Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 124 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Az utódok neme?

Az utódok neme?

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2007 Dec. 13. Csüt., 09:14    Hozzászólás témája: idéz

http://www.arachnomania.cz/Fotogalerie_spermateky/original/Chromatopelma%20cyaneopubescens.jpg

Van még több helyen is a neten, most ezt találtam meg.
Profil üzenet e-mail msn
sanyihaj
Lelkes újonc

Elküldve: 2007 Dec. 13. Csüt., 09:00    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

A kispókok levedlett borét mikroszkóppal szoktam vizsgálni. A Brachipelma fajokat sikeresen meg tudtam határozni eddig. Egyedül a Chromatopelma Cyanopubescens-nél nem tudom, hogy mit is kellene látnom. Spermatartó alakja stb. Ebben kérnék segítséget, legjobb lenne fénykép formájában. Köszönöm!
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Feb. 22. Csüt., 02:01    Hozzászólás témája: idéz

Nagyjábol ugyanolyan körülmények között tartott pokokrol beszéltem.
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2007 Feb. 21. Szer., 18:27    Hozzászólás témája: idéz

Mi van akkor ha valaki az egyik /hím/ pókocskáját mostoha körülmények között tarta a másikat /n?stény/ pedíg fullosan?
Így máris megd?lt a vedlések száma!!!
Ha pumpálunk egy pókicát és melegen tartjuk akkor sztem gyorsabban n? mit az a pókica amit 3 hetente etetnek és 20fokon tartanak.
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 11. Csüt., 11:38    Hozzászólás témája: idéz

Hi mindenkinek!

Brachy ez az egykett?háromnégy tehát az utódok neme átvedlés alapján és most mihamar bocsánatot is kérek Wolkow de Wolki szerint is reális én annak is van alapja h a hímek hamarabb elérik a 12 mint a n?stények a 12.
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 22:59    Hozzászólás témája: idéz

Ezt meg nem értem... mit akarsz ezzel mondani.

Csak annyit h a találati arány erre az 1234 dologra nagy és természetesen necsak az én adataim igazolják a dolgot.

Akkor marad még egy feltevés:
hímeknél:
10-11 antepenultimate
11-12 penultimate
12 után ultimate

N?stényeknél instar egészen a 12 ik vedlésig
12-13antepenultimate
13-14 penultimate
14 után 1 és második postultimate

Ja és még egy kérdés ha egy egyed 3 vedléses akkor 3 instaros?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 17:01    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

A penultimate jelentése (utolsó el?tti) subadult

past-post ugyan az utánnit jelent. A hímeknél általában a 10-11. vedlés már az adultá vedlés...

Nem is tudtam h ebb?l kett? van.

kett? van mivel ezek voltak helytelenül megnevezve nimfáknak 1es-2es. amikor az aktív nimfa átvedlik már valódi kispókká az az 1. instar.

Az h abban mi a logikátlan h a hímek ösztönösen több táplálékot vesznek föl adultásgukig azt nem értem.

Nem értem, h ezt honnan szeded. A hímek nem fejl?dnek gyorsabban. Nem aplikálnak több vedlést rövidebb id? alatt hanem kevesebbszer vedlenek és ezért rövidül meg a fejl?dési idejük. NIncs szükségük annyi vedlésre mert kisebbek és szerveik fejletlenebbek...

Az h több táplálékot vesznek fel nem azt jelenti h nagyobbak is lesznek csak relatíve hamarabb beadulnak mint a n?stények pl:

Nem lezznek nagyobbal, a n?stények több táplálékot vesznek magukhoz és elhagyják a hímeket, vagy egyszerre fejl?dnek velük, de ulyen külömbség nincs... A hímek nem elssznek nagyobbak és nem fognak korábban vedleni...

Az egyik egyed kicsivel többet eszik és nagyobbat n? egy kicsivel vedlésenként.....szerintem hím lesz

A föntiekben kifejtettem a dolgot. Teljesen megalapozatlan feltevés...

4 MP-b?l 4 nem vedlett még 3-dikat
Ezen négy egyed közül a feltételezésem szerint ami korábbi jelzem vagyis hónapokkal ezel?tti
szal 3 egyed dobozán a hármas szám van vagyis....n?sténygyanúsak de inkább 2 esélyes.
Elég nagy találati arány nem?
Mit gondolsz?

Ezt meg nem értem... mit akarsz ezzel mondani.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 02:30    Hozzászólás témája: idéz

Kukucskáloma hozzászólásodat és a n?stények nem postultimate-k hanem még csak penultimate mivl nem ugyan arról az egyedr?l van szó. A post nevecskét csak az adulás után veheti fel... és amikor a hím beadult a n?stény még vígan serdülget.

Szia!

A penultimate jelentése (utolsó el?tti)
Rendben legyen így akkor
14 felett els?, második, harmadik postultimate
13-14 penultimate
12-13 antepenultimate
11-12 11. instar

Akkor mi a helyzet a pastultimate-el amib?l vedlik a post állapotokba ill. minek neveznéd a hímek esetében mondjuk a 10-11 vedlési id?intervallumot én pl ahogy el?bb említettem antepenultimate-nak? Az ultimate els? vedlése 1st postultimate és a második 2 nd postultimate?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 02:08    Hozzászólás témája: idéz

Embrionális korszak
1. postembrionális k.
2. posztembrionálisk
1.instrar és a többi

Nem is tudtam h ebb?l kett? van.
Dr. Robert Gale Breene szerint:
Az embryo-ból kikelnek postembrionális stádiumba majd az els? igazi vedlés után 1 instar-lesz az egyed és második instar-ba lépve kelnek ki a kokonból természetesen és ilyenkor az anyaállat étkeivé válhatnak.
A Nephila nemet nem ismerem.
Az h abban mi a logikátlan h a hímek ösztönösen több táplálékot vesznek föl adultásgukig azt nem értem.
Az h több táplálékot vesznek fel nem azt jelenti h nagyobbak is lesznek csak relatíve hamarabb beadulnak mint a n?stények pl:
Van két bébyd Psalmopeus cambridgei (csak egy példa most ide mást is írhattam volna)
Az egyik egyed kicsivel többet eszik és nagyobbat n? egy kicsivel vedlésenként.....szerintem hím lesz
Tapasztalat
4 MP-b?l 4 nem vedlett még 3-dikat
Ezen négy egyed közül a feltételezésem szerint ami korábbi jelzem vagyis hónapokkal ezel?tti
szal 3 egyed dobozán a hármas szám van vagyis....n?sténygyanúsak de inkább 2 esélyes.
Elég nagy találati arány nem?
Mit gondolsz?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 01:39    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Kukucskáloma hozzászólásodat és a n?stények nem postultimate-k hanem még csak penultimate mivl nem ugyan arról az egyedr?l van szó. A post nevecskét csak az adulás után veheti fel... és amikor a hím beadult a n?stény még vígan serdülget.

Irtam, h nem láthatnak hamrabb napvilágot mert akkor az nem m?ködik, akkor más fajoknál bazi nagy lenne az eltérés Lásd a példámat.

Nem:
az embrionális korszakból lépnák át az 1. és 2. posztembrionális korszakba egyes fajooknál 3 is van (jelenleg csak a Theraphosidae család foglalkoztat minket.) és amikor a 2. postembrionális korszakból levedlenek akkor lesznek az 1. instarban.
Embrionális korszak
1. postembrionális k.
2. posztembrionálisk

1.instrar és a többi

a hímek nem tehetik meg el?bb, mert annak nincs logikája, pár nap ora vagy ilyesmi.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 01:20    Hozzászólás témája: idéz

Szia!

Elgondolásom szerint ez így helyes....

Instarok egészen a 9-10 vedlésig megy pl els?, második, harmadik és stb..

A 10-11 nevezzük antepenultimate-nak
A 11-12 nevezzük penultimate-nak
A 12-13 ultimate vagyis adult hímek esetében itt meg is állt a történet de a n?stények fejl?dése megy tovább vagyis ez a korszak náluk nem ultimate hanem pastultimate
A 13-14 nevezzük els? postultimate-nak
14- utánnit második postultimate-nak

Szerinted helyes?

Hogy ne legyen off én pont máshogy tudtam tehát h a hímek jobb ev?k az nem volt kérdéses h kisebb termet?ek mint a n?stények.
Az istarokkal kapcsolatban pedig igaz amit említettél tehát a feltételezésem szerint a hímek hamarabb látnak napvilágot ez is a lényege a feltevésnek ami korábban említettem vagyis egykett?háromnégy.
Én úgy tudtam h az bemrió állapotból kikelnek a postembrionális állapotba és eztuán történik az els? vedlés ami az instar 1 és amikor átlépnek a másodikba akkor jönnek kia kokonból.
Össkepcsolva logikailag ezt a hímek el?bb teszik meg mint a n?stények és innen a gyanússág mivolta is.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 01:09    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Az, h kevesebb vedlésszámmal beadulnak, nem jelent gyorsabb fejl?dést. A hímek kisebbek sokkal a n?sténynél és ezzel korrigálódik az a pár vedlés kimaradása. Ugyan ugy vesznek magukhoz táplálékot, még talán a n?stények jobban is etethet?k.

Vegyük példának a Nephila genust. a hím a n?stényhez képest miniat?r. Ha igy m?ködne a dolog akkor a hímek már a kokonból 1 héttel el?bb kikelnének és világot látnának...
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 00:49    Hozzászólás témája: idéz

Éppen azért mert hamarabb adulnak azért vesznek magukhoz több táplálékot tehát jobb "ev?k" a n?stényekhez képest vagyis gyorsabban (egy kicsivel) fejl?dnek és többet n?nek még egy nehány vedlésig .
A lényeg h a hímek gyorsabban fejl?dnek vagyis el?bb is vedlenek még a második instar stádiumok el?tt is mint a kés?bbi n?stények tehát bizonyos sorrendet állíthatunk fel "kivedlésük" id?intervallumai között.

Így már okés?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 00:34    Hozzászólás témája: idéz

Szia

Nem rétem, h itt mire gondolsz... Kérlek fejts ki b?vebben Nagyon boldog
A nemek nem a poszteibronális korban d?l el hanem még az embrionális fejl?dés nagyon korai szakaszában amit a kromoszómák elrendez?dése dönt el.[/quote]

A lényeg annyi lenne brachy h több tenyészt?t?l kérdeztem és azt mondták ez bevált tipp és majden 100% h így is lesz.

A hímek növekedési üteme semmivel sem gyorsabb általában mint a n?stényeké, hanem csak a vedlések száma kevesebb és ezért adulnak be hamarabb. A 2. instarba történ? vedlést rengeteg küls? fektor befolyásolhatja, a táplálék a h? és az egyedek fejletsége.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2007 Jan. 07. Vas., 00:00    Hozzászólás témája: idéz

brachy írta:
Szia

A nemek nem a poszteibronális korban d?l el hanem még az embrionális fejl?dés nagyon korai szakaszában amit a kromoszómák elrendez?dése dönt el.

Az rendben h a postembryo állapotban d?l el.
A lényeg annyi lenne brachy h több tenyészt?t?l kérdeztem és azt mondták ez bevált tipp és majden 100% h így is lesz.

A second instar állapotba történ? átvedlésre vonatkozott a kérdés ill a módszer vagyis átvedlési sorrend szerint csoportokat különböztetünk meg.
A kokonból kiindulva...

Azok akik el?ször lettek second ill még az el?tt first instarok:

Nagy a valószín?ség h hímek lesznek.

Azok akik másodszorra az kétesélyes.

Azok akik harmadjára azok n?sténygyanúsak de inkább kétesélyes.

Azok akik 4 jére pedig valószín? h n?stények lesznek.

Ez a logika arra építkezik h a hím egyedek gyorsabb ütemben növekednek még több instaros állapotban is mint a n?stények.

Én elfogadhatónak és értelmes következtetésnek tartom a dogot.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2007 Jan. 01. Hétf., 02:47    Hozzászólás témája: idéz

Hi

[b]A madárpók teste, mint minden póknak két f? részb?l áll, a fejtorból és a potrohból. [/b]

Régen én is ezt használtam, de NEM. el?test és utótest. vagyis prosoma és opisthosoma...

A fejtoron találhatók tüd?nyílá-sok, különféle mirigyek és a szaporodási szervek nyílása.

Ez a a ''szakember'' mág soha nem tartott a kezében madárpókot. A stigmák az opisthosoma alsó oldalán vannal a 2-3 sterniten...
ezen a pár soron sírtam...

A n?stény szaporodási szerve 2 petefészekb?l áll, ami-b?l a peték kis csöveken át egy nagyobb tasak felé továbbíthatók. E tasak el?tt 2 spermatartó áll, itt tárolódik a sperma.

Szakszer?tlen ezt kiegészítem mert ez is sántit mint egy tolószékes...

Levedlik a sz?röket, a pókmirigyeket, karmokat, szemlencséket, s?t néhány ré-szét a bels? szerveknek is, mint például a tüd?nyílás, gyomor, nyel?cs?, spermatartó.

Milyen mirigyeket??? EZ NEM NORMÁLIS GYOMOR ???? Nevet? Nevet? Nevet?
Azt megnézném, h az levedli. Ez totális baromság..

Nagy segítséget nyújt a levedlett spermatartó a nemi meghatározáshoz. A levedlett b?rnek puhának és rugalmas-nak kell lennie a vizsgálathoz. Talán a legjobb módszer a b?rt víz és folyékony szappan segítségével puhává tenni, ez utána potroh b?rét el?vigyázatosan széthajtogatjuk.
Kedvez?, ha ezt a széthajtott b?rt egy kisebb üveglapra helyezzük és úgy rendezzük el, hogy mindkét légz?nyílás látszódjon. A kifejl?dött madárpókoknál a vizsgálathoz elég egy 10-szeres nagyítás, a kis pókoknál lényegesebb jobb egy 50-szeres nagyítás.

Szappan érdekes... A kifejletteknél elég a két szemed is Mosoly

Egy feln?tt hím levedlett b?rének [color=orange]járulékos mirigyeit hasonlítsuk össze a n?stény spermatartójával a 6. vedlésnél. Így ezeknél a fajoknál lesz egy kis összehasonlítási alapunk. [/color]

A kiemelt rész ???? hmmm
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 21:47    Hozzászólás témája: idéz

Ez egy jó cikk az ivarmeghatározásról: http://www.madarpok.hu/downloads/FINCE.pdf
Vissza az elejére
Profil üzenet
georgio
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 17:12    Hozzászólás témája: idéz

Paul Schwarzberg - Vogelspinnen(magyar fordítás) Nemi meghatározás

A madárpókok sikeres felneveléséhez és kés?bbi pároztatásához a hobbi terraristáknak foglalkoznia kell a nemi meghatározással. A nemi meghatározás nehéz feladat, itt csak megfelel? gyakorlattal és tapasztalttal lehet sikere-ket elérni. Amikor olyan pókfajunk van, amelynek a hímje a nemi érettség után max. 2 hónapig életképes, fontos, hogy minden kokonból sikeresen fel tudjunk nevelni tenyésztésre szánt hímeket.

Az egyedüli útja ennek eléréséhez az, hogy a bébipókot egészen a kifejl?déséig neveljük fel. Továbbá az is fontos, hogy amilyen korán, ahogy csak lehet, meg kell állapítani, vajon van-e hím a fiatal állatok között. Ekkor még fiatal madárpóknál a nemi meghatározás elég nehéz. De ha meg tudjuk állapítani, sok felesleges munka elkerülhet?. A fiatal hímeket ez után azonos körülmények közt felnevelhetjük - a jöv?beli pároztatáshoz - a meglév? n?stények-hez.

A madárpók teste, mint minden póknak két f? részb?l áll, a fejtorból és a potrohból. A fejtoron találhatók tüd?nyílá-sok, különféle mirigyek és a szaporodási szervek nyílása. A n?stény szaporodási szerve 2 petefészekb?l áll, ami-b?l a peték kis csöveken át egy nagyobb tasak felé továbbíthatók. E tasak el?tt 2 spermatartó áll, itt tárolódik a sperma.

A kemény és merev exoskelton (küls? váz) megakadályozza a pók testének növekedését. A valós növekedés csak vedléseknél következhet be. Levedlik a sz?röket, a pókmirigyeket, karmokat, szemlencséket, s?t néhány ré-szét a bels? szerveknek is, mint például a tüd?nyílás, gyomor, nyel?cs?, spermatartó.

Az új „pókb?r” a régi b?r alatt található összeráncolódva, mely a vedlés után feszül ki és keményedi meg. A n?s-tény pók a régi b?rrel együtt levedli a spermatartókat és a pete tárolására szolgáló tasakot. Ez azt jelenti, hogy minden ez el?tt párosodott n?stény ismét „sz?z” lesz és az odáig meg?rzött sperma a levedlett b?rrel együtt kárbavész.

Az is fontos, hogy a spermatartó bizonyosan n?stény pókra utal.

Nagy segítséget nyújt a levedlett spermatartó a nemi meghatározáshoz. A levedlett b?rnek puhának és rugalmas-nak kell lennie a vizsgálathoz. Talán a legjobb módszer a b?rt víz és folyékony szappan segítségével puhává tenni, ez utána potroh b?rét el?vigyázatosan széthajtogatjuk.
Kedvez?, ha ezt a széthajtott b?rt egy kisebb üveglapra helyezzük és úgy rendezzük el, hogy mindkét légz?nyílás látszódjon. A kifejl?dött madárpókoknál a vizsgálathoz elég egy 10-szeres nagyítás, a kis pókoknál lényegesebb jobb egy 50-szeres nagyítás.

A következ? feladat most megtalálni a két elüls? légz?nyílást. E között található a hasi barázda, e fölött található a n?stény spermatartója, ami minket érdekel. A spermatartó kétféle jelleg? lehet: egylebenyes és kétlebenyes. Ezzel már tudjuk, hogy mit is kell keresni és hol.
A legtöbb fajnál könnyen felismerhet? a n?stény, de némelyik fajnál nagy tapasztalat kell a beazonosításhoz. Ezeknél összetéveszthetjük a spermatartót a járulékos mirigyekkel.
Egy feln?tt hím levedlett b?rének járulékos mirigyeit hasonlítsuk össze a n?stény spermatartójával a 6. vedlésnél. Így ezeknél a fajoknál lesz egy kis összehasonlítási alapunk.

A fiatal pókok nemi meghatározása nagyon fontos terület, ami segít a pókok tenyésztésénél. Már négy hónapos kortól sikeres lehet a nemi meghatározás, de jobb 6 hónapos kor körül.

Miután a madárpók nemét megállapítottuk, így könnyebben számíthatunk r kés?bb a tenyésztésnél. Ha sem id?nk nincs rá, vagy nem vagyunk magabiztosak a madárpók nemének megállapításánál, forduljunk egy ismert tenyész-t?höz.
Vissza az elejére
Profil üzenet
brachy
Stabil Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 16:41    Hozzászólás témája: idéz

Szia

A nemek nem a poszteibronális korban d?l el hanem még az embrionális fejl?dés nagyon korai szakaszában amit a kromoszómák elrendez?dése dönt el.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 31. Vas., 03:01    Hozzászólás témája: idéz

Vitassuk már meg ezt azegykett?háromnégy dolgot!
Vagyis átvedlés a ninfa állapotba..
1 hímgyanús
2 kétesélyes
3 kétesélyes de inkább n?sténygyanús
4 n?sténygyanús

Ezt több tenyészt? modnta és bevált!
Szerintetek?!
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2006 Dec. 08. Pént., 20:07    Hozzászólás témája: idéz

Igen talán ez lehet az egyik oka hogy t?bb a n?stény a természetben mivel tovább élnek.

Itt szoba került , hogy a hüll?knél a h?mérséklet befolyásolja a kelésnél a nemek arányát. Én azt olvastam a nappaligekokkal kapcsolatban igaz mint feltételezést , hogy csak az els? idöszak h?mérséklet érétékei befolyásolja (aszem pár órát irtak ) a nemek kelési arányát.
Vissza az elejére
Profil üzenet
sancaboy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 08. Pént., 13:59    Hozzászólás témája: idéz

Így már értem,tehát a szokásos természetes arányra gondoltál,amikor a természetben x n?stényre jut y hím, így már ok, esetleges küls? tényez?k,de ezek nagyon apró határétékekkel rendelkezhetnek, pl én átlagosan nappal 30C a keltet? éjjel is csak 26-7re veszem le,tehát mondhatom,hogy állandó a h?mérséklet szinte és a áratartolom 75-80% er?sek a kikelt állatok,szinte a 99% meg szokott maradni,ami elhullik az is csak els? vedlésnél vagy esetleg a szétpakolásnál a fáradtságtól véletlen rosszul érek a nimfhoz , a kicsiket mindig is melegebben tartom mint az ad. állatokat, így jobb az étvágy,.
ROssz tartás az biztos nincs, a n?stényeim tápláltak, egy két rossz ev?m van csak, megfelel? h?mérsékleten ingadozással, páratartalmon vannak,kokonrakásnál felveszem egy picit az értékeket, nem tudom, tennék erre egy vizsgálatot, természetes él?helyen, hogy vajon a kikelt nemek aránya után mekkora pl az elhullás aránya,.., mennyi lett a hím ennek hány %-a hullott el, mennyi a n?stény szintén %, de ezt is annyi minden befolyásolja, hogy nem lenne természetes:-),még a természetben sem,,, én ennek most utána fogok tanulni valmilyen módon,köszönöm a témát, lehet el fogok most tölteni ezzel egy pár évet:D aztán beszámolok ha tudok valami okosat mondani, csinálok egy statot az eddigi összes kokonomról mennyi lett a hím n?stény, és milyen körülmények között,aztán belinkelem. Hátha rájön valamelyik?tök valmilyen összefüggésre, de ehhez más is kellene, akinek eddig kokonja volt és végig készített feljejgyzést,.. össze kéne ezeket rakni, lehet,hogy valami érdekes lenne... ki lenne benne?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 08. Pént., 13:43    Hozzászólás témája: idéz

Biztos, hogy van küls? befolyásoló tényez?...
Pl. reagálhat rosz tartási körülményekre fura ivararányal...

Csak azt mondtam, hogy érdekes jelenség, mikor a n?stények vannak többen, hiszen egy n?stény általában túlél 3-4 hímet...

Ez is csak természetben való vizsgálatnál lenne hiteles...
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail website msn
sancaboy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 08. Pént., 13:16    Hozzászólás témája: idéz

ezt most nem értem,lehet többértelm??en írtam ezt a 85% nem a n?stények számára írtam,vmikor a hímb?l van amikor a n?stib?l van több,persze, én egy kokonra gondoltam nem a kifejlett állatokra,mert úgy több, de nekem nem egyszer volt P. cambridgei-nél pl ,hogy egy 160-as kokonból 40lett n?stény... lehet,hogy ez kivétel lenne, aztán pl C.crawshayi, 87db ból 10 lett fiúcska, de a másik a G.rosea 430db-ból 120-30 db körüli lány, de volt ez fordítva is, ezeket magam sem értem mi szerint állnak, ugynolyan körülmények között vannak keltetve,egy keltet?t használok nagyon rég óta, és változékony,amiknél nekem állandó szokott lenni a hím n?stény arány az az Aviculariák,Brachypelmák, ezeknél szinte csak százalékos eltérésk voltak, szted ez minek köszönhet? és mért van ,hogy néha több a lány néha a fiú?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 21:23    Hozzászólás témája: idéz

A kés?bbi vizsgálattal azért kell még vigyázni, mert az elhullás eltólhatja a kísérletet, ugyanis, ha az egyik nem kényesebb, már gond van.

Sancaboy!
Azt vártam volna, hogy hímb?l van több, mivel a n?stények tovább élnek..
Meglep?!
Vissza az elejére
sancaboy
Látogató

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 16:08    Hozzászólás témája: idéz

Csak egyetértésMosoly,, teljes mértékben!,én még valamire felfigyeltem sokadik kokon után,hogy a hímek valamivel kelés után is vékonyabban..minimális,de ez ehet,hogy csak halucinációMosoly, ez a 3,5 n?stényre 1 hím ez meg vicces:)
Vannak olyan fajok amiben a hím a ritka van aamiben a n?stény,és van amiben mind a kett?Mosoly. Nekem ez az 1-2 vedléses szétválogatás és címkézés ilyen 85% ra jött be, az 5-6 vedléses vedlésvizsgálat az 100% az a biztos ami.. kb ennyi, de az eloszlás, nem tudom vannak állatok amiknél h?mérsékletfügg?,pl bordás krokik, pókoknál s van valami befolyásoló lehetséges....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 15:36    Hozzászólás témája: idéz

Pit írta:
Kokonon belül elég nagy méretkülönbségek szoktak lenni 1. vedlés után.
Úgy lenne hiteles, hogy szétbontani ?ket, és felcédulázni, külön külün, majd mikor már biztos az ivar, vissza ellen?rizni.

A kés?bbi vedléseknél zavaró körülmény, hogy nehéz pont ugyan akkora kaját adini nekik, ill. azonos körülmények között tartani.

Igaz a dolog egyszer megérne egy próbát ez a cédulázás is... Nevet? Nevet?
Én így tudom a dolgot azért a Wolki biztos érez valamit a témából.....
Elképzelhet? h nem így van ahogy gondolom a változás lehet?ségét fenntartom... Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

Kokonon belül elég nagy méretkülönbségek szoktak lenni 1. vedlés után.
Úgy lenne hiteles, hogy szétbontani ?ket, és felcédulázni, külön külün, majd mikor már biztos az ivar, vissza ellen?rizni.

A kés?bbi vedléseknél zavaró körülmény, hogy nehéz pont ugyan akkora kaját adini nekik, ill. azonos körülmények között tartani.
Vissza az elejére
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 13:45    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Igen, tudom hogy nem lehet egyértelm?en.
De gondolom mérvadó amit Pit mondott, hogy a kissebb méret?ek valószín?leg inkább n?stények egy kelésb?l ugyanazon körülmények között.

Igen akik tegyük fel h 4. eknek jönnek ki (kelnek) azok kisebbek is. Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 13:26    Hozzászólás témája: idéz

Az a baj, hogy 1-2 vedlés alatt még nem n?nek szét annyira! Ha már 5-7 vedlésen túl vannak akkor szerintem már jobban lehet találgatni.
Viszont ha van egy közepes képesség? mikroszkópod akkor már jobban meg tudod mondani a nemüket.
Igaz akkor is kell, hogy a potrohuk legalább 1-1.5 cm legyen!!
Szerintem.
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Igen, tudom hogy nem lehet egyértelm?en.
De gondolom mérvadó amit Pit mondott, hogy a kissebb méret?ek valószín?leg inkább n?stények egy kelésb?l ugyanazon körülmények között.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
pokok
Rendszeres látogató

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 13:08    Hozzászólás témája: idéz

Én úgy fogalmaznék az 1-2 cm-es pókok ivarmeghatározásánál, hogy 50%-ban n?stény 50%-ban hím az amit veszel!
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 12:06    Hozzászólás témája: idéz

A parahybanák gyorsan n?nek.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 12:01    Hozzászólás témája: idéz

Gabesz írta:
Ha mondjuk venni akarok egy bébi pókot és elém raknak 10 db egykelésb?l való 1-2 cm-eset, akkor meg tudom állapítani melyik hím és melyik n?stény? Itt els?sorban a méretkülönbségre gondoltam.

Valamint érdekelne, hogy mondjuk konkrétan egy 2cm-es lábfesztávolságú kispók kb. hány vedléses lehet? Mondjuk egy L. Parahy

Nem tom mi van a honlappal, de nálam 2-3 percenkint kivág egy rakat hibaüzenetet, hogy a remote szerverrel nem tud csatlakozni..

Igen de nem 100%
A parahybana kb 2 vedléses de több biztos h nem én még nem láttam ekkorába pontosan.
Nekem is ezt csinálja elég gyakran.
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 11:56    Hozzászólás témája: idéz

Ez tiszta is volt eddig is de azért köszi! Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Pit
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 10:37    Hozzászólás témája: idéz

Nagyjából érvényes, hogy a n?stények kisebbek, lassabban is fejl?dnek adott körülmények között.
Vissza az elejére
Gabesz
Adminisztrátor

Elküldve: 2006 Dec. 07. Csüt., 10:08    Hozzászólás témája: idéz

Ha mondjuk venni akarok egy bébi pókot és elém raknak 10 db egykelésb?l való 1-2 cm-eset, akkor meg tudom állapítani melyik hím és melyik n?stény? Itt els?sorban a méretkülönbségre gondoltam.

Valamint érdekelne, hogy mondjuk konkrétan egy 2cm-es lábfesztávolságú kispók kb. hány vedléses lehet? Mondjuk egy L. Parahy

Nem tom mi van a honlappal, de nálam 2-3 percenkint kivág egy rakat hibaüzenetet, hogy a remote szerverrel nem tud csatlakozni..
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Lolo
Fanatikus Tag

Elküldve: 2006 Dec. 05. Kedd., 11:58    Hozzászólás témája: idéz

?n ?gy tudom h azok a kisp?kok akik el?bb j?nnek ki a kokonb?l nagy val?sz?n?s?ggel lesznek h?mek majd a k?vetkez? l?togat?k ec pec ?s a 3. -ok pedig n?st?nyek a 4. pedig tuti h n?st?nyek Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2006 Dec. 02. Szomb., 18:08    Hozzászólás témája: idéz

Kedvenc?nk a Mad?rp?k c.k?nyvben :186.oldal A teny?szp?rok kiv?laszt?sa

Rosszul id?ztem:(( A term?szetben 3,5 n?st?nyre jut 1 h?m .

Az info nem tudom honnan sz?rmazhat val?szin?leg nem hasra?t?sre ment . Lehet a te infod is j? . Csak mirre ivar?retek lessznek ez megv?ltozik?

Pit k?ssz a jav?t?st
Vissza az elejére
Profil üzenet
Koka
Öreg Tag

Elküldve: 2006 Dec. 02. Szomb., 16:00    Hozzászólás témája: idéz

Boomo írta:
Valami infot siker?lt tal?lnom:

A term?szetben 3 n?st?nyre jut 1 h?m, terr?riumi tart?s eset?n ez ford?tott 3 himre 1 n?st?ny .

Na erre kiv?ncsi lenn?k honnan tudod, mert ?n ugy tudom mindig a n?st?ny egyedek vannak t?bben egy kokonb?l. Na ezt j?l megfogalmaztam! Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2006 Dec. 01. Pént., 03:17    Hozzászólás témája: idéz

Valami infot siker?lt tal?lnom:

A term?szetben 3 n?st?nyre jut 1 h?m, terr?riumi tart?s eset?n ez ford?tott 3 himre 1 n?st?ny .
Vissza az elejére
Profil üzenet
Boomo
Gyakori látogató

Elküldve: 2006 Nov. 26. Vas., 17:05    Hozzászólás témája: Az ut?dok neme? idéz

Van valahol inf? r?la mely fajokn?l milyen ar?ny? az ut?dok neme? Vagy ez kiegyenl?tett ?ltal?ban ugyan annyi a h?m ?s a n?st?ny? A kikel?si ar?nyokat lehet manipul?lni?

Szerkesztve: Pit: Fajt?kn?l--->Fajokn?l
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Tenyésztés Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu