres kokonja.Errol van bovebb infod?Illetve persze ha Puding benéz bár nincs olyan gyakran fent akkor o is mndhatna rá valamit.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 19:18    Hozzászólás témája: idéz

Szétdulták az élohelyüket, sok helyen a törzsek (is)egyik tápláléka a blondi...régen elképeszto mennyiségo exportálás...stb

Amit ha figyelembe veszel,hogy természetben kb 1000pókból jó ha 10-20 megéli az ivarérést... hozzászámolva azt,hogy egy blondi kokonban 60-150közötti pete lehet, illetve,hogy most már export "fehéren" nincs.... és hogy a helybéli majmok akik ezt szeretik egy egy túra alatt összeszednek kosárnyit...különféle dolgokra felhasználva ugyebár, na ezért is... másrészt a fogságban kikelt nem vadbefogott pároztatásból lévo "gravid" blondik -nál nem nagyon volt még sikeres kokon..., addig voltak többnyire kicsik,amig temrészetben lezajlott párzás után bekerültek a párzott nostények a terráriumokba.....mesterségesen nekem erre van egy filozófikus levezetésem Nevet? de ezt mivel még képlékeny nem osztom meg mással csak magammal... érzékeny állat szaporodás terén.... érzékenyek a kokontartalmak is... illetve valamiért a 2-3ik veldésnél viszont stabilizálódnak a blondik is,és elnyuni is nehéz,ha a körülmények megfeleloek...
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

Egyébként a természetben is broblémásabb a szaporodásuk mint a többi fajnak vagy ez csak a mesterséges körülmények miatt van?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 19:08    Hozzászólás témája: idéz

Theraphosa Genusban egy párzás még csak annyit ér mint egy Óvszeres együttlét egy lánnya,akitol gyermeket szeretnél vagy akivel... .... Kacsint? Nevet?

Majd meglássuk mi lesz....frissen jött most ez a nosti,azt sem tudom mikor vedlett...semmit...ki tudja mi lesz:)
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 18. Hétf., 18:40    Hozzászólás témája: idéz

Egy pár perce gondoltam kipróbálom az új blondi lánykámat,hogy o se maradjon ki Kacsint? Hát már nem szuz....
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 15. Pént., 21:12    Hozzászólás témája: idéz

Majd írok egyet, fékész állapotban van.... ez is ma írtam... netkapcsolat és copy paste nélkül Kacsint? Annyian kértek már tolem leíírást...pótlom majd a hiányt,örülök,hogy tetszik,meg az állataim is Kacsint?
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Feb. 15. Pént., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

szerintem sokaknak álma egy ilyen szép pók. többek közt az enyém is. remélem egyszer majd összehoz a sors egy ilyen szépséggel. nagyon tetszik a leírás is. Nevet? nem ide tartozik de egy Ch. fimbriatusos leírásod nincs véletlen? ja és télleg szép a kép a blondi-ról!!!
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Feb. 15. Pént., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Theraphosa blondi

mf blondi (Latreille, 1804) *....................Venezuela, Brazil, Guyana [urn:lsid:amnh.org:spidersp:002488]
Mygale blondii Latreille, 1804a: 159 (D).
Mygale blondii Latreille, 1806: 83, pl. 5, f. 1 (Dm).
Mygale blondii Hahn, 1820: 15, f. 1 (Df).
Mygale leblondii Hahn, 1832: 25, f. 22 (f).
Mygale blondii C. L. Koch, 1842: 91, f. 748 (mf).
T. blondii Thorell, 1870b: 163.
T. blondii Karsch, 1880d: 844 (Dm).
T. leblondi Simon, 1903a: 942, f. 1086.
T. leblondi Gerschman & Schiapelli, 1966b: 669, f. 1-8 (mf).
T. leblondi Schiapelli & Gerschman, 1967a: 487, f. 1-8 (mf).
T. leblondi Schiapelli & Gerschman, 1979: 297, f. 46-50 (mf).
T. leblondii Smith, 1989a: 13, unnumbered f. (f).
T. leblondi Schmidt, 1993d: 98, f. 295-297 (mf).
T. b. Pérez-Miles et al., 1996: 59, f. 46-47 (mf).
T. b. Schmidt, 1997g, 1998h: 17, f. 105-107 (mf).
T. b. Peters, 2000b: 124, f. 363 (f).
T. b. Bertani, 2000: 30, f. 6, 43-44 (m).
T. b. Bertani, 2001: 320, f. 14-15, 157-159 (mf).
T. b. Peters, 2003: 299, f. 1184-1185 (mf).

Sokan szerettek volna már egy olyan leírást,ami nem a netrol lett összecopyzva ,hanem vlaójában fedi a JÓ tartási körülményeket, amin az állat stabilan tartható és láthatóan jól érzi magát, esetlegesen még szaporodásra is bírható. Sok internetes irománnyal ellentétben az a faj NEM nehezen tartható, egyszeruek a körülmények, az az eltérés, ami más fajok és közte van,azt nem nevezném nehéz tartásnak. Nem hullott még le ezen tartási körülmények között egy darab blondi-m sem. Mind jól evett,eszik, vedlik, párzásra sarkallható és esetlegesen kokonrakásra. Igaz sikeres kokonom még mindig nem volt… de utolsó három darabbal ejutottam odáig,hogy az asszonyság ne egye meg.

Nekem EZ a kedvenc Theraphosidea-m. Ot tartom a pókok királynojének. Méretében és nem a hétköznapi barnaságával, lenyugözo étvágyával egy igazi csoda. Igazi jellemmel.

Hozzájutása sajnos/nem sajnos, kinek hogy… egyre nehezebb,mivel a behozatalát betiltották. Szaporulatok belole gyakorlatilag elvétve sem jelentkeztek sehol. Esetlegesen vadbefogott állatok kokonaiból volt már rá precedens, de a szaporítása talán az egyik legnehezebb a madárpókok között.

A fajról röviden:

Élohelye Venezuela, Brazília, Guyana.
Abszolult talaj illetve üreglakó. A nostények ha nincs egyéb behatás egész életüket is leélhetik egyetlen üregben, ami jórész más állatok, rágcsálók egyebek által lett kiásva.
Ezt a fajt tartják e legnagyobb Theraphosidea-nak eddig a világon. A 28-32cm hírek azért elég soknak tunnek, jó részt nem fedik a valóságot. A legnagyobb amit találtak ebbol a fajból is egy adult hím példány volt. Átlagos méretként adult nosténynek 23-5cm közöttit mondanék biztosra,ami 10-12cm közötti testmérettel párosulhat. Gyorsan növo fajról van szó, vedlésenként hatalmasakat no, és rengeteget eszik.
Élettartamáról annyit,hogy öregségében egy sem bukott még a föld alá nálam. Viszont nem is a leghosszabb ideig élo fajokhoz tartozik, növekedési ütemét,méretét figyelembevéve 12-4évre saccolnám. Persze ez nem egy egzakt info.
Terráriumi tartásánál amire ügyelni kell.:
Vagy 20cm körüli vastagságú talaj (erdei föld+ kevéske tozeg) ,illetve ebben félig mesterségesen elkészített barlang, ilyen „domoldal” szeruen. Ebben az esetben nem fogjuk gyakran látni. Vagy pedig 5-10cm talaj, és méretes kéregdarabokból kialakított bújkáló.
Maga az állat ha lehetosége van,nem sokat lesz szemelott. Néha kijár inni, itt ügyeljünk a méretes vízestálra,, mert néha szeret egész testével „belecsücsülni”.
A talaj 2/3 át tartus közepesen nyirkosan, ne tocsogjon,de ne is legyen poros. Legyen egy darabka szárazabb rész is, értelemszeruen 1/3
Most jön az érdekesebb rész, de ami le vna írva,az már nehéz nem lehet…
A homérséklet a netes írásokkal ellentétben ( 28-33-4C,ki hol és mennyit) !!!. Ezt kell eloször elfelejtenünk…
22-7 ( a 7 lehet felso határ is) a barlangjában és közelében. Ezen prímán elvan. A lámpa alatt hiába lesz 28-30C nem oda fog menni… mert nem jó neki…
Emellett a homérséklet mellett viszont igényel némi párát is a jóléthez., nekem most ez a berendezésem sajnos szünetel ez ideje, ezért a vizestálat langyosítom, amúgy pedig átalakított párásítót használok, központilag és ez van csövekkel szétosztva a blondiaim terráriumában.
Amúgy a vizestál futése is kivitelezheto, akinek nincs kedve bajlódni.Emellett jó megoldás,ha a terrárium mérete 50-60cm hosszo,hogy az egyik sarkában egy részt mindig locsolunk, és alá de csak oda alá futoszálat tezsünk, ez folyamatosan párologtatja majd a vizet…..illetve nem futi agyon…
Terrárium méretnek nem kell nagy. Nem feltétlen,mivel szinte csak az üregét fogja használni az állat…. De hozzáteszem azt is,hogy nagyobb méretu terrárium egyrészt szebb, másrészt lokális homérsékletingadozás is kialakítható---tehát ha nemis pók mozgásigényének elégtételérol van szó,.---hanem a homérséklet-pára lépcsokrol.. Azért így is a 40x40 alapterület legyen a minimum
Etetésérol anniyt,hogy az egeret azért felejtsük el sztem…mindenhogyan. Ha ilyen jellegu tápláléko adunk a póknak, vegyük figyelembe,hogy akora legyen,hogy 1nap alatt elfogyassza. Különben ott fog büdösödni, lehetségesen akár a Chelicerara húzva…. Másrészt az egér megharaphatja egy telt blondi abdomenét,amit nem szerenték részletezni,hogy mivel járhat . Maradjunk a csótánynál, (dubia, craniifer) illetve húst, halat, marhát, szívet,májat, akkora adagokban,hogy egyszerre elfogyassza,mondjuk 24órán belül. Nem lesz anniy adrenalin a dologban részetekrol, de azért legalább az állat jól van… és szerintem ez a fontos egy felelos póktartó szemléletében…
Viselkedésérol anniyt,hogy EZ sem tapogatásra született, elég stresszes és stresszel tönkreteheto állat. Méregerossége nem okoz komoly és maradandó következményeket, inkább a Chelicerarak méretébol eredendo seb fájdalmas…Nem mar eloször,eloször stridulál, majd szorözés,majd odacsapás is akár, nagy mérete ellenére meglepo sebességet tud produkálni..De ne ezért ne fogdossuk. Neki is van stridulációs szerve, amivel vél vagy valós veszély esetén stridulálnii (surrogáshoz hasonló hang)tud…Kacsint?
Utótest szorzetét gyakran bombázza és igen kellemetlen hatással bír, akár gyulladásos tünetekkel is, sot szembe kerülve még egyéb kellemetlen szövodményekkel. Mindent a szemnek….
Tenyészési tapasztalatokról annyit mondanék, hogy minden esetben a nostény békés a hímmel, a párzás után sem tör az életére mindig.Emellett pedig a többi fajhoz megsozkott opimális vedlés utáni eltelt idoszakok nem jönnek be, néni homéséklet és páraingadozás pár hétig jótékonyan hathat, megflelo mennyiségu táplálékfelvétellel kombinálva.Párzás után eddig 5-12hónappal tettek kokont a nostények. A harmadik nem megevett kokonom van most az állatból, de sajnos eddig egy sem lett tökéletes, vagy beszáradt,penészedett, illetve egyben a lárvák nem tudtak bevedleni. Most a harmadiknál megint változtattam kicsit. Errol bovebben nem szeretnék írni. A kokonban kb 60-150 közötti pete lehet. Méretük elég tetemes borsószem szeru, ezért a kevés mennyiség. A hímeknek nincsen tibial-is apophysis-ük. 2-3éves korukra válnak ivarérette, a nostények pedig 3-4, TEMRÉSZETESEN ez is függ a körülményektol. Nem érdemes agyonhajtani, mert rövidebb ideig fognak élni….

Remélem tudtam segíteni,pár saját képemmel illusztrálnám ,pár nagyasszonykámról,ez is így a végén.
Mindenkinek ajánlom a fajt, aki tud higgadtan és türelemmel állatot kezelni.

Legutóbb salivspider szerkesztette (2008 Feb. 16. Szomb., 16:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet website msn állomány
CSV88
Látogató

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 23:20    Hozzászólás témája: idéz

A priv-re válaszoltam , ha nemkaptad meg szolj, elküldöm mégegyszer.

Köszi a válaszokat.
Az az igazság, hogy most fogalmam sincs, hogy hány vedléses, elo kéne hálásznom iszonyt mennyiségu papírcetlit és végignézegetni, amin végigvezettem pár centis kora óta a vedléseit, mit evett, mennyit, stb.

Esetleg a szinére van valami tippetek?
Mondjuk azt megkell hagyni hogy gyönyöru lett (szinte feketés, sötétbarna).

Fince:
A neve jelentésére még mindig nemjöttem rá.
Talán: ivarérett korára besötétülot jelent ? Nagyon boldog
BeckRobi
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Jó lenne ha sikerulne összehozni kokont,mert szeretnék én is blondit nevelni.Ahogy nézem most eléggé hiány is van belole.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 23:02    Hozzászólás témája: idéz

Hát én most eléggé belefeledkeztem a blondiba( 9adult nostény 4 hím 1 kokon,rem gyönmajd a többi is,elozo sajnos eredménytelen lett a végére...és számtalan törpe felnevelése,nos mint mindig ez függg a tartástól, a tartása nem annyira egyszeru,de nem kivitelezhetetlen...
hosszú lenne most leírni a tömérdek dolgot,gondolatot, a lényeg,ha gyorsan van növesztve,kicsit hajtva, 11-2v. adulthat a nosti a hím pedig láttam már 9v. körül is... 21-3cm körüli,fölötti már adultnak minosül. Nostényeket továbbra is várok.... bárkiét elcserélem,vagy akárhogy,ha megválna tole... csak mondom:).

?rd?g ?rd?g
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 22:57    Hozzászólás témája: idéz

Elvileg 14 vedlés körül adulnak a nostik a himek 12 ,de ez függ a tartási körülményektol is.Jönnek majd nálam jóval okosabbak(Saliv,Puding),de szerintem ok se tudnak tutit mondani.

le is késtem Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
CSV88
Látogató

Elküldve: 2008 Jan. 28. Hétf., 22:53    Hozzászólás témája: idéz

Bocsi, de nemtudok latinul és semmilyen szótárban sem volt eredmény.

Szoval akkor most lett ivarérett a nostényem?
CSV88
Látogató

Elküldve: 2008 Jan. 27. Vas., 23:07    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A napokban vedlett le a blondim(a lábfesz 21Cm volt) most még nemtudom hogy mekkora lett.
Az az érdekes, hogy nagyon sötét szine lett, azthittem ez pár nap múlva elmúlik, de nem így lett.
Valaki látott már hasonlót? Normális dolog ez? Lehet hogy most lett érett és azért változott meg a szine?Vagy semmi köze hozzá?

Örülnék a válaszoknak, tapasztalatoknak.

Köszi
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 18. Kedd., 08:18    Hozzászólás témája: idéz

A srác akitol beszerztem egy 1-2v példányt, figyelmeztetett hogy elég kényes és hullékony állat. Legalábbis az apophysishez képest az.
Úgyhogy igyekszem nem túl melegen tartani.
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Júl. 14. Szomb., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Hi

18on felülieknek
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 14:06    Hozzászólás témája: idéz

Az enyém 5 vedléses jelenleg...
már egy hónapja készül a vedlésre.. azaz azóta nem eszik....

Eddig a P. fortis-om, a P. sp. platyommá-m és a T. blondim fej-fej mellett haladt, vedlésszámban és íd?pontban is általában egy héten vedlettek...

A platyomma már 2 héttel beel?zte a többieket...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Rich
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 09:13    Hozzászólás témája: idéz

Nálam kiskorában a vedlések után elég nagyot n?tt, de ahogy id?södik már egész kicsiket vedlik, vajon ez miért lehet? Think[/quote]

Mert ahogy id?södik, kezdi elérni a végleges nagyságát. Gondolj bele ha mindíg duplázná a méretét, mekkora pók lenne bel?le. . .
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 06. Pént., 00:23    Hozzászólás témája: idéz

Ez a kis videó is azt mutatja hogy akad 1-2 "félénkebb v. barátságosabb" blondi is. De szerintemaz ember se tiszta ahogy cseszteti szegény pókot. Csoda hogy nem henteli meg a pók az ürge kezét.
www.youtube.com/watch?v=ZkIS-yIewqg
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Ápr. 04. Szer., 11:26    Hozzászólás témája: idéz

Ezt tök normális minden madárpók ilyen, nincs semmi probléma
Vissza az elejére
Profil üzenet
CSV88
Látogató

Elküldve: 2007 Ápr. 04. Szer., 08:10    Hozzászólás témája: idéz

Az én blondim is elég nyugodtt, max kiskorában vete fel a védekez? pózt, de inkább csak sziszeg ha a terkóban matatok, de állt. az sem érdekli.
Nálam kiskorában a vedlések után elég nagyot n?tt, de ahogy id?södik már egész kicsiket vedlik, vajon ez miért lehet? Think
Rich
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 09:48    Hozzászólás témája: idéz

Scream írta:
Pont tegnap nézegettem az Europarkban lev? kisállatkereskedésben van egy kifejlett blondi. Szép nagy volt. Mosoly

Csak nem sokat lehetett bel?le látni, mert nem volt külön megvilágítva (azt sem tudom, hogy f?tenek neki, csak rajta volt a terkó a polcon, bárki ki tudná nyitni a terkót, semmi védelem, még üvegfal mögé sem volt rakva) így jobban nem is tudtam megnézni.

Lenne pánik a boltban ha egyszer csak üres lenne a terkó. Nagyon boldog Nem szívesen keresgélnék egy kiszabadult, kifejlett Blondit egy zsúfolt kereskedésben.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 28. Szer., 09:11    Hozzászólás témája: idéz

Meg kiskorában egyszer? megkülönböztetni ?ket!
Az apophysisnek világosabbak az utolsó lábízei...
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 19:20    Hozzászólás témája: idéz

Ugy tudom hogy tartásban megegyezik a blondival. Amit még olvastam róla hogy talán a vágtagjai nyúlánkabbak kicsivel.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 19:12    Hozzászólás témája: idéz

Hello Franko ? miben különbözik a blonditól? küls?,tartás,viselkedés,életmód
Vissza az elejére
Profil üzenet
Franko
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 19:01    Hozzászólás témája: idéz

apophysis van eladó több embernek most. ÉS állitolg még nagyobbra nöl mint a blondi.
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 17:38    Hozzászólás témája: idéz

Én is vennék egy kissebbet ha lenne de csak a Vadonba van asszem, ott is drága egy kicsit
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Hi
Nem nincsenek, msot sehol, vagy ha ven nem elssz olcsó.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scream
Scream

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Pont tegnap nézegettem az Europarkban lev? kisállatkereskedésben van egy kifejlett blondi. Szép nagy volt. Mosoly

Csak nem sokat lehetett bel?le látni, mert nem volt külön megvilágítva (azt sem tudom, hogy f?tenek neki, csak rajta volt a terkó a polcon, bárki ki tudná nyitni a terkót, semmi védelem, még üvegfal mögé sem volt rakva) így jobban nem is tudtam megnézni.

Lehet most Bp-esten vhol 2-3-4 vedléses blondit kapni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rich
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Márc. 27. Kedd., 09:04    Hozzászólás témája: idéz

Hali Gáspár!

Látod mi ezzel ellentétben a párommal tartunk pókot és igazság szerint csak 1, másfél éve érdekel minket a téma. ? kapta az els? pókot, ami szerencsésen egy Blondira sikeredett. Tényleg duplázza a méretét minden vedlésnél!! Felki?lt Mondom,, nem vagyunk szakért?k de abszolút nyugodt,nem volt vele gond soha. most talán 5 vagy 6 vedléses azt hiszem.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 26. Hétf., 10:54    Hozzászólás témája: idéz

Hello Rich

Én viszonlag sok madárpók fajt tartottam már de pl: blondi az kimaradt
és azért akarok beszerzni eggyet mert a saját szememmel akarom látni azt a hihetetlen növekedést és hogy mekkorákat vedlik

Legutóbb gaspar szerkesztette (2007 Aug. 18. Szomb., 23:48), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Rich
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Márc. 26. Hétf., 10:44    Hozzászólás témája: idéz

Tényleg nem agresszív a Blondi, s?t kimerem jelenteni hogy abszolút nyugodt. A páromé nagyon jól t?ri a költöztetést, takarítást stb. Persze azt hogy megpróbáld kézbe venni azt nem javaslom semmiképp. Én biztos nem tenném. Az étvágya meg egyenesen brutális. Ha nincs vedléses id?szakban akkor annyit eszik amennyit bedobsz neki. És gyakorlatilag bármit betehetsz.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Márc. 21. Szer., 09:21    Hozzászólás témája: idéz

Az 5 vedléses "bébim" eddig egyszer sem vette föl a támadó pozíciót, viszont a gyorsaságát, némely falakó rokona megirigyelné.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 19:41    Hozzászólás témája: idéz

KÖSSZ.na akkor lehet hogy beujjítok eggyet. Nem tudtok valakit aki jo áron árul olyan 3-4-5-lábfeszes blondikat
Vissza az elejére
Profil üzenet
spiderboy
Látogató

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 19:22    Hozzászólás témája: idéz

Hát kedves barátom akkor 1 blondi neked nem fog ujjat mutatni az viselkedés terén.Annál inkább az étvágya ,nálam is hihetetlen falánkak,bár az adult n?stim már inkább ilyen nagymamás feelinget mutat.Csak akkor kezd védekezni ha már vagy 2perce csesztetem,akkor is inkább sziszeg? hangot ad.és csak ezután kezd csapkodni... Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 17:48    Hozzászólás témája: idéz

Hi

Változó, de többnyire heves vérmérséklet?ek és nagyon falánkak,...
Vissza az elejére
Profil üzenet
HerpeTFeri
Majdnem Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 16:18    Hozzászólás témája: idéz

Hi!

Gaspar a blondom (lehet hogy kivétel) annyit szokott csinálni, hogy felnyomja a potrohját, és rúgja a sz?rét. Semmi egyéb. Egy haplopelmához nem hasonlítható.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
gaspar
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Márc. 12. Hétf., 15:30    Hozzászólás témája: idéz

Hello

Én is gondolkodtam hogy vegyek egy blondit mert alig hiszem el hogy igy n?, meg ekkorákat vedlik de azt is hallottam már hogy a legagresszívebb madárpók és tartok két Haplopelma fajt (albostriatum,lividum) én ugy gondolom hogy ?k is épp elég nehezen kezelhet?k egy kis zaklatás (párásítás,etetés) és kint vannak a dobozból,terráriumból a blondi is ezt csinálja vagy ? rá másért mondják hogy vad
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Fajok Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Következő
13 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu