Keresés blocks.gif

GYIK
 Reptilia fórum
 Szabalyzat

blocks.gif

Szia, Anonymous
Felhasználónév:

Jelszó:

[Regisztráció]
[Elfelejtetted a jelszavad?]
Jelenleg 18 vendég és 0 regisztrált tag online.

blocks.gif

Arachnida: Arachnida fórum

Arachnida fórum :: Téma megtekintése - Argiope bruennichi-Darázspók

Argiope bruennichi-Darázspók

új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae)
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
rastar
Stabil Tag

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 16:05    Hozzászólás témája: idéz

anolis2 írta:
És mennyi ideig élnek?

Én úgy tudom h ők 1évet élne, de ha nem is a nőstények a kokon után elpusztulnak.
anolis2
Rendszeres látogató

Elküldve: 2013 Aug. 03. Szomb., 15:47    Hozzászólás témája: idéz

És mennyi ideig élnek?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 10:20    Hozzászólás témája: idéz

Nekem is rakott a nőstényem 3 kokont, amit ki is raktam a garázsba ahol azért hincsen fagy.Mind kikelt kb. 100 pici pók mászkál a kokon körül, tavasszal én is kirakom őket.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
DAVy-G
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Nov. 10. Szer., 09:42    Hozzászólás témája: idéz

Nekem van par db a kertemben es volt idom nezegetni tanulmanyozni....1et be is fogtam...kokont rakott, 1honapra ra L1 ..mar mozogtak de en ekkor atettem 1 telet atveszelheto helyre oket mert ha jol m1 minden tavasszal kellene h. keljenek a picik....megneztem mostansag es mar masznanak szet a picik de kokonban varjak az uj tavaszt:D Az anyuka elhunyt kokonrakas utan 2hettel...(amugy sem bir parozni tobbet ha joltudom..mert vmifelekpp a him eltorlaszolja a nosteny ivarnyialasat:D) de hat ez varhato is...sztem jobb a szabadban nekik es ott elnek ahol ok akarnak...nemkell oket bezarni....a kokon elhagyasa utan tvaszszal en is kiteszem oket oda ahol az anyukat befogtam.....
Ja es rettent mutatos 1 pok kar h. nincs ilyen madarpokfeleben is:D
Vissza az elejére
Profil üzenet e-mail msn állomány
lilslim
Stabil Tag

Elküldve: 2010 Aug. 17. Kedd., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!
A darázspókom most rakott kokont és érdekelne, hogy kb. mikor kelnek ki a picik?
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
hawk
Moderátor

Elküldve: 2010 Júl. 07. Szer., 18:18    Hozzászólás témája: idéz

én inkább valamelyik törpepókfélére (Theridiidae) tippelnék,bár azért az ö kokonjaik mérete messze nem ujjperc nagyságu. viszont jellemzö hogy egyszerre több is lehet ugyanazon hálóban és ezek a fajok gyakoriak lakásokban is (hehe az ismert feketeözvegy szitu by Both zoltán mester...)

Aranagaben
Tag

Elküldve: 2010 Júl. 07. Szer., 18:05    Hozzászólás témája: idéz

Lucgizi írta:
Segítségeteket kérem! A sötétítőfüggönyömön ma reggelre 5 egymás mellett lévő, zöldesszürke színű, bolyhos, kicsit tojásdad, kb ujjperc méretű kis zsákocska "termett"... Mi lesz belőle? A szobában nem igazán a kedvenceim a pókok, megölni viszont nem akarom őket és kíváncsi is vagyok mi lesz ezekből... Ha belepiszkálom őket egy befőttesüvegbe, ugye nem lesz bajuk?

Hali! Nagy valószínüséggel kokon. Hogy miylen pók azt nem tudom így megmondani. Keresztes vagy darázspók de ne mtudom mennyire jó, hogy belepiszkátlad üvegbe. Bár ha belülről volt akkor lehet valami házipók tette oda. Az oksoabbak majd eldöntik! Mosoly

Üdv: Gábor
Lerágott csonton élősködve magasztaljuk önmagunk. A könyöradományokból egy darabig még elvagyunk. Mi lessz majd ha a csont is elfogy? Szilánkokat rágunk már, vérző szájjal keseregve: Magyarország, milyen kár!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn állomány
Lucgizi
Újonc

Elküldve: 2010 Júl. 07. Szer., 16:45    Hozzászólás témája: idéz

Segítségeteket kérem! A sötétítőfüggönyömön ma reggelre 5 egymás mellett lévő, zöldesszürke színű, bolyhos, kicsit tojásdad, kb ujjperc méretű kis zsákocska "termett"... Mi lesz belőle? A szobában nem igazán a kedvenceim a pókok, megölni viszont nem akarom őket és kíváncsi is vagyok mi lesz ezekből... Ha belepiszkálom őket egy befőttesüvegbe, ugye nem lesz bajuk?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 29. Csüt., 23:57    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon boldog Nagyon boldog Nagyon boldog
Nagyszerű! Várom a híreket majd a további fejleményekről május környékén Nagyon boldog
Vissza az elejére
Profil üzenet
Renji
Tag

Elküldve: 2009 Okt. 27. Kedd., 13:18    Hozzászólás témája: idéz

Scolia írta:
Renji írta:
Sziasztok!
Onnan kezdeném, h én falun lakom 22 éve, nem voltam sose az a szobában ülő típus és láttam itt egyetmást, de darázspókot sohase bármennyit is kerestem és jártam erdőt-rétet! Ám pár napja egy motorostúra alkalmával a barátom motorcangája benyögte az unalmast és útszéli sufnyituningba kezdtünk! Az út szélén megpillantottam a hálója közepében ücsörgő sárga-fehér gyönyörűséget! Aztán észrevettem, nem 1 hanem kb. 10-15 jószág feszített hálót egy kissebb bokros-gazos területen! Nekünk jónagy kert van a házhoz tele tujákkal bokrokkal és úgy gondoltam fogok 1et had díszitse az én kertemet! Zavarban lev? Meg is fogtam 1 szép nagyot és hazahoztam! Nem engedtem el azonnal mert szerettem volna képet készíteni még szabadonengedés előtt, h nektek megmutassam! Az állat táplálékot nem fogadott el, csak leölte a szöcskét beszőtte hálóval és férerakta!
Ám ma reggelre rakott egy szééép nagy kokont!!!
Nem tudom mit kezdjek vele! Mostmár hadjam őt a kokonnal a dobozban míg ki nem kellnek, vagy így kokonostul rakjam fel egy bokorra???
Kb. mikor fognak kikelni a kokonból ill. mire figyeljek a kokon kikelése előtt és után!
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Renji

Szia Renji!
Sajnos csak most figyeltem fel a hozzászólásodra Zavarban lev? Mi történt a kokonnal? Ha minden jól ment, már ki kellett, hogy keljenek a kicsik Mosoly A legjobb, ha a szabadban folytatják, hogy helyet találjanak a teleléshez, ugyanis csak ezután vedlenek le. Ha a kertben elengeded őket, jövőre biztosan találkozol majd egyikkel-másikkal Nagyon boldog
Egyebet nem kell tenni velük, tudják a dolgukat Kacsint?

Szia Scolia!

Köszönöm a figyelmet! Úgy tettem!! Felraktam az egyik tujára az udvarban anyaállatostul kokonostul! Nem tudom sajna mi lett a sorsuk mert eltűntek 2 napra rá. Sztem sikeresen kikeltek, mert találtam az udvarban kis pókokat amiket nem tudtam beazonosítani, lehet, hogy ők azok! Remélem, hogy átvészelik a telet és jövőre a kertembe fogják feszíteni a hálójukat!! Laza

Üdv.
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Scolia
Gyakori látogató

Elküldve: 2009 Okt. 27. Kedd., 11:42    Hozzászólás témája: idéz

Renji írta:
Sziasztok!
Onnan kezdeném, h én falun lakom 22 éve, nem voltam sose az a szobában ülő típus és láttam itt egyetmást, de darázspókot sohase bármennyit is kerestem és jártam erdőt-rétet! Ám pár napja egy motorostúra alkalmával a barátom motorcangája benyögte az unalmast és útszéli sufnyituningba kezdtünk! Az út szélén megpillantottam a hálója közepében ücsörgő sárga-fehér gyönyörűséget! Aztán észrevettem, nem 1 hanem kb. 10-15 jószág feszített hálót egy kissebb bokros-gazos területen! Nekünk jónagy kert van a házhoz tele tujákkal bokrokkal és úgy gondoltam fogok 1et had díszitse az én kertemet! Zavarban lev? Meg is fogtam 1 szép nagyot és hazahoztam! Nem engedtem el azonnal mert szerettem volna képet készíteni még szabadonengedés előtt, h nektek megmutassam! Az állat táplálékot nem fogadott el, csak leölte a szöcskét beszőtte hálóval és férerakta!
Nem tudom mit kezdjek vele! Mostmár hadjam őt a kokonnal a dobozban míg ki nem kellnek, vagy így kokonostul rakjam fel egy bokorra???
Kb. mikor fognak kikelni a kokonból ill. mire figyeljek a kokon kikelése előtt és után!

Szia Renji!
Sajnos csak most figyeltem fel a hozzászólásodra Zavarban lev? Mi történt a kokonnal? Ha minden jól ment, már ki kellett, hogy keljenek a kicsik Mosoly A legjobb, ha a szabadban folytatják, hogy helyet találjanak a teleléshez, ugyanis csak ezután vedlenek le. Ha a kertben elengeded őket, jövőre biztosan találkozol majd egyikkel-másikkal Nagyon boldog
Egyebet nem kell tenni velük, tudják a dolgukat Kacsint?
Vissza az elejére
Profil üzenet
darkmark
Újonc

Elküldve: 2009 Okt. 25. Vas., 18:27    Hozzászólás témája: Fotók idéz

Ma reggeli fotók egy sövényen tartózkodó példányról. És zsákmányáról.
http://img2.imageshack.us/img2/8919/70799520.jpg
http://img29.imageshack.us/img29/4493/dp3l.jpg
http://img2.imageshack.us/img2/7484/dp4.jpg
http://img203.imageshack.us/img203/3042/dp5j.jpg
Vissza az elejére
Profil üzenet
Renji
Tag

Elküldve: 2009 Aug. 26. Szer., 15:59    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok!

Kép nem sikerült, ugyanis "nem visz át" a telefon kamerája a dobozon, de ha kéritek csinálok róluk!

Jah és bocsika, h kisregényben fejeztem ki magam! Mosoly
Vissza az elejére
Profil üzenet állomány
Kalman
Újonc

Elküldve: 2009 Júl. 14. Kedd., 21:57    Hozzászólás témája: idéz

Nem is a menekülés az érdekes, hiszen az pókoknál majdhogynem általános, hogy szex után a férfinak iszkolnia kell:) Sőt, ahogy mondtad nálunk is:) Az érdekes, az hogy hogy próbálja biztosítani a hím, hogy csakis a saját génjei öröklődjenek. Bár a sztori nekem kicsit sántít, lehetne részletesebb is az írás, de remélem van aki többet is tud erről.
Vissza az elejére
Profil üzenet
Zsolti
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Júl. 14. Kedd., 20:26    Hozzászólás témája: idéz

Szerintem tök jó ez cikk Nevet?
Az embereknél is igyvan hogy a "him" az aktus után próbál minél hamarabb elmenekülni, a One-Night-Stand már csak ilyen ugynézki a pókoknál is Nevet?
Kalman
Újonc

Elküldve: 2009 Júl. 14. Kedd., 20:20    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok, elég érdekes ez a cikk, nektek mi a véleményetek? Vagy csak nekem új ez a dolog?

http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=8941
Vissza az elejére
Profil üzenet
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 10:13    Hozzászólás témája: idéz

Ok. Feltűnt nektek már hogy a darázspókok (illetve a többi keresztespók is) amikor a hálójuk közepébe ülnek azt mindég föld felé nézve teszik? Tudja valaki ennek az okát?
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 10:01    Hozzászólás témája: idéz

természetesen nem talajcsapdával fogok keresztespókokat gyűjteni,arra van más módszer. A csapdát csak azért hoztam fel, hogy érzékeltessem veletek h én nem vok lusta kimenni a természetbe.

De tényleg sok volt az off, csapdás téma lezárva. Beszélgessünk a darázspókról!

üdv
Vissza az elejére
LGM
Öreg Tag

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 09:41    Hozzászólás témája: idéz

Sziasztok! Kezd nagyon szét off-olva lenni ez a topik! Erre figyeljetek légyszi. Már az se egészen értettem hogy jön egy keresztespókos topikba a talaj csapda, de eleségállat gyűjtést végkép ne keverjük már ide...
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 22. Vas., 09:35    Hozzászólás témája: idéz

Nagyon tuti dolog,na még ha szórnál bele egy kis búzakorpát akkor talán
mégtutibb lanne,persze ez a pókokra nem vonatkozik hanem mondjuk
tücsköt lehetne vele fogni...De lehet hogy majd osb lapból kitallok majd valami
csapdát kimondottan eleségállat befogására,kicsit nagyobb a tápértéke a
kinti eleségállatnak....
Vissza az elejére
Profil üzenet
Horga
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 21. Szomb., 20:56    Hozzászólás témája: idéz

hy

pókokat szeretnék majd gyűjteni vele, szakdogámhoz kell...

a csapda hivatalos neve: Barber csapda

lényeg h leások a talajba egy műanyag poharat, aminek a szája a talajfelszínnel azonos magasságban van és így az arra járó állatok belepotyognak a pohárban lévő glikolba... a pohár felett van egy tető, h más nagyobb állatok ne tegyék tönkre a csapdát stb...

így néz ki egy ien csapda:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Barber_pitfall_trap.jpg

üdv
Vissza az elejére
banaf
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 21. Szomb., 20:11    Hozzászólás témája: idéz

Horga írta:
én bicajjal fogom felszedegetni tavasztól őszig a csapdáimat...

szia milyen csapdáról írsz,eleségállatot fogsz vele,vagy pókot,gyíkot,mit ?
Kíváncsi lennék rá,és arra is hogyan néz ki egy ilyen csapda... Ny
Vissza az elejére
Profil üzenet
Kratosz
Adminisztrátor

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 19:24    Hozzászólás témája: idéz

sziasztok!
köszönjük yareus és slycsoff a figyelmet!
így van a fajnevet kis betűvel kezdjük, légyszíves javítsd!

üdv:kratosz

Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 19:11    Hozzászólás témája: idéz

börze közben is megbeszélhetjükMosoly.. természetesen csak poén szinten írtam, de azt igen is vállalom hogy nem szeretem az ilyen
gondolkodásmódot, még ha ez nem is tetszik neked.

Ui: a fajnév tényleg kis betű, légyszi javítsd.
Y
Vissza az elejére
slycsoff
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 17:49    Hozzászólás témája: idéz

A fajnevet légyszíves írd át kisbetűre....úgy helyes....!

Legutóbb slycsoff szerkesztette (2009 Márc. 19. Csüt., 19:26), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
banaf
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 17:44    Hozzászólás témája: idéz

Yareus írta:
"különben meg ha kedvem van az egész rétet terráriumba zárom.
Van valami probléma vele ?"

Háth banaf, azért ezt nem vártam volna..ilyen hozzá állással lehetnél akár politikus.. akkor viszont szívesen fellógatnálak ?rd?g
Kacsint?

Remélem ezt csak poénból írtad,mert ha nem a börze után megbeszélhetjük... ?rd?g
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 15:45    Hozzászólás témája: idéz

Aham akkor itt volt egy kis fogalomzavar részemről.
banaf írta:
Idézet:
Nyáron tuti befogok egy ilyet,nálunk hemzsegnek....

Merthát ugye Én ebből nem arra következtettem,h 2 kilóméterrel arrébb Kacsint?
?tlet "A lényeg a részletekben lakozik!" ?tlet
ÉS nálunk tényleg az udvarban és a ház előtt az utcán vannak a cselőpókok, így nekem valóban egyszerűbb dolgom van...
suicide
Fanatikus Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 15:01    Hozzászólás témája: idéz

Hát...kinek hogy... Én például sosem zárnék be egy olyan élőlényt, amit simán megfigyelhetek a saját természetes élőhelyén! Mert akkor, "minek"???De például azt is alig várom hogy olyan legyen az idő hogy hosszabb túrákra mehessünk a családdal, akár pókokat megfigyelni is, bringával, gyalog, fő hogy természetben legyünk! Kit érdekel hogy hány kilóméter, nem ez a lényeg! A fellógatlak, bár picit erős Nevet? de azt kell mondjam osztom!!!
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 14:27    Hozzászólás témája: idéz

"különben meg ha kedvem van az egész rétet terráriumba zárom.
Van valami probléma vele ?"

Háth banaf, azért ezt nem vártam volna..ilyen hozzá állással lehetnél akár politikus.. akkor viszont szívesen fellógatnálak ?rd?g
Kacsint?
Vissza az elejére
salatfinger
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 14:20    Hozzászólás témája: idéz

Horga írta:
napi 2 kilóméterhez nem kell pénzkidobás...egyszerűen felülsz a bicajra és tekersz egy jót a természetbe Mosoly
én bicajjal fogom felszedegetni tavasztól őszig a csapdáimat... az nem 2 kilóméter lesz...mégis öröm lesz

Hello!
Igazad van de az a baj h banaf barátom fél 6 ig dolgozik hétköznap hétvégén a barátnőjénél
és ez igy nem jön össze énis 6 fele járok le hozzá!
Vissza az elejére
Profil üzenet msn
Horga
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 10:03    Hozzászólás témája: idéz

napi 2 kilóméterhez nem kell pénzkidobás...egyszerűen felülsz a bicajra és tekersz egy jót a természetbe Mosoly
én bicajjal fogom felszedegetni tavasztól őszig a csapdáimat... az nem 2 kilóméter lesz...mégis öröm lesz
Vissza az elejére
banaf
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 09:48    Hozzászólás témája: idéz

Értem akkor menjek ki minden nap a rétre a városból és
2 kilóméteres ut oda vissza megint ennyi ,tegyem meg
minden nap.Nem pénzkidobás szerintetek,különben meg
ha kedvem van az egész rétet terráriumba zárom.
Van valami probléma vele ?
Vissza az elejére
Profil üzenet
Lord_of_NRG
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 19. Csüt., 09:15    Hozzászólás témája: idéz

Horgának igaza van Applause
Nálunk Pokoli CSelőpókból van sok és én is inkább odaülök a fűre ha van időm és megvárom míg előmásznak,h melegedjenek a napon...nem kell őket összefogdosni és behurcolni a házba, mert tudom,h mindig ott vannak kint.
Talán ez már off volt. Anxious
Horga
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 18. Szer., 22:38    Hozzászólás témája: idéz

ha hemzsegnek nálatok , akkor minek fogod be? nézegesd kint az udvaron...sztem
Vissza az elejére
Yareus
Stabil Tag

Elküldve: 2009 Márc. 18. Szer., 20:47    Hozzászólás témája: idéz

a tartásánál figyelj oda a magas páratartalomra, és permetezd a hálóját napi rendszerességgel, nagyon érzékeny a kiszáradásra,
Y
Vissza az elejére
banaf
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 18. Szer., 20:13    Hozzászólás témája: idéz

Nyáron tuti befogok egy ilyet,nálunk hemzsegnek....
Vissza az elejére
Profil üzenet
slycsoff
Rendszeres látogató

Elküldve: 2009 Márc. 18. Szer., 19:55    Hozzászólás témája: idéz

Argiope bruennichi az Araenidae (Keresztespókok) családjába tartozik
Vissza az elejére
banaf
Tag

Elküldve: 2009 Márc. 18. Szer., 19:47    Hozzászólás témája: Argiope bruennichi-Darázspók idéz

Találtam egy videót a neten.Azt tudom hogy hazánkban élő fajról van szó
mert már sokszor láttam ilyet,de nem tudom a latin nevét,ha valaki tudja
irja már le légyszíves és akkor a kérdőjel helyere kerülehetne...
Azt tudom hogy a magyar neve darázspók...

http://www.youtube.com/watch?v=QUq6vJBzdds

Nagyon durva jószág

Legutóbb banaf szerkesztette (2009 Márc. 20. Pént., 07:04), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
Profil üzenet
Hozzászólások megtekintése:   
új téma   hozzászólás    Tartalomjegyzék -> Föpókok (Araneomorphae) Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

arachnida.hu