Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 15 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Keresztespókok

Keresztespókok

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
MatheeW
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Júl. 23. Pént., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Ezt a szépséget most fényképeztem hazafelé, vagy kb 2 méter magasan feszengett a hálójában egy keresztespók, iszonyat nagy hálója közepén! Nagyon boldog A háló átmérője olyan 70-80centiméter között lehetett. Sajnos a gépem nem nagyon tudott a sötétben fokuszálni a hálóra és az állatra, ez a legjobb kép, amit sikerült csinálni róla...:

MatheeW
darkmark
Újonc

Elküldve: 2009 Okt. 11. Vas., 23:10    Hozzászólás témája: márványos keresztespók idéz

Üdv mindenkinek!

A napokban találkoztunk össze.
.
Van erről a példányról egy másik kép is ha valakit érdekel egy másik szögből, de az csak simán a fotók közt van.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 05. Szer., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

tegnap este őt találtam az udvaron:

Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 11. Csüt., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

3 kokon, abból 1 nyitva és kimásztak a kicsik Mosoly a 2 még zárva

http://g.imagehost.org/view/0671/IM000018
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 01. Pént., 13:55    Hozzászólás témája: idéz

Renji írta:
Hát elhiszem ,h fáj, de hiába szúrtok le mint mondtam így is túlságosan sokan vannak itt és nemcsak egyedül élek ebben a házban! Valami korlátot muszáj sztem szabni nekik, főleg úgy, h a körülöttem élőket zavarja! Ám mielőtt megköveztek, a megválás alatt nem mészárlásra gondoltam! Nagyon boldog A kispókokat nem pusztítottuk L, hanem dobozokban kivittem a falu ligetébe/patakpartra és szabadon engedtem őket, volt h anyaállattal együtt!

Szerintem félre értettél minket Nagyon boldog nem "kövezésről" van szó hanem véleményezésről, és ha úgy kezded hogy: áttelepítettem őket máshova, akkor teljesen máshogy hangzik a történet és ebben az esetben helyes megoldást választottál így elnézésed kérem az elhamarkodott véleményemért, de Darwin akkor is érdekes olvasmány Nagyon boldog
Üdv és további jó pókozást.
Renji
Tag

Elküldve: 2009 Máj. 01. Pént., 13:13    Hozzászólás témája: idéz

Hát elhiszem ,h fáj, de hiába szúrtok le mint mondtam így is túlságosan sokan vannak itt és nemcsak egyedül élek ebben a házban! Valami korlátot muszáj sztem szabni nekik, főleg úgy, h a körülöttem élőket zavarja! Ám mielőtt megköveztek, a megválás alatt nem mészárlásra gondoltam! Nagyon boldog A kispókokat nem pusztítottuk L, hanem dobozokban kivittem a falu ligetébe/patakpartra és szabadon engedtem őket, volt h anyaállattal együtt!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Máj. 01. Pént., 12:54    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
Renji írta:
Sziasztok!

Pókmániámból adódóan nem hagyom, h bántsák a ház körüli pókokat! Ennek köszönhetően találtam pár fürtöcskét a kerti tujákon! Számszerint 17-et elszórva a kertben! Családommal úgy véltük, h túl nagy a szaporulat és fájó szívvel de 3 kivételével megváltunk tőlük! Szomor?
A képek az egyik kisebb szaporulatról készült, mert a nagyobbakhoz nemfértem be, ám a legnagyobb fürtöcske kb emberfejnagyságú volt!

Szia!
butaság volt megválni tőlük,nem maradnak ugyanis egy helyen, mikor elérnek egy fejlettségi szintet szétszóródnak a szélrózsa minden irányába. nem maradt volna ott olyan sok. meg egyébként is,hasznos állatok,megeszik a legyeket,szunyogokat, néha még darazsak is a hálóba akadnak, ha nektek ez akkora probléma Forg? szemek

Én is egyet értek spider1986 -al. ráadásul nincs jogunk h. döntsünk arrol hogy természetes élőhelyén mi számít túlszapulatnak és mi nem. A természetben úgy is csak annyi fog életben maradni amennyit az élőhely el tud látni megfelelő mennyiségű élelemmel, és optimális körülményekkel. Darwin munkaját ajánlom olvasásra abban tudtommal erről is van szó...
üdv.
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Máj. 01. Pént., 07:45    Hozzászólás témája: idéz

Renji írta:
Sziasztok!

Pókmániámból adódóan nem hagyom, h bántsák a ház körüli pókokat! Ennek köszönhetően találtam pár fürtöcskét a kerti tujákon! Számszerint 17-et elszórva a kertben! Családommal úgy véltük, h túl nagy a szaporulat és fájó szívvel de 3 kivételével megváltunk tőlük! Szomor?
A képek az egyik kisebb szaporulatról készült, mert a nagyobbakhoz nemfértem be, ám a legnagyobb fürtöcske kb emberfejnagyságú volt!

Szia!
butaság volt megválni tőlük,nem maradnak ugyanis egy helyen, mikor elérnek egy fejlettségi szintet szétszóródnak a szélrózsa minden irányába. nem maradt volna ott olyan sok. meg egyébként is,hasznos állatok,megeszik a legyeket,szunyogokat, néha még darazsak is a hálóba akadnak, ha nektek ez akkora probléma Forg? szemek
Tag

Elküldve: 2009 Ápr. 30. Csüt., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 23. Vas., 12:49    Hozzászólás témája: idéz

Jaja Mosoly és nem fejtor hanem előtest. de az a szájszervese az igazi szöveg...
Pont jó hangulatot teremtett ebben a szürke havas időben:)
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
leon88
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 23. Vas., 11:39    Hozzászólás témája: idéz

Hát ez elég vicces! Szerintem minden póknak a fejtorán találhatóak a lábai ! Legalábbis minden egészséges póknak Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Arensis
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Nov. 23. Vas., 07:20    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
ezen az oldalon nézzétek meg a koronás keresztespók jellemzését,az aljánál van.
nekem kicsit érdekesnek tünik Forg? szemek
http://www.majoshaza.com/html-ek/kincsek/bogarak.html

Elég finoman fogalmaztál....
Én azt mondanám rá: ülj le egyes...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 22. Szomb., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

ezen az oldalon nézzétek meg a koronás keresztespók jellemzését,az aljánál van.
nekem kicsit érdekesnek tünik Forg? szemek
http://www.majoshaza.com/html-ek/kincsek/bogarak.html
Látogató

Elküldve: 2008 Nov. 02. Vas., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Eszméletlenül jó fotók.... Grat érte Horga!!!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Balage87
Látogató

Elküldve: 2008 Nov. 02. Vas., 09:43    Hozzászólás témája: idéz

Grat a képekért Horga, nagyon odavágnak:) Eygébként ez a póketetés szerintem minden gyerek életében jelen volt, én a keresztespókokon kívül még Pokoli cselőpókokat (Geolycosa vultuosa) is etettem, nagyon szépek.
Vissza az elejére
Profil üzenet
lacifeatMU
Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

Én csak annyit tudok mondani, hogy kicseszett jó képek!! Gratula Horga! Kacsint? Kacsint? Kacsint? Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 21:10    Hozzászólás témája: idéz

Hali!

Én szerintem Araneus marmorues - márványos keresztespók. kurva jo képek,föleg amin szembe kacsint Nagyon boldog

hmm,hmm, mégse nem hiszem,még keresem,de addig is itthagyom a tippet amig nem jövök rá Mosoly

3.szerk:
keresem keresem,de nekem még mindig marmoreus-nak tünik, de az utolsó képen valahogy zavaró a mintázata az utótesten,nem egyértelmü igy még mindig számomra Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Horga
Tag

Elküldve: 2008 Nov. 01. Szomb., 21:06    Hozzászólás témája: idéz

na felrakok még 3 képet Alien-ről, sztem rohadt szép...vki mondhatna rá vmit, hogy melyik fajról van szó....Szolnokon közvetlenül a Tisza mellett találtam

kösz a segítséget!
üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Aug. 08. Pént., 13:54    Hozzászólás témája: idéz

hmm,nagyon buta vagyok,ha nem vagyok meggyöződve rola,hogy ezen a képen valóban koronás keresztespók látható mint azt állitják?
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.britishspiders.org.uk/images/enq/ardia.jpg&imgrefurl=http://www.britishspiders.org.uk/html/enquiry.php%3Fpage%3D15&h=221&w=300&sz=17&hl=hu&start=151&um=1&tbnid=sziyPYLO1YhXQM:&tbnh=85&tbnw=116&prev=/images%3Fq%3Daraneus%26start%3D140%26ndsp%3D20%26um%3D1%26hl%3Dhu%26sa%3DN

hanem mondjuk gemmoides vagy angulatus?

nem kijelentem,csak nekem gyanus.
vélemények valaki okosabbtol?

diadematus:

gemmoides(bár ö HA jol tudom észak-A lakoja):

angulatus:

a kérdéses kép:
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Aug. 07. Csüt., 09:56    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
LGM írta:
Szia!

Komolyan gondolod hogy ebböl a képböl meg lehet mondani?
arrol nem is beszélve hogy a keresztes pókok határozása még a komoly hozzáértő profiknak sem egyszerű képröl (jó képröl) nem hogy nekünk Zavart !

Így van..........és öhhmmm hol is van a kép az ivarszervről? Sokkolt

De te valószínűleg a Araneus marmoreus-ra gondoltál! Kacsint?

tudom,hogy szar képek,de a telefonnak nem telik többre,én pedig nem tudtam hogy erdei séta lesz,igy nem vittem fényképezöt :S
egyébként igen,én is erre gondoltam,a netes képek alapján:
http://www.bio.brandeis.edu/fieldbio/Spiders_Savransky_Suhd_Brondstatter/Pages/Araneidae_Araneus_marmoreus_orb_weaver.html
itt irja is,hogy a szine lehet light yelow,ez passzol,bár sztem ennek a példánynak a testmérete több volt mint 15mm,szép kövér baby volt Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Aug. 07. Csüt., 09:32    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Szia!

arrol nem is beszélve hogy a keresztes pókok határozása még a komoly hozzáértő profiknak sem egyszerű képröl (jó képröl) nem hogy nekünk Zavart !

Így van..........és öhhmmm hol is van a kép az ivarszervről? Sokkolt

De te valószínűleg a Araneus marmoreus-ra gondoltál! Kacsint?
Profil üzenet e-mail website állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Aug. 06. Szer., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Aug. 06. Szer., 20:32    Hozzászólás témája: idéz

na,barátnömék lakóhelye mellett van egy hatalmas gyéren lakott erdőség,amit nyirjesnek hivnak. 7 kis tó is található benne,és rengeteg sok pók Nagyon boldog
asszonykám elrángatott sétálni,hát szegénnyel kicsit keveset foglalkoztam,a koronás keresztesek,négyes keresztesek,darázspókok,kalitpókok,farkaspókok igencsak izgattak Nagyon boldog
mind közül egy igen méretesre nött példány volt a kedvencem,na ki ő? Mosoly

karomon:
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 20:36    Hozzászólás témája: idéz

crawshayi írta:
Nagyon boldog Középsős korom óta én is hivatásos pók-dietetikus és élelmeztető vagyok. a napi program volt mindig meghatározott sorrendben végigjárőrözni a pókokat és etetni, meg persze üdvözölni az esetleges új jövevényeket Vicces órákig tanulmányoztam a hálószövési technikát...aztán meg kivágtak általánosban bioszóráról, mert kijavítottam a biosztanárt és a buta könyveket, hogy márpedig nem ikszre kell csigavonalat rajzolni.... Zavart merthogy sajnos a biosz munkafüzetben bizony ilyen kreatív és készségfejlesztő feladat is volt!

ismerös, mikor általánosban a pókokhoz értünk, a tanár mondta hogy tartsam meg az órát ^^
vittem keresztespók kokont beffötes üvegbe(oda petézett a koronásnéni) na meg riogattam a csajokat egy szép husos négyeskeresztespókkal,ami,miközben a kezemröl elkezdett leereszkedni,egy helyben maradt a levegöben széttárt lábbakkal mivel mindig felhuztam a hálot amin ereszkedett Mosoly
jo tudni,hogy vagyunk még az egyetemben pókőrültek Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
crawshayi
Gyakori látogató

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog Középsős korom óta én is hivatásos pók-dietetikus és élelmeztető vagyok. a napi program volt mindig meghatározott sorrendben végigjárőrözni a pókokat és etetni, meg persze üdvözölni az esetleges új jövevényeket Vicces órákig tanulmányoztam a hálószövési technikát...aztán meg kivágtak általánosban bioszóráról, mert kijavítottam a biosztanárt és a buta könyveket, hogy márpedig nem ikszre kell csigavonalat rajzolni.... Zavart merthogy sajnos a biosz munkafüzetben bizony ilyen kreatív és készségfejlesztő feladat is volt!
Vissza az elejére
Profil üzenet
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 19:34    Hozzászólás témája: idéz

georgio írta:
A laktanyában az őrtoronyban nem is volt jobb unaloműzés, mint a pókoknak legyet, vagy egyéb eleséget fogdosni.
Órákig el tudtam nézni, ahogy körbefonják az áldozatot.(persze az nem tartott órákig Nevet? )
Aztán csak azt hallottam......váltás.......... Nevet?
De hát , sokan ti ezt már sosem fogjátok átélni, milyen az éjjel 1 .-kor, egy erdő közepén, egy magas őrtoronyban, vészjósló hangok közepette,
vállatokon egy teli tárral felszerelt AK, vagy AMD-vel sasolni.
És közben iciri-piciri pókocskát bámul az a csúnya, gonosz puskás bácsi

Na Georgio,valami közös a múltunkban! Kacsint?
Ugyanezt ugyanígy én is átéltem..."hotel kossuth" Veszprémben! Nagyon boldog

OFF..... Zavarban lev?

"Hotel Ercsi" G század - Hiradós, első osztályú oktatósofőr, szolgálatra jelentkezem Nevet?

georgio

spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

a törpepók a fejem felett a sarokban,itt épp szöcskét kapott,hadd hizzon a mája ^^

a vállas keresztes(legalábbis én annak azonositottam be):

bocs a rossz minöségü képekért,telefon powa :S nincs itthon a gép,és darabig nem is lesz :S
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 16:33    Hozzászólás témája: idéz

A laktanyában az őrtoronyban nem is volt jobb unaloműzés, mint a pókoknak legyet, vagy egyéb eleséget fogdosni.
Órákig el tudtam nézni, ahogy körbefonják az áldozatot.(persze az nem tartott órákig Nevet? )
Aztán csak azt hallottam......váltás.......... Nevet?
De hát , sokan ti ezt már sosem fogjátok átélni, milyen az éjjel 1 .-kor, egy erdő közepén, egy magas őrtoronyban, vészjósló hangok közepette,
vállatokon egy teli tárral felszerelt AK, vagy AMD-vel sasolni.
És közben iciri-piciri pókocskát bámul az a csúnya, gonosz puskás bácsi
Vissza az elejére
Profil üzenet
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 16:09    Hozzászólás témája: idéz

Mosoly
10éves koromban kezdtem én is,söt elég sokat befogtam és szétengedtem a szobában,anyám legnagyobb örömére ^^ de aztán hozzászokott a hatalmas négyes és koronáskeresztespókok jelenlétéhez és megszerette öket ^^
mind a mai napig megmaradt ez is, az erkélyen feszül egy vállas keresztespók kb 70cm-es átméröjű háloja,maga az állat is jol táplált,nem ritkán darazsakat kap el(illetve a háloja) + adom neki a legyeket és a sáskákat, igen termetes példány,a falra felakasztott kiszáradt csokor-cser levélben trónol,mikor zsákmány kerül a hálojába elöször csak kibukkan 2 elsö lába,majd 6-7mp-el késöbb megcsörrennek a levelek és már spurizik is a hálo közepébe,onnan meg a zsákmányra, rendesen beleng a hálojában mikor odaér,szép husos Mosoly
majd csinálok pár képet következö etetésnélVicces
fejem felett a plafono, a szunyogok idegesitö zugásátol egy törpepók kimél,öt is ugy telepitettem oda Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
mimulus
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 27. Vas., 17:26    Hozzászólás témája: idéz

Az ilyen szépségekkel úgylátom mindenki játszik Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet website
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2008 Jan. 27. Vas., 12:41    Hozzászólás témája: idéz

szerintem ezzel a mókával majd minden gyerek foglalatoskodott. én is órákat el tudtam tölteni keresztes pókozással. de ugyanígy etettem az általam befogott imádkozó sáskával. bár ez utóbbi jobban tetszett.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jan. 27. Vas., 12:30    Hozzászólás témája: idéz

Jajj a vidéki élet.... ezekben nekem is volt részem! Kacsint?

a döglégy kííírály Nagyon boldog
Vissza az elejére
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Én is!
Lehet, szakmai ártalom... Forg? szemek
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Varjuvitte
Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 23:04    Hozzászólás témája: idéz

Én darázspókokkal csináltam Mosoly
norbalia
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 18. Hétf., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

ezt a játékot én mai napig ?zöm Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 30. Csüt., 13:14    Hozzászólás témája: idéz

R?gen ?n is egyfolyt?ban ezzel j?tszottam...
Nem volt sz?p dolog, hogy f?lbor?tottam az udvarunkban a biol?giai egyens?lyt.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Nov. 28. Kedd., 14:48    Hozzászólás témája: Keresztesp?kok idéz

Nem tudom ki hogy ker?lt kapcsolatba a p?kokkal.

?n m?g ?ltal?nos iskol?s korom elej?n az udvaron fellelhet? keresztes p?kokat etettem rendszeresen. Ennek k?vetkezt?ben sz?p nagyra n?ttek. Mosoly

Eml?kszem nagymam?m?k udvar?n kedvenc id?t?lt?sem a p?kok etet?s?b?l ?llt. L?gy az volt, elkaptam ?ket, 1 sz?rnyat kit?ptem ?s bedobtam a h?l?ba. Kedvenceim voltak a nagy k?k d?glegyek.
Est?nk?nt ?ltal?ban megv?rtam m?g el?j?nnek h?l?t sz?ni-jav?tatni a p?kic?k. T?nyleg sz?p nagyra h?zlaltam ?ket a ny?risz?net alatt.

Mai napig tetszenek a sz?p kersztesp?kok. Ha alkalmam van r? mostan?ban is be-bedobok 1-2 legyet az udvari p?koknak mam?m?kn?l. :
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu