Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 31 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdő pókász vagyok

Kezdő pókász vagyok

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
majtika
Újonc

Elküldve: 2008 Okt. 22. Szer., 04:32    Hozzászólás témája: idéz

Azt mondta a volt párom hogy egyszer már nála vedlet nálam ez az elsö majd nem akkora mint egy gyufás doboz kis szaros még.de már sokat segitet nekem mert már eljutotam addig hogy én takaritom azaz majd fogom de csak ugy hogy a haverom aki ért hozzá segit mert azért még félek töle a szine élénkebb ezért gondolom hogy levedlet már.Köszönöm hogy vagytok nekem és segitetek nekem mert én egyedül nem tudnám mit kezdjek vele. Nevet?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
LGM írta:

Egy hiteles táblázat:

Itt ha jól veszem ki, akkor: Fig. 1. time to death (min) after ICV injection of 0.1 microL of crude venom in mice = úgy mérték le, hogy be fecskendeztek a pók mérgéből 0,1 microL és a feltüntetett érték a táblázatban az elhalálozási idő percben!

LGM szólj ha valamit rosszul értelmeztem Mosoly nem a leg erősebb az angol tudásom Mosoly

Nekem sem, ugy forditották le:)! Teljesen jol értelmezed ez a lényeg, laboregerekkel teszteltek.
Szoval a geni közepesebb mérgű a rosea pl kifejezetten erös az avicularia nagyon gyenge!

Legutóbb LGM szerkesztette (2008 Okt. 22. Szer., 07:02), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

Itt ha jól veszem ki, akkor: Fig. 1. time to death (min) after ICV injection of 0.1 microL of crude venom in mice = úgy mérték le, hogy be fecskendeztek a pók mérgéből 0,1 microL és a feltüntetett érték a táblázatban az elhalálozási idő percben!

LGM szólj ha valamit rosszul értelmeztem Mosoly nem a leg erősebb az angol tudásom Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 09:03    Hozzászólás témája: idéz

Inkább magyar lehetett Nagyon boldog , ilyeneket nálunk szokás terjeszteni. Az egyik lleggyengébb mérgű genus elképzelehetetlenek tartok ilyet tölük. Ha megvan a cikk megköszönöm Mosoly, kiváncsi leszek rá ki irhatta.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 08:59    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:

Szia!
Na ez a tolokocsi .... Nagyon boldog ! A madárpók.hu marási történetek részébe van fent, de nem árt oda figyelni mert egy P.imperátorrol szol nem Aviculariarol !!! Amugy az se igaz valoszínüleg, a neten sok baromság kering!

Itt olvashatok marási történeteket és itt szerepel a imperator vs tolókocsi mese is:
http://www.madarpok.hu/bites.asp

Ja amit már sokszor leakartam irni: elkellene felejteni a Grammostolák fogdosását mindenkinek! Nézétek meg h a mindenhol relativ gyenge mérgűnek leírt rose mennyire gyenge mérgű!

Nem nem, az Avi volt Nagyon boldog jót is röhögtem rajta, majd meg keresem neked! Nagyon boldog Az is elképzelhető hogy angol cikk volt, de nagyon magyarra emléxem!
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 08:06    Hozzászólás témája: idéz

yoey írta:
Szia!
VÉLEMÉNYEM SZERINT: mivel az A. geniculata nem tartozik az erősebb mérgű pókok közé szerintem a marásának hatása, helyi gyulladás, nagyon óvatos izom görcsök a marás helyén egy kicsi szédülés, hányinger, talán hőemelkedés! De valószínűleg a legfájdalmasab ha egy ki fejlett állat mar meg a két fog által ejtett sebek! De ez ember függő is! Már nem egy olyat olvastam hogy egy Poecilotheria meg mart valakit és semmi baja nem volt, csak óvatos izom görcsök, egy másik embert meg megmart egy Avicularia és máris tolókocsi meg részleges vakság! Az előbbit azt hiszem valaki ide Arachnidara linkelte be, az utóbbit meg régebben olvastam egy a madárpókok marásainak történetével foglalkozó oldalon!
Ha valaki nem ért velem egyet az javítson ki!

Szomor?

Szia!
Na ez a tolokocsi .... Nagyon boldog ! A madárpók.hu marási történetek részébe van fent, de nem árt oda figyelni mert egy P.imperátorrol szol nem Aviculariarol !!! Amugy az se igaz valoszínüleg, a neten sok baromság kering!
ezt a részt töröltem , mert bizonyos személyek azt állitják hogy kopi volt forrás jelölés nélkül,
elnézést azoktol akiket érdekelt volna, de unom a cseszegetést,rágalmazásokat.

Itt olvashatok marási történeteket és itt szerepel a imperator vs tolókocsi mese is:
http://www.madarpok.hu/bites.asp

Ja amit már sokszor leakartam irni: elkellene felejteni a Grammostolák fogdosását mindenkinek! Nézétek meg h a mindenhol relativ gyenge mérgűnek leírt rose mennyire gyenge mérgű!

Legutóbb LGM szerkesztette (2008 Okt. 22. Szer., 07:01), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 07:13    Hozzászólás témája: idéz

hát igen a mérgekröl sok ellentétes vélemény van neten,de abban egyetértünk, hogy NEM simagatásra valo háziállatok, a geninek akárhogy is hat a mérge, adult korában igen nagy a csáprágója,amivel nagyon fájdalmas marást követhet el, nem feltétlenül kell törekedni a kiprobálására Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
yoey
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 07:02    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Ahoz, hogy pontos választ tudjunk adni, először is tudnunk kellene, hogy mekkora maga a pók! Ha még kisebb akkor látszódik rajta, hogy még átlátszó a kitin páncélja, kicsit nedvesnek is tűnhet! Ha nagyobb, akkor szintúgy más kinézetű amikor még nedves!
A vedlés után egy héttel azért már lehet neki enni adni, a nagyobb állatoknál talán 2 hetet is lehet várni! (A kaja miatt nem kell aggódnod, mert nélküle nagyon sokáig bírja!)

A mérgekről nagyon kevés infó van a netenn, mert ez elég relatív dolog! Nem mindegy, hogy milyen pók mar meg! Nem mindegy hol, nem mindegy milyen állapotban vagy, hány éves vagy, mennyi mérget enged beléd...
Ez mind olyan tényező ami a marás hatását befolyásolja!

VÉLEMÉNYEM SZERINT: mivel az A. geniculata nem tartozik az erősebb mérgű pókok közé szerintem a marásának hatása, helyi gyulladás, nagyon óvatos izom görcsök a marás helyén egy kicsi szédülés, hányinger, talán hőemelkedés! De valószínűleg a legfájdalmasab ha egy ki fejlett állat mar meg a két fog által ejtett sebek! De ez ember függő is! Már nem egy olyat olvastam hogy egy Poecilotheria meg mart valakit és semmi baja nem volt, csak óvatos izom görcsök, egy másik embert meg megmart egy Avicularia és máris tolókocsi meg részleges vakság! Az előbbit azt hiszem valaki ide Arachnidara linkelte be, az utóbbit meg régebben olvastam egy a madárpókok marásainak történetével foglalkozó oldalon!
Egyszóval nem nagyon lehet kiszámítani, mi történne veled ha megmarna a kis kedvenced! De ettől nem kell még tőle félni!

Ha valaki nem ért velem egyet az javítson ki!

Úgy néz ki most nem én voltam a gyorsabb! Vicces Vicces

És az anafilaxiás-sokkot is kifelejtettem Szomor? Szomor?
Vissza az elejére
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 06:51    Hozzászólás témája: Re: sziasztok idéz

majtika írta:
Én pókfobiás voltam de a volt párom kitalálta hogy vesz nekem egy pokot,ezt meg is tette,azóta már elmúlt a pókfobiám és kezdek aggódni a drágám ért mert azt mondták vedlni fog.Na most nekem az a bajom hgy nem tudom hogy levedlet-e mondjuk nagyobb lett de nem találom a régi ruciát és fürgébb is lett.Csak azt mondták hogy ne adjak enni neki mert ugy se fog enni,meg ilyenkor védtelen de ennek már egy hete és szerintem kezd éhes lenni.Nekem amugy egy Acanthoscuria geniculata van.És még azt szeretném meg tudni milyen mérge van azon kivül hogy erös mit vált ki ha meg mar vagy csíp köszi elöre is a segitséget

szia!
most az hogy nagyobb lett mit takar? mert vedlés után a pókok lábterpesztése igencsak megnől ugyanakkor az utótest erösen összeesik. Ha van neki bent bujkálo,akkor abban lesz a vedlése. 1 héttel vedlés után már lehet probálkozni, de kérlek legközelebb mindig ird ide az állat vedlésszámát vagy méretét, mert a korával sok minden változik,mint pl vedlések, és az azután evés közti intervallumok. A geni mérgét a madárpókok között erősnek tartják, ugyanakkor nem emiatt kell föleg aggódni. Az erősebb madárpók-mérgek okozhatnak sokféle tünetet, helyi bőrpirtól - gyulladástól a hasmenésen,hányáson,lázon át az izomgörcsökig sokfélét, de ezek egyike sem maradandó vagy életveszélyes (ennek ellenére ilyen esetben érdemes orvoshoz fordulni,aki minden bizonnyal kalcium-injekciot fog adni,ami enyhiti a tüneteket). Ami miatt igazán aggódni kell az az esetleges allergiás reakcio, ami anafilaxiás sokkot idézhet elő. Az anafilaxiás sokk olyan veszélyes, generalizált allergiás roham, mely sajnos halállal is végződhet. Tehát ha méh,darázs,egyéb rovar-csipésekre allergiás vagy,ugyanez a veszély madárpók-marásnál is fennálhat.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
majtika
Újonc

Elküldve: 2008 Okt. 21. Kedd., 03:50    Hozzászólás témája: sziasztok idéz

Én pókfobiás voltam de a volt párom kitalálta hogy vesz nekem egy pokot,ezt meg is tette,azóta már elmúlt a pókfobiám és kezdek aggódni a drágám ért mert azt mondták vedlni fog.Na most nekem az a bajom hgy nem tudom hogy levedlet-e mondjuk nagyobb lett de nem találom a régi ruciát és fürgébb is lett.Csak azt mondták hogy ne adjak enni neki mert ugy se fog enni,meg ilyenkor védtelen de ennek már egy hete és szerintem kezd éhes lenni.Nekem amugy egy Acanthoscuria geniculata van.És még azt szeretném meg tudni milyen mérge van azon kivül hogy erös mit vált ki ha meg mar vagy csíp köszi elöre is a segitséget
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Aug. 11. Hétf., 21:42    Hozzászólás témája: idéz

Neurotic írta:
Az én Smithim (4 vedléses, pici még, nem régiben került hozzánk) retteg a lámpáktól, ha lámpát gyújtok elmenekül, elbújik és elő se jön egy darabig, úgyhogy nálam ez a lámpás melegítés lehet kilőve, mondjuk Panelházban lakunk, szal nincs hideg 24 fok alá nem igazán esik a hőmérséklet... Amúgy ez a "fény-iszony" normális dolog?

Szia! Elviekben igen. A pókok éjszakai állatok és nem szeretnek nappal mutatkozni. Ha megfelelően van berendezve az állat terráriuma akkor nappal szinte nem is látod csak éjjel jön elő. A látásuk pedig még a rossztól is messze van, majdnem teljesen vakok. A színeket egyáltalán nem érzékelik csak a fényt és a világosságot különböztetik meg. A nappal folyamán "láthatóvá" válnak és ez is lehet magyarázat arra miért menekül be a fény hatására rögtön a búvóhelyre. Próbáld meg hogy egy jó légáteresztő anyaggalé ami nem gyúlékony leárnyékolod a lámpát hogy ne adjon erős fényt. Így lesz meleg is és az állat sem ijed meg.
Neurotic
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Aug. 11. Hétf., 15:46    Hozzászólás témája: idéz

Az én Smithim (4 vedléses, pici még, nem régiben került hozzánk) retteg a lámpáktól, ha lámpát gyújtok elmenekül, elbújik és elő se jön egy darabig, úgyhogy nálam ez a lámpás melegítés lehet kilőve, mondjuk Panelházban lakunk, szal nincs hideg 24 fok alá nem igazán esik a hőmérséklet... Amúgy ez a "fény-iszony" normális dolog?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Aug. 04. Hétf., 12:42    Hozzászólás témája: idéz

spider1986 írta:
ezen kivül, irtad a lámpákat,én nagyon amatör vagyok,de nem nagyon értem minek világitod annyit föleg nyáron. nem hiszem,hogy egy talajlako pók egész nap a tüzö napon sütkérezik a szabadban. de majd nálam okosabbak mondanak erröl véleményt.

Én úgy vettem észre, hogy szeret sütkérezni. Felmászik a lehető legközelebb a lámpához, és addig ott van, ameddig le nem kapcsolom. Szóval sztem nem bánja a dolgot. Egyébként nem megy nála egész nap, csak dél előtt, meg késő este néhány órára.
Vissza az elejére
Profil üzenet
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Aug. 04. Hétf., 12:16    Hozzászólás témája: idéz

CeFReX írta:
Megoldódott a probléma. Átköltöztettem a végleges helyére, és most evett meg egy tücsit. Ezekszerint nem készül vedleni?

lehet hogy csak tul nedvesen tartottad. nem szabad eláztatni. nekem a roseámat sikerült egyszer "eláztatni" kicsit tul nyirkos lett a talaj,mire az bebujt a moha alá,és ott is maradt majd teljesen lefogyott. ezután kiszedtem,kitakaritottam a terkot,azota csak az iatojában van viz,és néha kicsit körülötte nedvesitem ha tul meleg van,nos azota zabagép,állandoan csak enne és nö mint a gomba(már fajon belül viszonyitva).
ezen kivül, irtad a lámpákat,én nagyon amatör vagyok,de nem nagyon értem minek világitod annyit föleg nyáron. nem hiszem,hogy egy talajlako pók egész nap a tüzö napon sütkérezik a szabadban. de majd nálam okosabbak mondanak erröl véleményt.

Legutóbb spider1986 szerkesztette (2008 Aug. 04. Hétf., 13:31), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Aug. 03. Vas., 22:43    Hozzászólás témája: idéz

Megoldódott a probléma. Átköltöztettem a végleges helyére, és most evett meg egy tücsit. Ezekszerint nem készül vedleni?
Vissza az elejére
Profil üzenet
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
"Hali!

Szerintem jobban tennéd,ha már a végleges terráriumán gondolkodnál,az elkövetkezendő vedlés után 2HÉTTEL ?rd?g ,hiszen már akkor többet nem kell zaklatnod a költöztetéssel,egy ekkora állat már mehet a végleges othonába! Kacsint?

Üdv.

Akkor elmegyek, és rendelek egy frankó viváriumot. Igaz picit drága lesz, de csak egyszer kell rá költeni.
Vissza az elejére
Profil üzenet
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 08:35    Hozzászólás témája: idéz

"Rendben. Hagyom békén, és ha levedlett, és eszik, akkor átköltöztetem. Köszike a választ. Az akvárium jó lesz, vagy vegyek inkább egy viváriumot?[/quote]"

Hali!

Szerintem jobban tennéd,ha már a végleges terráriumán gondolkodnál,az elkövetkezendő vedlés után 2HÉTTEL ?rd?g ,hiszen már akkor többet nem kell zaklatnod a költöztetéssel,egy ekkora állat már mehet a végleges othonába! Kacsint?

Üdv.
Profil üzenet e-mail website állomány
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 08:32    Hozzászólás témája: idéz

Egyet kell, hogy értsek.
Amúgy is csak úgy írtam az első reagot, hogy ez a leg leg leg minimum minimum...kicsit félre értetted, bocs ha félre érthető volt.Tehát nyílván én sem ennyi várok...Vitának indult a hangnemet ítélve Mosoly Mivel nem válaszoltál, tőlem azért egy mod nyugodtan törölheti a lényegi infókat nem tartalmazó hsz-ket.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 08:15    Hozzászólás témája: idéz

Nem tudom miért roseat írtam... Ez viszont a lényegen nem változtat mivel az adott faj sem a rohamos fejlődéséről híres. Egy állatom hullot le sajna ebből a hibából kifolyólag ezért némileg saját tapasztalat is van és ezért írtam talán picit ingerültebben (ezért bocs). Egy 7cm nagyságú aureo,már nem nagyon fiatal és nagyon valószínű hogy nem fog enni 4-5nappal vedlés után. Az én véleményem és több ember tapasztalata szerint is,vedlés után megkell várni amíg az állat táplálkozik (lehetőleg nem egyszer). Ja egy rosea vedlés után eszik simán 8-9napra volt amikor már 4nappal utána is elfogadót táplálékot nálam. Az igaz hogy az én véleményem sem kőbe véset szent írás,ezzel nem is vitatkozom. Vita helyet meg használjuk inkább a beszélgetés v a vélemény csere szót,szerintem.
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 08:07    Hozzászólás témája: idéz

Ez most komoly? Mosoly Sokkolt
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Angelo-Lexani
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 08:03    Hozzászólás témája: idéz

Radar írta:
Sztem egy jól tartott póknak bőven van annyi tartaléka, hogy erőre kapjon, mivel csak a vedlés fáradalmait kell kipihennie...amúgy legközelebb olvasd is
el mit írtam és úgy válaszolj...

csak a vedlés? a pók életében az mindig egy kritikusabb pillanat mert ha nem biztosítod az akkor éppen szükséges körülményeket,akkor nem fog tudni levedleni,belepusztul a bőrébe...
ha meg sikerült levedleni - ami szerintem elég fáradságos folyamat - akkor azt ki is kell pihenni, valamint az új külsőnek kell egy kis idő amig teljesen megszilárdul. Ilyenkor nagy (adult) állatoknál is egy hetet mindig várok, amig ismét elkezdem őket etetni!
Persze ez csak az én véleményem...elmondtam hogy én hogyan csinálom, ha akarod megfogadod ha nemakarod akkor meg nem,csak jó szándékból mondtam el. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 07:56    Hozzászólás témája: idéz

Egyrészt nem rosea hanem aureostriata aminek nem annyira lassú a fejlődési üteme.
"az elhullások nem kis hányada vedlés előtt,közben,után történik" Ebből most a vedlés utáni dolog az érdekes.Gondolom ezt a két hét várakozást akkor sok más ember tapasztalatából vetted, mivel ugye neked nem sok pókod pusztult el abba, hogy 4-5 nap után költözettetted,mégis úgy gondolod amit én írok az butaság amit te az tény.Csak azt szeretném érteni, miért rosszabb az én infom mint a tiéd, ami amúgy ismét csak hangsúlyoznám "LEGALÁBB" tehát ez a vita csak félig meddig szól is valamiről.
Abban igazad van, hogy nem azt a szót kellett volna használnom, hogy esetleg, hanem hogy jó lenne ha megvárná az első etetést.
Ettől függetlenül, ha nem ezt és nem így írod biztos, még vita se lenne...Mint ahogy én sem így írtam a reagomat.Tudom egészen más a net mint az élőszó de ha legközelebb azt írod:Igen várj a dologgal, legalább 4-5 napot de ha teheted inkább két hetet mert az már tuti.Biztos jobb lenne.
Ha meg kukacoskodni akarnék egy rosea nem nagyon fog enni vedlés után 2 hétig, de persze nem akarok Mosoly
Ja és a SZTEM szót TE is nyugodtan használhatod, hiszen amit te írsz ezek nem kőbe vésett tények, hanem a te véleményed, csakúgy mint az enyém..a saját tapasztalataim alapján soha nem volt ebből gond..

Na szóval kedves kezdők, legyetek türelmesek és várjatok két hetet mert akkor biztos nem lesz baj...

Ui:LGM reagod után tegyünk rendet és töröljük ami nem kell, tehát csak az maradjon, ahol írtad a két hetet ami utána van az feles sztem a kezdőknek, de tőlem maradhat is ha másképp gondolod.

Legutóbb RadoczGabor szerkesztette (2008 Júl. 28. Hétf., 08:04), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 07:38    Hozzászólás témája: idéz

Mivel ez a kezdők okkulásra szóló topik inkább itt válaszolok,mert ebből is tanulhatnak. Először is,nem több száz pókon teszteltem. Igaz most is 70-80 állatot tartok,de nem tesztelem hogy ezt v azt túl élik e. Nem azért tény mert én írom,azért tény mert az elhullások nem kis hányada vedlés előtt,közben,után történik. Ez valószínűleg nem azért van mert olyan könnyed szakasza egy pók életének. A minimum hogy pár evést meg kel várni vedlés után,nem "esetleg" egyet. Igaz számít az állat mérete is,egy adult nősténynél ezért én minimum egy hónapot várok. De ha már a méretnél tartunk térjünk ki a fajra is. A rosea szerinted olyan gyors fejlődésű faj? Ha nem akkor miért gondolod hogy az egyik leglassabban fejlődésű faj vedlés utáni errőre kapásához elég ennyi idő?
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 07:37    Hozzászólás témája: idéz

piker írta:
CeFReX írta:
Talaja kókuszrostföld natúran, 3 cm, 2 fadarab van nála. Az egyiket már elásta. Talaja meglehetősen nedves, néhány napja muszáj volt kicsit kinyomkodni, mert szinte már saras volt. Minden nap kipocskol 1 kupak vizet. Naponta 2szer egy 75W-os izzóval fűtök neki, akkor 28-29 fok van nála. lekapcsolás után aktív, mászkál a dobozban, és szövöget.
Talán másfél hónapja vedlett, és lassan 1 hónapja evett utoljára. Tücsköt csak a lábával elpöcköli, de nem támadja meg.
Ime egy kép (vacak telefonos, de nincs rendes gépem):
http://kepfeltoltes.hu/080727/511074902K_p016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

A talaj,csak vedlés előtt lehetne ilyen,vagy "kevésbé" nedves.
Ha régen vedlett,és eddig megfelelően tápláltad,ill.evett is....és mostmár beszüntette,akkor valószínűleg vedleni készül!
A vedlés után,mindenképpen helyezd átt egy nagyobb, dobozba,akár már ma nekiállhatsz,berendezni,és a pókod hagyd békén egy darabig,amíg csak azt nem látod hogy hopp..levedlett Nevet? aztán tereld átt a másik helyre! Kacsint?

Rendben. Hagyom békén, és ha levedlett, és eszik, akkor átköltöztetem. Köszike a választ. Az akvárium jó lesz, vagy vegyek inkább egy viváriumot?
Vissza az elejére
Profil üzenet
RadoczGabor
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 07:14    Hozzászólás témája: idéz

Nem teljesen értem minek kell kötekedni.Azt írtam legalább 4-5 nap, ami ugye szted is azt jelenti, hogy minimum...Másrészt gondolom te több száz póknál tesztelted le azt amit mondasz.Tehát amit én mondok és oda írom, hogy sztem az az én véleményem, amit te mondasz az tény ugye?Miért is?
Bocsánat az offért.Ha ere is szeretnél még írni akkor pü...

ui:azt sem árt figyelembe venni mekkora a pók ugye...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 07:06    Hozzászólás témája: idéz

Radar írta:
Sztem egy jól tartott póknak bőven van annyi tartaléka, hogy erőre kapjon, mivel csak a vedlés fáradalmait kell kipihennie...amúgy legközelebb olvasd is

Először is,kétszer nem biztos hogy van annyi tartalékja! Másodszor,mitt nem olvastam el? "Esetleg megvárhatód"-ra gondolsz? Ez a minimum!!! Harmadszor,ez a kezdőknek szóló topik ide pont nem olyanokat kel írni hogy "szerintem" hanem olyanokat amiket biztosan tudsz.
Ui: a "csak a vedlés fáradalmait" mondaton meg gondolkodj el! Az egyik legkimerítőbb dolog a pókok életében!
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 06:56    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 06:23    Hozzászólás témája: idéz

Helló! Ne költöztesd 4-5 nap múlva!!! A vedlés az egyik legkimerítőbb dolog a madárpókok életébe,nagyon sok energiát vesztenek. Nem jó utána mozgatni őket,akár az állat életébe is kerülhet egy ilyen tortúra. Várd meg míg bevág 4-5 tücsköt és csak aztán ted át,minimum két hét! Radar,kíváncsi vagyok szerinted vedlés után kaja nélkül mitől erősödik meg egy pók annyira hogy nyugodtan telepítídtő legyen?
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 06:12    Hozzászólás témája: idéz

Persze vedlés után várj 4-5 napot legalább!Esetleg első etetést is megvárhatod és másnap...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 28. Hétf., 06:06    Hozzászólás témája: idéz

CeFReX írta:
Talaja kókuszrostföld natúran, 3 cm, 2 fadarab van nála. Az egyiket már elásta. Talaja meglehetősen nedves, néhány napja muszáj volt kicsit kinyomkodni, mert szinte már saras volt. Minden nap kipocskol 1 kupak vizet. Naponta 2szer egy 75W-os izzóval fűtök neki, akkor 28-29 fok van nála. lekapcsolás után aktív, mászkál a dobozban, és szövöget.
Talán másfél hónapja vedlett, és lassan 1 hónapja evett utoljára. Tücsköt csak a lábával elpöcköli, de nem támadja meg.

Szia!

A talaj,csak vedlés előtt lehetne ilyen,vagy "kevésbé" nedves.
Ha régen vedlett,és eddig megfelelően tápláltad,ill.evett is....és mostmár beszüntette,akkor valószínűleg vedleni készül!
A vedlés után,mindenképpen helyezd átt egy nagyobb, dobozba,akár már ma nekiállhatsz,berendezni,és a pókod hagyd békén egy darabig,amíg csak azt nem látod hogy hopp..levedlett Nevet? aztán tereld átt a másik helyre! Kacsint?
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 27. Vas., 21:22    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
spidermoda
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 27. Vas., 20:12    Hozzászólás témája: idéz

CeFReX írta:
Hali! Van egy grammostola aurestriatam, immáron 2 hete, kb. 7 centi, jelenleg egy 15x15x10 centis mikrós dobozban lakik. Ennni még nem volt hajlandó, de áskál, meg szövöget, alakítgatja a helyét. Találtam a padláson egy gigantikus méretű akváriumot: 50x27x30 centi. Az a kérdés, hogy ha rakok bele valami elválasztót, és legalább 15 centi földet, gyártok rá egy tetőt, akkor érdemes-e átköltöztetni, vagy vegyek inkább egy rendes viváriumot? Esetleg hagyjam a mikrós dobozban addig, míg nem eszik? Nem tudom, hogy mi lenne neki a legjobb, én hajlok az átköltöztetésre az akváriumba, mert ott tudna ásni, amennyit csak akar, lenne bőségesen helye.

szerintem nem az a baja...mármint a hely...
bár nem túl nagy, de attól még enne bent
most sztem ne költöztesd, mert megzavaod...tudod mikor vedlett?
most mekkora alatta a talaj?nedvesség?
CeFReX
Tag

Elküldve: 2008 Júl. 27. Vas., 18:44    Hozzászólás témája: idéz

Hali! Van egy grammostola aurestriatam, immáron 2 hete, kb. 7 centi, jelenleg egy 15x15x10 centis mikrós dobozban lakik. Ennni még nem volt hajlandó, de áskál, meg szövöget, alakítgatja a helyét. Találtam a padláson egy gigantikus méretű akváriumot: 50x27x30 centi. Az a kérdés, hogy ha rakok bele valami elválasztót, és legalább 15 centi földet, gyártok rá egy tetőt, akkor érdemes-e átköltöztetni, vagy vegyek inkább egy rendes viváriumot? Esetleg hagyjam a mikrós dobozban addig, míg nem eszik? Nem tudom, hogy mi lenne neki a legjobb, én hajlok az átköltöztetésre az akváriumba, mert ott tudna ásni, amennyit csak akar, lenne bőségesen helye.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Neurotic
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Júl. 27. Vas., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

Köszi a gyors válaszokat! Mosoly Egyenlőre megnyugodtam Mosoly Most elbújt a behelyezett parafa sziklák közé, ott alszik. Mosoly Nagyon dúl a szerelem
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 18:43    Hozzászólás témája: idéz

Neurotic írta:
http://kepfeltoltes.hu/view/080726/DSC00043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt egy kép a terójáról, szerintetek ez megfelelő? Most épp behúzodott a cserép alá Mosoly[/img]

Jó így......de valami kis fa dekoráció ráférne! Kacsint?
Neurotic
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 18:15    Hozzászólás témája: idéz

http://kepfeltoltes.hu/view/080726/DSC00043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt egy kép a terójáról, szerintetek ez megfelelő? Most épp behúzodott a cserép alá Mosoly[/img]
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 18:03    Hozzászólás témája: Re: Páratartalom idéz

Neurotic írta:
Raktam be neki egy ici-pici cserépdarabot, most azalatt kuksol Mosoly aranyos, ül és nézelődik... Viszont lenne még 1 kérdésem... A Páratartalom... Egy az ablaktisztitó spray-hez hasonló dobozból fújtam be vizet... De mennyire kell egy Smithinél nedves talaj?

Mivel olvastam, hogy a kicsik még nem isznak tartóból csak a kicsapódott párából ezért egy kicsit zavarba jöttem, egy kicsit nagy neki ez a terrárium ehhez... Szóval ahhoz, hogy kicsapódjon, ilyen szellőzés mellett, kicsit már tocsogna a talaj. Nagyon boldog Igyhát arra gondoltam fújok egyet a falra, ott megmarad nak jó ideig a vízcseppek...

Jól tettem? Vagy mégis hogy kéne ezt a párásítást megcsinálni?

A bujkáló,jó ötlet volt,de talán úgy tehetsz be neki vizet,hogy egy lapos kupakot teleraksz forróvízben kimosott kis kavicsokkal,úgy hogy ihasson belőle,de ne tudjon beleesni,legfeljebb többször töltöd! Nagyon boldog
Ne spriccelgess túl sokat,mert nem szeretik a nagyon nedves talajt! Felki?lt
A talajlakóknak az ásások miadt jobb ha kis vegyszermentes virágföldel elkeversz háncsot ill. tőzeget,és így nem omlik rá olyan könnyen ez a típusú talaj,de majd csak akkor csináld meg így,ha esetleg legközelebb ki kell takarítanod a terkóját!

Sok sikert hozzá! Kacsint?
Neurotic
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 17:48    Hozzászólás témája: Páratartalom idéz

Raktam be neki egy ici-pici cserépdarabot, most azalatt kuksol Mosoly aranyos, ül és nézelődik... Viszont lenne még 1 kérdésem... A Páratartalom... Egy az ablaktisztitó spray-hez hasonló dobozból fújtam be vizet... De mennyire kell egy Smithinél nedves talaj?

Mivel olvastam, hogy a kicsik még nem isznak tartóból csak a kicsapódott párából ezért egy kicsit zavarba jöttem, egy kicsit nagy neki ez a terrárium ehhez... Szóval ahhoz, hogy kicsapódjon, ilyen szellőzés mellett, kicsit már tocsogna a talaj. Nagyon boldog Igyhát arra gondoltam fújok egyet a falra, ott megmarad nak jó ideig a vízcseppek...

Jól tettem? Vagy mégis hogy kéne ezt a párásítást megcsinálni?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 09:29    Hozzászólás témája: idéz

Neurotic írta:
Sziasztok!
Tegnap vettem egy kicsi Smithi-t (2-3v) és beraktam egy kisebb víváriumba ( ha jól tudom 13x13x15-ös lehet... Egy kicsit nagy neki tudom, de szűlők ragazkodtak hozzá... Namármost, szegényke ott ül egy helyben és csak áll mióta beraktam, alig mozog... Ez mitől lehet? Meg van szeppenve? idővel megszokja a terepet, megnyugszik és mászkálni kezd? Kicsit féltem szegényt, hogy a hőmérséklettel van-e a gond vagy ijesmi... Szóval a kérdések amikre választ keresek. Ez normális, hogy csak álldogál? 2. Szobahőmérsékleten tökéletesen eléldegél ilyenkor egy smithi?

Szia!

Szerintem ne aggódj,majd megszokja a helyet,egy -két nap múlva adj neki enni,ha eszik akkor nincs gond,a vivárium túl nagy neki,akkor próbáld elé dobni a kaját,hogy megtalálja egyből!
Addig is:

http://arachnida.loginform.hu/theraphosidae/?faj=b.smithi
Neurotic
Lelkes újonc

Elküldve: 2008 Júl. 26. Szomb., 09:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Tegnap vettem egy kicsi Smithi-t (2-3v) és beraktam egy kisebb víváriumba ( ha jól tudom 13x13x15-ös lehet... Egy kicsit nagy neki tudom, de szűlők ragazkodtak hozzá... Namármost, szegényke ott ül egy helyben és csak áll mióta beraktam, alig mozog... Ez mitől lehet? Meg van szeppenve? idővel megszokja a terepet, megnyugszik és mászkálni kezd? Kicsit féltem szegényt, hogy a hőmérséklettel van-e a gond vagy ijesmi... Szóval a kérdések amikre választ keresek. Ez normális, hogy csak álldogál? 2. Szobahőmérsékleten tökéletesen eléldegél ilyenkor egy smithi?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 22. Vas., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

Köszönöm nektek.
Egyedül biztos nem jöttem volna rá. Kacsint?
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 20:05    Hozzászólás témája: idéz

salivspider írta:
Hadzsy írta:
Értem,a pókok terén még eléggé kezdő vagyok.
Eddig csak skorpiókat tartottam.
Az előző képet telóval csináltam azért volt ilyen minőségű.
Ezeket fényképezővel csináltam,hátha ti tudtok segíteni benne.
Szerintem valamilyen Brachypelma lehet.

http://kepfeltoltes.hu/view/080620/DSCF1685_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080620/DSCF1688_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hy, pii idő beugrottam, ez egy albovagans, albonak nem tiszta,de az albo dominál benne, tehát nem tiszta albo... mindenféle jajj de nagy misztifikáció nélkül, nem stimmel a szőrzet színe, ami a gyengépp képminőségen is látszik azért,illetve még egy két apró részlet.

Hali!

Így már látom,Saliv bácsi megmondta a tutit! Kacsint? aaaaalbovagans Sokkolt
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 20:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Csináltam még pár képet a pókról.

http://kepfeltoltes.hu/view/080621/DSCF1692_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080621/DSCF1693_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080621/DSCF1696_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A pók olyan 3-4 vedléses lehet.
Mást nem tudok róla mondani,mert úgy mentettem meg elég szörnyű körülmények közül. Az előző tulaja se tudta,hogy milyen fajta.
salivspider
Snake&Spider Driver

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 14:24    Hozzászólás témája: idéz

Hadzsy írta:

Hy, pii idő beugrottam, ez egy albovagans, albonak nem tiszta,de az albo dominál benne, tehát nem tiszta albo... mindenféle jajj de nagy misztifikáció nélkül, nem stimmel a szőrzet színe, ami a gyengépp képminőségen is látszik azért,illetve még egy két apró részlet.
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 13:10    Hozzászólás témája: idéz

atkák ellen,lekezelni a terkók talaját!
Beke
Tag

Elküldve: 2008 Jún. 21. Szomb., 12:51    Hozzászólás témája: idéz

spidermoda írta:
Szerintem Hompi albija levedlett, ezért vonultel előtte. Vedlés előtt elbújhat, tudja Ő nagyon jól, hogy olyankor "esendő" Nagyon boldog Kacsint?
Az atkákra meg azt tudom mondani, amit Radar. Talajcsere!!!! De a kérget is mikrózd meg!!!! meg egy kis grape fruitos spricc Kacsint? Szerintem megoldódik a problémád!

A grape fruitos spricc mire jó?
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Zolee
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 21:50    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is göndörszőrűnek tűnik, de a legjobb egy közeli kép lenne felülnézetből.
Vissza az elejére
Profil üzenet website
T-boy
Öreg Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 21:46    Hozzászólás témája: idéz

Hadzsy írta:
Sziasztok!
Nem tudom talán a Brachypelma albopilosum.

Sziasztok! Talán az de a jobb minőségű kép akkor sem ártana a dolognak!
Hadzsy
Stabil Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 21:43    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Nem tudom talán a Brachypelma albopilosum.
piker
Fanatikus Tag

Elküldve: 2008 Jún. 20. Pént., 13:53    Hozzászólás témája: idéz

Hadzsy írta:

hasonlít egy Albora,de még ez sem a legtutibb kép!
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu