Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 79 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdő pókász vagyok

Kezdő pókász vagyok

Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Battle
Rendszeres látogató

Elküldve: 2010 Feb. 13. Szomb., 15:15    Hozzászólás témája: idéz

Hali. Egy olyan kérdésem lenne, hogy kókuszdió héjat tennék be a drágámnak, de sajna bepenészedik. Mit tok ellene csinálni vagy esetleg ha lakkel befújnám és megszárítanám a póknak káros lehet e a lakk.
Vissza az elejére
Profil üzenet
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 13. Szomb., 12:47    Hozzászólás témája: idéz

jancsi írta:
hogyha elfog, töltsd újra. ennyi. ha bepiszkolódik ,cseréld ki!

ok...köszi Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
jancsi
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 11. Csüt., 13:30    Hozzászólás témája: idéz

hogyha elfog, töltsd újra. ennyi. ha bepiszkolódik ,cseréld ki!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 11. Csüt., 12:47    Hozzászólás témája: hellllo idéz

Sziasztok. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen sűrűn adjak neki kb és mennyi vizet? (ugy veszem észre meg van bolondulva a vízért Mosoly folyton a víz közelében van ...80%-ban..) Válaszotokat köszönöm Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 23:38    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Szia!

A lábain lehet majd látni igazán a lilás színt. Ez viszont én úgy tudom csak akkor kezd kihangsúlyozódni, mikor már tűnik el az állatról a fenyőminta. Az én platymnál legalábbis úgy volt. Mintával együtt még nem színesedik a lába lilásra.

Üdv.

Köszi.. majd figyelem Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Vadass
Újonc

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 22:21    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.

Átköltöztettem a pókocskát az új (és egyben végleges) terráriumába. Raktam be neki búvóhelynek valót, vizestálat. Viszont egy helyben áll. Egy darabig le sem jött a régi földjéről, ott álldogált rajta. Aztán végre lejött, na mondom fasza, végre. Adtam neki egy csótányt, hogy kicsit feloldódjon. Megette, bár nem nagyon kapkodott érte, mikor kb hatodjára ment át rajta a csótány, végre rászánta magát, h megegye. Azóta kettő dolgot csinált. Elkezdett fölfelé mászni, amit én nem tudtam h ilyen előszeretettel művel, úgyhogy rácsuktam a tetőt, nehogy kijöjjön. Visszament a talajra, és a terrárium sarkában héderezik azóta, meg se mozdul. Nem nézi meg, hogy mi van körülötte. Fél még? Bizalmatlan a környezetével szemben, és egyszercsak rászánja magát?

A másik, hogy mennyire szokásuk "falramászni"? Én nem gondoltam, h az üvegre ez mászogatni fog... (nem is tudtam, h az üvegen is megkapaszkodnak teljesen jól...)

köszi
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hwesta
Fanatikus Tag

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 20:17    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

A lábain lehet majd látni igazán a lilás színt. Ez viszont én úgy tudom csak akkor kezd kihangsúlyozódni, mikor már tűnik el az állatról a fenyőminta. Az én platymnál legalábbis úgy volt. Mintával együtt még nem színesedik a lába lilásra.

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 19:34    Hozzászólás témája: Re: Pamphobeteus sp.’Platyomma’ idéz

zsolthubicsak írta:
fr3ntzen12 írta:
zsolthubicsak írta:
fr3ntzen12 írta:
Érdeklődnék, hogy az alábbi pók fajtárol kinek mi a tapasztalata... főleg a vedléses dolgog erdekelne .. köszi Nevet?

Hali

Ha a P.platyoma-ra gondolsz,nekem volt egy növendék hímem és egy adult csajszim,mára már egyikőjük sincs meg,a hím vedlés után ismeretlen okok miatt elhunyt(nagyon sajnáltam őt),pedig e faj hímje nagyon szép színekben pompázik(lilás).Agresszívnak nem mondanám(saját tapasztalat) a hímet,inkább félős,ijedős volt.Nos a nőstény,hát az degeszre volt kajáltatva,golflabda nagyságú utótest(még picivel nagyobb is volt),szép volt,baszott nagy dög,de elcseréltem.

Üdv.: Taurus

Az frankó.. ez is eléggé jó étvágyú... és rohadtul begyorsult miutan ideért és az első kajálása megtörtént Mosoly Sajnos nem tudom hogy fiu-e vagy csajszi.... Mosoly De azert óvatosan bánok vele, mert nem akarom , hogy az ujjam tücsöknek nézze Nagyon boldog Köszi az infokat...

Hali

hány vedléses a platyd?am annyi h a hímeknél már juvenil korukban kiüt eléggé láthatóan a lilás szinezet,a nőstények meg barnásak maradnak.

Hi... ŐŐŐ 4 vagy 5... nézzed meg a kepeket a fajoknal..platyomma és ott van felrakva... Mosoly Pontosan hol lehet látni a szineket ? válaszod köszönöm Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 16:50    Hozzászólás témája: Re: Pamphobeteus sp.’Platyomma’ idéz

fr3ntzen12 írta:
zsolthubicsak írta:
fr3ntzen12 írta:
Érdeklődnék, hogy az alábbi pók fajtárol kinek mi a tapasztalata... főleg a vedléses dolgog erdekelne .. köszi Nevet?

Hali

Ha a P.platyoma-ra gondolsz,nekem volt egy növendék hímem és egy adult csajszim,mára már egyikőjük sincs meg,a hím vedlés után ismeretlen okok miatt elhunyt(nagyon sajnáltam őt),pedig e faj hímje nagyon szép színekben pompázik(lilás).Agresszívnak nem mondanám(saját tapasztalat) a hímet,inkább félős,ijedős volt.Nos a nőstény,hát az degeszre volt kajáltatva,golflabda nagyságú utótest(még picivel nagyobb is volt),szép volt,baszott nagy dög,de elcseréltem.

Az frankó.. ez is eléggé jó étvágyú... és rohadtul begyorsult miutan ideért és az első kajálása megtörtént Mosoly Sajnos nem tudom hogy fiu-e vagy csajszi.... Mosoly De azert óvatosan bánok vele, mert nem akarom , hogy az ujjam tücsöknek nézze Nagyon boldog Köszi az infokat...

Hali

hány vedléses a platyd?am annyi h a hímeknél már juvenil korukban kiüt eléggé láthatóan a lilás szinezet,a nőstények meg barnásak maradnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 10. Szer., 09:39    Hozzászólás témája: Re: Pamphobeteus sp.’Platyomma’ idéz

zsolthubicsak írta:
fr3ntzen12 írta:

Hali

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
zsolthubicsak
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Feb. 08. Hétf., 19:02    Hozzászólás témája: Re: Pamphobeteus sp.’Platyomma’ idéz

fr3ntzen12 írta:

Hali

Vissza az elejére
fr3ntzen12
Tag

Elküldve: 2010 Feb. 07. Vas., 21:54    Hozzászólás témája: Pamphobeteus sp.’Platyomma’ idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 22. Kedd., 16:24    Hozzászólás témája: idéz

Nem, persze nem érzi a klimát, csak az itteni 4-5 generáció nem tud versenyezni több ezer év genetika beállítotságával Mosoly.
Szov amit mi csinálunk itt az egy dolog, de ami egy-egy faj genetkájában rögzült azon nem nagyon tudunk változtatni...
Erre jó példa pl hogy egy fajból egyszer dömping van, egyszer meg nem találsz 1v-s állatot (párzási időszak).
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 22. Kedd., 14:56    Hozzászólás témája: idéz

LGM írta:
Szia Kratosz!
Egy picikét javitanék...
Ezek az állatok nagyrészt a déli féltekén élnek, ott épp az aktív időszakukat élik és ezt genetikailag valamennyire őrzik hiába terráriumban élnek.
Szoval jellemzően nálunk is ilyenkor aktívabbak, amenyiben megfelelő hőmérsékleten tartjuk őket.
Én spec csak rosea-val jártam ilyen egy vedlés egy tücsök, Avicularia fajokra ez abszorult nem jellemző.

csabi csak kérdezősködnék. Nagyon boldog

ez így múxik a normális esetben.
de tegyük fel ha van egy pók kinek az x-edik őse itt a hazánkban "született" nos ő is megérzi az ottani klímát, időszakot???
félre e érts, csak a kíváncsiság hajt. Nagyon boldog Nagyon boldog
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Dec. 22. Kedd., 14:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia Kratosz!
Egy picikét javitanék...
Ezek az állatok nagyrészt a déli féltekén élnek, ott épp az aktív időszakukat élik és ezt genetikailag valamennyire őrzik hiába terráriumban élnek.
Szoval jellemzően nálunk is ilyenkor aktívabbak, amenyiben megfelelő hőmérsékleten tartjuk őket.
Én spec csak rosea-val jártam ilyen egy vedlés egy tücsök, Avicularia fajokra ez abszorult nem jellemző.
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 22. Kedd., 10:40    Hozzászólás témája: idéz

Hwesta írta:
Sziasztok!

Kratosz, ezzel picikét nem értek egyet. Nálam minden Aviculária kivétel nélkül nagyon jó evő, kortól független esznek, mint a gép. A metallica viszont általában nálam kicsit elhúzta a vedléseket, így csinált két hetes szüneteket vedlése előtt. Szóval esznek azok elég rendesen! Nagyon boldog Legalábbis nálam. Saját vélemény. Bocsi a belekontárkodásért! Zavarban lev?

Üdv.

nem kontárkodtál semmibe. Nagyon boldog
csak arra akartam célozni hogy az apróságoktól ne várja senki hogy "rengeteget" egyen.
pl nálam van/volt és szerintem lesz még olyan alkalom mikor egy tücsökkel jóllakott a pókom és vedlésig nem fogadott el semmit.
az meg hogy elhúzza a vedlését az teljesen normális dolog, főleg hogy most tél van. hiába fűtöd az állatot azért érzik hogy ez nekik a pihenési időszakuk. Nagyon boldog
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 22. Kedd., 07:57    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kratosz, ezzel picikét nem értek egyet. Nálam minden Aviculária kivétel nélkül nagyon jó evő, kortól független esznek, mint a gép. A metallica viszont általában nálam kicsit elhúzta a vedléseket, így csinált két hetes szüneteket vedlése előtt. Szóval esznek azok elég rendesen! Nagyon boldog Legalábbis nálam. Saját vélemény. Bocsi a belekontárkodásért! Zavarban lev?

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 21. Hétf., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Imike írta:
Sziasztok!
Kezdö pokász vagyok.
Van 1 Avi. Mettalicam,és 1 Aca. Geniculatam,mind a kettö 3 vedléses.
Másfél honapja tartom öket,idáig nem volt gond.De most nyugtalanit hogy semelyek nem eszik már lasan 2 hete.
Metalica a hálojába,a Geni meg kicsi üreget ásot magának.
Vedleni készülnek,Vagy van valami problémályuk?

szia !

a kicsik viszonylag keveset esznek aztán vedlésig már semmit.
vedlésig meg előfordul 1-2 hét vagy akár egy hónap bőjt is. Nagyon boldog
tartsd a kellő hőfokot és páratartalmat és nem lesz gond.

arra figyelj h a fajokat kis betűvel írják. jelen esetben Acanthoscurria geniculata és Avicularia metallica.
Látogató

Elküldve: 2009 Dec. 21. Hétf., 20:45    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
Kezdö pokász vagyok.
Van 1 Avi. Mettalicam,és 1 Aca. Geniculatam,mind a kettö 3 vedléses.
Másfél honapja tartom öket,idáig nem volt gond.De most nyugtalanit hogy semelyek nem eszik már lasan 2 hete.
Metalica a hálojába,a Geni meg kicsi üreget ásot magának.
Vedleni készülnek,Vagy van valami problémályuk?
Vissza az elejére
Profil üzenet aim yim msn állomány
Mad79
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Dec. 12. Szomb., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Hi!
Egy smithinek hány fokot ajánlotok estére?

Annyit, ami a szobád hőfoka Kacsint?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Dec. 12. Szomb., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

deadmau5 írta:
Hi!

olvasd át ezt: http://arachnida.hu/theraphosidae/?faj=b.smithi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Dec. 12. Szomb., 20:53    Hozzászólás témája: idéz

Hi!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 18. Kedd., 11:41    Hozzászólás témája: idéz

Elég ha a talajt nedvesen tartod,napi 1-2csepp viz elegendő a lényeg hogy ne tocsogjon a talaj!
Kis pókoknál ez biztositja a megfelelő páratartalmat!Üdv!

köszi a segítséget üdv
Vissza az elejére
mario88
Látogató

Elküldve: 2009 Aug. 18. Kedd., 11:35    Hozzászólás témája: idéz

Elég ha a talajt nedvesen tartod,napi 1-2csepp viz elegendő a lényeg hogy ne tocsogjon a talaj!
Kis pókoknál ez biztositja a megfelelő páratartalmat!Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail állomány
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 18. Kedd., 11:19    Hozzászólás témája: idéz

helló az lenne a kérdésem hogy a kispókoknál elég ha a talaj nedves vagy azért kéne mérni páratartalmat is hogy megfelelő legyen neki
Vissza az elejére
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 03. Hétf., 19:39    Hozzászólás témája: idéz

Aranagaben írta:
Hi! Lenen pár kérdésem Mosoly Azt szeretném megkérdezni, hogy a l.parahybananak meg a p.irminiának milyen erős a mérge? az irminia még 3 vedléses kb 3-4 centis a parahybana viszont már nagyobb 11 vedléses már kb 15 centi nősti. És még 1 valami az irminiám már több mnit 1 hete elszőtte magát iylenkor már a másik levedlett, hogy ennél a fajnál ez normális e? Köszönöm szépen a választ!

Üdv: Gaben

amit megtehetsz: olvasd át a 2 említett állat topikját. ott ezekről elég sok infót kaphatsz.

ha csak erre az infóra vágysz akkor a mérgük közepesen erősnek számít.
hidd el az se lehet kellemes.

a szórófejes flakon általában a virágosnál is klapható ill pupu által is említett helyeken is fellelhető.
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 03. Hétf., 19:25    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:
hello az érdekelne hogy ti honnan szerzitek be a terrárium párásításához való szórófejes flakont lehet hülyén fogalmaztam de a lényeg benne van:D

Helo!
Mondjuk egy tesco sokat segít az embernek:D
Vissza az elejére
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 03. Hétf., 18:46    Hozzászólás témája: idéz

hello az érdekelne hogy ti honnan szerzitek be a terrárium párásításához való szórófejes flakont lehet hülyén fogalmaztam de a lényeg benne van:D
Vissza az elejére
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 03. Hétf., 15:12    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
jaja mázlista és még orvoshoz se ment Vicces de én nem próbálnám meg a helyedbe! lehet h allergiás vagy rá vagy iesmi majd ha vmit rosszul csinálsz megtudod te kis szadomazo Zavarban lev? Vicces Nevet?[

egyrészt sosem voltam allergiás kettő amíg nem történt meg nem készülök fel ráNagyon boldog
nem rendelkezem szado-mazo hajlamokkal csupán csak a kíváncsiság fűt

ne offoljunk

UI:ha ilyet teszek dokumentálva lesz minden...... xD

Aranagaben
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 23:17    Hozzászólás témája: idéz

Hi! Lenen pár kérdésem Mosoly Azt szeretném megkérdezni, hogy a l.parahybananak meg a p.irminiának milyen erős a mérge? az irminia még 3 vedléses kb 3-4 centis a parahybana viszont már nagyobb 11 vedléses már kb 15 centi nősti. És még 1 valami az irminiám már több mnit 1 hete elszőtte magát iylenkor már a másik levedlett, hogy ennél a fajnál ez normális e? Köszönöm szépen a választ!

Üdv: Gaben
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Sasa
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 18:57    Hozzászólás témája: idéz

jaja mázlista és még orvoshoz se ment Vicces de én nem próbálnám meg a helyedbe! lehet h allergiás vagy rá vagy iesmi majd ha vmit rosszul csinálsz megtudod te kis szadomazo Zavarban lev? Vicces Nevet?
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 18:34    Hozzászólás témája: idéz

ujjonc írta:
sasaspider írta:
Hát én ismerek oat akit blondi 3x mart meg remélem én soha nem fogom megtapasztalni Nevet?

nem tudom én azért egyszer kipróbálnám hogy milyen csak a tapasztalat kedvé-ért:D
persze nem egy adultal kezdenémNagyon boldogNagyon boldog

ez egy helytelen hozzáállás.
nem akarok rosszindulatúnak tűnni, de ebből a megint csak az jön le hogy ezek az állatok gyilkológépek.
őket azért tartják/juk, szeretik, tenyésztik hogy egy érdekes kis világba kapjunk egy időre bepillantást.
megadni nekik mindentőlünk telhetőt, berendezni a terráriumot úgy hogy "otthonosan" érezze magát az állatunk.

ha tartod akkor azért tartsd mert szereted őket, és örömöd leled benne.
látni a növekedését, viselkedését, életét.

ez a szerény véleményem. Zavarban lev?

a blondis arc meg mázlista. Nagyon boldog
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 18:21    Hozzászólás témája: idéz

sasaspider írta:
Hát én ismerek oat akit blondi 3x mart meg remélem én soha nem fogom megtapasztalni Nevet?

nem tudom én azért egyszer kipróbálnám hogy milyen csak a tapasztalat kedvé-ért:D
persze nem egy adultal kezdenémNagyon boldogNagyon boldog

Sasa
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 18:20    Hozzászólás témája: idéz

Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 18:05    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:
de akkor ezekszerint a csípés fájdalma attol is függ hogy mekkora a pók

sok dologtól függhet 1-2 példa:
-milyen pók mart meg. (itt nem a színére gondolok)
milyen faj, illetve mekkora az állat.
-ha mérget "pumpált" beléd, abból mennyit.
-van még a marás fájdalmai is. a fogak által keltett seb.

de a nagy kérdés az hogy te mit tehetsz ezek ellen?
-óvatosan bánsz a pókkal,
-nem fogdosod, nem ölelgeted,
-lehetőleg kézzel nemnyúlsz bele a terráriumába, még ha esetleg egy szelídnek vélt példányod is van.
-használj a pókjaidnál, csipeszt, ecsetet, pálcát, szívószálat, bármit ami kis távolságot tart közted és a pókod között.
- ha elszökne, ne kézzel nyúlj utána, inkább egy kis poharat, vagy edényt tegyél rá (de ne talppal Nagyon boldog )
és csúsztass alá egy keményebb papírt.

ezek a dolgok "kissé biztonságosabbá" tehetik a dolgod.

végszóként én is azt kívánom hogy ne tudd meg milyen egy marás.
Moderátor

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 17:40    Hozzászólás témája: idéz

igen és h mien erős a mérge!
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 17:19    Hozzászólás témája: idéz

de akkor ezekszerint a csípés fájdalma attol is függ hogy mekkora a pók
Vissza az elejére
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 17:18    Hozzászólás témája: idéz

Köszi szépen a sok választ meg a segítséget!!bár nem tom nekem azt mondták hogy a csípése olyan mint a darázscsípés de én nem tom én még nemtapasztaltam de nem is szeretném majd:D
Köszi mégegyszer üdv
Vissza az elejére
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 16:34    Hozzászólás témája: idéz

hicsabi írta:
lakoszabi írta:
hello azt szeretném kérdezni ha a pókom megcsíp akkor mi a teendő??

Üdv!

Először is, válts gatyát, mert tuti besz....sz, eléggé fájdalmas. (bár ez mérettől függő...)
Utána keríts egy Calcium Sandoz pezsgőtablettát, egy pohár vizet, tedd bele a tablettát, és miután elpezsegett, idd meg.
Sokat nem segít, de amig eltipegsz az ORVOSHOZ (!!!!) legalább nem leszel szomjas.
Az ORVOSSAL (igen, orvos, nem a szemben lakó Marinéni, Vajákos Biri, Győzike, egyéb kuruzsló vagy törzsi varázsló) közöld hogy:

- hol mart meg,
-mikor mart meg,
-MI MART MEG(!!!), (itt hozzáteszem, hogy nagyban segíted az orvos munkáját, ha az állat pontos nevét tudod, nem csak annyit hogy nagy világosbanra madárpók)
-esetleges allergiádat a penicilinre. (nem valószínű hogy azt fog adni, de ki tudja melyik infúzióban mi van már manapság)

Mikor ezekkel megvagy, az ORVOS(!!!) tudni fogja mit tegyen, hogy enyhítse szenvedésed(nem, itt nem az eutanáziára gondolok... Bár ha nincs TB-kártyád..).
Ha szerencséd van, akkor egy vonalkódos gatyával és némi kórházi ápolással megúszod. Ha nincs, akkor a gatya nem vonalkódos lesz, hanem intenzív barna, és a kórházi ápolás is kitolódhat pár nappal..
De nyugi, koporsóra ne gyűjts, egyrészt mert a hamvasztás olcsóbb, másrészt meg elég kicsi a valószínüsége hogy a marás miatt eldobd a kanalat..

Fel a fejjel Mosoly

U.i.: Kívánom, hogy sose tudd meg milyen a madárpók marása.

na ez egy korrekt válasz:D
hicsabi
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 16:27    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:

Üdv!

Először is, válts gatyát, mert tuti besz....sz, eléggé fájdalmas. (bár ez mérettől függő...)
Utána keríts egy Calcium Sandoz pezsgőtablettát, egy pohár vizet, tedd bele a tablettát, és miután elpezsegett, idd meg.
Sokat nem segít, de amig eltipegsz az ORVOSHOZ (!!!!) legalább nem leszel szomjas.
Az ORVOSSAL (igen, orvos, nem a szemben lakó Marinéni, Vajákos Biri, Győzike, egyéb kuruzsló vagy törzsi varázsló) közöld hogy:

- hol mart meg,
-mikor mart meg,
-MI MART MEG(!!!), (itt hozzáteszem, hogy nagyban segíted az orvos munkáját, ha az állat pontos nevét tudod, nem csak annyit hogy nagy világosbanra madárpók)
-esetleges allergiádat a penicilinre. (nem valószínű hogy azt fog adni, de ki tudja melyik infúzióban mi van már manapság)

Mikor ezekkel megvagy, az ORVOS(!!!) tudni fogja mit tegyen, hogy enyhítse szenvedésed(nem, itt nem az eutanáziára gondolok... Bár ha nincs TB-kártyád..).
Ha szerencséd van, akkor egy vonalkódos gatyával és némi kórházi ápolással megúszod. Ha nincs, akkor a gatya nem vonalkódos lesz, hanem intenzív barna, és a kórházi ápolás is kitolódhat pár nappal..
De nyugi, koporsóra ne gyűjts, egyrészt mert a hamvasztás olcsóbb, másrészt meg elég kicsi a valószínüsége hogy a marás miatt eldobd a kanalat..

Fel a fejjel Mosoly

U.i.: Kívánom, hogy sose tudd meg milyen a madárpók marása.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn állomány
ujjonc
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 16:22    Hozzászólás témája: idéz

lakoszabi írta:

ez a pók fajától. méretétől. tartási körülményeitől és nagyban függ a testsúlytól
felnőtt emberekre általában nem veszéllyes de erröl nagyon kevés információ van
meg énse értek igazán hozzá ha hülyeségeket írtam majd valaki tapasztaltabb kijavít

a legyegyszerübb ha elmész orvoshoz és megmondod hogy ilyen és ilyen madárpók csipett meg bár valószinüleg ugyse tudja mien az:D
na mind1 kapsz egy kálcium injekciót és szotyi
vagy othon benyomsz egy kálcium pezsgőtablettát meg b5-vitamint
de hangsúlyozom inkább fordulj orvoshoz ha ilyen történik de leginkább ne történjen:D
és ilyenkor célszerü kerülni az alkohol fogyasztást mert akkor gyorsabban szétterjed a méreg
meg akkor aztis leírom hogy tudd ha megcsíp a pók utólag előfordulhatnak izomgörcsök
de nem kell fosni mert csak váz izmokkal reagál a mérgük
azért ha nyaki vénán mar nembiztos.........

na ha hülyeséget írtam javítsatok....Nagyon boldog
lakoszabi
Majdnem Tag

Elküldve: 2009 Aug. 02. Vas., 16:01    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

szió!
köszi sokat segítettél.
Üdv:paraspider
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
spider1986
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 22:19    Hozzászólás témája: idéz

Szia!
valamelyik topicban - talán világitás vagy ilyesmi,meg fogom keresni - van arról szó,hogy nem az égő teljesitménye a mérvadó adat! van egyfajta arány,hogy hány watt mellett mennyi hőt ad le, és azt kell nézni,nem azt hány wattos, az semmit nem jelent. De én nem értek ehez mert nem lámpázok semmit,inkább megkeresem Mosoly
no azt hiszem ezen az oldalon van szó a különböző energiaosztályok jelentőségéröl!

http://www.arachnida.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=105&postdays=0&postorder=desc&start=100
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 22:15    Hozzászólás témája: idéz

Hali.
Nekem is van spot izzom csak 40W-os de akkor majd beszerzek akkorát amekkorát te használsz.
Az itatóról meg akkor csak annyit hogy holnap kicserélem nagyobbra.Amúgy most a sima izzóval 25,9fokot értem el:)
tov szép napot:)
üdv:paraspider
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Zsolti
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 21:30    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
hali
28-29fokot nem tudok neki előállítani sajnos szerintem,de ma csináltam neki egy jobb hőt leadó lámpát.
Az eddigi tanácsok azt ajánlották,hogy elég 5-15W izzó,de most jelenleg egy 40W-os van bent és az eddigi eredmény 24fok amit eltudtam vele érni persze vigyázok arra is,hogy ne legyen túl közel a pókomhoz és csak a terrárium egyik részét melegítsem így ha a pókomnak melegebb levegőre lenne szüksége akkor tudjon hová menni és ne legyen az egész terrárium teljesen egyforma meleg
a nagyobb itatótál pedig fölösleges szerintem hisz a kicsiből sem tűnik el sosem a víz.
Amúgy ha a pókom sokat van 1 helyben mozdulatlanul az baj?(vedlés előtt van és az utóteste kezd kifakulni.)
további szép napot vagy estétNagyon boldog
Üdv paraspider !Mosoly

Szia
Nekem egy ilyen spot 20-25w simán nappal 27-28 fokot csinál bent a terkóban Mosoly
Papesz
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 21:21    Hozzászólás témája: idéz

paraspider írta:
hali
a nagyobb itatótál pedig fölösleges szerintem hisz a kicsiből sem tűnik el sosem a víz.

Szia!
Szivacs leírta miért kell "nagy, kerek itató" : azért, mert nagyobb lesz értelemszerűen a kapott vízfelület, és az nagyobb felületen párolog, mint egy üdítős kupaknyi víz. És ennek következtében nő a pára is a terkóban...
Vissza az elejére
Profil üzenet website állomány
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

hali
28-29fokot nem tudok neki előállítani sajnos szerintem,de ma csináltam neki egy jobb hőt leadó lámpát.
Az eddigi tanácsok azt ajánlották,hogy elég 5-15W izzó,de most jelenleg egy 40W-os van bent és az eddigi eredmény 24fok amit eltudtam vele érni persze vigyázok arra is,hogy ne legyen túl közel a pókomhoz és csak a terrárium egyik részét melegítsem így ha a pókomnak melegebb levegőre lenne szüksége akkor tudjon hová menni és ne legyen az egész terrárium teljesen egyforma meleg
Amúgy ha a pókom sokat van 1 helyben mozdulatlanul az baj?(vedlés előtt van és az utóteste kezd kifakulni.)
további szép napot vagy estétNagyon boldog
Üdv paraspider !Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
szivacs
Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

nálam a bevált módszer az a nagy kerek itató hogy nagyobb felületen párologjon a víz , heti 2X benedvesítem a talajt és kap a pók 28-29fokot és így gondom még nem volt!
Vissza az elejére
paraspider
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Jún. 02. Kedd., 19:52    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok.
Mivel kezdő pókász vagyok ezért lenne egy olyan kérdésem,hogy a páratartalmat hogyan oldhatnám meg könnyen.
Ha napi 2x kevés vizet szórok a talajra akkor és bekapcsolom a póknak a fényét mely a hőmérsékletér felelős az elegendő páratartalmat ad?.
üdv:paraspider
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu