Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 21 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Kezdő pókász vagyok

Kezdő pókász vagyok

Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2016 Márc. 31. Csüt., 11:05    Hozzászólás témája: idéz

És ilyenkor a vedlés gyakoribbá is válik? Mert az emiliám két hét nemevés után már vedlett is, amire annyira nem számítottam, hogy éppen a vizét cseréltem, amikor látom, hogy ő ugyan visszahúzódott az üregébe mégis felül félig kikandikál egy másik helyről. Mosoly (még szerencse hogy már túl volt rajta, így nem akasztottam meg az eseményt)
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Feb. 15. Hétf., 20:21    Hozzászólás témája: idéz

A vedlésben szakadt bent a lába, előfordul. 2 vedlés és szinte tökéletesen regenerálódik, visszanő a lába.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2016 Feb. 15. Hétf., 19:47    Hozzászólás témája: idéz

Hétvégén vedlett az emiliám, kb 5 perce vettem észre hogy az egyik lába tőből hiányzik és kb csak a kimenete van meg. Mivel ő van a legjobban(még talán fajához mérten túlzottan is) "párásítva", ezért vedlés utáni megkajálásra gyanakszom, mert igazából a vedlett bőr eltávolításánál nem számoltam le a lábait, de most elnézve az üres helyet, feltűnt volna a hiány. :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Jan. 29. Pént., 16:59    Hozzászólás témája: idéz

Igen, lehet belőle probléma. Várj 1-2 etetést a költöztetéssel, csak utána rakd át az új helyére.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2016 Jan. 29. Pént., 09:47    Hozzászólás témája: idéz

Lehet probléma belőle ha a pók költöztetést a vedlés utáni koplalásban teszem meg? Pár nappal későbbre gondoltam nem azonnalra Mosoly Gondolok itt arra, hogy nem sérül-e valamilyen "friss" része az állatnak.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2016 Jan. 02. Szomb., 09:15    Hozzászólás témája: idéz

Üdv!

Igyekszem szépen, sorban válaszolni minden kérdésedre, amire csak tudok.
Kb. 10-11 vedléses lehet, de a korára még csak tippelni sem lehet. Az én hím B. smithim pl. 3 éves körül van, nem ivarérett, kb. 5 cm a testhossza, de már másfél éve nem vedlett és több, mint egy éve nem evett semmit.
Hetente egyszer elég megetetni. Adhatsz neki 3-4 naponta is, de valószínűleg az lesz, hogy bekajál és jó ideig nem fog se enni, se vedleni, csak lesz Nagyon boldog
Ha a táplálékállatok fehérjetartalmát állítjuk sorrendbe, póknak melyik a legjobb táplálék, akkor a lisztkukac, tücsök, gyászbogárlárva, afrikai vándorsáska, csótány lenne a sorrend. Én csak csótányokkal etetek már jó ideje, és szépen fejlődnek a pókjaim.
Hirtelen, nagy növekedésre ne számíts a smithitől. Már csak kicsiket fog nőni 1-1 vedléssel. Ha hím, akkor még pár vedlése lehet hátra, aztán ivarérett lesz és többet már nem vedlik. Azt, hogy mennyi idő múlva lesz a következő vedlése, megsaccolni sem lehet... A nemét már simán meg lehet állapítani a vedléséből, bőven elég nagy hozzá.
Szőni legfeljebb kajálásnál és vedlésnél fog egy keveset a talajra, egyébként nem szőnek.
Amíg nem lakja be a terráriumát, addig elég sokat fog ásni, rendezkedni. Én a növény talpára rögzítenék követ, amit betemetek a tőzeg alá, így nem tudná felborítani, kiásni. Jó szokásuk minden tereptárgyat kitúrni a helyéről.
A kézhez szoktatás felejtős, bármekkora pók esetében. Ösztönlények, nem lehet őket kézhez szoktatni! Semmilyen körülmények között nem javaslom a pók kézre vételét, mert egyrészt minden alkalommal fennáll a marás veszélye, illetve a csalánszőr sem túl kellemes érzés. Ráadásul a pókot feleslegesen stresszeljük vele, illetve potenciálisan veszélynek van kitéve, könnyen megsérülhet, ha pl. leesik.
Következő póknak tudnék javasolni mondjuk egy Acanthoscurria geniculatát. Gyorsan, nagyokat nőnek, rengeteget esznek, nagyon falánkak, nagyra nőnek és szépek.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni.
duckrich
Újonc

Elküldve: 2016 Jan. 01. Pént., 22:37    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kezdő póktartó vagyok és lenne pár kérdésem az első pókommal kapcsolatban. Mosoly
Karácsonyra kaptam egy Brachypelma smithi-t terráriummal együtt. Most már több mint egy hét eltelt azóta, és sokat olvastam a tartásról illetve a pókokról. De még mindig vannak kérdéseim, mert sok dologtól féltem.
Először is a testhossza 4 cm körül van. Nem tudom, hogy mennyi idős illetve mennyi vedléses lehet sajnos. Mondták is és már olvastam is, hogy pontosan belőni így nem lehet a korát a mérete alapján, mivel a tartásától függ, hogy mekkora most éppen. (Elvileg csak tücsökkel etették.) 8-9 hónapra tippelt az egyik ismerősöm. Szerintetek?
Másodszor elég-e hetente egyszer etetni az optimális fejlődést tekintetően? Vagy amíg nem éri el az adult kort, addig adhatok neki akár 3-4 naponta is? Egyszer evett már mióta megvan, egy közepes tücsköt simán legyűrt, nem találtam semmi maradványt.
Azt olvastam sokan a csótányt részesítik előnyben táplálékként, mivel jó fehérjeforrás a póknak és jól fejlődik. Ha „hasznossági sorrendbe” kellene állítani akkor mi lenne a sorrend köztük: gyászbogárlárva, tücsök, csótány, lisztkukac, sáska, egyéb?
A smithi mennyit fog nőni ilyen idős korában? Illetve hány hónap van a vedlések között? 3-4?
A következő vedlésnél már van akkora, hogy meg lehet majd állapítani a nemét?
Hálót gondolom nem sokat fog szőni ez a fajta, maximum a talajra itt-ott, jól tudom?
Most bent van neki egy műnövény és legtöbbször elbújt mögé, de 2 napja elkezdett ásni és alá ásott a növény talprészének (ami csak bele volt téve a tőzegbe), ami alatt csinált végül egy kis járatot magának, amibe épphogy tud közlekedni. Félek, nehogy továbbássa oldalra is, mert ha nem tartja a tőzeg a talpat, akkor simán ott maradhat alatta. Kivegyem a növényt és tegyek be másfajta búvóhelyet (pl. kókuszt) vagy félig temessem be a talprészét egészen a terkó aljától vagy növeljem a tőzeg vastagságát? Most olyan 3 cm. (A terrárium 25x25x25-ös)
Utolsóként még annyi, hogy ez a faj mennyire szoktatható kézhez? Mikor érdemes elkezdeni vagy már késő, mert kisebb korától kellett volna?
(Még annyi, hogy máris szeretnék új pókot/pókokat beszerezni. Milyen fajta mellett voksoltok és miért? Minél látványosabb fejlődés érdekelne.)
Megpróbálok feltölteni pár képet is, remélem sikerrel járok.
http://kepfeltoltes.hu/view/160101/20160101_182622_HDR_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160101/20151224_181451_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160101/20151228_102350_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/160101/20151228_202705_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elnézést, ha olyanokat kérdeztem, amire egyértelmű a válasz, fő a biztonság és a megfelelő tájékozódottság. Nagyon boldog És bocsánat, ha sokat írtam egyszerre...
Köszönöm előre is a válaszokat!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 30. Szer., 08:45    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Igazából 10 percnél tovább nem lennének hidegben egyszerre , mert háztól buszig-busztól házig lesz a szállítás.

Akkor nem kell túlbonyolítani. Hívj egy taxit, 1000 forintért elvisz, ha esetleg beütnek a míniszok.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 24. Csüt., 13:35    Hozzászólás témája: idéz

Igazából 10 percnél tovább nem lennének hidegben egyszerre , mert háztól buszig-busztól házig lesz a szállítás.
Vissza az elejére
Profil üzenet
7Pszicho7
Stabil Tag

Elküldve: 2015 Dec. 23. Szer., 14:58    Hozzászólás témája: idéz

Szia.

A hideg kevésbé ártalmas a póknak mint a túl nagy meleg. A forróságban hőgutát kaphatnak, a hidegbe viszont csak lelassul a pók és lassabb lesz a reakcióideje. Persze azért ne mínusz fokokról beszélünk. De a jelenlegi időjárást nézve nem kéne hogy bajuk legyen.
A meleg zselés tasak nem rossz megoldás. A párom pont vett egy zsebmelegítő zselét. Mikor megtöröd a benne lévő lapot 1 órán keresztül melegen tart. Most december 20-án vettem pár pókot és a szállítótáskába azt tettem. persze nem közvetlen a pókok alá/felé/mellé, hanem tettem közé egy kis ruhát hogy ne legyen túl meleg.
A zseb melege tényleg jó, ha kisebb dobozról beszélünk. Én mégis azt ajánlom hogy autóval a legjobb. Abba van fűtés és kényelmesebb a szállítás. Családba, barátok közt biztos van aki szívesen segít autóval elvinni Őket A pontból B pontba. Ha nem tudod megoldani akkor várnod kell míg jobb idő nem lesz.
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 15. Kedd., 21:26    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Lenne egy másik problémám is. Most kell először költöztetnem a pókjaimat új helyre és mivel tél van, ezért "szállítódobozban" fogom ezt megtenni A kérdésem, hogy a fűtő zselé-trutyit hogy helyezzem el, és mikor rakjam be? Mármint a tetejére ragasszam(belülről)? Rakjam a tartódobozok mellé? Rögtön a felmelegedés után rakjam be, vagy várjak pár percet amíg egy egyenletesebb hőmérsékletre hűl vissza?Ilyen dolgokban kérnék segítséget. Zavart

Ha nincs túl sok pókod és nem túl nagyok, tudok egy jó megoldást: Ha van esetleg egy kenguruzsebes pulóvered, vágd a dobozkákat zsebre és tartsd a hasadnál, a tested melege megvédi a hidegtől az állatot. (persze túl hosszú utakra ez sem megoldás)
Az ilyen fűtőzselés módszerekben nincs tapasztalatom, de van egy ötletem! Fogd a tárolót, vegyél egy kis hőmérőt és azt rakd be pók helyett a dobozba! Vidd ki annyi időre, amíg utaztatnád a pókodat és addig variálj, amíg a műszer optimális értékeket nem mutat! Javaslom a thermo táskák használatát és azt is vedd figyelembe, hogy a tömegközlekedési alkalmatosságokon néha fűtenek is! Amúgy ha a fűtőlapokból, ill. fűtőkábelekből indulok ki, a doboz alá raknám a dolgot. Én a helyedben megvárnám valami tapasztaltabb ember válaszát is a kérdésedre. Remélem, azért tudtam segíteni!

Üdv!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 15. Kedd., 11:06    Hozzászólás témája: idéz

Lenne egy másik problémám is. Most kell először költöztetnem a pókjaimat új helyre és mivel tél van, ezért "szállítódobozban" fogom ezt megtenni A kérdésem, hogy a fűtő zselé-trutyit hogy helyezzem el, és mikor rakjam be? Mármint a tetejére ragasszam(belülről)? Rakjam a tartódobozok mellé? Rögtön a felmelegedés után rakjam be, vagy várjak pár percet amíg egy egyenletesebb hőmérsékletre hűl vissza?Ilyen dolgokban kérnék segítséget. Zavart
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 14. Hétf., 03:01    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Valóban a kaja körül csoportosulnak leginkább, de nem mozogtak ezért tippeltem gombára.

Azt talasztaltam, hogy nem nagyon mozognak. A kaját max. 24 óráig hagyd a pók mellett, utána vedd ki!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 14. Hétf., 00:19    Hozzászólás témája: idéz

Valóban a kaja körül csoportosulnak leginkább, de nem mozogtak ezért tippeltem gombára.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 13. Vas., 10:39    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Tudnátok segíteni? Milyen egy nagyon kezdeti kókuszrost gombásodás?(ha van kép az mégjobb)Mivel ha egy zseblámpával bevilágítok két tárolóba akkor ilyen homokszem méretű fehéres ponokat látok bennük. Nem egy csoportban inkább a doboz egyharmadában elszórva. A másik két dobozban nem láttam ilyesmit, és ettől a kettőtől se várnám mert ezek a legfrissebbek és a fajok miatt nem kapnak sok nedvességet. Lehet ürülék is, vagy a szemek megcsillanása, de mint mondtam a többiben nem vettem észre ilyesmit.

Szia!

Oldalról világítsd meg a tárolót, ha egy fehér/zöld réteget látsz, akkor valsz. penész. Ha így van, akkor elég, ha eltávolítod a talaj felső rétegét, nálam bevált ez. Súlyosabb esetben mikrózd meg kicsit a kókuszt, vagy használd a sütőt! (Óvatosan, ne égesd le a konyhát!) Nagyon boldog
Ha fehér pontokat látsz, akkor viszont esélyes, hogy atka. Nem ártalmas a pókra, csak csúnya. Mindig szedd ki a kajamaradékot etetés után! Azzal meg tudod előzni a dolgot. Ha marhaságot írtam kezdő mivoltomból kifolyólag, javítsatok ki!
Üdvözletem!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Dec. 11. Pént., 19:38    Hozzászólás témája: idéz

Tudnátok segíteni? Milyen egy nagyon kezdeti kókuszrost gombásodás?(ha van kép az mégjobb)Mivel ha egy zseblámpával bevilágítok két tárolóba akkor ilyen homokszem méretű fehéres ponokat látok bennük. Nem egy csoportban inkább a doboz egyharmadában elszórva. A másik két dobozban nem láttam ilyesmit, és ettől a kettőtől se várnám mert ezek a legfrissebbek és a fajok miatt nem kapnak sok nedvességet. Lehet ürülék is, vagy a szemek megcsillanása, de mint mondtam a többiben nem vettem észre ilyesmit.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 20. Kedd., 19:02    Hozzászólás témája: idéz

Hy! Mosoly A murinusaimat továbbra is csak a földmozgások nyomán követem, eddig egyszer láttam az egyiket a vizezett földön matatni, plusz az egyik (igen hanyag mód nem jegyeztem meg melyik) rendszeresen elviszi a kaját, míg a másik hozzá se nyúl. Nagyobb probléma, hogy az emiliám járata ma beomlott, szerencsére a kinder-kukó megóvta attól hogy ráessen bármi is. Nemsoká, kiveszem és áttervezem a helyét, és több mint valószínű a "dekornak" berakott kis kavicsoktól is megszabadulok és csak a nagy lapos kiüllő-kő marad neki az itatója mellett. Már vagy két hete nem eszik és lehet ezzel csúszik a edlése is, de nem akarom ilyen "kockázatos" szituban hagyni csak emiatt. Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 11. Vas., 10:22    Hozzászólás témája: idéz

Köszi. Azt hittem a vízen kívül az élettelen dolgok hidegen hagyják őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 11. Vas., 08:24    Hozzászólás témája: idéz

Ha nem szüntették még be a kajálást, éjszaka elő-elő jönnek, és ugyanúgy megtalálják a mozdulatlan kaját, mint az élőt Kacsint? Tedd az üreg bejáratához a kaját! Ha 24 óra alatt nem tűnik el, vedd ki, pár nap múlva próbáld újra, és ha akkor is ott marad, akkor várd a vedlést! Mosoly
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 10. Szomb., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

A murinusaimat már úgy kaptam, hogy valszeg vedlenek nemsoká, ezért próbálhatom etetni őket, de valószínű hogy nem fognak enni. Azóta lényegébe a föld alatt vannak és ásnak, de durván, namost csak felszeletelt lisztkukaccal tudnám etetni őket, a méreteik miatt. Most miattuk kérdem, de ilyen általános kérdés is lehet, hogy: Hogyan etessek mozdulatlan kajával földalatt lévő pókokat? Szomor?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gaballo
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 10. Szomb., 10:51    Hozzászólás témája: idéz

Akkor szerencsére nincs ok a pánikra. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 10. Szomb., 07:32    Hozzászólás témája: idéz

Teljesen szokványos. Ahogy nőnek, úgy színesednek, és ilyenkor vedlés után közvetlenül már nem fakók, mint a picik, hanem szép, élénk színeik vannak Mosoly
Gaballo
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 10. Szomb., 04:42    Hozzászólás témája: idéz

Egy hét után csak megnéztem, mert nem bírtam türelemmel, és végülis levedlett Nagyon boldog Viszont látszólag nem lett sokkal nagyobb Szomor? Az utóteste teljesen sötét, majdnem fekete . Ez mennyire megszokott ilyenkor ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 08. Csüt., 21:36    Hozzászólás témája: idéz

Amit kitúr földet, nyugodtan kiszedheted, nem kell neki semmire, ráadásul nem lehet tőle csinálni semmit Nagyon boldog
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 08. Csüt., 20:44    Hozzászólás témája: idéz

És a kiásott földdel kezd még valamit, mert ki akarom szedni, ugyanis kezdi beteríteni a dobozát.

Amúgy időközben meglett a két kicsi (1v.-es) murinusom. Na ők első éjszaka már egy hálóval kiformált durva járatot műveltek. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 07. Szer., 18:49    Hozzászólás témája: idéz

Hálóval megerősítik az üreg falát, nem fog az beomlani Kacsint?
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 07. Szer., 18:25    Hozzászólás témája: idéz

Akkor ez a 6-7 centi mélység még semmi. Ellenben az omlásveszély miatt még aggódok, de olyan mélyen már csak tömörödött a saját, meg a rajta lévő kavicsok, súlya alatt a talaj. :/
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 07. Szer., 16:52    Hozzászólás témája: idéz

Minden talajlakó részben üreglakó is. A Brachypelmák pl. 20-100 cm mélységű üregekben laknak a természetes élőhelyükön, ott is vedlenek le:)
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 07. Szer., 16:42    Hozzászólás témája: idéz

Na fejlemények vannak a sáncolás körül. Ma vettem észre egy fekete foltot a doboza oldalán, amiről közelebb érve kiderült, hogy egy kis üreg amit kikapart magának. A folyamatosan előkerülő föld miatt sejtettem, hogy halad de hogy ennyire mélyre jutott azt nem gondoltam volna. Mosoly (szoktak pókok ennyire mély, hosszú üregekben vedleni? )
Vissza az elejére
Profil üzenet
Gaballo
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 06. Kedd., 16:54    Hozzászólás témája: idéz

Köszi! Hétvégén csak megnézem addig nem zavarom.

Kérlek, mutatkozz be itt: Bemutatkozás Köszönettel: Wini
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 06. Kedd., 16:38    Hozzászólás témája: idéz

Gaballo írta:
Tspawn írta:
Hopp valódi problémám is van ám! :O Az emiliám másodszorra csinál kis sáncot a búvóhelye elé. Miért? Két tippem van:
1. A kajamaradékot takarítja így ki.
2. Valami hőmérséklet(esetleg pára) szabályozó dolog lesz, mert egyszer csinálta amikor hidegebb volt, és ma amikor melegebb helyre raktam.

Sziasztok !

Az én 3 vedléses genim is elbarikádozta magát szinte hermetikusan de azóta se ki se be.
Ez három napja volt. Előtte nem sokkal vettem és a nálam töltött 2 hét alatt
csak egyszer láttam enni akkor is csak keveset. Emiatt kissé izgulok.

Bár magam is kezdő vagyok, de tudom, érdemes odafigyelni a terkó mikroklmájára. Az én pókom ugyanezt csinálta, de amint "stabilizátam" a dolgokat (étsd: Nappali/éjszakai áltaghőmérséklet beszabályozása, fix páratartalom)- előbújt. Nálam a páratartalom volt alacsony, ezért több vízzel locsoltam be a talaj egyik felét. Ha "elbújik", a saját "kipárolgását" használja fel, a terkó falára csapódó pára erről tanúskodik. Amúgy talajlakó pók lévén beássa magát, emiatt ne aggódj (nekem ezt írták).
Várd meg egy okosabb felhasználó véleményét, de szerintem nem kell félned. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Gaballo
Újonc

Elküldve: 2015 Okt. 06. Kedd., 15:27    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Hopp valódi problémám is van ám! :O Az emiliám másodszorra csinál kis sáncot a búvóhelye elé. Miért? Két tippem van:
2. Valami hőmérséklet(esetleg pára) szabályozó dolog lesz, mert egyszer csinálta amikor hidegebb volt, és ma amikor melegebb helyre raktam.

Sziasztok !

Az én 3 vedléses genim is elbarikádozta magát szinte hermetikusan de azóta se ki se be.
Ez három napja volt. Előtte nem sokkal vettem és a nálam töltött 2 hét alatt
csak egyszer láttam enni akkor is csak keveset. Emiatt kissé izgulok.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 20:42    Hozzászólás témája: idéz

3-4 vedléses állatot is lehet szexálni spermatheca alapján, de ilyenkor szabad szemmel még nem látható, max. mikroszkóppal. Hasból nagyobb állatokat sem érdemes szexálni, sok a hibalehetőség.

Több oka is lehet a "sáncépítésnek". Vagy egyáltalán nincs, csak a póknak volt olyan kedve Nagyon boldog Többnyire az építkezéseik csak a számukra előnyösebb komfortérzést szolgálják, "komolyabb" céljuk nincs Mosoly
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 20:02    Hozzászólás témája: idéz

Vissza az elejére
Profil üzenet
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 18:07    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
Azért a pókicát nem fogom kiszárítani
Na igen ezt benéztem XD .

Amúgy harmadik(esetleg negyedik) vedlésnél még korai szexálni? A nőstény "szütyője" vagy a hasi lemezük formája alapján?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 15:02    Hozzászólás témája: idéz

Vedlés után pár nappal ki szoktam venni a vedlést. Jelenleg már nem igazán érdekel az állapota, főleg szexált pókok esetében Nagyon boldog De anno, miután kiszedtem, hermetikusan záródó dobozba tettem vizes papírtörlőre, meleg helyre. Gyönyörűen visszapuhul a bőr és tetszés szerint "hajtogatható" Mosoly
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 14:34    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Háát...még a féligokos válaszom előtt megjegyzem, hogy azt olvastam pár napig nem jó zavarni az állatot vedlés után, ezért még nem vettem ki a levedlését. Mosoly Dee...kb annyi a dolog hogy még "azon melegibe" (vagy később de vízpárával visszapuhítva)kiveszed a bőrt és tűkkel pozícióba rendezve(nem átszúrva) az állatot kiszárítod(hagyod kiszáradni) egy felületen. Kb ennyit tudok erről.

Kíváncsian várom az első alkalmat. Azért a pókicát nem fogom kiszárítani Nagyon boldog
Ez amúgy jó megoldásnak tűnik. Mosoly
Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Háát...még a féligokos válaszom előtt megjegyzem, hogy azt olvastam pár napig nem jó zavarni az állatot vedlés után, ezért még nem vettem ki a levedlését. Mosoly Dee...kb annyi a dolog hogy még "azon melegibe" (vagy később de vízpárával visszapuhítva)kiveszed a bőrt és tűkkel pozícióba rendezve(nem átszúrva) az állatot kiszárítod(hagyod kiszáradni) egy felületen. Kb ennyit tudok erről.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Faragacs
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 14:07    Hozzászólás témája: idéz

Tspawn írta:
Na a kis kéknek megvolt tegnap este az első nálam "elszenvedett" vedlése Nagyon boldog . Nem számítottam rá, mert mindenhol azt olvastam hogy akár hetekig is koplal előtte. Na ő 4 napja nyammogva ugyan, de bevágott egy lisztkukacot. Mosoly

Gratula! Mosoly Olvastam olyasmit, hogy a vedlést célszerű "kinyújtani" (hogy szép legyen), amíg ki nem szárad. Ennek mi a metódusa?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Okt. 03. Szomb., 13:19    Hozzászólás témája: idéz

Na a kis kéknek megvolt tegnap este az első nálam "elszenvedett" vedlése Nagyon boldog . Nem számítottam rá, mert mindenhol azt olvastam hogy akár hetekig is koplal előtte. Na ő 4 napja nyammogva ugyan, de bevágott egy lisztkukacot. Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 29. Kedd., 23:11    Hozzászólás témája: idéz

Melegítettem én már nekik routerrel, modemmel, számítógép táppal, monitorral és külső winchesterrel, úgyhogy nálam nem elszálltabbak a gondolataid Nagyon boldog
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 29. Kedd., 21:16    Hozzászólás témája: idéz

Idézet:
Nálam lakott pók egyenesen a számítógép tetején
Mivel nincs megoldott fűtésem rájuk(konkrétan ezeken a hideg napokon a fűtésig egy asztali lámpával melegítem őket), tervben volt hogy a táp hőjét használom fel úgy hogy a ház tetejére rakom őket...de akkor ez nem egy nagyon elszállt gondolat. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 29. Kedd., 20:38    Hozzászólás témája: idéz

Szóba sem kerültek a murinusoknál hibridek, színkeveréket emlegettem. És tényleg borzasztó a helyzet, rengeteg TCF x RCF keverék van piacon...

Nálam lakott pók egyenesen a számítógép tetején, abszolút nem zavarta Mosoly Érzékenyek a rezgésekre, de ahogy észrevettem, egy idő után (ha állandó a dolog), lazán megszokják.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 29. Kedd., 15:53    Hozzászólás témája: idéz

Nem a hibridségével van a bajom, hanem inkább, hogy a többi pókhoz képest kb úgy van lefestve mint maga az ördög Nagyon boldog . Amúgy ha veszek is akkor is 1-2 vedlésesekről van szó, nem szeretek nagyot venni mert sokkal jobban kiismerem és nyugodtabb vagyok mellette, ha a szemem előtt nő fel, mintha behozok a házba egy már alapból 15 centis óriást aki kapkod.

Nade....megint más téma. A pókokat mennyire zavarják az elektromos eszközök (pl számítógép), vagy a hangok(már olyanok amik nem észrevehetően rezgetnek dolgokat csak hallatszanak), mert tervezem új helyre költöztetni őket, ami közel lenne a gépemhez és nem tudom milyen hatással lehet ez rájuk.
Vissza az elejére
Profil üzenet
davidoka
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 29. Kedd., 12:44    Hozzászólás témája: idéz

Murinusoknál ennyire azért nem borzasztó a helyzet, hogy ne merjünk venni mert tuti hibrid. Ha murinust szeretnél venni, vegyél egy kis méretű fiatal egyedet, amit nevelgethetsz és kiismerheted mire felnő.
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:50    Hozzászólás témája: idéz

Akkor nemtom. Vicces
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:37    Hozzászólás témája: idéz

Legjobb védekezés a támadás Nagyon boldog Védi a területét és a kis életét a gazditól, aki potenciális veszélyforrásnak van elkönyvelve a garat alatti idegdúcában Nagyon boldog Én is vettem P. murinus RCF-et, ami kiderült, hogy keverék Kacsint?
Tspawn
Látogató

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:20    Hozzászólás témája: idéz

RCF-nek van írva,de úgy tudom az színváltozat és nem keverék :/ . És nemtom, amikor látok egy videót, ahol kb 10-szer támadólag megfejeli az üveget mert te a másik oldalon vagy akkor az nekem elég támadónak látszik, mint inkább védekezőnek. Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:17    Hozzászólás témája: idéz

Ja, és küllemből senki nem fogja megmondani, az a pók hibrid-e, vagy sem. Bizonyos esetekben eldönthető, de többnyire gyakorlatilag lehetetlen megmondani, hibrid-e, vagy sem... Sok esetben még genuson belül sem lehet eldönteni, melyik faj melyik Nagyon boldog
Wini
Moderátor

Elküldve: 2015 Szept. 28. Hétf., 16:14    Hozzászólás témája: idéz

Én kb. 2 év elteltével jutottam el az afrikai fajokig. Nem lehetetlen küldetés, de több elővigyázatosságot igényelnek, mint egy albó Nagyon boldog Igazából csak a költöztetések tudnak cinkesek lenni, de az nem számottevő, úgyhogy túlélhető Nagyon boldog Ha elég türelmes és óvatos vagy, nyugodtan bevállalhatod, de ha nem érzed magad elég felkészültnek, várj vele Mosoly Illetve arra figyelj, hogy ne színkeveréket vegyél. Elég sok színkeverék van piacon...
Ui.: A pók, ha kekeckedik veled, akkor defenzív, akkor agresszív, ha egy fajtársával keménykedik Kacsint?
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Problémák Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu